Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 18.1.2019  14:20

Nejsem vyloženě pohádkový tip….mrknu na novinky, ale že bych si v kalendáři zaškrtával, kdy budou dávat Jak se budí princezny nebo Mrazíka, to určitě ne. A to je taky ten důvod, proč můj komentář k nesmrtelné Vorlíčkově pohádce je datován až k roku 2019. Nevím, asi konstelací hvězd v závislosti na Saturnu, ale já o vánočních svátcích asi po 20 letech zasednul k Třem oříškům pro Popelku. Zapomněl jsem téměř vše, věděl jsem o oříšcích o Gottově otázce ohledně ptáčkova bydlení, že tam hraje Šafránková s Trávníčkem, že macecha není zrovna dvakrát kladná postava…dokonce jsem navštívil zámek Moritzburg, ale jinak prázdno. A jo, je to pořád fajn. Z české strany super zahrané (němečtí herci u mne nevzbudili takové sympatie)….vezměte si například takového Trávníčka, jaký je to dneska podivný strejda, ale jako princ (stejně tak Jandák s Drbohlavem)? Dnešní generace herců mu nesahá ani po pumpky! O Menšíkovy, Šafránkové, Libíčkovy, Hlaváčové a dalších se ani nemusíme bavit. Základ v podobě pohádky Boženy Němcové byl jasný. Vorlíček měl v té době za sebou kousky jako Dívka na koštěti, Pane, vy jste vdova! Nebo Kdo chce zabít Jessii?, takže už věděl jak na diváka. Trochu mne překvapily (nemile) reálné záběry na lov….no, když si i Popelka trefila svou trofej…za mne určitě kaňka na celkovém dojmu. Myslím, že natočit to dnes, tak se internetové diskuze rozjedou na plné otáčky. Ale střevíček nakonec padnul. Dobro položilo zlo na válečky. Je to klasika…musím uznat….a to nejsem pohádkovej.

• 18.1.2019  13:39
    Země revivalů (TV film) (2016)

Dokument, který vyvrací sněhy zaváté „co Čech, to muzikant“ a jenom potvrzuje, že většinový našinec kromě siláckých výkřiků na sociálních sítích, ujíždí na nekonečných seriálech, levném salámu a zábavových kapelkách. Dobrá, ale to už jsme všichni tak nějak tušili. Ale já mám na dokumentech rád, když kladou otázky….jo a dobré je taky, když se dostane i na odpovědi. Tady se nám bohužel dostává pouze různých postaviček….já jsem jednočlenný Kabát, já jsem Anni-Frid Lyngstad, já sbírám céčka, já jsem Batman. Ale proč? Proč dáváme před kvalitní knihou přednost seriálu Ulice, proč jezdíme do Chorvatska s kufrem plným lahváčů, proč si raději koupíme na tržnici petardy, než by jsme vyrazili na pravé Rolling Stones? Nevím, ale ten prostovlasý pán má rád Michala Davida. PS: Ten kolega, co po večerech předvádí Pepu Vojtka je v paruce přesnej :D

• 18.1.2019  11:32

Pro mne a moje okolí téměř povinnost…pan režisér Polák je rodák ze sousední vesničky, s i proti jeho bratrancům jsem hrával fotbal, jeho bratr chodil s mojí sestrou do třídy…prostě téměř soused. Ale víte, jak jsem si to celé maloval? Jenom čarokrásné záběry naší flory a fauny plus působivá hudba na pozadí……nevím proč, prostě jsem žil v domnění, že to tak bude. Ne, že by mi čtený komentář Kryštofa Hádka vyloženě vadil (no možná bych v našich luzích našel vhodnější hlas), ale mnou vysněná forma by mi asi seděla víc. Každopádně hlavní problém mám s celkovou dramaturgií, postrádal jsem jasnou lajnou, až jsem si někdy připadal jako na závodech ve skoku z větve na větev. Jinak samozřejmě oceňuji tu mravenčí práci, snahu ukázat, že i česká příroda může být atraktivní i když se po ní zrovna neprohání zebry nebo dinosauři a především ono neoddiskutovatelné poselství. Bohužel, pokud jste zvyklí si připlácet za nadstandard, budete si připadat jako na návštěvě chudého příbuzného.

• 18.1.2019  09:42
    Most! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Komentář prvního dílu jsem zakončil ve stylu „uvidíme, co přinese čas“…..a už je to tady!!!! Došel dech hned několik metrů po startu? Díl naprosto o ničem, bez nápadu, bez děje….story s problémy erekce mi přišla vyloženě hloupá. Horská dráha momentálně jede směrem dolů, ale zatím netřeba lámat hůl.

• 18.1.2019  09:07
    Most! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Nebudeme chválit dne před večerní souloží, ale mám takový pocit, jako by pánové Kolečko s Prušinovským dostali od České televize požehnání vystrčit růžky, které u Trpaslíka (r.2016) zůstali schovány pod hodně silným kulichem. První díl jde za hranu, nekorektně glosuje, nemá strach, hrne to jako Jarda Jágr v nejlepších letech….Pošta pro tebe byla TOP. Když se znovu otřu o Trpaslíka, tak je super, že z něj byl draftován Martin Hofmann….to je pán. Navíc na rozdíl od něj funguje i omladina v podobě Filipa Františka Červenky. Skvělí je i Cyril „host vyhazuje vrchního“ Drozda a úplně geniální Vladimír Škultéty. Jak už jsem psal, počkáme, co přinese ráno, ale první krok byl rozhodně levou.

• 18.1.2019  08:31

Hustolesácké postrachy pražských paneláku a pasáží Vaculík, Dlouhý, Schuller, Vašut nebo Vetchý si jedou diskopříběhovou gangsta kruťárnu ale Jarda „Polda“ Soukup. Zatím co na druhé straně stolu za tónu céčkaře Davida, Táňa Kulíšková usrkavá kolu a háže zamilované pohledy. Něco asi jako, když už se cítíte být moc cool na Pány kluky (r.1975), ale ještě vám nezačali rašit fousy na Bony a klid (r.1987). Na druhou stranu, když to vezmu kolem a kolem, tato čorkařská lovestory patří určitě k tomu povedenějšímu z režijní filmografie Jaroslava Soukupa a jak už jsem napsal u Větru v kapse (r. 1982): „svým způsobem jde o kult“.

• 16.1.2019  11:16
    Popelka (2015)

Pokud i přes svůj vytuněný profil na sociálních sítích rádi pohádky a jste až příliš cool na černobílou Evu Hruškovou, máme i pro Vás řešení jak ukojit touhu po vítězství dobra nad zlem.“Tradááááááááááá“. Trikově současná, visuelně čarokrásná, výpravně neskromná, americky dokonalá, moderní i tradiční, Popelka jednadvacátého století dle Kennetha Branagha.

• 16.1.2019  11:12
    Spáči (1996)

Spáči, kteří svou syrovou autentičností rozhodně neuspávají. Pulzující dobovka, v které si můžete najít něco ze Stůj při mně (r.1986), Tenkrát v Americe (r.1984), Zákonů Brooklynu (r.2007) a spousty dalších tématicky spřízněných duší. Přátelství, pomsta, bolest, šrámy na duši i těle….silnější pes mrdá a jsou jizvy, které nezahojí ani čas. Tohle je ten z filmů, který se s vámi nerozloučí závěrečnými toulkami.

• 15.1.2019  14:23

Jo, proč ne? Strašně mi to připomíná o šest let starší Brabcovo V peřině. Pestrobarevné, hravé, ani poudačka, ani dospělákovina…..taková moderní pohádka pro děti od 0 do 99 let. Líbí se mi samotná ústřední zápletka o honbě za splněním přání, líbí se mi Jandák dost možná parodující sám sebe, líbí se mi fungující dvojice Myšička – Čvančarová, líbí se mi projev dětských představitelů (možná vyjma Maršála), líbí se mi vedlejší postavy, líbí se mi nezletilá duše autorů, líbí se mi Přání k mání.

• 15.1.2019  13:17
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Ajajaj. Velká, opravdu velká kritika se sype ze všech stran na novou štědrovečení pohádku pana „povánočně uraženého“ Zelenky. Tak já budu pro změnu ta kladná pohádková postava a čétéčkářského počinu se lehce zastanu. Vždyť to ani náhodou nebyl vyloženě propadák. Ano, prostě je to tak. Doba se mění, my se měníme, tráva už není tak zelená, Menším se Sovákem už nežijí a zkrátka je třeba se smířit s tím, že ani rozprávky nebudou, to co dříve. Samotný příběh (zápletka) mi přišli zcela v duchu léta šlechtěné tuzemské tradice. Škoda možná držení se novodobé zvyklosti, nějakou špatně artikulující postavu pro Pavla Lišku…myslím, že to jde i jinak. Ale když už chceme hledat problémy, tak jdeme na to. Co ten Žito (ne, nemyslím Dana Landu)? To měl být herec, nebo šlo o nějakou sázku, kdo na mejdan přitáhne nejlepší mix mladého Neckáře, chorvatského fotbalisty Modriče a homosexuála Stropnického? A Kadeřábková taky zrovna není žádná nová Popelka! Jestli si chceme opravdu na něco stěžovat a porovnávat s léty minulými, tak to je právě nová herecká generace. Takže závěrem. Sice jsem Žita sledoval jenom jedním okem, protože jsem byl zaneprázdněn rozbalováním té hory dárků, kterou jsem byl, jakožto celý rok hodný, zahrnut. Ale já neměl problém.

• 15.1.2019  09:43
    Drážďany (TV film) (2006)

Mezi 13. a 15. únorem 1945 došlo k jednomu z nejhorších odvetných úderů proti německým civilistům. Jasný, ok, pojďme o tom točit filmy, ale proč jako nosný sloup celého filmu špatně zahraná a z pr...e vytažená kvestory britského pilota a německé zdravotní sestry…..a ruku na samopal, ani ostatní postavy si nejedou zrovna v logickém módu.Takže málo akce, hodně romantiky….na dvě hodiny, trochu zahrávání si s divákovými nervy.

• 14.1.2019  15:08
    Překvapení (2015)

V téhle romantické komedii jde doslova o život a přitom si plyne tak na pohodu, jako když ovčí babička plete svetr. Příjemná, nikam nikoho netlačící, nic nehrotící, nikam nespěchající tulipánovka, která je sice předvídatelná jako pes u plné misky, ale u které to tak nějak nevadí. Navíc, kolik má kdo za sebou holandských nebo belgických filmů? Takže příjemné je i seznámení s novými tvářemi….taková Georgina Verbaan je zrovna velká sympaťanda. Laskavé, pokorné, lehké…..nic za co by se měl kdokoliv stydět.

• 14.1.2019  14:05
    Jan Palach (2018)

Určitě je dobré….ne, je téměř povinnosti….zobrazovat podobné události našich (či světových) dějin. O tom se myslím, netřeba bavit. Další věcí však je, jak se tvůrcům zadaří. U podobných záležitostí hodnotím jednoduchým měřítkem a tím je pocit. Zasáhlo mne to, ztotožňoval jsem se s hlavním hrdinou, cítil jsem bezmoc, cítil jsem nenávist, cítil jsem něco? No a Palach….nic…až překvapivé nic. Připadal jsem si jako u „Jak se svět připravuje na básníky“…..líbivá dobová záležitost….podivínský studentík, jeho přítelkyně, jeho maminka, jeho problémy. Dobrá, ale co dál? Chci emoce…hodně emocí. Chci cítit odpor k okupantům, chci mít nutkání běžet si koupit kanistr benzínu, chci brečet, chci se smát….nechci se, jako v tomto případě, jenom koukat.

• 14.1.2019  11:43
    Předtucha (2007)

Mám takovou předtuchu, že to tady někdo kapánek překombinoval. Motáme, motáme hore po dědině, nejednoho diváka k smrti unudíme. Líbí se mi zde vyslovené přirovnání k epizodě seriálu Věřte nevěřte…to sedí. Děj jak už jsem psal. Postavy nesympatické, se sklony k nelogickému konání….navíc jim příliš nepomáhají ani jejich představitelé. Pointa předvídatelná. Závěr škoda mluvit. Možná víc zapojit napětí, možná si pohrát z rozuzlení…možná se na to příště vys..t.

• 10.1.2019  15:23

Čichám, čichám, snahu vydělat si ještě rychle nějaký zlaťáčky na vánoční dárky. Nemaskované kopírování MiB, sem tam nějaká ta hláška, neživý agenti, ovládnutí světa, na oko líbivé efekty, rádoby dynamická dvojice zelenáč – rutinér………trochu to zavání přelomem století, ne? Jednoduchá chlebíčková zábava, která si svého kupce najde, ale do análů se rozhodně nezapíše….teda alespoň ne do těch filmových :D

• 10.1.2019  13:45

Xtá variace na záměnu těl v historii filmového průmyslu……tentokrát ve stylu „ubereme na korektnosti“. Jason Bateman už v tom umí chodit (Šéfové na zabití, Sprosťárny, Z cizího krev neteče), společně Jasonem Sudeikisem se začínají pevně ujímat vlády nad podobně laděnými záležitostmi. Ryan Reynold je zase chameleon, který umí měnit žánry jako božský Leo modelky Victoria's Secret….i když ruku na varlata, tady byl ten z páru, kdo méně táhl. Takže tady máme dvě prohozené osobnosti, nějaké vulgárnosti, ženská prsa, povedené i hodně laciné gagy, palec v anále vyžilé pornohvězdy, vtipné hlásky i čarokrásnou tvářičku (plus další části těla) Olivie Wilde. Myslím, že na středeční podvečer slušný arzenál.

• 10.1.2019  13:22
    Kořist (2007)

Nejprve doporučuji vylézt z džípu a pořádně rekognoskovat terén. Pochopíte, že má tu čest se sociálně slabším dílkem a když přijmete daný fakt, tak Vás žádný lev ze zálohy už nemůže překvapit. Vlastně už úvodní titulky Vám jasně dají najevo, že asi nepůjde o nového Petera Jacksona. Takže jsme se smířili s realitou a teď nás tohle za vlasy přitažené lví skákání po kapotě může docela slušně zabavit.

• 9.1.2019  14:18
    Gambler (2008)

Víte jak to je s Burtem Reynoldsem. Jeho bytí na hereckém Olympu skončilo někdy v osmdesátkách a teď točí takové…jak to říct? Filmečky, které někdy urazí, někdy neurazí, ale nikdy nebudou dalším V žáru velkoměsta nebo Tajným závodem. Takže ano, půjde o karty. Ano, děj bude přitažený za vlasy. Ano, Davidové pobijí Goliáše. Ano, postupka v barvě bude víc než trojice. A ano, o legendární knír nebudete ošizeni.

• 9.1.2019  13:30

Nemůžu jinak, než onou informací (mající pro mne hodnotu Maruščiny soli), že se plánuje snímek mapující osudy největší z „královen“ a co víc s Saschou Baronem Cohenem v roli nesmrtelného hlasu Freddieho Mercuryho. Queen moje srdcovka, kterou jsem už jako dítě vyměnil za desky Spejbla a Hurvínka. Od Cohena jsem očekával explozi, která vyryje své jméno do historie filmu. Uplynul nějaký čas. Máme Queeny, nemáme Borata, máme Malika. Řekněme si to upřímně kluku egyptská, těšil jsem se na Cohena jako školák na prázdniny, ale nebyl jsi špatný Farrokh Bulsara…možná trochu drobnější, než by bylo zdrávo, ale špatný určitě ne. To by jsme měli hlavní star a teď taky trochu k snímku samotnému. Víte, co nemám na podobně laděných projektech rád úplně nejvíc? Když se záměrně manipuluje s fakty, ve snaze zalíbit se kupci. No a tady, máme takových malých polopravd víc než malé množství. Ale jinak mrazilo, nebudu lhát, že ne. Hned v úvodních minutách nástup na Live Aid, začátek Bohemian Rhapsody, dupání při We will rock you, Radio Ga Ga ve Wembley….husí kůže řádila. Ale řádila míň, než jsem od ní čekal. Dokonce jsem, jak se znám, očekával i slzy….a nic! Mám pocit, že mi vadila právě ta snaha být líbivý, to klišovité schéma s velkolepým koncem, to převracení faktů, to tlačení všeho k Live Aid. Měl jsem problém s představitelem Johna Deacona, s tím, že Roger Taylor i na konci vypadal jako šestnáctiletý…..mimochodem Briana Maye snad hrál sám May….ten byl stoprocentní. Nelíbilo se mi tohle a nelíbilo se mi tamto. Ale taky se mi tohle a tamto líbilo, navíc přes dvě hodiny utekly v biografu jako jeden díl komediálního seriálu, což má podle také jistou vypovídací hodnotu. Takže co dodat závěrem, než: „Freddie byl královna a show must go on“. PS: jestli jste také jako já původně uvažovali, že si počkáte, až bude možno Bohemian Rhapsody shlédnout z gauče u vás doma, tak to nedělejte. Tohle je vyloženě kino film!!!

• 8.1.2019  10:04

Svatý Helmute, štípni mne! Viděl jsem gut? Deutschland poudačka a já se po jejím zhlédnutí v noci nebudil ze spaní? A pak že to nejde, kluci německý. Skoro bych se nebál říct, že si tenhle Honza do uzlíčku přibalil i nějaké poznatky od nás. Ne, nebudu Vám tady tvrdit, že jde o laskavou a hravou pohádku, na jaké jsme zvyklí z našich luhů a hájů. Každopádně na tu hrůzu, kterou jsou dederóni schopni svým potomkům (asi za trest) natočit, šlo o téměř o pohlazení……no to, už trochu přeháním :D

• 8.1.2019  08:57

Každý stát si pěstuje tu svoji libůstku. Němci servírují svým ratolestem ponuré pohádky, my si ujíždíme na nekonečných seriálech s kulturní hodnotou nula a bratři Slováci si libují ve svých komediálních seriálech, které můžou bavit snad jenom po litru borovičky, dvou talířích halušek a s podpisem Vladimíra Mečiára v památníčku. Ha ha ha hi hi hi ho ho ho vtipné dámy Cuky a Luky jsou také jedním z produktů tohoto zvráceného smyslu pro humor made in Nad Tatrou sa blýska. A tomu ver, že jde o prču veľkú, když se jim, po krátkých několikaminutových skečích, dostalo celovečerního filmu. Ne, je mi ľúto. Nespadnul jsem ze slivky na znak. Tohle prostě NIE!!!!!

• 23.12.2018  17:09

Tak nevím, nevím. Za mne teda musím konstatovat komplikovaně prosté: „Pověsti úplně nelhaly, ale pravda je taky někde jinde“. Dvě linie, to je oč tu běží. Ač koukám, že Gumpovská rovina života točící klikou dějin, která balancuje mezi Cimrmanem a Zeligem, se tady většinou setkává s nadšenými reakcemi. Mne vyloženě ruší od současné linky stoletého Allana Karlssona, která svou jednoduchostí a nekomerční severskou specifikou u mne rozhodně vede. Možná dva filmy…..jeden pro milovníky Wese Andersona a druhý pro fanoušky švédské absurdnosti. Já vím, nesmysl, předloha je dána, ale…..Takže možná nechat vylézt z okna a pak rychle zavřít okno…mně prosťáčkovy by stačilo méně, jenž většinou znamená víc.

• 21.12.2018  16:10

Jiří Vejdělek si, k jeho cti, drží jakousi pomyslnou lajnu, někdy povyskočí (Účastníci zájezdu) někdy propadne (Roming), ale vyloženě nezklame nikdy. Tátova volha určitě patří k tomu lepšímu průměru. Zajímavý příběh, podávaný nekomplikovaně s visuelní laskavostí a hořkosladkou polevou. A i když jsem jedním z mnoha, kteří zastávají názor, že je v české kinematografii přeGeislerováno a přeVilhelmováno, tak mi symbióza druhé jmenované s téměř vždy skvělou Eliškou Balzerovou lahodí smyslům. Svoje si odehrají i ostatní, i zápletka i život sám. Takže melancholický komedie? Ženská road-movie? Emociální drama? Záchranná akce „ukažme Hanu Maciuchovou jinde, než v nekonečném seriálu“? A nebo prostě jenom Jiří Vejdělak? Vyberte si!

• 21.12.2018  15:42

Ano, máš pravdu, drahý Enšpígle. Jodie Foster umí. Ale umí i režisér a páni scénáristé? Nejsem si tak úplně jist! Feministické verzi Bronsonovy klasiky Přání smrti určitě nelze upřít akčnost, napětí, práci s postavou, nebo zobrazením tuhé reality Ale ten příběh? Jako fakt? Moc vykonstruované, těžko uvěřitelné a za vlasy přitažené…..asi jako potkat na cyklostezce klokana dýlujícího zubní protézy. Navíc některé pasáže jsou i po filmařské stránce propadák….a pár dialogů by i onen zmiňovaný klokan sesmolil důstojněji. Jinak Foster podobné postavy sedí a samotné téma je určitě atraktivní záležitostí. Takže, objednali jste si stou parafrázi na téma zub za zub, oko za oko……tady máte.

• 21.12.2018  14:29

Jo, jo, tohle mne bavilo. A chcete říci co? Tak, že jste to Vy. Kvitoval jsem ten pocit nejistoty, s jakým filmovým žánrem vůbec máme tu čest. Úvodní indicie ukáží na jasné sklepní psychologické drama…únosce, oběť, dobře zamknuté dveře…tady není co řešit, nazdar. A lup najednou postapokalypsa,John Goodman, béčkový brak, skoro horor, sci-fi a zase komorní drama a zase Alfův zlej strejda z druhého kolene. Napětí, pochybnosti, otázky, znepokojení, paranoia, mysticita…….a taky několik za vlasy přitažených situací. Každopádně to byla zářná ukázka, že i s třemi herci a jedním emzákem se dá zahrát hodně muziky.

• 21.12.2018  13:42

„Jako Indián taky velkej rypák mám - Jako Indián nerad hulím sám...“ . Nevím jestli se dá, tahle alkoholem a kouřovými signály čpějící vzpomínka na punkového indiána a zakladatele příbramské bandičky E!E Petra Bakalerova, brát jako seriózní filmový počin. Spíš jde o jakési vypořádání se smrtí životního souputníka…ale OK, proč ne? Na Bakču vzpomínají a alkohol pijí nejenom členové kapely (Bořek, Motlík, Stawy, Spejbl), ale i „celebrity“ ze spřízněných kapel (Fanánek, doktor Pečený nebo „VZ2“ Michal Pixa) a na samotný závěr i starší bratr Jiří. Posedělo se, popilo se, zavzpomínalo se. Tuzemskému punku neznalému, to zřejmě nic nedalo. A nám, kteří máme ještě na půdě staré MCkazety Mrtváku nebo Desky, to ukázalo další ze stránek Bakčovy osobnosti. A tak punk s tebou vole!!!!!

• 13.12.2018  11:36
    Noční hra (2018)

Tisíceré díky za typ, kterého se mi dostalo, při listováním komentáři u spřízněné záležitosti „Máš ji!“ (režie Jeff Tomsic). Tak tohle byla ultimátní jízda. Jak jsem právě u zmiňované Máš ji! psal o své namlsanosti, která chce pořád víc a víc…..tak tady se mi dostalo měrou vrchovatou. Sice první minuty působí jako usedlejší verze nekorektní žánrovky….něco jako, když přijede na návštěvu v kostele neděle trávící teta a uprostřed večeře se pokusí o košilatý vtip. Ovšem zanedlouho se rozjede horská dráha. Lítají kulky, rány, vtipy, černoši, vejce, krev….bavil jsem se jako už dlouho ne. Bateman je již klasikem podobných záležitostí – McAdams je s k sežrání….rozvedl bych se kvůli ní – Morris tak jak ho známe například ze seriálu Nová holka – Magnussen, u něho bych se pozastavil….ten mne bavil nejvíc - Sharon Horgan s Kylie Bunbury si jedou druhé housle, ale hlavně nekazí dobrou zábavu. Neviděl jsem a nikdy neuvidím všechny snímky léta páně dvatisíceosmnáct….každopádně zatím !!!KOMEDIE ROKU!!! – doporučuje 9 z 10 mých já.

• 13.12.2018  11:13

Úspěšnému nevím komu, zabijí syna a znásilní manželku. Tajná agentura mu naservíruje potencionálního vraha a jeho trest už jenom v jeho rukách. Jako úvod dobrý ne? Má to příběh, má to atmosféru, klade otázky, touha po pomstě, pochybnosti……trocha dramatu, trocha thrilleru, trocha krimi, trocha akčního filmu. Pánové si také svoje odehrají, takže proč ne? Sice žádná filmová vysoká škola, ale v rámci možností slušný kousek do sbírky. Teda alespoň tak nějak to bylo dejme tomu v první polovině Času zemřít. Tak proč jste kluky vyrušili od jejich hry ve sklepě? Proč jste nenechali pracovat pochyby, emoce a lepicí pásky? Proč jste zajímavou komorní hru „zatluč hřebíček do ručičky“ vyměnili za obyčejnou řadovou střílečku? Z nadprůměru na průměr lusknutím prstu….škoda!!!

• 12.12.2018  13:27
    Stopař (1986)

Všichni mí fanoušci (oba dva :D), jenž hltají mé komentáře s úctou podobnou té mající Ned Flanders k Bibli, vědí že mou tajnou láskou jsou osmdesáté léta a jejich mladí hrdinové. Takže si takhle projíždím počátky C. Thomase Howella a ejhle. Je to vůbec možné, píše se rok 2018 a já jsem ještě nezastavil Rutgeru Hauerovy. Tak jdeme nato….i když to možná byla osudová chyba, protože mi v autě sedí jeden z nejdokonalejších psychoušů filmové historie, navíc v životní formě. Howell taky ví, jak se má chovat správný osmdesátkový mladík a za to, že jsme byli celý rok hodní, rozbalíme dárek v podobě Jennifer Jason Leigh. Možná bych si osobně objednal víc omáčky….nějaký úvod, boční linku, proč je hlavní hrdina na cestě, jakou má velikost bot, jestli pravidelně volá své babičce a tak. Není tomu tak, hned ze startu nůž na krk a per to do mne pane sociopat. Ale jinak jde o hutnou atmosférickou auto moto revue. „Uřízl jsem mu nohy. A taky ruce. A taky hlavu... a to samé udělám s tebou!“ Takže asi tak.

• 11.12.2018  15:09

Taková ta 80tková klasika, co se rodinných komedií týče. Pamatuji, jak jsem procházel videopůjčovnou….Ten kluk je postrach, Policejní akademie, Číslo 5 žije, Malý krámek hrůz a nebo právě Rick Moranis zmenšující své rodinné příslušníky. Paradoxně jsem osobně měl tu čest až téměř 30 let od data premiéry….asi jsem vždycky šáhl po nějakém karate nebo pornu :D A právě rok 1989 je právě onou důležitou číslovkou…..takhle se to tenkrát za velkou louží prostě dělalo. Moranis zrovna patřil do skupinky vyvolených (Candy, Martin, Belushi, Murray, Guttenberg a další)….kdeže loňské sněhy jsou. Zápletka je sama o sobě atraktivní i zábavná zároveň. Efekty jdou ruku v ruce z již zmiňovaným datem vzniku….takže určitě neurazí, ba naopak. Dětští hrdinové si odehrají to svoje….dospělý spíše přicmrndávají. Jenou větou slušná jednohubka, která může chutnat i v době Avengerů, StarDance nebo Kateřiny Brožové.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65