TheDarKnig

Student

homepage

• 28.3.2010  22:32
    Krakatit (1948)

uzasna adaptace velmi dobre a jako vzdy velmi paranoidni a nepekne knihy Karla Capka.. Vse, co melo byt dobre prevedeno, prevedeno bylo a primo skvele. karel Hoger mel za svuj vykon dostat nejake oceneni, jedna silena scena strida druhou a do toho hlavni protagonista temer sileny tim, co zpusobil septa: Krakatit, Krakatit.... záver je pak nakonec mene kruty, nez sem cekal, ale to asi Vávra musel trochu potesit divaky, kteri nejspise byli z takovehoto filmu uplne odvareni a deprimovani.. A pokud sem to nenapsal, Vávra je opravdu jeden z nejlepsich reziseru Ceskoslovenska a velice mu ten jeho vysoky vek preji velmi dobre 4, na pet mozna priste

• 28.3.2010  16:14

komedialni drama nebo dramatická komedie.. kdo ví, ale jedno je jiste.. Brecker se trefil primo do meho srdce a jeho krasny rodinny pribeh me stahl do vod nostalgie a emocí jako to dokazou jen ty nejlepsi snimky.. od pocatku az do konce je to vylestene a propracovane jako nejkrasnejsi drahokam a timto tomuto docela neznamemu reziserovi vzdavam hold.. vyber tiersena byla taky skvela volba, protoze nektere sceny ve spojitosti se Summer 78 mi zustanou navzdy v pameti.. Komentar hlavniho hrdiny a i jeho celkova postava je super zahrana, nekdy ironicka, nekdy milujici, ale vzdy srdcova... maly velky film 5

• 28.3.2010  13:08
    Úkryt (2002)

ano, je to velice kvalitni thriller s opravdu krasnymi prulety kamery a celkovym technickym zpracovanim a vyuziva docela dobry namet pribehu odehravajiciho se v jednom byte, coz pridava na komorni atmosfere, o pekne posloupnosti casu nemluve.. ale, na Finchera bych cekal o neco lepe zpracovany scenar (jako celek), takhle sice zustavaji vsechny ty plus ze zacatku, ale z takovehoto tematu se dalo vyzdimat mnohem vic a od Finchera nic jineho nez dokonalost neocekavam. zel jak rikam nedostavil se ten pocit ala Se7en nebo Fight Club.. takze stale dobry thriller o dvou lidech skryvajicich se pred lupici v nedobytne pevnosti (i v tomto sem nasel nejake nelogicnosti, jakoby pan reziser nahle nedokazal film od techto problemu uchranit), o neco slabsi nez Zodiac, ktery tezi s toho, ze je podle skutecne udalosti.. A v celku thriller jako mnoho dalsich. nejake ty 4

• 25.3.2010  21:09
    Zodiac (2007)

This is the Zodiac speaking. I wish you a happy Christmas. Dokonale zpracovana udalost o nejznamnejsim nejpopularnejsim americkym vrahem.. potesil taky Dirty Harry :-)) Sceny vrazd jsou precizne zpracovany, vsechny role precizne zahrany, atmosfera navozena....precizne :-). Jedine minus bych videl v prilis tahle dejove linii, prece jen se daly nektere nedulezite faktory vypustit.. to je asi vse, co me ted napadne.. velmi dobre 4

• 25.3.2010  17:24

skoda, preskoda, kdyby zde bylo vic tech smrt-oznamů, mohlo to byt mnohem lepsi.. mnohem po emocionalni strance vyzivnejsi.. takhle se to potaci na hrane mezi hodne dobrym a dost spatnym... takze pres vsechny sceny, ktere se mi libily, pres skvely vykon obou hlavnich akterů (a i tech vedlejsich, hodne me pri tech oznamech mrazilo..) musim dat jen tri. Proste jako celek Messenger neni takovy, jak vypadal v trailerech. Tahle tema mela na vic. PS: Ben Foster nám krásně dozrává. :-))

• 24.3.2010  18:21
    Predátor II (1990)

docela dustojne pokracovani jednicky, atmosfera sice chybi, stejne jako svalnatej Arnold a jeho drsny komando, ale valka gangů je opravdu skvele ztvarnena, cernoch je docela dobrej, nektere sceny primo nezapomenutelne (ten celej zaver - honicka s jatek az do lodi), predator tady je uz ciste jen jako zabijak, na pohled ale stale zustava neskutecne cool.. dobre je, ze se trochu rozviji predatori zvyky, a ty lebky na konci (hlavne ta jedna) nam pekne naznacuji, ze dojde i k necemu velkemu (tedy uz doslo, a moc velke to nanestesti nebylo, ale pisu ted jakoby z roku 97 :-))) proste kvalitni brutalni akce, ne uplne spatnej scenar a jedno horke spalujici mesto.. 4

• 23.3.2010  22:56
    Sedm (1995)

Damn!! tak tohle sem opravdu necekal, a to i pres vsechny ty nadsene hodnoceni.. Fincher vytvoril takovou hutnou atmosferu, ze kdyby byla jeste hutnejsi, uz by se zadny divak pres ni nedostal.. Opravdu bych nechtel byt v kuzi jednoho z detektivů, jak se objevila ta dodavka, cekal sem nejakou Spaceyho finalni hnusarnu, ale az takovou... co se tyce rezie, je, jak sem jiz vlastne zminil, naprosto perfektni, David dokazal z vyborneho scenare udelat jeste lepsi film. Zadny happyend, strasne vrazdy jednoho sileneho maniaka (u jeho posledniho rozhovoru s detektivy me velmi silne mrazilo, rikal sem si, co kdyby?) a jeden perfektni psychologicky hororovy thriller... morgan freeman forever, Kevin Spacey po herecke strance válí neskutecne, ale tak zlobu, nenavist a to vse zakryto pod rouskou nejakeho fanatismu sem jeste nevidel a nejspise ani neuvidim..

• 23.3.2010  16:34
    Vetřelec ³ (1992)

musim rict, ze na me v necem pusobi tenhle dil mnohem depresivneji, temneji a strasidelneji nez vsemi vychvalovana jednicka (v ktere mi nejstrasidelnejsi prisel zaver, cely film byl sice dokonale zvladnutej, atmosfericnej, ale strasidelnej...) uz od opravdu hnusneho uvodu, kde nam pekne ve zkratkovitych scenach ukazou neco, co jakymsi zahadnym zpusobem uslo vsem na konci dvojky, je citit, ze tenhle film nebude vubec optimisticky, doslova se tomuto pojmu bude vysmivat.. a je to tak. Trochu me ale vcelku zacatek nastval, pekne je zde ukazano, jake malickosti (v malych uvozovkach) mohou zpusobit nebyvale nasledky.. Ripleyova si musi sahnout az na dno svych sil, a jeden psovity predator pomalu, ale brutalne jiste likviduje jednoho vezne za druhym, az je vse korunovano stylovou honickou napric temnymi tunely veznice.. jedine co si mohli odpustit, bylo zbytecne zdigitalizovani vetrelce, vypadal zdalky opravdu hnusne.. a jak je uz u finchera trochu zvykem, film dodrzuje svuj pesimismus az do uplneho konce, ktery je neslavnym zakoncenim jedne sagy (ctvrty dil neberu, to uz je z uplne jine doby z jineho vesmiru) Suma: je to tedy velice dustojne pokracovani prvniho atmosferickeho dilu, fincher sice jeste nedokazal uchvatit tak jako ve svoji pozdejsi sedmicce, ci jako ridley v celkovem Alienovi, ale hodne se tomu priblizil. dobre 4

• 22.3.2010  12:45
    Defendor (2009)

86. hodnocení, 17 komentář: takže, tenhle film sem se zajmem sledoval uz od prvnich ukazek, tusil sem, ze to bude velice levne (tedy jak by nekdo rekl male), ale zato city narvane a taky hodne komedialni dilo.. Nakonec se to posledni uplne nevyplnilo, ale vse ostatni ano. Hlavne po té emocionální stránce se to muze rovnat mnoha hvezdne obsazenym a drahym filmům od renomovanych rejzů.. Výkon Woodyho lze porovnavat s vykony Rourkea ve Wrestlerovi ci dalsimi s dalsimi herci hrajicimi takove comebacky.. Ten Harelsonův se da pocitat jako doslova monstrozni, ani v jednom filmu nezahral spatne, byl nominovany na oscara a nakonec nam prisel vypravet posledni pribeh muze, ktery zije ve svem imaginarnim svete, muze, ktery je sice trochu pomalejsi, bojuje se vsudypritomnym zlocinem a hlavne je uprimny jako male dite.. proste sem ho zral, proklinal sem vsechny, co mu ublizovali a dekoval vsem, co s nim soucitili.. (u te Kat to bylo rozdeleno napolovic :-)) opravdu skoda, ze se tenhle filmek nedostane na oscary, protoze pokud hlavni cenu nedostal za Messenger, za tohle by ji uz dostal.. Skvele az Nolanovsky vykreslene mesto, hlavne ty zabery zhora jsou fajn, taky je dobre, ze reziser vzdava poctu komiksovym hrdinum (a to, ze je to takhle netradicne, je jen a jen dobre). A ta podobnost s Kick-ass je mozna, ale urcite tam nemela byt, prece jen Kick-ass je o necem uplne jinem, neni to zadne drama, spis zabavna popkulturni brutalni jizda.. Na konci mi ukaplo i par slz. SUMA: Stebbings prisel s pribehem o netradicnim superhrdinovi z rad obycejneho lidu, ktery ma o pet kolecek navic, mysli si, ze mu neublizi kulky a hleda jakehosi kapitana industryho. A Harrelson slavi stoprocentni uspech. Kdo by to od takovehoto skromneho pocinu, temer bez jakekoliv kampane, s parodickym dejem cekal.. Ale prekvapeni se nastesti vzdy najdou a tohle je jedno z nich. Cistych 5

• 21.3.2010  20:14
    Harry Brown (2009)

priznam se, o Cainovi jsem se poprve dozvedel pri sledovani Batman začíná, holt britsky filmovy prumysl me vzdycky mijel a ani ted v nem nejsem nijak zainteresovan. Takze sem si rekl, ze zkusim i neco jineho, nez Caina v Nolanovkach a rozhodl sem se okamzite pro tohle dilo, pamatujic si na zazitek, jaky sem mel pri Gran Torinu. Ale, zel, je to o tridu mensi "zabava" nez u Clinta. Emoce se vubec nedostavuji tak jak by mely, proste sledujeme dedouska, ktereho uz nasrali zdrogovane detska, kterak je bez milosti vrazdí. Nacez prichazi zaver, ktery sice pekne ukazuje, jak si policie nedokaze poradit s mladezi (zacoz mozna muze sama, tak dlouho cekala, tak dlouho je nechala zapadat do bahna, az jim to prerostlo pres hlavu - viz take docela pekna scena vyslechu..), ale dejova linie rozvijejici se v hospode je velice... divna a tupa.. nemluve o digitalni krvi, ktera mi pri takovemto komornim filmu pekne nastvala. (u Ninja Assassin prosim, ale tady?) Nastesti vse zachranuje hodne tvrdy Michael Cain (ktery se mi ale stejne vice libil jako takovy smutny deda, nez jako andel pomsty, jedina cool vrazda byla ta prvni, ty ostatni byli prilis rozpitvavane, az do nechutnych detailů a proste me nebrali) a take skvele natocena kamerova scena na zacatku (jeji dej je ale hodne hnusny). Tedy hlavne doufam, ze nebudeme mit takovou mladez i v ČR a davam tomuhle anglickemu Drsnemu Harrymu prumerne 4 hvezdy. PS: jo, jeste to vykresleni nebezpeci pomocí obycejneho podchodu bylo dobry.. :-)

• 21.3.2010  18:11
    Číslo 9 (2009)

no, co se tyce atmosfery, bezutesneho vykreslení postapokalyptickeho sveta a skvele akce s hrozivymi stroji.. v tom vsem 9 hrave prekonava Salvation.. ovsem nektere dialogy, samoucelne sceny a zaver to jemne snizují pod uroven veledila.. a tvurci mi snad nechteji tvrdit, ze to mesto bylo jedine na celem svete.. v klidu by mohlo bejt pokracovani, takze to, ze to vlastne ukoncili, kdyz to vypadalo tak nadejne, pokladam za dalsi minus. presto mi celkove vychazi takove, sice mozna slabsi, ale presto pekne 4 hvezdy..

• 19.3.2010  18:48

Scorsese se vrátil po 4 letech (naposledy natocil skvelou oscary ocenenou Skrytou Identitu), aby nam predlozil dalsi veledilo, tentokrate ale depresivni, castecne mysteriozni a jako obvykle mistrovsky zahrany a napsany thriller s temneho ostrova, na kterem je veznice s nejtezsimi mentalnimi pripady v Americe (proste neco jako Arkham, jen misto komiksovych padouchu zde jsou padousi jeste nebezpecnejsi :-)) Film se rozjizdi docela svizne, hned na zacatku se dostavame na zminovany ostrov, kam zrovna prijizdi U.S. Marshal Leonardo DiCaprio, aby resil zapeklity pripad uteku jedne z vezenkyn.. Temne tony, ktere se rozeznivaji nad ne zrovna cistym nebem a skalisky ostrova nam davaj jasne vedet, ze to nebude jen tak nejaka klasicka detektivka a ne jen tak nejakej klasickej pripad. na prvni pohled nebezpecne vyhlizejici straz, divne se chovajici personal a dokonce i samotny reditel.. Marsalum se to rozhodne nezda, a brzy odhalí tajemství, ktere prevysuje vsechny jejich obavy.. nocni mury, ktere jsou hlavnim duvodem pridelenho zanru mysteriozni thriller jen potvrzuji vsudypritomny des a silenstvi.. proste Bravurni.. Vsechny postavy jsou skvele vykresleny, skvele zahrany, nektere sceny se opravdu vryji do pameti a budou znepokojovat jeste nejaky cas. Snad by se i naslo par chybicek, ale rozhodne je to zatim nejlepsi film roku.. uvidime, jestli ho jeste dokaze neco prekonat.. hlavne vzhlizim k srpnu :-)) takze takovych lepsich 9/10 a tesim se Martine na tvuj dalsi film.. PS: pointa rozhodne neni tak lehce uhadnutelna, jak nekteri pisou (tedy z pohledu mene chytreho cloveka ci normalniho divaka)

• 18.3.2010  18:07
    Sám doma (1990)

klasika. Skvely humor ala nevahej a toc.. pod taktovkou tehdy jeste normalne vypadajiciho a chovajiciho se Culkina.. Skoda, ze se nakonec vyvinul v takoveho nepodareneho jedince. Ale aspon, ze nam zanechal tuhle vanocni rachandu a par dalsich (i kdyz mene dobrych) filmů. Columbus jeste dokazal natocit film i tak, aby bavil dospeleho, zel tahle schopnost se u neho postupem casu nejak vytratila. Mam takovy pocit, ze az na samotny film (a scenar/pribeh samozrejme) nam vse ostatni z tohoto filmu zestarlo, dale se nerozvijelo ci uplne zapadlo. Nebo ne to, ale ti.. :-)) Obcas se stane i takova vec, a nejde proti tomu nikterak bojovat. Ale nevadi, proste Sam doma zustane zapsan jako zabava pro celou rodinu s inteligentne zahranymi rolemi, ocitajicimi se v castokrat mimo logiku nachazejicich se situacich.. nenarocnost forever

• 17.3.2010  18:42
    The Pacific (TV seriál) (2010)

rychlý rozjezd, ale presto tech 20 uvodnich minut, kde se jakz takz seznamujeme asi s hlavnimi postavami tam je.. Nejake ty tvrde marinacke hlasky od velitele a jeden typos, co neni rad, ze mohl zustat doma a neucastnit se pekla na Guadalcanalu.. To se sice nerozpouta hned, ale ani to netrva prilis dlouho.. A novacci jsou nahle mazaky, aspon ti co to prezili.. pekny uvodni dilek, precizne natoceny, s dobrou hudbou a hlavne velmi dobry uvodni kraticky dokument.. Ale stejne tomu neco chybi. asi to bude nedostatecne seznameni s hrozbou, ktera je vlastne takova nemastna neslana (az na jednu drsnou ukazku japonske vychovy) 7,5/10 hodnoceni tedy budu libovolne po celou dobu serialu menit :-)) 271. hodnoceni CÁST 2.: no musim rict, ze moje rozporuplne pocity stale zustavaji, sice v tehle casti jsme se uz s hlavnimi hrdiny seznamili trochu vice, taky tam byla nejaka ta drama a ztraty, ale stale tomu chybi naboj a poradne vciteni se do jejich pribehu.. O tom, ze mi neprijdou nijak sympaticti ani nemluve (ano, normalne sem se v jednu chvili pristihl jak fandim Japoncikum, nastesti producenti nezapominaji na vlastenecke motivy, takze zanedlouho sem se vratil zpatky do USA :-))¨Jinak Guadalcanal part2 znovu po technicke strance neco nevidane, opravdu je ten obri rozpocet videt, ale celkove je to jak prvni dil zrcadlove obracen.. je zde sice trochu vetsi fight, ale nevim proc ho museli znovu dat v noci, cimz to totalne zabili.. nemluve o tom, ze Guadalcanal uz skoncil a z historickeho hlediska tolik zajimavych veci bylo opomenuto. Takze znovu dokument na uvod + intro podbarvene peknou hudbou zustava nejlepsi cast tohoto dilu a jak uz sem napsal v diskuzi. dalsi dil chci minimalne o tridu lepsi, jinak jdu z hodnocenim dolu CAST 3 konecne dil, ve kterem si uvedomili, ze se treba zamerit na jeden motiv a hned to pujde.. Jen mam obavy, ze tenhle serial trpi tim, co bayuv Pearl Harbor (coz je taky s Pacificu, ze by proste nas evropske divaky ten Pacifik ve filmech az tak mijel.. zatim to tak vypada) tedy tim, ze valecne sceny i kdyz po technicke strance dobre, mi prijdou po vsech ostatnich strankach suche, bez nejakych pruvodnich emoci, jen takove hry s vojacky... zel, od Spielberga bych cekal aspon neco na urovni Saving Private Ryan ci tedy Band Of Brothers (odehravajici se na Evropskem kolbisti), zato, kdyz prijde takovy prazdninovy oddychovy dil jako tenhle, hned se vsechno, co ve valce chybelo, vyhrabe na povrch.. Skvele vykresleny zazitky vojaku na opustaku, hlavne pribeh s Leckiem je opravdu fajn, o peknych holkach nemluve.. a vsazeni toho 160km pochodu mi prislo jako velmi dobry napad.. opravdovy patriotismus sem nastesti pocitil jen pri predavani medaile, ale presto to byl pekny pohled. Jen to zhroceni na neprilis peknem ukonceni vztahu mi prislo prilis prehnane.. Sem zvedav jak se to dal se vsemi temi postavami vyvine (tedy hlavne co s Basilonem..) Takze tentokrat nadprumerny, paradoxne mimo bojiste umisteny, dil.. dobre 4 a celkove hodnoceni zustava na 4 CAST 4: velka nuda, zase sem rad, ze se aspon timto dilem o neco pokusili, ale zel tentokrat to uz nevyslo.. Destivy prales mi prijde odtazity, vubec ne mrazivy, vojaků mi znovu neni lito, akce znovu neexistuje a pote, co Leckie skonci v ustavu, zacina 20timinutove utrpeni, plne pitomych patriotickych frazi, jedouci podle stokrat videneho scenare, a ocividne tim neco chtel nekdo dokazat. Neuspesne.. Opravdu jsem krecovite sviral mys a nekolikrat jsem se musel ovladnout, abych neusnul nebo nepreklikal nakonec. Ach, kde jsou ty casy Arden, kde ten skutecny mraz byl citet a ja sem se u pocitace citil jak na Sibiri.. Jednim slovem mizerie a Pacific mi zacina lezt na nervy.. tentokrat uz musim snizit na 3 a doufam, ze priste uz zacne konecne ta dlouho slibovana valka (a ze na to paty dil potencial ma, nemusim zduraznovat..) CAST 5: tak ten potencial splnen asi tak na polovic, ale diky opravdu peknemu pocitu, ktery mi navodilo vylodeni (neni nad to radovat se po 200 minutach valecneho seriálu z války..) a nasledne dobyjeni prvni casti mesta, davam 8/10, ale zel jen tak tak.. Protoze znovu si nekdo nemohl odpustit polovinu dilu zaneradit debilnim vecirkem, Basilonem a sexem (trapas). A výcvik vojáků taky nebyl zadna slava... opravdu je stesti, ze tam tech poslednich 20 minut bylo, sice na vylodeni v Normandii to nema ani nahodou, je to jen takovy pitome chaoticky snimamy krvavy gulas (nemluve o tom, ze japonci vubec nebudi narozdil od nemcu hruzu, jak by taky mohli, kdyz nam je jeste ani poradne neukazali..), ale je to valecna scena ve dne... zaver pak prijemne naladi a poprve v serialu opravdu cekam na dalsi dil.. CAST 6: Skvele, opravdu prvni dil, ve kterem byla opravdova akce (ano, to vylodeni z predchoziho nebylo spatne, ale stejne to nebylo ani originalni a bylo to jakesi roztresene, o zamerovani na ksichty hlavnich postav nemluve).. monstrozni 14minutova akce, ktera se rozpouta uprostred dilu je ze vsim vsudy perfektni... americane behaji pred japonce jak ovce na porazku, minomety pali, tezke kulomety, snipery, headshoty, urvane koncetiny, vsudypritomna panika, vybuchy, dym, no proste ty bezpaterni akce v dzungli ted vypadaj jako prochazka ruzovym sadem a predbitevni ukazovani japoncu, jak se chystaji, bylo to, co mi taky chybelo.. Jen by nezaskodilo japonce predstavit jeste vice, treba nejaka rozmluva se zajatym velitelem atd.. nebo taky naopak. Ale to jen do budoucnosti (zel pochybuji, ze to tak udelaj) Po teto akci nastesti nenasleduje nejake prohlizeni mrtvych, ale docela pekna nocni scena se sice typickymi pobitevnimi rozhovory a zhroucenymi vojaky, ale tentokrat to nastesti melo dostatecne pozadi.. Skoda, ze se ta dalsi akce uz nestihla rozbehnout a Leckie skoncil.. Sledge sice neni uplne nesympaticky, ale prijde mi jako takove decko, ktere nema ve valce co delat, a jeho pokusy o tvrde hlasky a humor konci tragicky (Sledgehammer a cela scena kolem toho je ale pekna).. + poprve mi prisel vizual velice slabej, hlavne pohledy z lodi na okolni more podle mne mely byt vic propracovane. Takhle bylo jasne videt, co je pocitacove ci co je v studiu... A taky tam nemusela byt ta druha scena s psychickym zhroucenim, zakoncena podle mne nesmyslne. Ale jinak mne tvurci (Tony To) potesili a poprve mam po Pacificu dobrej pocit.. 9/10 a znovu zvysuji na 4, ale s tou podminkou, ze dalsi dil bude stejne dobrej CAST 7: musím říct, že producentům odpustím ty první nevýrazné díly, pokud díky nim našetřili na takovéto díly.. Protože teprve v tomto je to totální masakr od začátku do konce. Jeden prostřih na Basilona v Americe tam sice je, ale tentokrát precizně udělán, hlavně hraní golfu a Basilonovy představy, aneb snaha vyjádřit, že se neumí sžít s mírem, jsou hodně fajn. Klišé jako hrom, ale komu by to vadilo, když to je tak hluboké. A pak Peleliu, kde se přenášíme na konec dobíjení ostrova a tedy poslední odpor Japonců dává amíkům pořádně zabrat. Dechberoucí a hodně brutální ztvárnění války střídají jemně ironické a občas i vtipné pasáže.. Aby to vše nakonec vyustilo v nejsmutnejší událost, jakou jsem dosud v Pacificu viděl. Proto se poprvé uchyluji k 10/10, tak naturalistické zobrazení války jsem ještě neviděl. A tentokrát se k tomu přidaly i skvěle vykreslené pocity vojáků, hlavně tedy Sledge (prostřih v úvodu jedna z nejlepších scén) a díky tomu jsem se opravdu cítil jako v pekle a poprvé to vypadalo jako opravdová 2. sv. válka. Bez kompromisů, bez slitování.. ČÁST 8: absolutně netuším, proč se tento díl jmenoval Iwo Jima, kdyby tam na začátku nebyla ta tvrdá, drsná, dlouhá bitva s nejtěžšími americkými ztrátami popsána, téměř bych si ji neužil. Na konci nějaký ten kousek je, nechybí výbuchy, trhající se těla, klasický japonský poprašek, bunkry jak z vojína Ryana, zpomalovačky, ale v celku to není nic nového. Až na ten úplný závěr teda, ten mně trochu překvapil, ale stejně se to nevyrovnalo tomu minulému. A přišlo mi to zase jen jako nějaký Pearl Harbor, jen tentokrát ještě méně přitažlivý než v části 3.. Celý díl je vlastně taková písen o statečném Basilonovy, Sledge si žel vůbec neužijem, jen nějakého románku, který překvapivě rychle vyustí v... Trochu škoda, ale na druhou stranu, díl nijak nenudil a přes svoji ? asi ? rekordní délku utekl dost rychle. Jen ta Basilonova nadřazenost mně celou dobu štvala, stejně jako ty občasné trapné fráze a někdy i celé rozhovory.. O nejlepším dílu nemůžu hovořit, protože tohle JE válečný seriál a jeden díl mimo stačil (a hlavně když je jasné, že bude ještě jeden..), ještě že tam byla ta konečná scéna.. No, na takových 7/10 to je. Teď chci pravou Okinawu ČÁST 9: Dobré, ale stále ne dokonalé, jak jsem od HBO čekal. Nebudu se tu už rozepisovat, myslím, že jsem se už několikrát vyjádřil v dřívějších dílech a tohle působí podobně. ČÁST 10: Hmmm, chápu, že to měl být takový ten návratový díl plný emocí a psychických problémů s návratem do civilizace a míru, ale... znovu to nebylo takové, jaké to být mohlo. Na závěr aspon ty další osudy. Celkově tedy seriál slabší 4, podruhé mně neláká vůbec a někdy si budu muset konečně napravit rest u BoB, kde jsem viděl jen pár dílů, ale působilo to na mně o tooolik geniálněji.

• 14.3.2010  19:45

na odpad to nakonec nebylo, dokonce jsem chvili uvazoval i nad dvema hvezdama. Nakonec sem si ale pripustil, ze to bylo prece jen o dost horsi nez Stmívání, kde jsem videl aspon nejake zajimave napady a taky prvni dil a to odhalovani "mytologie" (ano jinak nez v uvozkovkach se to doslova bojim napsat.. asi si kazdy domysli proc :-)) a tady uz jen celej dil byly pitomy kecy, pokusy o sebevrazdu a dalsi blbosti.. Volturiovi mi prisli spise k smichu nez aby budili nejakou hruzu, jedina jakz takz desiva clenka byla Jane - Fanning (prekvapive!).. Jinak dej, jak jsem uz pred chvili naznacil, nestoji ani za starou belu, Stewart sice zase nehraje uplne spatne (narozdil od nekterych modelů..), ale rozhodne hure nez v prvnim dilu. A po tom, co zde vyvadela, se vzdavam snahy pochopit jeji mysl.. U ni by asi vyhorel i Holmes se svou povestnou dedukci a sarmem Downeyho juniora.. ale jak rikam, prece jen to slo z vypnutim mozku pochopit, pribeh na sebe navazoval a vizual nebyl nijak srackoidni (i kdyz ti vlci.. ehm) na takove skvosty od Asyla, Bolla nebo katastroficke filmy na Nove (aspon nektere) to nema.. Je tam nekde videt i ten rozpocet, exteriery (az na debilni Italii, chci aby se to odehravalo jen v tech lesich) jsou stale velice pekne na pohled a jedina opravdova akcni scena (hon na Viktorii) je uzasna (ta hudba tomu urcite dopomaha).. Zato vcelku je zel soundtrack slabsi a vice na skupiny zamereny nez v jednicce + faktor, ze i ty podarenejsi motivy zde uz nejsou originalni.. Jo a kdyz uz jsem vzpomenul tu nejlepsi scenu, musim zminit i tu nejhorsi, u ktere jsem mel nutkani rvat si vlasy a behem tech par vterin jsem skoro usnul. Je to debilne zpracovane ubihani casu, pricemz Bella sedi na zidli, cumi do blba a kolem poletuji pismenka a to vse bez jedineho doprovodneho slova. !!! tohle jsem fakt jeste nevidel, aspon ta originalita se musi uznat.. Takze celkove takove rozhrani 1 a 2, ale spise priklonene k 1

• 4.3.2010  15:46

no bylo to teda hodne divny.... a to znamená (aspon v tomto prípade) UPLNE UZASNÉÉÉÉÉ!! Marc Webb, stejne jako Neil Blomkampf, natocil svuj prvni film a neni v silach cloveka, aby dokazal natocit neco lepsiho.. Takhle by mely vypadat vsechny romanticke filmy (a mozna nejen ty).. tenhle styl, jakym nekteri novacci toci filmy, beru vsemi deseti, vic takovych (a min makovych) Napadity scenar, skvele napsane a zahrane (nekdo by to nemusel vedet, takze rikam ano, dobre zahrat svoji roli je hodne dulezite) postavy (hlavne Summer MELA byt nominovana na oscara i kdyz hrala tedy poradnou bitch.. :-)), celkovy scenar museli scenaristi psat v dobe nejvetsiho rojeni Můz (ci jake havedi .-)), emoce vytazene na maximum, vsechno nasnimano tak skvele, ze se divak ani nemusi prilis snazit, a hned citi to, co Summer a Tom, animovane prvky vlozene primo do pribehu (ti ptacci byli rozkosni, sedivy svet... prazdny), vice casti obrazu (ta scena, kterou zminuje Cervenak je neco nevidaneho.. kvuli ni se budu muset podivat na film jeste nekolikrat, strasne tezce se v tom clovek orientuje.. aspon je jasne, ze kecy, ze se lide muzou soustredit i na 5 veci naraz, jsou kraviny :-)), nechronologicky dej (ano to tu uz bylo, ale spise v detektivkach, v romantickych filmech sem to aspon jeste nevidel), sceny bez mluveni, podbarvene uzasnym soundtrackem, dokumentarni vlozky (wow, velice zajimavy napad), komentator (ten mi jako jediny prisel trochu nadbytecny, v tech vlozkach ano, ale primo v pribehu ne..) a pribeh jednoho chlapce a jedne divky, kteri k sobe meli tak blizko (mozna) a pritom tak daleko (mozna). To vsechno roztazene na 500 dni... + genialni zaver... (ale druhej dil bych tedy radeji nezkousel..) musim rict, ze to bylo zdaleka revolucnejsi a chytrejsi (jo uznavam, chytrejsi neni zadna vyhra) nez Avatar.. nemohu jinak nez 10/10 PS: Hit-Girl je opravdu chytra holcicka a Lewit je zajimavy herec (s jeste zajimavejsi tvari a ocima), opravdu se podoba na HL (jen trochu jina postava).. A Marc Webb at toho Spideyho toci, od ted mu verim (taky proto, ze mi jedna scena strasne moc Spideyho - konkretne druhy dil, pripomenula.. zkuste najit, ktera :-)) PPS: k tim nominacim.. jak to, ze tenhle skvost nema ani jedinou blbou nominaci? akademici si snad delaj srandu..

• 3.3.2010  23:01

co dodat.. dalsi z klasik Zemanovy magicke vizualni dilny.. sice trochu prilis detinske, nerealne a divne, ale vizual to vsechno prekryva a ta tajemna rada v Praze... hehe. Nostalgie jak hrom. 8.5/10

• 3.3.2010  23:01
    Eldorádo (2000)

Videno strasne dávno v televizi, ale stale si pamatuju, ze se mi to tehdy hodne libilo, hlavne kvuli nezvyklemu prostredi spanelskymi conquistadory dobyvane dzungle jizni ameriky.. eldorado bylo patricne tajemne, nekdy trochu temnejsi nez obvykle animace, zaporak byl sice od zacatku videt a bylo take videt, ze to neni od zadneho hlavniho studia, (i co se jednoducheho deje tyce), ale svoje kouzlo to melo. Nevim jake bych dal hodnoceni ted, ale takhle 4

• 1.3.2010  22:15

pekny filmecek s peknym soudntrackem od Hansa Zimmera a prolozen skvelymi pisnickami, ktere nektere sceny dovadeji k dokonalosti. Nezlomna vule, krasna priroda a panovacni belosi.. Klasicky indiansky pribeh, co ho povysuje je velice zvlastni nemluveni zvirat, vzdy sem v nejake scene cekal, ze na sebe kone promluvi a nic.. ty obcasne Damonovy kecy tam nemuseli byt, stejne by to kazdy pochopil, taky trochu divny vizual, proste mi to nekdy prislo az smesne, ale jinak vse v poradku. nic nebrani v udeleni dobrych 4

• 1.3.2010  22:11

skvělé, takhle sem se uz dlouho nepobavil... again and again and again... and again and again again and again and again... and again and again again and again and again... and again and again again and again and again... and again and again again and again and again... and again and again again and again and again... and again and again again and again and again... and again and again :-D

• 1.3.2010  17:52
    Radio (2005)

nadmiru depresivni snimek, ktery se sice trochu zdlouhave rozjizdi, pak prichazi velmi otravna cast radiova, ktera ale uz nastinuje skutecny problem, a poslednich par minut neskutecne drsnych,.. obraz, kam nas nektere veci muzou dotlacit.. nebudu nic vyzrazovat, podivejte se sami.. slabsich 5

• 1.3.2010  17:25

rozjuchany zabacky road trip pres baziny mesta jazzu + klasicky vychudly (zajimave, jakto, ze ti padousi jsou vetsinou vzdycky takove tycky,...) lotr, tentokrate upsany peklu.. coz je na muj vkus az prilis nebezpecne a strasidelne (myslim ted na deti, ne na sebe), ale Disney to uz parkrat zkusil, takze az tak prekvapen nejsem.. Roztomile postavicky (priblbly tlustoch - lovec, priblby krokodyl - dalsi klasicka disney metoda, ta svetluska, to uz bylo neco jineho), zajimave zmodernizovani klasicke pohadky, pocta jednomu mestu a jednomu stylu (ted me napada, proc dali zrovna ted hlavni hrdinku afroamericanku..) a typicke pekne pisnicky.. i kdyz nekdy trochu otravne.. takze takove prumerne 4, snaha o pripomenuti starych casu se ceni, ale prece to mohlo mit trochu lepsi dej.. vcelku souhlasim s Nathalii :-)

• 28.2.2010  23:29

Nádherný naturalistický pohled na aktualne nejvetsi vojensky konflikt. A je mnohem uveritelnejsi nez napr. Saving Private Ryan a to diky skvelemu soundtracku, velice dokumentarni kamere a celkovemu pohledu na spinavy Bagdad a suchou nehostinnou poust kolem.. Musim rict, ze bych v kuzi tech US marine opravdu byt nechtel. Odhlednout od toho, ze bych umrel nejspise prvni den, bych to nezvladl ani psychicky a to jak to skoncilo je jasny dukaz proc nikdy nebyt vojakem. Bigelow je hodna byt exmanzelkou camerona, po tomhle dilu si musim sehnat i dalsi jeji filmy.. Jeremy Renner je opravdu sympatickej hoch, i kdyz na oscara asi ten vykon prece jen nebyl.. :-)) 9/10 PS: skvele slow motion zabery a celodenni odstrelovani jsou dve nejlepsi veci..

• 27.2.2010  23:16

takze zacnu asi takto, tenhle film se v klidu da pocitat mezi ty nejzdarilejsi neblockbustery roku, a mozna ze i nejlepsi animovany film roku... Ano, tedka u mne prevladaji trochu rozporuplne pocity, protoze jeste pred dvema dny jsem pixarovku povazoval za nejlepsi animovany film a ted je jiz na tretím míste, pricemz tesne za ní ji dýchá na záda Coraline.. takze zas tak slavne to s ní nebude a to i presto, ze je to 3. nejvydelecnejsi pixarovka vubec.. celkove sem si vsiml, ze v posledni dobe vydelavaji filmy, ktere nejsou az tak dobre vic, nez ty ktere dobre opravdu jsou. Ale nechci ted jen odsuzovat Up, protoze zas tak strasny nebyl (moje 5ti hvezdove hodnoceni tomu vypovida.. i kdyz mozna ho znasobnuje 3D zazitek a soundtrack, kdo ví..) ale jdu na samotny nazor: Wes Anderson, filmovy Roald Dahl, se chytil predlohy od jmenovaneho autora, a je to tedy znasobena silenost.. Ale silenost perfektne natocena, podkreslena skvelym vizualem a hudbou, ktera prekonala jak Avatara, tak vsechny Zimmerovy letosni projekty. George Clooney podava skvely hlasovy vykon :-)), divat se na personifikovane zviratka je opravdu zazitek.. + skvele natocene akcni sceny zlodejskych akci, hlavne ta na uplnem zacatku, ale pak i uprostred, to ukazovani kopani tunelu z boku je uzasne.. A ti tri farmari jsou opravdu nechutni.. Proste typicka Dahlovka.. jediny problem byla bezemocnost, ktera vsak byla nastesti skoro stale prekryvana peknymi narazkami a vtipky.. A ta scena s vlkem je opravdu nadherna..

• 26.2.2010  17:16

dostatecne hutná atmosfera, to ja proste rad, a kdyz je jeste podkreslovana uplne snovym soundtrackem, nemuzu dat jine hodnoceni nez plne. Ano, v klidu reknu, ze si tohle zaslouzi vic oscara nez Up, i kdyz ten ho asi dostane, tak uz je to pravidlem mezi akademiky a Pixarem :-)) je to sice uzpusobene pro deti, ale presto to dokaze rict hodne i dospelym. A ta vila byla opravdu rozkosna.. Jedina chybicka byl ten zbytecne prodluzovany uvod a jiny zaver, nez sem cekal. I kdyz to jako chybu vlastne brat ani nejde.. A ti Severane tady byli ukazani jako cista esence zla. Jen tak dal, vic takovych odvaznych projektů. Ja osobne budu jen a jen spokojen .-) 42. hodnocení na CSFD :-)

• 25.2.2010  20:50

wow, wow, WOW.. tak takovou narezovku jsem opravdu necekal, a to i pres vsechny nadsene komentare, a vysoke hodnoceni tady... S takovym nadhledem a religiozitou dokazou masakrovat lidi opravdu jen tihle dva bratricci (max jeste nejaci genialni pomateni vrazi, ale ti stejne nesahaji temto nesahaji ani po paty, jelikoz vrazdi nevinne). A to je prave to hlavni: tihle dva McManusovi vrazdi jen "vinne" lidi.. Proto k nim mohou divaci pocitovat takove sympatie (Dexter jako samotar je presto prekonava..), proto je mohou dostavat trefne polozenymi hlaskami, anebo maximalne coolovymi nabozensky zalozenymi texty... Ale jasne, ne vsem se bude libit velka mira brutalit (i kdyz urcite ne takova, jako v pitomych shlasherech) a hlavne obri premira nadavek, ktere tvori snad kazde druhe slovo ve scenari.. To by bylo asi i moje jedine minus, kvuli kteremu dam o jednu malou hvezdicku mene. Ano je pekne, kolik hlasek tam je, ale co je to platny, kdyz sem po precteni komentaru cekal dvakrat vic.. ;-). Ale je to spis o takovou pulhvezdu mene, protoze genialita nekterych scen nezna hranic.. napr. scena "armagedonu" potrzena hlaskami a dirigovanim jedne super zahrane postavy, na kterou sem skoro zapomnel.. There was a firefight!!! :-)) ty voe, jeho vykon v spidermanovi ci cete se muze jit zahrabat, to co ukazuje tady, je dvema slovy fucking AWESOME :-d. Skvela kamera, skvele predbihani jiz udicich se scen, skvele vsechno.. Troyi, jses badass... 8/10 (jeste jsem zapomnel na nektere trochu protahle a nudne sceny, takze nakonec moje hodnoceni takove, jake je)

• 22.2.2010  22:55
    Moon (2009)

skoro by me tenhle filmecek minul.. ale nastesti sem se do tohoto profilu nejak dostal, precetl velice tajemny obsah, a jelikoz sem zrovna byl nazhaven na vypointovane filmy a hodnoceni vypadalo docela obstojne, vrhl sem se na to.. A nestacil sem zirat, co vsechno jde vytahnout z minimalniho obsazeni, docela pruhledne pointy (to bylo nakonec to jedine zel, vlastne ani ne tak pruhledne, ale spise rychle vyzrazene) a rozpoctu, s kterym dokazou u nas vyrabet pekelne pociny (doslova).. Duncan Jones (nikdy sem o nem neslysel a stale si jeho jmeno nevim zapamatovat) natocil perfektni one-man-show, pracujici s prostredim ala Sunshine ci dalsi komorne vystavene filmy. i pres docela jednoduchou zapletku, nijak se nesnazici vysvetlit dopodrobna, o co opravdu spolecnosti jde (na cem se pak uzivatele mohou vyzivat a hledat ruzne logicke chyby, ci konspiracni teorie..), je atmosfera mesicni temer opustene zakladny s posadkou citajici jednoho muze (opravdu jen jednoho), kteremu se nahle vse v co veril rozpusti pred ocima a robota s hlasem Johna Doea s velice peknou metodou vyjadrovani (ovsem chlad je z ni citit poradne a Jones nas tak napina az do konce - v cem nebudu rikat) tak temna a husta, ze nemuzu mit zadne vytky. Hlavne, kdyz Sam zahral svoji postavu perfektne a procitene (opravdu jsem mu to, co chtel pral), vizual mesice dokresloval dusevni rozpolozeni zminovaneho nanejvys schopne (za tech 5 mil. dolarů je to vykon) a mansell se zase jednou prekonal a prekvapive slozil genialni hudbu, ktera je takove meritko nalady... Proste skvele old school

• 18.2.2010  17:41

klasika, pekna sychrava destiva studena atmosfera, jeden chudak, ktery si nevi zvyknout na to, ze uz neni ve valce a armada, ktera jde proti nemu v lesich kolem jednoho maleho do jeho prichodu poklidneho mestecka.. Tenhle Rambo jeste ma i nejakou myslenku, Stalone zde neni jen stroj na zabijeni, ale existuje v nem i nejaka psychika, jeho vyznani na konci je pekne, nicmene pusobi trochu smesne, hlavne v originale, na ten prizvuk si asi nikdy nezvyknu.. Skvele sceny partyzanskeho boje, hlavne ta prvni proti policajtum je naprosto dechberouci, johnovy pasticky jsou opravdu efektivni.. na Ramba nezvykle malo obeti - jen jedna.. celkove dojmy velmi dobre 4

• 1.2.2010  17:45

Pár novomanželů přichází v rámci svatební cesty na krásné Hawajské ostrovy. Zde se zanedlouho setkávají s místními domorodci a jejich divné výrazy tváří dají znát, že ne všechno bude úplně v pořádku. Přes to se pár vydává na turistickou stezku, kde potkají také druhé novomanžele a dozvídají se zprávu, že na ostrovech zrovna někdo vraždí. A vraždí právě čerstvé páry. Stejné jako jsou oni. Začíná kolotoč vzájemného podezřívání, na jehož konci se skrývá jen smrt a jedno děsivé tajemství. Nic není takové, jako se zdá. A já musím rejžovi Černočerné tmy znovu zatleskat. Protože vytvořil opravdu děsivý film, odehrávající se v divočině, odkud není úniku a kde přežijou jen ti nejsilnější. Timothy Olyphant stejně jako Steve Zahn hrajou svoje role excelentně, uvěřitelně, přímo zběsile a na hranici schopností. Film nám hlavně po zvratu, pointě, která mně opravdu překvapila a přišla mi úplně neuvěřitelná, začíná nabírat nečekanou rychlost, akce je přímo zběsilá a krvavá, komiksové rozdělení obrazu na tři části je vtipné a Twohy nám dáva jasně najevo, že Dokonalý únik je spíše taková absurdita než nějaký opravdový thriller. Rozhodně ale ani tento žánř není zanedbán. Vřele doporučuji 8/10

• 31.1.2010  20:43
    Avatar: Stvoření Pandory (TV film) (2010)

skvely dokument, uplne uchvacujici, az po nem sem si naplno uvedomil, jaky je Jim genius. A musel sem samozrejme hned potom jit znovu do kina. Opravdu neskutecne lakadlo a pekna past na akademiky. Protoze pokud po tomhle nedaj Cameronovi oscara, tak se na tuhle filmovou udalost uplne vykaslu.. i tak me v posledni dobe neskutecne... Ale to sem odbocil trochu na stranu a do blizke budoucnosti (o tom si muzem povidat pri jinych filmech), takze se vracim k tematu. ten zacatek, jak Jim mluvi o snovem projektu a vsechny jeho ovecky sedi ci stoji kolem neho me krasne dojal.. a pak uz se na me zacaly valit informace, informace, informace atd. Pekne vedet, kde se inspirovali, jak ve skutecnosti herci vypadali a jak Horner nahraval :-). Tresnicka na dortu a doporucuji vsem fandum. 100%