Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 16.2.2018  11:16

S trochou nadsázky opravdový malý zázrak....tedy alespoň a našich končinách. Když vezmu v potaz tradici, kterou se baseball pyšní za mořem a fakt, že tento příběh plný stop, odkazů a narážek na tuto kolektivní pálkovací míčovou hru dokáže zabavit české školkou povinné děvčátka, které věří, že Babe Ruth je jedním z Mickeyho klubíku, outfielder zlý čaroděj a Světová série kadeřnická soutěž panenky Barbie, tak myslím není třeba dalších vět.

• 5.2.2018  14:05

No nevím, určitě jde o tradiční dílo a nebo by se dost možná dalo mluvit o legendární disneyovce, ale za mne palec dolů. Já vím nebavíme se o roce 2010, ale 1967, každopádně humor založený na tom, že se medvěd praští hlavou o strom dnes už asi moc nenadchne. Zvířátko - zazpíváme si. Další zvířátko - zazpíváme si. A hele opice - zazpíváme si. Děj téměř nula....jenom obrázková knížečka pro nejmenší. Tenhle animák má rozhodně věkový strop....a bohužel nepatří k nejvyšším :(

• 1.2.2018  14:27
    Let Fénixe (2004)

Ozajstná penisová zábava...buddy movie jako z učebnice. Akčnost, dobrodružství, drama, záporáci, klaďáci, letadla, pistolky a chlapák Dennis Quaid v čele. Navíc (i když jde o remake) originální zápletka...což se dnes cenní zlatem. Tohle je přesně ten filmek na sobotní večer, porno a s tím spojené záležitosti už máte ze sebou, lahvové a chipsy na stole, přítelkyně je s kamarádkami na dámské jízdě, vy už jste odrostli z Ramba nebo Komanda a přesto chcete být tím frajerem, co se každé ráno holí sekerou.....prostě Let Fénixe, kámo.

• 1.2.2018  12:11
    Pizza Boy (TV seriál) (2015)

Ano, takhle. Tohle je internet. Krátké, stručné, punkové, nekličkující, mířící přímo na komoru. Nezaujal Vás tento díl? Nevadí, za pár minut skončí a bude další pizza na doručení. Žádný velký originál, ale kdo jiný už může na toulkách svým životem poznat prapodivnější existence, než trávě holdující flákačský poslíček s pizzou? Navíc visuelně jako by právě utekl z města hříchu a měl v plánu se tam ještě v budoucnosti vrátit. Mimochodem, Vladimír Škultéty byl na zem seslán právě pro podobné role. Tohle je přesně ten formát pro dnešní uspěchanou dobu.... Adame Hobziku a co dál?

• 1.2.2018  09:09

Nikdy jsem nebyl (a hádám již nebudu) skalním fans produkce této české hudební skupiny, každopádně uznávám, že jejich stopa v naší historii má velikost té sněžného muže. A proto musí druhou větou konstatovat, jejich 30 let na scéně, jenž znamená kalhotky na pódiu, by si zasloužilo víc. Nic o začátcích kapely s Waschingerem, Penkem a Francem. O rozpadu, taky raději po špičkách. Žádný sex, drogy ani rock ´n´ roll. Tak si jenom tak sedíme a mluvíme a sedíme a ladíme a sedíme a mluvíme.....no nevím, až jednou za milióny let novodobý obyvatelé naší planety (kdo ví, jak se bude jmenovat) vykopou záznam tohoto hudebního dokumentu, moc se toho o kapele Lucie nedozví.

• 1.2.2018  08:57

Teda jestli není úplně hloupé napsat toto o medailonku předčasně zesnulého člověka, tak já jsem se bavil. Nejen bratr Ladislav a tehdejší dvorní interpret Karel Gott, ale i další (Hála, Svoboda, Suchý, Janda aj.) vzpomínají na múzami líbaného bonvivána, který za své krátké bytí stihnul, co by jiný nezvládnul za deset. Příjemné rodinné povídání, které pouze neplácá po zádech, ale připomíná i temnější stránky Štajdlova života. Dvě stovky písňových textů, krásné ženy, rychlá auta, rychlý život...to vše v téměř hodině životopisného dokumentu.

• 26.1.2018  13:45
    Mallory (2015)

Další z řady časosběrných dokumentů rutinérky Heleny Třeštíkové, tentokráte jako bonus s ušpiněným happy endem, funguje přesně tak jak má podobný formát fungovat. Vývojem prochází hlavní představitelka stejně tak jako náš pohled na ni. U mne například od nezájmu, přes pohrdání, soucítění, opět pohrdání, opět soucítění až k závěrečnému smíření. A takto má být, emoce, vcítění, tvoření si názoru. Možná bych se osobně více zaměřil na syna, rodiče nebo osobnosti střídajících se partnerů, aby nešlo o úplnou one-woman show, ale to je nakonec věc paní režisérky. PS: Měli jste pravdu pánové Šípe s Uhlířem. Jirka Bartoška je fakt "řízek".

• 26.1.2018  09:42

Takový malý příběh na úvod: Před dvěma roky jsem k vánocům dostal od své drahé ženy herní konzoly a ano, hádáte správně první (a nakonec vlastně i jedinou hru) kterou jsou do oné magické krabičky zasunul byl právě legendární Assassin’s Creed. Tak to bylo něco málo z košaté historie naší rodiny a teď zpět k akčnímu dobrodružství ještě stále ne úplně zkušeného Justina Kurzela. Vzhledem k mé úvodní vsuvce zajisté uznáte, že samotné zhlédnutí bylo tak trochu povinností. No a fifty-fifty. Geniální (dost možná jedny nejpropracovanějších, co jsem doposavad měl tu čest) akční záběry (opravdu jsem si místi připadal jako ve hře) se střídají z nezáživnými a zmatečnými sekvencemi z tejného zařízení. Vždyť já jsem vlastně neměl ani tucha o co ve filmu jde...jenom jsem jako malý Jarda čekal na další středověký parkúr. Akce zkrátka válcuje úplně všechno. Nulový herecký projev Fassbenderga s Cotillard, děj, atmosféru....prostě všechno. Takže kdo preferuje vdolky před holkama, vyřádí se do aleluja.

• 25.1.2018  15:20

Ale copak to tady máme za roztomilou hru na mafiánky...takovej malej Kmotr z Kinder vajíčka. Zápletka, styl vyprávění, postavy, prostředí.....jsme velcí mafiáni v malém těle....jako, když se kluci večer koukají na Vinnetoua a druhý den pospíchají pro slepičí pírka na čelenky. Freddie Prinze Jr. a Mena Suvari v dobách, kdy to ještě vypadalo na závratnou kariéru, mladej Caan, "želva" Ferrara (já furt, že ho od někud znám) , los mafiános Baldwinos.....nakonec proč ne? DeNiro to určitě není, spíš letní prázdniny u babičky na venkově....ale příběh to má, nějakou atmosféru taky...prostě příjemná gangsterka do kapsy.

• 24.1.2018  15:21

Takže, jste dítě. Máte rádo dobrodružství. Zajímají vás "strašní ještěři". Je vám do deseti let. Nejste zase úplně nároční a tudíž vás neurazí růžový Tyrannosaurus rex s mateřskými sklony. Poté si troufnu tvrdit, že jste na dobré adrese. Barevné prehistorické dobrodružství spíše pro menší. Zastavil bych se u slova "nejmenší": Prosím vás, mohl by mi někdo vysvětlit, proč v každém animáku, kde vystupují jakákoliv zvířata si nějaké musí odskočit na onen svět (v tomto případě pouze několikaminutová krvelačná bitka)? Myslím, že realita všedního života (tady boj dobra se zlem) lze vykreslit i jiným způsobem. Ale zpátky. Já osobně bych se snažil alespoň trochu zachovat reálné kontury pravěkých obyvatel (bylo by to i svým způsobem poučné).....ale co už s realitou na šestileté dítě. Jinak rozhodně pohodový pranimák, spíš než celorodinná pixárovka, tak ve stylu Minimaxu....za zhlédnutí určitě stojí!

• 24.1.2018  14:18

Hold Němec není Amík.....Madagaskar über alles se nekonal ani kdyby si tasmánský čert ještě desetkrát ulevil. Slabé, hodně slabé! Ekologický odkaz (tak trochu ve stylu "zničit člověka"), samozřejmě musíme nechat nějaká ta zvířátka umřít (do dětí je realitu života dobré cpát hned za tepla) , vtipy založené na prdění, slabší animace....ale bylo to 3D. Nedávno jsem u Sammyho dobrodružství napsal doslova: "jeden z nejslabších kreslených počinů poslední doby", no a hop, máme tady další ekzemplář.

• 19.1.2018  14:50
    Po Tomášovi (TV film) (2006)

Tohle chtělo určitě víc. Vždyť jde o téma silné jako noha Helenky Růžičkové.....navíc podpořené skutečnými událostmi. To chtělo rozbít ještě jedno prasátko a pořádně se do toho opřít. Ne mne to působí moc televizně, male a vzhledem k látce šedivě. Místy až okatá citová vydíračka, ale příběh jako takový musí zasáhnout každého, kdo vlastní dutý svalový orgán živočichů s oběhovým systémem, uložený v hrudníku, který svými pravidelnými stahy zajišťuje oběh hemolymfy nebo krve tělem, a tím i přenos dýchacích plynů, živin, odpadních látek a další funkce. Proč si to nepřiznat, jako milovník psů, jako rodič, jako Homo sapiens sapiens, i když mám výtky, pobrečel jsem si!

• 19.1.2018  14:31
    Masaryk (2016)

Filmeček světového formátu, který stejnak nakonec ocení především tuzemáčci. Honza Masaryků by klidně mohl být pátým Rolling Stonem, uměl užívat života stejně tak jako si Roden užívá jeho postavu. Sex, drogy, chlebíčky, to vše na pozadí pohnutých historických událostí. Možná škoda, že se tvůrci nezaměřili i na nějaké další etapy našich dějin, ale jinak řemeslná kvalita, herecká vybroušenost (nejenom Roden) a i ostatní složky, jako výprava, kostýmy, hudba nebo kamera, nezůstávají pozadu.Určitě nejde o žádné dokumentárně precizní vykreslení daného úseku československé historie, spíš o jakousi sondu do nitra jedné zajímavé postavičky, která měla ráda život, ale zároveň se prala s tím svým.

• 17.1.2018  14:08

Prapodivná ekologická poudačka.....tu snad želvy i napsali. Chybí tomu snad všechny atributy, kterými současné animáky disponují. Navíc mi ten příběh, když se k tomu postavím tak, že primárně je určen pro nejmladší publikum, přijde celý divný. Nevím, mým dcerám se to docela líbilo (což by asi mělo být to nejdůležitější), ale pro mne jeden z nejslabších kreslených počinů poslední doby.

• 17.1.2018  13:23
    Spartakus (TV film) (2004)

Měli jsme tu Andy Whitfielda. Měli jsme tu Kirka Douglase nebo Russella Crowea. Je potřeba se také věnovat i charitě a tak na kolbiště, jenž znamenají nesmrtelnou slávu nebo smrt, vstupuje Spartakus pro chudé Goran Višnjić. Tenhle "svalovec" je stručně řečeno televizní.....kdyby šlo celovečerní film, řeklo by se béčkový nebo (sorry Wayne Gretzky) kanadský. Když tam společně s Crixem a dalšími sedí v těch jejich předchůdcích tílek a dumají co dál, vypadá to spíš jako saunovaní v druhořadém golfovém klubu. Chybí tahoun, chybí prostředky, chybí kvalita. Ale pořád to je Spartakus. Je tam ten příběh, ty emoce, ta krev v písku.... jenom to celé má tvar hračky z kinder vajíčka.

• 17.1.2018  12:19

Luke Greenfield čas od času vyleze se své jeskyně a počastuje nás tu povedenější (Sexbomba od vedle) tu méně zdařilou (Tvůj snoubenec, můj milenec) hahandou. Rok 2014 a další z Greenfieldvých vynoření se na světlo boží v podobě první ze dvou nabízených variant jeho pokusů pobavit nás. Falešní poldové se neplácají po ramenech, nelákají na velká jména ani neslibují dech beroucí ohňostroje....sázení na úplně jednoduchou, místy prvoplánovou prču. Jednoduché platidlo,za které si někde koupíte cukrovou vatu a jinde večeři v pětihvězdičkové restauraci.

• 16.1.2018  12:39
    Pohádkář (2014)

Zamotaný příběh s ne úplně blbou pointou, kterou zabíjí způsob podání. Nesvadbová, Epstein a Michálek jsou samy o sobě specifické prvky, jejichž sloučenina nemusí každému tak úplně sednout. Mne tedy nesedla ani náhodou..měl jsem hodně co dělat, abych vydržel až do konce. Babylón vjemů, pocitů, témat a žánrů...děkuji, nerozumím, nechápu, nechci. Oceňuji fakt, že Michálek je jedním z našich nejrozmanitějších režisérů, jeho pokusu o ženské drama nahozené krimi prvkem musím bohužel říct: "vo co ti de?"

• 16.1.2018  12:14

Christian Clavier pamatuje zářivější časy....a ono i vlastně celá francouzská komedie. V minulém století jí zdobila lehkost podpořená kouzlem osobnosti. Poslední dobou je to celé lacině udřené a navíc většinou bez kýženého efektu....stejně jako Učitelé na zakázku. Komedie, která má určitě odpich a jede po celou svou dobu trvání....bohužel její jízda, alespoň pro mne, postrádá přirozenost a preferuje lacinější cesty.

• 16.1.2018  11:04

Ale vždyť je to prča. Křečovitý optimizmus, hloupoučká naivita, spartakiáda, Mrkvička v trenýrkách, socialistická armáda, chlapci a chlapy. Takhle to prostě bylo a nějak se s tím už musíme poprat. Já osobně radím cestu recesistického nadhledu a pak se vám náhle mávnutím kouzelného proutku před očima přemění filmařský odpad v srandičku zelenou.

• 16.1.2018  09:59

Čichám, čichám, okatou snahu znovu si zazpívat "dumky žalky a co já??" No, co si budeme povídat, Ať žijí duchové byli, jsou a budou jenom jedni...o tom asi nemá cenu nějak dlouze polemizovat. Každopádně Zdeňku Zelenkovi se podařilo zplodit celkem podařenou dětskou podívanou. Lehce nezvyklou, s ekologickou stopou, ale byl tam příběh, bylo tam dobrodružství, bylo tam nadpřirozeno, písničky taky a místo Sováka Brodský.....sice už nejede na všechny válce, ale pořád je hlavním držákem. Freonový duch dokazuje, že jestli něco tuzemská kinematografie let nedávných něco opravdu uměla, tak to byli snímky pro děti a mládež.

• 16.1.2018  09:01
    Méďa 2 (2015)

Za mne už trochu zbytečné. Původní kouzlo odvál čas společně s marihuanovým dýmem, fóry vyčpěli, přibyly hluchá místa a co je nejhorší. Marku Wahlbergovy jsem totálně přestal věřit jeho postavu.....a to je zásadní. Když u podobného kousku na vás hlavní postava flákačského pohodáře působí pouze jako herec zkoušející se popasovat se svou rolí, nikdy už výsledek nemůže být stoprocentní. Jako jo, já podobné záležitosti mám víc než rád, ale kdyby bylo pouze na mně, tak třetí ganjou čpějící plyšák už asi ne!!!

• 16.1.2018  08:45
    Hra na lásku (TV film) (2016)

Heather Locklear má své nejlepší sexy roky již dávno za sebou a Lochlyn Munro se jich v pointě vlastně nikdy nedočkal. No a když se podobné dvě postavičky sejdou před jednou kamerou, tak to asi nebude žádný velký třesk. Bude to ve slevě - bude to televizní - bude to kanadské ....no i Prima Love potřebuje něco vysílat v neděli dopoledne. ps: Dar umění stárnout s grácii zůstal Heather Locklear zapovězen....její plastika ala Donatella Versace zkřížená s Haničkou Písničkou dělá z ústředního ex-manželského párečku dvojici Tchyně se zeťákem.

• 15.1.2018  15:09

Tak jestli satiru, tak prosím takto. Satiru, která je postavená na mainstreamovém vtipu a zároveň není hloupá. Černý humor, ironie, vybroušené dialogy, donutí přemýšlet i sebereflektovat. Aaron Eckhart super. Při sledování jeho výřečnosti se najednou přistihnete, že fandíte v pointě záporné postavě. A nad vodou ho nedrží pouze jeho hbitý jazýček (Katie Holmes by mohla vyprávět), ale i jeho spoluhráči (Macy, Koechner, Simmons aj.). Škoda jen, že to zúčastnění neudýchali až do závěrečných titulků (to zřejmě ty cigarety)........konec je takový nějaký. Každopádně co se týče šuplíku paradoxní satyra, tak již dlouho jsem nezaznamenal tak povedený snímek. Jo, jo, duchařský synek zkrátka umí.

• 15.1.2018  12:34
    Zvuk hluku (2010)

Je dobré čas od času zapomenout na nesmrtelnou postavičku Jennifer Aniston, pohled raněné laně Ryana Goslinga nebo gumové grimasy Jima Carreyho a podívat se jak to taky dělají jinde...třeba na dalekém severu. Co je Skandinávský poloostrov Skandinávským poloostrovem, Svenové na to šli vždycky od lesa....dělají to po svém, dělají to originálně a dělají to dobře. Především úvodní polovina této hudebnokrimidramance rozhazuje neotřelé nápady jako Večerníček papíry s logem České televize. Hravé, netradiční, s nápadem, vypointované, švédské....škoda toho konce, který trochu neví jak skladbu dohrát v nastaveném tempu . Tohle není Hollywood, tohle je teroristický útok na vaše smysli made in sever.

• 15.1.2018  11:27
    23 (2007)

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23. Mám rád Jima Carreyho ve vážnějších polohách, ale už naše babičky věděli, že nic se nemá přehánět. Jimík nám tady tak trochu přehrává a to dost kazí celkový dojem z jinak slušně rozehraného příběhu. Příběhu se zajímavým námětem, který především ve své první polovině skvostně pracuje s atmosférou. Bohužel s přibývajícími minutami začíná tak trochu bláznit, aby se pak všechno snažil dohnat v závěrečných minutách. Takže Carrey netlačit tak na Hamleta plus zjednodušit styl vyprávění....a potom není co řešit.

• 12.1.2018  14:40
    Želvy Ninja (2014)

"My jsme přátelé v partě veselé - my jsme čtyři želví ninjové - kluci akorát, co se uměj prát -znáte ještě takové ?" Pro každého, kdo má v rodném listě rok narození podobného data jako já, zůstanou navždy želvy ninja, ti animovaní hrdinové našeho dětství. Tihle zmutovaní mistři nindžuca na moji dětinštější část osobnosti působí až příliš jako v anabolicích se koupající veteráni kulturistických kolbišť. Syrovost, místo sýrovosti (brilantní hrátka se slovy, že? :D), jizvy místo úsměvu. Taková Byovina (však Micheal je jedním z producentů) na první dobrou, nějaká akce, nějaké fajnové záběry, nějaké penízky z prasátka ven - nějaké dovnitř. Dobrá akce, ale zůstávám u kreslených pizzožroutů.

• 12.1.2018  10:11

Co dodat? Nedá se svítit, ale hádám většina bude srovnávat s jedním z nejlepších snímků tuzemské kinematografie Pelíšky. A když budeme k tomuto prequelu přistupovat tímto způsobem, tak zápas musí skončit hozením ručníku do ringu ještě před gongem prvního kola. Neucelené melodrama s natahovanými scénami (asi nějaký vánoční fetiš pánů), místy zmatené jako deděček na LaserGame. Samozřejmě, že v tomto "sokolím období" to nejde bez špatného herce i moderátora Ondřeje Sokola....ženské osazenstvo v pořádku. Něco rozpracováno, něco dokončeno.... možná příslib věcí dalších, možná pohřbení celé trilogie.

• 12.1.2018  09:08
    Šampióni 2 (1994)

Prvotní Mighty Ducks, ač pořád naivní dětská pohádka, mají své opodstatnění a místo v historii sportovně laděných snímků. Dvojka je už jenom takové klasické ždímání již suchého ručníku, které si najde svého diváka, ale kdyby nikdy nespatřilo světlo světa, tak rozhodně nikdo hokejky pálit nebude.

• 12.1.2018  08:41

Sportovní pohádka pro fanoušky Karla Maye, Disney channel a sportů o kterých ví řadoví našinec kulový. Všichni určitě známe ty pábeníčka o outsiderovy jenž v poslední sekundě vyhraje match gólem nejnešikovnějšího nebo nejvíce zraněného hráče. Tak zavzpomínejte na všechny ty malé i velké klišé, které jste v podobných snímcích za celý svůj život doposavad viděli a věste, že se tvůrcům této Klekí-petroviny povedlo nacpat do 105 minut snad úplně všechny. A jako bonus, v hlavní roli indiáni. Byla to šílená "orlovina" s nejvyšším výskytem klišé na metr čtvereční v historii sportovních dramat, ale stejnak jste těm "rudokožcům" museli držet palce :D

• 11.1.2018  15:41

Už jako děti školou povinní jsme s oblibou kontrovali: "opakovaný vtip, není vtipem". Kouzlo řeckého řádění již dávno opustilo rodinný dům Nii Vardalos a vrátilo se šmahem zpět na Balkánský poloostrov. Všechno to Hujerství, řeckost, léčení Okenou, baklava a další atributy, které udělali z První svatby jednu z nejvýnosnějších romantických komedií dějin, už jednoduše nefungují. A to, že svou romantickou hru rozjede rovnou na tři generační strany už beru jenom jako takové chytání se stébla, které má zakrýt fakt, že scénář nepřišel z žádnou nosnou zápletkou. A tak slavíme, ženíme se, hlučíme a jsme Řekové.....a není to málo, Antone Pavloviči?

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61