Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 12.12.2017  14:40
    Ned a Stacey (TV seriál) (1995)

Ajajaj, i já skalní obhájce předčasně stažených sitcomů jsem v tomto případě narazil. Jasný, na prvním místě je humor...o tom asi žádná. Ale na druhé místo, tedy alespoň já, řadím ti jenž by nás měli bavit a tak nesympatického hlavního hrdinu, jakým je Thomas Haden Church jsem ještě po svých toulkách krajinou situační komedie ještě nepotkal. Navíc nezáří ani Debra Messing a to má prvně jmenovaný za sebou účinkování v Křídlech a z Debry se brzy stane legendární Grace. Dalším negativním bonusem je look celého seriálů, který působí strašně oldshoolově....já vím, však má v rodném listě zapsán rok 1995.....působí však jako pamětním osmdesátek. Nebudu si tady hrát na hrdinu a tvrdit, že jsem se ani jednou nepousmál, ale co se týče žánru jde jeden z nejslabších seriálů, který jsem doposavad zhlédnul.

• 12.12.2017  11:58

Pokud by jsme se bavili o malé neškodné televizní romantice na nedělní odpoledne, tak určitě proč ne? Dějová linka potěší dámskou část publika a hádám že ani tu mužskou vyloženě neurazí. Ač kýč jak zahradní trpaslík, tak i já jsem v ní našel něco co mne upoutalo....možná ta Národní galerie...fakt nevím. Ale pokud se budeme k této romantické komedii chovat jako k seriózně myšlenému celovečernímu filmu, tak to je potom jiný obraz. Řekněte mi upřímně, kdo si může dovolit přiklepnout hlavní roli borci, který je přirozený asi jako plejtvák obrovský v pokojovém akvárku. A vůbec všechno, prostě jak už jsem psal, působí to strašně televizně. S tímto projektem si chtělo dát trochu víc práce a výsledkem nemusel být špatný rom-com, ale takhle - ODFLÁKLÉ-!!!!

• 12.12.2017  11:02

Harryho Pottra profesorka McGonagallová nenechala rupnout z leštění kouzelnických hůlek a díky tomu se můžeme opět proskočit zdí na nádraží 9 a 3/4. Netřeba se zbytečně rozepisovat, pokud někoho (jestli se taková pošetilá osoba toulá po naší planetě) zajímal můj názor na druhé pokračování čárymaryfuk ságy, tak si stačí přečíst komentář ke Kameni mudrců. Jediné co bych snad doplnil, že nám začíná trošku přituhovat a ten jehož jméno se neříká naznačuje, že každým dalším rokem bude přibývat ponurosti na úkor nevinného dětského dobrodružství.

• 8.12.2017  14:43
    Agent WC 40 (1996)

Povedené gagy střídají totálně trapné....ono to asi i tak u parodií má být, ale tady to všechno působí tak nějak "na hniličku". Navíc je strašně patrná snaha vnutil Leslie Nielsenovy pózu Franka Drebina....a ten jak všichni zajisté víme byl jenom jeden. Agent WC 40 je pro mne typickým představitelem údobí po Bláznivých střelách, Žhavých výstřelech nebo Připoutejte se, prosím! a před novou vlnou v podobě Scary Movie, Bulšit či Superhrdiny, které z hlediska parodií považuji tak trochu za rozpačité. Každopádně každé zboží má svého kupce a kdo chce kam, až se ucho utrhne.

• 7.12.2017  15:02
    Ploty (2016)

Po prvních desítkách minut jsem si na půl v žertu říkal, jaký je rozdíl mezi podobným seriózně myšleným dramatem těch nejvyšších ambic a například komedií s Mike Eppsem nebo Chrisem Tuckerem. Vždyť pusa hraje hlavní roli v obou případech. Denzel Washington mele pantem jako kdyby nemělo přijít žádné zítra a Viola Davis mu zdatně sekunduje...místy si připadáte, že ony metaforické ploty jsou až příliš blízko u sebe a vy jste se ocitl na divadelním představení a navíc hraném na hodně těsném podiu. Pocity jsou rozpačité...místy si říkáte, jak hodně jde znázornit pouze slovy a za chvíli pravý opak. Každopádně jedno je jisté....jestli se dá někdo považovat za nejvýraznějšího herce své generace, tak to je pan Denzel Washington.

• 7.12.2017  14:42
    Vysoká Škola Života (TV pořad) (2016)

Další pokus jak ještě víc začlenit populární stand-up komiky na televizní obrazovky. Jako proč ne, lidi jako Pavláska, Knora nebo Pazderkovou zná téměř celá republika a například zrovna Tomáše Plhoně já osobně považuji za čerstvou krev tohoto odvětví zábavy. Každopádně tady je téměř všechno špatně. Tohle fakt nikomu ze zúčastněných nesedí....zkusili jsme to, ale je třeba si chlapsky přiznat že tudy cesta nevede.

• 7.12.2017  14:05
    Zilionáři (2016)

Dalo by se říci, typický Galifianakis. Většinový konzumenti ho budou mít na vždy zapsaného jako toho divného z "Pařeb", jehož všechny další postavy jsou jako přes kopírák. A tohle je další z jeho "kopírákových" rolí. Wilson, Wiig a další se sice snaží přicmrdávat, ale celá tako akčnomedie se rovna Zach Galifianakis. Takže buranská, někdy zábavná, někdy trapná, zarostlá taškařice, která si svého diváku bez problému najde.

• 7.12.2017  13:26

Předem mého dopisu bych Vás chtěl co nejsrdečněji poprosit: "Přestaňte každou druhou komedii distribuovat jako Pařbááááááááááá!!!!!". Ale teď zpátky k....dobře, já to teda řeknu....Pařbě o Vánocích. Bateman, Aniston, Miller, Corddry....s čím jsem na tento vánoční večírek šel? Čekal jsem něco ve stylu Šéfu na zabití nebo Millerovích na tripu. Něco tančící na pomezí, něco na vypnutí, něco k čemu není potřeba červeného diplomu. Dostalo se mi? Určitě!

• 7.12.2017  12:05

Na lov Lorda Volderomta jsem se samozřejmě vypravil již roku 2001...ono taky nešlo jinak...ale nyní s odstupem přes patnáct let si dám celou ságu od začátku a uvidím jestli se můj pohled za ty léta změnil stejně jako konfekční velikost. Ano, toto je ten Harry Potter, který odstartoval něco velkého, který je víc dětský než ponurý, který je ještě přirozený (myšleno jeho představitel), který má co nabídnout celé rodině. Mojí výhodou (nebo alespoň si to troufnu tvrdit, vzhledem k některým zdejším komentářům) je fakt, že jsem za a) mudla a za b) téměř ukázkový nečtenec a jako takový nejsem zatížen knižní předlohou J. K. Rowlingové. Tudíž se nestavím do role soudce, ale funguji pouze jako nestranný divák....a to divák spokojený. Ne, neskáču na vlakových nádražích do zdi, neměním kartičky hokejistu za ty s Brumbálem ani jsem si nepořídil jako domácího mazlíčka sovu....jedním slovem, nestal jsem se skalním. Každopádně vím, že jsem se právě stal svědkem něčeho, co přesahuje každodenní hranice.

• 5.12.2017  14:47

Pokud se budeme bavit a jakémsi kouzlu (a můžete si pod tímto pojmem představovat cokoliv) ,tak kolik tuzemských snímků disponuje větší silou, něž právě tento zasněžený příběh z počátku století? Věra Plívová-Šimková byla shůry obdařena a dáme li stranou Pány kluky, tak u Krakonoše a Lyžníků se vyřádila (v dobrém slova smyslu) asi nejvíc. Milé, nenásilné, poetické i autentické....jedním slovem pohlazení. Navíc herecký výkony....to snad ani nejde nazvat výkony, ale prostým lidským bytím. A co teprve dětské role, třeba Kreidl, Krňanská nebo Král...o tom si ti dnešní "herci" z Ulice a podobných seriálů mohou nechat jenom zdát. Ne Mrazík, ale tenhle snímek patří k zimě (chcete li k vánocům), stejně tak jako patří k tomu nejlepšímu z domácí kinematografie.

• 4.12.2017  15:10

Třetiřadá záležitost pro třetiřadé herce. Zápletka standardní, ztvárnění levnější, zahráno dle možností zúčastněných. TV Joj nebo Prima Love po tom určitě skočí...co taky chcete pořád dávat všední den o půl jedenácté večer :D

• 29.11.2017  14:11
    Krásná Locika (TV film) (2009)

Už je mi skoro trapné psát o každé podobné záležitosti, ale tohle jsou zkrátka Němci. Ta DNA bratří Grimmů v nich bude kolovat snad do doby, než naši planetu ovládnou opice. Nemají smysl pro humor, pro nadhled, jsou morbidní a taky blbě hrají hokej.

• 29.11.2017  13:48
    Šéfka (2016)

Jo, proč ne....takový je současný trend amerických komedií. Lacinější humor, nějaké to kurvování, nějaké ty koule, nějaká vagína a tak dále. Já s tím nemám sebemenší problém...ba naopak. Melissa McCarthy (přiznám se, že bych jí nepoznal) je v kurzu, Kristen Bell to pořád sluší, Peter Dinklage vždycky podrží....nechtějte víc než jednoduché pobavení a vše bude v pořádku.

• 29.11.2017  13:30
    La La Land (2016)

Určitě je to veselá, barevné, hravé, zpívá se tam, tančí se tam, miluje se tam, má to energii, optimismus, rytmus, Emmě Stone to sluší (pana Goslinga nedokážu jako muž objektivně ohodnotit), prostě je to celé la la la la la. Každopádně já osobně si oscarový snímek představuji kapánek jinak.

• 29.11.2017  13:13

Současný trend....chlastají všichni, všechno a všude a aby to na první dobrou trefilo do nosu každého milce podobných dýchánků, tak tomu v tuzemské distribuci dáme název Pařba v ... No buďme k sobě upřímní na první pohled to vypadalo na takou amatérskou béčkovou kopii kdovíčeho. Máte pocit, že všechno už jste někdy viděli a bohužel v kvalitnějším provedení. Navíc ústřední trojice je sympatická asi jako Babiš zade dveřmi. Ale rozjelo se to......pár panáčků v hrdle navíc a už se to valí. Na kluky jsem si zvyknul (teda upřímně, Adam Pally mne nepřesvědčil až do konce) a uznávám, že to místy byla docela jízda......sice to pořád to působilo jako Adidas z tržnice, ale to triko už tolik nekousalo a v tmavé a opuštěné ulici docela slušelo.

• 28.11.2017  13:50

Jo, kdyby podobný kousek natočila o svém mazlíčkovy začínající šestnáctiletá youtuberka, tak se nemáme o čem bavit, ale v případě Adama Sandlera si nejsem příliš jistý významem tohoto youtube home videa.

• 28.11.2017  09:02

Můžete si o Adamu Sandlerovi myslet co chcete. Třeba že je trapnou prdící karikaturou (Jack a Jill), zábavným komikem (Kurz sebeovládání) nebo kvalitním hercem (Komici). Nikdy však nemůžete upřít jeho amnéziohavajskomroží láskovině pozici jedné z nejzdařilejších romantických komedií filmové historie. Vtipné...co vtipné, jsou tam pasáže, při kterých mi tekly smíchy slzy. Dámy si najdou tu svoji romantiku. Vedlejší postavy drží krok. A navíc to Sandlerovi s Barrymore jedním slovem souzní. Ano, kariéra tohoto věčného Billyho Madisona s přesností švýcarského vědce kopíruje horskou dráhu, ale v rámci žánru považuji 50x a stále poprvé za majstrštyk první kategorie.

• 27.11.2017  15:09
    Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad) (2017)

Tak jsme tady zase....ne nebojte se, po lese pořád ještě běhá dost zmatených uctívačů "božského Karla", pamětníků blahých časů Klubu marmeláda a facebookových bojovníků proti islámu. I když na začátek si musíme říci jako chlapy pěkně z o čí do očí: "proboha, kdy už bude tomuto trápení konec?". Ale zase, nebude se zabývat nulovým významem teto skanzenové taškařice a podívejme se na pořad jako takový. Stěžejním bodem podobných záležitostí vždy byl a ještě dlouho bude moderátor. No, co dodat k tomuto kosmopolitně rozšířeném dravci? Ano, momentálně se veze na vlně popularity, ale ta jeho vlnka zavání čím dál tím víc po splaškách. Jelikož se jedná o pořad, jehož středobodem by měl být organizovaný systém zvuků, tak jako další si posvítíme na hudební vystoupení. Tady se nedá,co se týče zvolených interpretů, nic vytknout - klasický mix zavedených značek (Bílá, Olympic, Ztracený) s novou krví (Mirai, Pekař, Děkan)..tak to má podle mne být. Jinou věcí jsou aranže presentovaných písní....malé, laciné, ušmudlané....i když na druhou stranu, jdoucí v ruku v ruce s kvalitou pořadu samotného! No a pak tu máme drobnosti jako týden vdaná Ewička Farna, která nám v slzách musela oznámit jakého si vzala "pana božského", Kazma a jeho secvičená improvizace, skandálky ohledně perzekuování některých interperetů či rozpačitý Matonohův brněnský Dalajláma. Kapitolou samu pro sebe bylo závěrečné ocenění pro paní Martu Kubišovou....ano, když už ocenit, tak koho jiného? Ale jestli si právě tato osobnost zaslouží být glorifikována v podobné estrádě...tak o tom si dovolím silně pochybovat!!! Jo, ještě jenom telegraficky na závěr: pan Gott po tuhém boji s vlastenci uhájil.

• 21.11.2017  11:34

Jason Biggs. Začali to legendární "Prcičky". Pak si ho i samotný strýček Woody pozval ke spolupráci. A co teď? No, tak na podobných komediích herci jako Paul Rudd ve dvaceti letech začínali.....ale opětovně se pokoušet nastartovat kdysi slušně našláplou kariéru?!?!?! Dva osmnáctiletí kluci a podobně bláznivá noc, dejme tomu, ale v tomto případě to na mne působilo spíše smutným dojmem. Každopádně tak nebo tak, nějakou tu svoji službu nenáročné komedie to, se zmhouřením všech orgánů zraku, plní , takže snad jenom: "dejme si do pucu didla a hurá na párty".

• 21.11.2017  09:13

Ano, mám dvě nezletilé dcery věku 4 a 6 let a Ano, byl jsem na těchto Čudlabudlech nebo jak se jmenují v kině. Nakonec jsem dokonalý otec, tak proč ne? S čím mám však větší problém je, že posledních X animáků (bavíme se o těch opravdu pro nejmenší, ne all familly pixarovkách) co jsem měl tu "čest" s holkami zhlédnout pracuje s úplně totožným scénářem. Veselá barevná vesnička (království, městys, s.r.óčko, jak chcete) a je jedno jací mírumilovní tvorové v ní bydlí..........a náhle lup, nejakej bubák škaredej jim chce škodit....pořád ta stejná písnička. Ale nakonec co. Je to hravé. Je to barevné. Je to veselé. Je to poučné. A jelikož nejsem cílovou skupinou této duhové taškařice, tak na můj názor s..e Pinki Pie.

• 20.11.2017  14:37

Co dodat? Je to dáno rokem, je to dáno tématem, je to dáno Herbiem. Jako nově zakoupené vodové barvičky. Milá blbůstka, dnes spíš již k pousmání, ale jede :D

• 20.11.2017  13:58

Amy Schumer, bezesporu bohem obdařená komička, ale například její pózu ženské Apatowky (Vykolejená) jsem jí vůbec nevěřil. Tady však šla na věc od lesa a vsadila na zlatou cestu středu a to kompotem z "ujeté", "jednoduché" (s tím si vystačí sama) a "rodinné"(pojištěno Goldie Hawn) komedie. No a tohle už bylo. Ano, laciné, ale účinné. Čtu tady názory o zbytečnosti této komedie a máte v pointě pravdu. Určitě její existence nezachrání žádný z ohrožených druhů od jeho vyhubení a i já bych bez jejího bytí dál žil život jaký doposavad.......ale pobavila!!!

• 20.11.2017  12:10
    Sněhová královna (TV film) (2014)

Já Vám nevím, narazil jsem se svými dvěma dcerami na toto (jedno z mnoha) ztvárnění klasiky Hanse Christiana Andersena ráno na "Déčku" a hned po první minutě jim říkám: "Vsaďte můj barák, že tohle natočili němci". Já tomu jejich ponurému "Grimm stylu" nějak nemůžu přijít na jméno. To může být příběh jakýkoliv, třeba o tom jak kouzelní jednorožci na konci duhy našli jahodový juice a Němec z toho jedním tahem udělá temný les. Fakt ne, je mnoho zdařilejších verzí této pohádky.

• 20.11.2017  11:46

Sorry jako, ale s futuristickými pohádkami jsem skončil někdy kolem Total Recallu. Hádám, že to je dáno věkem, ale asi jsem z těchto latexových kalhot již odrost. Jo, kdyby mne příběh dokázal znovu vtáhnout tím stylem, že bych ústředním aktérům jejich dobrodružství pomalu záviděl a chtěl ho zažít na vlastní kůži, tak proč ne....ale tady si pamatuji pouze to, že to bylo dlouhé, házeli po sobě nějaké létající talíře, jezdili na podivných motorkách a holky tam měli strašně sexy upnutý outfit....to jest bohužel vše, co ve mne po závěrečných titulcích zůstalo.

• 17.11.2017  08:58

Ať si je legendární "Denik Ostravaka" sám o sobě kultem jakým chce, celovečerní debut doposavadního pomocného režiséra Davida Kočára je jedním velkým skokem vedle. Nečetl jsem rázovitý blog (slyšel jsem nějaké audio záznamy), ale hádám že svůj věhlas nezískal podobným projevem. Všechno vylejt, od Chmely (snad ještě méně uvěřitelný Ostravák, než nebohý "Ruda" Kavalčík) po všechno. Nevím co na to doly odkojení domorodci, ale za mne tahle Ostrava určitě ne!

• 17.11.2017  08:33
    Strážci výčepu (TV pořad) (2016)

Malý, nenápadný počin, který určitě má opodstatnění a své drobné místo na slunci si bezesporu zaslouží. A Karel Hynek? Proč ne?

• 17.11.2017  08:25

První dobrá...."tadááááá", máme tady učebnicovou ukázku toho jak ještě hluboko může klesnou tuzemská kinematografie. Stačí přisednout k pánům Hynkovy, Lvovy, Petrášovy a Frauenbergovy k jejich stolu a máte jasno. O hraní se snad ani nemusíme bavit (jeho hledáním se snad ani neobtěžujte) , že David Král, který si vzal na svá bedra snad zbytek profesí, je na startu a dost možná zároveň na konci své filmařské kariéry, je taky jasné hned z první minuty....a tak dále a tak dále. Playgirls, Waterloo po česku, Kameňák 3, Musíme se sejít...trapas must go on. Co v této situaci tak poradit: vyděržaj pionier!!!!!!!!! Stačí se naladit na nastavenou "levnější vlnu" a najednou se bavíte....a pozor! místy se královsky bavíte. Rázem je Radek Petráš, který je jinak co se týče hereckého projevu někde na úrovni brigádníka v asijské večerce, ten nejzábavnější tvor tohoto okamžiku a hlášky jim podané chutnají nejlépe - Arnošt Frauenberg regulérní herec a mohl by se touto disciplínou bez problémů zabývat - některé gagy by se dali vyvažovat zlatem - komedie je svěží letní záležitostí ....snad jenom ten "král zvířat" Heřman Lev se nedokázal chytit. Omlouvám se na stotisíckrát, že jsem tento v pointě amatérský počin odsoudil hned v zárodku...ne, nejde o žádné dokonalé filmařské dílo, ale já klidně sednu na letitou rezavou skládačku a v duchu hesla "jen my, instinkt a příroda" vyrazím směr legendární kemp Bambus.

• 18.10.2017  15:03

Vím, že jsem Velkým Všehomírou nebyl na tuto planetu seslán jako cílová skupina povečerníčkových dobrodružství Disneyovské opatrovnice dětí a ani se tak netvářím....každopádně já se bavil. Nejsem dvanáctiletá slečna a už jí hádám nikdy nebudu, ale proč ne. Na nic si to nehraje....jsem takový a takový filmek a tak se i chovám. Navíc rozpětí potencionálních diváků je víc než nemalé. Je to jízda....sice stylem dětská pyžamová párty, ale jízda. Dejte svým plyšákům vařit imaginární čaj, poházejte po podlaze polštáře a rodiče nechce dělat si to svoje...noční dobrodružství začíná :D

• 18.10.2017  12:39

Sorry jako, já mám tyhlecty úchylnosti docela rád, ale i ten ejakulát v ponožce mé své hranice. Za prvé: Zac Efron (ač byl v Sousedech docela slušným neortodoxním psychoušem), tak prostě NE!!! Za druhé: Bože, proč bych měl chtít vidět legendu s velkým L jakou je De Niro masturbovat? Ne sorry, fakt nechci. Já vím, zmrdomedie podobného ražení momentálně slaví žně, ale tenhle úchylný geront je přesně tím případem snahy za každou cenu. Vtipy laciné (bohužel jsou vtipy laciné a vtipy laciné), děj aby nějaký byl, o "hercích" jsme se již zmiňoval....pane De Niro, vzpamatujte se! - chcete aby se nás pamatovalo jako na "zuřícího býka" nebo honící si ho slimáka.

• 11.10.2017  15:11

"Ano, ano, tam" "Takhle přesně to mám rád" I když by se dalo říci, že jednu dobu začalo být lehce globálně přezombíkováno, tak tohle byla jízda přesně podle mého gusta. Nic náročného, humor laciný, ale trefný, dokonce i ty nemrtví nebyli odflánkuti....já se bavil. Přijde mi, že tihle přátelé táborových ohňů v záplavě všech těch Jamesů Franců, Seth Rogenů, Juddů Apattowů, Haroldů, Kumarů a dalších jim podobným, nedostali příliš prostoru na prknech jenž znamenají nekorektnost. Což je milé dámy nespravedlnost nejhrubšího zrna...a za to dám mozek do ohně.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59