Zastavení na Missouri (1976)

Hezké nedělní odpoledne! Tento film stojí a padá s Marlonem Brandem. Jeho postava je jistě nejvýraznější, hercovy kreace nevídané. Marlon je hybatelem, ale i rušivým elementem tohoto jinak dost bizarního příběhu, který se popravdě do šuplíku s nálepkou ´western´ vměstná jen velmi těsně. A jakoby toho nebylo málo, jindy bezchybnému Williamsovi se podařilo uvařit jen jakousi "sekyrkovou polévku". Tu by mu ale nezbaštil ani hudební pistolník Jirka Korn. Nezbývá než se mít i nadále filmově. ;-) Woo.

Villa paranoia (2004)

Zdar! Nene, tohle se nepovedlo.. Pro severskou kinematografii a odlehčené proplétání žánrů, tak typické pro tyto země, mám slabost. Tady to ale nějak nejde.. Přijde mi, že Erik Clausen si nehraje důmyslně s žánry, nýbrž sám neví, jak film pojmout. Ten příběh - naštěstí - byl docela zajímavý, ale žádné z postav jsem to nevěřil. Pokud bych užil slova "zklamání", pak rozhodně při pocitech ze závěrečných scén "stolní hra" a "utěrka na hlavě". Ten film měl být buď více absurdní, nebo více přirozený.. Nic.. Mějte se dál filmově ;-) Woo.

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

Zdravím v tomto předoscarovém čase! To, co jsem viděl dnes večer, bude ještě dlouho přilepeno na mé šedé kůře, jako žvejkačka na gatích.. Šel jsem na film bez jakéhokoliv očekávání, bál se dvouhodinové stopáže, při odchodu mi ale bylo jasné, že jsem viděl zásadní výpověď o stavu práva, pravdy a moci v současné Evropě.. Autentické a syrové drama vás donutí zavrtět hlavou kdykoliv si znovu uvědomíte, že je natočené podle skutečnosti.. Doporučuji, poutavě natočené, není co vytknout.. Mějte se filmově! Woo.

Dobrý ročník (2006)

Čauvec! Proč si takový film zaslouží pět hvězdiček: Režie je bezchybná, kamera dokonalá, humor podávaný ve správných dávkách, obsazení perfektní, Russell je třída, Marion krásná, Tom vtipný a Albert, Albert je bůh. Francie, vinice, láska, malá restaurace, velké dědictví, restrospektivy a kontrast s moderním business-Londýnem. Až kýčovitě krásné a voňavé po levanduli. K tomu všemu, vyzdvihovaný i zatracovaný, český dabing. V tomto případě dodal Brabec Finneyho slovům, tak jako Schwarz Russellově charizmatu, nový rozměr! Nu a my se máme filmově.. ;-) Woo.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Nazdar, vy ukňouraný hnidopichové.. Nedivím se vašemu hodnocení. Kdybych k filmu přistupoval jako vy, kdybych hledal chyby i v plnovousu samotného Abea, kdybych se domníval, že v tomto filmu bylo myšleno cokoliv vážně, asi i já bych dal dvě hvězdy - možná jen jednu.. Naštěstí ale beru tuhle Bekmambetovu hříčku s velikým nadhledem, stejně jako (doufám) i on, tleskám odvaze povolat ikonu spojených států do fantasy boje se sekerou v ruce, tleskám scénáři, který mohl být dáááleko horší, to všichni dobře víte, stejně tak efekty.. Kdo se bavil s Wanted, baví se i zde.. A má se filmově.. ;-) Woo.

Mazel (2012)

Nazdar mazlici! Hele, tenhle film je moc pěknej, dojemnej, místy úsměvnej. Není to ale "tragikomedie", jak se všude, krom csfd, chybně uvádí! Tady máme sice trefné označení "drama", ale zato úplně nesmyslně celý děj vyslepičený v obsahu.. Kdo si to přečte, už nemusí do kina chodit. Vlastně je to docela dobrý způsob jak ušetřit.. :-) Jo a ještě jedna technická. Nafackoval bych člověku ze CinemArtu, který dopustil, že se z "Teddy Bear", jenž bratia na Artfilmu krásně přeložili jako "Medvedík", stal "Mazel"(!) - odporné a zavádějící. Jojo, tak se mějte filmově! Woo.

Ve stínu (2012)

Krásné babí léto, mí drazí! Jistě, jistě, i já bych za normálních okolností nalepil na Ondříčka zasloužené čtyři hvězdy, ale kdo sleduje vývoj české kinematografie, musí hold srovnat tento film s "konkurencí" a konstatovat, že mu vlastně žádná jiná novinka konkurovat nemuže. Po dlouhé době je tu film, který má hlavu a patu, skvělou atmosféru, hudbu, herecké výkony, příběh, u kterého sami chcete přemýšlet..! Proto si dovolím přepálit hodnocení a popřát zdařilému řemeslnému dílu hodně štěstí při nominacích na Oscara. Mějte se filmově, Woo.

Expendables: Postradatelní (2010)

Šťastnej Silvestr! :-) Taky má být proč. Povedlo se mu dosud nevídané a byť jen na malou chvíli, seřadil svoji maličkost, Arnieho maličkost a Bruceovu malilinkatost vedle sebe na filmové plátno. A ačkoliv je a bude tento moment překonán, prvenství a jistá magie mu zůstává. Stejně jako celému filmu! Kdo na devadesátkových akčácích vyrostl, stejně jako já, nemůže jinak, než pálit plný počet! Tihle strejci si to zaslouží.. Ale abych jen nechválil, nutno říct, že Sly je borcem jenom před kamerou. Nechce se mi hledat mouchy.. A proto se mám filmově.. ;-) Woo.

Láska v hrobě (2012)

Krásný večer, přátelé.. Nejsem přívržencem dokumentu, snad mě nudí, snad jej nepochopím, snad mi jeho obsah mnohdy přijde zbytečný.. Jsem však velmi rád, když mě o opaku přesvědčí nějaká pecka, tak, jak se to povedlo téhle pod kůži deroucí se novince Davida Vondráčka. Na pět hvězd to vytáhl sám režisér svým zajímavým vyprávěním "z natáčení" a odhalením dalších osudů ústředního hrdiny.. Pro mě silné, poutavé, a jak už vím, absolutně autentické! Brounoc a mějte se filmově! Woo.

Moje letní prázdniny (2012)

Čágo! myslete si o mě, že jsem se už docela zbláznil, ale v poslední době prostě hodnotím podle emocí, které ve mě zanechá hrdina stříbrného plátna. Snad nejsem jediný, kdo dostane dvakrát víc, když film vidí v kině a ne někde na kompu.. A tenhle film mě prostě bavil.. Od začátku do konce, jasně, Mel už brousí lišej, ale tady ten prošedivělej lev salónů skvěle sedí. No a ten závěr - řeknete si při něm "tsche, no to snad ne", ale líbí se vám to! :-) K páté hvězdě jsem se uchýlil, když jsem si vzpoměl na Clinta Eastwooda - kdo viděl film, pochopí...a uzná, že Gibson ještě nepatří do starého železa.. ;-) Mějte se prázdninově - a filmově! Woo.