Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (57)

Hlídač mrtvých

Hlídač mrtvých (1997)

Jméno herce Johna C. Reillyho se neobjeví ani v úvodních, ani závěrečných titulcích, přestože hraje důležitou vedlejší postavu zástupce inspektora.

Slova nebo obrazy?

Slova nebo obrazy? (2013)

Všechna díla, která ve filmu náleží učitelce umění Dině Delsanto, skutečně vytvořila její představitelka Juliette Binoche.

Simon Killer

Simon Killer (2012)

Hudbu komponovali Danni Bensi a Saunder Juriaans společně. Vycházeli přitom z povahy hlavního hrdiny. Charakteristika této postavy byla základem pro hudební experiment, který se postupně přetavil v soundtrack přímo vytvořený filmu na míru.

Velký sešit

Velký sešit (2013)

Když se v závěru filmu otec objeví na statku, vzadu za ním, v pravém horním rohu je možné postřehnout projíždějící auta. Jejich rychlost a hustota provozu však do 40. let nepatří.

Žena s tajenkou

Žena s tajenkou (1970)

Mezi jmény lidí, se kterými hrdinka nechce už nikdy spolupracovat, vyvěšenými na zdrcadle, je i jméno režiséra Jerryho Schatzberga.

Stážisti

Stážisti (2013)

V závěrečných titulcích se neobjeví jméno Willa Ferrella ani Johna Goodmana.

Terapie láskou

Terapie láskou (2012)

Hlavní ženskou úlohu měla ztvárnit Anne Hathaway, která ovšem dala přednost natáčení muzikálu Bídníci (2012). Roli získala Jennifer Lawrence. To bylo nakonec dobře pro obě dvě herečky, protože za své role obě získaly Oscara.

Reklama

Reklama

Reklama