InJo

okres Beroun
Hledač filmových pokladů

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 14.8.2017  19:21
    Hospoda - Schůze (S01E26) (epizoda) (1996)

Nadčasová reflexe populistické politiky. Bez nadsázky! ;-)

• 11.8.2017  00:37

Čekal jsem nudný a zbytečný sequel, dostal jsem nečekaně nepředvídatelnou a hodně černou komedii s mnoha výbornými vtipy a několika úžasně absurdními situacemi. Dokonce mám docela chuť podívat se na to brzy znovu, což je věc, která se mi u novodobých komedií nestává takřka vůbec. Takže za mě velmi příjemné překvapení a spokojenost. 70 %

• 8.8.2017  02:06

Taky jste se z toho finálního inferna málem pos*ali blahem...?! Já teda jo.

• 30.7.2017  23:43
    Black Sails - XIX. (S03E01) (epizoda) (2016)

Ray Stevenson jako Černovous - tomu říkám parádní casting!

• 26.7.2017  17:10

Po nedávné Mokřině další výborný španělský krimi thriller. Dvojice netradičních a hodně rozdílných detektivů (nezvladatelně agresivní hromotluk a koktající sociopatický intelektuál) pátrají po psychopatovi, který přepadá, znásilňuje a zabíjí seniorky (takhle odporný úchyl tu nebyl zhruba od belgické pecky Pečovatel). Skvělé ústřední herecké duo, scénář pomalu na Oscara (hlavně díky výrazné a nápadité druhé polovině a kvalitně zpracované psychologii hlavních postav) a fakt, že pachatele neodhalíte dříve, než to udělají (trochu nezvykle) sami tvůrci... Americký remake je opravdu asi jen otázka času, protože tohle má šanci stát se novodobou klasikou, něčím mezi Mlčením jehňátek a L.A. Přísně tajné. 90 %

• 24.7.2017  20:06

Na teprve druhou epizodu série velmi slušný výkon. Velká várka poutavého strategizování, tradičně skvělé dialogy, trocha (velmi příjemné) romantiky, vášně, sexu... A hlavně parádní závěr! Pilou Asbæk a neskutečně sexy tělo Nathalie Emmanuel ftw!

• 23.7.2017  23:22

Evropský John Carter. Čili super-nákladná, parádním CGI doslova přecpaná směs sci-fi a fantasy pro děcka. Protřelí, žánrů nadprůměrně znalí diváci se budou u některých (notně zbytečných) scén nevyhnutelně více či méně nudit. Třetí hvězdu u mě zajistilo sympatické poselství spojené se závěrečnou pointou (naopak zmínka o ilegálních imigrantech je sice ušlechtilá, ale působí hodně nuceně). Jinak bohužel vskutku nic moc exkluzivního, obzvlášť s přihlédnutím ke jménu hlavního tvůrce, jemuž zřejmě nikdo nikdy důrazně nevysvětlil podstatu rčení o tom, že nevstoupíš 2x do téže řeky (a to rozhodně nejsem žádný skalní fanda Pátého elementu)... Navíc je pro mě tenhle titul dalším potvrzením mé obavy, že skutečně výjimečného snímku se od Bessona možná už nikdy nedočkáme (a to se mi velmi líbila Lucy!). Nejsmutnější mi však na Valerianovi přijdou dvě věci: Nejlepší a nejznámější herci tu mají jen camea (fakt má Ethan Hawke zapotřebí takovéto role v takovýchto filmech?!) a že nejlepší scény (nádherný prolog doplněný mým oblíbeným songem, "převlékací" sexy taneček) jsou pro děj takřka bezvýznamné... 60 %

• 22.7.2017  18:40
    Dunkerk (2017)

Monstrózní filmařský nápor, jaký se jen tak nevidí. A o který se mnoho tvůrců během své kariéry pokouší - ve srovnání s touto strhující exhibicí však zcela marně. Pro mě je Dunkerk film z podobného ranku jako jsou Cuarónova Gravitace či Greengrassův Let č. 93. Tj. ryze autorský film, u nějž nemá moc smysl řešit "nějaký" příběh, ale "pouze" jeho (velmi specifický) koncept a (absolutně dech beroucí) zpracování. A také to, do jaké míry celkovému zážitku z filmu napomáhá zhlédnutí v kinosálu... Jediné výraznější mínus z mé strany spočívá v absenci silnější závěrečné katarze, kterou jsem nepostrádal ani u výše zmíněných titulů, ani u snad všech předchozích Nolanových majstrštyků. ___ Po druhém zhlédnutí zvyšuju na 5*. Takto scénáristicky nápaditý, řemeslně nadupaný (minimálně kamera, střih a mix zvuku a hudby jsou na oscarové úrovni) a nehorázně napínavý, intenzivní a sugestivní válečný survival s několika mistrně vygradovanými dějovými highlighty si to zkrátka zaslouží... 90 %

• 22.7.2017  17:49
    Apokalypsa (1979)

Legendární výpravná exkurze vietnamským peklem, která nikterak nezastarala a která neztrácí svoji sílu a unikátní postavení (nejen) mezi válečnými dramaty ani po několika desítkách let. V rámci Coppolovy filmografie určitě o něco méně divácky vstřícné dílo než je Kmotrovská trilogie, ale z uměleckého hlediska rozhodně minimálně stejně hodnotné. "Doorsovský" úvod je neskutečně atmosférický a dokonale vtahující a proslulá scéna náletu za zvuků Wagnerovy Jízdy valkýr je fantastická podívaná i na poměry dnešních velkofilmů. Apokalypsa sice není tak úplně moje srdcovka, ale post naprosté filmové megaklasiky, která se prostě musí vidět, jí jen tak někdo neodpáře. 90 %

• 19.7.2017  22:31
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Těžkotonážní úchylárna, skvělá brakově-popkulturní zábava. Přestože na tradiční filmové strašení se tu moc nehraje, rozmanité hororové motivy tvůrci využívají velmi zručně a protřele. S01: 80 %; S02: 80 %

• 16.7.2017  01:57

Technicky naprosto skvostná záležitost, která se však svými fenomenálními efekty nesnaží o prvoplánové ohromení a úžas, ale "pouze" je plně využívá ve prospěch (poutavého) příběhu a (výrazných) postav (Caesar je definitivně můj idol!). Ty opice tam prostě doopravdy 'jsou' a zcela regulérně 'hrají'! Celkově určitě ne úplně dokonalá, ale přesto krásná tečka téhle výjimečné trilogie, která je pro mě v tom nejlepším smyslu slova 'moderní starou školou' (která navíc bezproblémově koexistuje s původní Planetou opic). Nekonečná škoda, že podobně osobitých, chytrých a diváka nepodceňujících blockbusterů nevzniká aspoň o trochu více... 90 %

• 13.7.2017  23:53

Po třech failech (Spider-Man 3, Amazing Spider-Man 1 a 2) konečně zase pořádný pavoučí nátěr, který je zábavný, vtipný, nápaditý a v tom nejlepším smyslu slova "odpočinkový". Napojení na Avengers universum funguje bezchybně a záporák Michaela Keatona je přímo vynikající (skvěle napsaný a ještě lépe zahraný). 80 %

• 3.7.2017  15:31
    Pěstírna (TV seriál) (2017)

Škoda toho konce, jinak velmi ok. Řemeslně výborné (kamera, střih, hudba), herecky solidní a hutně atmosférické. Jako svižný a napínavý thriller to rozhodně funguje. Fehu je hodně nadějnej, časem by z něj mohl být český Danny Boyle (klipař, který zvládá i obsah). 70 %

• 3.7.2017  14:41

Neuspokojivý konec. Finální díl sice hezky po celou dobu graduje, ale s náběhem závěrečných titulků máte neodbytný pocit, že po právě zhlédnutém cliffhangeru určitě musí následovat alespoň ještě jeden díl. Jenže bohužel jaksi nenásleduje... :/

• 28.6.2017  01:50
    Z lásky nenávist (TV film) (2017)

Formálně zcela standardní ("mluvící hlavy"), emocionálně však nevyhnutelně strhující dokument. Stěžejní (drastické) momenty výpovědí týraných žen jsou až nepříjemně působivé.

• 27.6.2017  03:34
    Black Sails (TV seriál) (2014)

S01: 70 %; S02: 80 %; S03: 80 %; S04: 80 %

• 26.6.2017  03:47

Černobílá noční můra. Bohužel ale hodně (a celkem zbytečně) zdlouhavá (ke konci už jsem se dost nudil). Dějově mi to moc nedalo, ale ta surreálná, temná a skličující atmosféra je většinu času velmi působivá. 50 %

• 26.6.2017  00:42
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Fargo potřetí a opět skvěle. Famózní hnusák David Thewlis je seriálový záporák roku. A stejně jako zatraceně sexy a cool antihrdinka M. E. Winstead si zaslouží minimálně nominaci na Emmy a/nebo Zlatý glóbus. Jimi výtečně zahrané (velmi výrazné) postavy táhnou výborně napsaný příběh asi ze všeho nejvíce. 80 %

• 22.6.2017  00:20

Velmi chutné završení "cornetto" trilogie. A hlavně další potvrzení neskutečného talentu Edgara Wrighta. Zejména pak jeho nebývalého citu pro zběsilé tempo (miluju jeho videoklipový styl střihu), drsný humor a brilantně nasnímané akční scény. Herci výborní, Pegg přímo neodolatený (a to si dokážu celkem snadno představit, že by jeho postava v podání jiného herce mohla velice snadno působit otravně, ne-li rovnou nesnesitelně). Konec je sice trochu rozporuplný, ale i tak je tahle roztomile trhlá sci-fi komedie nadprůměrná zábava. 70 %

• 17.6.2017  15:49

Rychle a zběsile mínus auta a absurdní velkolepá akce. Co zbyde? Pár svalovců, sexy koček (samozřejmě zpomaleně se natřásajících) a hrstka jakž takž povedených jednoduchých fórků. Snaha o další (filmové) Jump Street je naprosto evidentní, ale bohužel zde znatelně chybí pevný a ujasněný koncept (ten film podle mě neví, čím přesně chce být - zda regulerním remakem, parodií, či současnou hrubozrnnou komedií, a tak zkouší od každého trochu a výsledkem je nemastný a neslaný kočkopes), takže se divák za ty zcela neopodstatněné dvě hodiny nijak zvlášť nepobaví (dobré akce i humoru je tu zkrátka málo). Navíc asi jen stěží lze za kvalitní považovat snímek, v němž Zac Efron (btw pořádně vyrýsovaný!) hraje sympatičtější postavu než Dwayne Johnson (!), jenž je tu za stejně otravně patetického propagátora rodinných hodnot, jakým je Vin Diesel v F&F... 50 %

• 15.6.2017  23:30
    Zásah (2016)

Odvar z Raidů, který ale svým sugestivním naturalistickým pojetím hravě strčí do kapsy většinu současné žánrové konkurence. Zatímco dnes už je akční film často chápán jako v podstatě neškodná zábava pro celou rodinu (viz superhrdinské komiksy), v Indonésii na tenhle přístup zjevně z vysoka kašlou a i zdánlivě banální MA movie stylizují do podoby velmi drsného, brutálního a krvavého thrilleru. Zásahu chybí vlastně "jen" ten Gareth Evans, jenž má svým smyslem pro detail, vytříbený vizuál a důmyslnou dějovou stavbu už blíž regulérnímu filmovému umělci než "pouhému" řemeslníkovi. 70 %

• 15.6.2017  14:01

Jako parodie (samozřejmě nechtěná) dobrý. Mystérium okolo maskovaného vraha je (přinejlepším) nulové, hudební doprovod naprosto strašný a hlavně neuvěřitelně nevhodný a motiv pronásledování poštovního holuba vrtulníkem má podle mě kultovní potenciál... Ovšem remaku v rukách schopných tvůrců bych se asi vůbec nebránil. 40 %

• 4.6.2017  22:27
    Love (2015)

Osobitě pojatá studie (velmi vášnivého) vztahu, kterou činí kontroverzní pouze enormně explicitní sexuální scény. Těch je navíc skutečně mnoho, s čímž souvisí moje asi největší výtka - hodně přetažená délka. Jinak je to ale opravdu krásně natočené (tedy když pominu často otravný Noého trademark v podobě "blikajícího" střihu) a ústřední dvojicí velmi přesvědčivě zahrané. Velice pocitová záležitost, jejíž asi nejlepší scénou je pro mě "návštěva" sex klubu, kde hraje Carpenterovo main theme z Přepadení 13. okrsku! ;-) Btw postava Muprhyho je pro mě dokonalým ztvárněním člověka, jenž sám sobě nevěru nepokrytě schvaluje, zatímco u své partnerky ji takřka není schopný snést. 70 %

• 3.6.2017  18:08
    Wonder Woman (2017)

Bez otravného (tradičně digitálního a přeplácaného) finále za 4*. Do té doby se totiž jedná o překvapivě příjemnou DC variaci prvního Captaina Ameriky - pěkná retro atmosféra a vizuál, místy velmi slušná akce (s nejednou choreografickou a obrazovou frajeřinkou), roztomilá Gal Gadot a (opět) skvělý Chris Pine, jenž naneštěstí titulní hrdinku značně zastiňuje a minimálně v mých očích si krade film pro sebe. Chemie mezi nimi ale rozhodně funguje a díky tomu může Wonder Woman posloužit nejen jako standardní komiksový velkofilmový origin, ale i jako mile staromódní romance. Stopáž je sice skutečně hodně přepísknutá, ale že bych se při některých scénách výrazně nudil říct nemůžu. Celkově určitě lepší než BvS a Sebevražedný oddíl (protože na rozdíl od nich nepůsobí dojmem nedopečené slátaniny) a skoro stejně dobré jako Muž z oceli. 70 %

• 28.5.2017  14:19
    Labyrint (TV seriál) (2015)

S01: 70 %; S02: 70 %

• 23.5.2017  14:09

Lepší než trojka, což ovšem není žádný velký výkon, poněvadž tu z vod naprosté břečky tahá jen skvělá finální bitva. Čtyřka má oproti svému předchůdci mnohem tradičnější, přístupnější a snesitelnější děj. Ční nad ním i díky rozumnější stopáži, nicméně i tak jsou "Podivné vlny" zbytečně dlouhé a poněkud mdlé. Rozhodně jim nechybí sympatický cast (Depp baví, Penelope a mořská panna jsou kočky k pohledání, snad jen McShaneův záporák je překvapivě nezajímavý a v podstatě do počtu), pěkná výprava a většina dalších "obligátních" blockbusterových aspektů. Ovšem velmi citelně jim chybí pořádný, pro žánr vhodný režisér... Rob Marshall je pro akčně laděný snímek bohužel hodně špatná volba. Šermířské souboje jsou vlažné, choreografie v nich nevýrazná, dynamika a pojetí veškeré akce nudně standardní, o nějakých nápaditých, strhujících a cool momentech (mlýnské kolo ve dvojce) raději ani nemluvě. Jediná (velká) scéna, kterou ustál se ctí a na niž se bude vzpomínat v dobrém, je vážně jen ten lov mořských panen... Ve výsledku zbytečný, ale určitě neurážející díl série, u níž je velmi pravděpodobné, že už se v budoucnu nebude nijak významně vyvíjet a posouvat. 60 %

• 21.5.2017  23:25

Inu, komu se líbil Prometheus, tomu se bude líbit i tohle. Díky vysokému rozpočtu má film (opět) super výpravu a solidní triky, takže se na něj většinu času hezky kouká (na plátně vypadá nejeden záběr opravdu krásně). Navíc hudba příjemně variuje původní Goldsmithovy motivy, takže atmosféra se občas SKORO blíží jedničce. Co se týče negativ, ty až obdivuhodně přesně kopírují ty z Promethea. Většina postav je zcela nevýrazná (takže jejich případná smrt nikoho moc netankuje), opět se chovají účelově dementně (proč se obtěžovat nošením skafandrů při průzkumu zcela neznámé planety, že ano), otázky z dřívejška buď zodpovězené (znovu) nejsou a nebo jsou zodpovězené hodně divně/idiotsky. ___ Covenant sice jakž takž funguje jako samostatný film, ale původní vetřelčí ságy je zkrátka docela nedůstojný. A je to hlavně kvůli tomu nepřehlédnutelnému kašlání na logiku a mizernému rozvádění/rozpitvávání vetřelčí mytologie... Bez dalšího prequelu se s naprostým klidem obejdu. 60 %

• 21.5.2017  17:27
    The Expanse (TV seriál) (2015)

S01: 80 %; S02: 90 %

• 21.5.2017  15:19
    Designated Survivor (TV seriál) (2016)

Moc pěkně namíchaný koktejl "pravdoláskařského" House of Cards a klasického konspiračního thrilleru. Sutherlandovou životní rolí sice (nepřekvapivě) nadále zůstává nekompromisní Jack Bauer, ale i jako "mirkodušínovský" americký prezident je ohromně sympatický. Pro fandy 24 hodin každopádně naprostá povinnost! ;-) S01: 80 %

• 15.5.2017  19:57

Ritchieho typicky energická režie a (po Krycí jméno U.N.C.L.E.) další super cool soundtrack Daniela Pembertona zde ční nad všechno ostatní. Viděl jsem už nejednu filmovou a televizní verzi artušovské legendy, ale pojmout tuhle klasickou látku ve stylu videoklipových britských gangsterek, to je asi vážně unikum. Je to svižné (ba přímo dravé), nápadité, temné, a i celkem drsné (i když kvůli ratingu notně chybí krev v některých akčních scénách). Žádná odzívaná sázka na jistotu, ale naopak poměrně odvážný (a rozhodně osobitý) experiment, u nějž nuda příliš nehrozí. Nicméně po první projekci opravdu nedokážu s jistotou říct, jestli má tahle záležitost blíž ke geniálnímu (žánrovému) "game-changeru", nebo k bohapusté přepálené pseudomoderní slátanině... 70 %

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45