MirkaP

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 1.7.2019  23:58
    Admirál (2015)

Neznalost holandských dějin vyvolávala zmatenost a nepochopení. Další film, který jsem sledovala s Wikipedií, abych se v tom vůbec nějak zorientovala. Vyčerpávající popis dodal @flanker.27, dík za něj.

• 30.6.2019  22:16

Milá komedie z westernového prostředí. Závěrečný monolog Jacka Elana mě vyloženě rozesmál (a ze mě se stala hvězda italských westernů).

• 19.6.2019  15:02

Hezké, leč místy nudné. Přesto stojí tento dokument za shlédnutí

• 3.6.2019  20:40

Nečekala jsem nic a našla milé překvapení

• 3.6.2019  19:56

Podle mě méně (hodně méně) povedená verze zábavného filmu ze 70. let (Gumball rally), který má bohužel v češtině stejný název. Roger Moore zde hraje Rogera Moora. Asi takhle vtipný je celý film.

• 15.5.2019  11:06
    O štěstí a kráse (TV film) (1986)

Z tradičních televizních pohádek k nedělnímu "poobědě" ta lepší varianta. Sama o sobě tak za 3*, jednu přidávám za sentiment a zdraví hlavní představitelky.Exteriéry Červené Lhoty nezklamaly (bez překvapení).

• 8.5.2019  22:29

Příběh se specifickým humorem, ze kterého jsem nemohla odtrhnout oči. A přitom jde jen o to, jak F. A. Abraham, resp. jeho postava, k hotelu přišel.

• 5.5.2019  21:56

Eastwood, Hanks a silný příběh, to se mi líbí. Od začátku víte, jak to dopadlo, ale přesto je člověk napnutý jak kšandy.

• 3.5.2019  23:04

Cillianovi to jako babě moc sekne. Super songy. Film - @matty

• 22.4.2019  11:35
    Proslulé anglické stavby (TV seriál) (2017)

Viděla jsem jen první díl, který údajně měl být o budově Parlamentu. Ale byl o událostech z nedávné historie, které s budovou Parlamentu souvisely jen okrajově. Očekávala jsem něco o historii této budovy, což se mi nedostalo.

• 22.4.2019  10:57
    Harper (1966)

Pěkné, mírně rozvleklé, jak už tyhle starší filmy bývají.

• 2.4.2019  07:27

Dost mě to zklamalo. Zhruba první polovina filmu budiž, ale pak je to taková nastavovaná kaše bez chuti a se zápachem divnosti. S komentářem od @verbal bych zcela souhlasila, jen bych ubrala na intenzitě výrazů.

• 1.4.2019  22:23

Všechno za mě napsal @silentname. Brečela jsem jako želva, a to na několika místech.

• 25.3.2019  20:17

Po 45 minutách jsem to vypnula. Bylo to jak divné divadlo ve westernových kulisách. K tomu devětačtyřicetiletá Hepbern jako děvče na vdávání, dost podivné.

• 22.3.2019  19:59

Třetí hvězda za Judi Dench.

• 15.3.2019  00:50

Film se skládá ze dvou a uprostřed toho druhého jsem usnula. Konec mi pak vůbec nedával smysl, takže jsem si tu druhou půli dala další den znovu. Jako samostatná jednotka to fungovalo trochu lépe.

• 12.3.2019  07:56
    Lásky čas (2013)

Nečekané zklamání. Typicky za 3*, ale hlavní a vlastně jediný motiv filmu, cestování časem, byl v té délce pořád stejný a vlastně nudný.

• 11.3.2019  20:32

Masakrózní záležitost, musela jsem si dát panáka. Uff. Naprostý souhlas s komentářem od @-bad-mad-wolf- : "pokud ve vědomí zkaženosti vlastních činů zatajujeme nějaké to svinstvo, může se stát, že takové svinstvo nečekaně kousne i ve vlastních řadách. Dvojnásob to bolí v případě, kdy je obětí člověk, jenž utrpěl pouze díky hříchu svých bližních..."

• 10.3.2019  19:55

Silné a brutální, jak to Francouzi umějí.

• 7.3.2019  01:39

@gudaulin

• 1.3.2019  22:05

U jedničky jsem váhala mezi 3 a 4, dala jsem 3, tak teď se přikloním ke čtyřem. Clavier zeťům pěkně nakládá, natož Afgháncovi lopatou.

• 5.2.2019  14:21

Dotrpěla jsem do nástupu agenta FBI a pak jsem nekompromisně usnula, vzbudila jsem se asi minutu před titulkama. Zpočátku to bylo dobrý, ale prostě mě to unudilo ke spánku.

• 3.2.2019  18:30

Čtyři manželství podle stejného scénáře pozměněné tím, za jaký filmový subžánr se vydávají (němý film, starý francouzský film, výpravný film a muzikál). Ve třetím případě je to spíš nudná módní a kadeřnická (či parukářská) přehlídka, taneční číslo ze čtvrtého manželství se mi líbilo. Občas se tam i zasmějete. Každopádně Shirley byla fakt kočka. V tomhle filmu měla snad 1000 kostýmů.

• 3.2.2019  13:31

Velmi dobrých 7/10.

• 2.2.2019  23:24

Jímavý film s tématikou holokaustu ve Francii. Podle autobiografické knihy. Ani se mi věřit nechce, že ze 6 lidí na konci filmu chybí jen jeden. Patrick Bruel v roli otce byl i tak velmi výrazný. A maminka měla úžasné vlasy. Kupodivu se to u mne obešlo bez slz.

• 1.2.2019  17:37
    Aristokočky (1970)

Nuda nuda nuda

• 31.1.2019  19:42

strašně dlouhé a tím nudné

• 31.1.2019  15:50

Všichni Seveřani jsou takhle mlčenliví jako tenhle film? Dívala jsem se kvůli Stellanovi, abych ho poznala v jeho "přirozeném" prostředí, a taky proto, že česko/slovenský název filmu mi připadal svým způsobem velmi vtipný. A ano, slovanský název filmu je velmi přiléhavý, zejména v závěru filmu. Ovšem to, co jsem dostala, bylo nad veškerá očekávání. Nikdo tam toho moc nenamluví, takže musíte film bedlivě sledovat. Za to jste odměněni v první řadě záběry na úúúúúžasnou zimní norskou krajinu ozdobenou projíždějícím sněžným pluhem, a dále pohledy na tutéž nádheru z kabiny pluhu. A pak hereckými výkony nejen hlavních představitelů. Stellan jako severský Drsný Harry, tedy Nils; Bruno Ganz v téměř němé roli šéfa Albánců, vlastně Srbů, s fantastickou hučkou na hlavě; a norský bůh Pål Sverre Hagen, 197 cm vysoké překvapení (viděla jsem ho zde poprvé). A finále s frézou, opět beze slov. Zajímavý detail - grafika parte, zejména křížků na nich (nebo hvězd). MŇAM.

• 27.1.2019  23:16

Jediné, čím se ten film jeví zajímavý, je fakt, že se odehrává tak, aby nebylo hned jasné, o co jde. A pak ten způsob použití medúzy. Pokud by to šlo chronologicky, bylo by to ještě míň než ty 3*

• 27.1.2019  19:46
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Krásná a krásně zpívající představitelka Christine, pohledný Raoul, famózní Fantom. Super hudba, skvělá výprava - zejména kostýmy. Orchestr "na balkóně" nad jevištěm.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25