TheDarKnig

TheDarKnig

Phil Brown

okres Frýdek-Místek
Student

homepage

147 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 7 13 18 21 22 23 24 následující >>
  • 18.10.2008  22:05
  Next (2007)
  ****

  aneb příklad toho, že ne vždy je csfd hodnocení směrodatné. Dnes neumírej byl mnohem horší film. A tohle velmi zajimavý projekt, který mně opravdu potěšil. Nick si opravuje reputaci po GR a přichází v roli člověka, který vidí do budoucnosti. Což Tamahori dokáže vyjádřit velmi pěkně a pro diváka chutně. Občas jsem se začínal dokonce ztrácet, naštěstí to nebylo příliš zamotané a dalo se to překousnout. Dobré herecké výkony, pěkná Biel a depresivní závěr dělají z tohoto filmu velmi hutný scifi thriller. Chápu, předloha je skoro úplně jiná, ale také mnohem víc nestrávitelná a divnější. Phillip K. Dick to měl ale taky mnohem jednodušší..

  • 18.10.2008  21:59
  Wanted (2008)
  ****

  Aneb jak se Češi rozloučili s Pendolinem (nebo jeho karikaturou) a to skončilo v nějakém obřím kaňonu, o kterém na mapách naší vlasti není ani zmínka. Ne, teď bez srandy. Bekmambetov po opravdu zdatně předělaných hlídkách přichází s adaptací ultrabrutálního komiksu, který vypráví příběh jedné kancelářské krysy, jejíž otec nebyl zdaleka takový, jako on. A díky němu se i z ní stane zabijáckej borec bez citu.. Kočka Fox Jolie, slizký Freeman v jedné ze svých nejzajimavějších rolí, kupa hnusných badassů a jedno temné tajemství. To vše podáno takovým stylem a s takovou hravostí, že zůstává rozum stát. Timur daleko převyšuje zbytek své party, o které stejně nikdo neslyšel od dávných dob a natáčí jednu pecku za druhou. Zatáčení kulek, skoky mezi mrakodrapy, zpomalené srážení kulek, totální masakry, to vše nám přináší Wanted. Jeden z nejlepších a nejefektivnějších filmů století. F*ck you! Danny Elfman se znovu vyznamenal, jeho Little things mi zní v uších do teď.

  • 18.10.2008  21:59

  Rozhodně zajímavý nápad dát animák do prostředí Číny a dokonce se zvířaty zastupujícími lidi. Jack Black jako tlustá panda, která sní o tom, že se stane hrdinou takového formátu jako legendární pětka, se po několika shodách náhod, jako obvykle velice vtipných a držkopádových, ocitne přesně tam, kde chtěla. A začíná tvrdý výcvik na válečníka. Úvodní scéne vytvořena neobvyklou animací je asi jedna z nejlepších ve filmu, postava pandy tam vyčerpává značnou část své přitažlivosti, naštěstí po celý další průběh příběhu občasnými a přesně strefovanými vtípky zůstává dostatečně přitažlivá. Ostatní hrdinové ukazují repertoár svých schopností, které se jim jistě budou hodit při souboji s dávným nebezpečným nepřítelem, leopardem Tai Lungem, který je mnohem silnější, než kdokoli čekal. A scéna jeho útěku z vězení je tak skvěle udělána, že by se mohli mnozí akční režiséři učit. Ono je celkově v tomto filmu strašně moc nezapomenutelných choreografických divů.. Například takový souboj o kousek jídla pomocí hůlek je tak nápaditý a pěkně vymyšlený, že vlévá do žil opravdu hodně adrenalinu. DW ukazuje, že stále neztrácí na své síle a dokáže jak pobavit, tak uchvátit..

  • 18.10.2008  21:53

  Napíšu jen jedno. Celý film plynul mnohem lépe a určitě to taky nebyla taková nuda jak Krajina střelců, ve které to zachranoval jakž takž konec. na konec 3:10 však neměla ani zdaleka. Tak emočně silný a působivý, že se na to budete dívat se zatajeným dechem. Hlavně když k tomu hraje eargastický soundtrack Beltramiho. Main Theme se u mně hned stala klasikou

  • 18.10.2008  21:14

  Další skvost komiksové tvorby a co je lepší, zase dobře převedený na celuloid. Velmi realistický mrazivý snímek někdy připomínající filmy o pandemii (virusech, např. Soudný den, atd) Není to však chyba snímku, protože ten je podle mnohem staršího komiksu. Jsem rád že sem tohoto komiksáka objevil. Hugo Weaving je skvělej, ty jeho básnické kreace na V v začátku filmu jsou fakt super. Portman se do tehle role též ořádně vžila a předvádí výkon hodný Leona. Psychologický podton konce všeho je taky velmi dobře podán, stejně jako flashbacky do minulosti. Prostě Temná verze budoucnosti! Lepší 4. My turn!

  • 18.10.2008  21:13

  Nejlepší část nové trilogie bez debat. Ale možná to je jen tím, že beru v potaz i vizuál, který v této episodě nemá konkurenci a to nejen ve SW sérii ale i v celé filmové tvorbě. Stejně dobrý jako vizuál je i děj. Snad nejlepší část filmu=zabíjení jediů klony po obdržení rozkazu 66. A taky poslední battle of the heroes. Williams znovu ukazuje, co v něm opravdu je a že jen málokdo se mu skutečně může rovnat a ty motivy při finální bitvě jsou prostě, no legendární. Trochu mínus je, že zde sice jsou perfektní obří bitvy na orbitě, na Kashyyyku a jinde, ale část mezi nimi je občas docela prázdná, jediné co dostáváme jsou další dialogové perly nejlepší filmové romance v galaxii (ehm). Ano, užijeme si tolik dobrých soubojů se světelnými meči jako v žádném jiném dílu, ale co na tom, když v přestávkách (dost dlouhých) mezi nimi se čas od času přímo chytáme za vlasy. Anebo se alespoň nudíme. Ovšem za tu extrémní osudovost, která celou tuto poslední fázi tragédie v galaxii far far away doprovází, za ten rozkaz 66 a všechny jeho temné, ponuré důsledky, za uzavřený i nadějně otevřený závěr, za Vadera a McDiarmidovo absolutní vládnutí jako jednoho z nejlepších padouchů na plátně (scéna v divadle, Rise!, vyhlášení Impéria), za dotaženější herecké výkony dané nejlépe fungujícím scénářem prequelů (mimo tu dál blbou romanci, která ten samotný přerod docela úspěšně kazí, no, i když aspoň i ten Anakin se myslím snaží tentokrát hrát jak mu to jen ty dialogy dovolují, nebo to je mnohem lepším účesem?), a za celou tu dechberoucí akční výplň, svým způsobem vlastně tím, co nám říká samotný název ságy - Hvězdné války a tedy esenciální složkou. Za to vše nejde nedat 5, i když to je velmi subjektivních 5, přece jenom jsem se obecně bavil mnohem víc než u Skryté hrozby a min. o tu hvězdu víc než u Klonů. Ale může se lehce stát, že se pět změní v čtyři, třeba po TFA. I když SW v člověku vždy probouzí jakési to jeho vnitřní dítě, které si hraje na obsesí hnané, stalkující pohledem oplodňující hrdiny, kteří pronásledují princezny uprostřed galaktického konfliktu. Nebo si na to děti nehrají? :) UPDATE: Mění se to!

  • 18.10.2008  21:13

  Měl sem trochu chut dát tomuto veledílo 3 hvězdy, ale že to režíroval Lucas, že tam byl ten skvělý závod a souboj Neesona (resp. McGregora) s darthem Maulem za tónů stále úžasné Williamsovy hudby, nechám ty 4. Nejsou to ale takové 4 jako u Návratu Jediho, tam to byly 4 těsně pod pěti, tady to jsou 4 těsně nad 3. Jar Jar Binks neskutečně otravný, vizuál se mi po první trilogii ani za mák nezamlouval, dokonce mi přišel mnohem víc umělý a strojený. Velké bitvy díky zmiňovanému Binksovi v háji, malý Anakin nic moc a někdy i otravný. Pozitiva: obsazení McGregora do Obiwana a moje první střetnutí s ním. Charismatický Neeseon, krásna Natalie Portman, která hraje stejně dobře jako v Leonovi a později se stala dokonce oporou nové trilogie tam, kde kolísala a nudila. Stačí jeden pohled na ní a hned je dobrá nálada zpět. Jinak tady ještě protivníci až na totálně cool Maula jdou v šlépějích Trapnosti a Unylosti, ještě že se to v těch dalších dílech zpravilo. Stejně jako se spravily triky, zpočítačoval Yoda, vyrostl Anakin, zmoudřel Obi-Wan a přibyly lepší postavy a atmosféra blížící se zkázy.

  • 18.10.2008  21:12

  Klony útočí jsou jen o něco málo horší než Návrat Jediho a možná dokonce sahají i k Nové naději. Hlavním důvodem toho je, že tu chybí nějaký opravdu dobrý finální souboj, který byl asi v každém dílu, souboj s hrabětem Dooku prostě na ty ostatní nestačí a hlavně je docela krátký a ničím zajimavý. Aspon že si to film kompenzuje docela zajimavou a rozvíjející zápletkou, poprvé se objevují známí kloni (btw. na té vodní planetě bych chtěl bydlet, čarokrásná), Yoda nám krásně zpixeloval, hned z něho jde ještě větší autorita než kdy předtím a hlavně stále hláškuje nejlépe z celého obsazení (holt v nové trilogii chybí Han Solo a další vtipné postavy). Pomalu nám začíná přerod Anakina ve zlobného, neustále nastvaného a neovladatelného týpka a na slova Yody z jednicky dojde již brzy. A myslím, že pak nebude Obi-Wan jediný, kdo toho bude litovat. Pěkné akční scény (honička mezi mrakodrapy, mezi asteroidy, na vodní planetě, závěr), tentokrát už dobrá atmosféra a odsunutý Binks. postavy zajimavé (Mace Windu, lovec lidí), paradoxně nejhorší postavou je Anakin samotný, děsný floutek to je. A podle toho se taky chová, nemluvě o tom, že je jasným lákadlem pro ženské osazenstvo této planety. kdyby tam Padmé nebyla a stále ho nekrotila, nejspíše bychom mohli tento díl přeskočit a natočit rovnou Pomstu Sithů.. Samozřejmě i McGregor v tom sehrál důležitou roli. Nakonec docela dobré 4, ale stále se to původní trilogii nepřibližuje.

  • 18.10.2008  21:12
  Stormbreaker (2006)
  ***

  Dobré scény: ta s Ewanem McGregorem, Alex na vrakovišti a pak ještě některé scény s Damianem Lewisem. Blbé scény: Všechny ostatní, hlavně ta strašná scéna s Alicií a Missi....To je snad nejhorší parodická scéna, která kdy byla natočena. u tohohle filmu sem brečel...a určitě to nebylo dojetím. Jak někdo mohl zprasit tak dorbou knihu jako je předloha fakt nepochopim. A od ted nesnáším Saxe. Kvůli memu velmi dobremu vztahu k serii slabe 3. jinak bych dal tak 1

  • 18.10.2008  21:11
  Ostrov (2005)
  ****

  100% audiovizuální masakr (i kvuli nadherne Scarlett). Michael Bay se po divnem Pearl Harboru a jeste divnejsich Bad Boys zamyslel a konecne vymyslel vic nez film ala jeden velkej vybuch. Ne ze by v Ostrovu vybuchy nebyly, to by nebyl Míša, ale myslenka klonů a celkové zamysleni, kam az jsme schopni dojit, jen aby sme zili déle + Sean Bean s bozskym komplexem, je uzasne. Futuristicky New York se nadmiru povedl, stejne jako cela jedna dlouha akcni scena (ano, opravdu jen jedna). Mozna bych mohl vytknout divny konec, ale stejne je to prvotridini zabava. Doporucuji. lepsi 4* PS: a Jablonsky se prekonal, soundtrack opravdu nadhernej

  • 18.10.2008  21:11
  Transformers (2007)
  *****

  Poprvé jsem o tomto filmu četl v časopisu Premiere. Poprvé jsem ho zhlédl dřív než celá ČR. A roboti splnili moje očekávání. taktéž moje očekávání splnil i režisér, můj oblíbený Micheal Bay. Megan Fox úchvatná, jak vizualně tak herecky. Za necelých 8 měsíců přichází druhý díl, který podle některých zdrojů má rozpočet 300 mil. dolarů. A když bay natočil tak fantastický film za 150, jaký bude tento. wow :-) update: zel TF2 opravdu predcila jednicku a pán Záliv se utopil ve své vlastní vode...

  • 18.10.2008  21:08

  Blbinka, lepší scénař by napsal 5ti letý kluk, ale jako oddychovku to beru. A opravdu Silver Surfer je cool. 3

  • 18.10.2008  20:50
  Spider-Man 2 (2004)
  *****

  co se týče nadhledu, vtipnosti a sebeparodování, nemá tenhle film konkurenta. A nejlepší na tom, je že scénař je přesto dost chytrý, neupadá do nějakých smyček a násilných překrutů, akce je přesně taková (a možná i lepší), jaká má být, záporák je správně rozpolcený a hlavní hrdina? Ten je ve středu toho všeho, přičemž vybrání Maguireho do role Spideyho bylo to nejlepší co kdo kdy udělal.. Lépe ho zahrát asi nikdo nemohl. Škoda té neustále opakované lince s Mary-Jane, ale to v klidu odpustím, protože tenhle film prostě miluji a po mnoha stránkách je lepší než jednička. Na poli komiksových filmů něco nevídané (X-meni jsou zase dokonalí ve svém poli) a hudba a hlavně základní intro motiv pana Elfmana je super

  • 18.10.2008  20:49

  perfektní zakončení, takové jako bylo třeba po dlouhém rozvíjení a charakteristice postav v Singerových X-men eposech.. Brett Ratner si řekl, k čertu s tím, a předvádí nám finální film jako finální bitvu, od začátku až do konce strhující a wolverinovsky charismatickou.. Postavy se konečně všechny postaví tam, kde to s nima směrovalo, samozřejmě se objeví i plno nových, v tomto díle je jimi amerika doslova přecpána, žel nemají už takový šmrnc a zábavnost, o nějakém vybudování vztahu k nim nejde hovořit.. Ale to přesně sedí do ratnerovské vize.. Ano, pro mnohé to je zklamání, ale mně to nijak nepřekvapilo.. A dočkal jsem se vydatného kousku s pár nezapomenutelnými scénami. Nejakčnější díl

  • 18.10.2008  20:49

  vidím, že komiksové filmy to tu často nemají lehké, ale chápu, že konkrétně tento film neosloví každého. Singer nám pomalu, polehoučku představuje Muže z oceli, jeho návrat na zem, jeho problémy a zároveň již připravuje Luthora pro další pokus o zničení světa.. Supermanovo mládí je jen zkratkovitě načrtnuto, scéna s prvními pokusy o létání atd.. Možná bych ocenil, aby to bylo trochu delší, ale dobrá. To by ten film už asi většina nepřežila opravdu.. Pak už první záchrana, děj začíná zrychlovat, Superman se snaží dobít spět srdce své Lois, vše je krásně dopodrobna a až roztomile popisováno. Singer měl pro postavy vždycky pochopení a dokázal je řádně rozvíjet. A pak už začíná dlouhý závěr, další dojítí Supermana až k limitům a nádherný závěr.. (scéna se sluncem a čerpáním energie, jakožto i střetnutí se s Lois a s .. chlapcem.. tady je opravdu vidět, že to není jen tak klasický komiksový film, tedy nějaká řežba, ale citlivé až dojemné představení chlapíka, který nemá na Zemi téměř konkurenci.. taková první pocta Supermanovi

  • 18.10.2008  20:48

  Netradičně pojatý komiks. Christopher Nolan nemohl najít lepšího Bruce než Christiana balea, staří Batmani (herci, kteří je hrají) se mohou zahrabat (snad jen Keaton se tomuto dokáže přiblížit, no Bale je můj oblíbenec, takže značně subjektivní pohled a nikomu ho nevnucuji). Krásný pohled do nitra Wayna, jeho boj se strachem a špatnou minulostí (úžasný popis a ukázka jeho roztříštěné duše) v prvnich minutach, pak zrod temného rytíře, první vetřelecký lov, I am Batman, odkrývání hrůzného plánu, panika, všudypřítomný strach, Strašáci, a úplně skvělé finále s třešničkou v úplném závěru. Oldman jako Gordon je naprosto úžasný, Freemana mám prostě rád, Caine dodává Alfrédovi skvělou otcovskou ochranitelskou auru a taky mnoho suchých hlášek, snad jen ta Holmes tam nemusela být (Nolan to naštěstí v druhém díle opravil - Katie prostě zase není v mém seznamu oblíbenců, její herecké výkony mi nepříjdou příliš dobré a nudí mně). Co zamrzí je absence lepšího záporaka a to jich tam je víc (i když Murphy jako Scarecrow je opravdu velmi přesvědčivý a Liam má zase to své charisma, takže chyba asi bude spíše v jejich přehlížení), akce je tu dost a v některých ohledech je snad ještě zajimavější než pak v Temném rytíři, ovšem co ji strašně sráží dolů, je chaotická kamera. Naštěstí to ale platí jenom pro souboje kontaktní, ta tumbler scéna nemá chybu. Ale ta špatná kamera a někdy i střih omluvit nejde, a i když to na mne nepůsobilo nějak odpudivě (ta první Batman bitka tak chaoticky byla zamýšlena nebo ne? protože jestli ne, působilo to stejně velmi dobře, jako taková ukázka Batmanovy rychlosti a nezachytitelnosti) a hnusně (jako někdy v jiných filmech), stále je to chyba (po Inception můžu v klidu sdělit, že je to taky jediná dosavadní slabina Nolana, a to jen příležitostní, protože v TDK byla skvělá). Až na tuhle chybku Nolan nezklamal a dávam čistý počet, je to úžasné občerstvení pro mého oblíbeného superhrdinu, ta ponurost a temná atmosféra v reálném světě mu sakra sedne. Po TDK pak BB působí i mnohem exotičtěji, což vidím, jako další plus. PS: aha soundtrack - Zimmer se zase překonává a tentokrát vytvořil něco úplně (no, úplně ne, ale v rámci jeho předchozích soundtracků to vypadá opravdu jinak) nového, přesně se hodícího do té atmosféry, ve které se film odehrává - korupce, zločinnost, a všechny další špatnosti v nejvyšším bodě rozkvětu.. A nejen nového v jeho tvorbě, ale hlavně nového ve světě Batmana. Úplně nové batman téma.. Je to prostě úžasné a Zimmer stále má co poskytnout. PPS: Jestli kamera byla vysloveně špatná při rychlých záběrech zblízka, při těch z dálky, či už při zmíněné honičce, nebo velmi působivých průletech nad uličkami a městem, byla dokonalá. Další kámen, který vytváří tento pětihvězdičkový zážitek.

  • 18.10.2008  20:47

  wow, u tohohle filmu jsem se vždy bál.. což se nestalo nikdy ani u TDK (ano nepříjemný svíravý pocit a strach z anarchie a všeho toho aktuálního pro dnešní dobu, ale stejně..). Burton pokračuje ve vykreslování a doplňování města hříchu Gotham city, ve kterém se zjevuje ještě větší zrůda: Penguin, maniakální mostrum, které se očividně rozhodlo překonat v šílenosti i Jokera. A skvěle zahráno Dannym DeVitem.. Michael Keaton stejně skvělý jako minule, a na scéně se objevuje i další "hrdina" - legendární pološílená Catwoman.. Zběsilost, kanály, temnota, batmobil, bičíky, drápy, plášt, netopýři, tučnáci, sežraná kočka :-)) - mix ala další šílenost Burtonova ražení, tehdy si ještě nebral servitky a točil opravdu dobré filmy. samotný Penguin se zařazuje mezi nejhnusnější, nejodpornější zločince století.. jako obvykle bez jasného činu či jasného vidění věci.. Opravdu se oplatilo, že byl tento film točen nezávisle.. téměř předčí Batmana č. 1

  • 18.10.2008  20:47
  Batman (1989)
  ****

  rád bych napsal životní role Nicholsona, ale není tomu tak, takže jen napíšu, že jeden z nejlepších filmů Tima divného Burtona a průkopník filmových komiksů.. Michael Keaton spolu s Balem nejlepší Batmani a Basinger úplně nejlepší Batman girl :-)) Absurdní, temně barevné, bez nějakých světlých okamžiků, prostě Gotham jaký má být. V jednom přece jen Tim Chrise překonává.. Jeho Batmani mají mnohem více komiksové atmosféry a komiksových rysů.. A žel, u komiksů to nejde jen tak přehlídnout. Danny Elfman vytvořil legendární soundtrack

  • 18.10.2008  20:46

  Jsem nepříjemně překvapen.. Opravdu jsem se po těch nepříjemných recenzích a hodnoceních bál, že to Verbinski do třetice (jak ve své trilogii, tak do třetice trojek tohoto roku..) zkazil a po..., ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Proto jsem tak opačně překvapen, jak je možné tak nízké hodnocení.. Vždyť to bylo minimálně stejně dobré jako dvojka, skvělé uzavření série s otevřeným závěrem (jedním z nejlepších a nejvtipnějších jaké jsem kdy viděl..), novými postavami (zlý dobrý pirát Chow je opravdu silnou stránkou filmu, škoda té jeho jemné nadbytečnosti), zajimavým cestováním po podsvětí a hlavně mega bitvou v závěru a Keirou v čínském šatu.. mňam. Johnny Depp je sice vtipný trochu násilněji než před tím, zkrátka to nejde tak volně, ale stále má skryté esa v rukávu a scény v pirátském městě mně pernamentně rozesmívají.. Davy Jones také úplně nevyužit, ale ten těží z nových okolností a překvapivých odhalení.. věštkyně zase dostala mnohem více prostoru než bylo zdrávo.. Ale v celku se to stejně docela ztratí a dokážu si to užít bez velkých ztrát (mozkových buněk..) Poetický úvod se skvělou písní je parádní..

  • 18.10.2008  20:46

  Skvělé důstojné pokračování, zavádějící nás hlouběji do světa pirátů a mystických tajemství, ukrytých v mořích.. samozřejmě z velkým nadhledem, se skvělou zábavností, dobrými akčními scénami, velkolepou muzikou a nádhernými exteriéry. Takhle má vypadat opravdový blockbuster. Na nic si nehrát, a přesto vypadat tak prvotřídně, že všechna béčka musí lézt do kouta. Johnny Depp svoji kreaci od jedničky ještě zlepšil, Jack Sparrow je jak neskutečná sviňě, zbabělec a zrádce, tak i skvělý hláškař, občas dobrý společník a potrava.. ehm Moc pozitiv, jak vidím neseženu, tahle postava je ani nemá mít. Knightley jako vždy k snězení, Orlando obstojný, mnohem lepší jsou ale záporáci: či už angličani s lordem Beckettem, Noringtonem a dalšími, nebo nový hrozivý dokonalý Davy Jones.. Pro Nighyho role jak stvořená :-) Kraken potěší, neustále parodování Sparrowa také, velkolepé souboje, kanibalské hrátky, road trip napříč světem a totální závěr...

  • 18.10.2008  20:45
  Titanic (1997)
  *****

  viva la Cameron. Takhle bravurně brát téma za témou a všechny je zpracovat tak dokonale a bezchybně, dokáže jedině on. Je to téměř neuvěřitelné, kolik kultovních filmů stvořil a k tomu i mnoho dalších, které se sice díky různým okolnostem kulty nestaly, ale kvalitativně na tom jsou často stejně. O Titanicu se říkají různé nepěkné věci, mnozí ho mají jen jako průměrný film, ale já říkám: tentokrát se akademie trefila a těší to o to víc, když to udělala tak monumetálně. 11 oscarů sice ještě dokázal remízovat Návrat krále o pár let později a Ben Hur o dost let dozadu, oba si je určitě zasloužily (Ben Hur více), ale faktem je, že to, že je dostal Jim, se cení nejvíce.. Dá se to tak trochu považovat za ocenění za ty všechny léta dokonalé práce, kterou uchvacoval lidi, ať už se svoji temnou vizí budoucnosti a atmosférou v Terminátorovi, přetvořením komorního temného Scottova Aliena na perfektní akční jízdu Aliens nebo vytvořením revolučních triků pro další akční nářez T2. A pak nesmíme zapomenout ani na vodní Propast, kde ukázal svoji fascinaci vodou.. A natáčení se v mnohém podobalo tomu v Titanicu. Nebudu tu nic konkrétního vypisovat, ale asi to bude nejlepší a největší zpracování nějaké historické udalosti v dějinách (mimo válku). Tak do všech podrobností propracovaný film se jen tak nevidí. A hlavní je, že hlavní herecký pár nedělá ostudu (stejně jako další zástupci, hlavně kapitán..) a Winslet zde ještě vypadá k světu.. Jako obvykle mi došli slova mnohem dříve než jsem chtěl, takže prostě a klasicky všem doporučuji

  • 18.10.2008  20:45
  Já, robot (2004)
  ****

  Další příklad typického Hollywoodského zpracování knihy.. Název sebereme (důvod jasně pochopitelný), hodíme nějakou cool novou postavu (důvod pochopitelný a hlavně stejný jako ten první), zahranou nějakou naší stálicí (důvod na třetí), vymyslíme si zbytek postav (které samozřejmě v knize buď nebyly úplně, nebo byly, ale ty ve filmu se od nich líší tak moc, že je za ně ani nejde považovat), vymyslíme si jiný děj, který bude samozřejmě okořeněn totálně vymakaným vizuálem, velkými akčními scénami a dostatečnými emocemi. A tak se stane to, že... já, robot stejně není vůbec špatný film. O nějaké té myšlence, genialitě a propracovanosti Asimovy předlohy sice můžeme leda snít, ale atmosféra je překvapivě hustá, Will Smith v roli, která mu padne nejlépe - frajírka, ovšem rozhodně ne takového, jací se vyskytují v jiných filmech. Je to super drsný detektiv (Bad Boys?), který má paranoiu z robotů (oprávněnou?) a vyšetřuje vraždu. to vše, jak jsem už napsal, v krásném prostředí budoucnosti, nad kterým ale visí tichá hrozba. Proyas byl rozhodně dobrou volbou, jeho talent pro stylovost je pozoruhodný. A tak celá dějová linka uběhne téměř bez problémů (na straně diváka samozřejmě, ve filmu si jich užijí dost) a na konci ještě nějaké to povinné poselství a zárověn nám dává film i varování. Na ty ale stejně všichni kašlou. Takže pěkné 4, hlavně za uvěřitelné výkony, velmi dobře zpracované roboty, všudypřítomný strach (ne tak hutný jako jinde, občas mi přišel takový povinný, ale to jen malá vada, jejíž záplatu poskytl režisér a scénař hned vzápětí..) a za to, že sem četl skutečného robota, který mně do světa budoucího uvedl a hlavně neustálě opakoval 3 zákony..

  • 18.10.2008  20:44

  Bond, James Bond Nový věk bondovek. Martin Campbell a Daniel Craig dali Casinu něco co neměla žádná Bondovka před tím. A bondovky se začaly ubírat úplně jinou zato však velmi dobrou cestou. Bond větší drsňák a to i přesto že nemá žádné vynálezy, Vesper taktéž úžásná. Konec trochu překvapí, ale budiž. Agent, jak má být. Stále u mě vede Bourne, ale Bond ted ten náskok pekne snížil. Uvidíme jake bude Bournovo Ultimatum a jake bude Quantum of Solace... UPDATE: Bourne Bonda smetl do propasti, ani se přitom nezapotil, stejně mi je toho ale trochu líto. Ta 22 měla určitě potenciál být skvělým pokračováním..

  • 18.10.2008  20:44

  Nejlepší film podle nesuperhrdinského komiksu. Famózní. Skvělé. Neuvěřitelné. To i přesto že je to natočeno před plátnem. Žádný jiný historický film (kromě Gladiátora, z něhož právě 300 čerpá či kopíruje, chcete-li, mně to ale nějak moc nevadilo, jak jinak a lépe byste takový závěr v poli vyjádřili, je to poetické, dojemné, podpořené tklivou hudbou.. osvědčený postup, ale je pravda, že v Gladiátorovy to přece bylo ještě emocionálnější) nebyl tak dobrý jako tenhle. Ani velkolepá Trója. Gerard Butler hraje Leonidase velmi přesvědčivě a vytváří nového vojevůdce, který všechny ostatní s nadhledem kope do.... Můj nejoblíbenější je však Dilios v podání Wenhama se svými "zábavnými" vtípky, no celá hlavní spartanská sestava je velmi sympatická a spoiler nepřál jsem jim ten konec spoiler. Nemůžu tomuto filmu nic vytknout, protože i těch nudnějších částí ve Spartě je docela málo a ta snyderova akce jich rychle vždycky uvrhne v zapomnění. A zase jsme nemohli přece čekat stoprocentně bitevní film, nějaká primitivnější zápletka musí být i zde. No hlavní je ale přece jen ta akce, a ta je od dob Matrix trilogie nejlepší, jaká byla vytvořena. Snyder upgraduje svůj styl z Úsvitu mrtvých a za podpory obrazů z komiksu génia Millera vytváří neskutečně nářezovou akci s milionem zpomalováků a zrychlováků, kamera skvěle zaostřuje a rotuje kolem bojiště (či staticky snímá průchod jednoho sparťana skrze peršany - to a i mnoho dalších scén se stalo zdrojem mnoha internetových parodií, což jen dotvrzuje jejich výjimečnost a kultovnost celého snímku) a dialogy (či válečné proslovy) jsou velmi zapamatování hodné.samozřejmě mnohým tento styl nemusel sednout, protože ten příběh tam opravdu téměř není, ale já jsem dostal přesně to, co jsem chtěl dostat - kulervoucí, správně chlapáckou a drsnou, někdy temnou, někdy zábavnější, ale vždy cool akci plnou hlav, končetin a digitální krve před plátnem A se skvělým červeno-zlatavým filtrováním. A i kvůli tomu, že se 300 o nic většího nesnažilo, vypadají některé výtky dost nesmyslně, no rýpalové se vždycky najdou. Takže Spartans, tonight we dine in hell!!

  • 18.10.2008  20:43
  Spider-Man 3 (2007)
  ***

  Nejsem až tak strašně nasrán jako většina uživatelů zde, dokonce bych řekl, že tento film v některých bodech předčil své předchůdce, no jedno je jisté. Co se týče dostatečného popsání všech zůčastněných charakterů, Spidey 3 dost kulhá a utápí se v přílišně velkém víru klišé a blbosti. Raimi by musel tohoto Spidermana propracovat mnohem víc, aby se dalo vůbec začít říkat něco o úžasném třetím díle. Nebo to je možná způsobeno tím, že je film příliš krátký. Ocenuji Raimiho snahu udělat z filmu absolutní vizuální a akční jízdu, která diváka nechá čumět na plátno z otevřenou hubou, ale co z toho, když chybí pořádný děj a co je ještě horší, chytré dialogy. Vztah MJ a Petera znovu prochází krizí jako z dvojky vystřižené, dva ze záporáků nejsou takoví, jaké bych si představoval a třetí má velmi málo prostoru (což vlastně vyplývá z té přemrštěnosti..) Ale naštěstí akční scény vypadají mnamózně, samotný Spidey ještě stále má něco z té své úžasnosti a rozhodně je to nejakčnější díl.. Trochu by se to dalo přirovnat k X-Men 3, i když ti na tom byli přece jen lépe. Raimi prostě dokončení trilogie přehnal a nedokázal ho ukočírovat tak, jak si to představoval. Přes obrovský rozpočet rovnající se tomu Avatarovskému je to jen bezpáteřní nuda, co se postav týče a to zamrzí o to víc, když hlavně ti záporáci byli tak nadějní. PS: podle výdělků ale lidem stačí stále jen ta akce.. Přesto doufám, že se to takhle nebude odvíjet dále.

  • 18.10.2008  20:43

  Hulk is back. Ale návrat se tak uplně nepodařil. A určitě není neuvěřitelný. Přesto to není nějaký blbý film. Scénař je místy nudný, určitě by takové monstrum potřebovalo víc akce ne jen kecání o tom jak tu proměnu zvládat. Tim Roth je však neuvěřitelně charismatický. A jelikož Hulka hral Norton, musím mu hodně přihlížet. :-) A to cameo na konci je skvělé. takže někde na hranicích mezi 3 a 4.

  • 18.10.2008  20:42
  Iron Man (2008)
  ****

  Jeden z nejvtipnějších superhrdinských filmů vůbec. Možná i nejvtipnější. Tím ovšem nechci říci že Iron Man je nějaká bezduchá parodie. Zrod Železňáka je perfektně zpracován, jediné mínus je absence nějakého opravdového komiksového padoucha, ten, který se tam vyskytoval, mi příliš dábelský a šílený nepřišel.. nemluvě o tom, že Bridges podle mně příliš dobrý výkon nepodal a tak záporák postrádá i jakékoliv charisma a zábavnost. Od toho se pak odvíjí i závěr, který je narozdíl od akce uprostřed filmu, či hned z počátku unylý, ničím zajimavý a je tam jakoby jen z povinnosti. Ale všechny ostatní složky jsou super. A doufám, že nezklame ani druhý díl

  • 18.10.2008  20:41

  Nolan mě totálne dostal. Znovu. Ještě doteď si oblizuju rty a mlaskám, vzpominaje pritom na nejintezivnejsi filmovy zazitek, jaky sem kdy mel :-) Ledger zahrál roli, která se nesmazatelně zapsala do kinematografie. Opravdu, víc realnějšího padoucha sem nikdy neviděl. Hlášek hromada, vsechny inteligentni a nekdy velmi pravdive.. proti Ledgerovi ostatní trochu zaostávají, přesto jsou skvělí, Bale se pro tuto roli narodil, sice chrapti vic nez Eastwood, ale neni to rozhodne tak spatne, jak nekteri tvrdi.. a k batmanove drsne image to perfektne sedi Jediné co se mi trochu nezdálo byl přehnaný vzhled Two Facea/Harveyho Denta, a ani ne tak uplne ten vzhled, ale jak rychle s nim mohl opustit nemocnici.. nicmene Nolanovi verim, urcite to mesice studoval :-) 2 a půl hodiny uběhlo jak voda, což se stává jen u velmi vyjímečných filmů. A taky tento film muzu vidat dokolecka dokola znovu a znovu a nikdy neomrzi.. Pro mne (a nejen) kultovni film Pokud tenhle film nedostane oscara, tak už žádný jiný. (2 oscari, pchéé, chodte se s tim Slumdogem vycpat.) Why So Serious? Let's put a smile on that face!

1 7 13 18 21 22 23 24 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace