Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Skunk (2014)

Ha! jak moc se dá říct v šestnácti minutách! Toto dílko Annie Silverstein je propracovanější a komplexnější, než kdejaký celovečerní film! Měj se filmově, woo.

Hluboké řeky (2018)

Zdar chlapáctví! Zjednodušeně by se dalo říct, že je to film o chlapáctví. Jak se během filmu dozvíme, život v kavkazských lesích není pro slečinky. Film působí velice realisticky. Nebyl bych překvapený, kdyby kopíroval skutečný případ, nebo vlastní režisérovu zkušenost. Je to první a tedy jediný film natočený v tomto unikátním velmi starém ruském dialektu, kterým už se jinde nemluví. Je to živelný, syrový a svým způsobem krásný film. Měl jsem se vskutku filmově. Woo.

plakát

Utøya, 22. července (2018)

Zdar odvaze! Odvaze hlavní hrdinky, byť třeba není přímo ona skutečnou postavou. Odvaze tvůrčího týmu zpracovat tak citlivé a stále poměrně čerstvé téma tou nejnaturalističtější cestou. Odvaze každého, kdo dokouká tento hypnotický film do konce. Já to dal. K židli jsem byl jak přišpendlený a kdyby snad jediný špendlík spadnul na zem, bylo by jej v plném sále slyšet. Husí kůži mám ještě teď! Velmi snadno se totiž člověk díky "živé kameře" ponoří do situace a tu pak až nepříjemně fyzicky prožívá spolu s táborníky. Nic tak drsného jsem ještě neviděl. A zakazuji tento film všem rodičům, zejména těm, kteří vysílají své ratolesti na letní tábory! Ono je totiž filmově - a filmově... Woo.

Mizející světlušky (2018)

Zdar přirozenosti! Kdo by si pomyslel, že v Kanadě taky umí točit filmy.. I když jde teprve o třetí Pilotův film, dokazuje v něm svůj vypravěčský talent a cit pro přirozený chod filmu. Vše co se v něm odehraje, vše co se v něm poví a stane, působí velice autenticky. Dokonce i zábavný sarkasmus mladé hlavní hrdinky. A může za to právě režisér. To on sepsal chytrý a poutavý scénář, to on obsadil typově dokonalé herce, to on poskládal vše dohromady. To on dopustil, že jsem se měl jednoho všedního rána velice filmově. Woo.

Lechtání (2018)

Zdar výzvám! Emotivní nálož, dokonale vyvážený poměr hrůzy a jemného vtipu, propracovaná dramaturgie, fantastické prolínání scén, výborný charakter hlavní postavy, se kterou chcete tak moc soucítit a litovat jí, ale nedá vám k tomu žádnou příležitost. Ovšem i ostatní postavy jsou velmi plastické a propracované. Přes příšerné téma je to skvělá podívaná. Tento fim by měl spočinout v učebnicích a povinně se promítat na školách. Rodičům. Debut? Takhle precizní?? Až Andréa Bescont odejde do tanečního důchodu, doufám, že se vrátí a režisérskou židli. Ve společnosti jejího filmu jsem se měl a opět chci mít filmově! Woo.

Tísňové volání (2018)

Zdar severským thrillerům! Páni, tomu říkám napínavá podívaná. Když máte k dispozici propracovaný scénář a správného herce, vystačíte si s jednou kanceláří a dvěma telefony. Ticho v sále by se dalo krájet, mráz běhá po celém těle. Tak rád bych prozradil kousíček z děje, ale vím, že jakékoliv poodkrytí příběhu připraví pomyslného čtenáře o zážitek. Tenhle film se rychle stane zásadním a diskutovaným. Každý kdo jej uvidí, se zaručeně bude mít filmově! Woo.

Odrazy v prachu (2018)

Zdar experimentům! Možná si kdekdo řekne stejně jako já, že filmová půda je několikrát přerytá a nových myšlenek, narativů a postupů se už nedočkáme. Pak se ale objeví hrdina. Mladík bez zkušeností, ale s jasnou vizí. Kluk, který se nebojí a jde mu především o vyvolání pocitové reakce publika. Natočí uhrančivý znepokojivý thriller, který nenechá vydechnout. A my můžeme být v klidu, že je stále co objevovat. A mít se filmově. Woo.

plakát

Chvění Petra Zusky (2017) (TV film)

Ahojte! Ano, jsem předujatý. Ano, obdivuji Petra Zusku, ano, obdivuji jeho talent. Ano, dokázal toho neuvěřitelně moc! Ano, tento dokument vzniknul z jeho vlastního popudu. Ano, je to na něm znát. Ano, Zuska je muž s velkým M a nemusí si na něho hrát. Ano, Kubala je zkušený dokumentarista a ano, byla to nejlepší volba. Ano, z těchto pánů se za rok natáčení stali přátelé. Ano, pomohlo to k větší autenticitě. Ano, i k hlubšímu nahlédnutí do soukromí. Ano, Zuska si po všech úspěších zaslouží takový portrét. Ano, i vy budete chtět vidět jeho choreografie. A ano, i vy dáte pět hvězd, protože sledovat tento dokument je čirá radost. Ano, sledovat tento dokument znamená "mít se filmově". ;-) Woo.

1009 (2013)

Dnešnímu cvičení nazdar! Tento film, či filmové cvičení, chcete-li, opravdu není o dívce.. Je o muži, jenž se myšlenek na dívku nemůže zbavit - dobře mu rozumím.. Dokonce se odvážně troufám tvrdit, že je to filmek o sociální fobii, niterních pocitech nejistého muže, projektovaných do celého prostoru jeho bytu, včetně něho samotného.. Vskutku nápaditá a poutavá hříčka.. Mějte se filmově! Woo.

plakát

Hořící keř (2013) (TV film)

Dzień dobry! Zdravím po polski - polština tu však není zapotřebí, Agniezska češtinu nezapomněla! ;-) Tato vitální osůbka nám dokazuje svojí suverenitu po celý svůj umělecký život, už od dob studií na pražské FAMU.. Poslední dvě veledíla však definitivně posouvají režisérku na filmový Olymp! "V temnotě" bylo výborné, no a "Hořící keř" prostě dokonalý.. Silné téma poutavě představeno ve třech jednáních, vás ani na minutu nenechá vypnout centrálu. Dramaturgicky propracované, herecky vybičované do preciznosti, která v jiných českých projektech chybí, není co vytknout. Není.. Měl jsem se taaakhle filmově! ;-) Woo.