dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 7.1.2017  14:44

Už během úvodních titulků je zcela jasný, že se jedná o film Tima Burtona. Celý tento film je pro jeho filmografii naprosto typickej. Ať už se jedná o příběh nebo o vizuální stránku. Co však není typický je to, že mě tentokrát jeho film bavil od začátku až do konce. Nejsou tam žádná hluchá místa která by mě otravovala a brzdila tempo vyprávění, jako tomu bylo pokaždé u jeho předchozích filmů. Možná to není nejoriginálnější film Tima Burtona, ale rozhodně řemeslně nejpovedenější.

• 31.12.2016  21:50

Roztomilý historický muzikál, který je poprávu ve zlatém fondu českého filmu. Zdeňku Podskalskému se povedlo famózně skloubit muzikál s komedií, obsadil film výbornými herci (nejlepší je Jaroslav Marvan) a Karel Svoboda protkal film písničkama, které jsou všechny hitovky. Škoda jen, že zasranej bolševik nutil filmaře v době temna točit i kinofilmy na tehdejší televizní formát 4:3 - širokoúhlý obraz by především tomuto filmu sednul, jak prdel na nočník.

• 22.9.2016  17:53
    Spotlight (2015)

To že je katolická církev největší zločinecká organizace v historii lidstva ví každej, kdo používá mozek. Spotlight ukazuje jaká je to verbež. Tolik k příběhu. Co se týká filmu, tak je to krásná ukázka toho, jakej může vzniknout film, když se sejde výbornej scénář, herci a především režie. Dvě hodiny se ve filmu pořád mluví a přitom to ani na chvíli není nuda. Pecka.

• 2.7.2016  11:02

Už je to hodně dlouho, kdy jsem nebyl otráven animákem. Většinou je to jen efektní nuda. Ale Zootropolis je velice příjemnej film, kterej má spoustu povedenejch scén, má patřičnej tah na bránu a sympatické postavy. Povedená kriminálka, komedie i akční film. Vše funguje tak jak má - bašta.

• 27.10.2015  21:46

Tohle je po hodně dlouhej době českej biják, za kterej se vůbec nemusíme stydět. Příběh je protkán humorem, absurditou, dramatem i depresí. Je v něm několik opravdu famózních scének a sourozenecké duo Hádků válí jak sviňa. Nejvíc ale oceňuju, s jakou jistotou to režisér natočil. Film je prost nudných nebo slabých míst a má neselhávající „tah na bránu“. Jan Prušinovský se profiluje jako jeden z největších talentů poslední doby.

• 20.10.2015  16:47
    Dexter (TV seriál) (2006)

První řada 100%, 2. řada 85%, 3. řada 95%, 4. řada 100%, 5. řada 95%, 6. řada 50%, 7. řada 95%, 8. řada 90%. Když to zprůměruju, vychází 89 %. Takže dávám maximální hodnocení. Když se rozkecám tak je důvod jasnej. Kvalita seriálu téměř neselhává. Nejlepší je první řada, ta je v podstatě bez chyby. Nejhorší je šestá řada, která na dvanáct dílů nemá dostatečně nosný děj, tak je tam spousta vaty a jeden naprosto zbytečnej díl. Poslední dvě řady jsou dějově překombinované až překotné, ale i tak pořád na vysoké úrovni. Dexter je sympaťák, ale hlavně vrahoun postrádající emoce (v závěru se ukáže, že to není pravda), kterej zabíjí podle kodexu a zabíjí pořád. Působí podivně, že všechno Dexterovi prochází, nikdy na něj nepřijdou, a když už, tak je to spíše k smíchu (závěr páté řady) nebo to moc nedává smysl (závěr sedmé řady). No ale mě to nijak nevadí, nemám problém s „pravidly hry“, které nám tvůrci předkládají a tudíž jsou dané. Co se herců týká, tak to jeden z největších kladů seriálu. Michael C. Hall v hlavní roli Dextera v pohodě táhne celej seriál. Jeho sestra Debra je sice kostitřas postrádající prsa i zadek (ovšem vytuněná je křivou hubou, křivýma očima a křivýma nohama… no ale i tak na ní něco je…), ale je to nejsympatičtější postava celého seriálu a o to je horší sledovat její úpadek poté, co v posledním díle šesté série viděla to, co nikdy vidět neměla. Pro diváka je to trýznivé a ve finále posledního dílu zdrcující. Chudera to všechno strašlivě odsrala, aniž by měla na výběr a vlastně se ani Dexterovi nedivím, že se v samotném závěru zachoval tak, jak se zachoval. Pár dalších - především Batista nebo Masuka taky stojej za zmínku, páč se táhnou celým seriálem a jsou to postavy, bez nichž by to nebylo ono. V jednotlivým sériích na sebe strhávají pozornost především John Lithgow (Trinity ve čtyřce) nebo Julia Stilesová (Lumen v pětce). Závěr už jsem trochu nakous, čekal jsem, že Dextera zavřou, a ten buď zdrhne kamsi do lesů, nebo chcípne na elektrickým křesle, nebo co já vím… a samozřejmě to dopadlo úplně jinak. Doufal jsem, že to skončí aspoň trochu líp, na druhou stranu je nutno ocenit scénáristy, páč se s tím moc nepárali … jako Dexter.

• 28.9.2015  14:04

Z Jurskýho parku se stal Jurský svět a je to pořád stejná zábava. Kritizovat by se dalo leccos, třeba zápletka s geneticky upravenejma dinosaurama mě připadá tak trochu blbá, nebo všechno to co dělaj s raptorama jsem taky moc nezbaštil. Originální film taky není ani trochu, ve filmu se dají najít citace ze všech třech předchozích filmů, včetně celejch scén. Ale co, kašlu na to. Tohle je především suprová zábava, která ani na chvíli nenudí. Film má šmrnc a spád, je patřičně napínavej a triky jsou suprový. Dokonce i herci jsou kladem filmu. Bomba! Takhle nějak by měl vypadat každej popcornovej film.

• 24.3.2015  15:32
    Ten třetí (2013)

Tak tohle mi fakt sedlo. Mám rád filmy, které nutí diváka přemýšlet, což v závěru divák musí. Na druhou stranu, jestli jsem to pochopil dobře, tak jsem z té poenty trochu rozpačitej. I když, když se nad tím zpětně zamyslím, dalo se čekat, že to takhle nějak dopadne. To že si režisér s divákem hraje mi vůbec nevadí. V tomhle případě jsem rád loutkou, se kterou si rejža dělá co chce.

• 28.2.2015  14:53

Tyhle starý konverzačky maj svoje ohromný kouzlo. Není to nijak vyjímečnej film, ale já jsem nadmíru spokojenej - zkrátka tentokrát hodnotím spíše srdcem než hlavou.

• 26.2.2015  18:51

Oproti knize je příběh výrazně osekaný, nicméně funguje a to bez problémů. Film na mě působil trochu zvláštním dojmem, podivnou kombinací romanťáku a ukázkového nezávislého filmu... zvláštní, ale mě to hodně baví. Herecké výkony jsou bezchybné.

• 26.1.2015  18:56

Pro mě především nostalgická záležitost, než že by to byl až tak dobrej film. Nicméně svojí kvalitu samozřejmě má. Taky je to trefnej obraz doby - ať už se jedná o strašidelnej účes Joan Cusackové nebo kravský brejle Melanie Griffithové (která tehdá ještě nebyla zmrzačená platiskama a byla to holka k světu). Za co ale film posbíral Oscarové nominace, to teda nevim. Ovšem jediný Oscar kterej film dostal, a sice za nejlepší píseň, je setsakramentsky zaslouženej a co se mě týká, je to jedna z nejlepších, možná dokonce vůbec nejlepší píseň, která kdy byla pro film napsána a moje neexistující vlasy mi na hlavě hrůzou vstávaj, když někde slyším fujtajblovej cover od Lucie Vondráčkový...tfuj!!

• 1.1.2015  20:54
    Zátah 2 (2014)

Oproti prvnímu dílu má tenhle film příběh i herecké výkony (především záporáci se činili). Je o dost delší a je v něm mnohem víc neakčních scén. A protože jsou tyto neakční scény výborné (v podstatě bez chyby) a akční scény jsou ukrutnej masakr (a taktéž bez chyby), vychází mě z toho, že pokračování je o mnoho lepší, než první díl. Scénář je možná trochu děravej a akce přehnaná, ale mě gangsterskej příběh baví a vyloženě mi sedí režie Garetha Evanse. Co se akce týká, tak mě nikdy asijský bojovky nijak zvlášť nebavily, vždycky jsem z nich měl spíše prdel, ale z tohohle filmu seru. Neskutečnej nářez, doslova famózní kamera která vtáhne do děje a přitom je akce neuvěřitelně přehledná a napěchovaná adrenalinem. Jeden z nejlepších filmů roku a to napříč všemi žánry.

• 10.11.2014  18:11
    Pretty Woman (1990)

Tenhle film je mnohými milován, ale taky mnohými nenáviděn. Důvod je jednoduchej - je to kýč jak prase! Ovšem v rámci žánru je to naprostá bomba!

• 30.3.2014  15:32

Třikrát příběh o smrti. Každý z příběhů se odehrává na jiném konci světa a společné mají pouze to, že je jeho hlavní hrdina konfrontován se smrtí. Otázkou je, jak se s tím každý z hrdinů vyrovná a jestli se náhodou příběhy v závěru neprotnou. Z těch tří příběhů mě jeden zaujal o něco více, než zbylé dva, což ovšem neznamená, že by stáli za prd. Ani náhodou. Clint Eastwood opět prokazuje, že patří mezi režisérskou špičku a v pohodě strká do kapsy kde koho, třeba i Stevena Speilberga (kterej už dvacet let nic pořádnýho nenatočil), kterej je jedním z producentů filmu. Herecký výkony jsou na úrovni, ale film stojí především na práci Clinta Eastwooda.

• 24.2.2014  20:05
    Gravitace (2013)

Příběh je to jednoduchej, ovšem to zpracování... Je to nervák jak hrom, řemeslně naprosto precizně zvládnutej, kterej mě nenechal po celou dobu vydechnout.

• 2.2.2014  15:31

Klasická komedie, která je opravdu vtipná a se spoustou geniálních scének. Čím více filmů Billyho Wildera jsem viděl, tím více si všímám, že nejsou jen o geniální režii, ale že jsou to vždycky výborně vystavěné příběhy.

• 4.12.2013  19:16
    8 MM (1999)

Tenhle biják je především výborným dílem vzhlížející k tradičním hodnotám noirové školy, kdy se hlavní hrdina jako buldog položí do pátrání, které je pro něj z počátku pouze prací, aby se z něj pozvolna stalo velmi osobním a ovlivnilo jeho život tak, že už nikdy nebude takový jako předtím. Řemeslně naprosto famózní film, který diváka vtáhne a až do konce nepustí. Některé scény jsou dnes už legendární, to vše korunované poslední třetinou, která je kurevsky napínavá (líp to říct neumím). Vyzdvihl bych taky kameru a především hudbu, která hodně pomohla k vykreslení ponuré a beznadějné atmosféry filmu. Drsný, mrazivý film, který se Joelovi Schumacherovi opravdu povedl.

• 23.11.2013  15:58

Z trojice filmů je tento jednoznačně nejlepší. Je vidět, že trojice která za celou touhle trilogií stojí, čím dál líp ví co a jak, a na filmu je to vidět. Scénář tentokrát naštěstí (stejně jako druhý díl) postrádá intelektuální žvásty, kterými byl prošpikován první díl. I když se ve filmu pořád jen mluví, rozhodně to není nuda. Teda znám dost lidí, kteří by se mnou nesouhlasili, ale pro ně tenhle film nikdo netočil. Rozhodně nejvyzrálejší film z celé trilogie. Uvidíme, co bude za dalších devět let.

• 23.5.2013  09:06

Skoro to vypadá, že v dnešním Hollywoodu je Tarantino jedinou jistotou. Nespoutaný Django je opět bomba. Tarantino, jako už tradičně, dlouze vypráví nepříliš dějově komplikovaný příběh, který je ovšem plný geniálně zrežírovaných scén a samozřejmě famózních rozhovorů. A já opět hltám každou vteřinu a říkám si, ať se jdou všichni ostatní režiséři zahrabat. Tarantino vnímavého diváka suveréně válcuje, dělá si s ním co chce a divák mu to s radostí baští. Film je plný výborných hereckých výkonů, což taky není žádný překvapení, páč Tarantino i z bídných herců dokáže vytřískat životní výkony. Tentokrát se ale obklopil výbornými herci a třeba co předvádí třeba Samuel L. Jackson je snad jeho nejlepší výkon za celou jeho kariéru. Na relativně malé ploše si s postavou starého Stephena pohrál tak, až z něj šel strach. Nicméně jednu výtku bych přece jenom měl a to je výběr hudby. Tarantino do filmu cpe kde co. Dejme tomu, že Morriconeho melodie ze starejch filmů tam ještě docela seděj, ale Johnny Cash nebo Verdiho Requiem už moc ne. A s Goldsmithovou titulní melodií z filmu Pod palbou mě skoro až nasral. Když do prvního dílu Kill Bill nacpal kdejakou, na první pohled, nevhodnou hudbu tak jsem mu to bez problémů sežral, tentokrát jsem výběrem hudby zklamanej. Ale co, jinak je film bez chyby a jednoznačně film roku.

• 10.3.2013  14:59
    Duch (1990)

Film, kterej ani po letech neztrácí na kvalitě. Pro mě obdivuhodnej film především pro šikovné střídání žánrů. Ze začátku je to drama, pak komedie a na konec smutnej a emotivní romaťák. To vše je ještě prostoupeno kriminální zápletkou a dvěma na komediii nebo romanťák překvapivě ostrýmy (krvavými) záběry. Oscar za scénář velmi zasloužený. I režisér dokázal svoji velkou kvalitu, páč poskládat tohle všechno v kvalitní a konzistentní film není žádná prdel. Horší už je to s hereckýma výkonama. Samozřejmě Whoopi Goldbergová filmu jednoznačně vévodí, k ní bych žádný připomínky neměl, ale Patrick Swayze i Demi Mooreová se filmem tak nějak divně potácej a rozhodně jsou jedním z nejslabších článků filmu. Ale i tak jednoznačně klasika.

• 30.1.2013  16:42

Pořád jsem čekal kdy se tam objeví ňákej trpaslík, červenej závěs nebo tak něco... A ono nic. Tak že by si z nás Lynch dělal srandu??? Taky ne!!! A kupodivu film i dává smysl! No to mě poser, to jsou věci! No ale každopádně je film tradičně lynchovsky řemeslně precizně vymazlenej. Pozvolný tempo vyprávění a ani absence tradičních šíleností není vůbec na škodu. Snad jen bych se tak nerozplýval nad hereckým výkonem Richarda Farnswortha, jehož role měla mnohem větší potenciál, než nakonec Farnsworth odehrál. Sissy Spaceková ho ve vedlejší roli suveréně přehrála.

• 23.9.2012  21:51
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Klobouk dolů, Jiří Strach opět natočil pecku. Jestliže u Ďáblovi lsti jsem měl pár nicotných výhrad, tentokrát mě nenapadá nic, co bych vytknul. Opět třídílná kriminálka a opět velmi povedená. Dokonce o něco lepší, než byla Ďáblova lest. Scénář dává smysl, famózní titulní trojice je doplňována i ve vedlejších rolích výbornými herci (a všichni jsou výborní) a režie je na špičkové úrovni.

• 16.9.2012  12:02

Kouzelnej film, plnej nadsázky, humoru i akce, okořeněnej překvapivě výbornou hudbou, kterej "dejchá" víc, než kdejakej hranej film.

• 27.8.2012  10:08
    Avengers (2012)

Komiksy jsem nikdy moc nežral takže jsem nijak neuchcával z toho, že tenhle film vznikne. Jenže po nástupu do kin začal film vydělávat ukrutný prachy a navíc recenze byly vesměs velmi pozitivní. Takže jsem zpozorněl. No, včera jsem to zkouknul a můžu říct, že takovou bombu jsem hodně dlouho, opravdu hodně dlouho neviděl! Všichni byli vyplácaný z Pána prstenů, já moc né; všichni byli vyplácaní z Avatara, já moc né (obdivuhodný filmy, ale rozhodně ne bez chyb), všichni byli uplně v prdeli z Nolanovejch Batmanů - já tedy ani omylem (ambicemi napěchovaná skoronuda). Ale Avengers mě uchvátili. Nemůžu nic než chválit. Technický záležitosti jsou bez chyby, to se ovšem dalo vzhledem k rozpočtu čekat. Co mě ale vemi překvapilo je realizační zručnost a doslova famózní ovládání řemesla režiséra Josse Whedona. Kdo to ksakru vůbec je?? Vždyť do teď točil jen seriály!! To mě poser, to mě hlava nebere. Akce v jeho podání je přehledná, žádný pikosekundový záběry, který v hlavě akorát dělaj chaos, ale všechna ta demolice v závěru je neuvěřitelně přehledná, divák není zahlcen a ohromě se baví. Navíc režisér hýří nápady, akce má ohromný grády, to vše je podporováno výbornými triky. Dalším ohromným kladem jsou herci kteří nejen že jsou sympatičtí, ale maj i co hrát. Navíc režisér i dialogový scény točí velmi jistou rukou, takže i tyhle scény maj šmrnc ( i scény dejme tomu zbytečné maj díky tomu ve filmu své opodstatnění. Třeba kraťounká pasáž, kdy se Hulk poté co sebou praštil o zem probere už jako Mark Ruffalo a povykládá si na místě dopadu s náhodným kolemjdoucím...). Režisérovi evidentně nedělá problém vést herce přesně tam kam chce. Ale dejme tomu, že tohle si mohl natrénovat už v minulosti na těch všech seriálech co natočil. Film navíc obsahuje i humor. V některých scénách během závěrečné bitky jsem především z Hulka doslova uchcával smíchy. A taky bych zmínil výbornou práci s kamerou, ta mě hodně bavila. Co říct závěrem? Pro mě je film událost, především díky famózní vyváženosti akčních a neakčních scén a pro mě až neskutečné řemeslné zručnosti s jakou to režisér natočil.

• 26.8.2012  11:46
    Pod sluncem (1998)

Jednoduchej příběh tří postav. Olof je naivní dobrák, kterýho šikovně a vychcaně využívá zmetek Erik. Pak ale na farmu přijede krásná Ellen, která odpověděla na Olofův inzerát, který sháněl pomocnici do domácnosti. Olof je nadšenej, zato Erik z ní nemá vůbec radost. Je nabíledni, že se rýsuje konflikt. Velmi se mi to líbilo. Pozvolna, ale intenzivně odvyprávěnej příběh, podporovaný výbornými hereckými výkony hlavního tria.

• 20.8.2012  10:35

Film mýho dětství. Pamatuju si, jak jsem u toho kdysi ve dvanácti letech nebo kdy, slintal nadšením. A i dnes se na to dá v pohodě dívat. Sice je to béčko, ale zábavný, stylově osmdesátkový, s Lundgrenem v nejlepších letech a s famózním zlým mimozemšťanem, kterej na svým kamenným ksichtu dvakrát vyloudí úsměv (nebo co), což je doslova k sežrání. A co mě vždycky na filmu taky děsně bavilo, byly ty mimozemský zbraně: stačí zmáčknout spoušť a všechno lítá vzduchem doprovázené ohnivým peklem. Ovšem z čeho seru nejvíc je miniaturní pasáž, kdy Caineův kamarád doktor Bruce odbourává stres - to fakt nemá chybu. To je tak blbý, až je to geniální.

• 12.8.2012  16:24

Madonna je jedinečná, to je bez debat. Skvělá show, kterou jsem zkouknul naráz, což se mi u koncertů stává zřídka, velmi zřídka.

• 19.7.2012  17:51

Divák leccos odhalí dříve, než by si asi tvůrci přáli, ale to mě až zas tak nevadí. Důležitý pro mě je, že scénář funguje, herečky hrajou bezchybně a režie je taktéž výborná.

• 16.7.2012  16:06
    Lost Highway (1997)

Další film Davida Lynche kterej se nedá pochopit. No a co má bejt ptám se, Lynchovi nikdy moc nešlo o příběh, stejně tak vždycky kadí na diváka. Hnípe se ve vlastním světě, prostřednictvím (dost často) hloupých klišé a přitom tvoří sugestivní mistrovský dílo. Mistrovský dílo, který mě semlelo a který zase dlouhou dobu nedostanu z hlavy. Lynch je blázen, díky bohu za to...

• 29.6.2012  17:34
    The Artist (2011)

No nechtělo se mi do toho. Němej, černobílej film, kterej sbírá spoustu ocenění... to mi smrdělo těžkým uměním, kde se ony ceny dávaj spíš z nostalgie než za kvalitu. No a? Výbornej film. Všechny ceny pobral film oprávněně, včetně překvapivě velice slušných výsledků v kinech (tržby 133 milionů je na takovejhle film skoro zázrak). Příběh není nijak objevnej, pojednává o nástupu zvuku do filmu a konci němé éry. Ale je odvyprávěn velmi kvalitně. Skoro bych řekl šikovně. Šikovně využívá kladů němého filmu. Ono jich moc není, ale jak je vidět, když se ví jak na to, může i němej, černobílej a neširokoúhlej film vyvolat nadšení. Film samozřejmě disponuje velkou filmařskou kvalitou, jinak by to byla nuda. Režisér velmi umně využívá pouze obrazu a hudby, nevypráví příběh nijak rychle a přitom diváka pořád baví. Mě teda určitě. Navíc je ve filmu několik vpravdě kouzelných scén, které mě určitě z hlavy jen tak nevypadnou (a nejsou to jen scény s psíkem, kterej mimochodem nemá chybu).

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76