dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí

• 1.11.2008  16:38
    Elektra (2005)

To teda byla kravina, ale kravina v tom jehorším smyslu slova. Akční scény nudný, napětí nulový, přiblblý flashbacky sem nepochopil a Garnerová byla tradičně k ničemu. Dokoukal sem to asi před hodinou, ale vubec si nemůžu vzpomenout jak že to dopadlo.

• 1.11.2008  16:22
    Tajní operátoři (TV film) (1995)

To by mě zajímalo koho napadlo točit akční film kterej má jen 46 minut. Ani to by nevadilo, jenže napínavý scény nejsou napínavý a akční scény tam nejsou. Teda je fakt že tam vybouchlo letadlo, to je všechno.

• 29.10.2008  08:33
    Grizzly Man (2005)

Timothy Treadwell byl snílek kterej nepochopil, kde že se to nachází. Myslel si že je v ráji a nějak si nepřipouštěl, že příroda umí bejt pěkně krutá. Dostal o co si koledoval. Film samotnej byl kupodivu dost povedenej, akorát ty Treadwellovi žvásty se občas nedaly poslouchat. Bejt to o dvacet minut kratší, bylo by to za 5.

• 27.10.2008  18:01

Cronenberg překvapil, psychologické drama bych do něj neřek. Ale docela se mu to povedlo. Film má hustou atmosféru a divák nemá problém vžít se do pocitů každého člena rodiny, takže poslední minuty můžou bejt beze slov a vůbec to nevadí.

• 27.10.2008  17:54
    Snílek (2005)

Docela tuctovej námět jak se hvězda dostala na dno a postupně se vyškrábala zase až na vrchol. Takových filmů už bylo... Jenže bůh ví proč, mě se to velice líbilo. Dokonce jsem několikrát málem i zaslzel, ... asi už stárnu nebo co.

• 27.10.2008  17:47

Docela povedená černá komedie. Do nadprůměru ji vytáhla skvělá atmosféra anglické vesničky, a famózní herci. Rowanovi Atkinsonovi jsem bez problémů uvěřil že je kněz a ne Mr. Bean, při fotbalovém zápase byl k sežrání. Maggie Smithová byla tradičně na vysoké úrovni, ale hlavně mi vyrazila dech Kristin Scott Thomasová! Jenže malebnost anglického venkova a k tomu ty vraždy mě nějak nešlo dohromady. Trochu se to tlouklo. A závěr, že jaká matka, taková dcera mě zklamal. Ale nebyla to zas taková vada na kráse, celkově to bylo fajn.

• 27.10.2008  17:24
    Cizinec (1946)

Valim voči jak v roce 1946 někdo dokázal natočit takovej mistrovskej thriller!!! Něco takovýho by dokázal natočit snad jen Hitchcock v nejlepší formě. No ale jen to potvrzuje to, že Orson Welles byl génius kterej o několik desetiletí předběhl dobu.

• 23.10.2008  18:14

Asi nejlepší díl trilogie, ale ani tak to není žádná sláva. Film mě připadal umělej a bez života.

• 23.10.2008  18:10

V podstatě tuctovej romanťák. Ale odvyprávěnej tak, že sem se na to musel okamžitě podívat znova. Divák v půlce filmu vůbec neví na čem je, to mám rád. Řek bych, že až se na to podívám potřetí tak si to zase vychutnám. Že to skončilo happy endem mě vubec nevadilo. I když vlastně pro všechny postavy to šťastnej konec nebyl. Rose Byrne zahrála famózně, ostatní předvedli průměr, Matthew Lillard byl lepší než bych čekal.

• 23.10.2008  16:33
    Úkryt (2002)

Slušnej film, temnej, napínavej, pár dobrých nápadů, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo bejt o třídu lepší. David Ficher má na víc. Nicol Kidman ve filmu nehraje, pouze je slyšet její hlas z telefonu, teda pokud nečučíte na dabovanou verzi žejo.

• 23.10.2008  16:26

Strašidelnej film! A dabing? Škoda mluvit...

• 23.10.2008  16:20

Akční a Hollywoodsky vyprávěnej příběh o tom, že život v Africe není žádná sranda. Edward Zwick umí poskládat obrázky do působivejch scén, a z nich se mu víceméně daří poskládat působivej film jako celek. Občas sice trochu ujede a v některých pasážích filmu trochu zchází tempo (trochu ostřejší nůžky by nebyly na škodu), ale rozhodně se jedná o film, kterej stojí za zhlídnutí. Herci jsou výborní a akční scény jsou patřičně realistický. Závěr je emotivní až slzopudnej a s happy endem je to tak na půl. Celkově na velice slušnej úrovni odvedená práce.

• 23.10.2008  13:51

Film o tom jak hlupák říká hlouposti a všichni okolo, včetně prezidenta, si to vždycky ňáko přetavěj ve strašnou moudrost. To že je Peter Sellers překvapivě umírněnej je kupodivu fajn, ale film o tom, jak je celá Amerika nadšená z naprostýho blba co neumí ani číst a psát mě spíš otrávil než pobavil.

• 22.10.2008  19:35

Nostalgickej film kterej mě vrátil do dětství. Kdyby byl film celej v tomhle duchu bylo by to za 5, ale ta vražda, vyšetřování atd. mě tam nějak nesedlo.

• 22.10.2008  19:18

Film kterej funguje na několika frontách. Je to moc dobrá parodie amerických vysokorozpočtových trháků, ale je i zároveň jejich poctou, taky to je moc dobrá černá komedie. Akorát ten akční závěr je v porovnání s americkýma filmama takovej ňákej neslanej nemastnej. Do akčních scén se mělo nacpat víc humoru, tedy ne že by tam humor nebyl, ale mělo ho tam být víc, když tvůrci šlápli na pilu s akcí měli přidat i humor. Závěr tím pádem trochu upadá, ale celkově je to dobrej film, filmoví fanoušci to asi doceněj víc než tuctovej divák.

• 22.10.2008  19:09
    Insomnie (1997)

Asi zhruba stejně dobrý jako americký remake, kde mě iritoval Pacinův uštvaný výraz kterej sem viděl nesčetněkrát v jiných filmech. Stellan Skarsgard tak profláklej ksicht nemá, takže mě snadno přesvědčil o tom jak moc je v řiti. Nejlepší na filmu je scénář, ale jak norská tak ani americká verze z něj podle mě nedokázala vytěžit maximum.

• 22.10.2008  18:48

Pěkná sračka. Rick Rosenthal kdysi natočil velice slušnou dvojku a je to pohříchu jediná slušná věc, co z jeho pracek vyšla. Zmrtvýchvstání je film bez akce, bez napětí s neustálou temnotou v kterej sem se neorienoval a s postavama z kterejch bych měl srandu, kdybych v nich neměl bordel. Michael Meyers pro mě byl vždycky „nejsympatičtější řezník“, takovejhle film si fakt nezasloužil.

• 22.10.2008  18:45
    Gejša (2005)

Těžce sem se nudil a potvrdilo se mi to, co sem říkal už po Chicagu a sice to, že Rob Marshall není moc dobrej režisér. Co se mě týče, uplně zbytečnej film.

• 22.10.2008  18:43

První díl byl lepší, tohle chvílema nudilo.

• 22.10.2008  18:42

Já sem se nečekaně bavil, čekal sem průšvih a on se z toho vyklubal docela dobře přaštěnej film.

• 22.10.2008  18:27

Dobrej film, výrazně lepší než Vlajky našich otců. Asi by se dalo říct že je to uměleckej válečnej film, kde to slovo uměleckej je rozhodně zásadnější.

• 22.10.2008  18:23

Příběh je stejně vetchej jako byl v prvním díle. Jenže první díl měl všechny scény zábavný a vyšperkovaný, zatímco tentokrát takových scén moc není. A tak s přibývajícím časem nastupuje nuda a otupělost. Navíc vše se točí kolem Manyho; Diego a Sid jsou upozadění což je škoda. V porovnání s prvním dílem je to velký zklamání.

• 19.10.2008  15:51
    Děsnej doják (2006)

Jason Friedberg a Aaron Seltzer shořej v pekle za to jaký skvosty natáčej.

• 19.10.2008  15:49

Děsivej film na kterým je největší sranda to, že z něj ty idioti z TV Nova udělali "Megafilm".

• 19.10.2008  15:42

Vizuálně hodně nabušenej film, ale to je tak všechno. Při prvním shlídnutí sem se hodně bavil, forma mě opravdu zaujala. Při druhým už ale nastala nuda. Ani akční scény mě nijak nezaujaly. Škoda. Prostě film je v podstatě o ničem, ale dobře vypadá. A to mě nestačí. Jo a rozhodně nemá cenu na film koukat s českým dabingem, všechny ty heroický žvásty (a že jich je...) prostě vyznívaj tak nějak srandovně.

• 19.10.2008  15:38
    21 gramů (2003)

Tak tenhle film se hodně povedl, je přesně podle mýho gusta. Napínavý, nepředvídatelný se skvělými hereckými výkony. Hlavně Benicio Del Toro mě vyrazil dech.

• 19.10.2008  15:31

Svižně a akčně odvyprávěnej válečnej příběh. Paul Verhoeven opět nezklamal, a navíc na rozdíl od filmů co natočil v USA, si vybral do hlavní role herečku, keterá nejen že dobře vypadá, ale umí i hrát. Film uteče jako voda, je neuvěřitelně svižně natočenej aniž by k tomu Verhoeven potřeboval zběsilej střih a prapodivný úhly kamery. Bravo.

• 19.10.2008  15:30

No byla to kravina, ale čekal jsem to ještě horší.

• 19.10.2008  15:25

Další z třeskutě vtipných a velmi nekorektních komedií Kevina Smithe. Co na to říct? Je to prdel.

• 19.10.2008  15:22

Martinu Campbellovi se podařilo v roce 1995 Zlatým okem restarovat bondovskou sérii. A v roce 2006 se mu to podařilo znovu – klobouk dolů. I když na kvalitu Zlatého oka nedosáhl, natočil určitě druhou nejlepší novodobou bondovku. Daniel Craig pozitivně překvapil, Evě Greenové to sekne (i když ne tak jako ve Snílcích) a rozhodně není tou tradiční Bondovou matrací. Škoda jenom scénáře, ten v závěru ňáko drhne a tlačí film někam, kam bond prostě nepatří. Poslední půlhodina se zkrátka moc nepovedla.