dopita

dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí

• 30.10.2010  18:00
    Californication (TV seriál) (2007)

První dvě série byly bez chyby a jednoznačně stoprocentní. Třetí a čtvrtá už byly o něco slabší, ale pořád vysokej nadprůměr. Pátá série už trochu drhne.

• 30.10.2010  17:55

Notně překombinovaná komedie, která sice moc nedrhne, ale zase jsem se moc nezasmál. Závěr je bohužel zmatenej. Herci jsou výborní, hlavně Brad Pitt si na roli vyloženě pošmákl.

• 30.10.2010  17:52

Tak ňák nic moc, chvílema celkem o ničem až nuda. Ale herci jsou skvělí.

• 30.10.2010  17:52
    Plán 9 (1959)

Strašná blbost. Ale z filmu je vyloženě cítit Woodova naivita a nadšení pro film. Je to krystalicky čistej příklad filmu, kterej je tak strašně špatnej, že jen díky tomu je koukatelnej a vlastně i „zábavnej“. Tuhle úsměvnou kravinu kritizovat nebudu...

• 30.10.2010  17:51

Hovadina. V porovnání s jinými košilatými komediemi sedmdesátých let ze Západního Německa, je tohle šunt. Filmy jako Tři švédky v Tyrolích nebo Příběhy kožených kalhot jsou sice blbiny, ale aspoň obsahují humor a holý ženský zadky (a předky). U tohohle jsem se nezasmál ani jednou. K vidění jsou jen prťavý prsa a to ještě jen zcela výjimečně. Výjimkou je jen Dolly Dollarová (mimochodem nadabovaná Gabrielou Osvaldovou) která ale zase nemá prsa, nýbrž kozy (a to takový, že by na ně by měla mít zbrojní pas) – ale taky je moc neukáže. Marně hledám důvod, proč se na tenhle film koukat.

• 27.10.2010  16:01
    Rok jedna (2009)

To si asi zas někdo v Hollywoodu řek, jaká to bude strašná sranda, když se natočí komedie z dob dávno minulých, násilně se tam vecpe pár biblických postav, do hlavní role se obsadí ňákej komik a peníze se jen posypou. Vznikla slátanina, s trochou humoru kterej by byl k zasmání. Zato trapností je filmu dost, navíc ještě okořeněných humorem přisprostlým (vidět Jacka Blacka ochutnávajícího medvědí hovno, to je fakt děsná sranda...). Ale budiž, jako oddechovka na ospalý odpoledne to asi splní očekávání. Jo a film na sebe v kinech nevidělal.

• 26.10.2010  17:48
    Pouta války (2004)

Srovnávat tuhle sentimentem nacucanou skoro nudu plnou chaotickejch akčních scén a nafouknutejch emocí se Spielbergovým vojínem Ryanem, je docela drzost.

• 26.10.2010  17:47

Dvě holky si vyjedou s tím, že si užijou tak, jak napovídá název filmu. Divná nevtipná komedie tak nějak o ničem. Jak to skončilo nevim, bže mě to nebavilo.

• 25.10.2010  16:45
    Simon Birch (1998)

Příběh prťavýho kluka, kterej byl větší, než všichni ostatní. Hned v první scéně se dozvíme, jak to s titulním Simonem Birchem dopadne. Pak už jde jen o to, jak se to rejžovi povedlo odvyprávět. Celkem jo. Po dlouhý době jsem viděl drama, které dokáže chytnout u srdce. Drama u kterého diváka mrzí, že to nedopadlo trochu líp, protože si všechny postavy oblíbil. Sice mě závěr připadal trochu manipulativní, ale celkem jsem to zbaštil. Titulní dvojice dětských herců hraje slušně (pořád jsem si řikal, odkud toho Josepha Mazzella znám a pak mě to došlo: v devadesátým třetím pobíhal po Jurským parku), Oliver Platt, David Strathairn a Ashley Juddová jsou jedním slovem skvělí! Režisér Mark Steven Johnson ukázal že umí, škoda, že od té doby točí samý kraviny.

• 22.10.2010  13:17

Podivná komedie postrádající humor, s trapnou zápletkou, odehrávající se v krásným prostředí.

• 22.10.2010  13:15
    Push (2009)

Solidní thriller. Sice trochu překombinovanej, ale celkem jsem se nenudil. Může za to i sympatické herecké obsazení.

• 21.10.2010  21:27

Namachrovaný a nepříliš povedený béčko. Vlastně přímo nepovedený. Zklamal už příběh. Čekal jsem, že se hlavní hrdinové vydají na ostrov a tam se bude odehrávat celej děj. Sice se na ostrov vydají relativně brzy, jenže velmi záhy zdrhnou a vrátěj se až asi dvacet minut před koncem a to ještě jen proto, že... no prostě zklamání. Herecký výkony o hovně, ale ono se taky o nikom nedá říct, že je to herec. Jenže všechny ty rádobycool kecy (který mě pěkně sraly), který vypouštěj z huby působěj trapně až směšně. A akční scény jsou pohříchu sotva průměrný. Navíc celej film působí tak nějak rozklíženě a neuspořádaně. Poslední Rambo se Stalloneovi hodně poved, tahle křeč ani omylem. Zklamal Stallone scénárista, Stallone režisér i Stallone herec. Ale dva klady by se našly – hudba a Dolph Lundgren.

• 17.10.2010  10:54
    Stmívání (2008)

Romantickej horor. Novej žánr - já jsem duše romantická, takže bych tenhle žánr uplně neodepisoval, ale Stmívání je hloupej film. Holka se zamiluje do divnýho kluka, zjistí že je upír (no jo, tak proto mě celej film pil krev...), na závěr přijde trochu rozčeření tej všudypřítomnej romantiky a díky bohu konec. Je tam pár solidních scén, ale bohužel většina neúspěšně bojuje s průměrností a jestliže se to všechno dá akceptovat (s přivřením oka) řekněme první půlku filmu, tak druhá je už bohužel nudná a čím dál víc směšná. Kristen Stewartová je mi nesympatická, Robert Pattinson zrovna tak a hrát neumí ani jeden. Slabota tenhle film, slabý dvě hvězdičky a to je prej druhej díl ještě horší...

• 17.10.2010  10:52
    Robin Hood (2010)

Ridley Scott za 200 milionů natočil rozmáchlou nudu, která se s přibývajícími minutami těžce vleče a kterou zachraňuje a do slabýho průměru vytahuje jen a pouze charizma Russella Crowea.

• 16.10.2010  15:38
    Kick-Ass (2010)

Komiksy jsem nikdy moc nemusel. Žádnej komiksovej film ode mě nikdy nedostal pět hvězdiček (ani se k nim nepřiblížil), ale tohle je jasná volba.

• 13.10.2010  12:06

V konkurenci dnešních animáků ze studia Pixar vypadá Sněhurka jako trpaslík. Ale to neznamená, že je to špatnej film. To ani omylem! Je to všechno jenom hodně jednoduchý a naivní. Přesto je Sněhurka nedostižným vzorem. A klasika, dopad tohohle filmu na svět animovanejch filmů ani nelze přecenit. Walt Disney posunul způsob animace na takovou úroveň, že se až do příchodu počítačové animace prakticky nezměnila.

• 13.10.2010  12:04
    96 hodin (2008)

Bryanovi v Paříži jakejsi albánskej gang unesl dceru a maj v plánu z ní udělat drogama nacucanou matraci. Chyba, protože Bryan má za sebou divokou minulost a zkušeností s likvidováním takovéhle pakáže požehnaně. Takže přijede do Paříže a začne řezat jednoho šmejda po druhým, včetně jejich zákazníků. To je k ději asi tak všechno – originaitou rozhodně neoplývá. Bohužel ani akční scény nejsou nijak nadprůměrný. Slušně zvládnutý to jo, ale nic víc. Co je ale velkým kladem filmu je jeho přímočarost a nemilosrdnost. Bryan se s protivníky ani trochu nesere. Žádný trapný kočkování, žádný sraní s protivníky – mrtvoly se hromaděj jedna za druhou, občas ňáký to mučení a prostě všechno v duchu „všichni chcípněte, jdu si pro dceru“. To je fajn. Liam Neeson je v roli Bryana víc než dobrej. Ne že by se jednalo o sofistikovaný herectví, ale charizmatu má požehnaně a to v tomhle žánru bohatě stačí. Horší je to s Maggie Graceovou. Už jsem ji v pár filmech viděl (včetně seriálu Ztraceni) – je to holka s pěkným ksichtem, famózníma nohama, ale něco jako hereckej talent se s její osobou nedá spojovat ani omylem. Naštěstí se ve filmu nevyskytuje tak často, aby srala přespříliš. 96 hodin je přímočará jednohubka, kdo od toho nic víc nečeká, bude spokojenej.

• 11.10.2010  13:04
    Fraška (1992)

Bez roucha (pod tímhle názvem film běžel na ČT) je komedie o jedné divadelní hře. První půlka filmu ukazuje generálku před premiérou. Hercům to docela jde, jsou sehraní, má to spád, ale občas to zvořou. Na to z hlediště vyskočí režisér (Michael Caine) a rozvine se debata. Tahle část filmu má grády, čemuž napomáhá fakt, že hra samotná je velmi vtipná. Občasné přerušení a následná velice vtipná debata to ale ještě víc nakopává (100%). Pak se děj přesune o pár týdnů dopředu, kdy se koná tentokrát už regulerní představení pro veřejnost. Tentokrát ale hru vidíme ze zákulisí, kde probíhá neskutečnej zmatek a divák si jen může domýšlet, jak hra vypadá na jevišti. Toho se ale záhy dočká, protože další představení už sleduje z pohledu diváka v hledišti. A tentokrát to herci zkopou tak, že sami po chvíli nevědí co vlastně hrají a komplikovaný děj hry nedává žádnej smysl. Ovšem diváci v hledišti se baví... Druhá půlka už mě zdaleka nebavila tak, jako první. Asi to na mě bylo až moc crazy (60%). Bez roucha je přesně ten případ, kdy nezáleží na tom CO, ale JAK. První půlka skvěle, druhá spíš průměrně. Jako celek je to velice slušná komedie s famózními herci.

• 7.10.2010  13:49
    Moon (2009)

Samovi se blíží ke konci tříleté období, které pracovně tráví na měsíci. Vypadá to ale, že má ňáké vidiny či co, a taky centrální počítač Gerta (namluvil Kevin Spacey) se chová podivně. Hrabe mu, nebo Gerta něco zkrývá? Pak se semele pár událostí z kterých Sam radost mít nebude. Film je postavený na jednom herci (Sam Rockwell hraje dobře) a velice slušně vymyšlené zápletece. Film je vyprávěný pomalu, ale zároveň … jak bych to řekl ... intenzivně. Nejsem a nikdy jsem nebyl ortodoxní vyznavač žánru sci-fi, ale tohle se mi líbilo, hodně se mi to líbilo.

• 4.10.2010  14:17

Docela dobře zvládnutá mozaika osudů vězňů v jedné přeplněné věznici kdesi v Brazílii. V názvu avizovaná vzpoura přijde na řadu až asi třicet minut před koncem (mimochodem to vlastně není žádná vzpoura, jen jeden konflikt který nabobtnal do ohromných rozměrů) a ta už víceméně nudí. Mnohem zajímavější byly osudy vězňů, které tomu předcházely. Film podle skutečné události... je vidět, že v Jižní Americe se s vězni vubec neserou.

• 4.10.2010  14:17

Režisér to nějak neukočíroval. Akční scény nic moc, kromě jedné (s helikoptérou), ale ani ta není žádná velká sláva. Hlavně to ale jako celek nefunguje, film nedokázal udržet moji pozornost, několikrát jsem se přistihl, že myslím na uplně na něco jinýho.

• 4.10.2010  14:15

Guillermo del Toro pořádně ulítává na všech možných příšerách a monstrech. Už ve Faunovu labyrintu jich bylo požehnaně, ale tady v podstatě není skoro nikdo „normální“. To by mě zajímalo jak vypadá jeho manželka... Já ale jeho nadšní nesdílím, takže mě tohle nafouknutý obludárium nechává chladným. Film je možná o fous lepší, než byl první díl a Hellboy je naštěstí pořád stejnej božan.

• 3.10.2010  14:18
    Paprika (1991)

Kdybych měl film hodnotit stejnými měřítky jako ostatní produkci, tak by se film stěží vydrápal nad dvě hvězdičky. Ale v rámci žánru erotických filmů či spíše soft porna je to každopádně nadprůměr.

• 3.10.2010  14:16
    Tajemný let (2005)

Kyle Prattová (Jodie Fosterová) nastoupí do letadla se svojí šestiletou dcerkou, jenže ta se záhy ztratí. A Kyle začne hysterčit. Posádka tvrdí, že není na seznamu cestujících a navíc si nikdo z cestujících v letadle nevybavuje, že by ji viděl. Takže jde o to, jestli Kyle hysterčí oprávněně a dcera se jí opravdu ztratila, nebo ji hrabe. Což by ani nebylo tak nepravděpodovný, protože před pár dny přišla o manžela a (jak si posádka zjistila ze země) i o onu dceru. Tak jak to teda je? No můžu říct, že se z toho vyklube standardní thriller. Thriller se scénářem děravým, jak hlava mýho šéfa. Ale zase má film tři klady. Jodie Fosterová je výborná, ani na chvíli nepřehrává a velice umě balancuje na hranici uvěřitelnosti, což je obdivuhodný výkon, vzhledem ke scénáři. Také režisér odvedl velmi dobrou práci, z minima vymáčkl maximum a jen díky němu se na film kouká docela dobře a uteče jak voda. No a do třetice, moc pěkný je letadlo ve kterým se celej film odehrává.

• 3.10.2010  14:14
    Síly temna (2006)

Béčko, který se moc nepovedlo. V postavách jsem měl zmatek, všichni byli do jednoho nesympatičtí, navíc všichni blbě zahraní; herecký výkony opravdu nestály za nic. Akčních scén je málo, navíc jsou natočeny bídně, nebo možná správnej výraz by byl ospale. Kdyby to natočil kdokoli jinej, tak bych nad tím mávnul rukou, ale Renny Harlin...?

• 3.10.2010  14:10
    Hancock (2008)

Hancock je superhrdina, kterej je arogantní, na lidi je sprostej a je permanentně ožralej. To je minimálně originální, navíc některý jeho kousky fakt nemaj chybu – třeba záchrana na pláži uvízlé velryby je famózní. Jenže právě díky jeho povaze a destruktivním kouskům, ho nemaj lidi moc rádi a politici ho upřímě nesnášej. A tak se Hancock nechá ukecat a zkusí se změnit. Ze začátku je to docela sranda a minimálně do půlky filmu se dá říct, že se jedná o komedii. Pak ale přijde zásadní dějový zlom, kterej žánr filmu posune někam poblíž dramatu. A kupodivu to i tak funguje, žánry se netlučou a ve finále by až divák měl o superhrdinu strach. Přesto je film jen neškodná jednohubka, nicméně zručně natočená, zábavná, neurážející a moc pěkně destruktivní.

• 29.9.2010  14:27

Už jsem pár filmů s podobnou zápletkou viděl a od tohohle jsem nečekal nic světobornýho. Doufal jsem aspoň v solidní oddechovku... a tu jsem taky dostal. Film celkem uteče, pobaví a rozhodně neurazí. Ústřední herecká dvojice je symaptická, což je hodně důležitý. V rámci žánru romantické komedie pro mládež je to solidní dílko.

• 29.9.2010  14:25

Dobrej horor s přímočarou zápletkou. V nejseverněji položeném městě, hluboko za polárním kruhem, vždycky jednou za rok nastává polární noc. Přesněji řečeno, vubec nevylejzá slunce. Ve filmu to trvá 30 dní, ve skutečnosti je to víc než dvakrát tolik. A to je místo jako stvořené pro řádění upírů, kterým jak známo, sluneční světlo moc nevoní. Takže po pár minutách filmu slunce zaleze a upíři vylezou. Maj nabroušený zuby, jsou krvelačný, prostě hladoví. Hrstka přeživších se snaží přežít oněch 30 dní, než je zachrání čerstvě vylezlý slunce. Režisér si moc dobře rozumí s technickejma záležitostma (kamera, výprava, zvuk...), takže atmosféru má film dokonalou – hned bych se za polární kruh rád podíval. Už jen ten úvodní záběr na ledoborec bere dech. Bohužel se mu ale nepodařilo dát filmu patřičnej odpich. Občas trochu přešlapuje na místě, místo aby šel přímočaře kupředu. Prostě se chvílema trochu vleče a tím pádem divákova pozornost upadá. A ani akční scény (není jich moc) se mu moc nepovedly. Jsou trochu moc rychle sestříhané. Ale zase jsou občas opentlené moc pěkným nápadem, tím to aspoň trochu dohání. Závěrečná „překvapivá“ poenta mě zklamala. Přesto film zaslouží uznání, už jen za odvahu film pojmout jinak, než jako teenagerskou vyvražďovačku.

• 28.9.2010  12:07

Kriminální příběh natočený podle skutečných událostí. Příběh sleduje události kolem vražd válečných vdov a paralelně vztahy mezi policisty, či jejich soukromí. Nikterak objevně natočený film, nicméně nejedná se o film nepovedený. Film je hodně závislý na hereckých výkonech. John Travolta hraje slušně, James Gandolfini je sympatickej, Jared Leto čistě účelovej a Salma Hayeková se sice snaží, ale rozhodně víc zaujme svým zjevem, čili pěkným ksichtem. Solidní film.

• 28.9.2010  12:06

První třetina filmu je výborná. Bohužel, příběh se trochu zamotává a režisér si s tím nějak nevěděl rady. Chvílema jsem nevěděl kde jsem a co se vlastně ve filmu zrovna děje. Přitom je film natočen svižně a rozhodně nenudí. Jenom nějak nedokáže zaujmout a vtáhnout do děje. S přibývajícími minutami se to ještě zhoršuje. Závěrečné odhalení asi mělo být překvapivé, co se mě týká, jen vyšumělo. Škoda, chtělo to jistější ruku režiséra, bže příběh rozhodně není z nejhorších a herci taky hrají velice slušně.