S ledovým klidem (2012)

Helou evrybády! Tento velmi vtipný pozdrav volím zcela záměrně.. V duchu nového filmu "Brouka Machry před čtyřmi roky jsem bodoval s van Dammem, jsem profík!" Nechť je tento nepovedený, místy až nechtěně srandovní film, výstrahou všem! Bruce už, jak vidno, přestal platit coby záruka kvalitní akční řežby. Jediná akce, kterou stihne než udělá dětem pápá (pardon, ale podle mě to všichni víte, Mirka mě stejně předběhla a práskla to první), stojí za pendrek, za který bohužel stojí i zbytek filmu. Scénář je děravý jako ústa staré ženy, za kamerou stál nějaký schizofrenik a snímek nedosahuje ani druhého břehu - nadsazeného béčka. Propadák, jaká škoda! Mějte se filmově! Woo.

Útěk (2012)

Bdělost a pozornost přeji, pokud právě sedíte u filmu! Já u něho seděl před chvílí a mé pocity jsou smíšené.. Dost jsem se těšil, začátek fantastický, nabudil mě ještě více na prvotřídní historickou řež, ale pak se stáhnul na příběh stokrát vyprávěný, se zvraty předvídatelnými, prostými.. Žádné další překvápko se nekonalo.. Vizuálně zdařilé, na čas a pozornost nenáročné, do paměti se vám to ale nevtiskne.. Docela škoda.. Mějte se filmově, Woo.

Ve stínu (2012)

Krásné babí léto, mí drazí! Jistě, jistě, i já bych za normálních okolností nalepil na Ondříčka zasloužené čtyři hvězdy, ale kdo sleduje vývoj české kinematografie, musí hold srovnat tento film s "konkurencí" a konstatovat, že mu vlastně žádná jiná novinka konkurovat nemuže. Po dlouhé době je tu film, který má hlavu a patu, skvělou atmosféru, hudbu, herecké výkony, příběh, u kterého sami chcete přemýšlet..! Proto si dovolím přepálit hodnocení a popřát zdařilému řemeslnému dílu hodně štěstí při nominacích na Oscara. Mějte se filmově, Woo.

Vyslanec stínů (2012)

Achooj! Tak to byl masakr! Musím se přiznat, že tohle jsem fakt nedával! Měl jsem za to, že už mě jen tak něco na filmovém plátně nepřekvapí, ale tady mi spadl hřebínek.. Vzdávám hold mistrovi němého filmu - taktéž nebojácnému rakušanovi, co si sestříhal vlastní biják.. Spousta šílených záběrů, proložená šílenými titulky, tématicky ještě více deformována šílenou hudbou.. Vypůjčím si závěrem jednu větu z tohoto...experimentu: "A to mělo být jako co?" Pro mě jen výlet do němé éry.. Záběry, které dnes už jen těžko někde uvidím.. Měl jsem se filmově(?) :-) Woo.

Bude třeba dalších výzkumů (2011) (studentský film) odpad!

Dobré odpoledne, rozhodně nechci nikoho odrazovat od shlédnutí tohoto pozoruhodného dokumentu, jen konstatuji, že je to naprosto zbytečný film o zbytečném výzkumu a já zbytečně ztratil deset minut života.. A měl by se zamyslet i režisér, kolik času s přípravou tohohle ztratil on, a jestli je to nejlepší cesta, kterou se vydat.. Vím, že se jedná o debut, že pan Abramjan ještě nenasbíral zkušenosti, že svoji cestu teprve hledá, v pořádku, ale pozor, pane režisére, tudy žádná cesta nevede! :-) Hlavně se mějte dál filmově. Woo.

Cinema verite (2011) (TV film)

Pěkné pooscarové rozjímání.. Tahle lotrovina nás měla pěkně nažhavit na slavnostní ceremoniál, ale víc mě bral i trailer na Železnou lady.. S vděčností jsem vzpomínal na loňského Doktora Smrt! Film je tak věrohodně natočený, že vypadá přesně jako by vzniknul v těch sedmdesátkách! To ovšem není kompliment - chybí mu jakákoliv inovace, švih, nějaký větší dějový zvrat, tempíčko, lepší "záporák",.. Kdyby se to povedlo zkrátit na polovinu, byl by to dobrý dokument.. Tohle bylo fakt málo - dvě hvězdy za Diane Lane (promiň Time) :-) Mějte se filmově, Woo.

Den zrady (2011)

Hezkou mrazivou noc.. Navrátivší se z další csfd předpremiéry, jsem velmi příjemně naladěn.. Den zrady je totiž po všech stranách pěkně vyhlazený - jako mistr Gosling.. :-) Tohohle frajera mám čím dál raději, jeho úsporný projev se do role šedé eminence amerických primárek skvěle šiknul! Holt dostává tenhle týpek role přesně na tělo.. Jenže tady má těžkou konkurenci(!), George obadil do vedlejších rolí samé vinikající herce, včetně sebe samého.. Jsem opilý dokonalým koktejlem přesně odměřených a namíchaných ingrediencí - a to už se dlouho nestalo.. Díky, csfd! Díky, že se můžeme mít filmově.. Woo.

Elitní zabijáci (2011)

Dobrý večer ve spolek.. Poslední dobou tu čtu samé velké kritiky, samou hanu a plivání na filmy, které si to v takové míře nezaslouží.. Teda lidi, jestli takhle koukáte na svět kolem sebe, jsem docela rád, že nestojím ve vašem zorném poli! Copak jste čekali od debutanta? Druhý Wanted? Když je děj akčního filmu jednoduchý, říkáte: Nuda! Když je ale jen trochu složitější, divíte se proč.. Já Garymu tleskám a těším se na příští "odmušený" akčňák! Nebuďme rozmazlení, užijme si De Nira po dlouhé době v akci, neokoukanou atmosféru 70tých let, a fóry jako velké kladivo polepené koupelnovými kachlíky - tak totiž pracují elitní zabijáci! ;-) Mějte se filmově, Woo.

Hranaři (2011)

Dobré všední popolední.. Achjo, říkal jsem si po shlédnutí Hranařů.. Tolik jsem jim fandil a přál si konečně aspoň DOBRÝ film.. Nechápu, že takový materiál a nevídané herecké obsazení padlo do rukou - nebo spíše pod gilotinu nezkušenému režisérovi.. Ten je, stejně jako střihač, snad vymyšlený a celý film si udělali sami producenti, ne? Rozhodně to tak vypadá.. Kromě velmi průměrného Saši, se jiných herců nemůžeme slovem dotknout, protože neodvedli žádnou hereckou akci...bohužel.. Za zmíňku stojí hudba a třetí třetina filmu, kde se konečně něco děje! Taková promarněná šance.. PROČ to u nás nejde?? - Přesto vám přeji, ať se máte filmově! Woo.

James Bond Supports International Women's Day (2011)

Hallo! Tak vám nevím, jestli sem tyhle věci patří.. Na jednu stranu je dobře, že tu máme pokupě všechno, v čem se naši oblíbenci objeví - většinou i s odkazem, kde se na to podívat.. Na druhou stranu je to ale filmová databáze, ne reklamní.. Pravda je, že nové reklamy třeba na auta, nebo sportovní a luxusní značky jsou takovými krátkými filmy - točí je ostřílení tvůrci hollywoodských trháků a často stojí více, než nová česká komedie. Je to ale stejně proti mysli, jako kdybysme tu hodnotili třeba televizní pořady..........Promiňte mi malé zamyšlení. Ohvězdičkuju tuhle reklamu s Craigem a mrknu se na tu s Clooneym.. ;-) Mějte se filmově, Woo.