TheDarKnig

Student

homepage

• 22.2.2010  22:55
    Moon (2009)

skoro by me tenhle filmecek minul.. ale nastesti sem se do tohoto profilu nejak dostal, precetl velice tajemny obsah, a jelikoz sem zrovna byl nazhaven na vypointovane filmy a hodnoceni vypadalo docela obstojne, vrhl sem se na to.. A nestacil sem zirat, co vsechno jde vytahnout z minimalniho obsazeni, docela pruhledne pointy (to bylo nakonec to jedine zel, vlastne ani ne tak pruhledne, ale spise rychle vyzrazene) a rozpoctu, s kterym dokazou u nas vyrabet pekelne pociny (doslova).. Duncan Jones (nikdy sem o nem neslysel a stale si jeho jmeno nevim zapamatovat) natocil perfektni one-man-show, pracujici s prostredim ala Sunshine ci dalsi komorne vystavene filmy. i pres docela jednoduchou zapletku, nijak se nesnazici vysvetlit dopodrobna, o co opravdu spolecnosti jde (na cem se pak uzivatele mohou vyzivat a hledat ruzne logicke chyby, ci konspiracni teorie..), je atmosfera mesicni temer opustene zakladny s posadkou citajici jednoho muze (opravdu jen jednoho), kteremu se nahle vse v co veril rozpusti pred ocima a robota s hlasem Johna Doea s velice peknou metodou vyjadrovani (ovsem chlad je z ni citit poradne a Jones nas tak napina az do konce - v cem nebudu rikat) tak temna a husta, ze nemuzu mit zadne vytky. Hlavne, kdyz Sam zahral svoji postavu perfektne a procitene (opravdu jsem mu to, co chtel pral), vizual mesice dokresloval dusevni rozpolozeni zminovaneho nanejvys schopne (za tech 5 mil. dolarů je to vykon) a mansell se zase jednou prekonal a prekvapive slozil genialni hudbu, ktera je takove meritko nalady... Proste skvele old school

• 18.2.2010  17:41

klasika, pekna sychrava destiva studena atmosfera, jeden chudak, ktery si nevi zvyknout na to, ze uz neni ve valce a armada, ktera jde proti nemu v lesich kolem jednoho maleho do jeho prichodu poklidneho mestecka.. Tenhle Rambo jeste ma i nejakou myslenku, Stalone zde neni jen stroj na zabijeni, ale existuje v nem i nejaka psychika, jeho vyznani na konci je pekne, nicmene pusobi trochu smesne, hlavne v originale, na ten prizvuk si asi nikdy nezvyknu.. Skvele sceny partyzanskeho boje, hlavne ta prvni proti policajtum je naprosto dechberouci, johnovy pasticky jsou opravdu efektivni.. na Ramba nezvykle malo obeti - jen jedna.. celkove dojmy velmi dobre 4

• 1.2.2010  17:45

Pár novomanželů přichází v rámci svatební cesty na krásné Hawajské ostrovy. Zde se zanedlouho setkávají s místními domorodci a jejich divné výrazy tváří dají znát, že ne všechno bude úplně v pořádku. Přes to se pár vydává na turistickou stezku, kde potkají také druhé novomanžele a dozvídají se zprávu, že na ostrovech zrovna někdo vraždí. A vraždí právě čerstvé páry. Stejné jako jsou oni. Začíná kolotoč vzájemného podezřívání, na jehož konci se skrývá jen smrt a jedno děsivé tajemství. Nic není takové, jako se zdá. A já musím rejžovi Černočerné tmy znovu zatleskat. Protože vytvořil opravdu děsivý film, odehrávající se v divočině, odkud není úniku a kde přežijou jen ti nejsilnější. Timothy Olyphant stejně jako Steve Zahn hrajou svoje role excelentně, uvěřitelně, přímo zběsile a na hranici schopností. Film nám hlavně po zvratu, pointě, která mně opravdu překvapila a přišla mi úplně neuvěřitelná, začíná nabírat nečekanou rychlost, akce je přímo zběsilá a krvavá, komiksové rozdělení obrazu na tři části je vtipné a Twohy nám dáva jasně najevo, že Dokonalý únik je spíše taková absurdita než nějaký opravdový thriller. Rozhodně ale ani tento žánř není zanedbán. Vřele doporučuji 8/10

• 31.1.2010  20:43
    Avatar: Stvoření Pandory (TV film) (2010)

skvely dokument, uplne uchvacujici, az po nem sem si naplno uvedomil, jaky je Jim genius. A musel sem samozrejme hned potom jit znovu do kina. Opravdu neskutecne lakadlo a pekna past na akademiky. Protoze pokud po tomhle nedaj Cameronovi oscara, tak se na tuhle filmovou udalost uplne vykaslu.. i tak me v posledni dobe neskutecne... Ale to sem odbocil trochu na stranu a do blizke budoucnosti (o tom si muzem povidat pri jinych filmech), takze se vracim k tematu. ten zacatek, jak Jim mluvi o snovem projektu a vsechny jeho ovecky sedi ci stoji kolem neho me krasne dojal.. a pak uz se na me zacaly valit informace, informace, informace atd. Pekne vedet, kde se inspirovali, jak ve skutecnosti herci vypadali a jak Horner nahraval :-). Tresnicka na dortu a doporucuji vsem fandum. 100%

• 31.1.2010  18:32

Tvrdý, s ničím se nepárající thriller, plný opravdu nechutných drastických, někdy až černohumorných scén s charismatickým Gerardem Butlerem, kterého něco opravdu nasralo (Zase??) a rozhodl se s pár lidmi trochu zacvičit. A začal to dělat v opravdu grandioznim stylu podobném tomu z The Dark Knighta. Celé město v panice, spravedlnost v rozkladu a to vše musí vyřešit jeden ne už tak charismatický Jamie Foxx, který i po deseti letech vypadá úplně stejně. Ano, byly tam nějaké ty nesmysly, logické chybičky a další chybičky, ale jinak to dělá čest žánru. závěrečná pointa mi přišla jemně vycucaná z prstu a ne tak dobrá jakou jsem čekal, ale poslední záběry s Butlerem byly nádherné. V celku tedy ničím neurážející ale ani ničím novátorský thriller ve stylu revenge movies.. normální 4

• 30.1.2010  22:38

Uzasny film, po krasne optimisticke a trochu sarkasticke Juno prichazi Reitman s dalsim velkym malym dilem, a taky oslavnou odou na jednoho herce... + se zviditelnenim jedne dosud nezname talentovane herecky a skvelym vykonem jedne zeny s obrim charismatem (a ktera je tak trochu svine.. :-)) George Clooney je pracovnik firmy, jejiz sef ho vysila na lety po cele zemi, za ucelem vyhazovani jinych pracovniku jinych firem, ve kterych jejich sefove nemaj odvahu je vyhodit. Coz je pekne ukazano v cameu Zacha Gali..nejakeho (jeho jmeno si stale nedokazu zapamatovat,.. ani po Hangoveru), pricemz tahle scena mi na tvari vykouzlila usmev, ktery mi zustal az do konce filmu, jen se obcas menil na trochu utrapeny, jindy na trochu vice vesely, vse podle toho, co zrovna bezelo prede mnou.. Ano je to film oslavujici zivotni normy, a ty sou tak krasne nevtirave a inteligentne, humorne podany, ze sem z toho nadseny stale i po nekolikanasobnem shlednuti.. Ted k te ode o hercovi. Neni zadne tajemstvi, ze Clooney se pro tuto roli narodil a proto ho do ni take Jason dosadil. A hraje opravdu vyborne, lepsi vykon sem od neho mohl cekat leda tak ve snu (a jelikoz je moje fantazie ve srovnani s Reitmanovou nulova, byl by ten vykon stejne mnohem horsi). Protoze to, co Clooney predvadi neni jen jeho uspechem, ale i Scenaristickym... Stejne jako Vera Farmiga ci Anna Kendrick (ktera byla opravdu sladka, jen pri te ubrecene scene... no, bylo to usmevne..) Suma vseho: Dalsi dokonaly pocin ze zivota od naseho oblibence Reitmana. Co vic si prat, v koutku duse mu preji oscara i za nejlepsi film. A to jsem Avataromil... 9.5-10/10 Fotky jsou pro ty, kteri si nic nedokazou zapamatovat..

• 30.1.2010  20:17
    Ropáci (studentský film) (1988)

Už tady ukázal syn, že nebude dělat otcovi ostudu. Kupa hlášek, zvíře, které tak popletlo český národ a výprava do špinavé krajiny plné ropy. A syn opravdu ani později otcovi ostudu nedělal a je pro mně stále jedním s mála světel v české kinematogarfii. dobré 4

• 21.1.2010  17:40

Velmi zdarilý filmecek, a to nejsem zadnej fanda Sherlocka, cetl sem asi vsehovsudy Psa Baskervillskeho (jo, v pojeti Ritchieho bych ho chtel ted opravdu videt). Ano Ritchie vzal jednu z nejslavnejsich postav Britanie a pretvoril ji do tak vizualne lakaveho sousta, ze se to musi libit kazdemu. Teda skoro kazdemu. Robert Downey je uplne skvelej, jeho zanedbany vzhled, souboje a hlavne to co mam na techto detektivkach nejradsi, dedukce, vseho je tu plno. Plus pripoctena temna atmosfera, strasidelna magie a souboje tentokrate slovni - nejzabavnejsi a nejcoolovejsi film roku. Hans Zimmer pridava jako dalsi bonus skvelej soundtrack, ktery zastinil i Angels and Demons. ty housle nebo ten zpev pri souboji Sherlocka v ringu je zvracene dobrej. Jeste jednou, poté co budete mit melancholicke a abstinencni pocity po Avataru, jdete na Sherlocka. zarucena testosteronova bomba.

• 19.1.2010  23:13

Sandre se tento rok opravdu vydaril. Po hodne zdarile a vtipne (ne trapne vtipne, takovou komedii v dnesni dobe jiz tezko najdete) komedii The Proposal prichazi jeste zdarilejsi film - drama z prostredi americkeho fotbalu, cernosskych ghet a ukazuje nam to, kam to Amerika opravdu dopracovala. I kdyz se mozna cernosi maji lepe tam, nez by se meli v Africe, stejne jich žije hodne v otresnych podminkach a ti nestastnici, kteri nemeli tolik stesti, jako vsichni ti basketbalisti, fotabalisti i herci, se mockrat nedoziji stari. A je mi to opravdu lito. Jak by se na svete zilo, kdyby se vsichni lide chovali jako Leigh Anne. Tu Sandra hraje opravdu perfektne, chvili sem si musel sice zvykat na jeji jiny vzhled, ale pote sem se uz uplne vzil do deje. Opravdu jsem prekvapen, jak i belosi mohou byt litostivi a krasne soucitni. Ja osobne nevim, jestli bych dokazal to, co ona. Jsem rad, ze Mikeův pribeh dopadl tak dobre (ano, celou dobu sem se o neho bal, hlavne v ty scene v ghettu, nakonec si je ale Mike podal peknym stylem ala Bourne :-). Quinton Aaron ho hraje opravdu skvele, mozna by se hodila nominace i jemu (ja vim, tech hercu je moc, a akademie da prednost vice znamym, ale stejne..) Tedy film vetsi prekvapeni nez sem cekal a mozna me povzbudil tak, ze se podivam i na Precious. I kdyz to vypada mnohem depresivneji.. 5

• 17.1.2010  22:38

Abigal Breslin, ničím zajimavý Butler (cože?), otravná Foster, která raději měla zůstat doma. Ale nejlepší postava byl stejně ten tlustý chlapec. Aspoň, že to zajimavé zjevování se postavy s Fosterovy knížky bylo zábavné a Breslin v některých scénách opravdu zářila. Ale v celku žel jen obyčejný průměr. Prostě když v jakémkoliv filmu ucítím ten pach trapnosti, nemůžu dát lepší hodnocení

• 11.1.2010  21:47

Invictus: the film of Morgan Freeman. Ano, muj oblibeny cernossky kral zde podava Nelsona Mandelu lip, nez poda Nelson Mandela sam sebe :-)). Jeho prizvuk, jeho super myslenky a obrovske charizma je hlavnim tahakem tohoto filmu. Jinak celkovy dej je trochu plytky (na Eastwooda, stejne nad ostatnimi vycuhuje), fotbalisti jedou od zapasu k zapasu, sem tam si zajdou na Robber island (ale je to moje nej. scena ve filmu) a konec byl prilis preslazeny. U Gran Torina ci Výmene to bylo mnohem lepsi. Matt Damon neprekvapuje, ale ani nezklamava. proste prilis nezajimava role. A ten bodyguard cernoch je drsnej typek (to s tim letadlem bylo uzasne). Hudba nevyrazna, vyrazne byly jen ty dva songy, ktere hraly pri dvou scenach. Tedy film za za prumerne tri, zbytek obstarava Mandela, ehm teda Lucius Fox..

• 9.1.2010  21:43
    Vyfič! (2009)

Drew Barrymore, vzdávam ti holt. Takhle svěží, adrenalinovou akční jízdu leckdy nedokáže natočit ani zkušený áčkový režisér. A tobě stačilo vzít zajimavé prostředí, namíchat trochu té lovestory v indie stylu, vybrat správné herce - tedy famozní Ellen Page, která je snad lepší než jako Juno, dát si tam po vzoru Jacksona i sebe, řádně protřepat a film byl na světě. Bruslařské derby mi zůstanou ještě dlouho před očima, tak brutální a perfektní sport jsem ještě neviděl. A o tomhle jsem do teď neslyšel. Nebýt pár protáhnutých scén, trochu skřípající romantické linky a pitomého klišé, dávam 5. Takhle velmi dobré 4 a doufám, holky, že nás o pár let znovu překvapíte, třeba i tím druhým dílem ;-)

• 28.12.2009  21:10
    Avatar (2009)

Jak začít..... aby bylo jasno, k tomuhle komentu se odhodlávám uz pár dní, aniž by mě napadlo cokoliv kloudného, cokoliv nového, cokoliv, co jeste nebylo receno. Holt, těžký to osud komentátora, kterej není žádnej pisálek, a který film videl až jako pětitisící uživatel a je tak ovlivnován stovkami uživatelů před ním. Přesto, že sem se konečne odhodlal, mám pocit, že to stejne nebude nic originálního, vlastne jako film samotný. Ted mi to pekne navazuje, přejdeme k hodnocení.. Řeknu to na rovinu: jsem zase s většinou, film mě naprosto uchvátil, pocity po vyjítí z kina sem měl jako vetsina lidí tady na csfd a závislost se u mne taky projevila.. :-) Hudba mi skvele sedla, stejne jako film byla poskládána z dokonalých, ale již nekdy nekde použitých částí, které pokud nejste rýpal (ci neco jiného, odlisujícího se od vetsiny, viz nedavna diskuze mne se zdejsim violoncelistou a take s flétnistou :-)) a nerozebírate je, tvoří dokonalý, dokonale padnoucí útvar. Cameron si opravdu Hornera nevybral náhodou. Stejne jako si nevybral náhodou ani hlavní protagonisty. Všechny role jsou velmi přesvedcive zahrány (ano, srovnávat s TDK se to nedá, ale proste musíte vedet, co cekat. Tenhle film je vizuální perla v pohádkove krásné krajine a nelze od ní ocekavat nejaké mozek zatezující dilema takze ani samotní herci nemuzou hrat jako Heath Ledger ci Robert De Niro. A to uz ani nemluvím, ze pres vsechnu vizuální dokonalost Avatar není tak presvedcivý jako hraný film a vyjadrovat emoce je tady dvojnasobne tezsí). Neytiri je nejkrásnejsí osoba zenského pohlaví (ano, budu to opakovat stále), jaká kdy byla ve filmu, paradoxne není clovek, i kdyz zas tak se od nas nelisi. Jak po fyzické, tak po povahové strance je úchvatná a Jakeovi ji strasne závidím :-)) Stejne jako mu závidím to, v jak krásné krajine (Pandora je diamant ve vesmíru, tady na zemi se s ní dá srovnávat jen pár oblastí, které ovsem stejne nebudou nikdy tak exotické, nedosazitelné) může žít. Ostatní postavy jsou taky skvel (za zmínku stojí Grace, která je stále ta stejná tvrdacka jako ve Vetrelcích a sam arcilotr Quaritch, který se sice s napr. Jokerovým šílenstvím rovnat nemůze, ale vynahrazuje si to svou buldozerí povahou a hnusným klidackym postojem - ovsem na nem je take zalozena jedina scena, ktera mi prisla dost slabá a to finalni zuctovaní, kde se Cameron asi inspiroval Terminatorem, a hlavne kvuli tomu, ze to je asi jediná scena, kde ta krásne za emoce a Pandoru skrývana klisoidnost naplno vystoupí na povrch.. Ale to jen takova mala chybicka) Pro mne tedy nejvetsí zázitek, jaký sem v kine kdy zazil. A nemuselo to být ani 3D, i kdyz v nekterých scénách tahle technicka vymozenost pekne zvýraznuje prostredí. Dabing byl asi nejlepsí dabing za nevím kolik posledních let. Vsem sem jejich projevy veril, nic nevypadalo smesne. Snad az na jednu nedokonalost, a to, kdyz Quaritch rve "Zruste ji/ho". Ale možná se to tak používá, já nejsem ve vojenství žádný expert. Celkove: Cameron jeste nikdy takto dokonale cool epický velkofilm nenatocil. 12 let a jeho úplné pohlcení projektem je opravdu videt. A obří výdelky mu z celeho srdce preji. Videt na cele Titanic a hned za ním Avatar je pekna predstava. Aspon obcas vládne spravedlnost (viz New Moon).. A uživatelé, kterí daj odpad jsou úbozí a nemaj to v hlave v poradku (IMPAIRED,...) Film roku, co se týče celkoveho dojmu a film desetiletí po vizuální stránce...v tomhle se revoluce opravdu koná.. 95% kvůli tem par minimalním chybickám. VÝDELKY: WORLDWIDE K 31.12. (bez foreign výdelků za 30. a 31.12): 760 mil. dolarů (za cca dva týdny)

• 8.12.2009  20:42
    The Guild (TV seriál) (2007)

Brilantní fandovský nízkorozpočtový kraťoučký seriál, zabývající se jednou guildou, která hraje bezejmennou MMORPG hru a je ukázkou čiré závislosti.. Postupem času se ale seriál rozvíjí i do dalších spekter, přicházejí krize, vztahy se hroutí, neschopnost zapadnout mezi normální lidi občas mrzí a vše je zahráno úžasnými herci neherci.. Samozřejmě úplně nejlepší je hlavní postava seriálu Codex, její úvodní konstatování vždy mají něco do sebe a navíc je opravdu úžasná. Pak je velmi dobrý nespolečenský šéf týmu Vork a zajimavý matka dvou dětí Clara.. Zatím ani jedna epizoda vyloženě nezklamala, jsou sice i slabší, ale díky velmi krátké délce nikdy neomrzí.. Dokonalý seriál

• 30.11.2009  21:21
    Apokalypsa (1979)

Masterpiece. Uplne me svym dejem zarazil do sedacky, vsudypritomne zlo, hruzu jsem citil na vlastni kuzi a opravdu jsem po dobu filmu byl ve Vietnamu (pri scene s destem jsem se musel podivat z okna, jestli opravdu neprsi. Proste chci rict, ze sem snad jeste takovy "skutecny" film nevidel. Martin Sheen, podava dechberouci vykon, ty jeho myslenky po celou dobu cesty jsou nezapomenutelne. A finale vyrazi dech... 100% a Coppola u mne o kus postoupil PS: soundtrack, hlavne ta uvodni skladba, nalet na vesnici a pak hudba pri finale, ale taktez celkova temna hudba pri ceste dzungli je uzasna... OUR MOTTO: APOCALYPSE NOW!!

• 25.11.2009  21:34

ne zrovna ten typ komedie, jaky mam v oblibe, ale diky skvelemu soundtracku obsahujicimu snad vsechny uzasne rockove pisnicky, nekterym zajimavym napadum a scenam a samozrejme hlavne diky dokonalemu vyberu tech nejlepsich anglickych umelců.. Bill Nighy se u mne po tomhle definitvne stava jednim z nejzabavnejsich a nejfajnovejsich person ve filmu (prvni moje setkani s nim probehlo v Lasce nebeske..), Branagh jako hlavni zaporak taky válí a paroduje i dnesni situaci.. Ostatné obsazenstvo lode jim kvalitne dopomahaji k vyslednemu pocinu.. (hlavne american Rhys Ifans a jeho cast pribehu (vlastne jeho a jeste jednoho)) A samozrejme uplne brilantni Hoffman, ktery mi jeste nikdy nebyl tak sympaticky. Proste skvela ukazka toho, jak to vypadalo v tech letech minulych a hlavne pekne umistene ruznorode charaktery na jedne "male" lodi.. A zaver je dojemnejsi nez potopeni jakekoliv jine lodi... ROCK N ROL

• 23.11.2009  21:26
    2012 (2009)

ano vim, ze 4 prijdou i pro nektere emerichomily az moc, protoze tenhle film se opravdu, co se tyce deje, vubec nepovedl, muzu rict, ze je snad horsi nez Den poté... ale je to podano az tak napadne, ze mi prijde, ze si z nas Roland dela srandu, coz je jinak v nekterych scenach opravdu videt (rusaci rulez). priznavam, ze neustale uteky ala 3x letadlo a 2x auto me dost stvali, prece mohli ve scenari zapracovat i s jinymi dopravnimi prostredky, priznavam, konec je fakt wtf, vypada jak z nejakeho podradneho serialu a je prilis happy na to, ze celej svet je ve srackach, ale holt, kdo tohle necekal, nemel chodit do kina.. ja to cekal, a tak sem obdivoval jen vizualni stranku filmu, ktera v nekterych zaberech opravdu bombarduje zrak.. a taky jednoho silence, pro ktereho byl tenhle rok opravdu velmi vydareny (jeho video o konci sveta me dostalo do kolen). takze na prvni pokus prumerne ctyri, podruhe se uz neodvazim podivat, asi bych musel jit pres vsechny moje sympatie dolu.. 7,5/10

• 13.11.2009  14:22
    Tobruk (2008)

jo, tak timhle to je potvrzene. Češi umí tocit jen valecne filmy (tyka se to soucasnosti), vse ostatni je odpadova stoka... Takze, jak uz sem vlastne rekl, Tobruk je skvely film. Vsechna cest rezisere. Dokazal jste nadherne temer (opravdu mi to tak pripadalo, hlavne kdyz na zacatku napsali, ze je cely pribeh i postavy smyslene) alegoricky vykreslit nesmyslnost valky, rasismu, nenavisti i pratelstvi. film je hodne realisticky, spinavy, suchy (vzil sem se do jejich situace a pak sem musel rychle vypit pul litru + myslet na neco vtipne), take brutalni (scena s utrzenymi nohama je fakt skareda, a to se my zrovna ten harmonikar libil), mnohem vic brutalnejsi nez vetsina americkych popcornů, opravud cesi tohle umeji krasne vykreslit, za to americke flaky mi prijdou casto sterilni. takze prvni polovina jeste nudnejsi, chvili sem si musel zvykat na ceske hlasy (holt ja americke flaky pres to vsechno rad), chvili mi prichazeli srandovni, arabka byla hnusna, ale pak od sceny plujicich lodi, nad kterymi preletavali ochranne letadla film nabral neskutecne grady a to chvilkove odlouceni Pospichala, ticho pouste zpusobujici silenstvi (teda tam byla boure ale..) bylo zakomponovano do deje velice dobre. A konec me trochu prekvapil. Cekal sem ho jemne pozitivnejsi. Ale pak kdyz sem nad tim rozmyslel, tenhle dokonale sedel do Marhoulovy myslenky - deticky, nehrajte si se zbranemi, mohli byste si ublizit. Doufam, ze jednou zavladne mir PS: po filmu sem sedl ke compu a zacal hrat strilecku.. Vydrzel sem ji hrat jen chvliku, po Tobruku mi bylo pri zabijeni tak zle, ze sem proste nemoh.. Ovsem, sem zkazeny prilis, tenhle stav vydrzel jen par hodin :-(( PPS: soundtrack byl take skvely, arabska hudba k tem nehostinnym pustinam padla jak ulita, co nepadlo, byli lide v kine kolem mne. jejich smich v naprosto nevhodnych okamzicih vypovida o inteligenci dnesni mladeze

• 12.11.2009  18:48

Neskutecnej narez. Proc psat nebudu, jen odkazuju vsem, kteri jeste nevideli: DELATE STRASNOU CHYBU!! Rychle ji napravte. I ja sem tuhle chybu strasne dlouho delal, a ted me to mrzi. Nastesti sem si ji uvedomil driv, nez by me to znicilo :-)) 10/10 PS: ale jo, mozna nekdy dopisu to proc. Jen ted opravdu nemam cas..

• 12.11.2009  18:41

Tenhle film se nenazyva nejlepsi komedii roku jen pro zabavu. Sice bych nikdy nechtel dopadnout jak hlavni hrdinove (a take nikdy nedopadnu, holt tvrdy abstinent a nekurak), ale ve filmu to byla skvela zapletka. To postupne odhalovani pri ztrate pameti mi pripomnelo Bourna, Memento a hodne detektivek, jen z mnohem vtipnejsiho pohledu. Zacatek (intro) gloriouzní, cisi z neho strasna beznadej a pak ta hudba u titulku jak v nejakem thrilleru (pohledy na poust, vegas atd - Rainbow Six Vegas hadra..), proste tyhle zacatky z konce mam rad. A pak se rozjel koncert uchylnosti, srandy a nahejch cinanu :-D. Ten z G-Force strasne valel (to s tim deckem u bazenu, nebo s dedkem na benzince :-))) Brylaty (jj jmena mi stale nejdou) byl taky hodne dobrej (ty jeho depky atd.), trochu slabsi mi teda prisel frajirek a zenich (ten z pochopitelneho duvodu). Nej. sceny: Casino, fotky na konci, probuzeni, proslov na strese a hromada dalsich. KOMEDIE ROKU

• 8.11.2009  17:21
    Zombieland (2009)

Wow, tak tohle byl opravdu nekompromisni narez s premirou brutality a vtipu. Woody Harrelson vali jak nikdy predtim, Jesse Eisenberg je sympatickej a dej radne promichanej a fajne udelanej (hlavne to predstavovani Zombielandu na zacatku, uvodni titulky a pravidla, to s tim pasem nema chybu, jinak celkove navaznost skvela) Murray peknou vlozku ma, a buchticky jsou k sezrani (ty i ty :-D) Takze takhle inteligentni komedie tu dlouho nebyla (pred par mesici bych neuveril, ze tohle reknu - hlavne kdyz je to vlastne horor, ale opravdu, v dobe, kde ve vsech komediich musi byt nechutny humor, sexualni narazky a dalsi radoby vtipne veci, je tohle jako balzam na dusi, i pres to, ze brutalni sceny tam jsou a neni jich malo - ale nastesti ani ne moc) 8/10

• 8.10.2009  14:37
    Kim (TV film) (1984)

Prílis se to táhne, dej hodne klisovitý, Peter Otoole směšný, ale přesto to má nějaké kouzlo. Je proste videt ze v minulosti lidé dokázali točit filmy, které i přes všechny svoje nedostatky stále vedou před dnešními škváry. A ten malej ind je docela sympatickej...ale na druhou stranu by tomuto filmu opravdu neuskodilo více filosofování, duchovních meditací, proste více atmosfery a psychologie.. takze ne uplne dobré 3

• 7.10.2009  19:09
    Nikdy nehovor nikdy (TV pořad) (2006)

jo, hotovej slovenskej Borat, jen bez vtípků, které by aspon trochu obstály :-(

• 6.10.2009  19:42

videno vcera, takze muzu lip posoudit, jak rychle se tohle vykouri z hlavy. Reknu na rovinu: Deja Vu byl o dost lepsi. Tony Scott vsadil na velmi, velmi videoklipove zpracovani ale zadny wow efekt se nekona. Spis je to kvuli tomu jeste horsi. Film je sice thriller, ale jelikoz je to prumerny thriller, potreboval vice akce a vice hlaskujiciho Travolty. Ten je mozna myslen jako hlavni opora filmu, ale ty jeho neustale zmeny nalad po chvilce zacnou lezt na nervy a celkove tu roli nezvadl jak by mel. Takze opravdova opora filmu je jako vzdy skvely Denzel, ktery sice jemne pribral, ale ma stale poradne charisma, jeho pocity mu verite a takovej hrdina jako on byste chteli byt. Takze asi tak. Jelikoz mam thrillery Scotta rad, davam lepsi 3. Ale doufam ze pristi film se vyrovna Deja Vu a Man on Fire dohromady :-)

• 5.10.2009  22:38
    G-FORCE (2009)

vykradacka jak vysita, to je asi osud Gecek tohoto roku (pro mene chapave G.I.Joe, G-Force, G-G - vidite?? ne? no co s vami... :-D) ale vykradacka zabavna, mozna zabavnejsi nez gecko druhe. Ale jen mozna. Krtek-Cage ma strasnej hlas :-), ale ostatni az na otravnyho brachu a otravny mysi ala chipmunky (jerry si to asi nemohl odpustit) maj hlasy paradni (penelope s tim rozkosnym mexickym prizvukem válí) takze to peknej filmecek pro celou rodinu, cehoz sem byl sam svedkem. Pro male deti povinnost (scena honicky paradni), jelikoz tenhle film prekracuje hranici filmu pro deti a dava ji novej lvl, ktery je urcite sympaticky i starsim. hudba je taky vyborna (i kdyz BEP nemam moc v oblibe, slo to a ta klasika u ohnostroje, pak vyborna scena s ovladacim autickem a Juarezouvou :-D) jo a ten chlapik s reckym menem (hangover) je dost fajn.. Takze dneska uz podruhe (Taking of Pelham poprve) davam lepsi 3 a nemam nic proti pokracovani, ktere jistotne vznikne po strasnem Squequelu, nebo jak se ta hruza menuje (timto odkazuju na MZ aneb Jerryho inspirace :-)...

• 4.10.2009  15:33
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

tak toto byla nejcool nejdrsnejsi nejsuper hra. Vzdy sem se u ni potil, jak prase. takove napeti neni ani u vetsiny normalnich filmu. Francouzi jdou borci

• 1.10.2009  19:11
    Postal (2007)

Diky super zacatku a totalne uzasnemu konci (myslim uplny konec-nadherna hudba) davam 1 hvezdu a zbytku filmu taky 1. asi tak, ale Boll se lepsi, to se musi nechat...

• 27.9.2009  16:05

sakrys dobry emocionalni zazitek. neni to dokument neni to ani obycejny film, je to greegrasovske pojeti jedne strasne udalosti. A i kdyby to, co se tam udalo, nebylo vykresleno pravdive, jako dojemny pribeh lidi na okraji zivota funguje tenhle klenot na jednicku. Jinak jako kazdej Greengrasuv film (kdo nevidel Bourne Supremacy a BOURNE ULTIMATUM o hodne prichazi a je loser) A ja blbec sem zrovna u toho 10 minutoveho emocemi prosyceneho finale jedl obed. Fakt sem se necitil nikdy tak spatne. A ty sceny zniceni WTC jsou podany tak mrazive, az zamrazi :-). Takze suma sumarum doporucuji jako film, ktery zvetsil mou sbirku (ciste) 5ti hvezdickovych filmu 100%

• 7.9.2009  18:40
    District 9 (2009)

Tak musím říct, že až takovou dokonalost sem nečekal. zvolený dokumentární styl, zvolené prostředí apartheidu a zvolení skvělých byt do ted neznámých herců se vyplatilo stoprocentne. Lidé jsou tak hnusní, jak už dlouho nebyli a mimozemstané, byt jsou nepekní po vizuální stránce, jsou ti trpící (ostrý protiklad k americkým flákům ala Den nezávislosti a dalším) a já sem jim fandil a při každím mrtvém z MNU jsem zajásal :-)). Shrnutí: Blomkamp je slibně začínající režisér, který to dokazuje debutem, jenž překonal všechna očekávání. A pokud by tímto špinavým naturalistickým způsobem natočil i Halo... OMG Jo a musím si změnit ikonku, asi si tam dám něco na způsob: For Aliens only :-D

• 31.8.2009  11:15

velmi príjemný rychle ubíhající dokument ve stylu prednásky se vsazenymi scenami s Goreova zivota.. Vlastne prijemny je jen po filmove strance, co se tyce latky, kterou probira, ta moc prijemna neni.. Opravdu bysme meli neco delat, protoze tahle planeta pujde do sracek jak ve 2012 nebo jeste hure (Simpsonovi ve filmu - jasny priklad i s Lizou jako predstavitelkou Gorea :-d, lide jsou takovi Homeri, jen jeste mene sympaticti) Ruzne rozmistene vtipky tomu dodavaji potrebnou stavu (zaba, atd) a skvely song na konci (oscarovej) + pekne vyzvani, aby jsme neco delali, tento dokument zarazuje mezi nejlepsi v ramci demagogicky ladenych dokumetu (ano, myslim na tebe strycku Moore) Jenze tady je ta demagogie pravdiva a bylo by uzitecne nechat se ji ovlivnit. 4 hvezdy PS: vyhra oscara za nejlepsi dokument taky necemu nasvedcuje :-)