dopita

dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí


14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 2.9.2012  09:33

  Na první polovinu filmu se ještě jakš takš dalo koukat. Je to především o tom, že všichni turisti kteří přijedou do Řecka jsou dementi, které nezajímá nic jiného než nakupování a povrchní nesmysly. (40%) Turistická průvodkyně, která se musí s těmahle debilama mordovat, místo aby je poslala do prdele, tak přistoupí na jejich hru a v druhé polovině filmu je začne krmit přesně tím, co chtěj slyšet. (0%) Kdyby aspoň byl film trochu vtipnej (kromě pár hlodů v první polovině už nic, co by se dalo považovat za humor ve fimu není), nebo měl aspoň ňákej šmrnc (znám pár filmů, který jsou dementní, ale i zábavný) jenže nic. Ani romantika nefunguje a při závěrečném moralizování a všudypřítomné přeslazenosti se mě regulerně zvedal kufr.

  • 30.8.2012  09:50

  Průměrný horor, ovšem na pozadí něčeho zvláštního. To se vysvětlí až v závěru. Těch posledních asi patnáct minut je nejlepších z celýho filmu. A i tam jde předevší o to, co se tam odehrává, než o to, že by to bylo dobře natočené.

  • 28.8.2012  10:37

  Celkem příjemná oddechovka která by sice potřebovala trochu zkrátit, ale i tak pobaví a neurazí. Scénář sice stojí za prd, ale u takovýho typu filmů to ani moc nevadí. Je to především komedie a jako taková plní účel, akce ve filmu moc není. Jonah Hill nemá chybu, stejně tak cameo Johnny Deppa.

  • 27.8.2012  10:08
  Avengers (2012)
  *****

  Komiksy jsem nikdy moc nežral takže jsem nijak neuchcával z toho, že tenhle film vznikne. Jenže po nástupu do kin začal film vydělávat ukrutný prachy a navíc recenze byly vesměs velmi pozitivní. Takže jsem zpozorněl. No, včera jsem to zkouknul a můžu říct, že takovou bombu jsem hodně dlouho, opravdu hodně dlouho neviděl! Všichni byli vyplácaný z Pána prstenů, já moc né; všichni byli vyplácaní z Avatara, já moc né (obdivuhodný filmy, ale rozhodně ne bez chyb), všichni byli uplně v prdeli z Nolanovejch Batmanů - já tedy ani omylem (ambicemi napěchovaná skoronuda). Ale Avengers mě uchvátili. Nemůžu nic než chválit. Technický záležitosti jsou bez chyby, to se ovšem dalo vzhledem k rozpočtu čekat. Co mě ale vemi překvapilo je realizační zručnost a doslova famózní ovládání řemesla režiséra Josse Whedona. Kdo to ksakru vůbec je?? Vždyť do teď točil jen seriály!! To mě poser, to mě hlava nebere. Akce v jeho podání je přehledná, žádný pikosekundový záběry, který v hlavě akorát dělaj chaos, ale všechna ta demolice v závěru je neuvěřitelně přehledná, divák není zahlcen a ohromě se baví. Navíc režisér hýří nápady, akce má ohromný grády, to vše je podporováno výbornými triky. Dalším ohromným kladem jsou herci kteří nejen že jsou sympatičtí, ale maj i co hrát. Navíc režisér i dialogový scény točí velmi jistou rukou, takže i tyhle scény maj šmrnc ( i scény dejme tomu zbytečné maj díky tomu ve filmu své opodstatnění. Třeba kraťounká pasáž, kdy se Hulk poté co sebou praštil o zem probere už jako Mark Ruffalo a povykládá si na místě dopadu s náhodným kolemjdoucím...). Režisérovi evidentně nedělá problém vést herce přesně tam kam chce. Ale dejme tomu, že tohle si mohl natrénovat už v minulosti na těch všech seriálech co natočil. Film navíc obsahuje i humor. V některých scénách během závěrečné bitky jsem především z Hulka doslova uchcával smíchy. A taky bych zmínil výbornou práci s kamerou, ta mě hodně bavila. Co říct závěrem? Pro mě je film událost, především díky famózní vyváženosti akčních a neakčních scén a pro mě až neskutečné řemeslné zručnosti s jakou to režisér natočil.

  • 27.8.2012  08:19

  No jo, to byly časy na začátku devadesátých let. Heureka film si s Vítem Olmerem řekli, že nakopou Spielbergovi prdel a rozhodli se natočit první akční československej film. Výsledek je co se týká akce doslova tristní. Kdejakej nepovedenej céčkovej film z Ameriky je na tom líp. Co se děje týká, tak je to strašná splácanice všeho možnýho, je vidět, že se Josef Klíma opravdu vyřádil. Herci ujdou kromě Kají Třískové, ta po otci fakt nezdědila nic, snad jen divnej ksicht. Je to shit tenhle film, ale jako portrét doby to nemá chybu. Proto dvě hvězdičky.

  • 27.8.2012  08:04

  Příjemně střelená blbina, kterou jsem poprvé viděl tak před patnácti lety. Dneska jsem to viděl znova a líbilo se mi to z části z nostalgie a z části proto, že z filmu vyloženě čiší duch osmdesátých let. Herecký obsazení je sympatický - John Candy tradičně, Eugene Levy s děsivým květákem na hlavě taky, ovšem všechny trumfuje Larry Hankin v prťavé roli Kokotoviče kterej má famózní jméno, ksicht a je neskutečně pitomej. Závěrečná akční scéna s kamionem je šílenost sama :-)

  • 26.8.2012  12:17
  Vůně ženy (1992)
  ****

  První půlhodina nemá chybu. I závěr, ač trochu kýčovitý a přeslazený, má díky Al Pacinovi ohromný grády. To co se odehrává mezi tím obsahuje pasáže výborný, ale taky méně povedený a i zbytečný. Půl hodiny vystříhnout a hned by byl film o třídu lepší. Herecky film táhne jen Al Pacino, Chris O'Donnell mu sotva přicmrdává.

  • 26.8.2012  11:46
  Pod sluncem (1998)
  *****

  Jednoduchej příběh tří postav. Olof je naivní dobrák, kterýho šikovně a vychcaně využívá zmetek Erik. Pak ale na farmu přijede krásná Ellen, která odpověděla na Olofův inzerát, který sháněl pomocnici do domácnosti. Olof je nadšenej, zato Erik z ní nemá vůbec radost. Je nabíledni, že se rýsuje konflikt. Velmi se mi to líbilo. Pozvolna, ale intenzivně odvyprávěnej příběh, podporovaný výbornými hereckými výkony hlavního tria.

  • 24.8.2012  10:05
  Noční vlak (2009)
  ***

  Docela jsem se bavil. Je to tak trochu černá komedie, která se postupně změní na thriller se spoustou mrtvol. Animace jedoucího vlaku byla vpravdě srandovní. Herecké obsazení sympatické s dominující Leelee Sobieskou, která se s tím fakt "nesrala".

  • 23.8.2012  10:59

  Westernová taškařice s dobrým castingem, proměnlivou úrovní humoru a prachbídnou režií.

  • 22.8.2012  08:54
  Piráti! (2012)
  ***

  Humoru je ve filmu opravdu hodně. Bohužel film působí roztěkaným dojmem z čehož vyplývá občasná nuda.

  • 20.8.2012  11:17

  Tak trochu komedie, tak trochu drama. Především asi rodinný příběh. Film má dvě hodiny, ale je odvyprávěn plynule aniž by někde něco dřelo, případně přebývalo, nebo naopak chybělo. Zkrátka solidní ale nijak zvláštní scénář režisér odvyprávěl jistou rukou. Matt Damon je v hlavní roli bezchybnej, Scarlett Johanssonová taktéž (ale sympatická mi pořád není), Thomas Haden Church svoji roli pojal výborně minimalisticky a Elle Fanningová je permanentně vytlemená.

  • 20.8.2012  10:49

  Akční klasika a přitom je ve filmu sotva pár mrtvých a samotnej Rambo nezabije nikoho. V dalších dílech už Rambo simuluje mlejnek na maso, ale tentokrát je to ještě o nečem jiným. Především proto, že příběh filmu je natočenej podle románu Davida Morrella (kdysi, asi tak před sto lety jsem ho četl), kterej pojednává především o traumatech z vjetnamské války, které si vojáci přinesli domů a ještě navíc na ně společnost kašle. Přesně o tom film je. Není to ani tak akční film, jako velmi dobré drama.

  • 20.8.2012  10:35

  Film mýho dětství. Pamatuju si, jak jsem u toho kdysi ve dvanácti letech nebo kdy, slintal nadšením. A i dnes se na to dá v pohodě dívat. Sice je to béčko, ale zábavný, stylově osmdesátkový, s Lundgrenem v nejlepších letech a s famózním zlým mimozemšťanem, kterej na svým kamenným ksichtu dvakrát vyloudí úsměv (nebo co), což je doslova k sežrání. A co mě vždycky na filmu taky děsně bavilo, byly ty mimozemský zbraně: stačí zmáčknout spoušť a všechno lítá vzduchem doprovázené ohnivým peklem. Ovšem z čeho seru nejvíc je miniaturní pasáž, kdy Caineův kamarád doktor Bruce odbourává stres - to fakt nemá chybu. To je tak blbý, až je to geniální.

  • 19.8.2012  12:56

  Stejně o hovně jako kdysi. Všechny postavy se chovaj idiotsky a trapnost se vydává za humor. Děkuju, nechci.

  • 16.8.2012  16:18
  Lorax (2012)
  ***

  Nohromí, neurazí, pobaví. Animace nic moc a muzikálový čísla jsou snesitelný. Neškodná blbinka pro děti.

  • 14.8.2012  16:51

  Jsem rozpolcen. Nejdřív klady: akční scény jsou velice slušně natočené. Maj šmrnc, jsou napínavé a vizuálně vypadaj naprosto famózně. Taktéž triky jsou bezchybné. Zápory: ultradementní scénář který je chvílemi tak tupý, až to bolí. To by jeden brečel, do čeho se dneska v Hollywoodu sypou prachy. Kromě Liama Neesona, kterej stejně hraje vedlejší roli, je herecké obsazení naprosto strašidelné. Taylor Kitsch stál za hovno už v Johnu Carterovi a upřímě doufám, že tyhle dva propadáky (John Carter a Bitevní loď se díky obřím rozpočtům nezpalatili ani náhodou) definitivně pohřbí jeho kariéru. Brooklyn Deckerová je jen hezká, jinak nic, beznohej černoch má hereckýho talentu jako já vlasů a Rihanna je prkenná až hanba. A to přitom nikdo z nich nemá moc co hrát a přesto to všichni posrali - fakt obdivuhodné. Tak já nevim, po technické stránce je film bez chyby (100%) ale jinak je to dementní blbost pro děti.

  • 13.8.2012  16:48
  Mezi vlky (2011)
  ***

  Kdesi v Aljašce sebou letadlo plácne o zem a několik přeživších dělníků velmi záhy zjišťuje, že přežít nebyla zas taková výhra. Je tam zima jak v prdeli, vítr, spousta sněhu a vlci, kteří jsou setsakramentsky nasraní, že se jim někdo objevil v revíru a hodlají si ho velmi tvrdě bránit. Liam Neeson s jeho spolupřeživší parťáci nemaj co jíst, nemaj se do čeho pořádně oblíct a nemaj žádný zbraně. Jediný co maj, jsou hodně mizerný vyhlídky na přežití. Z tohohle filmu mi byla vážně zima. Intenzivní a drásající drama o síle přírody a ostrejch vlčích zubech. Liam Neeson filmu tradičně vládne. Tenhle chlap utáhne jakejkoli film. Řemelsně je film na slušné úrovni, snad je jen občas trochu moc natahovaný a pád letadla mohl bejt trochu epičtější, jestli se to tak dá říct. Ale v tom hrál roli především rozpočet. Kdo, jak nebo jestli vůbec někdo přežil, si zjistěte sami, stojí to za to.

  • 12.8.2012  16:24

  Madonna je jedinečná, to je bez debat. Skvělá show, kterou jsem zkouknul naráz, což se mi u koncertů stává zřídka, velmi zřídka.

  • 12.8.2012  16:19

  Aby bylo jasno, já poslouchám jinou muziku, než toto. Nicméně jsem "s hrůzou zjistil :-) ", že pár solidních songů tato děva nazpívala, takže jsem ji po dlouhé době ignorování vzal tak trochu na milost. Navíc to není žádná šereda, takže i ke zkouknutí koncertu jsem se dokopal. No a dá se to. Zhruba polovina songů se moc poslouchat nedá, ale poslední třetina koncertu se zkládá vyloženě z hitovek, takže to výsledný dojem vylepšuje. Blbý je, že se zvukovým záznamem si někdo hodně pohrál, takže se živej zpěv moc často nekoná. No je to prostě spíš show než koncert. Britney a celej ten její komparz tam poskakujou, křepčej - prostě divadlo.

  • 12.8.2012  07:50

  Pořád se tam řežou, ale fakt pořád. Nejdřív přestřelky, pak je to jedna bitka za druhou. Jenže příběj je téměř o ničem, herecký výkony se ve filmu vůbec nevyskytujou, což by ani nevadilo v takovýmhle filmu se asi ani očekávat nedaly, blbý je že nikdo z těch neustále mlátících se postav nemá dostatečný charisma k tomu, aby diváka nějak zaujal. Mě teda určitě ne. Nicméně ony bitky jsou natočeny celkem obstojně, což je ode mě vyjádření velký pochvaly, páč mě asijský bojovky nikdy moc nebavily. Na tohle se dá koukat.

  • 10.8.2012  16:42

  Skvělá alternativa k teenagerovskejm vyvražďovačkám, který jsou zhusta velmi o hovně. Scénář filmu je tak absurdní a blbej, až je geniální! Navíc je film protkán famózně švihlým humorem. Přitom film má šmrnc i spád a režisér vše kočíruje překvapivě velmi jistou rukou. Co se týká postav, tak titulní dvojice vidláků je skvěle přihlouplá a banda zběsile chcípajících teenagerů totálně dementní. Je to prdel.

  • 8.8.2012  18:28

  Teletina, ale občas docela vtipná. Určitě lepší než první díl.

  • 6.8.2012  16:45

  Zpočátku solidní příběh se postupně zvrhne ve zcela banální historku, umocněnou velmi průměrnými výkony herců i režiséra. Na jedno kouknutí, nic víc.

  • 3.8.2012  17:33

  Ani né béčko, spíš céčko. Nicméně kdybych to viděl řekněme ve dvanácti letech, mohl by to pro mě bejt docela kult. Dneska je to ale nuda a nechtěně směšná blbost.

  • 2.8.2012  18:16

  V celkovém kontextu nepříliš vtipná a i nudná komedie, kterou pár dobrejch nápadů nebo hlášek z podprůměru nezachrání.

  • 2.8.2012  18:14
  Camille (2008)
  ***

  Po deseti minutách bych oba hlavní hrdiny s chutí nakopal do prdele, páč ona se chovala jako převelice naivní třináctiletý děcko a on jako hovadskej pitomec. Pak nastane v ději takovej dosti podivnej zvrat a od té doby je film tak trochu morbidní. Ale i originální a vlastně docela fajn.

  • 2.8.2012  18:07

  O něco lepší než první díl. Z něho si totiž nepamatuju vůbec nic, zatímco tady mě zaujaly alespoň triky a celková vizuální stránka filmu. I některý akční scény jakš takš ušly, v tomhle se režisér Jonathan Liebesman oproti Světové invazi dost zlepšil. Jenže tohle všechno dobrej film neudělá, maximálně ho vylepší. Po režijní stránce je to ale bída, takže všechny ty dobře vypadající efekty působí samoúčelným dojmem.

  • 30.7.2012  19:39

  Nepříliš zajímavý scénář, který je ovšem natočen velmi, velmi intenzivně. Už douho mě nenaskakovala husí kůže tak, jako u tohohle filmu. Ponurá atmosféra je ohromným kladem filmu. Dost často bych se v ňákým filmu rád ocitnul, ve světě ve kterém se odehrává, ale tady bych se nechtěl objevit ani náhodou. Z toho děsivýho domu bych se posral strachy! Škoda trošku klopýtavého tempa vyprávění a výběru hlavní role. Daniel Radcliffe se snaží, seč mu síly stačí. Z role Harryho Pottera se vymanil docela obstojně, ale i tak je jeho výkon spíš mdlý. Ciarán Hinds ho ve vedlejší roli jednoznačně přehrává.

  • 30.7.2012  19:30

  Především originální film a až potom bych řekl, že taky dobrý film.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace