dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 12.6.2018  20:16

Liam Neeson opět v roli týpka, kterej je opět v situaci, kdy neví která bije a jde mu o kejhák. A zase film režíruje J.C.- Serra. Tihle dva pánové si evidentně rozumějí a nedělá jim problém točit pořád to samé. Cizinec ve vlaku je opět velice dobře koukatelnej biják, kterej je sice na štíru s logikou, ale odsejpá, nenudí a je řemeslně na solidní úrovni. Sice si myslím, že by se na to už měl Liam vysrat, protože už není žádnej mladík, a mám čím dál větší problém uvěřit, že by někomu nabančil, nicméně svým charismatem a tradičně servaným ksichtem mě pro tentokrát ještě přesvědčil… naposled.

• 4.7.2018  21:48

Příběh není nikterak košatý a jeho natažením na dvě hodiny se z filmu stává nuda, která je možná ušlechtilá, ale pořád nuda. Spielberg opět pracuje sotva na půl plynu, opět svoji práci trestuhodně odzíval, podobně jako kdysi Amistad, nebo z nedávné doby třeba Válečného koně. A vzhledem k tomu, že je to film z Americké historie, je opět trapně přeceňovaný, podobně jako sterilní Lincoln. Za co akademici nominovali Streepovou na Oscara vážně nevim - poslední dobou mám pocit, že i kdyby vzala roli v reklamě na žrádlo pro psy, tak z toho zase bude minimálně nominace...

• 2.12.2017  14:17

Mám rád tyhle hororové napínáky, kde jde především o napětí a práci s atmosférou, než horory zbytečně nacucané umělou krví. Pokračování Annabbelle rozhodně napínavé je. Řemeslně je tento film asi o dvě třídy výše, než předchozí díl.

• 9.12.2017  06:55

Zcela průměrnej špionážní thriller, kterej by to u mě vytáh sotva na dvě hvězdičky. Jenže obsahuje asi desetiminutovou akční scénu na schodech jakéhosi činžáku, která je doslova kulervoucí. Rejža to vůbec nekazí zbytečným střihem, tahle bojovka je poskládaná z dlouhých záběrů, které maj neskutečnej šmrnc (připomnělo mi to Zátah Garetha Evanse) a Charlize předvádí neuvěřitelnej fyzickej výkon. Takže dávám o jednu hvězdičku navíc, ale kromě oněch deseti minut půjde zbytek filmu do koše.

• 14.10.2017  07:54
    Baby Driver (2017)

Od začátku je jasné, kam se bude ubírat děj a jak to dopadne - a žádný překvapení se opravdu nekoná. Co se týká hlavního hrdiny, tak bych souhlasil s ostatníma záporákama z filmu, a sice je divnej. Nicméně jakmile sedne za volant, tak zas tak divnej není, tak nevim co si o něm mám myslet, ale postava který bych držel palce to teda není. Rejža tuhle převelice jednoduchou báchorku natočil dostatečně svižně a zábavně, takže s z toho vyplývá, že zklamanej nejsem, ale nadšenej taky moc ne.

• 13.12.2017  05:32
    Dunkerk (2017)

Ach jo. Ten Nolan mě sere čím dál víc. Aby bylo jasno, mě jeho filmy nikdy moc nebavily, vždycky obsahovaly dlouhé pasáže, které mě strašlivě nudily. Jenže jeho předchozí počin (Interstellar) a teď Dunkerk mě nejenom že nuděj, ale přímo serou. I když jsou oba filmy žánrově velmi rozdílné, pocit z nich mám stejnej - příliš ambicí, které jsou v mém případě tragicky nenaplněny. Nolan asi došel k názoru, že je jedinečnej, nejlepší rejža na světě, kterej sere pozlacenej celuloid, kterým zachraňuje lidstvo a svět před třetí světovou válkou, či co. Přitom je to film postrádající scénář a je napěchován nudou. Mě bylo už ve dvacátý minutě úplně u prdele, jak to dopadne, kdo chcípne atd. Herci nemaj co hrát a Nolanovi prostocviky s formátem obrazu jsou stejně trapný, jako vždycky. Jediný co bych úplně nezatracoval je hudba, kterou sice můžou samostatně poslouchat je sebevrazi, ale ve filmu to docela funguje a pak zvukové efekty, které filmu taktéž dodávají atmosféru. Nolan je ale břídil.

• 10.2.2018  15:12

Kravina je to ukrutná, ale co seru na to, já se bavil. Sice ne královsky, ani emerichovsky, ale přes všechnu tu trashovitost je to vizuálně, trikově i herecky dostatečně sympatickej snímek na to, abych ho jen díky jeho demenci z fleku odstřelil kamsi do odpadu.

• 24.6.2017  06:31

Líbilo se mi to víc, než Jacksonův film. Především nemá Kong tři hodiny a je o level zábavnější. Pravda, něco se taky moc nepovedlo, hlavně příběh a některé postavy jsou na pěst. Takovej Tom Hiddleston jako hlavní postava, která má skupinu vést ostrovem je vpravdě tragickej, za jeho charizmatem by se pralesem netáhnul ani smrad z ponožek. Brie Larsonová je ve filmu jenom na okrasu a její postava je naprosto zbytečná. Na druhou stranu Samuel L. Jackson a John Goodman odvedli svůj tradiční (velice solidní) standard a John C. Reilly si na (pravda, nejvděčnější) roli vyloženě pošmák. Líbí se mi jak rejža koncipuje záběry, jak je skládá v scény, které maj většinou patřičnej šmrnc. Sice nemusel každejch pět minut do filmu cpát nějakou písničku, ale budiž. A třeba scéna prvního kontaktu Konga s helikoptérama, je trochu moc dlouhá - je to asi jedný místo filmu, kde jsem se trochu nudil. Ale i přes některé výtky je to povedenej popcorn s famózním vizuálem a výbornými triky.

• 25.7.2017  17:17

Vizuálně je to paráda, ovšem těch otravnejch písniček je tam moc.

• 13.6.2017  17:04

Film je napěchován hromadou průměrné akce a ještě větší hromadou humoru, ovšem humoru, kterej se občas velmi přesně trefí do černého! Prostě je to docela prdel.

• 8.2.2018  17:01
    Na doraz (2017)

Úvodní scéna v restauraci mě bavila nejvíce z celého filmu. Pak už je to jen dosti nenápaditá honička histerické matky a únosců dítěte, která mě chvílemi připadala jako docela prdel, zatímco tvůrci to asi mysleli vážně. Řemeslně je to slabý, film zcela postrádá akci i tah na bránu.

• 9.8.2017  15:27

Osmička je stejně tupá oddechovka jako byli předešlé filmy, jenže v minulosti to bylo aspoň trochu zábavné. U osmého dílu jsem se asi poprvé (od třetího dílu) výrazně nudil. Celej film, včetně akčních scén mě připadal mdlej a bez jakýchkoli emocí. Díky bohu za Dwayna Johnsona, Jasona Stathama a Charlize Theronovou, kteří film alespoň trochu pozvedli, protože Vin Diesel mě připadal otrávenej až hanba a třeba takovej mladej Eastwood mě spolehlivě znechutil každou scénu, kde se objevil.

• 11.11.2017  07:56

Dle mého názoru uplně zbytečnej film, Spider-Manů bylo v posledních letech už dost a ani za moc nestály. Tento je navíc nejinfantilnější, nejpitomější a tudíž i nejhorší. Další tupej marveláckej šit pro blbý teenagery.

• 11.10.2017  05:32

Po první asi tak půlhodině jsem měl neodolatelné nutkání s tím seknout a od filmu se zděšeným pištěním zdrhnout. Infantilní, bezduchá sračka pro děti. Pak se naštěstí ve filmu objeví Anthony Hopkins a úroveň filmu jde hned nahoru. Docela by mě zajímalo, co ho motivovalo vzít v jeho požehnaným věku roli v takovýhle sračce, jestli ho umluvili jeho praprapravnuci, nebo je bez peněz či co… Každopádně jeho přítomnost filmu hodně pomohla, stejně tak Laura Haddocková je jednoznačným castingovým kladem filmu. Je to holka snaživá a navíc jí to sekne. Bohužel ale v hlavní roli se opět potácí jakýsi Marky Mark, což je největší zoufalec Hollywoodu a opět to do puntíku potvrdil. Scénář musel vymyslet někdo, kdo mohutně ujíždí na drogách, protože vpatlat do Transformerů legendu o Artušovi – to už je opravdu velkej extrém, kterej je i při nekonečnej vůli a snaze prostě nezbaštitelnej. Michael Bay film, stejně jako předešlé díly, napěchoval hromadou triků, které sice nevypadaj vůbec špatně, ale v jeho neschopných prackách se z toho stává téměř nekoukatelná sračka, která má ambice normálního člověka unudit k smrti (především poslední půlhodina filmu). No ale film není natočen pro normální lidi, ale pro dvanáctiletý smrady a ti z toho asi budou nadšení. Já bych film soudil tak, že předchozí díly byly ještě horší a tak hodnotím docela smířlivě. Naštěstí film ani zdaleka nevydělal tolik peněz, jako předešlé díly a navíc Michael Bay opět slibuje, že už další díl točit nebude, čemuž bych opravdu rád věřil.

• 17.3.2018  14:30
    Tvář vody (2017)

Jsem rozpolcen! Především rozhodně nehodlám akceptovat, že se hlavní hrdinka zakoukala do rybího strašáka z pralesa a on to ještě ty vole opětoval! Ne nežeru to! Před touhle ženskou aby se měl napozoru i každoroční vánoční kapr, protože co kdyby na něj taky vlezla žejo. Ale jinak je to velmi kvalitně odvyprávěnej příběh. Gillermo opět dokazuje, že komornější témata mu jsou mnohem bližší, než vysokorozpočtové filmy nacucané triky a akcí. Film je originální a do jisté míry i obdivuhodnou kombinací romantiky, fantasy, dramatu a možná i hororu. Děj nebaštím, ale musím uznat, že řemeslně je to pecka.

• 19.8.2017  14:57

Prvních asi padesát minut je celkem koukatelná sci-fi, která nijak neuráží. Film víceméně opakuje koncept původního Vetřelce, tzn. opět nějakej tajemnej signál, za kterým se posádka lodi neplánovaně vydá a opět tam najdou něco, co se s nima ani za mák nesere (70%). Pak ovšem nastává asi tak čtyřicet minut, na které se nedá koukat. Ridley Scott se opět pokouší o jakousi filosofickou sci-fi o vzniku života nebo co, a je to totál průser, protože to je tak strašná nuda, že by u toho jeden chcíp. Místo toho, aby si divák vytvořil nějaký kladný vztah k postavám, aby se o ně v závěru mohl bát, tak je efekt přesně opačný. Všechny jsem měl na háku a vehementně doufal, že všichni co nejdřív zdechnou. Ukrutná zoufalost, kdyby tuhle pasáž natoči třetí pomocník druhýho asistenta prvního podržtašky vrchního nástěnkáře, tak bych to asi chápal, ale proboha Ridley Scott... ??? (0%). Pak se film naštěstí opět rozjede, záchranná mise a nepřekvapivé zatažení vetřelce na palubu lodi je řemeslně i vizuálně nadprůměrně povedená záležitost. Pachuť ze zhnojených předešlých dlouhých minut sice nesmaže, ale Ridley Scott dokazuje, že když chce, tak řemeslo pořád ovládá (80%). Kdyby se vysral na všechny ty přihlouplý žvásty, nebo si na nich alespoň dal záležet (a to jak na scénáři tak na řežii) a soustředil se na sci-fi hororovej žánr, mohl to bejt dost povedenej biják.

• 1.7.2016  17:46

Michael Bay opět bojuje se svojí neschopností odvyprávět příběh. Opět spousta efektních obrázků, opět strašidelně přepálená stopáž. Zhruba v půlce filmu mě už bylo všechno šumák a dokoukal jsem to v ňákým komatu či co. Efektní nuda, čili tradiční Bayovina.

• 4.10.2016  13:11

Vizuálně je to paráda, ovšem řemeslně to nestojí za řeč. Film je jen sledem atraktivních a triky napěchovaných obrázků, je umělý až hanba a postrádá jakékoli emoce.

• 16.7.2016  15:34

Kupodivu o fous lepší než byl Muž z oceli. Zack Snyder opět dokazuje, že je především břídil, ale zároveň se z něj stává "pěknej" megaloman. Na Emmericha nemá, ale rozhodně mě baví víc, než efektní nuda Michaela Baye. K filmu asi tolik že děj je pitomej, batman je paranoidní a vyhořelej zoufalec oháklej v ňákým brnění nebo co, Henry Cavill je strašidelně neschopnej herec, zatímco Amy Adamsová je trestuhodně upozaděná, akční scény ujdou, ale že by tenhle ponurej digitální bordel musel stát 250 mega, no to teda nevim..., nicméně film jako celek je celkem koukatelnej a neurážející, ale taktéž rychle zapomenutíhodnej.

• 11.11.2016  18:28

Třeskutě vtipné scény se střídají s nudnými pasážemi z čehož vyplývá, že tempo vyprávění je dosti rozpačité. Což je hrozná škoda, protože to není vůbec špatně vymyšlené. Z toho, že je film prošpikování sprosťárnama nijak neuchcávám, nicméně musím uznat, že několikrát je to opravdu hodně velká prdel.

• 3.9.2016  08:58

Další bídnej produkt Marvelu. Kdyby to bylo alespoň o hodinu kratší, takhle se to na jeden zátah vážně nedá. Dějově mě to připadá jako strašná kravina, ale nevim, jelikož mě to dost nudilo tak jsem zas tak moc velkej pozor nedával, ale zápletka postavená na tom, že část avengerů říká to, a druhá zas něco jinýho a vyústí to v bitku, kde se nudně navzájem kočkujou kdesi na letišti... Zkrátka další prachbídnej marveláckej film, kterej je sice efektní, ale bez života, podle osvědčeného mustru díky kterýmu film vydělá hromadu peněz a kterej podrejvá jakékoli tvůrčí ambice režiséra (v tomto případě režisérů).

• 3.5.2016  18:25
    Deadpool (2016)

Jestliže se u takovýhodle filmu po dvaceti minutách nudím a po dalších deseti je mi všechno u řitě, je něco hoodně špatně. Film mě tak strašně nebavil, že si den po zhlídnutí nedokážu pořádně vybavit, o co vlastně šlo. Vím jen, že pokus o humor byl neuvěřitelně infantilně pitomej a akční scény nekoukatelná rutina. Jedna hvězdička za scénář, páč na papíře to mohla bejt docela zábava.

• 13.10.2016  16:51

Průser! Nic nefunguje. Akce o hovně, napětí žádný, herci tragičtí, děj pitomej (no dobře pitomej byl i minule) a Emmerichova režie odfláknutá až hanba. Ani žádná nostalgie se nekoná. Zůstává jen pár pěknejch vizuálů a solidních triků.

• 8.10.2016  06:08

Zcela průměrnej katastrofickej film. Lepší celkovej dojem z filmu dělá to, že je natočen podle skutečnejch událostí, na druhou stranu zpracování není nic moc, což film zase sráží dolů. Jako celek je to tím pádem těžkej průměr. Film celkem neurazí, ale působí ospalým dojmem. Zaděláno bylo na mnohem šťavnatější žánrovku.

• 21.2.2017  17:07

Další Marvel, kterej je absolutně o hovně. Akce je o ničem, napětí taktéž a příběh mě byl u prdele, protože jsem se strašlivě nudil. Snad jen triky jsou na úrovni, jenže to je snad v dnešní době a s rozpočtem 165 mega samozřejmost. Kdyby tak chtěl ten arogantní sráč Strange zdechnout hned v desátej minutě, mohl jsem si ušetřit dvě hodiny života na něco mnohem smysluplnějšího, než se nechat k smrti nudit tímhle Derricksonovým šitem.

• 21.1.2017  13:36

Odpudivá Bridget Jonesová to dotáhla do třetího dílu, kterej je jedno velký, nezvládnutý klišé, postrádající jakýkoli humor. Nebo to řeknu jinak - o humor asi šlo především a na papíře to možná opravdu bylo vtipný, ale režisérka scénář přetavila ve sled zoufale kýčovitejch, skoro až amatérsky nezvládnutejch scén, které postrádají jakýkoli náznak humoru, zato je film doslova prošpikován odpudivýma a trapnýma scénama. Jonesová je kráva, která by měla den co den dostat přes tlamu - je to jedna z nejnesympatičtějších postav v historii filmu (čemuž velmi napomáhá ksicht Zellwegwerovej, dabing Hudečkovej a režie Maguirovej). Jedna hvězdička jen a pouze za Emmu Thompsonovou, která jakmile se ve filmu objeví, okamžitě jde kvalita nahoru.

• 1.11.2016  17:58

Dory je pouze o fous horší, než byl Nemo. Kdyby byly všechny pokračování takhle kvalitní, bylo by na světě krásně.

• 12.7.2017  18:11

Řemeslně je to solidně odvedená práce, nic extra, ale ani žádnej průser, rejža dokázal udržet moji pozornost až téměř do konce, aniž bych se až tak moc nudil. Prsty v tom má taktéž Omar Sy, kterej film v pohodě táhne uplně sám. Ovšem celej scénař, korunovanej hovním závěrem je jeden velkej manipulativní škvár, kterej má za cíl cedit z diváka slzy, což se evidentně, vzhledem k vysokému hodnocení, ve valné většině povedlo. Fuj.

• 22.5.2016  11:18

Další oddechová blbina. Pokusy o humor občas pobaví, jindy je to dost trapas. Romantika nefunguje vůbec. Slabota tenhle film.

• 3.11.2016  17:20

Tenhle film zběsile kritizujou především nadšenci do původního filmu, kteří nemůžou zkousnout, že se tenhle remake moc nepovedl. Pro mě původní Reitmanův film žádná klasika, nebo nedej bože kult, není, takže se na to dívám trochu víc střízlivě. No a zas tak strašnej průser to není. Já měl především obavu z hnusnej prasnice Melissy McCarthyovej, ale tentokrát mě kupodivu zas tak moc neiritovala, asi proto, že je ve filmu několik hlavních postav a ne jen ona. Film je sice čistokrevná dvouhvězdičková hovadina, ale když vidím, jak to tady kdekdo hází do odpadu, tak jednu hvězdičku s klidem přidám.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77