Policajt nebo rošťák (1979)

Tenhle film je vlastně sled komických výstupů a kaskaderských scének spojených ne zrovna brilantnín scénářem. Ve skvělých exteriérech Nice. Ideální k intelektuálně nenáročnému odpočinku po náročném týdnu. Miluju scénku "autoškola" s ledově klidným instruktorem, , která je součástí útěku "Ceruttiho" z rekonstrukce. /// Časy jsou zlé, Kamile. 😉 Tlusťochu zaplať. 😆

Fargo (1996)

a tady od toho filmu miluju Frances

Láska jako trám (1967) (TV film)

shodnu se s @Tosim. Žádná legrace a vtip, jen kumulace až záměrných nedorozumění. Až na ten kožíšek, s tím byla chvilku psina

Soukromý život Windsorů (2019) (seriál)

Dokument o Windsorech, který mě překvapí? Ano. Záběr je tentokrát na všechny děti Jiřího V., nejen na dva chlapce, co se postupně stanou králem. Dokument jde sice po povrchu, ale pěkně do šířky. Opravdu zaujal.

Hana a její sestry (1986)

Proč jen s postupujícími scénami se mi chce víc a víc spát? Já nevím 🤷, přitom jsem se těšila, jak si po letech doplním další ze svých filmových restů. Potěšení se přece jen dostavilo, ale překvapivě hlavně ze zjištění o Dianně West, jak moc šmrncovní baba byla za mlada. Mám ji zafixovanou z pozdější doby jako takovou babku, ale tady je to teda kost. 👏 Že matku titulních sester hraje skutečná matka jedné z nich, tedy Mii, je hezká třešinka na poněkud fádním dortu. 🍒

Metoda Markovič: Hojer - Ženská oběť (2024) (epizoda)

Uff, bože, to bylo něco. Zpočátku teda jakoby nic, chlapec vypadá jak mírně dementní andělíček, přizná se hned, tak jaképakcopak, končíme, ne? Jenže pak přijde rekonstrukce a už to jede. Tísnivě děsivé. Stačí se prostě zeptat a chlapec sepíše lejstro že by se jeden zjevil. A pak chudák ta paní, co jí manžel mlátil až upadnul na nůž. 😕

Metoda Markovič: Hojer - Možnost léčby (2024) (epizoda)

Miluju, když mě první díl chytne a nenechá vydechnout. Žádné žvatláni a nudné seznamování s postavama. Pěkně šup do tématu. Miluju to a české seriály to moc neumí. Ale tenhle jo. Super a nashle za týden u druhého dílu. /// Jo a vydařená retro-výprava. Trochu se mi vybavil Svět pod hlavou.

Ovládací panel
4 body