Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 18.10.2017  15:03

Vím, že jsem Velkým Všehomírou nebyl na tuto planetu seslán jako cílová skupina povečerníčkových dobrodružství Disneyovské opatrovnice dětí a ani se tak netvářím....každopádně já se bavil. Nejsem dvanáctiletá slečna a už jí hádám nikdy nebudu, ale proč ne. Na nic si to nehraje....jsem takový a takový filmek a tak se i chovám. Navíc rozpětí potencionálních diváků je víc než nemalé. Je to jízda....sice stylem dětská pyžamová párty, ale jízda. Dejte svým plyšákům vařit imaginární čaj, poházejte po podlaze polštáře a rodiče nechce dělat si to svoje...noční dobrodružství začíná :D

• 18.10.2017  12:39

Sorry jako, já mám tyhlecty úchylnosti docela rád, ale i ten ejakulát v ponožce mé své hranice. Za prvé: Zac Efron (ač byl v Sousedech docela slušným neortodoxním psychoušem), tak prostě NE!!! Za druhé: Bože, proč bych měl chtít vidět legendu s velkým L jakou je De Niro masturbovat? Ne sorry, fakt nechci. Já vím, zmrdomedie podobného ražení momentálně slaví žně, ale tenhle úchylný geront je přesně tím případem snahy za každou cenu. Vtipy laciné (bohužel jsou vtipy laciné a vtipy laciné), děj aby nějaký byl, o "hercích" jsme se již zmiňoval....pane De Niro, vzpamatujte se! - chcete aby se nás pamatovalo jako na "zuřícího býka" nebo honící si ho slimáka.

• 11.10.2017  15:11

"Ano, ano, tam" "Takhle přesně to mám rád" I když by se dalo říci, že jednu dobu začalo být lehce globálně přezombíkováno, tak tohle byla jízda přesně podle mého gusta. Nic náročného, humor laciný, ale trefný, dokonce i ty nemrtví nebyli odflánkuti....já se bavil. Přijde mi, že tihle přátelé táborových ohňů v záplavě všech těch Jamesů Franců, Seth Rogenů, Juddů Apattowů, Haroldů, Kumarů a dalších jim podobným, nedostali příliš prostoru na prknech jenž znamenají nekorektnost. Což je milé dámy nespravedlnost nejhrubšího zrna...a za to dám mozek do ohně.

• 11.10.2017  10:51
    Zpívej (2016)

" Sing, sing, sing, sing.-Everybody start to sing-La dee da, ho, ho, ho-Now you're singing with a swing". No nevím jak Vy, mně do zpěvu zrovna 2x nebylo. Hodně zvířátek, hodně písniček...ale co dál?...ploché jako hruď vietnamské maratonkyně! Dětem se to ale bude líbit...jak už jsem se zmínil, je tam hodně zvířátek :D

• 6.10.2017  13:33

Ale jo, nejprve jsem měl s touhle sérií jisté soukromé problémy, ale léta jenž uháněla jako zběsilá mne s Haroldem & Kumarem opět posadila ke společnému stolu. Ono je občas potřeba pořádně zatopit pod kongem...sem tam si řeknete, že toho už je moc, občas se potýkáte s trapností a přijdou taky chvíle kdy se upřímně zasmějete. Neposloužím porovnání s rokem 2004, (jak jsem již psal tahle série mnou nejprve tak nějak bez povšimnutí projela a vracím se k ní až jednu dekádu po její premiéře a to rovnou dvojkou) ale jízda to byla......čpěla močí, ale byla. ps: Jdu se poohlédnout po prvním pokračování, máme nevyřízené účty.

• 6.10.2017  11:29

Nemám tohle dětsky jednoduché hodnocení rád, ale tady se hodí asi jako nikdy....nenadchne a ni neurazí....a takhle bych klidně mohl svůj komentář ukončit. Rád si ujíždím na strýčkoSamovských prvoplánových patosech o Davidech mocnějších Goliáše......ale tady o to v pointě nakonec vůbec nejde. Středoškolský tým pod vedením "umučeného Krista" Caviezela sice hraje tu čecháčkovy příliš neznámou americkou obdobu rugby - vyhrávají, prohrávají (tedy oni de facto pouze vyhrávají), brání, skórují, trénují- tvůrci si však více než výměšku potních žláz vypoceném na 120yardovém hřišti zaměřují na ty vyloučené při soukromých dramatech zúčastněných. Ten zanedbává rodinu, ten má problémy s otcem, ten tragicky zemře, ten má rozvázanou tkaničku....rozehráno toho je mraky, ale nic nemá vyústění, nic nemá nějaký zásadní dopad na děj, vše si jen tak profrčí kolem stadionu, zamává a jede dál. Takže v pointě před námi nestojí ani sportovní snímek, ani regulérní drama, ani nic jiného....jenom takový líný kočkopes. I když to z mého hodnocení na první pohled vůbec nemusí vypadat, Na vítězné vlně není špatným filmkem.... jenom hrát v týmů kouče Ladouceura, tak by byl posazen na lavici určené náhradníkům, protože do hry rozhodně nedává všechno.

• 6.10.2017  10:32

Pětka s Hvězdičkou, Výbuch bude v pět, Malý velký hokejista nebo právě Třetí skoba pro Kocoura - čelní zástupci "malých" dílek pro mládež, které ač nikdy nezískají status jako například Páni kluci, nerozlučně patří k mému dětství a jejich televizní reprízy si i dnes v pokročilejším věku nikdy nenechám ujíst. Trocha (no spíše kopec) toho pionýrského optimizmu lze bez úhony přejít...nakonec to působí takovým bizardním způsobem až roztomile. A pak už tu máme aroma letních prázdnin, zápletku takřka kriminální, skály, dobrodružství, frajery, kočky i Kočičky...prostě vše co je potřeba k troše toho nenáročného pubescentního zabavení před třiceti lety. Tento komentář píši v sedmatřiceti letech po té co jsem narazil na odpolední televizní reprízu a pevně doufám, že tak za rok si zase nějakou tu skalku společně vylezeme.

• 13.9.2017  13:10

Na stojáka, Comedy Club, Komici s.r.o., Undeground comedy. Sečteno - podtrženo, originální český stand-up. Fenomén, který si svou pracovitostí vydobyl své místečko na malém tuzemském sluníčku a jako takový považuji nápad o jakési roadshow těchto věrozvěstů moderního humoru za hodný palce nahoru. Bohužel realizace samotná až příliš závisí na samotných aktérech a když se Vám to sejde tak, že defakto pouze jeden (tedy vlastně dva - Pavlásek a Jožo Kysucký) dokáže bavit, tak to potom máme problém. Pavlásek maže, o tom žádná....hlavním kamenem úrazu je fakt, že druhou nevětší porci minut si pro sebe uzmul pražský Ostravák Kavalčík aka Ruda z Ostravy, kterého popularitu jsem nikdy nepochopil ani jedním procentem. Pak tu máme Knora, který působí spíše jako jakási šedá eminence, Kočičkovou, na kterou mám lékařem potvrzenou alergii, Nedvěda, kterému se bohužel prostoru nedostává a Matonohu, který je celoživotně totálně nevtipný. Takže, když do auta posadíte jednoho trapného, jednoho upozaděného, jednoho přehrávajícího, jednu nesympatickou, jednoho rádoby šéfa a jednoho Jožo Kysuckého, tak výsledek je?

• 13.9.2017  11:31
    Štěpec (TV film) (2017)

Nevím, ale za mne strašně strojené. Posezení nad rýží u maminky, hovor s Daviscupovým kapitánem Navrátilem...."Štěpec" se, na rozdíl od jeho mnohem úspěšnějšího týmové kolegy Berdycha, stal populární především díky svojí bezprostřednosti, ala tady působí jako špatný herec se špatným scénářem.Vím, že většinu "tuzemáků" si Štěpánek omotal kolem prstu svou hrou na patriota, který byl šel za svou vlast položit život na barikády...já mu to nikdy nežral, ale i tak jsem o jeho medailonku čekal větší kabaret.

• 8.9.2017  15:19

Bong je mi svědkem, že tyhle trávou a nekorektností čpějící záležitosti miluju jako pěkně tvarované dámské pozadí, nemluvě o tom, že Seth Rogen je jedním ze skupinky vyvolených....každopádně tohle už bylo naprosto zbytečné. Bez nápadu, umaštěné, lehce zapomenutelné. Ač kostelní scéna patří k tomu nejlepšího za posledních x let, zbytek páchne víc než rozlitým pivem recyklací. Recyklací stokrát omletých gagů, dialogů a výrazů. Navíc jestli jsem psal o Rogenovy jako o vyvoleném, tak s Levittem mám už přes dvacet let docela problém a Mackie byl, je a zřejmě i zůstane jenom slušně placenou přidržtaškou. Už se těším na další bosí běh po střepech jenž znamenají úlet, ale tenhle vánoční večírek brzy vytěsním ze své paměti.

• 8.9.2017  11:51

Se "zoufalou nemanželkou" Bridget jsem se za těch patnáct let naučil celkem obstojně koexistovat. Jednou za X let ji pozvu k sobě domů....pobavíme se, ale že by jsme se z toho chtěli udělat nějaké pravidelné dostaveníčka, tak to určitě ne. Á, po deseti letech zase stojí za dveřmi. Sedíme, kecáme, pořád se v tom plácá, chvíli se tváří jako že jasně míří na určitou cílovku, pak to hraje na všechny strany a pořád dokola. Zdlouhavé "ženské" pasáže střídají geniální gagovky (festivalová pasáž mne dostala do kolen) s tím, že i když se scénáristé snaží nacpat do úst všem v okruhu sta kilometrů slovíčka ala Městečkou South Park, "vlhký kapesníček nálada" vede nad zbytkem pelotonu.Takže jako vždy příjemná návštěva. Když mi bude chtít Bridget ukázat své vnouče nebo oznámit že její synek nastoupí základní školní docházku, nema problema, klidně může kdykoliv zaklepat na moje dveře.

• 5.9.2017  15:19

"Po strništi bos, natloukl si nos". Možná ne ani tak kvůli nedostatku obuvi, ale protože bude (což není taky tak úplně spravedlivé) většinou řadových diváků srovnáván s jedním z nejlepších filmů naší historie Obecnou školou. Přitom "nový Svěrák" je zatraceně podařený počin....malebná kamera, Svěrákovské dialogy, herecké persony (teda jenom mi vysvětlete koho napadl Vetchý s Voříškovou jako manželský pár), technicky dokonalé....akorát mi celková story nějak nedrží pohromadě. Jako kdyby někdo do placu házel jednotlivé vzpomínky, ale tak nějak zapomněl, že jako celek mají tvořit celovečerní film. Nechci srovnávat, ale musím....Po strništi bos není Obecnou školou, ale Obecnou školkou. Školkou do které by jste rádi zapsali své dítě, ale zároveň cítíte, že někde v okolí je určitě nějaká kvalitnější.

• 5.9.2017  11:23

Na Hromnice o den více v "transformers" hávu :D Ne vážně, celkem slušně investované dolárky...minimálně co se týče visuální stránky. Každým dalším snímkem jsem více a více unesen technologickou vyspělostí filmařských týmů. Milovníci podobně ražených záležitostí musí mít mokré sny ještě dvě měsíce po shlédnutí. Každopádně já nejsem přímo sci-fi ultras a tak nezcela sdílím zdejší nadšení. Cruise a Blunt v pohodě, jak už jsem psal diváci spokojení, o visuelních orgiích jsem se také již zmínil....možná lehká sterilita příběhové linky, ale nakonec vlastně ani nevím v čem se rýpu.

• 5.9.2017  11:14
    Mimi šéf (2017)

Docela mne překvapují zdejší komentáře, kteří většinou tuto kreslenou ódu na rodinné štěstí častují přídomkem "pouze pro dětské publikum". Já osobně jsem byl divákem snímku, který mne po nějaké době sterilních stejnostejných animáků na první dobou zaujal. Bylo by spravedlivější říci, že především první část, která si jede víc ve stylu padni kam padni (samozřejmě v rámci filmu pro školko-školou povinné), je pro odrostlé publikum o poznání atraktivnější. Druhá polovina už až moc hraje na láskyplnou notu, což zase na druhou stranu ocení později narození diváci (alespoň mé dcery tak učinily). Každopádně bavili jsme se celá rodina a to by myslím mělo být prioritním úkolem všech animáků celého světa..... "howgh".

• 25.8.2017  13:20

ajajaj, dalo to ale fušku tuhle lišku čapnout.....a přitom ze startu to vypadalo na snadný lov. Cítil jsem sportovní nádech (to mám rád), viděl jsem bravurní představení pana herce Steve Carella (a nakonec i Channinga Tatuma), pochopil, že nepůjde o pouhou zápasnickou hříčku (v tom jsem se nemýlil).....ale najednou koukám, že rafičky na mých hodinkách kmitají jako pominuté, zatím co děj si to šine úplně jiným tempem. Hádám, že Bennett Miller ví proč se snaží diváka nadopovat sedativy (nakonec se mu to povedlo již v Capotem), ale podle mne tohle tlumení listopadovými barvami, šetrným krokem i slovem a celkově vším za mne působí spíše jako brzdič všeho, co doposavad nějakým způsobem fungovalo. Najednou se začnou v hluchým místech začnou ztrácet emoce, euforii střídá chlad a excelující protagonisté začnou nudit. Tohle mohl být zatraceně vynikající snímek, kdyby.............

• 21.8.2017  15:13

Ten pocit, když natočíte parodii na svým způsobem kulturní odpad a dopadnete snad ještě hůře. Ač milovník parodií (ovšem těch kvalitních, tak jako to uměla legendární trojka ZAZ), nikdy jsem humoru bratří Wayansů nepřišel úplně na chuť. Navíc mi přijde, že rok od roku víc a víc padají suchým záchodem směrem dolů. Tohle opravdu nebylo kdovíjaké povyraženíčko.....laciné, nevtipné.....ano víme, parodujete 50 odstínů šedi, ale co dál? Pokus o gag každou desátou vteřinu...úspěšnost 1 ku 200. Mám tady výzvu pro filmaře všech ras, velikostí i náboženství: Kdo nabídne Marlonu Wayansovy nějakou roly, která není založená na vypouštění tělesných plynů?....myslím si, že už dávno nestal čas jít dál.

• 21.8.2017  13:17
    Všiváci (2014)

Nemohu si vybavit, kdy naposledy jsem viděl podobně "zvláštní" tuzemský kousek. Neříkám špatný, ale jednoduše "zvláštní". Zvláštní svým pojetím, svou strukturou, svým znázorněním....jednoduše svým bytím. Vůbec nevím jak se k němu postavit, chvíli koukám s otevřenou pusou, chvíli si říkám: "to si ze mne děláte pr..l?".....útržky létají vzduchem, tvůrci exhibují, mozek nechápe. Máme tady skupinu "zbytečné", pak "nepochopitelné" a nakonec "po drogovém večírku". To se týče visuelní stránky, tak na domací poměry jde o velmi slušnou práci, problém nastává s tím co znázorňuje....jak říkám, zvláštní snímek.

• 21.8.2017  12:32
    Zoolander (2001)

Se Zoolanderem se to má asi jako s olivami....na chuť mu přijdete (tedy pokud) až s věkem. Když jsem léta páně 2001 viděl jeho a Jeníčkovo prvotní eskapády myslel jsem si něco o zadnici. Je rok 2016 a já si troufám tvrdit, že jsem se naučil akceptovat podobný styl humoru, ba dokonce jsem se stal jeho fanouškem. Buřtogulášoidní satyra na umaštěné pozlátko podaná stylem "koho tanga nosíš, toho psa ojeď"...zkrátka úlet hodně za hranice dobrého vkusu. Přiznám se bez mučení, mám to rád.....a navíc Zoolander je z těch filmů podobného ražení, který ani zbytečně blbý, ani nic jiného....zkrátka ví, co a kam patří. Takže per to do mne pane Stiller, jsem připraven na trojku.

• 21.8.2017  11:55

Trochu ostuda z mé strany.....o tomto životopisném dramatu vím od data jeho vzniku, samozřejmě, protože jeho pověst ho předchází (jako ukázka např. 8 nejlepší zde v době mého hodnocení) a já se k němu dopracoval až šest let od jeho premiéry a to vlastně jenom díky mému upoutání na lůžko. No a musím konstatovat: "dobré"....spravedlivější by bylo velmi dobré...ale z mého pohledu ne zase příliš převyšující podobně ražené kousky (teď mne z hlavy napadá např. Klepání na nebeskou bránu nebo Než si pro nás přijde). Tenhle příběh, navíc umocnění reálnými základy, musí chytnout za srdce i ty jenž ho nevlastní. Navíc jako bonus dokonalý mix charakterů ústřední dvojice....opravdu je na čem stavět. Každopádně za mne jde pouze o nadstandardně zdařilá žánrovka, každopádně top moje "top 10" má jiné obsazení.

• 21.8.2017  11:40
    Wilsonov (2015)

Fakt nevím, bylo to docela trápení. Bylo vzorem Tajemství hradu v Karpatech nebo Mazaný Filip?......četl jsem také o inspiraci ještě nevečeřící Adélou. Ať tak nebo tak, největší problém jsem měl se stylizací Vojty Dyka....jeho postava (bohužel jedna z ústředních) mne doslova iritovala. Naštěstí katastrofu odvrací Macháčkův (lépe řečeno Foodův) brzký nástup na scénu - karikaturní (ostatně takové jsou všechny) postava zaoceánského detektiva drží svým projevem drží Wilsonov po celou dobu těsně nad hladinou. Jinak visuelně nápadité, nekonvenčně hravé i nějaký ten vtip se podařil, tak proč to celé dohromady skřípe jako rezavé tůčko? Je to nedotažené. Podařené momenty se utápí v křečovitém guláši páně Epsteinově. Za pokus o "něco jiného" určitě palec nahoru....za ztrávnění spíše opačným směrem!!

• 21.8.2017  11:38
    Vzmuž se (2015)

Proč já a Vzmuž se?....jednoduchá odpověď: " Simon Pegg". Ale......jo, Simon Pegg to byl...... já osobně bych rozhodně zvládnul větší porci. Kombinace Pegg, Palmer, Velká Británie, romantická komedie....to je přeci třaskavá kombinace mající potenciál dítěte zplozeného z manželství Agassiho s Gráfovou.....bohužel se nemohu oprostit od myšlenky, že potenciál nebyl úplně využit. Já vím, že na poli takzvaných rom-comů se jenom horko těžko může přijít s něčí "jiným", ale když už jsem u toho Pegga, tak třeba v případě Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám se to bezesporu podařilo. Man up je příliš nevyrovnaný.....první (dejme tomu) polovina funguje jako svižná nekonvenční komedie......bohužel tempo poté lehce upadá a navíc pokulhává rozvíjení původní zápletky. Navíc, i když nejde o remake Pretty Woman nebo Hříšného tance, bych se nebál ještě trochu přitlačit na pilu. Prostě naperte do mne plnou dávku Mr. Pegga a nazdar...tohle byl příliš dietní salát.

• 21.8.2017  11:23

Za mne určitě ano...jenom úvodem moje zkušenost byla u nás na vsi v letním kině a jako takové si vzhledem k okolnostem troufám tvrdit ideální záležitost. Nenásilné, pro celou rodinu, kvalitně obsazené, nějaký ten humor taky nechybí....jak říkám, uprostřed srpna do letního kyna, značka Ideál. Je jasné, že když se ponoříme hlouběji do Sázavy, tak samozřejmě dojdeme k závěru, že voda je kapánek klaná. Trochu vykrádačka (ale buďme dnes originální) , trochu prvoplánovost, trochu toho a trochu tamtoho a nakonec dojdeme k závěru, že když už si nejdeme pro cenu filmových kritiků, tak se klidně můžeme ještě víc utrhnout z řetězu. Ale znovu opakuji, chcete li svou vesničku střediskovou pobavit pohyblivými obrázky a uspokojit jak Jardu co právě slezl z kombajnu, tak zapšklou knihovnici a jejich dvacetšest koček, roztáhněte na místním fotbalovém hřišti plátno a na něm ať se prohání Špunti na vodě.

• 20.7.2017  10:14
    Žraločí tornádo 3 (TV film) (2015)

Ajajajaj....neměl jsem tu čest s předchozími dvěma Žralokonády a tak jsem koukal jako třicetiletý panic na kojící sousedku, když se na mne snesla první parybí přeháňka. Ale nakonec, proč ne?.....tohle je to správné "Béčko"....no "Béčko"?....jaké jsou další písmena v abecedě? Žraloci útočící z nebe, krvavé efekty vytvořené žáky základní školy v hodině kreslení, pomalu zapomenuté filmové (nebo televizní) hvězdy v hlavních rolích, i sexy obnažená těla.....no prostě klasika :D Opravdu to je strašná kravina........kdo zasedne před obrazovku v póze univerzitního profesora, tak ten si hlavu ukroutí.........ale když k ní jako ke kravině přistoupíte, tak se Vám dostane určitého stupně uspokojení.

• 8.6.2017  14:26

Mraky chyb, přešlapů, faux pas, nedostatků a kdo ví ještě čeho. Kde mám začít? To měla být reakce na Rosamundu Pilcher? - působilo to jako dva díly novácké Ulice křížené s jódlující romatikou. Kdo Vám poradil obsadit polské "pany božské"? - za a) přímo do uší bodalo i pro náčelníka ostrova lidojedů na první dobrou jasné předabování, za b) ani jeden z jmenovaných neplývá kdovíjakým charisma a za c) zrovna páni dabéři těchto postav se mohli bez problémů postavit i před kameru! A když už jsme u castingu, tak proč plýtváte herci typu Jan Budař na sekundové role? - pro tuto postavu jste klidně mohli oslovit náhodného nakupujícího v supermarketu. Co ten Mareš na konci? - vždycky jsem hlasoval pro trefná camea, ale tohle ve stylu Čundrcountryshow jenom ukazovalo na malost snímku. A co ten příběh samotný? - to neumíme udělat originální českou láskačku - jenom klišé, stereotypy a ohranost. A proč ty laciné rádoby dramatické výrazy? Chvílemi jsem si připadal jako v parodii bratří Wayansů. No nic, mohl bych ještě pokračovat, ale řídím se heslem: "do mrtvol se nekope" a tak budu taky alespoň trochu chválit. Klára Issová....kolikrát jsem s ní měl za posledních X let tu čest...takřka ani jednou. Jednu dobu jsem si říkal jestli vůbec holka ještě hraje a ono ejhle, je tady a tohle jí sedlo jako zadnice na hrnec. No, ale to je asi tak všechno....vlastně jsem se párkrát i zasmál....sice prvoplánovým gagům, ale zasmál....ale tohle je fakt už vše....celkově "škoda mluvit".

• 11.5.2017  12:40

Ne tak úplně na krku, ale rozhodně bezva komedie. Vesnička středisková, která svou karikaturností nesousedí s Babovřeskami - lovestory, které svou darovanou kyticí neatakuje červenou knihovnu - českost, které v Chorvatsku na pláži nekoukají ponožky ze sandálů - kvalitně obsazené, nepodbízející, příjemné, oddechové, jednoduché jako vidle. Režijní prvotina zavedeného producenta Tomáše Hoffmana nebude sbírat České lvy kosou ani nebude tuzemským kandidátem na Oscara za nejlepší cizojazyčný film...ona má jiné hodnoty. Hodnoty, které jsem vypíchnul v předchozím textu.

• 11.5.2017  12:06

Kurvomedie podobného střihu slaví poslední dekádu nefalšované žně.....já jsem rozhodně všema deseti pro....má to však i svá úskalí...kde brát a nekrást?!?!? Dochází nápady, žerty se opakují a nebo přichází na řadu hluchá místa. Francův bezprostřední multimilonář disponuje stejnými mouchami: geniální vtípek, vata, slušný vtípek, vata, vata, slabší vtípek a tak pořád dokola. Každopádně Franco je zaručený držák, Cranston mne jako neznalého Perníkového táty mile překvapil, Deutch je kočka, je kočka, je kočka a perfektne urobená a samotný Proč právě on? patří k tomu lepšímu co bylo v daném žánru poslední dobou natočeno.

• 3.5.2017  11:36

Upřímně řečeno jsem tak nějak počítal, že Eastwoodův návrat do hry, bude více fungovat jako sportovní snímek....klidně stokrát omleté klišé o outsiderovy, který až na konec světa došel, ale zkrátka více o odpalování kožených balónků....mám to prostě rád. Tady je však bohužel baseball použit jako jakýsi nástroj ke rozehrání průměrného vztahového dramatu...a když dramatu, tak na první pohled tuctově jalového. Takže pálky a rukavice do kouta a pojďme se šťourat v nevyřešených otázkách mezi stárnoucím hledačem talentů a jeho dcerou, ambiciózní právničkou. Nevím jestli předešlá spolupráce s Robertem Lorenzem přiměla "dirty Harryho" ještě jednou osedlat hereckého oře, ale dříve avizovaná poslední role v Gran Torino by byla důstojnější derniérou.

• 2.5.2017  12:23

Tak tohle nebyly zrovna dvakrát zábavné prázdniny....možná tak (nebo určitě) příjemná dovolená pro dotyčný filmový štáb, ale ty drahý diváku raději honem zanes uspořenou libru do nejbližší cestovky. Hned v první minutě to tam napálíme v podobě hlavního hrdiny hledajícího vhodné místo k vykonání velké potřeby...to aby bylo každému ze staru jasno oč tu poběží. A scénář jste nechali na letišti u odbavení? Potřebuju na velkou-zhulím se- ožeru se- zhulím se-potřebuju na velkou-udělám lachtana-zhulím se-potřebuju na velkou-ožeru se-zhulím se.....tak jsme se zasmáli "ha, ha, ha"! Z dobře sestříhané upoutávky se by dalo uvěřit, že jde o vtipnou letní odpočinkovou komedii, ale realita je trochu jiný Cabernet Sauvignon. Když nejvydařenějším počinem celého projektu je písnička z závěrečných titulcích, tak je hádám něco špatně.....že pane Michálek?

• 28.4.2017  11:46
    Vykolejená (2015)

Female Apatowka? Ok, určitě! Ale tady nám něco hapruje..... vůbec to jako Apatowka nefunguje. Osobně bych řekl, že to je samotnou Amy Schumer. Komička otřískaná ze všech stran Comedy Central jakoby najednou byla hozena doprostřed oceánu na vypuštěném člunu.....neví jestli se má pokusit o nafouknutí plavidla a nebo se vydat kraulem vstříc horizontu. Považuji se za skalního fans podobně laděných kousků, ale ruku na penis, tady jde o tlačení nečehosi někam, kde se to cosi necítí vůbec ve své kůži. Ony už dvě hodiny je hodně přes čáru....nebavíme se o Forrestu Gumpovi....to zkrátka musí všechno štymovat. No nevím, Amy by se ještě asi měla převážně realizovat na poli stand upu nebo by se jí lehce mohlo stát, že bude "Vykolejená".

• 28.4.2017  10:58

Petr Zelenka je zkrátka jedním slovem solitér, který si filmařinu dělá po svém a co je nejdůležitější jinak. Je to mystifikační komedie? Je to psychologické drama? Je to pštros? Vůbec jsem nevěděl do jaké klece tohoto devadesátiletého žaka šedého zavřít a přesto jsem si vrněl jako u plného krmítka.Zkrátka pábitelská originalita, neotřelý vtip, dětská hravost, hodinářská vypracovanost, to vše made in Petr Zelenka.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58