Geriel

• 22.1.2015  20:40

• 22.1.2015  20:39
    Automata (2014)

• 8.1.2015  14:41
    Síla umění (TV seriál) (2006)

Viděn pouze díl o Rothkovi.

• 1.12.2014  13:44
    Aldnoah.Zero (TV seriál) (2014)

• 17.11.2014  01:39
    Kuroshitsuji (2014)

• 16.11.2014  17:28

• 16.11.2014  17:27
    The Flash (TV seriál) (2014)

recenze pilotu ZDE

Dárce (2014)

• 26.8.2014  13:52
    Lucy (2014)

• 13.8.2014  20:23

Herkules, syn smrtelné ženy a vládce bohů Dia, se letos divákům představil ve snímku Herkules: Zrození legendy režiséra Rennyho Harlina, s nímž se na scénáři podíleli Daniel Giat, Sean Hood a Giulio Steve. _____ Ačkoli se snímek muži s oblinami na správných místech jen hemží, samotné postavy zůstaly ploché a černobílé. I když není herecké obsazení zvlášť silné, s napsanými postavami bez hloubky si lehce poradí. Výjimkou jsou Scott Adkins a Liam McIntyre, jež si zahrál v snímku Spartakus: Krev a písek (2010). Rozhodně však nečekejte obdobu tohoto výborného seriálu či dokonce dalšího Russella Crowea. _____ Příběh je vyprávěn zkratkovitě a nepomáhá mu ani Kellan Lutz, jehož si svlečeného do půl těla užijí především nedospělé fanynky Twilight ságy. S PG-13 se jiné nahoty divák nedočká a v soubojích, které zabírají značnou část 90-ti minutové stopáže se nedostává ani krve, ke které aréna sama o sobě přímo vybízí. Od poloboha bych očekávala výrazný intelekt a charisma, ale hora svalů je smutnou pravdou. Tu doplňuje krásná Gaia Weiss, které nebylo dáno příliš prostoru a funguje spíše jako ozdoba. _____ Digitální efekt s kameny na řetězech působí mírně uměle a tuctově, o bleskovém biči/meči ani nemluvě. Zpomalované záběry jsou spíše nucené a v kombinaci s 3D snímek nezachrání. _____ Film si při svém vzniku kladl přehnané nároky navzdory tomu, že se od počátku tvářil jako ryze béčková záležitost a jako takovou je třeba ji brát. Příběh je nekomplikovaný, jeho linie značně předvídatelná bez větších zvratů a jednání postav předem jasné. Pokud tohle vše vezme divák na vědomí, vyklube se z Herkulese: Zrození legendy nenáročná oddechovka u které si sice zanadáváte, ale na vypnutí to přece jenom nebude.

• 13.8.2014  20:21
    Robocop (2014)

Od uvedení kultovního RoboCopa (1987) Paula Verhoevena uplynulo celých 27 let, po nichž jsme se dočkaly remake. Na režisérskou stoličku tentokrát usedl José Padilha, známý především snímkem Elitní jednotka z roku 2007. Je jisté, že se nový RoboCop nevyhne srovnávání se svým starším a snad i mnohem lepším bratříčkem. _____ Ačkoli tentokrát místo Edwarda Neumeira nalezneme v kolonce scénář hned tři jména, na tomto poli nepřinesl snímek nic nového. Vsází na zažité hlášky, hraje na city diváka, velkou součástí je digitálně stvořená efektní technika a poměrně dobré akční scény. _____ Ačkoli je nový RoboCop pouze o dvacet minut delší oproti svému předchůdci, působí díky neustálému "vysílání zpráv" se Samuelem L. Jacksonem zdlouhavě a utahaně. Tyto pravidelné "vstupy" navíc nepřináší téměř žádné nové informace a pouze přeříkávají většinu toho, co divák vidí sám a nedává mu tak žádný prostor pro přemýšlení a vytváření vlastních závěrů. Snad je to odrazem dnešní konzumní doby, která je natolik zahlcena informacemi a uspěchaná, že nezůstává téměř žádný prostor pro vlastní pohledy. _____ Výrazným prvkem celého snímku je stále tolik oblíbený žánrový motiv – stroj vs člověk. Zde je spojen s touhou výdělku peněz korporacemi na úkor lidských potřeb a citů konkrétních jednotlivců. _____ Snímek sice nedosáhl nejvyšších hodnocení jako žánrovka, avšak nese v sobě důležité poselství – nastavuje zrcadlo dnešní doby a snad je i varováním do budoucna.

• 18.6.2014  13:15

• 20.4.2014  11:15
    Arrow (TV seriál) (2012)

Celé je to jako mix Temného rytíře a Bladea - to seriálu značně ubírá. Ať už je zde vydařená akce, zajímavé pohledy do minulosti či cokoliv dalšího, originalita tomu značně chybí.

• 1.3.2014  12:36
    Kick-Ass 2 (2013)

Výborný první díl - stylový a snad lze použít i výraz osobitý, zůstal bohužel nepřekonán. Wadlow se pokouší hrát si s Kick-Ass 2 na lepší verzi prvního dílu a ke všemu co bylo dobré přidat více brutality a krve. Máme tu snímek, jenž se nemůže rozhodnout čím chce vlastně být. Chvíli tu vidím záblesk připomínající první díl, avšak pak se to změní na masakr a za okamžik se zase díváme na barbie ze střední školy. Scénář se snaží neobratně vykreslit veškeré starosti patnáctileté holky + Zabijačky dohromady - bohužel se mu to nedaří. Světlou stránkou zůstalo herecké obsazení - k Tayloru-Johnsonovi a Moretz nelze mít výhrady a stejně tak k dalším výborným hercům.

• 3.2.2014  21:22
    Vejška (2014)

upoutávka ZDE

• 24.11.2013  22:26

Snímek bohužel zklamal v mnoha ohledech. Pár pentagramů, mlžné skvrny a hrst modrých blesků na vrch opravdu netvoří kvalitní film. Hlavní hrdinka je sice zajímavá, i když nijak originálním způsobem, ale budiž. Zbytek postav je průhledných jak pauzovací papír a nevýrazných. Hlášky nikde, zápletka primitivní, děj předvídatelný. Je s podivem, že Nikolaj Arcel napsal scénář i k Muži, kteří nenávidí ženy (2009).

• 14.11.2013  21:47

Bohužel stejně jako mnoho filmových adaptací, ani tato nedosahuje kvalit své knižní předlohy. Stephen King dokázal, že opravdu umí. Kniha má hloubku a pracuje s detailním vykreslením prostředí a postav v něm zasazených - to obojí film naneštěstí postrádá. I přes to bych ho však doporučila fanouškům Řbitovu zviřátek. Na rozdíl od mnohých filmových adaptací jsem pro jednou nekroutila hlavou, naopak bylo příjemné vidět oblíbené postavy na filmovém plátně. Tím spíše, že scénář psal sám King a děj je totožný s knihou, takže Stephenovi příznivce čekají ty samé scény z papíru převedené do pohyblivých obrázků. Na druhou stranu však snímek nepřináší pražádné překvapení a je pouze slabší, lehčeji předvídatelnou "kopií".

• 23.9.2013  09:54
    Riddick (2013)

Ať už se tomu dá vytknout cokoli - Diesel je frajer, já si film užila i navzdory tomu, že to vychází z předešlého Riddicka.

• 4.9.2013  21:32

• 3.9.2013  10:31

Pravdivá výpověď o životě a neuvěřitelně skutečné dialogy, jež se slyší málokdy.

• 18.8.2013  18:43
    Velmistr (2013)

• 16.8.2013  17:20

• 15.8.2013  14:26

Ve své kategorii si tu hvězdičku navíc zaslouží.

• 14.8.2013  13:11

<< předchozí 1 2 3 4 6 7