Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 13.11.2018  11:59
    Kadeřnictví (TV seriál) (2018)

Nějak jsem si doposavad vegetoval na své soukromé planetě, kde všichni obyvatelé žili v přesvědčení, že internetová televize má být něčím mladistvím, pokrokovým, zkrátka nezaprděným. Tak kurňa proč zkrácená verze Novácké Ulice?????? Ale jo, asi Chápu. Internet není jenom pro nás mladé duchem (vtip) a rozumím marketingovému tahu Streamu zacílit na další cílovou skupinu. Každopádně tohle je hodně NIC. Prázdná slova, prázdné charaktery, prázdné situace…..prázdno před obrazovkou. Jasně, tenhle krátkometrážní ondulace nebyla primárně točená pro mne a mnou podobné, každopádně i seriál pro ženy jde udělat, tak že muž raději nejde dobrovolně žehlit kapesníky.

• 9.11.2018  13:05
    Semestr (TV seriál) (2016)

Září, říjen, listopad……nazdar. Uznávám, nejsem cílovka, ale stejnak jsem doposavad žil v milné představě, že ačkoliv téměř 40letý jsem duchem relativně mlád. No, tak ne. Forma téhle generační výpovědi, obyvatel země, kteří by při jisté konstelaci hvězd mohli být klidně mými potomky, jde totálně mimo mne. A přitom koukám, že seriál je hodnocen více než upokojivě….takže nezbývá, než uznat: „chyba není na straně mého přijímače“.

• 9.11.2018  10:53

A na závěr Branek, bodů, vteřin tady máme výsledky noční NHL: Sharks – Jets 1:2 na mrtvé. Ne vážně, tohle je klasika s velkým „K“….teda alespoň Rajesh z Teorie na tom ujíždí :D Děcka jsou mladý, krásný o ohebný. Písničky jsou mladé, krásné a chytlavé. Jsou tam frajeři, sladouši , krasavice i naivky. Má to příchuť ulice i princeznovského pokojíčku. Tančí se i bojuje. Romeo s Julii si podávají ruku s Gangy New Yorku. Barvy střídají šeď. Trošku jsme měl problém s plochým Richardem Beymerem (Tonny), ale úplně jsem se zamiloval (jak se chlap může zamilovat do chlapa :D) do Russe Tamblyna (Riff)…fakt šikovnej kluk. Hádám, že ve spojených státech jde o povinnost, přes kterou nejede vlak, ale ani našinec by se neměl zaleknout jména Leonard Bernstein v titulcích nebo roku vzniku 1961 a sem tam si s vystřelovacím nožem v kapse protančit ulice West Sidu.

• 7.11.2018  12:28
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Už mne nebaví po sté psát to stejné, ale ještě po stoprvé: „Kyž k…a něco umím, tak se do toho ne...u“. Celému osazenstvu od scenáristů, přes herce až po pomocného nástěnkáře, bych doporučil soustředit se dál na kariéru protagonistů nekonečných seriálů a žánr situační komedie bych nechal, těm, jimž bylo z hůry dáno. A říkám to naposledy!!!! Howg, domluvil jsem!!!!

• 2.11.2018  14:32

Jsou teenagerské komedie, které se stanou klasikou (Prcičky). Jsou teenagerské komedie, které by mohli reprezentovat na mistrovství světa v trapnosti (Klub sráčů). A jsou teenagerské komedie, které jsou……no, nijaké. Ani se nepobavíte, ani se nemusíte stydět za autory, ani nic. Projedou jako nůž máslem a jediné na co si za týden vzpomenete je úsměv Zoey Deutch. Akorát nevím jestli mám být rád, že jsem se study nečervenal a nebo být zklamaný, že jsem si víc neužil.

• 1.11.2018  15:25

Neblázněte, ty nezletilci celý film neutáhnou…..a pomoc od dříve narozeného osazenstva se taky nekoná. Billy Connolly určitě není tím solitérním seniorem, který by svým šarmem byl ten, o kom budete nadšeně psát domů. David Tennant působí jako prvorodička. Ben Miller hraje až druhé housle. A Rosamund Pike? Ta je fajn, ale jenom fajn může stačit tak při školních besídkách. Citová tragikomedie se spoustou úsměvných situací, spoustou nepovedených situací, prvoplánovou sázkou na děckou bezprostřednost a učebnicovou nevyrovnaností. Místy si připadáte, jako by jste zrovna stáli v Louvru před Monou Lisou a za sekundu jako když Vám dítě donese ze školy třetí pětku během jednoho týdne. A to je možná ten hlavní problém, protože ze scénáře byl potenciál určitě cítit.

• 11.10.2018  15:31

To si takhle točíte Hochy z Brazílie, Policejní akademii, Číslo 5 žije, Zámotek nebo Bistro. Ráno se vzbudíte a zjistíte, že jste vlasy vyměnil za kila a společně s tím černochem, kterého znáte, ale nemůžete si vzpomenout odkud, naháníte špatně udělané pavouky plivající lávu :D

• 11.10.2018  15:25
    Franny (2015)

Tak dobře, možná ještě Richard Gere……..ale ani jeho herectví není všespásné. Devadesát minut snahy udělat ze sojového buřtu čtyřchodové svatební menu, žonglující se sentimentem, melodramatičnosti a neuspořádaností. Gere – dobrý, Fanning – dobrý, ale nevýrazný, James – dobrý, režie a scénář – na přesdržku.

• 3.10.2018  13:52
    Gulag (TV film) (1985)

Bývalý americký olympijský vítěz se díky pasti nastražené KGB ocitá v pracovním táboře na Sibiři. Muhaha, tak po téhle náloži by jste ze spaní měli vykřikovat „USA, USA, USA“ a každého rusa zdravit plivancem do tváře. No jenže se nestalo. Minimální charisma (tím nemyslím to Davida Keitha), minimální atmosféra (vzhledem k prostředí až zarážející), minimální empatie s hlavními hrdiny…prostě jsem zůstal až zmražený, jak mne takový příběh může nechat tak chladným. Škoda téma a herci jsou víc než v pořádku, ale někde je něco nefungujícího….něco, co z Gulagu dělá průměrný snímek.

• 26.9.2018  14:21
    Já, Tonya (2017)

Život přináší opravdu rozmanité příběhy……a tenhle ledově ostrý patří rozhodně k těm, které si 99% běžné populace možná ani nedokáže představit. A proto mne mrzí, že „skutečný příběh“, jehož minimálně důsledky jsou každému sportovnímu fandovy známy, tvůrci pojali jako mix černé komedie, komiksového příběhu a rané tarantinovky. Až už je pravda někde venku, jak se nám snaží namluvit agenti Mulder se Scullyovou. Anebo jí znají scenárista s režisérem tohoto dramatu…….Já, Tonya měla působit víc seriózně.

• 19.9.2018  15:23
    Štiky (TV pořad) (2018)

V našem zatuchlém rybníčku se potuluje pěkná řádka vypečených vodních obratlovců…..ovšem tyhle Štiky jsou opravdu extra materiálek. Chápu, peníze nečpí a kaviár je třeba za něco kupovat, každopádně, čeho je moc, až se oko utrhne. A to, kdo mne zná tak ví, že se žádné reality show nebráním a žádný bizárd mi nepřijde až tak bizardní…….ruku na srdce, já se vyloženě těšil. No, už jsem se dotěšil. Nemám problém s tím, že Kokta si potřebuje vydělat na nové zuby – že Charlotte má IQ zlomeného pravítka – že ten její nesrozumitelně mluvící nabíječ snad musí být najatej herec - že „Pornele“ by měli odebrat psa i syna – že stará Štika je exot, kterému se rovná v této republice snad už jenom Vlasta Plamínek – že otec si dělá z ostudy kabát. Je mi to šumák, nakonec o tom to je. Ale tohle je každou minutou stejné, uřvané nic, nic a nic. A když tohle říkám já, tak mi to NIC zatraceně věřte.

• 19.9.2018  14:23

Hospodští roztočte, Janu Ámosu Fuckenskému skončilo ředitelské volno. Už před dvěma roky jsem krotil nadšené výkřiky oslavující neortodoxního lektora komedií roku a ani letos nejde o událost rovnající se letu na Měsíc. Každopádně co se týče mne, tak jsem se bavil o poznání více, než v prvním pololetí. Možná je to dáno tím, že jsem, poučen předchozích nezdarů, neočekával žádnou ránu na solar. Možná jsem kvitoval větší prostor pro další, tu méně tu více, zábavné postavy. Možná je možná, ale prostě výjimka potvrzuje pravidlo a dvojka (subjektivní názor) nad prvním dobrodružstvím lehounce vede.

• 19.9.2018  10:14

„Čím víc proužků, tím víc Adidas“. Jo děti, i tohle, stejně jako dinosauři, Hanibal, Velká říjnová revoluce nebo rodina Štikova, patří k historii našeho bytí a hádám, že není lepší formy jak jí přiblížit konzumentovy, než formou pohyblivých obrázků. A z tohoto důvodu beru story bratrů Dasslerových prioritně jako veskrze dokumentární počin znázorňující fakta, ke kterým by si řadový divák jen těžko hledal cestu. A že tyto historická fakta jsou podávána atraktivním způsobem filmového příběhu, je už jenom dalším proužkem navíc na Adidasové tretře :D

• 7.9.2018  15:16

Strážci galaxie léta páně 2014…..svěží vítr na poli blikajících vesmírných plavidel. Strážci galaxie roku 2017…..další efektní (neplést s efektivní) vesmírshow, u které ani pořádně nechápete děj, jen vnímáte barvičky. Už to prostě není ono. Účinek jedničky pominul a ačkoliv je Groot pořád Grootem, on a jeho spoluraketníci se už jenom s úsměvem na rtech zařazují do nekonečného zástupu prapodivných mimozemských bytostí. A ten „rodina je základ státu a kdo nebrečí, není emzák“ konec…..tak to si fakt myslím nebylo potřeba. Škoda, byli jste mi sympatičtí.

• 7.9.2018  13:43

Jak říkali již blahých časů pliocénští Australopithecové: „zkusit se má všechno“….tak jsem to zkusil. Jo a taky říkávali: „špatného pomálu“….a tak děkuji, již nechci.

• 31.8.2018  11:57
    Kempink 2 (2010)

Neznalí prvního příběhu jsem si strašně přál, abych se po závěrečných titulcích po něm okamžitě začal pídit. No, můžete začít balit spacáky, nestalo se! Ani letní pohoda, ani francouzský šarm a co se týče galské tradiční komiky, tak to ani náhodou. Jenom marná snaha nahazovat jednotlivé charaktery a čekat, jestli se chytí velbloud na ledovou tříšť….takový Asterix bez Claviera nebo Morava bez vína :D

• 26.7.2018  14:40

Po deseti letech opět vedle své zákonné manželky, před plátnem, jenž znamená „Mamma mia, here I go again - my my, how can I resist you?“. Nové písně (Angeleyes), již použité (Dancing Queen), hity (Waterloo) i ty méně známe (When I Kissed the Teacher)….já děkuji, že došlo i na mé oblíbence Knowing me Knowing you a především One of US. Dvě linie, každopádně obě stojí a padají s legendárními songy a jejich choreografií, protože děj čeká někde na třetí koleji. Nejprve jsem měl problém s nováčky reprezentujícími děj před prvním filmem…chybělo jim charisma, kterým disponují jejich ostřílenější kolegové. Ale nakonec jsme se tak nějak srovnali a především Lily James mi byla každou další minutou sympatičtější a sympatičtější. Na druhé straně barikády zatím vše při starém. Amanda Seyfried je prostě fajn, Skarsgård s Firthem jsou držáci, Branski a Walters jedou bomby, do party přibyl Andy Garcia. Navíc vůbec nechybí téměř absentující „old Donna“ Meryl Streep (nějak jsem jí v této roly nepřišel na chuť) a naopak přebývá toporný Pierce Brosnan (omlouvám se pane Bond, ale tohle není poloha pro vás)….jo a závěrečná plastová třešeň na dortu v podobě rozmražené Cher…..tak to bylo myslím, celkem zbytečné. Ale jinak OK….odcházel jsem s písní na rtech a v hlavě s myšlenkou, že mi něco tam stejnak něco chybělo. PS: najděte si na Youtube „The ABBA Top 40: Their Greatest Hits“….myslím, že i do budoucna je pořád kde brát.

• 26.7.2018  11:37

Ač ročník, který zrovna nejezdíval bílou Jawu 250 na Mars, jsem na paní Věře měl vždy rád dvě věci. Tou první byl, světe div se, hlas. A tou druhou, její obyčejnost pokladní ze supermarketu. A přesně takový je i životopisný dokument ze série Neobyčejné životy. Lidský, nenačančaný, nekalkulující, jednoduchý jako štafle….prostě ty vole, já jsem někoho měla, Vávra někoho měl a nazdar. Tohle byla a ve vzpomínkách navždy bude rázovitá „Špinarka“.….zdravím tam nahoru.

• 4.7.2018  13:20
    Atentát (1964)

„Atentát v posteli - Vše co mám rád rozdělí - Na dva ostrovy, od sebe daleko - Všechno v nás už přeteklo“. Charismatičtí herci (skvěle vybraní) v rukou Jiřího Sequense rekonstruují jednu ze stěžejních událostí naší historie. Autenticky na výši, působivé, historicky relativně věrné….závěrečná scéna z kostela sv. Cyrila a Metoděje musí dostat i toho nejzarytějšího pivního gaučáka s jedním okem na ledničce a druhý ve sportovní rubrice novin. Ač jde bezesporu o tuzemskou válečnou klasiku, musím se studem přiznat, že jsem se k ní dostal až po padesáti letech od jejího natočení a to vlastně jenom díky konfrontaci s Ellisovým Anthropoidem (r.2016). Každopádně jak řekl dědeček, než skočil na gumě z mostu: „nikdy není pozdě“.

• 14.6.2018  14:22
    Joy (2015)

Šikovné děvče, ta Joy. A šikovné děvče, ta Jennifer. Já se bavil a to jsem Jennifer Lawrence doposavad nepřišel na chuť, nemám rád zbytečně dlouhé filmy a s mopem nevycházím zrovna v dobrém. Hořkosladká životopisná dramedie, která těží právě ze své linky, která se nesnaží za každou cenu být seriózním dramatem ani zbytečně nesklouzává k laciné zábavě. No řekněte samy, viděli jste už poutavější snímek o uklízecí pomůcce?......a co je úplně nejlepší, hlavice jde sundat a vyprat v pračce.

• 13.6.2018  14:48
    Trollové (2016)

Veselé, barevné, pozitivní, pačesaté, utančené, uspívané….děti se baví, rodiče tolerují. Já osobně bych se určitě obešel bez pojídání trollů a dalších drsnějších momentů, ale moje holky to mají rádi (nemyslím, to že jsou trollové požíráni :D) a o to přeci jde v prvé řadě.

• 13.6.2018  09:44
    Mike a Molly (TV seriál) (2010)

Co už vymyslet nového na poli situační komedie, když tady snad všechno bylo a něco dokonce stokrát? Možná to celé navléknout od XXXXXL kolekce….i když i s tím nás předběhla Roseanne o více než dvacet let. Jinak standardní sitcomová rodinka……ústřední dvojice a jejich, každý svým způsobem, potrhlí příbuzní a přátelé. Nic víc, nic míň. Nic převratného, nic novátorského. Nic, co převrátí svět televizní zábavy vzhůru nohama. Zároveň ovšem taky nic, co by urazilo.

• 13.6.2018  09:23

Víte jaké to je těšit se od 25. Prosince na další vánoce a pak pod stromečkem najít svetr se sobem a pár o číslo menších ponožek…..pokud ne a chcete zažít ten pocit, tak devět z deseti Santa Clausů doporučuje pustit si tento mother fucker sequel. Chápu, penízky jsou penízky a Matky na tahu byly relativně úspěšným projektem. Ale snažit se na nich lacině parazitovat, když ještě ani nebyly rekvizity vráceny do krabic, tak mi evokuje močení si na vlastní nohy. Ne, už to nebylo vtipné. Ne, postavy navíc taky nepomůžou. Ne, doba vánoc taky ne. A ano, už bych matky nepouštěl na další tahy.

• 12.6.2018  14:11
    Take me out (TV pořad) (2017)

Než jsem se dostal k tomuto textu „ pořad“ bez famfár ukončil svoji existenci…..to jest myslím recenze sama o sobě :D

• 11.6.2018  14:59

Nejsem fanoušek trendu poslední dekády, kdy na nás různí NĚCOMANI vykukují zpoza každého druhého rohu. Je přesuperhrdinováno a každý další film už jeden jenom na pozlátko, s tím že jsou si všechny podobné jako vejce vejci. Možná to bude tím, že jsem vyrůstal v době, kdy jsme znali pouze Supermana, Batmana, Flash Gordona a šmoulu Siláka, každopádně tahle banda mi znovu dala naději v lepší zítřky. Možná to bylo dáno jejich rozpolceností, možná temný lookem celého snímku, každopádně mne bavila postava Willa Smitha. A bavila mne postava Jaye Hernandeze. A taky mne bavila postava Margot Robbie….mimochodem, s ní bych si osobně ještě trochu pohrál (ne nemyslím pohrál jako pohrál :D), ještě víc vybrousil dialogy, udělal jí ještě zábavnější…..no, prostě si s ní pohrál. Každopádně to celé ponuré vyznění dává zapomenout na fakt, že v pointě je příběh boje superhrdiny proti superpadouchovy stejný jako dalších sto před ním. Takže ano, pokud máte nutkavou potřebu oblažit nás každé druhé pondělí novým bojovníkem proti zločinu, tak to dělejte alespoň takhle.

• 7.6.2018  11:33
    Hacker (2015)

„Hackeři, Hackerky, Hackerčata, nelezte na skálu co je hodně špičatá“. Nevím, co se mezi námi stalo, pane Mann, ale poslední dobou si moc nerozumíme. A přitom si nejsem úplně vědom, že děláte něco vyloženě špatně. Rutinérsky odvedené, hudba hraje s obrazem ve stejném rytmu, s atmosférou jste si vždycky rozuměl……tak co je špatně? Minutáž, neosobnost, špatný casting? Tak nadupaný snímek a tak strašně nudný?!?!?!?!

• 6.6.2018  11:20
    PopStory (TV seriál) (2016)

Mám podobné pořady jednoduše rád a je mi jedno jestli se zabývají mnou oblíbenějšímu rocku nebo normalizačním „céčka, sbírá céčka“. Ač tuzemský pop jistých let je hodně laciným zbožím, stejnak si troufnu tvrdit, že by si zasloužil hlubší sondu…..neříkám hned nový Bigbít, ale prostě obdělávané pole je tak široké, že každá minuta navíc by byla rozhodně k dobru. Každopádně díky i za těchto 200 minut…..protože „Sny o tygří lady často se mi zdály, když jsem jako dítě uměl dlouho spát“.

• 6.6.2018  09:50
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Jo, jo, Štikovy, Jiří Kára, Jaromír Soukup, Babiš, Kájínek, Jirka Pomeje…..i tohle je Česká republika, tohle jsou naši spoluobčané, tohle je jedna z forem reality všedního života. Svatební home video zadané firmě „Dám si sedm piv a jednu zelenou“ ukazuje jednu z podob lidského bytí….. podobu zavšivenou, neupravenou, čpějící močí a levným alkoholem. Ale jak už blahých let zpíval rakouský Opus: „Live is LIfe“ a mne nezbívá, než dodat: „Nanánanana“.

• 6.6.2018  08:59
    Zkažená úča (TV seriál) (2014)

Hlavně prosím neporovnávat s filmovou Cameron Diaz….to prostě jedním slovem nejde. I když mne příliš nezaujala ani Kazdanova čtvrtá cenová lektorka, tak její levnější televizní kopírka je prostě a jednoduše levnější televizní kopírka. Bohužel, když vycházíte ze špatného filmu, tak musíte být sakra Ježíš, aby jste vodu přeměnili na víno! A tady se Ježíš rozhodně nekoná…..spíš takovej malej Ježíšek. Každopádně i průměrným Ježíškem se dá zahrát průměrné divadlo.

• 6.6.2018  08:08
    Dukla 61 (TV film) (2018)

České televizi blembák dolů za zvolenou látku…….a tím nemyslím pouze samotné důlní neštěstí, ale i havířinu jako takovou. Ale co dál? Tematicky diametrálně rozdílné části. První teprve fárá do hlubin rodinných vztahů příslušníků rázovité profese a až druhá je uvězní pod zemí a jejich nejbližší v nejistotě. Pražští herci se tak snaží působit věrohodně, až jdou často za hranu…..dialekt nedokážu objektivně posoudit, ale například Langmajer působí jako chodící parodie. Ale třeba Taclík a nakonec i ta Issová (i když ta místo přehrává), super. Zklamný jsem byl především ze samotné největší důlní katastrofy druhé poloviny dvacátého století, jejíž filmařské ztvárnění na mne nepůsobilo ani trochu dramaticky a skoro bych si troufnul tvrdit, že story osmnáctiletého Petra (O. Hes)bylo divácky atraktivnější. No nic, nechci se chovat jako věčný nespokojenec a raději ještě jednou vyzvednu Českou televizi za jimi zvolené téma….“České televizi třikrát hurá“, „hurá – hurá – hurá“.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64