Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 8.6.2017  14:26

Mraky chyb, přešlapů, faux pas, nedostatků a kdo ví ještě čeho. Kde mám začít? To měla být reakce na Rosamundu Pilcher? - působilo to jako dva díly novácké Ulice křížené s jódlující romatikou. Kdo Vám poradil obsadit polské "pany božské"? - za a) přímo do uší bodalo i pro náčelníka ostrova lidojedů na první dobrou jasné předabování, za b) ani jeden z jmenovaných neplývá kdovíjakým charisma a za c) zrovna páni dabéři těchto postav se mohli bez problémů postavit i před kameru! A když už jsme u castingu, tak proč plýtváte herci typu Jan Budař na sekundové role? - pro tuto postavu jste klidně mohli oslovit náhodného nakupujícího v supermarketu. Co ten Mareš na konci? - vždycky jsem hlasoval pro trefná camea, ale tohle ve stylu Čundrcountryshow jenom ukazovalo na malost snímku. A co ten příběh samotný? - to neumíme udělat originální českou láskačku - jenom klišé, stereotypy a ohranost. A proč ty laciné rádoby dramatické výrazy? Chvílemi jsem si připadal jako v parodii bratří Wayansů. No nic, mohl bych ještě pokračovat, ale řídím se heslem: "do mrtvol se nekope" a tak budu taky alespoň trochu chválit. Klára Issová....kolikrát jsem s ní měl za posledních X let tu čest...takřka ani jednou. Jednu dobu jsem si říkal jestli vůbec holka ještě hraje a ono ejhle, je tady a tohle jí sedlo jako zadnice na hrnec. No, ale to je asi tak všechno....vlastně jsem se párkrát i zasmál....sice prvoplánovým gagům, ale zasmál....ale tohle je fakt už vše....celkově "škoda mluvit".

• 11.5.2017  12:40

Ne tak úplně na krku, ale rozhodně bezva komedie. Vesnička středisková, která svou karikaturností nesousedí s Babovřeskami - lovestory, které svou darovanou kyticí neatakuje červenou knihovnu - českost, které v Chorvatsku na pláži nekoukají ponožky ze sandálů - kvalitně obsazené, nepodbízející, příjemné, oddechové, jednoduché jako vidle. Režijní prvotina zavedeného producenta Tomáše Hoffmana nebude sbírat České lvy kosou ani nebude tuzemským kandidátem na Oscara za nejlepší cizojazyčný film...ona má jiné hodnoty. Hodnoty, které jsem vypíchnul v předchozím textu.

• 11.5.2017  12:06

Kurvomedie podobného střihu slaví poslední dekádu nefalšované žně.....já jsem rozhodně všema deseti pro....má to však i svá úskalí...kde brát a nekrást?!?!? Dochází nápady, žerty se opakují a nebo přichází na řadu hluchá místa. Francův bezprostřední multimilonář disponuje stejnými mouchami: geniální vtípek, vata, slušný vtípek, vata, vata, slabší vtípek a tak pořád dokola. Každopádně Franco je zaručený držák, Cranston mne jako neznalého Perníkového táty mile překvapil, Deutch je kočka, je kočka, je kočka a perfektne urobená a samotný Proč právě on? patří k tomu lepšímu co bylo v daném žánru poslední dobou natočeno.

• 3.5.2017  11:36

Upřímně řečeno jsem tak nějak počítal, že Eastwoodův návrat do hry, bude více fungovat jako sportovní snímek....klidně stokrát omleté klišé o outsiderovy, který až na konec světa došel, ale zkrátka více o odpalování kožených balónků....mám to prostě rád. Tady je však bohužel baseball použit jako jakýsi nástroj ke rozehrání průměrného vztahového dramatu...a když dramatu, tak na první pohled tuctově jalového. Takže pálky a rukavice do kouta a pojďme se šťourat v nevyřešených otázkách mezi stárnoucím hledačem talentů a jeho dcerou, ambiciózní právničkou. Nevím jestli předešlá spolupráce s Robertem Lorenzem přiměla "dirty Harryho" ještě jednou osedlat hereckého oře, ale dříve avizovaná poslední role v Gran Torino by byla důstojnější derniérou.

• 2.5.2017  12:23

Tak tohle nebyly zrovna dvakrát zábavné prázdniny....možná tak (nebo určitě) příjemná dovolená pro dotyčný filmový štáb, ale ty drahý diváku raději honem zanes uspořenou libru do nejbližší cestovky. Hned v první minutě to tam napálíme v podobě hlavního hrdiny hledajícího vhodné místo k vykonání velké potřeby...to aby bylo každému ze staru jasno oč tu poběží. A scénář jste nechali na letišti u odbavení? Potřebuju na velkou-zhulím se- ožeru se- zhulím se-potřebuju na velkou-udělám lachtana-zhulím se-potřebuju na velkou-ožeru se-zhulím se.....tak jsme se zasmáli "ha, ha, ha"! Z dobře sestříhané upoutávky se by dalo uvěřit, že jde o vtipnou letní odpočinkovou komedii, ale realita je trochu jiný Cabernet Sauvignon. Když nejvydařenějším počinem celého projektu je písnička z závěrečných titulcích, tak je hádám něco špatně.....že pane Michálek?

• 28.4.2017  11:46
    Vykolejená (2015)

Female Apatowka? Ok, určitě! Ale tady nám něco hapruje..... vůbec to jako Apatowka nefunguje. Osobně bych řekl, že to je samotnou Amy Schumer. Komička otřískaná ze všech stran Comedy Central jakoby najednou byla hozena doprostřed oceánu na vypuštěném člunu.....neví jestli se má pokusit o nafouknutí plavidla a nebo se vydat kraulem vstříc horizontu. Považuji se za skalního fans podobně laděných kousků, ale ruku na penis, tady jde o tlačení nečehosi někam, kde se to cosi necítí vůbec ve své kůži. Ony už dvě hodiny je hodně přes čáru....nebavíme se o Forrestu Gumpovi....to zkrátka musí všechno štymovat. No nevím, Amy by se ještě asi měla převážně realizovat na poli stand upu nebo by se jí lehce mohlo stát, že bude "Vykolejená".

• 28.4.2017  10:58

Petr Zelenka je zkrátka jedním slovem solitér, který si filmařinu dělá po svém a co je nejdůležitější jinak. Je to mystifikační komedie? Je to psychologické drama? Je to pštros? Vůbec jsem nevěděl do jaké klece tohoto devadesátiletého žaka šedého zavřít a přesto jsem si vrněl jako u plného krmítka.Zkrátka pábitelská originalita, neotřelý vtip, dětská hravost, hodinářská vypracovanost, to vše made in Petr Zelenka.

• 13.4.2017  14:47

Tak po roce (plus mínus) opět jako celá rodina před plátnem, které znamená svět. Naposledy to byla Zvonilka a tvor Netvorm která mne z pohledu dětského diváka svou syrovostí víc než zklamala. Když k tomu ještě přidám Gosnellovy více než nepodařené rodinné polohrané šmouledie, tak z tohoto pohledu je Zapomenutá vesnice......raz, dva, tři, tadáááááá, pecka. Barevné, veselé, dobrodružné, poučné, hravé......třemi slovy: vhodné pro děti. Možná ten konec už byl trochu moc, ale fajn. Já osobně to s těmito modrými kdovíčím táhnu již od svého dětství a co se týče tohoto celovečerního filmu nemohu jinak než: "takhle určitě ano".

• 13.4.2017  14:04

Zkrotit nezkrotitelné, pochopit nepochopitelné, uhasit neuhasitelné anebo cesta do hlubin sklepákovy duše. Sklep je bezesporu fenomén s nemalou řádkou skalních fanoušků, kteří by pro něj neváhali vběhnout do hořícího domu, jimž (nebo kolem něj) prošel početný zástup solitérních osobností. Divadlo v roce 2016 oslavilo obdivuhodné výročí čtyřicetipěti let fungování a tak tento dokument beru spíše jako takovou malou gratulaci......jinak se totiž vzhledem k objektu zájmu drží až zbytečně u zdi. Hanák, Vávra, Šteindler, hráli jsme, pili jsme, veselili jsme se, nějaké fotečky, nějaké záznamy.....žádná skříňokostlivcové témata (jenom Václav Marhoul se lehce otřel o jisté krizičky), žádný nebo minimální prostor pro další zajímavé aktéry jako Burda, Vychodilová nebo Kušiaková ani bývalé výrazné členy Macháčka, Slováka, Schmidta nebo Nebřenského ...nevím, šlo se k tomu postavit trochu více "sklepácky". Takže jak píše kolega jablonec: " Pro fanoušky Sklepa povinnost", já bych si dovolil opravit na: "Pro fanoušky Sklepa málo".

• 12.4.2017  10:06

Zdeněk Pohlreich by zřejmě podotknul, že téma samotné je silné jako noha od kulečníku. Zaujalo, o tom žádná, ale proč mne nechal osud skupinky vězňů prchajícím z ruského gulagu tak chladným? Může za to režie, scénář, herecké výkony...těžko říci, ale herci bych si dovolil tvrdit jeli na 110 procent! Každopádně mi strašně chybí práce s emocemi, atmosférou, s dramatičností....z některých scén šlo vytřískat mnohem více. Samozřejmě jde o velmi kvalitní biják, už jenom to pomyšlení, že jde o příběh podle skutečných událostí ho posunuje o jeden level výše........možná šlo o Weirův záměr vyhnout se prvoplánovým scénám, ale já se zkrátka nedovedu oprostit od myšlenky, že šlo udělat více.

• 11.4.2017  14:54

Jedna z nepříliš lichotivých zpráv o stavu naší kinematografie. Určitě nejde o šílenost typu Babovřesky nebo Waterloo po česku, po které demonstrativně vracíte svou průkazku do klubu "Jsem člověk"..........ale v důsledku naprosto zbytečný počin, bez jakéhokoliv byť nepatrného významu. Amatérská nevěrohodná romantika jako z pera kolektivu zootechniků z Horní-Dolní....jako jeden díl nějakého nekonečného seriálu dobrá, ale takhle se přece nedělá celovečerní film....a nebo ano?

• 11.4.2017  12:29
    Sousedi 2 (2016)

Kdybych to chtěl vzít hodně hákem, tak použiji námi již ve školce hojně citované: "opakovaný vtip není vtipem". Nakonec by byla vhodná i otázka: "Proč vlastně Sousedi 2?". Nejsem si vědom, že by tenhle neighbor fight nějak rozzářil rok 2014.....ale už se stalo! Nové osazenstvo Rogenova sousedství vykrádá to lepší ze svého předchůdce, stejně tak i jako on často sahá k laciným prvoplánovostem.....svým způsobem úplně zbytečný film. Jednička, byla rozhodně zábavnější, navíc pokud jde o podobný styl humoru, tak by šlo doporučit několik zdařilejších kusů (jenom Rogen jich má ve filmotéce několik), ale když už vyšel na světlo světa, tak na takové to domácí žvýkání, proč ne?

• 11.4.2017  10:41

Nekonečný příběh, Legenda, Velká ryba, Hvězdný prach, Mocný vládce Oz....ne, takhle ta řada bohužel nepokračuje. Už jen to, že mi existence této pohádky pro dospělé zůstávala tři roky utajena a já na ni narazil až na televizní obrazovce dává jasnou indicii, proč se cirkusový kouzelník James Franco nezařadí mezi významnější představitele svého žánru. Jinak ale jde o celkem zdařilou záležitost....tak trochu kýčovitá pouťová atrakce, ale zabaví. Rej magie, kříšťálových paláců, kytiček, čarodějnic, motýlků, barev a dalších cukrkandlových vjemů..dětské oko potěší, starší možná budou žehrat na chatrnější tvůrčí invenci, jako rodinu uspokojí.

• 7.4.2017  13:49
    Řachanda (2016)

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááŘachanda se nekonala. Vábení na kvalitní obsazení, zábavu a podobná lesklá sklíčka se ukázalo jako liché. Ještě jsem neměl tu čest pokračováním Anděla Páně, ale poslední dobou mi přijde, že už to prostě neumíme. Průměrný příběh okupovaný "hahaha" postavami, které místo humoru vysílají vstříc svým divákům rozpačitost....taková ušmudlaná kopie devadesátkového Trošky s tím, že pan Troška je oproti týmu okolo Marty Ferencové těžký profesionál. Jediné co mne tak trochu rajcovalo, byla zelená Šárka Vaculíková (mám s tím zajít k sexuologovy?), do normálu mne však obratem vždy uvedl standardně arogantní Polívka junior (podle doposavadních zkušeností hádám, že s tímto synkem budu mít dlouhodobý problém). Výsledek? Zlomená hůl v půli a zklamaný dětský i dospělý divák.

• 7.4.2017  10:14

Byl to týden, kdy se mi pod oči dostaly pokračování, sequely, následovníci, remaky nebo jak chcete opravdových kultovek, které by měli být zabezpečené v muzeu a to pod hodně tlustým pancířem. Sedm statečných, Krotitelé duchů, Vinnetou a právě Bláznivá dovolená. Člověk by si řekl, že sahat na podobné kousky se rovná svatokrádeži....každopádně nikdo vyloženě úplně nepropadnul. Nová generace Griswoldů hraje s trochu odlišnými kartami, než před dvaceti lety Chevy Chase, Beverly D'Angelo nebo Randy Quaid....kartami poplatnými době, kartami vyznávajícími lacinější úroveň homuru. Ovšem já se bavil.....a místy královsky. Ed Helms zřejmě nikdy nedosáhne úrovně nejlepších let Chevyho Chase, strejda Eddie se taky těžko nahrazuje, geniální kousky se střídali s rozpačitými....mám pokračovat? Zbytečné! Kdo chce po náročném pracovním dni vypnout a nepřemýšlet nad ničím navíc, nechť příjme volné místo a vyrazí směr zábavný park Walley World.

• 4.4.2017  13:03

Nemohu začít jinak než, oslavnou písní na Marka Brodského....tak přirozený projev jsem snad v českém filmu ještě neviděl.....ano, samozřejmě nesmí zapomenout na nebohého Tomáše Holého. Jinak na svou dobu zajímavý (a dost možná nedoceněný) počin. Ač (samozřejmě) poplatný danému režimu, tak nečekaně kriticky ukazující na některé z nešvarů té doby....dle mého názoru, relativně odvážný krok. Celkově natočené kapánek naivně, ale zároveň velmi citlivě a hlavně příjemně civilně. Když pominu fakt, že celkový příběh by se vešel do jedné epizody postnormalizačního seriálu, tak já se (i vzhledem k mojí již dříve zmiňované lásce k osmdesátkám) úměrně bavil.

• 4.4.2017  11:48
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Taková už klasika....vtipní ocenění, nudní ocenění, podivínští ocenění - vtipní předávající atd. atd. Volba zahraniční moderátorky nebyla tak úplně od věci (hádám, že Libor Bouček měl obsazený termín)....Adéla Banášová je zavedená značka a časem nabytou jistotou (úvod byl lehce rozpačitý) projela večerem jako po skluzavce. Jinou věcí je, že se jí nedostalo příliš prostoru ukázat v čem je její největší síla. Toto televizní dostaveníčko naší filmařské elity se ani nedá pořádně hodnotit....už roky jede tak nějak na volnoběh....není úplně co vytknout, ale zároveň není za co pochválit.

• 4.4.2017  11:33

První vjem: "proboha proč?" To sem se mohl se svou pětiletou dcerou natočit jak u kuchyňského stolu hrajeme pexeso. Ale v průběhu mi začala docházet síla toho mála co v důsledku znamená nejvíc. Kohák, Budař, Matonoha, Čtvrtníček, působí to dojmem, že bude drnkáno na "ha, ha, ha, hospodskou" notičku, ale chyba lávky. Děj tak trochu hraje falešně s tím, že pokus o dramatickou linku je tak amatérsky až úsměvný. Na druhou stranu moc nefunguje ani humorná stránka věci....možná mohl pan Vorel vadit více na jednu ze zmiňovaných složek a u ní přitlačit na pilu. Každopádně má tento řemeslník jako celek své těžko popsatelné kouzlo...kouzlo odpadových trubek, které znamenají ves.

• 30.3.2017  11:57

Na první dobrou.....Woody Allen kopírka hadr. Na druhou dobrou....tuctovější Woody Allen kopírka hadr. Na třetí dobrou.....začínám tam cítit i executive producenta Wese Andersona. Ne, Allena mám rád (především do roku 2000), ale tahle levnější kopie mi vůbec nesedla. Přitom potenciál by byl. Výřečná vztahová komedie tlačená silným hereckým pohonem. Navíc režie Peter Bogdanovich.....ano, ten Peter Bogdanovich co to s námi táhne už od roku 68 a má na svém kontě skvosty jako Maska, Co dál, doktore?, Bijásek nebo Papírový měsíc. Tak kde se kruci stala chyba? Šnečí start, v průběhu s občasnými nádechy, ale překombinované a beze směru, tlačené kamsi. Mel jsem problém obšťastnit tuhle báječnou lehkou děvu na jeden zátah, protože místy bych si raději odskočil dát si na terasu kouřovou....a to prosím jsem, ortodoxní odpůrce tohoto zlozvyku. Za mne rozhodně: "Nový Co dál, doktore? se nekoná"

• 21.3.2017  11:59

Ctěný kolega Enšpígl píše doslova: "Pokud máš fungující srdce nemůžeš hodnotit jinak" ..... vypadá to, že si zřejmě budu muset zajít na EKG :D Vetchý s Geislerovou opět ukázali, že co se týče hereckého projevu patří k tomu nejlepšímu své generace, ale jinak?!?! Uměle natahovaná zvláštní hra na lásku...takové nucené chycení za srdíčko. Mizerná invence, prvoplánové plagiátorství, drhnoucí dialogy, unáhlený dětský casting....zůstávám chladným parchantem.

• 21.3.2017  08:10
    Rváči (2009)

Začal bych netradičně otázkou: Proč zrovna hned Green Street Hooligans 2? Kvůli tomu, že Ross McCall nicotným způsobem fungoval v jeničce? Protože, nám bylo hned ze startu vysvětleno, že klukům kriminálníkům bije srdce pro Kladiváře? Nebo k...a proč? Hooligans z roku 2005 s Woodem a Hunnamem jsou zatraceně zdařilým kouskem z prostředí fotbalových rváčů - Hooligans 2 jsou dost možná průměrným vězeňským dramatem, ale odkazovat se na čtyři roky starého předchůdce je úplně mimo. Jak už jsem napsal pobyt Rosse McCalla a jeho dvou kumpánů je něco mezi starou VHSkou, Fotbalem za mřížemi (r.2001) a španělským vězeňským opusem - nic víc, nic míň. Nějaká atmosféra tam je, příběh kopírka na druhou, herecky za dostatečnou, ostatní filmařské profese v pololetí stejná známka. Určitě se dají zamřížovaní rabiáti bez problému skouknout, ale původním Hooligans nesahají ani kotníky.

• 17.3.2017  14:23
    Mezi světy (2005)

"Mexiko, Mexiko sombrero grande tequila - Donde esta zapateria čeká mě milá" Ruku na pončo - na to, že jde o mexické VHSkové céčko se tady o jakéms druhu atmosféry můžeme úplně klidně bavit. Za vlasy přitažená rádoby mysteriózní dramátko s příběhem kulhajícím na obě nohy a o to překvapivější náladou. Sice si tady hrajeme trochu na vyšší ligu než nám přísluší, ale v rámci možnosti neurazí, nezpůsobuje nevolnost ani vypadávaní vlasů a v pohodě mohou před obrazovku zasednout i těhotné nebo epileptici. Jsou mraky kvalitnějších záležitostí podobného ražení, ale nechovejme se k Mezi světy jako k Oscarovému kandidátovy a on vám odpoví stejnou mincí.

• 17.3.2017  13:41

Trainspotting.....co dodat? Nevím co na to dnes "mladí", ale pro mojí generaci kult z největších. Bylo nám šestnáct, na tajnačku jsme kouřili marihuanu, pili krabicové víno a mysleli si, že jsme stejní asociální "frajeři" jako Renton, Spud nebo Sick Boy.....vidět Trainspotting, Kids, Zkurvenou generaci, Acid House a podobné bylo nepsaným zákonem. Ano v roce 1996 jsem měl na očích jiné brýle, ale i dnes po dvaceti letech mi nezbývá něž konstatovat, že Danny Boyle stvořil něco co přežije i další dvě dekády......kult, legendu, symbol jedné doby, krále svého žánru, něco nesmrtelného.

• 17.3.2017  12:22

Jajajaj, to je těžké jako těžké kovy.....z toho by se zvočkli i Jung s Freudem v nejlepší formě. Nejprve jsem si myslel, že všechno bude hráno na hysterický výkon Keiry Knightley.....předvedeme jednoho rádoby Oscarového pomatence, divák se posadí na prdel a zapomene na i na to jak se jmenují jeho děti. Mimochodem Keirynin projev mi přišel až příliš upracovaný a vůbec jsem mu nevěřil. Tohle ale bohužel nebylo všechno - vagóny jakoby intelektuálních pavědeckých dialogů, náznak červenoknihovného románku, falešná exhibice postav....na mne toho teda bylo až přespříliš!!!!!!

• 14.3.2017  12:35

Nedávno jsem se v podobném duchu rozepsal například u Mamutího drcnutí nebo tajného životu mazlíčků, ale pořád čekám na "PECKU". Poslední dobou se mi zdají všechny rodinné animáky, ač příběhem diametrálně odlišné, svým způsobem stejné. Nejsou vůbec špatné....to v žádném případě, ale tak nějak splývají, chybí jim nějaký ten bonus navíc, stavějí na stejných základech.....vtipná postavička, roztomilá postavička, ztřeštěná postavička, dětský vtip, dospělácký vtip a tak dále a tak dále. Čapí dobrodružství rozhodně není špatný filmek....."vau efekt" mu však chybí.

• 6.3.2017  11:35

Spousta lidí registruje úspěšnou kariéru Toma Hankse až příchodem úspěchu v podobě Philadelphie, Samotáře v Seattlu nebo Ferresta Gumpa. Každopádně už před rokem 93 měl dvojnásobný Oscarový laureát na svém kontě některá zdařilá účinkování v zajímavých kouscích. Velký, Ohňostroj marnosti, Lidé z předměstí, Dům za všechny peníze, ale i ten Žluňk! a nebo právě Vůbec nic společného. Značně odlehčené konverzační (možná) existencionální dramátko táhne právě Tom Hanks svojí uvěřitelnou bezprostřední obyčejností. V další zdejších komentářích čtu doslova o nudě.....no možná na tom něco je, ale vinu bych v prvé řadě přičítal zbytečně natažené minutáži. Jinak tenhle žánrový voříšek věrně zapadá do Hanksovy tvorby před akademiky oceněnou rolí virem HIV nakaženého právníka....nemá přemrštěné ambice, ale zároveň si drží své bezesporné kvality.

• 2.3.2017  13:02

Kdyby mi teď někdo pustil půlminutovou scénku z jakéhokoliv z již natočených příběhů této celorodinné animastorik řady, tak si troufnu tvrdit, že bych měl hodně co dělat a zřejmě bych byl nucen požádat přítele na telefonu nebo publikum, abych ukázku správně zařadil. Mamuti, veverky, vačice, tygři, lenochodi....splývá to. Troufám si tvrdit, že v roce 2002 způsobila Doba ledová efektem svěžího větru, bohužel od té doby už se dá bavit pouze o ve čtvrtohorách zamrzlou recyklaci již recyklovaného. Tohle prádlo prošlo tolikráte očistnou kúrou, že barvy začínají nápadně blednou. Nápady dochází, Scrat a jeho oříškový neverending story už vyloženě obtěžují a parta kolem mamuta Mannyho jenom s úsměvem na tváři přešlapuje na místě. Nic ve zlém, Mamutí drcnutí je pořád kvalitně udělaný animák....každopádně už by to asi chtělo skočit do stroje času a opustit dobu ledovou navždy.

• 2.3.2017  09:49

Žádná pecka, děcka! Slušných animáků už bylo natočeno tolik, že už nejde jenom vyrukovat s tlupou roztomilých, pošahaných, rádoby vtipných nebo jinak "postižených"zvířátek a jenom s rukama v bok čekat co se stane. Chce to nějakou třešinku na špičku a té se Tajnému životu mazlíčků nedostává. Svoji kuličku si valí stylem jeho stejně stejných předchůdců, trocha vtipu, trocha akce, trocha poučení, trocha toho a trocha tamtoho. Výsledek? Dětský divák se baví, dospělí přetrpí bez jakéhokoliv vážnější zněny zdravotního stavu.

• 22.2.2017  11:44
    Malý Pán (2015)

Loutková tvorba má u nás tradici stejně dlouho asi jako je dlouhé moje ignoranství k této disciplíně....vždyť i toho Hurvínka mnou na LP deskách tak milovaného jsem v jeho televizní podobě zrovna dvakrát nemusel. Možná je to dáno tím, že už jsem mentálně trochu někde jinde, ale Malý je pán je u mne docela "pán". Baví. Příběh je v pointě jednoduchý, ale má nenásilné kouzlo. Tučkovy s Beranem se podařilo najít správnou vlnu, nepodbízí se, neklesá k prvoplánovosti, ač s posláním násilně nemoralizuje. Bohužel jsem se dostal pouze ke slovenskému dabingu a tak nemohu svůj komentář doplnit o reakce mých malých dcer, které jsem nechtěl pro ně již zcela odlišným jazykem zatěžovat, ale za sebe mohu říci: "Tohle je cesta jak se dá rozvířit stojatá voda tuzemské animované tvorby pro děti".

• 22.2.2017  10:04
    Strašidla (2016)

Zdeněk Troška chtěl po dlouhé době zase natočit něco jiného než sérii špatně zahraných bezduchých toaletních gagů.....někde jsem se dokonce potkal s názorem, že jde o jeho nejlepší počin za posledních více než deset let. Snahu mu rozhodně nelze upřít...dokonce je tam pokus o jakýsi příběh, pohádkový motiv je navíc příjemnou nadstavbou, ale tady končíme. Strašidla jsou hejkalí NIC....jednorázově mnou projela (asi tím, že bubáci umí procházet lidmi) a nezbylo vůbec NIC....jediné na co si vzpomínám bylo příšerné antiherectví paní Carmen Mayerové a její talent podědivší dcery Terezy Kostkové....ale jinak totální NIC. Skoro bych byl raději, kdybych se závěrečnými titulky cítil zklamání nebo dokonce znechucení.....jak se říká: "špatná reklama, taky reklama".....ale tohle prázdno je až strašidelné.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58