=woody=

=woody=

Jirka Dohnal

okres Ústí nad Orlicí
miluju filmy, barvy a slevy :-D

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.7.2018  09:27
    Objevitel (2011)

Ajaj, tak tady jsem čekal víc. Sakra víc. David Lowery, loňský oceněnec festivalu mohl vyždímat ze zajímavé premisy více, více atmosféry jako mléka z dojnice. Mějme se filmově, woo.

• 7.7.2018  09:24
    Skunk (2014)

Ha! jak moc se dá říct v šestnácti minutách! Toto dílko Annie Silverstein je propracovanější a komplexnější, než kdejaký celovečerní film! Měj se filmově, woo.

• 7.7.2018  09:22

Sranda bavil jsem se krátké ale výstižné, co chtít od desetiminutovky více, že? Mějte se filmově, woo.

• 6.7.2018  04:12
    Flákač (1990)

Zdar Austin Film Society! U vzniku této Mekky nezávislých a začínajících filmařů stojí guru Richard. Stojí tu díky odvaze a taktéž úspěchu zásadního skvostu světové kinematografie, jakým Flákač beze sporu je. Malé prostředky a velká touha vždy přimějí autora vydat se cestou dobrodružnou s leckterou překážkou během tvůrčího procesu, avšak krásnou, definující lásku k filmovému řemeslu a tvůrčí svobodě. Ano, i flákat se dá filmově. ;-) Woo.

• 6.7.2018  03:59

Zdar tak leda Jóhannssonovi. Upřímně nevím, jak se k této kolosální ptákovině přimotal. Panos je blázen a Nicolas fakt ztratil poslední zbytky zdravého úsudku. Je to vtipné kde to vtipné být nemá, je to dlouhé, a hlavně je to nudné! Snaha o umělecký vizuál nasbírala pár kladných bodů a pár jich obstaral vpravdě geniální skladatel. Zbytek je hromadou promarněných šancí. Jak se pak má člověk mít filmově?! Woo.

• 6.7.2018  03:50
    Paterno (TV film) (2018)

Zdar veteránům! Barry ani Al už nemusí nikomu dokazovat své nesporné kvality. Když teď na stará kolena spojují své síly v televizních filmech, vždy jde o zaručenou podívanou. I tak vzdálené téma, jakým je pohled do zákulisí amerického středoškolského fotbalu, vyjde nakonec jako napínavé drama. Možná, že by to byla docela tuctová podívaná, ale Pacino je v roli starého kouče, pro kterého je fotbal náboženstvím, zkrátka dokonalý. On sám se musel mít na place filmově. Woo.

• 5.7.2018  04:04

Zdar chlapáctví! Zjednodušeně by se dalo říct, že je to film o chlapáctví. Jak se během filmu dozvíme, život v kavkazských lesích není pro slečinky. Film působí velice realisticky. Nebyl bych překvapený, kdyby kopíroval skutečný případ, nebo vlastní režisérovu zkušenost. Je to první a tedy jediný film natočený v tomto unikátním velmi starém ruském dialektu, kterým už se jinde nemluví. Je to živelný, syrový a svým způsobem krásný film. Měl jsem se vskutku filmově. Woo.

• 5.7.2018  03:50
    V Mosulu (2018)

Zdar přeživším! Válka je tolik omílané téma. Ve zprávách o ní slyšíme každou chvíli. Točí se o ní realisticky zpracovávané filmy. Já osobně jsem tak trochu laxní k takovému tématu a tak trochu zblblej právě ze všech akčáků a thrillerů. Proto bylo sledování reality pořádnou fackou. Člověk si uvědomí jaké štěstí má už jen proto, že žije tady a má všechny končetiny.. Jana Andert se nebála následovat vojenskou jednotku do mrtvolami posetých ruin, polní nemocnice, ani pod ostrou palbu. Je to velice smutný pohled. Svět není v pořádku. Kéž by to všechno bylo jenom filmově.. Woo.

• 5.7.2018  03:37

Zdar ochranářům! Člověk nemůže než souhlasit. Přestože tento konkrétní dokument mapuje příběh konkrétního místa, lze jej srozumitelně chápat i v širším kontextu. To, co platí pro Austinskou lokalitu, platí pro jakékoliv místo nejen v Americe, nýbrž po celém světě. Ve filmu je patrný vliv Terrence Malicka a chytrý střih, který dělá z dlouhé soudní tahanice přehledný spor a ze zdánlivě nudného tématu moc užitečný film. Mějte se filmově. Woo.

• 4.7.2018  04:01
    Panny (2018)

Zdar íránskému filmu! Já toho vlastně o Íránu moc nevím. Vše co znám je z íránských filmů. Těm se v posledních letech moc daří a to je moc dobře. Keren Rafael zůstává i ve svém druhém filmu věrna plážím - a dramatu. V novince "Panny" je ale oproti debutovému kraťasu více prostoru pro jemný humor. Ten nám zprostředkují všichni protagonisté a velmi přirozeně jej snoubí s dramatickými událostmi. Příběh o mořských pannách, který se obejde bez triků a nadpřirozených bytostí. A přesto je v kině příjemně filmově. Woo.

• 4.7.2018  03:41

Zdar odvaze! Odvaze hlavní hrdinky, byť třeba není přímo ona skutečnou postavou. Odvaze tvůrčího týmu zpracovat tak citlivé a stále poměrně čerstvé téma tou nejnaturalističtější cestou. Odvaze každého, kdo dokouká tento hypnotický film do konce. Já to dal. K židli jsem byl jak přišpendlený a kdyby snad jediný špendlík spadnul na zem, bylo by jej v plném sále slyšet. Husí kůži mám ještě teď! Velmi snadno se totiž člověk díky "živé kameře" ponoří do situace a tu pak až nepříjemně fyzicky prožívá spolu s táborníky. Nic tak drsného jsem ještě neviděl. A zakazuji tento film všem rodičům, zejména těm, kteří vysílají své ratolesti na letní tábory! Ono je totiž filmově - a filmově... Woo.

• 3.7.2018  12:50

Zdar přirozenosti! Kdo by si pomyslel, že v Kanadě taky umí točit filmy.. I když jde teprve o třetí Pilotův film, dokazuje v něm svůj vypravěčský talent a cit pro přirozený chod filmu. Vše co se v něm odehraje, vše co se v něm poví a stane, působí velice autenticky. Dokonce i zábavný sarkasmus mladé hlavní hrdinky. A může za to právě režisér. To on sepsal chytrý a poutavý scénář, to on obsadil typově dokonalé herce, to on poskládal vše dohromady. To on dopustil, že jsem se měl jednoho všedního rána velice filmově. Woo.

• 3.7.2018  02:56
    Lechtání (2018)

Zdar výzvám! Emotivní nálož, dokonale vyvážený poměr hrůzy a jemného vtipu, propracovaná dramaturgie, fantastické prolínání scén, výborný charakter hlavní postavy, se kterou chcete tak moc soucítit a litovat jí, ale nedá vám k tomu žádnou příležitost. Ovšem i ostatní postavy jsou velmi plastické a propracované. Přes příšerné téma je to skvělá podívaná. Tento fim by měl spočinout v učebnicích a povinně se promítat na školách. Rodičům. Debut? Takhle precizní?? Až Andréa Bescont odejde do tanečního důchodu, doufám, že se vrátí a režisérskou židli. Ve společnosti jejího filmu jsem se měl a opět chci mít filmově! Woo.

• 3.7.2018  02:53

Zdar tragikomediím! Myslím, že toto označení by Sklence na rozloučenou slušelo nejvíc. Ano, je to velmi smutné téma. Více než drama ale převládají komické chvíle. Vlastně...právě spíš tragikomické. Za každým úsměvem tu stojí stín smutku. Po celý čas se to krásně koulí od dojímavého vzpomínání k veselému vzpomínání, zpět k dojímavému čištění vztahů a hned zas k veselým vylomeninám. Scénárista, vycházejíce z vlastních rodinných poměrů, odvedl skvělou práci a zachytil rodinnou anabázi se všemi drobnými nuancemi. Mimochodem snad nikdy jsem neviděl přirozenější herecký výkon, než ten, který tu předvedla Melissa Leo. Ti tři pozůstalí sourozenci se měli mnohem víc přirozeně, než-li filmově. Woo.

• 3.7.2018  02:38
    Muzeum (2018)

Zdar Bernalovi! Marná sláva, opět film, který stojí na jeho hereckém projevu. Bravo! To díky němu dvě a čtvrt hodiny utečou rychle jako dva zloději z národního muzea. Rodinná pouta jsou krásně vybarvena, záběry jsou promyšlené a hlavně v muzeu překvapivě působivé. Netradiční příspěvek do škatulky bank-robbery movies. O to víc, že se "více méně" stal, jak stojí v úvodním titulku. Viva la Mechiko! I tam se umí mít filmově. Woo.

• 3.7.2018  02:27
    Highlander (1986)

Zdar kultu! Upřímně...tohle, dnes již klasické akční dílo, mě míjí v plné rychlosti. Kdepak to posbíralo takových hvězd, že se usadilo v červených číslech?? Přesto, že jsem byl shovívavý k raným pokusům o vizuální efekt, viděl snímek v kině s bandou fanoušků, a neměl prakticky žádné očekávání, zůstal jsem stát před branami tohoto kultovního příběhu. Nevtažen, nepobaven. Celkem vzato jsem se tentokrát neměl moc filmově.. Woo.

• 3.7.2018  02:21

Zdar severským thrillerům! Páni, tomu říkám napínavá podívaná. Když máte k dispozici propracovaný scénář a správného herce, vystačíte si s jednou kanceláří a dvěma telefony. Ticho v sále by se dalo krájet, mráz běhá po celém těle. Tak rád bych prozradil kousíček z děje, ale vím, že jakékoliv poodkrytí příběhu připraví pomyslného čtenáře o zážitek. Tenhle film se rychle stane zásadním a diskutovaným. Každý kdo jej uvidí, se zaručeně bude mít filmově! Woo.

• 3.7.2018  02:13
    Zelená mlha (2017)

Zdar starým časům! Co je na tomhle filmu fakt cool, z kolika starých vykopávek je poslepovaný. Úctyhodný přehled zásadních filmů, které byly v San Franciscu napříč staletím natočeny. Tři čtvrtě bijáku běží bez jediného slova. Jednotlivé scény tak dostávají s vystříhanými dialogy nový komický rozměr. Velká škoda, že nedrží pohromadě jako jeden celek. Když už si dal někdo tu práci, mohl to dotáhnout k dokonalosti a opravdové poctě městu, nebo Vertigu, nebo něčemu. Film ale bohužel nemá žádnou pointu, žádné poselství, žádný nosný příběh. Zmínky o zelené mlze nejsou uzavřené, na konci se vytrácejí jako ranní mlha nad jezerem. Přes to všechno, věřte nebo ne, jsem se měl docela filmově. Woo.

• 2.7.2018  16:07

Zdar dobrým skutkům! Tohle že je (celovečerní) debut?! Pecka! Chytlavý a čistý příběh. Sebejistá přesná režie. Na přirozené herce je opravdu radost se dívat. Takže vyhledat a shlédnout! Příjemný film vás bude bavit, přestože už od začátku víte, jak to dopadne. Budete se mít zkrátka filmově. Woo.

• 2.7.2018  16:01

Zdar nezaručen. Film se snaží skloubit reálnou sondu do současného života mladých - s karikaturním předobrazem v komiksu. V Japonsku pravděpodobně běžná symbióza. Pro cizince odlišných kultur ale problém ztotožnit se s hrdiny. Coby reálné postavy jsou totiž až moc afektovaní; jako komiksoví hrdinové zase postrádají další žánrové atributy. Jako karikaturní postavy v reálném světě jsou tak pro mě ztracení. Nemyslím však, že by byl film ztrátou času. Nakonec jsem se měl docela filmově. ;-) Woo.

• 2.7.2018  15:40

Zdar experimentům! Možná si kdekdo řekne stejně jako já, že filmová půda je několikrát přerytá a nových myšlenek, narativů a postupů se už nedočkáme. Pak se ale objeví hrdina. Mladík bez zkušeností, ale s jasnou vizí. Kluk, který se nebojí a jde mu především o vyvolání pocitové reakce publika. Natočí uhrančivý znepokojivý thriller, který nenechá vydechnout. A my můžeme být v klidu, že je stále co objevovat. A mít se filmově. Woo.

• 2.7.2018  10:59
    Lajka (2017)

Zdar fantazii! V každém směru originální je nový film Aurela Klimta, animovaný převážně klasickou technikou. Klobouk dolů, protože hlavně technická stránka filmu je opravdu impozantní. Přestože vtípky cílené snad více na rodiče, než děti, občas balancovaly na hraně vkusu, v sále se bavili všichni bez rozdílu. Některé narážky a pointy naopak trefily do černého. Rozpaky budí i některé písně. Celkově ale prima filmík pro celou rodinu. Všichni její členové se budou mít při sledování Lajky filmově. Woo.

• 2.7.2018  10:53
    Invaze (2017)

Zdar kuráži! Páni, široko daleko nenajdete odvážnější film! Šílená motanice u které si každý musí připadat zhulený, sjetý, opilý, nebo snad i všechno dohromady! Režisér a zároveň scénárista tohoto íránského nepochopeného filmu rozhodně musel pod nějakou návykovou látkou být, když psal a točil. Pravda, ještě nikdy jsem neslyšel tak živé debaty, když jsem po filmu míjel skupinky diváků. Jestli ale někdo z nás porozuměl filmu správně, těžko říct. Jedna hvězda za originální přístup, druhá za kuráž. Mějte se filmově, Woo.

• 30.6.2018  19:13

Zdar devadesátkám! Vlny queer filmů už nejsou tak rozbouřené, jak tomu bylo před pár lety. Přesto jde stále o jedno z nejaktivnějších současných filmových témat. Proto je radost vidět jej na plátně uchopené originálním způsobem. Konfrontovat homosexualitu s církví právě v devadesátých letech byl vskutku tah na branku, který mladá režisérka proměnila, když vážné téma zpracovala s přehledem a nadhledem. Měla šťastnou ruku při výběru herců – a já zase při výběru filmu. Měl jsem se opravdu filmově. Woo.

• 20.10.2017  14:23
    Chvění Petra Zusky (TV film) (2017)

Ahojte! Ano, jsem předujatý. Ano, obdivuji Petra Zusku, ano, obdivuji jeho talent. Ano, dokázal toho neuvěřitelně moc! Ano, tento dokument vzniknul z jeho vlastního popudu. Ano, je to na něm znát. Ano, Zuska je muž s velkým M a nemusí si na něho hrát. Ano, Kubala je zkušený dokumentarista a ano, byla to nejlepší volba. Ano, z těchto pánů se za rok natáčení stali přátelé. Ano, pomohlo to k větší autenticitě. Ano, i k hlubšímu nahlédnutí do soukromí. Ano, Zuska si po všech úspěších zaslouží takový portrét. Ano, i vy budete chtět vidět jeho choreografie. A ano, i vy dáte pět hvězd, protože sledovat tento dokument je čirá radost. Ano, sledovat tento dokument znamená "mít se filmově". ;-) Woo.

• 10.3.2016  18:30
    Grimsby (2016)

Žďár! Na rovinu.. Už dlouho jsem neviděl něco tak nechutného.. Už dlouho jsem neviděl něco tak zábavného.. Už dlouho jsem taky neviděl něco takhle akčního.. A už dlouho jsem neviděl něco tak originálního.. A originální scénář, který to všechno vydatně a neuvěřitelně dobře míchá dohromady, bude nejspíš hlavním tahákem hvězd, jako jsou Penelope, nebo Ian. Sacha Baron dává najevo, že má v zásobě stále dostatek prasáren nejhrubšího zrna, a Mark Strong zase, že se nebojí jakékoliv výzvy.. Bodejť by jo, když se s každou obstojně popasuje.. Mějme se filmově. ;-) Woo.

• 15.2.2016  15:30

Zdary! "Proč?" musí se ptát sám sebe každý, kdo tento film viděl. Tedy každý, kdo v uplynulé dekádě viděl jakýkoliv jiný animovaný film. Ledová sezóna totiž nepřichází s vůbec ničím novým. Naopak, modely, které fungovaly v předchozích animácích, cupuje jako nemotorné štěně. Jakoby sami tvůrci zamrzli v čase.. Fóry jsou tedy vykradené, krkolomné, nevhodné, nebo jednoduše nevtipné. Animace zaostává kupříkladu za opěvovaným Pixarem, který si drží laťku přísně vysoko. A stejná slova lze psát též o příběhu. Cílová skupina spokojených diváků se tedy úzce profiluje pouze na nejmladší publikum, které je dnes již klasickými šlágry zatím nepolíbené, a více než kvalitu, ocení prdící mončičáky. Co naplat, oni se včera v kině měli filmově.. ;-) Woo.

• 6.6.2015  11:22

Zdáreček! Jsou animáky originální a výborné, a pak dobré, těžící z předešlých.. Konečně doma je spíše z té druhé škatulky. Vizuálně bohaté, ovšem příběh, gagy, komické figury, to vše už jsme viděli jinde. Já vím, že je čím dál těžší udělat něco nového, ale chce-li film - jakýkoliv - uspět v dnešní konkurenci, musí být originální každým coulem! Taky se mi zdá, že emocionální scény jsou až příliš vyhrocené pro dětského diváka(!) Už je to přes čáru. Nicméně je to stále kvalitní zábava s povedeným dabingem.. ;-) Mějte se filmově. Woo.

• 16.12.2014  23:03
    Trophy Kids (2011)

No čaau! :-) Tenhle film je dost dobrý.. Je dobrý, protož je jiný, než ostatní. Sálá z něj obrovská energie, nespoutanost konvencemi klasického filmového střihu. Připomíná nezávislé filmy mladých britských filmařů z devadesátých let. Navíc tu skvěle funguje bezprostřední dialog mezi hlavními hrdiny. Za oceánem narazíte na toto příjemné osvěžení také pod názvem Manhattan Hustle. Enjoy! - To je anglicky: Mějte se filmově! Woo.

• 6.7.2013  04:03
    Simon Killer (2012)

Joha! Náhodičkou vím, proč film nemá tak dobré hodnocení, jaké by mohl mít.. Není totiž sám o sobě špatný.. Zabila ho slova.. Slova v názvu a obsahu.. Očekávání se zcela, ale diametrálně liší od toho, co nám film nabízí.. Bohužel je prakticky nemožné se těmto slovům vyhnout, a tak zklamaných diváků bude přibývat.. Jinak film sám o sobě je docela poutavý, otevřené sexuální scény mezi známým hercem a krásnou francouzskou jsou natočené - tak jako celý film - přesně dle pravidel nezávislého filmu. Jakoby nezúčastněná kamera a typické Camposovy pomalé přejezdy napomáhají odkrývat hrdinovu temnější stránku. Je to dost opravdové. Mějte se filmově, Woo.

<< předchozí 1 2 3 4 5