TheDarKnig

okres Frýdek-Místek
Student

homepage

• 4.8.2009  18:16
    Doodlebug (studentský film) (1997)

Skvělé. Jak jinak... 100% (Nolan je génius a nikdo na něho nemá..)

• 4.8.2009  16:43

Docela slušná zábava, ale není to nic průlomového. hodně pomohlo to zasazení do prostředí Miss, samotná Sandra mi nikdy nějak nepřirostla k srdci. Ale ten její smích... :-) průměr 3

• 3.8.2009  22:59
    Iluzionista (2006)

Podle mně jasná variace na Dokonalý trik, ale o něco méně (o dost méně) povedená. Norton patří mezi moje oblíbené ikony, ale v tomhle filmu předvedl velmi úbohý výkon a musím z lítostí říct, že Giamatti hrál mnohem lépe. Přesto/proto ne nejhorší film. Edwarde příště zkus něco jako Klub rváčů nebo Kult hákového... lepší 3

• 3.8.2009  21:34
    Trosečník (2000)

Great One Man Show!! Poslední Zemeckisův velmi dobrý film, Tom Hanks zase excelentní, jediné co trochu kazí dojem z filmu je trochu divný závěr. Ale ty první dny na ostrově-prostě super Robinson v moderní době... Lepší 4

• 3.8.2009  19:40

Hrozna nuda, další z těch trhlých teenegerských výplachů mozku (dokonce ani to se nekona, proste absolutni prazdnota). Nevim ani kvuli čemu sem dal tu 1 hvězdu. Ale jsem zhnusen a zhnusen ještě chvíli zůstanu. PS: Ale v tvorbě kterou jsem za svuj kratky život viděl, bych určitě našel ještě něco horšího. To asi bude duvod pro tu jednu hvězdičku...:-) PPS: A nejhorši je že takoveto svinstvo nektere lidi stale bavi. Vim o tom svoje. Nekteri dokonce dokazou napsat, ze to je nejvetsi sfiiijak, jaky kdy videli. Aneb o dnesni inteligenci mladeze..Proste Stmivani bych jim jeste snad odpustil, i kdyz dost prehaneji, ale tohle...Nemam slov

• 3.8.2009  18:32

Tak tohle si u mně Shawn Levy pěkne po... První díl byl dost dobrej vodvaz, vsechno bylo takové nové a vse do sebe zapadalo. Dvojka je už jen kvůli penězům a tak to i vypada. Totalní preplacanost exponatu je fakt k placi, u celeho filmu sem se ani jednou nezasmal, spis sem jen cekal, kdy skonci, hlavne kvuli tomu hroznemu trapnemu nudnemu ukecanemu, strasne ukecanemu faraonovi. A pak finale bylo taky trapne a bez zadne dobre pointy. Clive Owen uz taky nevali, Ben Stiller skoro vubec nehraje, a tak jediny dobry chlap tam byl Darth Vader, ktery...mlcel. Takze prumerne az slabsi 3 hvezdy a 3. díl už nechci, fakt nechci. Tak doufam ze steme vsichni slyseli. Protoze to by uz byl konec sveta s max 30% update: Prave sem se na to musel znovu podivat. No jeste vetsi des nez predtim a už uplne bez štavy. Takže ted už snižuju na 2 hvězdy SRACKA SRACKA SRACKA !!!!!

• 2.8.2009  22:48

Nejsem vubec žadny fanda anime ani ničeho dalšího japonskeho, ale tohle me dostalo. Nádherný animák plný fantazie, ktera urazi ještě dlouhou cestu předtím, než se dostane k západní civilizaci. jinak trochu mi to připomněla nedávno shlédnuta Coraline. Ale jen trošičku 5

• 2.8.2009  15:25

Tony Scott v te nejlepsi forme, jakou kdy mel... Od zacatku az do konce vam tenhle skvost neda vydechnout a s maximalnim drajvem se zene od jednoho zvratu k druhemu, vse natoceno perfektne dokonale (bruckheimerovsky) a dokonce zde ani neni ta videoklipova scottovska zaliba.. will smith sice haze stale ty stejne xichty (az tady sem si uvedomil, ze mi to zacina vadit :-)) ale jinak hraje klasicky bravurne. Mnohem vic se mi ale libil Gene Hackman, toho stareho vyslouzilce zahral opravdu duveryhodne.. Scott si mne k sobe znovu pritahl, ja mit strasne rad thrillery... A taky pritom trochu mrazi, kdyz si uvedomim, ze to sledovani muze byt docela klidne pravda.. Nekdy zacina byt technika opravdovym prokletim... O tom, jak lehce muzou svalit na nevinneho vinu ani nemluve..

• 2.8.2009  15:11
    Yes Man (2008)

První polovina dost nezáživná a nudná, ale jak se Carrey začne rozjíždět stojí to za to, takže za jeho vtipky, pěknou Zooey s celkově vtipnou druhou část slabší 4 hvězdy, K jeho starým legendárním postavám má tento film daleko, ale v rámci dnešní komediální tvorby docela uchází.

• 2.8.2009  15:10
    Wrestler (2008)

USA, USA, USA, USA.. :-) zivotní vyznání jednoho stareho zapasnika, ktery zjistuje, ze vse ostatni ztratil a jedine co zustalo, je ring.. Mickey Rourke neskutecne ruluje a je velka skoda, ze na neho, stejne jako na Eastwooda, pri oscarech zapomneli (pravda, ten Eastwood me stve jeste trochu vice, na neho se vykaslali absolutne..).ale co se da delat, stejne to spolu s vykonem drsnyho harryho budou dva nejlepsi vykony starych pak v roce 2008. Aronofsky tedy prekvapive odbocil od svych obraznych a psycho filmů a natocil pro jednou zivotopis.. ovsem jeho styl a jeho um zde zustavaji stejne.. kvuli par malym chybickam a chvilkove nude davam lepsi 4 btw: zanedlouho se chystam na Crazy Heart, a jelikoz tady mi trochu vadil ten wrestling samotny,.. i kdyz uznavam, ze byl vlastne velmi dobre zmapovan (ale me se ani Rocky nikdy moc nelibil, prestoze treba po technicke strance, mozna i dejove, byl dobrej, samotnej box byl zlej :-)), tak u tohohle asi budu v Nirvane... a doufam ze Bridges toho oscara dostane i tim trochu smaze ten prohresek proti Rourkeovi.. PS: ta pisnicka od Springsteena je masterpiece..

• 2.8.2009  15:02
    Apollo 13 (1995)

Tleskám Howardovi. Skvěle vykreslená beznaděj kosmonautů, kteří netuší jak dlouho budou žít a už se nespoléhají, že budou zachráněni. Ale lidé někdy dokážou úžasné věci a jsou schopni přes všechny ty zlé věci i pomáhat a zachraňovat. Ti vědci a všichni, kteří dokázali Apollo dostat na zem, jsou asi největší hrdinové, jaké jsem kdy ve filmu viděl. Do toho všeho hraje znovu precizní Hornerova hudba a my s úžasem sledujeme největší záchrannou operaci v historii. Úžasná atmosféra, skvělé herecké výkony, vizuál je v některých místech dechberoucí. A tento film znovu ukazuje i nicotu člověka ve vesmíru. oscaři zaslouženi 4

• 2.8.2009  14:38
    Amerika má talent (TV pořad) (2006)

Fajn zábava sledovat takhle amíky. Jediná výtka: Haselhoff vypadá jak přechlastaná kostra (kost a kůže) :-)

• 23.7.2009  16:16

1 * za Annu Sophiu Robb, 1* za zpomalené převrácení auta a 1* za děj. Takhle přesně bych to rozdělil. Johnson mi tam vubec nesedel, vybral bych uplne jiny typ herce. Asi tak 3*

• 21.7.2009  21:16

Perfektní thriller. Co se všechno se dá natočit na jedné ulici a jak grandiozne se to dá pojat. Collin Farrel odvedl super výkon beznadějného chlapíka, kterému na drátě rozkazuje šílenec s odstřelovačkou. V některých místech přímo strašidelná bezmoc. Možná tomu prospěla i velmi krátká stopáž, nevím jestli by Schumacher vydržel natahovat napětí další půlhodinu.. (Kiefer Sutherland předvádí šílenství hodné Jokera..) btw. Joeli,Joeli jak to ty děláš, že jednou natočíš takovou zhovadilost jak Batman a Robin a jindy něco tak perfektního? 5 hvězd

• 21.7.2009  21:13

Nesmrtelná klasika. Náš Forrest...:-D 5 (sorry Járo :-)

• 21.7.2009  21:12

trochu dětinské, patřičného vyvrcholení se nakonec ale dočkáme, a to tak pompézního a úžasného, že to překryje zbytek filmu. Jako v každém dílu do toho znějí Wiliamsovy chorály, nejraději mám Imperial March, který dokonale vystihuje Impérium a hlavně Imperátora Sidiouse. Darth Vader mi byl sympatický tou tajemnou, zlovolnou, vše vyplňující aurou celou ságu (člověk musí docenit výborné záporáky, dnes víc než kdy jindy), ale teprve tady se ukazuje ve všech odstínech černi, možná i bílé. Úvod u Jabba Hutta je trochu co se absurdity týče, přepísknutý, ale díky přehlídce tolika rozdílných gumových potvor, odporných slimáků a hlavně děsivých Rancorů, je určitě lepší než to velkolepé bitevní finále v džungli. Vždy jsem si přál, aby Cameron vyřešil závěrečný boj Na'vi v džungli více guerrilově, ale Lucas naopak měl ty medvídky do čelního útoku poslat. Muhehe. Ale ne, osobně mám většinou slabost pro roztomilé plyšáky, jenže to jejich zapojení do možná nejdůležitější bitvy v galaxii od dob Klonových válek bylo víceméně čistě parodické. George má s tímto dlouhou historii - všude se snaží protlačit něco dětinského už od prvního SW, ale tady se možná doslova utrhl z řetězu. A přes výbornou vesmírnou část, osudový střet Vadera a Lukea, machinace zlověstně šišlajícího císaře, dokonalost Executora, admirála Ackbara a mnoho dalšího to výsledný dojem mírně kazí. Ale osobně ten střet Ewoků a Stormtrooperů, stejně jako vlastně úplně všechny střety Stormtrooperů s čímkoliv v celé trilogii beru dlouho jako jakousi těžce nepřesnou imaginaci galaktického historika, který se rozhodl zapsat celé zásadní časové údobí Impéria na houbičkách (zdá se mi to, nebo se ty houbičky objevují nějak často?), které mu prodal jakýsi šarlatán z tzv. Temného hvozdu. Protože zprávy důvěryhodnějších pisatelů většinou vše podávají mnohem uvěřitelněji, například v komiksech. Nebo je celé SW výplodem čím dál nemocnějšího mozku. No, je to taky možnost. Formálně tedy stále dokonalé, akční scény dechberoucí, závěr správně oslavný a radostný, Hayden nevadil! Ale suma sumárum jen 4, sice velmi dobré, ale nemělo to sílu nostalgie a vstupu do ságy jako čtyřka ani sílu režie a téměř zcela precizně tvořeného scénáře jako pětka. Jako zakončení to ovšem funguje stále výborně, když se člověk zaměří opravdu jen na ty Hvězdné války a střety v Síle a na světelné meče. UPDATE: Po posledním shlédnutí to mělo ovšem sílu naprosto epického zakončení ságy s mírným zakopnutím o stormtrooper-eating Ewoky. Ať jdou do prdele! Jinak dokonalý finální střet Temné a Světlé strany síly, s legendárním úvodem u Jabby, dojemným, ale Sílou provázeným loučením na Dagobahu, nestárnoucím závoděním na Endoru, a nejlepší vesmírnou bitvou v Hvězdných válkách spolu s úvodní scénou RotS.

• 21.7.2009  21:11

5 hvezd za vsemi zminovane skvele vylodeni, obstojnou obranu mestecka, spielbergovo procitene snimani prirody, skvele technicke vychytavky a nabozensky zalozeneho snipera. minusy za prilis patriotickych smysl nedavajicich kecu (ano, tech je tam opravdu strasne moc, dokonce i scen.. to s tim zaverem na hrbitove si opravdu mohli odpustit), celkove smysl nedavajici rozhovory, ktere se tvari radoby inteligentne a chytre, ci dokonce zabavne a pritom jsou to snusky zvastu, ne moc drsne vypadajiciho hanksa, ktery se opravdu vice hodil na Forresta, podivnou zapletku a nelogicnosti z historickeho hlediska, kterych tam neni pomalu. Samozrejme, je to jen film a i kdyz mapuje skutecne udalosti, vzdy se najdou nejake chyby, ale kdyz uz vystupoval tenhle film tak dokonalym dojmem, mohl si Spielberg trochu vic tyhle veci pohlidat... Band of Brothers po vsech strankach stylovejsi, vypjatejsi a dokonalejsi a to ma serial bezmala 10 hodin, zatimco film necele 3... Ale ja sem dostal, to, co sem ocekaval a kdyz trochu vypnu a prestanu vnimat ten okolni patos, na 5 hvezdy to je.. Budu spravedlivi, a priznam se, ze mi prece jen nektere postavy prirostli k srdci a Hanks pres to vsechno umi hrat (ale za tim, ze se zde nehodi, stojim) Slabsi, ale stale 5tihvezdickovy zazitek.. (ja celkove nejsem ten typ, co dava 5 jen tem uplne nejdokonalejsim snimkum, obcas se u mne najde i tenhle pripad)

• 21.7.2009  21:08

nejlepší část Hvězdných válek. Téměř dokonalé. Vrchol vesmírné ságy.. A nejlepší na tom je, že to nejsou jen plané řeči geeků (a skutek utek), ale realita. Už od prvních mrazivých scén na planetě Hoth je cítit atmosféra té předaleké galaxii kdysi dávno a nadšení pro věc, které provází celý film až do zase bombastického závěru s jedním z nejkultovnějších zvratů v dějinách filmu. Scénář Kasdana lehce překonává většinu potíží čtyřky. Vizuální stránka od epizody 4 silně poskočila a v některých bitevních momentech jsem byl skoro překvapen, jak hezky to trikoví mágové dokázali již v té době udělat. Člověk by někdy řekl, že je to stoprocentně mnohem zajímavější přístup, než předváděný ve všech blockbusterech dneška Ale i když to samozřejmě tak není, ta špinavost, loutky, praktické efekty - vše působí pro mnohem skutečnější, živější, jaksi našemu světu bližší vesmír, než jaký byl pak v prequelech. Má to své jasné výhody, má to i své nevýhody, ale jedno je jisté, zcela jinému tónu originální trilogie to náramně sedlo. A teď si představte, jak to muselo působit v té době, kdy SW byl vlastně jediný svého druhu. Lucas vládl všem. Škoda jen, že později podobně jako mnohé jeho postavy v SW universu nedokázal překonat své ego a nedal tvorbě scénáře taky volnější ruku jako zde. Mohli jsme tak mít všeobecně uctívanou ságu, ne ságu, která rozpoltila fanoušky na dvě skupiny. Herecké výkony jsou taktéž fantastické, Carrie Fisher se po mírně rozpačitém výkonu v IV. epizodě našla a na chemii mezi ještě šarmantnějším a smrtonosnějším (co se kadence hlášek týče) Hanem a ní je radost hledět, střetnutí Luka s trošku šíleným Yodou (miluji tu loutku!) a jeho výuka, děsivé představy, způsobené výpary Dagobažských plynů a sice klasické, ale stále funkční jedijské moudra, které se dají použít v v kterémkoliv boji dobrého studenta proti zlému učitelovi na první hodině Filozofie 101, a mnoho dalšího. Mírnou výhradu bych měl zase na pomalejší tempo v první půlhodině filmu, ale to je spíše subjektivní. Jinak z každé strany opracovaný a pevně stavěný sci-fi klenot, který je po právu zapsán do historie.

Vetřelec (1979)

co bych mel napsat... i po nekolika shlednutich (i kdyz faktor prekvapeni pominul) je to stale mistrovske dilo pana Ridleyho. Uz od zacatecnich titulku je citit husta atmosfera, a ta pretrva temer bez prestavky az do konce, nejhustsi je pak, kdyz je Ripleyova posledni prezivsi.. vsechny postavy jsou sympaticke, tezce se pak diva na jejich umirani (snad az u jedne..), a nejlepsi je, ze neni presne rozdeleno, kdo je hlavni a kdo vedlejsi postava, takze az do konce nevis, kdo muze umrit a kdo ne.. sice to funguje jen poprve (a pokud si nevidel predtim ostatni dily), ale zato je odemne dalsi plus. Proste klasika, ktera stvorila nejhnusnejsi hororovou postavu v dejinach (a to, ze ji cely film neni poradne videt, dodava jeste vetsi porci strachu a temnoty).. takova slizka, hnusna, bez spetky krasy (a je mi jedno, co jeden robot povidal..) :-)) a dalsi dil pokracuje, sice jinym smerem, ale stejne dobre..

Vetřelci (1986)

Viva la Jim!! to snad ani nejde tocit jeden bezchybny film za druhym. James Cameron, nenapadny, ne prilis prubojny (aspon na pohled a taky chovanim) clovek, puvodem ridic kamionů... No kdo by od neho cekal tolik geniality, tolik skvelych napadu, zlepsovaku a nejuzasnejsiho vizualu.. Aliens tedy rozhodne nejsou vyjimkou, dokonce me dostali jeste vice nez Scottuv uvodni atmosferak.. Asi me proste bavi vic tvrda, drsna, hlaskujici armada proti hordam tech nejhorsich nocnich mur ve vesmiru nez komorni dusivy snimek odehravajici se v jedne lodi s jednim alienem.. ne ze by byl Ridleyho opus nejak vyrazne horsi, ale nezaujal tak jako tohle. Podle mne totiz Aliens jsou nejlepsi akcni film vsech dob, nikdy sem nevidel tak precizne zvladnute sceny, atmosferu a take samozrejme skvele zahrane role. Weaver je tezka bad-ass, hlavne finalni souboj je naprosto skvely, dale mne nejvice bavil neustale vydeseny chudak vojin a pak samozrejme Bishop.. Cameron dokazal i z jednoduchych vojenskych scen udelat prehlidku perfektne zvladnute vojenske prehlidky a alieni jsou neskutecne dokonali, scena jak se hrnou na Biehna, je uplne best. Nechybi ani poradna zapletka, desive odpocitavani casu zbyvajiciho do smrti a take mnohem vice objasnuje tenhle film zvyky a obyceje monster.. proste dokonale

• 21.7.2009  16:54

Další z Ridleyho procitenych a dokonalých filmů. Uznávam, pri takovem Vetrelcovi, kde by se atmosfera dala krajet (doslova), nebo Gladiatorovi, ktery sice neni, co se tyce deje, tak propracovany, ale zato je hodne adrenalinovy a zaberove plny (o super vykonu jednoho sileneho herce nemluve) se tenhle dlouhy (opravdu 2 a pul hodiny se zda u takovehoto tematu hodne) film muze zdat nesnesitelnym soustem. A hlavne nudnym. Coz ale u mne nastesti nebyl pripad. Jako u tohoto typu filmů se proste musite nechat vtahnout do vykresleni tehdejsi situace (Apokalypsa, ci dalsi filmy jsou na tom stejne) a kdyz se to podari, nebude vam vadit detailni opisne zobrazeni vztahů v rodine gangstera, vztahu policajta a jedne zeny, ani dalsich mini nepodstatnych veci, protoze se stale budete tesit na pokracovani hlavni dejove linky (uznejte serialy sou nekdy jeste nudnejsi a prece se na ne divate, protoze hodina jednou za den, ci tyden, se nezda tak dlouho.. a u filmu by to nahle vadilo?) A ta je opravdu propracovana, ukazuje jako mnoho jinych filmu, ale presto nejak vic komplexne, stav USA v dobe ne zrovna veselé, plné drog, prostituce, nasili, korupce (to je taky velmi podstatny motiv) a vrazd.. Thriller jak vysity a to thriller od nejvetsiho formatu mezi rezisery.. takze v celku Ridley Scott znovu dokazal ukocirovat narocny projekt, znovu v nem hraje stalice Russel Crowe, ktera znovu podava vybornej vykon.. Stejne jako hlavni postava filmu Denzel Washington alias Frankem Lucasem, nejchytrejsim a nejdrsnejsim bossovi podsveti, ktery se s nicim neparal.. proste pokud nejste uplne nenarocni divaci, kterym staci ke stesti nejake bezduche komedie, zkuste tohle a garantuji vam, ze se vam to bude libit... Zaver je pomyslna tresnicka na dortu..

• 21.7.2009  16:48
    Hra (1997)

film s asi nejprekvapivejsim zaverem, ne s jednou ale s nekolika tvystridajicimi se pointami, a kazda totalne znici to, co sis do tehdy myslel. dokonale. rozhodne pro ty, kdo maji radi paranoidni skvele natocene a scenaristicky propracovane thrillery, doporucuji.. fincher je na poli filmoveho prumyslu neco uzasneho, mozna i proto, ze si vybira takto neklasicke pribehy (nebo z casti klasicke, ale pritom jen ty nejlepsi)

• 21.7.2009  16:46

nesmrtelná dokonalá klasika z dob, kdy Zemeckis absolutně válel a dával filmovým konzumentům jen to nejvytříbenější zboží. Škoda Rolande, žes tak hodně klesl a dnes natáčíš jen pitomé 3D animované pitomosti. Vrať se aspoň ještě jednou a znovu natoč takto zábavný, časově vychytralý, herecky neokoukatelný film a znovu tě začnu milovat. Pro filmovégo geeka splnění jeho dětských snů a tužeb. Nedokážu nic dalšího napsat, prostě hned teď se zvedněte a běžte si tento film a nejlépe i jeho další dva pokračování sehnat. Nebudete litovat. To vám garantuji.

• 21.7.2009  16:46

trosicku nesplnene ocekavani.. asi to je muj pocit. A udivuje mne, ze se to stalo prave zde. Skvela myslenka dat animovane postavicky primo do sveta lidi, strach nahanejici Lloyd, duhovy Kreslounov, manzelka Rabbita, skvele camea ruznych disney hrdinů, to vse melo poskytnout zabavu ve stylu DreamWorksu.. a mozna, ze prave tyto ocekavani byly prilis prehnana. Ano, stale je to skvelej film plny situacniho humoru a gagů, jenze hlavni animovany hrdina by rozhodne nemel byt otravny a film by nemel citit tak moc nevyuzitim potencialem.. nevim ted prijit presne na to, co mi tu chybelo, ale neco to bylo. Ctyrhvezdickova zabava, kterou ale nepotrebuji a nechci znovu opakovat.. Zemeckis natocil mnohem nesmrtelnejsi klasiky, tahle zustane zapsana jako odvazny a prukopnicky pokus, ale nic vic.. Snad i diky tomu me to az tak nezhnusilo, a dokonce sem byl schopen dat 4 hvezdy.. A samozrejme diky zivym pitomym kulkám ;-))

• 20.7.2009  19:49

skoda, ze sem tenhle film poprvé nevidel na Vánoce, ale žel tesne po nich.. takze vánocní atmosféra na mne az tak nezapusobila, nastesti vse ostatni ano. all is love, is love.. ci uz uplne skvele vanocni pisnicky interpretovane ruznymi ne uplnymi profesionaly (Beatles atd by mohli byt pysni, protoze vsechny se povedly), v kteremz to zanru ve filmu nejvice září Bill Nighy (jeho pisnicka ze zacatku, ktera se v ruznych obmenach hraje po celou dobu filmu, je naprosto skvela variace pisnicky od The Troggs) a mozna, ze nejen v nem, ale i jeho cela postava. Taky mne hodne zaujal Colin Firth a jeho romance s francouzskou sluzkou, ktera vyvrcholila velmi hekticky. Samozrejme nesmim zapomenout ani na famozni vyznani lasky bez slov, coz je asi nejpeknejsi scena ve filmu. Ale uplne nejkvalitnejsi stripek jedne lasky je romance britskeho premiera a jeho sekretarky. Hugh Grant jako premier naprosto válí, a scenka a nasledne zfouknuti americkeho prezidenta (Thorntona - Curtis z nas udelal asi pekne blazny :-))),.. nenachazim pro to vhodne slovo, je to proste brilantni. Trochu slabsi mi prisly pribehy s Rickmanem a Neesonem, ale v ramci zánru je to stejne hodne vysoko (a náhle zjeveni Leesonova snu taky). Takhle bych mohl rozebirat asi kazdou sekundu teto romanticke komedie, protoze Curtis opravdu natocil svuj nejlepsi film a trefil se vsem primo do noty.. 5

• 20.7.2009  16:04
    Šmoulové (TV seriál) (1981)

KULT. Na tomhle sem spolu s tomem a jerrym vyrůstal. Ale přece sem ted po čase musel jemně snížit hodnocení, protože to, co fungovalo tehdy, uz nefunguje tak, jak by mělo. Velmi dobre 4

• 20.7.2009  15:51
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Pokud se mi šmoulové líbily, tohle sem miloval 10x víc. Je pravda, že někdy u animaku pomuze, kdyz se moc nemluvi a hodne mlátí a honí. A presne tak to funguje a fungovalo tady. Nektere dily nesmrtelne..

• 20.7.2009  14:52
    Dexter (TV seriál) (2006)

No jedno je jisté, Dexter je stokrát lepší než všechny CSI a další kriminální seriály dohromady. A plus má super hlavního hrdinu, o kterém se těm ostatním může leda tak zdát (Miluju ty jeho myšlenky..). Nechci říct že Dexter je úplně bezchybný, snad jsou některé díly nudnější a méně povedené, ale u kterého seriálu ne. Prostě naprostá špica. A to intro je fakt povedené...5 update: Do háje ještě ani jeden díl mě nezklamal. Na tom je fakt něco temnýho..Každý díl dokáže překvapit, každý navnadit na další dívání. Zrovna dneska sem dal tři díly za sebou. Prostě Dexter mi absolutně přirostl k srdci možné SPOILERY 1.SEZONA: seznameni s Dexterem, dokonale tajemny vrah, o kterem byste to nikdy nerekli a ten zaver... 2.SEZONA: pro me asi nejlepsi, hlavne teda kvuli tomu, ze vrah je zastoupen samotnym Dexterem, takze to dava misto na mnou velmi oblibene tema, taky souboj Dexter vs Doakes je super, Lila je fuckin bitch a agent Lundy ma charisma 3.SEZONA: trochu vic rodiny, trochu mene vrazd, ale stejne stale nadprumer, protoze myslenkovych pochodu je stejne hodne... a Miguel je borec, ktereho sem mel rad, ale pak sem mu to pral. A posledni dil rulez.. 4.SEZONA: Začínají se tu objevovat nějaké podivné chyby, někdy takové, že je prostě nelze hodit na unavenost Dexe, ale Trinity je tak dokonalý záporák, že tuhle sezonu vyzdvihuje o dva stupně minimálně. A závěrečný cliffhange, nu, takový zvrat tu ještě nebyl.. 5. SEZONA: tak po minulém vrcholu, co se sil zla týče, mi tahle partička nesedla, vztah se Stiles nicméně přinesl tu potřebnou novou krev (ehm, tady snad i doslova) a vyrovnávání se z osudem taky není nejhorší, ale ve srovnání s ostatními hned vedle doposud nejhorší 3. série.. 6. SEZONA: Nu a je tu zase návrat na vrchol, pointa sice pro mnohé byla uhodnutelná a tak jsem ji odhalil i já, ale snaha o originalitu se nezapře. Tvůrci začínají být čím dál odváznější co se vztahů v rodině týče, objeví se i duchové minulosti a závěr zase posadí na zadek. Apokalypse is here!! 7. SEZONA:

• 20.7.2009  12:22

Já nevím, co na to říct. Yates rozhodně není žádný béčkový režisér a točit umí, ale tohle se mu až tak úplně nepovedlo. Celkový dojem z filmu je, že byl hodně nudný, až na začátek skoro žádná akce, jen samé rozhovory, romantika, atd. Ne že by to bylo nějak blbě natočené, nebo že by to bylo úplně nudné, ale čekal jsem víc a nedočkal se. Ale beru to jako pěkné doplnění příběhu a spojku mezi 5. A 7. dílem. Takže kvůli tomu dávám 4. Doufám, že do obou Relikvií dá Yates všechno a já pak budu jen nadšeně aplaudovat. PS: Emma Watson je skvělá, jak vidím ten rozdíl, jak se s malé holčičky vyklubala taková talentovaná slečna, je mi dobře. U Bonham Carter klasika... :-) Průměrné hodnocení (74%) tentokrát souhlasí s mým.

• 7.7.2009  13:31

o polovinu lepší zážitek nez od jineho mistra pana Spielberga, Scott totiz nemusel davat do filmu nejakou hereckou ikonu jen kvuli tomu, aby se film vic zviditelnil (jee, hraje tam Tom Hanks, na to pudu). Ne ze by zde byli sami novacci, ale urcite nejsou tak slavni a presto sem citil jejich zazitky a fandil sem jim mnohem vic nez tam. Opravdu od zacatku do konce absolutni dokonaly film, audiovizualni zazrak, asi nejlepsi akcni film v historii. Skoda, ze oscari se dostavily jen za technicke veci (i kdyz zcela zaslouzene), vykony vsech jsou hodny zapamatovani. tenhle film ale urcite neni pro slabsi povahy, reziser zadny optimismus do valky nevsouva, predsouva nam ji v tom nejhruznejsim a nejdesivejsim svetle.. pokud tohle ma pro americany nejaky verbovaci podtext, jsou blazni.. ja se skutecne valce budu jeste vice vyhybat. A hans zimmer se opravdu prekonal, takovou skvelou hudbu dlouho nemel zadnej film, presne se hodi do pocitů a sdeleni filmu. Primy Headshot 100% PS: zadne patrioticke kecy (nebo aspon v tak male mire, ze to jeste neskodi zdravi)