Phil Spector (2013) (TV film)

Pěkný svátek filmu přeji! Jedním z dárečků, které nám karlovarský festival připravil, je i televizní film, jenž vychází ze skutečné kauzy a má tedy reálný konec i zápletku, průběh je však smyšlený a volně inspirován okázalým životním stylem a náturou někdejšího hudebního guru. Proč ale oči neodtrhnete od plátna, je životní výkon Al Pacina, jenž předvádí stejně strhující herectví, jako by stál na jevišti převtělen do Krále Leara, nebo Hamleta. Navíc to co říká má hlavu a patu.. Skvělé, svižné, zábavné.. Joj, to jsem se měl filmově! ;-) Woo.

Prince Avalanche (2013)

Hezký noční čas.. Cože?? Nevěděl jsem, že film o dvou chlapech v lese může být takhle originální! Nevěděl jsem, že je David Green schopen sepsat zábavný a kvalitní scénář - nevěděl jsem, že se po řadě trapáckých výplachů vrátí k opravdovému filmovému řemeslu. Nevěděl jsem, že Paul Rudd umí skutečně hrát. A nevěděl jsem, že mě tahle partička bude krásně bavit od začátku do konce.. Nuž..stalo se.. Zase jsem se měl filmově! Woo.

Futurologický kongres (2013)

Pic! Tak tohle je pecka! Úplně mě to rozsekalo! Nebyl jsem absolutně připravený na takovou psycho houbičky jízdu a až do samotného konce jsem byl přilepený k plátnu! To už se mi dlouho nestalo.. Originální zpracování originální knihy, spanilá jízda Robin Wright - a asi nejlepší role Toma Cruise! :-))) Film vypráví o děsivé cestě, kterou se celý filmový průmysl řítí vpřed, aniž by bral na kohokoliv ohledy.. Doufejme, že za dvacet let tady bude stejně mizerně - a né hůř! ;-) Jisté je, že se nepřestaneme mít filmově! Woo.

Táta (2006)

Zasílám srdečné pozdravy z Ruska! - jak příznačné pro Karlovy Vary.. :-) Příběh otce - a syna - je přímý, jednoduchý, ale strašlivě silný a vlastně i strašlivý.. Herecké výkony překvapivě přesvědčivé. Věta z obsahu "Opouštějí rodné země, kořeny, jazyky." je na konci vypálena divákovi do paměti, jako pomyslný cejch hlavních hrdinů, hlásající o jejich osudu. Ochutnávka moc dobrá, klidně bych si dal celé menu v podobě propracovaného sýrového norského drama.. ;-) Mějte se filmově, Woo.

Sezóna zabíjení (2013)

Filmu zdar! Vypadá to, že na zatím průměrného režiséra se posadilo unavené štěstí.. Teprve druhý Daughertyho celovečerní scénář se mu povedlo rozehrát v opravdu silné a propracované, duchovní drama! Přízvuk Johna Travolty je vypiplaný stejně jako vous; Robert, který uvízl v rolích nevrlých tchánů a flanelových košil, vystřihnul výkon, jaký od Lovce jelenů nepamatujeme! Slovo, které můžeme ve spojitosti s tímto malým velkým BELGICKÝM filmem skloňovat ve všech pádech, je "koncert". Koncert dvou veteránů pole filmového a ve filmu válečného; koncert Chrise Younga, jenž tuto intimní "zpověď" v chrámu panenské přírody posouvá na nezapomenutelný zážitek.. Mějte se i vy filmově.. ;-) Woo.

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Hej hola! Ty nejlepší filmy hrají na ČT2 ve všední dny dopoledne.. Co si o tom myslet? Tenhle patří mezi ně! Nedivím se, že ve Francii je snímek jedním z neoblíbenějších, nerýpe totiž do jiných zemí, do menšin, politiky, ani náboženství. Dělá si srandu z rozdílů jižní a severní Francie, tak jako všichni Francouzi. Odlehčená, skvěle obsazená a opravdu vtipná komedie vyniká ještě jednou zajímavostí - vytvořit český dabing bylo "překladatelským oříškem", protože největší kopec srandy plyne z rozdílných akcentů - jihofrancouzi moc nerozumí severofrantíkům..rozumíte.. :-) No, hlavně, že se máme filmově. ;-) Woo.

Příběh mého syna (2012)

Hola! V nových filmech je již takřka samozřejmostí, že nás strhne přesně střižená, uhrančivá hudba, která dokáže probudit city, o kterých jsme ani nevěděli.. Nejednou jsem byl v tranzu, když skvělý soundtrack dotvářel obraz k dokonalosti.. Ještě nikdy se mi však, až dosud, nestalo, že by ve mě hudba sama o sobě zanechala tak hlubokou stopu, tak obrovské emoce, jako v případě nebeských tónů Eduarda Cruze. Herecký koncert madam Penélope a role, kterou zde hraje hudba, mi připravily neopakovatelnou emocionální nakládačku! Díky, měl jsem se opravdu filmově. Woo.

Nevědomí (2013)

Zdravím csfd! Dvouhodinová pastva pro oči. Super! Upřímně jsem se bavil a je mi jedno kolika filmům je Oblivion podobné, nebo z kolika čerpá.. Kdo je alespoň trochu zběhlý v žánrových filmech, vždy najde nějaké mouchy, podobnost s jinými díly, nebo ďoury ve scénáři.. Tom Cruise uhání jak mašina před neúprosným stárnutím a tenhle film dokázal, že je pořád na špici! Morgan Freeman je už teď legendou, přesto si dělá zářezy takovými roličkami, jako je tahle, kde vypadá fakt cool! Jen Olga byla taková nijaká.. :-/ Škoda.. Ale stejně jsem se měl filmově! ;-) Woo.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Čaučau! Tak nádhernou romanci, s tak originálním dějem, sehranou tak skvělými herci, natočenou v tak krásném prostředí, bez tak zbytečného patosu, s tak vzdušnou lehkostí, tak svižným nadhledem, a přitom tak hlubokým citem pro tak důležité poselství, jakým je víra ve správnou věc, jsem už dlouho neviděl.. :-) Mezi Ewanem a Emily to příjemně jiskří a mě se jiskří v očích, když se na něco tak úžasného dívám.. Když se mám filmově. Woo.

Hypnotizér (2012)

Čus bus! Asi bych měl taky začít nejdřív o knížce. Jenže já četl naposledy tak možná Děti z Bullerbynu, zůstaneme-li u těch předloh. Takže jako vždy - hodnotím pouze film, neposkvrněn literaturou. :-) Jedná se o podařenou severskou kriminálku, která samozřejmě kýžené atmosféry a vtažení do děje dosáhne snáze na velkém plátně tmavého kina, než na malém monitoru, kde se leskne slunce v okně a vedle na stole je padesát rozptylovadel. Až na závěrečnou akci, která byla fakt přes čáru, skvělá podívaná. Měl jsem se, nekecám, filmově. ;-) Woo.