Nevědomí (2013)

Zdravím csfd! Dvouhodinová pastva pro oči. Super! Upřímně jsem se bavil a je mi jedno kolika filmům je Oblivion podobné, nebo z kolika čerpá.. Kdo je alespoň trochu zběhlý v žánrových filmech, vždy najde nějaké mouchy, podobnost s jinými díly, nebo ďoury ve scénáři.. Tom Cruise uhání jak mašina před neúprosným stárnutím a tenhle film dokázal, že je pořád na špici! Morgan Freeman je už teď legendou, přesto si dělá zářezy takovými roličkami, jako je tahle, kde vypadá fakt cool! Jen Olga byla taková nijaká.. :-/ Škoda.. Ale stejně jsem se měl filmově! ;-) Woo.

Dávám tomu rok (2013)

Krásný den! Lepší je jít třeba vyvenčit psa, než na tuhle pseudokomedii do kina.. Mám z ní pocity velmi smíšené.. Zdá se, že autoři nevěděli přesně kam chtějí svůj film posadit.. A tak zůstal neusazen.. Je to ovšem o dost znatelnější balancování mezi žánry, než v jiných případech.. Pod nepodařenou maskou komedie cítím daleko vážnější tvář. Snad proto, že jsem měl po čas sledování neustále tendenci srovnávat peripetie hlavních hrdinů s těmi svými.. Hlavní myšlenka podsouvá nechtě pravdu přímo pod nos.. Proto tři hvězdy.. Všechny dobré fóry jsou prozrazeny v traileru - jiných se nedočkáte.. Mějte se filmově, Woo.

Pád Bílého domu (2013)

Pěkný den! Tedy pokud jste ještě nebyli na tomto filmu.. Pokud ano, tlučete se do hlavy, kam že jste poslali stopadesát korun českých! Nechápu, že ostřílený režisér, herecký výkvět a zaručený námět můžou skončit takovým fiaskem.. Nejvíce mě zklamal formát a triky.. "Nelogičnost a patos mi nevadí", jak napsal ve svém přesném komentáři "choze", ale vykrádačku Smrtonosné pasti nezachrání pár podařených hlášek, které už Willisovi docházejí.. Joj, to mě mrzí! Reflexe skutečných událostí je fajn - ale po filmové stránce bída! Podruhé bude White House padat pod dohledem Emmerichovým, tak snad si zlepším náladu.. Mějte se filmově, Woo.

Hluboko (2012)

Dobrý duben.. :-) tak Baltasar si mezi dvěma americkými akčáky s Wahlbergem odskočil domů kvůli tomuhle? Je vidět, že jej Hollywood opravdu časově zaměstnává, protože si se scénářem moc práce nedal.. V podstatě se jedná o dokument, kterému k celovečeráku chybí pořádný déj.. Pěkně to shrnul sám velký Pomo.. Když ale přimhouřím artové oko festivalového harcovníka, musím být Kormákurovi vděčný za filmové zpracování neobyčejného osudu jednoho obyčejného rybáře, který by jinak znali jen na Ostrovech západních mužů.. Mějte se filmově! Woo.

Konspirátor (2010)

Nechávám pozdravovat.. Redfordova tvorba posledních let se vyvíjí, ač se to třeba na první pohled nezdá, stejným směrem.. Mohu-li vzít za příklad jiného barda, srovnám Roberta se Spielbergem.. Dokonalá, léty vypilovaná režie ve službách vlasteneckého vymáhání spravedlnosti.. Ne náhodou sahá po látce, vracející se k politickým kotrmecům, za účelem osvětlit dějinné události.. Jen je holt třeba počítat s rozpaky na ostatních kontinentech.. Mějte se filmově! Woo.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Budiž pozdrav! Robert je dříč.. Jako režisér už nám dokázal, že umí.. Smekám před ním, jen škoda, že si vybírá těžká témata, která má potřebu rozpitvat, aniž si přečetl Příručku domácího patologa.. Technicky jsou jeho filmy dokonalé, jako živoucí legenda ukáže na herce, třebaže jinou legendu, ta mu v příběhu sehraje čurdu a ještě poděkuje.. Nicméně pro popcornového diváka evropského typu to bude řekněme těžko stravitelné.. Ještě, že se máme filmově! ;-) Woo.

Pravidla mlčení (2012)

Že zdravím.. K Robertu Redfordovi chovám úctu. Nikdy mě až tak nestrhnul (možná v Zaříkávači), ale je to žijící legenda, a tak k němu jako k legendě vzhlížím.. Jako režisér se vypiloval k dokonalosti.. Jenže to je právě kámen úrazu.. Poslední tři Redfordovy filmy jsou tak dokonalé, až jsou nudné.. Vždy se jedná o složitý, propracovaný děj. Ať už politická, nebo historická zápletka, Redford ji vždy rozebere a poskládá za sebe, jako když voják čistí bouchačku. Je fajn mít čisto a jasno, ale jakoby Robert čistil celý tank, jeho poslední tvorba na mě působí dost těžkopádně.. Mějte se filmově, Woo.

James Bond Supports International Women's Day (2011)

Hallo! Tak vám nevím, jestli sem tyhle věci patří.. Na jednu stranu je dobře, že tu máme pokupě všechno, v čem se naši oblíbenci objeví - většinou i s odkazem, kde se na to podívat.. Na druhou stranu je to ale filmová databáze, ne reklamní.. Pravda je, že nové reklamy třeba na auta, nebo sportovní a luxusní značky jsou takovými krátkými filmy - točí je ostřílení tvůrci hollywoodských trháků a často stojí více, než nová česká komedie. Je to ale stejně proti mysli, jako kdybysme tu hodnotili třeba televizní pořady..........Promiňte mi malé zamyšlení. Ohvězdičkuju tuhle reklamu s Craigem a mrknu se na tu s Clooneym.. ;-) Mějte se filmově, Woo.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Čaučau! Tak nádhernou romanci, s tak originálním dějem, sehranou tak skvělými herci, natočenou v tak krásném prostředí, bez tak zbytečného patosu, s tak vzdušnou lehkostí, tak svižným nadhledem, a přitom tak hlubokým citem pro tak důležité poselství, jakým je víra ve správnou věc, jsem už dlouho neviděl.. :-) Mezi Ewanem a Emily to příjemně jiskří a mě se jiskří v očích, když se na něco tak úžasného dívám.. Když se mám filmově. Woo.

Hypnotizér (2012)

Čus bus! Asi bych měl taky začít nejdřív o knížce. Jenže já četl naposledy tak možná Děti z Bullerbynu, zůstaneme-li u těch předloh. Takže jako vždy - hodnotím pouze film, neposkvrněn literaturou. :-) Jedná se o podařenou severskou kriminálku, která samozřejmě kýžené atmosféry a vtažení do děje dosáhne snáze na velkém plátně tmavého kina, než na malém monitoru, kde se leskne slunce v okně a vedle na stole je padesát rozptylovadel. Až na závěrečnou akci, která byla fakt přes čáru, skvělá podívaná. Měl jsem se, nekecám, filmově. ;-) Woo.