dopita

dopita

Aleš Kučera

okres Ústí nad Orlicí


14 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Alf (TV seriál) (1986)

  Já tohohle drzýho, mrňavýho mimozemšťana prostě žeru. Pro mě rozhodně nejlepší sitkom a něco, co můžu vidět pořád.

 • poster

  Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

  Nemám rád seriály, kde na sebe děj v jednotlivých dílech navazuje. Ale já vlastně celkově nemám rád seriály. Ovšem během sledování seriálu Odpočívej v pokoji sem tenhle svůj názor pozvolna měnil. Neuvěřitelně vymakanej a propracovanej děj, kterej je na hony vzdálenej všem těm českejm a jihoamerickejm sračkám, kterejma nás krměj komerční televize. Tyhle postavy skutečně žijou a já sem jejich životy žil s nima, prostě sem si je zamiloval. Znal sem je líp než kolegy v práci, takže závěrečnej díl mě sejmul takovým způsobem, že sem se z toho dlouho, ale opravdu dlouho nemohl vzpamatovat. Největší emocionální pecka, kterou sem kdy zažil, něco takovýho u filmu nezažijete.

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  První řada 100%, 2. řada 85%, 3. řada 95%, 4. řada 100%, 5. řada 95%, 6. řada 50%, 7. řada 95%, 8. řada 90%. Když to zprůměruju, vychází 89 %. Takže dávám maximální hodnocení. Když se rozkecám tak je důvod jasnej. Kvalita seriálu téměř neselhává. Nejlepší je první řada, ta je v podstatě bez chyby. Nejhorší je šestá řada, která na dvanáct dílů nemá dostatečně nosný děj, tak je tam spousta vaty a jeden naprosto zbytečnej díl. Poslední dvě řady jsou dějově překombinované až překotné, ale i tak pořád na vysoké úrovni. Dexter je sympaťák, ale hlavně vrahoun postrádající emoce (v závěru se ukáže, že to není pravda), kterej zabíjí podle kodexu a zabíjí pořád. Působí podivně, že všechno Dexterovi prochází, nikdy na něj nepřijdou, a když už, tak je to spíše k smíchu (závěr páté řady) nebo to moc nedává smysl (závěr sedmé řady). No ale mě to nijak nevadí, nemám problém s „pravidly hry“, které nám tvůrci předkládají a tudíž jsou dané. Co se herců týká, tak to jeden z největších kladů seriálu. Michael C. Hall v hlavní roli Dextera v pohodě táhne celej seriál. Jeho sestra Debra je sice kostitřas postrádající prsa i zadek (ovšem vytuněná je křivou hubou, křivýma očima a křivýma nohama… no ale i tak na ní něco je…), ale je to nejsympatičtější postava celého seriálu a o to je horší sledovat její úpadek poté, co v posledním díle šesté série viděla to, co nikdy vidět neměla. Pro diváka je to trýznivé a ve finále posledního dílu zdrcující. Chudera to všechno strašlivě odsrala, aniž by měla na výběr a vlastně se ani Dexterovi nedivím, že se v samotném závěru zachoval tak, jak se zachoval. Pár dalších - především Batista nebo Masuka taky stojej za zmínku, páč se táhnou celým seriálem a jsou to postavy, bez nichž by to nebylo ono. V jednotlivým sériích na sebe strhávají pozornost především John Lithgow (Trinity ve čtyřce) nebo Julia Stilesová (Lumen v pětce). Závěr už jsem trochu nakous, čekal jsem, že Dextera zavřou, a ten buď zdrhne kamsi do lesů, nebo chcípne na elektrickým křesle, nebo co já vím… a samozřejmě to dopadlo úplně jinak. Doufal jsem, že to skončí aspoň trochu líp, na druhou stranu je nutno ocenit scénáristy, páč se s tím moc nepárali … jako Dexter.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

 • poster

  Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Zvláštní, takovejch dílů a pořád je to prdel!

 • poster

  Mr. Bean (TV seriál) (1990)

 • poster

  Panoptikum Města pražského (TV seriál) (1987)

 • poster

  Californication (TV seriál) (2007)

  První dvě série byly bez chyby a jednoznačně stoprocentní. Třetí a čtvrtá už byly o něco slabší, ale pořád vysokej nadprůměr. Pátá série už trochu drhne.

 • poster

  Akta X (TV seriál) (1993)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace