Hirošima, má láska (1959)

Ahoj filmoví odborníci, myslel jsem, že už taky nějaké ty zkušenosti mám, že mám, jak se říká, "nakoukáno", nebojím se těžší látky, rád se nořím do starých klasických fláků, které není lehké rozšifrovat, dokonce jsem rád ztracen, o to více mě film nutí přemýšlet a fantazírovat.. Tady jsem ale narazil, na tuhle deku ještě nemám! První zkouknutí jistě nezůstane posledním, ale přesto, že jsem Hirošimu viděl v Kurzu filmové historie, kde mě před filmem vybavili spoustou informací, vysvětlení a širších významů, zanechala ve mě pouze zmatek. Možná ve filmu hledám více, než obsahuje, jsem si vědom jeho významu i kvality, po prvním kole je to však 1:0 pro Resnaise.. Mějte se filmově, Woo.

Meruňkový ostrov (2011)

Zdravíčko, na začátek bych rád podotknul, že slovenská filmová produkce se shodně s českou, na přelomu milénia, odrazila ode dna, a teď pomaloučku stoupá vzhůru. Celovečerní debut seriálového matadora nabízí příjemnou podívanou, mísící humor s vážnější linkou (slovo ´drama´ podle mě není na místě) a jeho návštěvou v kině rozhodně nic nezkazíte. Jasně, je tu spousta filmařských bot, ale doslova "nad vodou" vás celých sto dva minut bude držet výborný mix Francie s východní Evropou Juraje Dobrakova, a taky neokoukaná Szidi, která celý film uhrála svýma krásnýma očima! ;-) Mějte se filmově. Woo.

Poslední zůstává (1996)

Zdravím gangstery i záhadné cizince! :-) Achjo, Walkena mám rád, Willise miluju, střílečky mám rád a gangsterky miluju. Snad jen proto nadsadím tři hvězdičky.. Neustálé přebíhání Johna Smithe od jednoho "zaměstnavatele" ke druhému bylo docela nudné, bylo mi vlastně jedno, na čí straně zrovna stojí, protože hrál na oba klany stejnou kulišárnu.. Výsledek byl jasný od začátku, no a nejvíc mě dostaly Johnovy kvéry, kterými pálil jak pominutý, a dementní účes a lá Forrest Gump! Vzácná výjimka, jenž potvrzuje pravidlo, že Bruce hraje v samých peckách. Mějte se filmově! Woo.

Bill (2007)

Zdar filmoušové! Nalijme si čistého vína.. Tahle taškařice nebyla úplně blbá, Aaron potěšil svým výkonem, Jessica a Liz potěšily oko každého chlapa, Logan..určitě taky někoho potěšil.. Ale to nijak neomlouvá slabý a předvídatelný děj.. Aaron má ale hezký vztah s klukem..a taky je tu pár opravdu vtipných situací.. Dobrá, dobrá, právě jsem přemluvil sám sebe a zvednu ze dvou na tři hvězdy.. :-) Co na tom, že kromě Billa jsou všechny postavy ploché a nevýrazné.. Myslím herecky.. A taky mě irituje přítomnost Kristen Wiig, která má u mě škraloup za hovadinu Ženy sobě! Takžee..se mějte filmově! :-) Woo.

Cinema verite (2011) (TV film)

Pěkné pooscarové rozjímání.. Tahle lotrovina nás měla pěkně nažhavit na slavnostní ceremoniál, ale víc mě bral i trailer na Železnou lady.. S vděčností jsem vzpomínal na loňského Doktora Smrt! Film je tak věrohodně natočený, že vypadá přesně jako by vzniknul v těch sedmdesátkách! To ovšem není kompliment - chybí mu jakákoliv inovace, švih, nějaký větší dějový zvrat, tempíčko, lepší "záporák",.. Kdyby se to povedlo zkrátit na polovinu, byl by to dobrý dokument.. Tohle bylo fakt málo - dvě hvězdy za Diane Lane (promiň Time) :-) Mějte se filmově, Woo.

Dobrý člověk (2009)

Ahoj všichni! Zlatí plešouni ještě házejí prasátka do našich duší a laťku zanechali proklatě vysoko! Dát komornímu španělskému televiznímu dramatu plnou palbu, stejně jako velkolepému Hugovi, nebo absolutnímu vítězi Artistovi, nevypadá moc důstojně, jenže co se dá dělat, když byl výborný! Vraťme se z Kodak Theatre zpět do reality - do pekelně drsné reality, ve které není správných rozhodnutí.. Ani bezchybných lidí.. Asi největší devízou filmu je skvělý a originální scénář, který se rozpíná a graduje, spolu s atmosférou - na to jsou španělé fakt dobří.. Mějte se filmově, Woo.

Válečný kůň (2011)

Krásný pooscarový den! Ačkoliv jsme s přítelem "Pepincem" řka jedna duše, v názorech filmových si často protiřečíme. Jeho komentář ke Koni je však trefný a všeříkající, a já nemám co bych dodal. To, že je celý film zalitý patosem, což je nejčastější výtka, je zkrátka fakt a neodmyslitelná součást takového snímku. Mnozí si tu klepou na čelo a nešetří posměšky, je to však klasický melodramatický Spielberg, a kdyby tu všechny ty dokonalé obrazy chyběly, byla by zklamaná zas ta druhá polovina publika - nečekal jsem jiný výsledek, a proto jsem s ním spokojený.. íííhaháá filmově, Woo.

Zift (2008)

Ahoj, drazí uživatelé.. Copak to tu máme? Povedené dílko ze země, jejíž kinematografie je ostatnímu zbytku světa cizí, či dokonce ukradená. Bohužel není možné sledovat novou filmovou tvorbu všech států, a tak se spokojujeme s tím zlomkem, který přichází do tuzemských kin. Naštěstí ale existují nadšenci, kteří šíří zajímavé snímky mezi filmové fanoušky. Ba co víc, pořádají super akce, jako například "Aero naslepo", při kterých se plný sál lidí skvěle baví a žasne, že existuje nový biják každým coulem originální, až překvapivě chytrý a krásně vyvážený, že se filmy netočí jen za velkou louží, a že není třeba stokrát přepracovávat omleté téma, stojí-li za filmem někdo s fantazií.. Mějme se filmově! Woo.

Rychlejší (2010)

Ahoj, tak tohle je dobře obsazené akční béčko, které přesně zapadá do škatulky a věřím, že ani samotní tvůrci neměli vyšší ambice.. Dwayne Johnson si nebere servítky, občas zaslechnete nějakou vtipnou hlášku, občas vás vytrhne z děje svižná rocková pecka.. Na konec se budete fakt těšit - ne proto, že propadáte nudě, ale protože je dost dobře vygradovaný! Jenže právě v samotném finále filmaři všechno zkazili!! Závěrečný zvrat dělá z filmu béčko mezi béčkovými filmy a z režiséra - či scénáristy zase totálního matláka..! Taková škoda.. Mějte se filmově! Woo.

Den zrady (2011)

Hezkou mrazivou noc.. Navrátivší se z další csfd předpremiéry, jsem velmi příjemně naladěn.. Den zrady je totiž po všech stranách pěkně vyhlazený - jako mistr Gosling.. :-) Tohohle frajera mám čím dál raději, jeho úsporný projev se do role šedé eminence amerických primárek skvěle šiknul! Holt dostává tenhle týpek role přesně na tělo.. Jenže tady má těžkou konkurenci(!), George obadil do vedlejších rolí samé vinikající herce, včetně sebe samého.. Jsem opilý dokonalým koktejlem přesně odměřených a namíchaných ingrediencí - a to už se dlouho nestalo.. Díky, csfd! Díky, že se můžeme mít filmově.. Woo.