=woody=

=woody=

Jirka Dohnal

okres Ústí nad Orlicí
miluju filmy, barvy a slevy :-D

52 bodů

Můj deníček

 • 5.7.2013 v 03:54

  Slzy a smích

  Vše má dvě stránky, nad vším se dá zasmát i zaplakat..

  Před námi jsou dva poslední dny na filmovou osvětu, dvě poslední noci na mejdlo - to je spíše k pláči.. Je jenom na vás, jestli tento krátký čas využijete tak, aby jste se mohli v neděli otočit a všem vzpomínkám zasmát..

  Slzy tekly proudem Juliette Binoche ve snímku Camille Claudel 1915, smích v sále provázel od začátku do konce vzácný film Cizí oběd, který se dočká uvedení v českých kinech.

  Dnes také běžela v Puppu druhá festivalová projekce filmu Michela Gondryho Pěna dní. Předlohou mu byla stejnojmenná kniha spisovatele Borise Viana, kterou krom nespočtu překladů - včetně českého - a filmového zpracování, můžete obdivovat i na prknech, která znamenají svět, a to konkrétně v pražské La Fabrice v režii Jiřího Havelky. Smích bude zaručeně střídat slzy jak nad knihou, tak při představení se skvělým Pavlem Liškou v hlavní roli.

  Mě se chtělo plakat, když jsem viděl frontu sahající pomalu k půjčovně festivalových kol - a posléze smát, jaké že štěstí jsem měl, když jako poslední divák vcházel jsem do zhasnutého sálu..

  Koktejl slz a smíchu byl namíchán i v městském divadle, kde diváky před uvedením režisérské nesestříhané verze Amadea v originálním znění, která stále i po letech dokáže vyvolat husí kůži a slzy na krajíčku, královsky bavil jak oceněný a vitální Theodor Pištěk, tak vzácný host F. Murray Abraham.

  Zítra si můžete poplakat u projektu Hořící keř Agnieszky Holland (Městské divadlo), a natáhnout bránice s novinkou Alice Nellis Revival (Velký sál Thermálu). Obě projekce odstartují početné delegace.

  Ať už budete brečet štěstím, či dojetím, nezapomeňte se mít filmově! ;-) Woo.

  Slzy a smích
 • 4.7.2013 v 03:26

  Lahůdky a překvapení

  Lahůdky:

  Ranní ptáčata by měla zaletět na devátou hodinu do velkého sálu hotelu Thermal, kde se uskuteční jediná projekce indicko-francouzsko-německé pocty zlatým hollywoodským časům, filmu Cizí oběd.

  Kdo se nedostal na zahajovací ceremoniál a ještě neviděl Gondryho novinku Pěna dní, má možnost vystát si frontu před Puppem, kde bude film v 16:00 reprízován.

  Konkuruje mu však Stoneova ochutnávka ještě horkého seriálu Nevyřčené dějiny Spojených států, kterou v 15:30, překvapivě v malém sále, režisér osobně uvede.

  Obě varianty by však časově měly vyjít tak, že stihnete o půl sedmé slavnostní uvedení legendárního Formanova Amadea, na němž se po letech sejdou legedy filmu.

   

  Překvapení:

  Jak možná víte, film Amadeus se promítá k poctě Theodoru Pištěkovi, který do Varů přijel ve středu. Nejenom, že snímek sám uvede, ale převezme také křišťálový globus z rukou Miroslava Ondříčka a F. Murray Abrahama!!! My máme tak jedinečnou příležitost vidět významné tvůrce filmu a oscarového představitele Antonia Salieriho na jednom pódiu!

  Foto: www.ceskenoviny.cz

  Lahůdky a překvapení
 • 3.7.2013 v 03:52

  Druhá půle

  Je to tak, překulili jsme se do druhé poloviny festivalu.. Polovina projekcí je již pryč, polovina akcí za námi a polovina hostí se rozjela zpět k domovům...

  Naštěstí máme pěknou hromadu filmů před sebou, zajímavé akce nás ještě čekají a přijíždějí nové osobnosti! Již zmiňovaný Oliver Stone, stále krásná Valerie Golino, nebo také posila do týmu agentů, ostřílená "caym"! ;-)

  Zítra své nové filmy osobně uvedou režiséři Sam Fleischner (Ukončete výstup a nástup), nebo David Lowery (Ain´t Them Bodies Saints).

  Oba filmy budou mít teprve první projekci, takže klídek.. Naopak velký pozor na projekce poslední! Kdo neviděl Velmistra, 11.6, nebo Dvě brány sna, stejně jako já, má zítra poslední možnost!

  Jsme UŽ v polovině, ale Vary stále tepou dvacet čtyři hodin denně! To je pecka a já skláním hlubokou poklonu všem, kteří se zasluhují o tento statut! ;-) Vám patří následující foto, pořízené ve 3:52. :-))

  Druhá půle
 • 1.7.2013 v 02:48

  Nekonečné fronty a večírky

  Dnes jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že lze zažít obojí v jeden den - čekání ve frontách typické pro baťůžkáře, i večírek, který je zase typický pro snoby.. Rána jsou náročná, člověk často podlehne pohodlí postele a oželí první projekce.. Já pravidelně vstávám a stávám ve frontách na ranní porci filmů.. Dnes jsem si vystál Futurologický kongres - zatím pro mě největší překvapení festivalu (k vidění ještě 5.7.,19:00,Pupp). A večírkoval jsem na afterparty po projekci Finská krev, Švédské srdce. Večer hrála tematická živá kapela, lidé se bavili, tančili a rozebírali nejenom tento, svým pojetím jedinečný a autentickou hudbou odzbrojující filmík, (Možno shlédnout ještě 6.7.,13:30,Láznělll), ale i všechny ostatní snímky a události uplynulých dní.

   

  Upozorňuji na zítřejší perly!!!:

  V deset ráno, v Městském divadle, první ze dvou projekcí kompletní série Hořící keř Agnieszky Holland. (druhá 5.7.,16:00,tamtéž);

  Ve 21:30 jediná projekce zapomenutého němého československého filmu Příchozí z temnot s živým hudebním doprovodem (taktéž městské divadlo);

  Večerní koncert B-Side Bandu s Vojtěchem Dykem za mikrofonem (start je už v 19:00,Letní kino,300,-na místě).

  A ještě jedna:

  Půlnoční lahůdka Dredd (poběží ještě 4.7.,24:00,Čas) je ve 3D! ;-)

  Mějte se filmově! Woo.

  Nekonečné fronty a večírky
 • 30.6.2013 v 03:20

  Lucie a Jerry

  Dnešní den jsem strávil ve společnosti těchto dvou jmen.. Lucie.. Ono to sem patří - i nepatří.. Očekávaný návrat legendy je pro mnohé splněným snem.. Vary jsou festivalem v první řadě filmovým, doprovodný program ale zasáhne každoročně všechna umělecká odvětví a organizátoři servírují rok co rok hostům ty nejvybranější lahůdky! John Malkovich coby módní návrhář? Proč ne.. První koncert legendární kapely po deseti letech od rozpadu? Jasně! Tohle se vám stane jen tady.. Kouzelné místo.. Jerry Schatzberg je jedním ze čtyř režisérských jedniček, které letos Vary hostí. Šestaosmdesátiletý nezávislý matador, který v den odletu ze Států slavil narozky, se zdrží až do konce, uvede všechny své filmy a celý festival pojal jako svoji narozenovou párty! Promítnou se zde první tři jeho snímky - Žena s tajenkou se reprízuje 3.7.,10:00 v městském divadle; Panika v Needle Parku snad nezpůsobí paniku v malém sále 2.7.,21:30 a 6.7.,15:30; Strašáka už vychytáte jen jednou, 5.7.,13:00. Doobroou nooc!

  Lucie a Jerry
 • 29.6.2013 v 02:34

  Stručně..

  Tak máme za sebou první den.. Nečetl jsem ostatní příspěvky, ale kdo se nezmíní o opravdu hvězdném nástupu Johna Travolty na červený koberec...ho asi prošvihnul.. :-D Ten chlap je sekáč - a obrovský profík! První projekce dopadly nad očekávání, počasí se drží, a já se držím sotva na nohou - bez kafe to tu prostě nejde! Zítra si přivstaňte a zajděte do Poštovního dvora pro lístky na Lucii! Jejich večerní koncert pro mě bude jedním z vrcholů festivalu a oželím dokonce nějaký ten filmový kousek.. Mám-li shrnout reakce publika, jednoznačně zatím vede půlnoční Zevláci vs. zombíci! :-D Tak dobrou noc.. Vary spát nejdou! ;-)

 • 27.6.2013 v 02:41

  Paolo Sorrentino uvede svůj film v Karlových Varech

  Tady to musí být Velká nádhera, řekl si Božský Paolo Sorrentino, když zadal do vyhledávače Karlovy Vary, aby se podíval, kam že jej pozvali na festival. Když si do vyhledávače na csfd dáme jeho jméno my, zjistíme, že tenhle neuvěřitelně talentovaný Ital má filmografii červenou jak zadnice po výprasku, že ke všem těm skvělým bijákum si sám píše scénáře, a že poslední tři celovečeráky, které jsem vtipně poskládal do první věty sbírají festivalová ocenění.
  Toni Servillo, hvězda snímku Božský, září též v hlavní roli Sorrentinova posledního filmu Velká nádhera, který si režisér přijede osobně uvést. Ve Varech se zdrží od devětadvacátého června do druhého července, takže je velká pravděpodobnost, že mistra zastihnete třebas na kolonádě s oplatkou v ruce a budete tak mít možnost zeptat se třebas na to, co na nás chystá příště.
  Mějte se filmově – na festivalu v Karlových Varech! ;-)

  =woody=

 • 17.6.2013 v 16:52

  KARLOVY VARY 2013

  Jsem agent. Tenhle film žádná pecka, ale to, že zrovínka já jsem CSFD Agentem na letošním festivalu, to je bomba! :-D 

  Karlovy Vary se nezadržitelně blíží!!! Prošvihnul jsem tiskovku, doufám, že to ale byla první a poslední neviděná akce! Můj oblíbenec Michel Gondry, matador Oliver Stone, nové sekce, staří známí - a pořádná porce filmové potravy! Jsem nadrženej!! ..může se sem tohle psát?? :-)) Tak čau ve Varech!!! Woo.

 • 1.3.2013 v 13:03

  13.2., 17.2. 2013

  Severská filmová zima -  tak tohle bylo fiasko.. S jistým Pepincem, který 

                                          se mnou statečně brázdí vody čekých kin, jsme

                                          v soutěži vyhráli voucher na čtyři představení,

                                          z nichž odkoukané bylo pouze jedno.. :-( Škoda..

                                          Výběr filmů ale supr, severu i festivalu 3x zdar!

 • 15.2.2013 v 01:53

  26.1 2013

  První nadechnutí - Jediná lednová akce Francouzského institutu,

                                 který v tomto měsíci dostihla teta digitalizace.

                                 Mám na mysli Kino 35. A přehlídku kraťasů

                                 začínajících českých a francouzských filmařů.