dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí

1 2 3 4 5 20 39 57 76
    • 15.1.2017  10:05

Příběh není vůbec špatnej, všechno se to hodně dobře zamotává. Průser ovšem je, že režisér je strašlivej břídil, kterej neumí dát filmu šmrnc a tah na bránu a spolehlivě každej náznak zábavnosti a humoru zazdí.

• 7.1.2017  14:44

Už během úvodních titulků je zcela jasný, že se jedná o film Tima Burtona. Celý tento film je pro jeho filmografii naprosto typickej. Ať už se jedná o příběh nebo o vizuální stránku. Co však není typický je to, že mě tentokrát jeho film bavil od začátku až do konce. Nejsou tam žádná hluchá místa která by mě otravovala a brzdila tempo vyprávění, jako tomu bylo pokaždé u jeho předchozích filmů. Možná to není nejoriginálnější film Tima Burtona, ale rozhodně řemeslně nejpovedenější.

• 31.12.2016  21:50

Roztomilý historický muzikál, který je poprávu ve zlatém fondu českého filmu. Zdeňku Podskalskému se povedlo famózně skloubit muzikál s komedií, obsadil film výbornými herci (nejlepší je Jaroslav Marvan) a Karel Svoboda protkal film písničkama, které jsou všechny hitovky. Škoda jen, že zasranej bolševik nutil filmaře v době temna točit i kinofilmy na tehdejší televizní formát 4:3 - širokoúhlý obraz by především tomuto filmu sednul, jak prdel na nočník.

• 31.12.2016  21:40
    Památkáři (2014)

Značně nevyrovnaný film. Jako by George Clooney nevěděl, co chce natočit. Jestli drsné dobové drama podle skutečných událostí, nebo rozverné, skoro až veselé retro, které si neklade žádné vyšší cíle. Ve filmu je docela dost povedených scének (třeba Matt Damon stojící na bombě, nebo Bill Murray ve sprše versus LP deska a mnoho dalších), které mě hodně bavily, jenže jsou prokládány pasážemi, které naopak moji pozornost s jistotou pohřbívaly. Nicméně mě Clooneyho staromódní režie docela baví, herecké obsazení je luxusní, stejně tak hudba a poslední čtvrtina filmu je jednoznačně nejlepší částí filmu, takže mě z toho vychází, že je to vlastně docela solidní snímek, kterej stojí za to zhlídnout.

• 22.12.2016  07:16

Zpočátku film působí až histerickým dojmem, Mile Kunisové jsem ani na chvíli neuvěřil, že je ztrhaná matka, která nic nestíhá. Poté se z filmu stane něco jako komedie, tzn. občasný pokus o humor padne na úrodnou půdu, v čemž má prsty především Kathryn Hahnová, která z huby vypouští dobrý šílenosti. Závěr je strašlivě přeslazenej, až by se jeden poblil! V konečném důsledku je film podprůměrná a především nedotažená komedie, která rozhodně měla na víc.

• 19.12.2016  21:48

Kdybych to bral jako film, kterej není remakem klasiky, tak to vlastně není uplně špatnej biják. Sice by potřeboval trochu zkrátit, ale jinak je to solidní, průměrnej western. Původní film je samozřejmě stokrát lepší, v porovnání s ním působí tento film nedodělaným a jednoduchým dojmem. Akorát nechápu, proč museli tvůrci ze sedmi statečných udělat guláš splácenej ze všech možnejch ras: černoch, mexikánec, jakejsi žlutej asiat a indián. Kdyby tam tvůrci nacpali třeba ještě ET mimozemšťana, kterej by se v dojemnej chvilce Denzelovi svěřil, že je řiťopich, tak by mě to snad ani nepřekvapilo.

• 15.12.2016  17:11

Zcela průměrná záležitost, která sice nijak zvlášť nepobaví, ale naštěstí ani neurazí.

• 11.12.2016  07:54

Já jsem nikdy tyhle pošahaný soutěže superstar a další podobný nesledoval, protože to je jen vynášení průměrnosti do nebes. Ale na příběh vymívaného a šikanovaného chlapíka, kterej na této soutěži nakopal prdel celýmu světu jsem byl hodně zvědavý. A víte co - bavil jsem se. Ztrémovaný dobrák nikdy moc velké štěstí neměl, všichni mu to dávali sežrat (včetně tatíka), ale pak se do toho jednou pořádně opřel a během minuty se mu změnil život. James Corden v hlavní roli předvádí supr výkon (takovej ten správně sympatickej blbeček, kterýmu držíte palce), stejně tak Alexandra Roachová; navíc to mezi nimi správně jiskří. Na zmíněnou soutěž dojde až v samém závěru filmu, ale David Frankel dal filmu patřičnej šmrnc, aniž by z toho udělal kýčovitou limonádu pro seniory - tudíž jsem neměl ani na chvíli pocit, že bych se nudil. Spokojenost.

• 26.11.2016  12:30
    Marta a Věra (TV seriál) (2014)

První série byla bez problémů koukatelná. Druhá už je o třídu horší, především proto, protože Věra je upozaděna na úkor Broučka, což je hroznej dement.

• 23.11.2016  21:37

Zápletka je opravdu pitomá. Nehodlám tady spoilerovat, takže to nebudu dál ďoubat, ale tohle fakt nežeru. Na druhou stranu je z filmu cejtit jistá nadsázka, což mě bavilo a stejně tak mě bavila i atmosféra, která se filmem táhla. Takže film je to sice koukatelnej, ale taky tak trochu pitomej.

• 11.11.2016  18:28

Třeskutě vtipné scény se střídají s nudnými pasážemi z čehož vyplývá, že tempo vyprávění je dosti rozpačité. Což je hrozná škoda, protože to není vůbec špatně vymyšlené. Z toho, že je film prošpikování sprosťárnama nijak neuchcávám, nicméně musím uznat, že několikrát je to opravdu hodně velká prdel.

• 8.11.2016  17:38

Zhruba v půlce filmu jsem se přistihl, že mě to nebaví, že jsem myšlenkama někde úplně jinde a že vlastně pořádně nevím o co jde. Tak jsem se zkusil usilovně soustředit na děj a v tu ránu jsem usnul. Když jsem se vzbudil, bylo asi tak půl hodiny do konce, tak jsem si řek, že aspoň závěr zkouknu, ten je vždycky plnej akce a triků a tak žejo, no a ... zase jsem usnul. Druhej den jsem dělal ramena, že se na to podívám znova, abych tady pak neplácal kraviny a po půl hodině jsem to vypnul. Nebavilo. Šit. Ale spí se u toho dobře.

• 3.11.2016  17:20

Tenhle film zběsile kritizujou především nadšenci do původního filmu, kteří nemůžou zkousnout, že se tenhle remake moc nepovedl. Pro mě původní Reitmanův film žádná klasika, nebo nedej bože kult, není, takže se na to dívám trochu víc střízlivě. No a zas tak strašnej průser to není. Já měl především obavu z hnusnej prasnice Melissy McCarthyovej, ale tentokrát mě kupodivu zas tak moc neiritovala, asi proto, že je ve filmu několik hlavních postav a ne jen ona. Film je sice čistokrevná dvouhvězdičková hovadina, ale když vidím, jak to tady kdekdo hází do odpadu, tak jednu hvězdičku s klidem přidám.

• 1.11.2016  17:58

Dory je pouze o fous horší, než byl Nemo. Kdyby byly všechny pokračování takhle kvalitní, bylo by na světě krásně.

• 1.11.2016  17:51
    Big Eyes (2014)

Tim Burton pro mě vždycky byl a bohužel asi i bude, pouze režisér s velkým vizuálním cítěním, ale jako vypravěč mě nikdy nepřesvědčil. Big Eyes to jenom potvrzuje. V jeho podání je tenhle šťavnatej příběh podle skutečnejch událostí sterilní až hanba. Amy Adamsovou nenechal hrát a Christopha Waltze zase neudržel na řetězu.

• 26.10.2016  08:06

Je to taková ta tradiční blbá americká komedie, kde se hlavní hrdinka dostává do hloupých situací a protože z ní scénárista dělá tupou nánu, tak se z nich nikdy nevyhrabe, naopak si vždycky tím co říká, situaci ještě zhorší. Povětšinou to není vtipné, nicméně je to oddechovka, na nic jinýho si film ani nehraje a herecké obsazení není uplně tragické, takže se na to koukat dá.

• 20.10.2016  17:47

Tady funguje pouze famózní retro atmosféra a taktéž je na úrovni ústřední herecká dvojice. Jinak je ale film velké zklamání. Děj je jeden velkej zmatek, fakt nedokážu odhadnout, jestli dával scénář smysl, v čemž má prsty především nezáživná a nudná režie Shanea Blacka. Tenhle chlapík pro mě byl vždy top scénárista, ale po tomhle úletu nevim, nevim... No a jako režisér mě opět nepřesvědčil, takže se dost obávám, jakým způsobem zprasí Predátora.

• 13.10.2016  16:51

Průser! Nic nefunguje. Akce o hovně, napětí žádný, herci tragičtí, děj pitomej (no dobře pitomej byl i minule) a Emmerichova režie odfláknutá až hanba. Ani žádná nostalgie se nekoná. Zůstává jen pár pěknejch vizuálů a solidních triků.

• 8.10.2016  06:16
    Kolonie (2015)

Čas od času vznikne film natočenej podle skutečnejch událostí (o kterejch jsem neměl ani páru), po jehož zhlídnutí si divák musí říct, v jaký svinským světě to žijem. Tolik k příběhu, kterej má sílu. Horší je, že natočenej je film hodně fádně, skoro bych řek až nedůstojně. V rukách režiséra je film vyprchanou limonádou, která je plná klišé a nedomrlých scén (nejsilnější pasáž z filmu jsou závěrečné vysvětlující titulky...). Z herců stojí za zmínku pouze Michael Nyqvist, kterej je krásně slizkej, jinak je to bída.

• 8.10.2016  06:08

Zcela průměrnej katastrofickej film. Lepší celkovej dojem z filmu dělá to, že je natočen podle skutečnejch událostí, na druhou stranu zpracování není nic moc, což film zase sráží dolů. Jako celek je to tím pádem těžkej průměr. Film celkem neurazí, ale působí ospalým dojmem. Zaděláno bylo na mnohem šťavnatější žánrovku.

• 6.10.2016  17:44
    Mělčiny (2016)

Mám rád jednoduché zápletky a tady stačila jedna herečka, jeden žralok a jeden kus šutru v moři. A je z toho docela pěkně napínavá jednohubka, která si na nic nehraje a to co nabízí, nabízí na velice slušné úrovni. Sice bych si uměl představit v hlavní roli kvalitnější herečku a závěrečné zúčtování se žralokem... no to je teda hrozná kravina, ale co, film pobaví, neurazí a vzhledem ke střídmé stopáži uteče jako voda.

• 4.10.2016  13:11

Vizuálně je to paráda, ovšem řemeslně to nestojí za řeč. Film je jen sledem atraktivních a triky napěchovaných obrázků, je umělý až hanba a postrádá jakékoli emoce.

• 22.9.2016  17:53
    Spotlight (2015)

To že je katolická církev největší zločinecká organizace v historii lidstva ví každej, kdo používá mozek. Spotlight ukazuje jaká je to verbež. Tolik k příběhu. Co se týká filmu, tak je to krásná ukázka toho, jakej může vzniknout film, když se sejde výbornej scénář, herci a především režie. Dvě hodiny se ve filmu pořád mluví a přitom to ani na chvíli není nuda. Pecka.

• 22.9.2016  17:27

Kdysi dávno před lety když jsem film viděl poprvé, mě připadal jako supr komedie. Dneska už tak supr není. Teda špatnej film to rozhodně není, ale chvílema to nejen že není vtipný, ale spíš tak trochu trapný. Ústřední herecká dvojice je ale luxusní a prolínání s Casablancou má něco do sebe. Dabing Oldřicha Kaisera je spíš zajímavá a vlastně sympaticky zábavná kuriozita, ovšem na intonaci Woody Allena nemá ani náhodou.

• 20.9.2016  15:42

V tomhle bordelu jsem se začal ztrácet zhruba po patnácti minutách. Motivaci hlavní postavy jsem nejdříve nechápal, s přibývajícími minutami mě už byla totál ukradená, jako celej film. To že je film originální tím, že je snímán z pohledu jedné postavy neznamená, že je to dobrej film. Není. Je to sračka.

• 17.9.2016  13:27

Zhruba stejně přihlouplý a infantilní jako byl první díl. Kvalitativní posun žádný. Ale Krang vypadá dobře :-)

• 17.9.2016  07:30
    Sousedi 2 (2016)

Stejně nudnej a trapárnama nasáklej šit, jako byl první díl. Tahákem pro mě bylo pouze herecké obsazení a i to je jedno velké zklamání. Doufám, že trojka už nebude.

• 11.9.2016  10:07
    Zamilovaní (2011)

Malej nezávislej film, kterej je mi sice sympatickej, ale bohužel je pouze průměrnej. Blbá angličanka s blbým amíkem udělaj chybu jak kráva a pak se strašně divěj, jaký to přineslo následky. Takže se v tom plácaj, snažej se to řešit a moc jim to nejde. Závěr je nicneříkající, ale to mě na tom zaujalo. Každej si může domyslet sám, kam se ten jejich život bude ubírat dál.

• 3.9.2016  08:58

Další bídnej produkt Marvelu. Kdyby to bylo alespoň o hodinu kratší, takhle se to na jeden zátah vážně nedá. Dějově mě to připadá jako strašná kravina, ale nevim, jelikož mě to dost nudilo tak jsem zas tak moc velkej pozor nedával, ale zápletka postavená na tom, že část avengerů říká to, a druhá zas něco jinýho a vyústí to v bitku, kde se nudně navzájem kočkujou kdesi na letišti... Zkrátka další prachbídnej marveláckej film, kterej je sice efektní, ale bez života, podle osvědčeného mustru díky kterýmu film vydělá hromadu peněz a kterej podrejvá jakékoli tvůrčí ambice režiséra (v tomto případě režisérů).

• 25.8.2016  18:12

No co si budem povidat, je to slabota. Především scénář je nejstrašidelnější zhovadilost všech dob. Pořád jsem si říkal, kdy se ukáže, že je to vlastně všechno jedna velká sranda a ono nic. Voni to fakt mysleli vážně!! Rejža ale není uplnej břídil a občas se na to dá i koukat. Ale že je film pouze čistokrevný a nepříliš zábavný béčko, mu nikdo neodpáře.

1 2 3 4 5 20 39 57 76