Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 18.4.2018  10:40

Jumaji byla, ač pouze na jednu strunu hraná zábava, klasikou jisté časového období….i já ji měl nahranou na VHSce. Dovedu se docela živě představit, že i Jumaji rok 2017 se pro jistou cílovou skupinu může stát srdeční záležitostí…no já jí nebudu. Celorodinná barvená, fantasy džunglárna (to už tady bylo) s Dwaynem Johnsonem – nějak si na něj jako na hlavní tahák nemohu zvyknout, Kevinem Hartem – jako komická figurka relativně fungoval, Jackem Blackem – nezvykle nevýrazný a Karen Gillan – vybrána pro své ploché bříško, která sází na blýskavý efekt nočních neonů. Jeden podvečer zabaví, ale tím to končí.

• 17.4.2018  11:26

Nízkonákladový let do světa mystiky, rituálů a špatně napsaných scénářů. Nízký rozpočet je to nejpodstatnější zaklínadlo. Archeologové provádí vykopávky: tady asi něco bude, nadzvednou kámen, strčí pod něj ruku, vytáhnout sošku, kámen pustí nazpět a jdou dál….a takto dětsky funguje celý thriller. Ale jinak, když už není na chleba, tak se na Společenství Druidů dá ustát. Pracuje s jistou dávnou napětí, atmosféry a nadpřirozená…….bohužel s těmito atributy zachází stylem, nic od nás nečekejte a nebudete zklamáni. Hlavně druhá polovina už je ozajstná besídka mateřské školy, která bourá vše, co bylo pracně na startu vystavěno. Takže na jednu stranu, proč ne?....na druhou, proč ano?

• 13.4.2018  10:27
    Selfie (TV seriál) (2014)

Moderní sociálně síťový komediální počit….pilotem úplně nepřesvědčil diváka – svým dalším bytím ty, jenž rozhodují o jeho dalším osudu. Za mne určitě OK. Milé, svěží, moderní, i ten prostor pro vtip se najde. Karen Gillan je sympatický diblík…možná trochu hapruje chemie mezi ní Johnem Cho, ale co už. Nakonec dost možná, že třináct dílů bylo tak akorát…taková kapesní série, která nezklamala, ale díru do světa taky úplně neudělala.

• 13.4.2018  09:37
    Kosmo (TV seriál) (2016)

A to vono zase jo! Tuzemská televizní satyra na pomezí Červeného trpaslíka, České sody a Jistě, pane ministře? Beru! Dokonce bych si troufnul tvrdit, že na při zemi se držící Českou televizi celkem odvážný počin. Tne do živého, nešetří absurditou, pobaví….vím, Ordinace v Růžové zahradě to není, ale přesto :D

• 13.4.2018  09:34

Tak milé děti, a takhle nějak to u nás fungovalo, funguje a fungovat bude. Palec nahoru minimálně za tu „odvahu“ ukázat (ač zamlženě) jak se věci ve skutečnosti mají. Každopádně téma ostré jak břit by si zasloužilo i jako břit zpracování….libí se mi přirovnání „Novácká produkce“. Třeba já osobně jsem měl největší problém s bogartovským stylem vyprávění hlavního kladného hrdiny a vlastně s Lukášem Vaculíkem celkově…….a nebude se držet při zemi, neseděla mi celá ta jeho vyšetřovací skupina. Vetchý jako „zlobivec“ OK….on asi umí zahrát všechno. Jenom taková perlička, sestra by obsadila někoho jiného, protože má Vetchého tak ráda, že jí bylo líto jeho skonu na konci. Jinak emoce byly, možná to chtělo trochu větší spád a vyhnout se navršování krátkých scén jedné na druhou, ale jinak na české poměry slušná žánrovka.

• 10.4.2018  10:46

„Okáčníčník i rosničkový,neschovávejte se dědečkovi jičmínkový i vodníkový, neulítněte dědečkovi“. Jedna z velkých klasik naší dětské tvorby……Páni kluci to určitě nejsou, ale k mému dospívání patří minimálně stejně jako oni. Odér léta, pouťové zábavy, dětské naivity i klukovské rivality…..ač ne vždy 100%, Věra Plívová-Šimková je královna a dnes již téměř (hlavně mladší generaci) neprávem opomíjená. Mám to prostě, i teď se čtyřicítkou na krku, rád…..jednoduchý příběh – přijela pouť, holky se pohádaly, kluci honí mičudu..nic víc, nic míň. Do toho písničky – sice se všechny nestaly nesmrtelnými (jako díla pánů Svěráka s Uhlířem), ale popěvky „žluťásku, žluťásku“ nebo „hele Pelé, střílí gól“ léta patří do mého ranního repertoáru. Pořád se mluví o Tomáši Holém. Určitě ne neprávem, ale co taková Yvetta Kornová, Roman Čada nebo další „bezejmenní“? Jak se točí Rozmarýny, Páni kluci, Lišáci, Myšáci a Šibeničák, Krakonoš a lyžníci, Mrkáček Čiko…..dětský film made in Československo rovná se paní Věra Plívová-Šimková.

• 28.3.2018  15:22
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

Rychlá doba si žádá stručné vyjádření se. Žádné skryté významy, žádné nic neříkající kličkování okolo horké kaše. To je Monte Karlo. Pozdravit, oškubat, pobavit, nazdar. Jak někdy nevím cosi myslet, o tu kultovním tu trapném, Petru Čtvrtníčkovy, tak by se těžko po celém světě hledal trefnější Karel Čížek…..podobné polohy mu byly dány do kolébky. Možná, při tom všem kalupu vměstnat vše do několika minut, chtělo trochu taky myslet na dotažení jednotlivých epizod, které jsou někdy postavené pouze na jednoduchém fórku a karikaturním herectví Črtvtníčka, Plesla a vedlejších postav jako Hampl, Noha nebo Šplíchal. Ale jinak určitě ANO…..tohle je internet a ten nemá čas na rekonstrukce Vojny a míru.

• 22.3.2018  11:52
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Kurňa, tady jsem vycítil potenciál velikosti Donutilova ega. Jenom si to představte, trocha víc péče, celovečerní film…to by ještě Hřebejk valil bulvy. Tohle je přesně ta látka, s kterou si naše kinematografie umí poradit snad úplně nejlépe….vesele o neveselých tématech. Ok, pojalo se to televizně, což není tak úplně na škodu, ale ta péče tomu viditelně chyběla. Dvojice Vetchý –Donutil, par excellence…Donutila poslední léta zrovna dvakrát nemusím, ale tady bez výhrad. Škoda druhé poloviny příběhu, z které se stal pouze sled rádoby vtipných pokusů o Archimedův návrat do vlasti s tím, že byla cítit rezignace na ostatní vjemy. Skrátka se nemohu zbavit dojmu, že to celé šlo udělat lépe….ač na televizní počin, těžký nadstandard a díky za něj.

• 22.3.2018  11:20
    Bajkeři (2017)

Na první (no i na druhý a vlastně po celou dobu) pohled naskočí dva svým způsobem podobné tuzemské snímky. Datem vzniku bližší Musíme se sejít a dle mého nejlepší film pro mladé posledních X let Snowboarďáci (potažmo Rafťáci). No tak Snowboarďáci ani náhodou. Ty měli vtip, charisma a především kvalitu….tedy alespoň co se týče jejich žánru. Musíme se sejít? To spíš. To taky bylo blbé, ale blbé takovým zvláštním způsobem, až jsem se bavil jako už dlouho ne…..bohužel Bajkeři zůstali pouze blbými. Nulový obsah postavený na jednom rádoby vtipu o závislosti na sociálních sítích….teda nesmíme zapomínat na cyklistu Nečase. Herci? To asi NE? Jedině Vagnerová (no dobře, dejme tomu, že i Nečas) působí dojmem, že má s touto profesí co dočinění. Omladina? Mišík? To je marný, prázdný stojan na patku. Komínek? Z kdysi nadějného rošťáka vyrostlo nepřirozené herecké NIC. A ten třetí kluk? Tak ten je úplně mimo. Dámská část je tam pouze jako roští a vybrána byla pouze na základě jednoduché formule: „políbíš holku nebo ukážeš prsa?“ O bočních „ha ha ha“ rolích pánů Matonohy a Suchánka se ani nebudu vyjadřovat. Takže příběh…OK, letní komedie pro mladé made in vesnický rybník. Zahráno…už jsem se zmiňoval. Humor…nula z nuly pojde. Atmosféra…prázdniny u babičky když je ti osmnáct. Ale jinak slušná reklama na produkty Scott. Pán Kolečko nám nějak zapomíná, že má za sebou kulty jako Okresní přebor nebo Čtvrtá hvězda a poslední dobou to hraje moc na kvantitu. Každopádně nebudu tvrdit, že se na to nedalo koukat….ale punk je jinde.

• 12.3.2018  11:57
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Taková klasika, vtipní předávající, trapní předávající, přirození ocenění, strojení ocenění a Oldřich Kaiser. Prostě večer v režii Adély „až z ČSFD jsem se dozvěděl, že už není Banášová“ Vinczeové, kterou považuji za ukázkovou profesionálku, co se moderátorské pozice týče. Ale co se týče politické agitky, která se táhle celým přenosem, tak drazí, vím, že umělec a angažovanost jde celá staletí ruku v ruce, ale čeho je moc, tak toho také bývá příliš.“Bába z ledu rules!!!!!!!!“

• 12.3.2018  11:17

No tak to byla ale kravina. Jestli si někdo myslel, že stačí angažovat několik relativně známějších herců, k nim nějaké špatně udělané mutanty, všechny je šoupnout do středověku, do ruky jim narvat meče a bude vystaráno, tak asi spadl ze Stathama rovnou na hlavu. Vím, že peníze nejsou všechno (taky je důležitá láska :D :D), ale někdy jejich absence bije do očí až příliš. A když se k tomu ještě přidá nedostatek talentu, tak výsledek se rovná Uwe Boll.

• 9.3.2018  11:57
    Království prstenu (TV film) (2004)

To je asi tak, máte ambice vyrazit na Tour de France a k dispozici pouze starou skládačku, na které babička jezdila do jednoty pro med. Nemáte peníze, nemáte herce, nemáte nic….a navíc jste němec a aby toho nebylo málo, platí vás televize. Jednou větou, ani to nemohlo vypadat jinak. Tím nechci říct, že je úplně všechno špatně. Příběh stojí na stoletími prověřeném hrdinském eposu. Fantasy taky jednu dobu slavila žně. Jsou tam draci, meče, králové, hrdinové, lumpové….no prostě dušička věčného gaučového čerodějobijce zaplesá. Každopádně si myslím, že podobná látka si zaslouží trochu víc té kvantity. ps: Jsem si říkal, že ten holobrádek je podobný na Pattinsona :D

• 9.3.2018  10:12

Ani nespojuje, ani nerozděluje. Takový burčáček. Burgundské vinice a jejich poetika by měly být pouze pozadím a hlavní role měly chytit do teplých mezilidské vztahy. Ty jsou však ke škodě předvídatelné jako Čech na chorvatské pláži. Vyfoť mne s rybičkami….a teď bez rybiček. Nic to tady už 100x nebylo, nic to by dokázalo alespoň trochu překvapit. Dost taky rušil zcela zbytečný vypravěč, nebo flashbacky vracející se do dětských let. Herecky taky nula od nuly pošla….především Pio Marmaï mne vůbec nepřesvědčil. Kdybych to celé měl shrnout do jednoho slova, tak bych v tom lepším rozpoložení použil „milé“, v opačném případě by se možná hodilo „tuctové“. Někomu může zachutnat, někdo preferuje vyhlášenější ročníky.

• 9.3.2018  09:44

Nevím, ale za mne NE. A to nápad obsadit do hlavní zlorole břichomluveckou loutku považuji za hodný Řádu zlaté vařečky. Ale jinak nulová atmosféra, nulová akce. Charaktery postav jak od scénáristy nekonečného seriálu, ještě k tomu telenovelácky zahrané. Navíc to má celé patinu osmdesátkové VHSky. Což samozřejmě nemusí být vždy na škodu (ba naopak). V tomto případě však pouze záporné body. Ne vážně, viděl jsem a úplně v klidu chodím v noci na záchod.

• 9.3.2018  09:22

Na první dobrou prvoplánová botosslamosčouhános stylu Napoleon Dynamit. Divný vlasy, divná matka, divný Brendan Fraser, divné všechno. Ale většinou nic není tak černobílé, jak se na první pohled může zdát. Tenhle, stejného holiče jako Střihoruký Edward navštěvující, vševěd má svou specifickou poetiku. Napůl undergroundovou, napůl mainstreamovou. Napůl křičící do světa, Napůl se schovávající za rohem. Napůl šedivou, napůl mající barva duhy. Kdo se dokáže naladit na stejnou vlnu, nebude zklamán.

• 9.3.2018  09:10

Abych byl upřímný, tak do zhlédnutí tohoto filmu jsem věděl pouze to, že SpongeBob existuje, že zřejmě nosí kalhoty a že to asi bude nějaká mořská houba….sečteno, podtrženo, to jest vše. Nuž, nezačali jsme opravdu nějakým pozvolným rozjezdem. Celovečerní film je opravdový avantgardní úlet. Moji spolubojovníci….mladší dcera to vzdala téměř hned….ta starší statečně bojovala, občas se zasmála nějakému dětskému gagu, ale bylo vidět, že vůbec neví, která bije. Já jsem se taky pral, nejprve pod heslem „dělám to pro děti“, ale nakonec jsem byl nucen změnit pohled na věc a dětskou záležitost přeprogramovat na ryze dospělý útěk z reality….pak jo, to jsme si začaly tykat. Ale dětem školkou povinným?….nejsem si jist

• 2.3.2018  13:32

Nikdy, ani v dětském věku, jsem nebyl skalní fanoušek těchto povedených „hodinových manželů“, ale celovečerním filmem jsem byl doslova zklamán…..teda zklamán je ode mne trochu silné slovo, já se jednoduše nedokoukal. Možná pokusit se o nějaký celistvý příběh, ale podobný slepenec epizod je jenom jedním nekonečně dlouhým večerníčkem. Pokud to vše bylo míněno jako oslava 4 dekád na úrazovém oddělení, tak si Pat s Matem po těch letech zasloužili honosnější oslavu.

• 2.3.2018  13:11

Viděl bych to asi tak, že to šlo udělat na dva způsoby. Způsob číslo jedna by asi chtěl lehce nadutější prkenici, než se dostávala týmu Jima Falla. Angažovat, třeba mne napadá, Cameron Diaz nebo Drew Barrymore a udělat z toho lehce lacinější taškařici ve stylu Mejdan v Las Vegas. A nebo štědrost investorů stačí pouze na Shiri Appleby a tak nezbývá než dát světu malou vánoční asi komedii televizního střihu.

• 23.2.2018  14:10
    Neranditelní (TV seriál) (2014)

hodnoceno po druhé sérii: Jako skalní fanoušek situačních komedií, nemůžu jinak, než konstatovat: "pásová výroba". Když pominu 2 socky (které sice nepatří k mým favoritům, ale nelze jim upřít vlastní tvář), tak seriály, které se poslední dobou dostávají tuzemskému divákovi jsou si podobné jako vejce vejci. Trochu stereotypu, trochu toho a trochu tamtoho...nakonec slušná oddechovka, ale já chci víc.

• 23.2.2018  13:04
    Tři kluci a nemluvně (TV seriál) (2012)

Nejprve strach, že půjde o takové sitcomové Tři muže a nemluvně. Máme dítě, jsme chlapy, nevíme co s ním, pleny lepíme izolačkou...ha, ha, ha, hi, hi, hi, ho, ho, ho.....to už tady bylo. Nakonec i jo, ale prioritně jde recyklovanou situační komedii, která jestli něčím na první dobrou praští do nosu, tak svou instantností. Nevím, ale poslední dobou mi přijde, že nám servírované americké seriály vypadají jeden jako druhý....Tři kluci a nemluvně, Mladí a hladoví, Neranditelní....jedna velká pásová výroba. Neříkám, že nepobaví, ale nemají svoji tvář. Slušná kulisa, která rychle zapadne.

• 23.2.2018  12:10

Takhle se to prostě Disney dělal před padesáti lety. Diametrálně rozdílné kousky, než na jaké jsme zvyklí poslední dekády. Milé, poetické, tématicky univerzální....svým způsobem až nudné. Pro někoho stará dobrá klasika, pro druhého film pro pamětníky.

• 23.2.2018  11:38

Těžko co hodnotit, tenhle cyklus by se dle mého názoru měl komentovat pouze jako celek. Každopádně tento díl je tou nejlepší odpovědí na otázku, kterou jsem si několik roků dozadu položil i já, a to: Co se stalo s jedním největších frajerů své doby, kterému při troše štěstí, mohla být naše hrouda malá?

• 23.2.2018  11:29
    Deadpool (2016)

Deadpool měl být jiný. Měl nabourat nám poslední dobou servírované stereotypy akčních superhrdinů...takové otevření okna v zatuchlé místnosti. Měl být a byl. Všichni takzvaní super, ultra, megahrdinové se v pointě potýkají s tím samým problémem, tak proč na to jednou nejít cestou sebepráskačství. Nebrat se smrtelně vážně, nebát se sklouznout k lacinosti. Mne osobně poslední dekáda něcomanů jedním slovem nudí a tak jedno velké díky za Deadpoola. Každopádně mohlo být i lépe.

• 23.2.2018  10:57
    Svět podle Jima (TV seriál) (2001)

Start rovnal se despekt. O Belushim nemám kdovíjaké mínění, navíc v kombinaci s Thorne-Smith a dalšími televizními přicmrdávači....no zkrátka měl jsem strach. Obavy se neštěstí nenaplnili. Určitě nejde o žádnou díru do světa situační komedie, žádné experimenty, žádné novum. Stará škola amerického sitcomu. Máma, táta, děti, strejda, teta. Každý mající to svoje. Vlastě v pointě, to co by jste od Jima Belushio přesně čekali. Každopádně Jimův pohled na každodenní rodinné soužití dokáže pobavit. Sice jednoduchou formou, ale pobavit...a o to by mělo jít především.

• 23.2.2018  10:24
    Učitelka (2016)

"Žije! On žije! Je živý!" Kolika holí jsem se poslední dekádu nad dvojicí Hřebejk - Jarchovský nalámal? Ale tady po létech strádání opět kloubouček. My podobná vyrovnání se z nedávnou minulostí zkrátka umíme. Takhle přesně se má drama dělat. Emoce pracují jako japonský dělník. Fandíte kladným. Opovrhujete zápornými. Přemýšlíte, jak by jste se zachovali na jejich místech. Navíc precizně zahrané....koukal jsem, že nejsem sám, komu sezení za školními škamny evokovalo 12 rozhněvaných mužů. O přesahem disponujícím tématu se ani myslím nemusíme bavit. Jestli pane Hřebejk takto míníte pokračovat i nadále, tak se zase můžeme kamarádit.

• 23.2.2018  08:40

Co dodat? Šílené, trapné, hodné obdivu i pohrdání, geniální i riskantní. Tihle pánové umě balancují mezi záchodovou laciností a kaskadérským mistrovstvím, s tím, že jejich produkce není určená pro každého, ale svého kupce si jejich produkt bez problému najde.

• 21.2.2018  11:49

Taky jsem zde narazil na názor, že Pixar tentokrát cílil na mladší publikum....to množná tak tím, že nakreslil roztomilého dinosaura, ale jinak?!?!?! Samozřejmě hned ze stratu musíme nechat někoho umřít (bez toho se dneska už dětský animák neobejde), pak nějakému zvířeti ukousneme hlavu, pak sežereme ustrašené mládě....tady snad někdo spadl z apatosaura na znak. Já osobně (a to věkem dospělí) už se začínám s panickým křikem animákům se zvířaty v hlavní roli vyhýbat, protože poslední dobou co kus, to lístek do psychologické poradny. Když k tomu přidáme, tuctový příběh, tak nám zbude pouze ta animace a sem tam pousmání nad človíčkem chovajícím se jako pes. Málo, málo, hodně málo....s takovouhle nám ti dinosauři nakonec jednou vymřou.

• 16.2.2018  11:16

S trochou nadsázky opravdový malý zázrak....tedy alespoň a našich končinách. Když vezmu v potaz tradici, kterou se baseball pyšní za mořem a fakt, že tento příběh plný stop, odkazů a narážek na tuto kolektivní pálkovací míčovou hru dokáže zabavit české školkou povinné děvčátka, které věří, že Babe Ruth je jedním z Mickeyho klubíku, outfielder zlý čaroděj a Světová série kadeřnická soutěž panenky Barbie, tak myslím není třeba dalších vět.

• 5.2.2018  14:05

No nevím, určitě jde o tradiční dílo a nebo by se dost možná dalo mluvit o legendární disneyovce, ale za mne palec dolů. Já vím nebavíme se o roce 2010, ale 1967, každopádně humor založený na tom, že se medvěd praští hlavou o strom dnes už asi moc nenadchne. Zvířátko - zazpíváme si. Další zvířátko - zazpíváme si. A hele opice - zazpíváme si. Děj téměř nula....jenom obrázková knížečka pro nejmenší. Tenhle animák má rozhodně věkový strop....a bohužel nepatří k nejvyšším :(

• 1.2.2018  14:27
    Let Fénixe (2004)

Ozajstná penisová zábava...buddy movie jako z učebnice. Akčnost, dobrodružství, drama, záporáci, klaďáci, letadla, pistolky a chlapák Dennis Quaid v čele. Navíc (i když jde o remake) originální zápletka...což se dnes cenní zlatem. Tohle je přesně ten filmek na sobotní večer, porno a s tím spojené záležitosti už máte ze sebou, lahvové a chipsy na stole, přítelkyně je s kamarádkami na dámské jízdě, vy už jste odrostli z Ramba nebo Komanda a přesto chcete být tím frajerem, co se každé ráno holí sekerou.....prostě Let Fénixe, kámo.

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62