dopita

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 13.12.2017  05:32
    Dunkerk (2017)

Ach jo. Ten Nolan mě sere čím dál víc. Aby bylo jasno, mě jeho filmy nikdy moc nebavily, vždycky obsahovaly dlouhé pasáže, které mě strašlivě nudily. Jenže jeho předchozí počin (Interstellar) a teď Dunkerk mě nejenom že nuděj, ale přímo serou. I když jsou oba filmy žánrově velmi rozdílné, pocit z nich mám stejnej - příliš ambicí, které jsou v mém případě tragicky nenaplněny. Nolan asi došel k názoru, že je jedinečnej, nejlepší rejža na světě, kterej sere pozlacenej celuloid, kterým zachraňuje lidstvo svět před třetí světovou, či co. Přitom je to film postrádající scénář a je napěchován nudou. Mě bylo už ve dvacátý minutě úplně u prdele, jak to dopadne, kdo chcípne atd. Herci nemaj co hrát a Nolanovi prostocviky s formátem obrazu jsou stejně trapný, jako vždycky. Jediný co bych úplně nezatracoval je hudba, kterou sice můžou samostatně poslouchat je sebevrazi, ale ve filmu to docela funguje a pak zvukové efekty, které filmu taktéž dodávají atmosféru. Nolan je ale břídil.

• 9.12.2017  06:55

Zcela průměrnej špionážní thriller, kterej by to u mě vytáh sotva na dvě hvězdičky. Jenže obsahuje asi desetiminutovou akční scénu na schodech jakéhosi činžáku, která je doslova kulervoucí. Rejža to vůbec nekazí zbytečným střihem, tahle bojovka je poskládaná z dlouhých záběrů, které maj neskutečnej šmrnc (připomnělo mi to Zátah Garetha Evanse) a Charlize předvádí neuvěřitelnej fyzickej výkon. Takže dávám o jednu hvězdičku navíc, ale kromě oněch deseti minut půjde zbytek filmu do koše.

• 2.12.2017  14:19
    Rocco (2016)

Tak z tohohle dokumentu jsem se nedozvěděl téměř nic. Snad jen to, že Rocco je kokot...

• 2.12.2017  14:17

Mám rád tyhle hororové napínáky, kde jde především o napětí a práci s atmosférou, než horory zbytečně nacucané umělou krví. Pokračování Annabbelle rozhodně napínavé je. Řemeslně je tento film asi o dvě třídy výše, než předchozí díl.

• 14.11.2017  17:16
    London (2005)

Hlavní hrdina je totální kripl. Což je dost průser, páč se s ním pak divák těžko ztotožní a film jde do kopru i přes to, že zas tak nepovedenej film to není.

• 11.11.2017  07:56

Dle mého názoru uplně zbytečnej film, Spider-Manů bylo v posledních letech už dost a ani za moc nestály. Tento je navíc nejinfantilnější, nejpitomější a tudíž i nejhorší. Další tupej marveláckej šit pro blbý teenagery.

• 14.10.2017  07:54
    Baby Driver (2017)

Od začátku je jasné, kam se bude ubírat děj a jak to dopadne - a žádný překvapení se opravdu nekoná. Co se týká hlavního hrdiny, tak bych souhlasil s ostatníma záporákama z filmu, a sice je divnej. Nicméně jakmile sedne za volant, tak zas tak divnej není, tak nevim co si o něm mám myslet, ale postava který bych držel palce to teda není. Rejža tuhle převelice jednoduchou báchorku natočil dostatečně svižně a zábavně, takže s z toho vyplývá, že zklamanej nejsem, ale nadšenej taky moc ne.

• 11.10.2017  05:32

Po první asi tak půlhodině jsem měl neodolatelné nutkání s tím seknout a od filmu se zděšeným pištěním zdrhnout. Infantilní, bezduchá sračka pro děti. Pak se naštěstí ve filmu objeví Anthony Hopkins a úroveň filmu jde hned nahoru. Docela by mě zajímalo, co ho motivovalo vzít v jeho požehnaným věku roli v takovýhle sračce, jestli ho umluvili jeho praprapravnuci, nebo je bez peněz či co… Každopádně jeho přítomnost filmu hodně pomohla, stejně tak Laura Haddocková je jednoznačným castingovým kladem filmu. Je to holka snaživá a navíc jí to sekne. Bohužel ale v hlavní roli se opět potácí jakýsi Marky Mark, což je největší zoufalec Hollywoodu a opět to do puntíku potvrdil. Scénář musel vymyslet někdo, kdo mohutně ujíždí na drogách, protože vpatlat do Transformerů legendu o Artušovi – to už je opravdu velkej extrém, kterej je i při nekonečnej vůli a snaze prostě nezbaštitelnej. Michael Bay film, stejně jako předešlé díly, napěchoval hromadou triků, které sice nevypadaj vůbec špatně, ale v jeho neschopných prackách se z toho stává téměř nekoukatelná sračka, která má ambice normálního člověka unudit k smrti (především poslední půlhodina filmu). No ale film není natočen pro normální lidi, ale pro dvanáctiletý smrady a ti z toho asi budou nadšení. Já bych film soudil tak, že předchozí díly byly ještě horší a tak hodnotím docela smířlivě. Naštěstí film ani zdaleka nevydělal tolik peněz, jako předešlé díly a navíc Michael Bay opět slibuje, že už další díl točit nebude, čemuž bych opravdu rád věřil.

• 19.8.2017  14:57

Prvních asi padesát minut je celkem koukatelná sci-fi, která nijak neuráží. Film víceméně opakuje koncept původního Vetřelce, tzn. opět nějakej tajemnej signál, za kterým se posádka lodi neplánovaně vydá a opět tam najdou něco, co se s nima ani za mák nesere (70%). Pak ovšem nastává asi tak čtyřicet minut, na které se nedá koukat. Ridley Scott se opět pokouší o jakousi filosofickou sci-fi o vzniku života nebo co, a je to totál průser, protože to je tak strašná nuda, že by u toho jeden chcíp. Místo toho, aby si divák vytvořil nějaký kladný vztah k postavám, aby se o ně v závěru mohl bát, tak je efekt přesně opačný. Všechny jsem měl na háku a vehementně doufal, že všichni co nejdřív zdechnou. Ukrutná zoufalost, kdyby tuhle pasáž natoči třetí pomocník druhýho asistenta prvního podržtašky vrchního nástěnkáře, tak bych to asi chápal, ale proboha Ridley Scott... ??? (0%). Pak se film naštěstí opět rozjede, záchranná mise a nepřekvapivé zatažení vetřelce na palubu lodi je řemeslně i vizuálně nadprůměrně povedená záležitost. Pachuť ze zhnojených předešlých dlouhých minut sice nesmaže, ale Ridley Scott dokazuje, že když chce, tak řemeslo pořád ovládá (80%). Kdyby se vysral na všechny ty přihlouplý žvásty, nebo si na nich alespoň dal záležet (a to jak na scénáři tak na řežii) a soustředil se na sci-fi hororovej žánr, mohl to bejt dost povedenej biják.

• 9.8.2017  15:27

Osmička je stejně tupá oddechovka jako byli předešlé filmy, jenže v minulosti to bylo aspoň trochu zábavné. U osmého dílu jsem se asi poprvé (od třetího dílu) výrazně nudil. Celej film, včetně akčních scén mě připadal mdlej a bez jakýchkoli emocí. Díky bohu za Dwayna Johnsona, Jasona Stathama a Charlize Theronovou, kteří film alespoň trochu pozvedli, protože Vin Diesel mě připadal otrávenej až hanba a třeba takovej mladej Eastwood mě spolehlivě znechutil každou scénu, kde se objevil.

• 25.7.2017  17:17

Vizuálně je to paráda, ovšem těch otravnejch písniček je tam moc.

• 12.7.2017  18:11

Řemeslně je to solidně odvedená práce, nic extra, ale ani žádnej průser, rejža dokázal udržet moji pozornost až téměř do konce, aniž bych se až tak moc nudil. Prsty v tom má taktéž Omar Sy, kterej film v pohodě táhne uplně sám. Ovšem celej scénař, korunovanej hovním závěrem je jeden velkej manipulativní škvár, kterej má za cíl cedit z diváka slzy, což se evidentně, vzhledem k vysokému hodnocení, ve valné většině povedlo. Fuj.

• 12.7.2017  18:03
    Mlčení (2016)

Ze Scorseseho se stal senilní přestárlej dědek, kterej asi vůbec netuší, co vlastně točí, nebo se uplně zbláznil. Film je strašnej šit a odpudivej černoprdelní škvár u kterýho je umění nechcípnout nudou, ale především ... jak moh ksakru kristova nakřížpřibitá noho do hlavní role obsadit toho veleneschopnýho břídila s hovnem na hlavě, kterej na co šáhne, posere???

• 1.7.2017  15:02
    Lion (2016)

Za zmínku stojí pouze úvodních asi čtyřicet minut, ty se vážně povedly! Pak už je to o ničem ať už herecky nebo režijně. Závěr ždíme slzy, ovšem dost lacině. Z Oscarových nominací je adekvátní pouze kamera.

• 27.6.2017  16:56
    Mroží muž (2014)

Že umí bejt Kevin Smith extrémně vtipnej i extrémně sprostej všichni víme, ale že je to taky pěknej úchylák, to je pro mě překvapení. Ani nevim jestli příjemný nebo nepříjemný. Film má svý nesporný klady (třeba famózně košaté dialogy), ale hlavně je to dost podivná hříčka, u které nevím jestli se mám smát, nebo být znechucen.

• 24.6.2017  06:31

Líbilo se mi to víc, než Jacksonův film. Především nemá Kong tři hodiny a je o level zábavnější. Pravda, něco se taky moc nepovedlo, hlavně příběh a některé postavy jsou na pěst. Takovej Tom Hiddleston jako hlavní postava, která má skupinu vést ostrovem je vpravdě tragickej, za jeho charizmatem by se pralesem netáhnul ani smrad z ponožek. Brie Larsonová je ve filmu jenom na okrasu a její postava je naprosto zbytečná. Na druhou stranu Samuel L. Jackson a John Goodman odvedli svůj tradiční (velice solidní) standard a John C. Reilly si na (pravda, nejvděčnější) roli vyloženě pošmák. Líbí se mi jak rejža koncipuje záběry, jak je skládá v scény, které maj většinou patřičnej šmrnc. Sice nemusel každejch pět minut do filmu cpát nějakou písničku, ale budiž. A třeba scéna prvního kontaktu Konga s helikoptérama, je trochu moc dlouhá - je to asi jedný místo filmu, kde jsem se trochu nudil. Ale i přes některé výtky je to povedenej popcorn s famózním vizuálem a výbornými triky.

• 13.6.2017  17:04

Film je napěchován hromadou průměrné akce a ještě větší hromadou humoru, ovšem humoru, kterej se občas velmi přesně trefí do černého! Prostě je to docela prdel.

• 27.5.2017  05:52

Čínani se rozhodli, že amíkům s celým hollywoodem nakopou prdel a natočili předraženou béčkovou slátaninu, plnou volovin a nelogičností. Na druhou stranu se to rejžovi nijak pod rukama nerozpadlo, takže je z toho řemeslně solidní, koukatelná blbina, která pobaví a neurazí. Každopádně ale pouze na jedno zhlídnutí.

• 26.3.2017  10:40
    Lego: Batman (2013)

Hromada akce, minimum napětí o občasnej humor, kterej se trefil do černého. Ale i tak film, i přes hodně střídmou stopáž, působí roztahaným dojmem.

• 21.3.2017  17:17

U tohohle filmu bych vyzdvihnul především scénář a herecký výkony. S prací režiséra to už taková sláva není, občas by to chtělo svižnější střih, občas bych si zase některou scénu uměl představit o něco delší. Ale každopádně spokojenost!

• 9.3.2017  18:25

Ach bože, ten scénář... Mnoho dějových zvratů prostě nedokážu akceptovat např. pan Miller se na můj vkus velmi rychle rozhodne, že se postará o dítě, o kterém zpočátku ani neví, jestli je jeho; Marie na můj vkus velmi rychle souhlasí s šílenou prosbou pana Millera na ošálení sociálky fingovaným sňatkem, což je mimochodem plán, kterej pan Miller ukul s devítiletou Emou (!); Ema na můj vkus nijak zvlášť netruchlí nad ztrátou matky atd, atd. No já vim, je to jen film, žádnej dokument, ale všechny tyhle dějový prostocviky na mě působí nevěrohodně a je jich moc. Na druhou stranu je film natočen velmi jistou rukou, z čehož vyplývá, že mě sice scénář připadá přehnanej, ale vlastně nemám problém akceptovat film jako celek. Nebo jinými slovy, co Rudolf Havlík Scénárista zbabral, to Rudolf Havlík Režisér s přehledem napravil a ve finále je z toho velmi dobře koukatelnej film, kterej ani na chvíli nenudí, je zábavnej, má skvělou hudbu a především je plnej kvalitních hereckých výkonů (Anna Geislerová je skvělá!) a doslova šmakózní vánoční atmosféry. Nebejt nešikovně napsanýho scénáře, z fleku tomu napálím plnej počet!

• 26.2.2017  09:35
    Zilionáři (2016)

Parta vypatlanejch imbecilů ukradne hromadu peněz. To jako námět uplně stačí. Bže to je tradiční hollywoodská oddechovka, otázka zní, jestli je to spíše vtipné, nebo trapné. No hovadina je to, ale docela pobaví a naštěstí nijak neurazí.

• 26.2.2017  09:26

Kdyby byl režisér trochu soudnější a vystřihl takových minimálně dvacet minut, byl by to suprovej dobrodružnej biják. Takhle má film velkej problém s tempem vyprávění. Je to velká škoda, protože vedle úmorných a nezajímavých dlouhých minut, film obsahuje taktéž pasáže velmi povedené, řekl bych až vymazlené, které dokáží diváka strhnout.

• 21.2.2017  17:07

Další Marvel, kterej je absolutně o hovně. Akce je o ničem, napětí taktéž a příběh mě byl u prdele, protože jsem se strašlivě nudil. Snad jen triky jsou na úrovni, jenže to je snad v dnešní době a s rozpočtem 165 mega samozřejmost. Kdyby tak chtěl ten arogantní sráč Strange zdechnout hned v desátej minutě, mohl jsem si ušetřit dvě hodiny života na něco mnohem smysluplnějšího, než se nechat k smrti nudit tímhle Derricksonovým šitem.

• 9.2.2017  17:28

Je to strašně umělý a zároveň krásně nevěrohodný. Dějou se tam strašný voloviny, film obsahuje několik nechutně přeslazenejch scén. Hereckej ansábl toho nemá moc co předvádět, všichni si odvedli běžnej standard, ale vesměs všechny postavy jsou sympatický - kupodivu tentokrát nemám problém ani s Jennifer Anistonovou, kterou jinak vůbec nemusím. Já se ani na chvíli nenudil, nemám problém akceptovat kýčovitost a umělost příběhu, protože mě ta kýčovitost hodně baví.

• 26.1.2017  18:23

Tak nevím, jestli to mělo bejt vážně míněné drama nebo absurdní komedie... Situace, kterou hlavní postavy po celou dobu filmu řeší ve mě vyvolává dávicí reflex, k čemuž dodám pouze tolik, že takhle nás ti teroristi brzy sejmou všechny... Fakt ale je, že natočeno to není vůbec špatně, scénář je dobře vystavěn a režisér ho odvyprávěl téměř bez chyb, snad jen počáteční přestavovaní jednotlivých aktérů je vyznívá trochu překotně a nezáživně.

• 21.1.2017  13:36

Odpudivá Bridget Jonesová to dotáhla do třetího dílu, kterej je jedno velký, nezvládnutý klišé, postrádající jakýkoli humor. Nebo to řeknu jinak - o humor asi šlo především a na papíře to možná opravdu bylo vtipný, ale režisérka scénář přetavila ve sled zoufale kýčovitejch, skoro až amatérsky nezvládnutejch scén, které postrádají jakýkoli náznak humoru, zato je film doslova prošpikován odpudivýma a trapnýma scénama. Jonesová je kráva, která by měla den co den dostat přes tlamu - je to jedna z nejnesympatičtějších postav v historii filmu (čemuž velmi napomáhá ksicht Zellwegwerovej, dabing Hudečkovej a režie Maguirovej). Jedna hvězdička jen a pouze za Emmu Thompsonovou, která jakmile se ve filmu objeví, okamžitě jde kvalita nahoru.

• 17.1.2017  08:44
    Obr Dobr (2016)

První třetina filmu je luxusní, ale pak se do filmu pozvolna začne vkrádat nuda, posléze až utrpení.

• 17.1.2017  08:41

Vzhledem k tomu, že to natočil břídil McTeigue, tak to kupodivu není žádnej průšvih. Má to šmrnc a spád i sympatické herecké obsazení. Závěr je sice jedno velké provařené klišé, ale jako oddechovka to účel splnilo.

• 15.1.2017  10:05

Příběh není vůbec špatnej, všechno se to hodně dobře zamotává. Průser ovšem je, že režisér je strašlivej břídil, kterej neumí dát filmu šmrnc a tah na bránu a spolehlivě každej náznak zábavnosti a humoru zazdí.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76