dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí

1 2 3 4 5 20 39 58 77
    • 21.3.2017  17:17

U tohohle filmu bych vyzdvihnul především scénář a herecký výkony. S prací režiséra to už taková sláva není, občas by to chtělo svižnější střih, občas bych si zase některou scénu uměl představit o něco delší. Ale každopádně spokojenost!

• 9.3.2017  18:25

Ach bože, ten scénář... Mnoho dějových zvratů prostě nedokážu akceptovat např. pan Miller se na můj vkus velmi rychle rozhodne, že se postará o dítě, o kterém zpočátku ani neví, jestli je jeho; Marie na můj vkus velmi rychle souhlasí s šílenou prosbou pana Millera na ošálení sociálky fingovaným sňatkem, což je mimochodem plán, kterej pan Miller ukul s devítiletou Emou (!); Ema na můj vkus nijak zvlášť netruchlí nad ztrátou matky atd, atd. No já vim, je to jen film, žádnej dokument, ale všechny tyhle dějový prostocviky na mě působí nevěrohodně a je jich moc. Na druhou stranu je film natočen velmi jistou rukou, z čehož vyplývá, že mě sice scénář připadá přehnanej, ale vlastně nemám problém akceptovat film jako celek. Nebo jinými slovy, co Rudolf Havlík Scénárista zbabral, to Rudolf Havlík Režisér s přehledem napravil a ve finále je z toho velmi dobře koukatelnej film, kterej ani na chvíli nenudí, je zábavnej, má skvělou hudbu a především je plnej kvalitních hereckých výkonů (Anna Geislerová je skvělá!) a doslova šmakózní vánoční atmosféry. Nebejt nešikovně napsanýho scénáře, z fleku tomu napálím plnej počet!

• 26.2.2017  09:35
    Zilionáři (2016)

Parta vypatlanejch imbecilů ukradne hromadu peněz. To jako námět uplně stačí. Bže to je tradiční hollywoodská oddechovka, otázka zní, jestli je to spíše vtipné, nebo trapné. No hovadina je to, ale docela pobaví a naštěstí nijak neurazí.

• 26.2.2017  09:26

Kdyby byl režisér trochu soudnější a vystřihl takových minimálně dvacet minut, byl by to suprovej dobrodružnej biják. Takhle má film velkej problém s tempem vyprávění. Je to velká škoda, protože vedle úmorných a nezajímavých dlouhých minut, film obsahuje taktéž pasáže velmi povedené, řekl bych až vymazlené, které dokáží diváka strhnout.

• 21.2.2017  17:07

Další Marvel, kterej je absolutně o hovně. Akce je o ničem, napětí taktéž a příběh mě byl u prdele, protože jsem se strašlivě nudil. Snad jen triky jsou na úrovni, jenže to je snad v dnešní době a s rozpočtem 165 mega samozřejmost. Kdyby tak chtěl ten arogantní sráč Strange zdechnout hned v desátej minutě, mohl jsem si ušetřit dvě hodiny života na něco mnohem smysluplnějšího, než se nechat k smrti nudit tímhle Derricksonovým šitem.

• 9.2.2017  17:28

Je to strašně umělý a zároveň krásně nevěrohodný. Dějou se tam strašný voloviny, film obsahuje několik nechutně přeslazenejch scén. Hereckej ansábl toho nemá moc co předvádět, všichni si odvedli běžnej standard, ale vesměs všechny postavy jsou sympatický - kupodivu tentokrát nemám problém ani s Jennifer Anistonovou, kterou jinak vůbec nemusím. Já se ani na chvíli nenudil, nemám problém akceptovat kýčovitost a umělost příběhu, protože mě ta kýčovitost hodně baví.

• 26.1.2017  18:23

Tak nevím, jestli to mělo bejt vážně míněné drama nebo absurdní komedie... Situace, kterou hlavní postavy po celou dobu filmu řeší ve mě vyvolává dávicí reflex, k čemuž dodám pouze tolik, že takhle nás ti teroristi brzy sejmou všechny... Fakt ale je, že natočeno to není vůbec špatně, scénář je dobře vystavěn a režisér ho odvyprávěl téměř bez chyb, snad jen počáteční přestavovaní jednotlivých aktérů je vyznívá trochu překotně a nezáživně.

• 21.1.2017  13:36

Odpudivá Bridget Jonesová to dotáhla do třetího dílu, kterej je jedno velký, nezvládnutý klišé, postrádající jakýkoli humor. Nebo to řeknu jinak - o humor asi šlo především a na papíře to možná opravdu bylo vtipný, ale režisérka scénář přetavila ve sled zoufale kýčovitejch, skoro až amatérsky nezvládnutejch scén, které postrádají jakýkoli náznak humoru, zato je film doslova prošpikován odpudivýma a trapnýma scénama. Jonesová je kráva, která by měla den co den dostat přes tlamu - je to jedna z nejnesympatičtějších postav v historii filmu (čemuž velmi napomáhá ksicht Zellwegwerovej, dabing Hudečkovej a režie Maguirovej). Jedna hvězdička jen a pouze za Emmu Thompsonovou, která jakmile se ve filmu objeví, okamžitě jde kvalita nahoru.

• 17.1.2017  08:44
    Obr Dobr (2016)

První třetina filmu je luxusní, ale pak se do filmu pozvolna začne vkrádat nuda, posléze až utrpení.

• 17.1.2017  08:41

Vzhledem k tomu, že to natočil břídil McTeigue, tak to kupodivu není žádnej průšvih. Má to šmrnc a spád i sympatické herecké obsazení. Závěr je sice jedno velké provařené klišé, ale jako oddechovka to účel splnilo.

• 15.1.2017  10:05

Příběh není vůbec špatnej, všechno se to hodně dobře zamotává. Průser ovšem je, že režisér je strašlivej břídil, kterej neumí dát filmu šmrnc a tah na bránu a spolehlivě každej náznak zábavnosti a humoru zazdí.

• 7.1.2017  14:44

Už během úvodních titulků je zcela jasný, že se jedná o film Tima Burtona. Celý tento film je pro jeho filmografii naprosto typickej. Ať už se jedná o příběh nebo o vizuální stránku. Co však není typický je to, že mě tentokrát jeho film bavil od začátku až do konce. Nejsou tam žádná hluchá místa která by mě otravovala a brzdila tempo vyprávění, jako tomu bylo pokaždé u jeho předchozích filmů. Možná to není nejoriginálnější film Tima Burtona, ale rozhodně řemeslně nejpovedenější.

• 31.12.2016  21:50

Roztomilý historický muzikál, který je poprávu ve zlatém fondu českého filmu. Zdeňku Podskalskému se povedlo famózně skloubit muzikál s komedií, obsadil film výbornými herci (nejlepší je Jaroslav Marvan) a Karel Svoboda protkal film písničkama, které jsou všechny hitovky. Škoda jen, že zasranej bolševik nutil filmaře v době temna točit i kinofilmy na tehdejší televizní formát 4:3 - širokoúhlý obraz by především tomuto filmu sednul, jak prdel na nočník.

• 31.12.2016  21:40
    Památkáři (2014)

Značně nevyrovnaný film. Jako by George Clooney nevěděl, co chce natočit. Jestli drsné dobové drama podle skutečných událostí, nebo rozverné, skoro až veselé retro, které si neklade žádné vyšší cíle. Ve filmu je docela dost povedených scének (třeba Matt Damon stojící na bombě, nebo Bill Murray ve sprše versus LP deska a mnoho dalších), které mě hodně bavily, jenže jsou prokládány pasážemi, které naopak moji pozornost s jistotou pohřbívaly. Nicméně mě Clooneyho staromódní režie docela baví, herecké obsazení je luxusní, stejně tak hudba a poslední čtvrtina filmu je jednoznačně nejlepší částí filmu, takže mě z toho vychází, že je to vlastně docela solidní snímek, kterej stojí za to zhlídnout.

• 22.12.2016  07:16

Zpočátku film působí až histerickým dojmem, Mile Kunisové jsem ani na chvíli neuvěřil, že je ztrhaná matka, která nic nestíhá. Poté se z filmu stane něco jako komedie, tzn. občasný pokus o humor padne na úrodnou půdu, v čemž má prsty především Kathryn Hahnová, která z huby vypouští dobrý šílenosti. Závěr je strašlivě přeslazenej, až by se jeden poblil! V konečném důsledku je film podprůměrná a především nedotažená komedie, která rozhodně měla na víc.

• 19.12.2016  21:48

Kdybych to bral jako film, kterej není remakem klasiky, tak to vlastně není uplně špatnej biják. Sice by potřeboval trochu zkrátit, ale jinak je to solidní, průměrnej western. Původní film je samozřejmě stokrát lepší, v porovnání s ním působí tento film nedodělaným a jednoduchým dojmem. Akorát nechápu, proč museli tvůrci ze sedmi statečných udělat guláš splácenej ze všech možnejch ras: černoch, mexikánec, jakejsi žlutej asiat a indián. Kdyby tam tvůrci nacpali třeba ještě ET mimozemšťana, kterej by se v dojemnej chvilce Denzelovi svěřil, že je řiťopich, tak by mě to snad ani nepřekvapilo.

• 15.12.2016  17:11

Zcela průměrná záležitost, která sice nijak zvlášť nepobaví, ale naštěstí ani neurazí.

• 11.12.2016  07:54

Já jsem nikdy tyhle pošahaný soutěže superstar a další podobný nesledoval, protože to je jen vynášení průměrnosti do nebes. Ale na příběh vymívaného a šikanovaného chlapíka, kterej na této soutěži nakopal prdel celýmu světu jsem byl hodně zvědavý. A víte co - bavil jsem se. Ztrémovaný dobrák nikdy moc velké štěstí neměl, všichni mu to dávali sežrat (včetně tatíka), ale pak se do toho jednou pořádně opřel a během minuty se mu změnil život. James Corden v hlavní roli předvádí supr výkon (takovej ten správně sympatickej blbeček, kterýmu držíte palce), stejně tak Alexandra Roachová; navíc to mezi nimi správně jiskří. Na zmíněnou soutěž dojde až v samém závěru filmu, ale David Frankel dal filmu patřičnej šmrnc, aniž by z toho udělal kýčovitou limonádu pro seniory - tudíž jsem neměl ani na chvíli pocit, že bych se nudil. Spokojenost.

• 26.11.2016  12:30
    Marta a Věra (TV seriál) (2014)

První série byla bez problémů koukatelná. Druhá už je o třídu horší, především proto, protože Věra je upozaděna na úkor Broučka, což je hroznej dement.

• 23.11.2016  21:37

Zápletka je opravdu pitomá. Nehodlám tady spoilerovat, takže to nebudu dál ďoubat, ale tohle fakt nežeru. Na druhou stranu je z filmu cejtit jistá nadsázka, což mě bavilo a stejně tak mě bavila i atmosféra, která se filmem táhla. Takže film je to sice koukatelnej, ale taky tak trochu pitomej.

• 11.11.2016  18:28

Třeskutě vtipné scény se střídají s nudnými pasážemi z čehož vyplývá, že tempo vyprávění je dosti rozpačité. Což je hrozná škoda, protože to není vůbec špatně vymyšlené. Z toho, že je film prošpikování sprosťárnama nijak neuchcávám, nicméně musím uznat, že několikrát je to opravdu hodně velká prdel.

• 8.11.2016  17:38

Zhruba v půlce filmu jsem se přistihl, že mě to nebaví, že jsem myšlenkama někde úplně jinde a že vlastně pořádně nevím o co jde. Tak jsem se zkusil usilovně soustředit na děj a v tu ránu jsem usnul. Když jsem se vzbudil, bylo asi tak půl hodiny do konce, tak jsem si řek, že aspoň závěr zkouknu, ten je vždycky plnej akce a triků a tak žejo, no a ... zase jsem usnul. Druhej den jsem dělal ramena, že se na to podívám znova, abych tady pak neplácal kraviny a po půl hodině jsem to vypnul. Nebavilo. Šit. Ale spí se u toho dobře.

• 3.11.2016  17:20

Tenhle film zběsile kritizujou především nadšenci do původního filmu, kteří nemůžou zkousnout, že se tenhle remake moc nepovedl. Pro mě původní Reitmanův film žádná klasika, nebo nedej bože kult, není, takže se na to dívám trochu víc střízlivě. No a zas tak strašnej průser to není. Já měl především obavu z hnusnej prasnice Melissy McCarthyovej, ale tentokrát mě kupodivu zas tak moc neiritovala, asi proto, že je ve filmu několik hlavních postav a ne jen ona. Film je sice čistokrevná dvouhvězdičková hovadina, ale když vidím, jak to tady kdekdo hází do odpadu, tak jednu hvězdičku s klidem přidám.

• 1.11.2016  17:58

Dory je pouze o fous horší, než byl Nemo. Kdyby byly všechny pokračování takhle kvalitní, bylo by na světě krásně.

• 1.11.2016  17:51
    Big Eyes (2014)

Tim Burton pro mě vždycky byl a bohužel asi i bude, pouze režisér s velkým vizuálním cítěním, ale jako vypravěč mě nikdy nepřesvědčil. Big Eyes to jenom potvrzuje. V jeho podání je tenhle šťavnatej příběh podle skutečnejch událostí sterilní až hanba. Amy Adamsovou nenechal hrát a Christopha Waltze zase neudržel na řetězu.

• 26.10.2016  08:06

Je to taková ta tradiční blbá americká komedie, kde se hlavní hrdinka dostává do hloupých situací a protože z ní scénárista dělá tupou nánu, tak se z nich nikdy nevyhrabe, naopak si vždycky tím co říká, situaci ještě zhorší. Povětšinou to není vtipné, nicméně je to oddechovka, na nic jinýho si film ani nehraje a herecké obsazení není uplně tragické, takže se na to koukat dá.

• 20.10.2016  17:47

Tady funguje pouze famózní retro atmosféra a taktéž je na úrovni ústřední herecká dvojice. Jinak je ale film velké zklamání. Děj je jeden velkej zmatek, fakt nedokážu odhadnout, jestli dával scénář smysl, v čemž má prsty především nezáživná a nudná režie Shanea Blacka. Tenhle chlapík pro mě byl vždy top scénárista, ale po tomhle úletu nevim, nevim... No a jako režisér mě opět nepřesvědčil, takže se dost obávám, jakým způsobem zprasí Predátora.

• 13.10.2016  16:51

Průser! Nic nefunguje. Akce o hovně, napětí žádný, herci tragičtí, děj pitomej (no dobře pitomej byl i minule) a Emmerichova režie odfláknutá až hanba. Ani žádná nostalgie se nekoná. Zůstává jen pár pěknejch vizuálů a solidních triků.

• 8.10.2016  06:16
    Kolonie (2015)

Čas od času vznikne film natočenej podle skutečnejch událostí (o kterejch jsem neměl ani páru), po jehož zhlídnutí si divák musí říct, v jaký svinským světě to žijem. Tolik k příběhu, kterej má sílu. Horší je, že natočenej je film hodně fádně, skoro bych řek až nedůstojně. V rukách režiséra je film vyprchanou limonádou, která je plná klišé a nedomrlých scén (nejsilnější pasáž z filmu jsou závěrečné vysvětlující titulky...). Z herců stojí za zmínku pouze Michael Nyqvist, kterej je krásně slizkej, jinak je to bída.

• 8.10.2016  06:08

Zcela průměrnej katastrofickej film. Lepší celkovej dojem z filmu dělá to, že je natočen podle skutečnejch událostí, na druhou stranu zpracování není nic moc, což film zase sráží dolů. Jako celek je to tím pádem těžkej průměr. Film celkem neurazí, ale působí ospalým dojmem. Zaděláno bylo na mnohem šťavnatější žánrovku.

1 2 3 4 5 20 39 58 77