TheDarKnig

okres Frýdek-Místek
Student

homepage

• 26.4.2010  20:54

na rok 1984 opravdu průkopnické dílo. Když si uvědomím, že některé animáky mají takový vizuál ještě dnes.. Ale jinak ničím zajimavý děj, prostě André utíká před včelou a skončí to ... nějak. jedna hvězda za to umění

• 26.4.2010  20:43
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Každý díl je jako ten nejpropracovanější diamant okořeněn sarkasmem, neuvěřitelným herectvím a poselstvím Hugha Lauriho. On je totální génius dnešní doby, tak skvělého doktora, utahujícího si z čehokoliv a přesto nikdy nepřekračujícího hranice vkusu bych chtěl mít taky. Jeho trápení, jeho rozvíjející se příběh chci prožívat ještě dlouho. Zraje jako víno a jedna série překonává jinou. Nejlepší seriál z prostředí lékařského

• 26.4.2010  20:33

Příběh o lásce, překonávající století.. Počkat, to jsem už někde slyšel a ne jednou. Zapomenu na to, protože jak Jackman tak Ryan jsou strašne sympatičtí, sluší jim to spolu a vždy ocením takovou příjemnou romantiku, hlavně když je spojená se scifi motivem ala Návštěvnící - tedy člověk ze staré doby ve víru velkoměsta.. Konec krásně sladký, na nějaký letní večer nejlépe s někým jako stvořené dobré 4 PS: hm, dívám se, že to natočil Mangold, můj oblíbenec přes western.. No, bylo tam cítit to jeho charisma

• 26.4.2010  20:20
    Pan Včelka (2007)

jedna hvězdička za pěkné poselství, které ukazuje důležitost včel pro lidi a Barryho tenisky.. :-)) a zbylé tři hvězdy za neotřelý, někdy originální způsob, jak ukázat dětem fungující úl a taky boj včel o rovnoprávnost. Docela dobře jsem se bavil, nebylo to až tak blbé, jak jsem čekal a viděl jsem to v originále. Průměrné 4

• 26.4.2010  17:32
    Dexter: Early Cuts (TV seriál) (2009)

docela příjemné, animace ne zrovna klasická, spíše taková komiksová, i když ne tak moc jako v Defenderovi. Taky se dozvídáme nějaké ty podrobnosti ohledně těch prvních Dexterových "případů", a i to, že tehdy ještě Dexter nebyl ani zdaleka tak vychytralý a zkušený jako teď. Ale hlavně, že hlášky mu už mu stejně pěkně šly. 3. a hlavně 4. díl mi přišly trochu přehnané, že by se opravdu Dexter někdy uchýlil až k takovým brutaliním metodám? Ano, v knihách to není nic nezvyklého, ale tvůrci seriálu jasně udělali s masového vraha mnohem většího sympaťáka. Ale jinak opravdu pěkný doplněk nutný pro každého opravdového fanouška. PS: ach, jak ten hlas Michaela miluju. Je prostě dokonalý, i úplně normální slova u něho znějí nadpřirozeně úžasně.

• 25.4.2010  23:00

hehehe, návrat super dvojky v doslova obřím stylu. Akční polizanice jak má být. Hnusní krvežízníví piráti, nebezpeční domorodci, jeden voják, který zaspal někde v minulosti a poklad. Hra může začít a garantuju vám, že ji možná nedožijete ve zdraví. Smích je vražedná věc a konec tohohle filmu taky 8/10

• 25.4.2010  21:35
    Charleston (1977)

Už trochu slabší Spencerovka, ale stále nechybí zábavné bitky, Budovy suché hlášky a nějaký ten "tvrdý" záporák a jeho ještě tvrdší nohsledi. A to vše v rytmu charlestonu. PS: Bud neustále potvrzuje, že se mi nelíbí víc jako Hill jen tak pro nic za nic. Ale Terrence stejně chybí :-)

• 25.4.2010  21:34

Legendární Velká noha je zpět. A tentokrát musí vyrazit až do dalekého Orientu, kde se něco nekalého děje kolem ropy. Tam potkává přátelské i nepřátelské araby, zlatonosné opravdu milionové brouky, nějaké ty ziskuchtivé zločince a hlavně doslova zakopává o dobrodružství na každém kroku. Začátek nezapomenutelný a ten trpaslík taky

• 25.4.2010  21:33

Skvělá safari jízda napříč Afrikou. A hlavně je tu i Terence Hill, který okouzluje svým šarmem, vtípky, neustálým štvaním Buda a zajimavými fintami v soubojích. pašeráci zvířat to nebudou mít lehké a nevyváznou z toho ve zdraví. Znovu klasická Budterencovka, která vehná do žil adrenalin a rozesmívá tunou bitevních eskapád. Děj to nemusí mít žádný, hlavně když je zábava

• 23.4.2010  17:02
    Cedulky (2008)

pekne, ty kratke filmy se mi zacinaji zamlouvat cim dal vic.. zabiraji malo casu, vetsinou nikdy nestihnou sklouznout nekam, kam nemaji a celou dobu jsou skvele zabavne. Aspon v tomhle pripadu, sice pribeh je prosty, zvrat sem odhadl hned, ale proc by mi to vadilo, kdyz to bylo tak pekne a pripomnelo mi to Love Actually. A konec byl vlastne zacatek :-) krasa

• 22.4.2010  20:46

This is so awesome, this is great a pritom to vubec nebylo nejake slozite, uplne jednoduchy filmecek a tolik optimismu, usmevu a radosti, kolik sem jeste pohromade nikdy nevidel. nádhera, tohle dokaze opravdu velke veci.. hlavne skvele zlepsit naladu. Overeno uzivatelem 10/10 YOU..ARE..SO.. AWESOME

• 22.4.2010  19:55

no, nakonec to nebylo az tak spatne, jak jsem se obaval, ale zel, k jednicce to ma hodne daleko.. Ano, vsichni tri (tatik i oba synove) jsou stale neskutecne cool, Romeo ale, ac se snazi, jak chce, Roccovi se nemuze rovnat.. To stejne se da rict i o Julii Benz, tady to je ale jeste mnohem podstatnejsi rozdil.. Cely film mi prisla neskutecne otravna, bylo videt ze strasne chce delat takove skvele veci, jako jeji predchudce, ale ve vetsine pripadu to vyslo jen jako pitome opiceni, nemluve o tom, ze jeji hlas, ani ksicht se na to prilis nehodil.. Dalsi tri detektivove jsou obcas zabavni, obcas ne, lumpove jsou nudni uplne, trochu me zamrzelo, ze z otce se vyklubal az takovy smejd (v klidu bych ty flashbacky ozelel, ale bez nich by to asi neslo, no.. to by musel byt uplne jiny pribeh), trpaslik je primo smesny a trapny.. a ten sen ke konci si mohli taky odpustit, vubec nesedel do kontextu, spise mi to pripadalo, ze jen chteji nejak prodlouzit stopaz. Ale posledni zuctovani, a sceny nasledujici po nem (hlavne ty) jsou uplne uzasne a doufam, ze na trojku nebudu muset cekat prilis dlouho.. is back. SUMA: prumer, casto nudici, vlastne tezici jen z uspechu jednicky, akcni sceny, i kdyz se snazi byt originalni, jsou vsechny na jedno kopyto, jedine ta v sidle toho Itala a nasledna hlaska Romea je uchazejici. Scenar dost deravy, ale... ale. Jsou tu stale nasi oblibeni bratri, nas oblibeny tatik a zaver vse haze z podprumeru do pekneho prumeru.. prosim Troyi, ukaz nam velke veci 6/10

• 22.4.2010  13:24
    Mravenec Z (1998)

Uzasne dilo s prostredi meho oblibeneho hmyzu, mnohem dospelejsi a vyspelejsi nez Zivot brouka.. Skvele bitevni sceny, romantika, hnusny zaporak, jeste hnusnejsi termiti, docela depresivni sceny, to vse delaji Mravence necim vic nez jen obycejnym animakem. Abych ale neudelal z tohohle filmu nejaky horor, to rozhodne nechci a ani to neni pravda. Ve vetsi casti filmu je citit zabavnost, Allen a dalsi perli jednu hlasku za druhou, vse je originalni a uzasne animovane. Ty tvrdsi sceny (tvrdsi v uvozovkach) beru jen jako dalsi dukaz vyjimecnosti. Na poli filmů o hmyzu dost mozna kult.. 5

• 22.4.2010  13:15
    Divoké vlny (2007)

zajimavy stylem natoceny animak z prostredi tucnaciho surfingu... Taky si rikate, WTF? Ano je to trochu padle na hlavu, ale v animacich se prece neresi takove drobnosti, tam jde jen o fantazii a zabavu. A te je tady az dost.. A nejlepsi na tom je, ze to neni podano takovym detskym typickym zpusobem, ale docela chytre, vyjimecne a zajimave. Udelat animak stylem dokumentu, ci sportovniho prenosu a vubec animak, ktery ukazuje primo do zakulisi surfingu, byl velmi inovativni napad a ackove obsazeni dabingu jen potvrzuje, ze to nezaujalo jen mne.. Ovsem je to jasne i pro deti, takze se nebojte podivat se i s nimi, nektere akcni sceny, zabavne vtipky ci dialogy vas i je poslou do kolen.. V posledni dobe uz druhy dobry tucnanci animak, to beru.. Jen tenhle je narozdil od Happy Feet diky polidsteni tucnaku jeste vice lidem blizky a nesklouzava tak casto do takove klisovistosi a snahy byt skvely za kazdou cenu..

• 20.4.2010  23:13
    Once (2007)

Důkaz, ze i obycejny film za par dolarů, s neprofesionálními herci, bez nejakych zkraslujicich filtrů, natoceny obycejnou kamerou (kdyz rikam obycejnou, tak to ted myslim doopravdy), muze jako vysledek vypadat skvele.. Irglova i Hansard svojim rozehranym vztahem a kvalitními výkony prekvapuji, do toho zneji skvele pisnicky a dej ubiha jako voda az k ne uplne klasickemu happyendu.. Ze irové dokazou natocit az tak dobre romanticke drama, jsem teda necekal. O to vetsi a prijemnejsi byl můj zážitek. Občas je takový film zapotřebí. Krásně uklidní, naladí na správnou náladu a dokáže vyvolat pocity míru a lásky. 8/10

• 20.4.2010  19:53

pitoma zpatlanina, ktera si mysli, ze se muze povazovat za dalsiho Dollitlea i pres absenci vseho hlavniho a zabavneho, co bylo v predchozich castech... Uznavam, detem se nejspise ty krkolmone pady, mluvici zviratka a omladina libit bude, ale co my ostatni.. Asi nic

• 19.4.2010  22:19
    Svatý muž (1998)

Skvělý Murphy jako tajemný muž, který dokáže zlepšit prodej nechtěných produktů. Svým svérazným a hlavně vtipným způsobem. A ještě usmiřuje, podáva poselství o vzájemném porozumění a lásce. ano, mělo to rozhodně ještě větší potenciál, kdyby se toho chytl někdo lepší a scénař by se poupravil a zaměřil se ještě hlouběji, nemuselo to skončit takto povrchně. Ale za Eddieho, nějake ty vtipky a to poselství 3

• 16.4.2010  19:30
    Cesta (2009)

hodne depresivni film ukazujici sedivy svet bez zelene po nejake blize neurcene katastrofe.. a taky ruzne druhy lidi, ve vetsine pripadu ty spatne, coz zase jednou dokazuje smutnou skutecnost, jakou maji lidé pod slupkou inteligence a chytrosti stale sklony sezrat se navzajem (doslova) . zel mohlo to byt opravdu i o 30 minut kratší, mnoho scén zbytecne natahovaných (vim, ze se scenar presne drzel knihy, ale citim , ze i pres to, ze se jim cast atmosfery podarila dostat na platno, kniha bude stejne lepsi... holt ne vsechny psane projevy se maji filmovat - z tohoto pohledu mi to prislo takove zbytecne.), film se pomalu vlece k ocekavanemu klisovitemu a divnemu konci (ktery dokazuje o cem vlastne film byl... o nicem), rozhodne bych uvital trochu vic flashbacků do minulosti.. takhle je to opravdu jen nudna cesta, po ktere hlavni akteri putuji a potkavaji ruzne typy ruzne zkazenych lidi, pricemz vsichni vzhlizi k budoucnosti bez nadeje.. Ano, co se tyce nejbrutalnejsiho a nejtemnejsiho postapokalyptaku, asi by to vyhral tenhle film.. Ale vsechno ostatni bych nasel nekde jinde a v lepe stravitelne forme.. Stale je to nekde na rozmezi 3 a 4, ale zato, ze se mi parkrat skoro zavirali oci, musim dat 3.. Ted se citim jako nejakej filmovej analfabet, aleproste to mohlo byt mnohem lepsi a to dite melo byt rozhodne neme... Mortensen jinak v pohode a Theron v nekterych scenach vypada uplne uzasne :-)

• 15.4.2010  18:35

klasicke kamerove hratky Jonze, ktere vyjadruji asi nejkratsi vztah, jaky kdy existoval.. Ten konec je opravdu tvrdy, ale jinak celou dobu z toho citet pohodicku (asi hlavne skvele vybranym hudebnim motivem) a je radost se na to divat.. Neco jako kratoucky muzikal .-)

• 13.4.2010  23:05
    Pixely (2010)

pekny napad, to se musi nechat, skoro sem uz videl, jak se toho ujima takovy Bay, to by byla zase smrst... A musel sem se taky smutne pousmat, kdyz sem si uvedomil, jak by to taky mohl zprasit... pixely mluvici perverzni vtipy, pixely ve tvaru... No nic, to by uz moc zajimave nebylo, spis k placi. Ale tahle predem prohrana valka s pixely, takova valka svetu 2, roztazena jen na 3 minuty byla hodne kreativnim pocinem. opravdu tleskam tvurcum, jsou to machri. Zaver me zdesil, zpanikaril a uvedomil jsem si, co je smyslem zivota :-))) (ale po mirnem uklidneni to zase nevim). finale jen pro silnejsi povahy, je to horsi nez Matrix

• 13.4.2010  22:52
    Stupeň 6: Dny totální zkázy (TV film) (2004)

no tak tohle bylo asi tak tisickrat horsi nez 10.5.. hlavne, jak trailery lakaly na totalni masakr a pak celej film jedna strasna nuda s par scenama s tak strasnou kamerou, divnym snimanim a hlavne bez vizualu ze to nejde ani popsat.. Dokonce i to proklinane Asylum dela lepsi filmy (ktere aspon pobavi svoji blbosti). Ale tohle... nemam slov a tentokrat ne v pozitivnim smyslu

• 13.4.2010  22:52
    10,5 stupně (TV film) (2004)

za prvni polovinu pekne tri (skoro 4) hvezdy, opravdu asi nejlepsi televizni katastrofak (skoro sam neverim, ze to rikam), ale druha to opravdu kazi a uz to cele svrhava do te pomyslne propasti plne dalsiho odpadu... takze celkove bych velmi rad dal ty 3, ale proste to nedokazu.. lepsi 2 za nektere opravdu skvele sceny, uchazejici vizual a roztrhani ameriky

• 11.4.2010  16:27

hehe, co k tomu napsat... velmi zajimave provedena pocta Alienovi... jen bych se chtel zeptat.. Proc je v nazvu i ta Gorila, kdyz tam zadna neni? To ma byt nejaka reklama? :-)) UPDATE: ah, tak uz jste si te absence opice taky vsimli. Ok :-)

• 11.4.2010  10:51
    Pevné pouto (2009)

no, rekl bych, ze tenhle film trpi tim stejnym, co uz King Kong.. Jakoby Jacksona ten LOTR nejak poznamenal a po nem se jiz nedokazal vratit k tak dokonalemu pribehu, stylovemu nataceni a epicnosti.. Taky chapu proc to tak malo vydelalo a bylo celkove propadakem.. Opravdu jsem premyslel, jaka ze to byla ta opravdova cilova skupina a zadnou jsem nenasel (tedy az na fanouskovskou zakladnu knihy + nejake ty filmove fandy, co behaj na kazdy film..) Pro male deti prilis dospele, pro teenegery prilis pomale a prilis nestravitelne a pro dospele zase prilis detinske a malo zabavne.. Jackson zase stoji na hranici a neustale preslapuje z jedne strany na druhou.. takze nektere genialni a dokonale (aspon vyvolavaj takovy pocit) sceny jsou nahle prekryty kycovitymi a klisovitymi obrazky ci rozhovory.. A ten kyc je nekdy az zarazejici.. Ale co je velke plus jsou herecke vykony a dokonale projevy emoci + pekne neobvykly pohled na vraha.. Saoirse Ronan je naprosto okouzlujici, mnohem lepe vypadajici a prinejmensim stejne dobre hrajici jak v Pokani (ci Mestu Ember).. Umi pekne vyjadrovat emoce a jeji pribeh je dojemny a nepekny...(jak je to pekne vyjadreno uz na zacatku s tim tucnackem, takove narazky pres cely film zeru) Opacna strana neboli Stanley "pan Harvey" Tucci jako slizky na pohled odpudive vypadajici "pratelsky" soused" je taky zahran skvele, i kdyz neni divu, ze narozdil od Susie vam nepriroste k srdci a v mem pripade jsem stale cekal, kdy ho uz konecne zameri do sveho hledacku Dexter.. :-))) tucciho nastup na scenu, kdy z neho stale ukazuji jen casti tvara atd. je pekne desivy a je citit, ze se ve stinech skryva mostrum (coz se o chvili potvdri).. Wahlberg zahral svoji roli presvedcive, v uloze tatinka, ktery tak strasne miloval svoji dceru. (scena rozbijeni lodicek je jedna z nejdojemnejsich ve filmu.. nechtel bych v jeho kuzi byt ani za nic). zel tohle vsechno mohlo byt jeste o kus lepe udelano, nektere sceny byly zbytecne prodluzovane, nektere dulezitejsi zase prilis kratke a nektere stripkovite jsem ani poradne nepochopil (rozhodne zabiti bylo v knize mnohem lepe vyjadreno.. sice vim, ze Jackson byl omezen PG-trinactkou, ale stejne bych to udelal trochu jinak... a takove sceny v koupelne ci jeste dalsi moc na trinactku stejne nevypadaly... ale co by tenhle film s erkem vubec vydelal, ze jo...) Proste dokonaly priklad nedodelaneho filmu s velkym, opravdu velkym potencialem.. Ale jelikoz hudebni slozka byla dost dobra, a film me docela zasahl (+ sem cetl taky knihu, coz je urcite k dobru) davam dobre 4.. A Petře, natoc uz zase neco uplne dechvyrazejiciho :-)

• 11.4.2010  10:50

priznam se, po prvnim traileru sem tomu ani za mak neveril.. rikal sem si, to se ti DW uz uplne zblaznili, v dobe, kdy Pixar dela jednu hitovku s velkym H za druhou a vizualne je uplne na vrcholu, tihle si natoci filmek, ktery zase vypada jako sice zabavna taskarice, ale bez nejakych hloubek a s vizualem sto let za opicemi.. Ano, za tohle se ted hluboce stydim, jelikoz sem dokonce i cetl predlohu, ktera mela neco spolecneho s velkoleposti, a taky sem videl zvysujici se uroven DW animaku a presto sem neveril.. Ted uz verim.. a hned ted napisu, ze to cekani na dvojku asi nevydrzim.. Proste je to totalni, kulervouci narez, absolutne dokonaly po vsech strankach (ano, dokonce i po te vizualni, ta se projevila a plne vykristalizovala az v tech 100 minutach uzasneho 3D letu plneho zabavy, lasky, vzajemnem porozumeni, epicnosti, draku, vikingu a powellovy mistrovske hudby. Postavy nejsou ani za mak otravne, hlavne draci vzbuzuji bud respekt nebo vypadaji roztomile a vzbuzuji pocit: toho chci mit doma (jak uz to napsali nekteri dalsi).. Nejaka ta trochu otravna myslenka tam zase je, ale nemuzeme chtit po animaku uz uplnou dospelost, kdyz mnoho hranych filmů tomuhle nesaha ani po pas... Pixar tenhle rok asi poprve po mnoha letech prohraje.. mozna za to bude moci i fakt, ze tento rok poprve po dlouhe dobe nema na svoji strane novy pribeh, ale jen pokracovani.. Ale urcite je to silny protivnik a ma schovane nejake trumfy, takze pockam si na neho. No takze Jak vycvicit draka je dobrodruzna adventura, kterou si lze vychutnat nejlepe v 3D kine, jelikoz lety na drakovi, krasne prirodni scenerie zamlzene vikignske severske drsne zeme a pohledy na tvrdy vikingsky i kdyz dosti zparodovany a draky okoreneny zivot opravdu stoji za to.. A jak sem jiz na pocatku vzpomenul, Powellova hudba jakbysmet. Ten se doslova prekonal a v mnoha faktorech se soundtrack vyrovna jeho predchozim zarezum na poli greengrass thrilleru.. A tato hudba vytvari stejne jako u Avatara, neskutecnou atmosferu a pocity extaze... Ano, je to rozhodne nejlepsi fantasy pribeh za nevim kolik poslednich let a bylo toho opravdu potreba.. fantasy totiz od LOTRA uz nebyva to, co byvalo... doufejme, ze tenhle animak zajem a snahu znovu probudil. Ted se opravdu tesim na dalsi letajici animak, ktery bude mit na sve strane jeste mistra coolovosti Snydera.. PS: Mel Gibson se ted bude muset opravdu snazit, protoze aby stvoril lepsi velkofilm ze sveta vikingu nez byl tenhle, bude muset vycerpat vsechny svoje skryte sily nacerpane v Statecnem srdci.. A nebude to mit vubec lehke vybornych 5

• 8.4.2010  17:23

V kuži Johna Malkoviche bylo spravne divne, a prastene, to beru.. Ale co chtel Jonze dokazat timhle velkym chlupatym dilem pro... ani nevim koho.. Strasna nuda, bez jakekoliv oslovujici sceny, bez poradneho deje, s infatilnimi dialogy, a co je nejhorsi hlavni hrdina je opravdu to nejotravnejsi, nejujecenejsi a nejblbsi (co se tyce rozumu) decko, tohohle prekona asi uz jen nekdo/neco z jine planety. Zacatek (kdyz jeste nevite, ze to takove bude cely film) ujde, sice podstata Maxe je vyjadrena hned v prvni kamerove zbesile scene (ktera mimochodem utne tak peknou melodii,...tss), taky scena ve snehu a nasledny vybuch pekne mapuje poskozenou mysl ditete. Aspon, ze tam byly ty ostatni postavy. A ani ty nebyly nijak skvele, ale jelikoz vypadaly tak neklasicky, daly se. Ale ani ty Maxipriserky nebyly to, co sem ocekaval po skvelem traileru. Zel, tohle proste temer v cele sve podstate byl ukrok mimo a Spike se zase trefil do neceho, co povazuju za desne trapne a nic mi to nerika. opravdu jedine dulezite pozitivum (a opravdu velke, s jeho dopomoci nektere sceny vypadaji k svetu a dokazou aspon chvilkove okouzlit) je uplne nadhernej soundtrack.. Opravdu bych necekal, ze v tak relativne (relativne proto, ze stale existuje spousta mnohem horsich, i kdyz ty zas nemusi mit tak otravne hlavni hrdiny) spatnem filmu.. Císí z toho nadseni, detska radost a veseli ze hry, jaky rozdil, kdyz to srovnam s tim, co sem nakonec dostal.. Takze hlavne diky hudbe nekde na rozmezi 2 a 3 hvezd, ale po prvnim shlednuti se jako obvykle priklanim k te lepsi strane.. Snad se na to jeste nekdy odvazim podivat.. PS: kdyby se nekomu zdalo, ze muj komentar vyzniva tak na 1, max dve hvezdicky a nakonec dam 3 je to diky me ucte k Jonzovi a jeho citu pro kamerove umeni.. Po technicke strance to sice nebyl uplny zazrak, ale velice slusne remeslo.. K tomu se musi taky prihlednout

• 6.4.2010  19:25
    Crazy Heart (2009)

ano, jak to tu uz napsal adrian (a mozna i dalsi), je to plne velkych klise, ale kdyz sem to odpustil Avatarovi, proc ne tomuhle, protoze po vsech ostatnich strankach je to pekne vyznani Bridgese. A jak vidim, zapadl sem do klise i ja.. Ale no, co uz. Neda se nic delat. Pekne herecke obsazeni, velmi pekne country pisnicky, dramaticka nalada a jeden zlomeny zkrachovaly zpevak hledajici novy smysl.. Ve velke casti se to opravdu podoba Wrestlerovi, ale zel i pres vsechna plus to tak dobre jako Aronofskeho film neni.. A i presto, ze Wrestlera akademici odsunuli.. Nestane se to srdcovym filmem, ale kdybych to nekdy mel videt znovu, nevadilo by mi to. Colina Farella sem v prvnich chvilich ani nepoznal. Shame on me :-) poctive 4

• 4.4.2010  20:40
    Cargo (2009)

asi bych jen napsal, ze diky nejake spatne konstelaci hvezd me Cargo nedostal tak, jak sem ocekaval.. Zas nastesti ocekavani nebylo az tak vysoke, takze ani zklamani neni tak velke (ale po traileru sem cekal vic, i kdyz sem tusil ze Sunshine 2 se konat nebude, a ty nemecke hlasy me docela iritovaly..) Nemel bych to psat, ale pro vetsinu lidi by to byla opravdova ztrata casu, nejaka atmosfera tam je, ale nic, co by nebylo (a mnohem lepsi) nekde jinde.. ende. takove prumerne 3 PS: rozhodne ale od Nemcu je to jedna z tech povedenejsich praci, a existuji i horsi filmy tohoto zanru

• 31.3.2010  15:45

pro ty, kdo zde v ČR jeste do skoly chodí, je to urcite dost dobra ukazka, ze i pres vsechny ty pitomosti, co nase vlada vymyslí, to muze byt nekde jinde i mnohem horší.. Skvely filmecek, sice sem nekdy citil tu cenzuru, zase ovsem jindy sem byl prekvapen, co dovolili vypustit.. Ale nakonec Čína urcite není severní korea.. Proste takovej peknej dokumentik, kde se seznamite s činskym skolskym systemem a velice ucenlivymi asiaty, kteri vsichni chteji neco dosahnout (napr. vydelavat jako Bill Gates :-)) 4

• 30.3.2010  17:12

jedna hvezda navic za ty japonske mimogravitacni skoky, supermanske behy a nadherne bojove umeni, to vse ve zpomalenych zaberech. To ja rad.. Celkove mi ta asijska cast pribehu prisla nejzajimavejsi, ty dalsi holciny sice nebyly vubec spatne, ale taky trochu nezajimave.. Souboje zvladnute na jednicku (nejsem zadnej asian geek, takze je mi jasne, ze souboje v tomhle filmu nejsou proti tem v tech opravdu japonskych a cinskych, resp. thajskych a dalsich nicim). Ale me staci i tohle. Asi nejlepsi zpracovani hry, ktere dosud bylo na platne, coz me zaroven udivuje a zaroven naplnuje respektem. Zaver je pekne parodicky a tu bitvu bych teda chtel videt :-))