chim.chim

Chameleon (2010)

Zoufale zpatlané.

• 26.3.2011  12:15
    Všemocný (2011)

Kdo by čekal nějakou intelektuální smršť, bude asi zklamaný jako já. Je to totiž sprostý akčňák, místy zcela neostyšně kopírující Matrix a snažící se při tom tvářit strašně originálně. Je mi to líto, protože takhle pohřbít obrovský potenciál námětu se jen tak nepovede. Našlo by se tam pár technických vychytávek, které určitě jsou líbivé, ale to je tak všechno.

• 8.3.2011  17:14

Klišé a otřesné plýtvání hereckými talenty. Jediné co by mě na filmu zajímalo je, jak by to vypadalo ve stage 3 a dál. Utnutý takhle na začátku nicméně nevypovídá absolutně o ničem.

• 8.2.2011  23:32
    Biutiful (2010)

Neskutečné zklamání! Ani trochu mi není sympatický do očí bijící záměr šokovat. Očividně šlo o pokus uplatnit naturalismus ve filmu, ale výsledek moc efektně nepůsobí. Možná je na tuhle depresivní jízdu, na jejímž konci máte chuť to zabalit, třeba mít správnou náladu a zkouknout to v klidu domova, ale jít nadšeně do kina s očekáváním další dechberoucí pecky po výborné trilogii se skutečně nevyplácí.

• 22.1.2011  21:57

Úsměvné? Jistě. Ale nepřetržitá salva smíchu se teda zdaleka nekonala. Tohle pro mě zkrátka není to pravé...

• 6.1.2011  20:53

Magnificent. Aneb poprvé jsem měla po skončení filmu chuť vidět to hned znovu. Kdyby tak všechny filmy byly natočené tak skvěle jako ty od Aronofského...

• 22.12.2010  12:04

Neuvěřitelně efektní a inovativní a přitom je to taková blbost. Dokonalá ukázka novodobé filmové zábavy, nic víc.

• 18.12.2010  22:43

Zabil kouzlo seriálu. Možná to je tím, že jsem nikdy nebyla věrným fanouškem, ale co mi na seriálu jen mírně vadilo, mě tady doslova vytáčelo k šílenství: hloupost zhýčkaných městských paniček, které si myslí, že dobyly svět. Mimoto film sám o sobě je neskutečně klišoidní, plný naprosto kýčovitých záběrů.

• 10.12.2010  15:18

Bezkonkurenčně nejhorší Potter z celé série. Ani o píď nepřesáhne obrazovku - alespoň na mě jako na diváka ani trochu nezapůsobil a po shlédnutí jsem si byla jista, že tohle už nikdy nechci vidět podruhé. Nicméně pokoušela jsem se později v tom něco pozitivního najít, ale opravdu marně. Film je to nedívatelný a jeho groteskní ražení dočista pohřbilo potterovskou atmosféru.

• 30.11.2010  19:44

Nejvíce mě překvapilo hodně věrné kopírování knihy, což možná bylo trochu na úkor filmového napjetí, ale aspoň při sledování rozpoznám příběh a nemusím se sama sebe ptát podle čeho že to vlastně točili. Jenom mě mrzí, že k tomuto postupu tvůrci přistoupili až s posledním dílem, který je v knižní podobě z celé série nejslabší. Herecké výkony se o poznání zvedly a hlavně: konečně se z filmu stalo právoplatné drama. Doufám, že v kontextu s posledním dílem tahle "ochutnávnka" vyzní líp, zatím totiž působí trochu nekompaktně.

• 15.10.2010  13:01

Absolutely lovable. A ani trochu mi nevadilo, že jsem půlku filmu probrečela.

• 13.10.2010  19:17

Trapárna. A JED v prohlášení na konci ''White Fang played by JED'' má být zkratka pro více jmen nebo co? Protože mám dojem, že psi pro White Fanga záporňáka a White Fanga kladňáka byli až směšně rozlišitelní. Vůbec je akce se psy hrozně blbě udělaná, většinou se na to člověk dívá s pozdviženým obočím a to vás to má dojímat. Co mi ovšem vadilo úplně nejvíc, je nerealisticky vykreslená povaha Bílého tesáka.

• 8.10.2010  21:07

Vzhledem k tomu, že film otevřeně podkopává myšlenku marihuany pro lékařské účely ('hrdina' snímku se chlubí tím, že v Kalifornii si může licenci k užívání drogy koupit a užívat ji pod záminkou bolesti zad), moc sympatií mezi uživateli asi nevyvolá. Princip toho zákona má totiž spočívat v tom, aby byla marihuana přístupná těm, kteří ji potřebují a to si asi autor příliš neuvědomuje. Přestože jsem se ze začátku bavila, zůstává tenhle dokument těžce průměrný.

• 7.10.2010  20:34
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Nehezký produkt televizní komerce. Plus mají maximálně moderátoři, Jan Kraus a fakt, že oproti tomu paskvilu na Nově tento pořad ještě udržuje jakousi formátovou úroveň.

• 7.10.2010  18:08

Obdoba filmu Velmi nebezpečné známosti - jako puberťáky nás to bere a pak na to koukáme z nostalgie.

• 3.10.2010  17:12
    V pasti (2005)

Tohle je natočené na styl, jinak tu absurdní zápletku vysvětlit nelze.

• 2.10.2010  21:44
    The Doors (1991)

Jednoduše skvostné. Éra téhle kapely byla sama o sobě legendární, ale co se dělo přímo v centru toho všeho nám tento film poodhaluje úžasným způsobem. Pouštní tripy jsou nezapomenutelné. Pro Meg a hlavně Vala Kilmera rozhodně palce nahoru!

• 2.10.2010  21:38

Surreal and yet so believable.

• 2.10.2010  21:29
    Veronica Mars (TV seriál) (2004)

Proklínám svou slabost pro Jasona Dohringa, jinak bych totiž o tenhle 'skvost' pravděpodobně ani nezakopla. Po nějaké době jsem si na hloupoučkost táhnoucí story sice zvykla, ale až na pár světlých momentů jde o nadmíru nudnou sérii. Na druhou stranu mi ale americké high school seriály vždycky připadaly jako vtipné povyražení, takže o utrpení při sledování zase mluvit nemůžu... Děsně mě bavila ta typickost hlavní hrdinky, tzv. outsiderka, po které však každý skrytě touží, a ona, zosobněná cudnost, je za každých okolností frajersky 'nad věcí' a samozřejmě nikdy se nedopustí jediné chybičky - dokonalost k pohledání.

• 2.10.2010  21:24
    René (2008)

Když to neberu čistě jako příběh jedince, ale jako dokument zachycující i proměnu české společnosti v nejdůležitějším období naší historie, jeho hodnota tím stoupne. René samotný je sice člověk zajímavý, ale není snad pochyb o jeho zkaženosti. Sám říká, že je zbytečnou existencí, ale přesto si klidně dál parazituje, aniž by se jen pokusil změnit přístup. Neuvěřitelné, jak se 'kriminálník' nedokáže zbavit této nálepky a ta tak definuje celý jeho život. Poněkud mě děsí myšlenka, že na samotné dno lidské existence takhle lehce může spadnout snad kdokoli.

• 27.8.2010  13:23
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Laciný trik s hlasitými reproduktory.

• 24.6.2010  21:18

Zvláštní a netradiční. Jedinečně nenásilnou a tichou atmosférou se můžeme nechat unášet do krásného prostředí francouzského pobřeží a o zbytek už se postarají skvělí herci v čele s okouzlujícím Gaspardem Ullielem a úžasně hravá kamera se spoustou uměleckých záběrů. Jednoduše udělaný film o různých druzích lásky s velkou dávkou francouzského šarmu. Zpočátku v příběhu trochu tápete, ale nakonec přijde rozuzlení a dílky zapadnou do sebe.

• 24.6.2010  16:37

Uf, to mě stálo velké přemáhání a doteď nevím, proč jsem to nevypla hned na začátku, jak jsem původně chtěla. Film se ubíral hodně divným směrem a vážnost, s jakou byla zápletka představena, jsem opravdu nepochopila, protože v podstatě nešlo o nic než o klišoidní lovestory založenou na špatném scénaři, který byl zřejmě sesmolen jen pro to, aby se fanynky Roberta Pattisona měly na co dívat. Že byl film určen především pro teenagerské (dívčí) obecenstvo dosvědčují rádoby dospělácké narážky jako "When you're 21, drinking's new and exciting. Everybody does it.". A kdo proboha řekne holce: "Zajdem na pivo? Teda jenom jestli můžeš, jsi moc mladá..."?! Dalším obrovským nedostatkem byli křečovití herci a nezvládnutý výkon malé sestřičky hlavního představitele, což samozřejmě není chyba její, je to přecejen pouhé dítě, ale na to jsou snad v režii taky lidi, ne? Nijak šokujícím nebylo nehorázné kvantum prázdných frází, z nichž obzvlášť tato byla k popukání: "So you're actually the second member of the family that I've washed dishes with." - její smysl mi zůstal utajen. Stejně tak smysl celého tohoto snímku. Jediná zajímavá věc přišla v závěru, onen paradoxní moment mě opravdu překvapil, ale mělo to být utnuto už se záběrem na dvojčata - protože pak už opět následovala jen snůška prázdných obrázků a blábolů, které film dočista pohřbily. Skvěle to tentokrát vystihl POMO.

• 23.6.2010  18:04

Kýč. Kýč vskutku do nebe volající. A do toho ještě Cage. Ale fuj.

• 19.5.2010  21:03
    Tráva (TV seriál) (2005)

Famózní, famózní! Přesně tohle jsem už dlouho hledala - svižný, chytrý, komediální i dramatický seriál s vkusným situačním a mírně cynickým humorem navíc korunovaný výbornými charaktery a stejně skvělým hereckým obsazením, které zde zdá se přesídlilo z Angels In America. Mary-Louise Parker je pro roli Nancy jako stvořená! / Nicméně: jak ono to u seriálů bývá, v poslední sérii už se vařilo z vody, všechny postavy se nesčetněkrát ocitly totálně out of character a ani nehappyendovský konec to nezachránil.

• 18.5.2010  21:54

První "šuplíková terapie" byla naprosto ultimátním zážitkem psychického teroru i pro mě jako pro diváka. Nic příjemného. Nicméně další vývoj příběhu mě úplně fascinoval, nejdřív je to trochu jako Přelet nad kukaččím hnízdem, ale pak si Jack začne zahrávat s časovými kličkami a co je podstatné, neztrácí se v nich, jako to hrdinové mnohých filmů na podobné téma rádi dělávájí. Jack tomu naopak přijde na kloub a podaří se mu přežít svou vlastní smrt.

• 15.5.2010  14:18

Nechala jsem se unášet barevnou hippie vlnou, všecko bylo free a všude byl peace... a tahle vlna mě s sebou vzala do toho nádherného světa, dokonalého ráje. Až takhle mě svou skvělou atmosférou Woodstock pohltil!

• 1.5.2010  21:46

Možná je to trošku vykonstruované, ale Alice Nellis zajímavě převedla do filmové podoby dneska poměrně aktuální téma, což už je jeden velký úspěch. Mimoto se zde objevuje spousta dobrých, i když ne až tolik známých herců a toho já si moc cením, protože považuju za důležité, aby se do českého filmu dostaly nové tváře a úspěchy kinových trháků nebyly postaveny pouze na hereckém obsazení. Nemluvě o tom, že mnozí režiséři už některým profláknutým hercům píší role přímo "na tělo" - takže na herci pak stojí celý film a to je špatně. To tedy není případ Mamas & Papas, takže já jsem spokojena.

• 24.4.2010  14:37
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Jak jsem se na TOHLE mohla kdy dívat? Opravdu to patřilo do série sobotních programů, které jsem každý týden jako malá hltala? Bohužel jo. Šílený vymývač mozků pro děti, ale dneska mi stačí pár scének z téhle nádhery na youtube a záchvat smíchu mě nemine, takže jednu hvězdu hanby si toto veledílo zaslouží.

• 22.4.2010  21:05

Dokonale pařížské. Začátek trochu rozpačitý, ale rozhodně zajímavý, a potom už je to jen lepší a lepší. Noční procházky po Paříži, úžasná stylizace, novodobá nekonvenční romantika a k tomu všemu moc příjemní herci a krásné francouzské songy.

<< předchozí 1 2 3 4 5