• Rodinný

Guns, God and Government World Tour (2002) (koncert)

Začátek je opravdu zbytečný, to si mohli nechat na making-of dokument. Po hudební stránce je však tenhle koncert téměř dokonalý. Manson je sice velké hovado, ale umí to. Teda alespoň v roce 2001 to uměl. Těším se, až jeho show uvidím živě. 94%

Arctic Monkeys at the Apollo (2008) (koncert)

Skvělé, jako celí Arctic Monkeys. Žádné efekty a přitom nezapomenutelná podívaná. Alexovi jsem bohužel rozuměl zhruba každé třetí slovo, když promlouval k lidem a to si myslím, že angličtinu ovládám z odposlechu obstojně. 95%

Nestyda Louis C.K. (2007) (pořad)

Louis C.K. je neuvěřitelně vtipný člověk, jehož humor jsem si zamiloval už v seriálu Lucky Louie. Jeho stand-up výstupy seriál překonaly snad dvakrát tolik. Humor tohoto kalibru se hledá těžce, on jej umí podat bezprostředně. Slzy v očích a zlepšená nálada zaručena.

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Komentář obsahuje spoilery! Zajímavá a hlavně zábavné série. Rozdělení lidí do skupin podle ras byl skvělý nápad, jen škoda, že to jako minule nevydrželo dlouho. Asijci Yul a Jenny mě štvali od začátku, Yul měl velké štěstí, nebýt tajné imunity a správných lidí letěl by už dávno a kromě znovu-získání Jonathana nic velkého neudělal. Naskytlo se hodně vtipných momentů, nejvtipnější bylo snad dělání ohně v duelu mezi Jenny a Sundrou, to se nedalo nesmát, jeden z nejvtipnějších momentů za celých 13 sérií. Oblíbenci: Jonathan (velký sympaťák, kterého jsem měl rád úplně od začátku), Ozzy (Jeden z nejlepších hráčů vůbec, škoda toho jednoho hlasu ve finále) a Parvati (Kráska, která uměla očarovat ostatní). Naopak jsem neměl rád - Natea, Yula, Jenny a Cao Boie. Jonathana mi bylo hodně líto, protože to slízl snad jako ještě nikdo jiný v historii ikdyž hrál jako většina před ním. 9/10

Muse Hullabaloo: Live at Le Zenith, Paris (2002) (koncert)

"Heeey, this is the best fucking concert in the world!" - Slova fanouška z bonusového materiálu. A taky má. Agónie trvající hodinu a třičtvrtě plná naprostých pecek, (nečekal jsem, že takové Uno nebo Muscle Museum můžou znít živě tak rozjetě) skvělého prostříhání a show celkově. Po HAARP jsem nečekal, že mě nějaký koncert dokáže dostat do většího varu, ale stalo se. Takhle rozjetého Matta jsem nečekal ani při nejmenším, ale koncertu to atmosféru jenom přidávalo. Balón(k)y, roztřískané kytary a bicí soustava.. Naprostá pecka! Stejně tak jako 40 minutový bonus. Škoda, že Dark Shines live se objevilo jenom na japonské verzi dvd. Muse jsem měl tu možnost vidět živě, z tohohle tracklistu zahráli sice jenom Sunburn a Plug in Baby, ale i tak to byl neskutečný koncertní žážitek. Ikdyž nám už chlapíci zestárli, pořád umí dělat hodně slušnou muziku. The 2nd law tour DVD bych se vůbec nebránil. 100% !

Kdo přežije - Guatemala (2005) (série)

Komentář obsahuje spoilery. Zatím snad nejlepší ročník vůbec. Milovaná Stephanie je zpátky a je přesným příkladem toho, jak se má hra hrát. Lepší hráč v Survivoru prostě nebyl a sám jsem byl překvapený jak geniálně Steph zvládala i "otázky na tělo" při finále. Nepochopím jak mohla porota vybrat Danni, jako vždy se řídila pouze svými komplexy nad tím, jak je Steph přelstila.. Ach ti američani.. Kromě Stephanie jsem si ještě oblíbil Judda, který byl sice nehorázný idiot, každopádně měl něco do sebe. Ikdyž v této sérii nebylo moc oblíbenců, Guatemala se pro mě stává nejoblíbenější sérií Survivora vůbec. 10/10

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Od britské stanice 4, která již vyprodukovala pecky jako Misfits a Skins se zklamání ani očekávat nedalo. Zajímavý humor, trochu prkenní herci a hezký počet epizod pro ty, kteří neradi natahování. Kvalita se díl od dílu zvyšuje a i přes malý počet epizod jsem si tu britskou bandu naprosto zamiloval. Vtipy mě dostaly do kolen několikrát a to hlavně v podání Jaye, který je na celém seriálu bez diskuze nejlepší. Doufám, že film bude alespoň z poloviny tak dobrý jako seriál. 1. série - 72%, 2. série - 87%, 3. série - 92%. Nedá mi to nepřidat do komentáře ještě jednu z mých nejoblíbenějších scén: Youtube odkaz. Celkově - 96%

Californication (2007) (seriál)

Californication je seriál, který si neoblíbí každý. Při první sérii jsem uvažoval že to se sledováním vzdám, nakonec jsem však rád, že jsem se dostal až k páté sérii. Těžko se hledá seriál jako je tento. V jednu chvíli se smějete, v druhou chvíli zase soucítíte s hlavní postavou. David Duchovny (aka. Hank Moody) je hlavním důvodem proč je seriál tak oblíbený a proč jsem si ho oblíbil i já. Jeho styl hraní je nepřekonatelný, nedokážu si představit v hlavní roli nikoho jiného. Vážně ne. Ostatní herci jsou taky výborní. Hlavně Pamela Adlon (Marcy) a Evan Handler (Charlie), ti jsou jako pár naprosto dokonalí. Jako poslední musím taky vychválit hudbu, která je vždy výborně vybrána. Tyler Bates a Tree Adams hold umí. 1. série - 65%, 2. série - 74%, 3. série - 78%, 4. série - 89%, 5. série - 88%. Celkově - 98%

Disturbia (2007)

Veliké překvapení, od kterého jsem nečekal žádnou velkou kvalitu. Skvěle natočený thriller, ve kterém mi nevadilo ani velké množstí puberťáckých scén. Sarah Roemer se mi líbila z hereckého castu nejvíce. 89%