Olík

Oldřich Klusoň

okres Svitavy

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 26.5.2020  14:32

I kdyby jste nastokrát nevěděly odkud vítr vane, rukopis mistra hrůzy by se stejnak nenechal zapřít. Mysteriózní sequel pro někoho legendárního Kubrickova Osvícení nejprve nechává nezasvěceného tápat, ale pak rozjede divácky atraktivní vypointovanou hru. Největší dík asi zaslouží Mike Flanagan, kterému se relativně podařilo skloubit Kubricka s Kingem…..každopádně tu minutáž si mohl odpustit.

• 26.5.2020  12:19

Na drama se moc snaží působit jako komedie – Na komedii moc suché. Tohle téma by si zasloužilo buď nekorektní jízdu ala Danny McBride a nebo regulérní kauzařské drama. Jinak neškodná based on true story podívaná. Hugh Jackman ukazuje, že není jenom komiksový Xman, nebo vlhký sen paniček a dam. Zbytek osazenstva si také odehraje svoje….tedy překvapil Ray Romano, ale pořád si nedokážu přebrat v hlavě, jestli pozitivně nebo nikoliv. Možná některé linky by si zasloužily většího prostoru a celková atmosféry trochu nakopnout, ale jinak jo. Bylo to zase trochu něco jiného.

• 26.5.2020  09:17
    Lajna - Talkshow (S01E05) (epizoda) (2017)

Tohle bylo lajnovské Nagano a zlatý hattrick v jednom. Osolená talk-show v tom nejlepším hrouzkovském stylu. Langmajer ještě posouvá do vesmíru nastavenou laťku, nová postava (stěžejní pro druhou sérii) Vaška Neužila je jako jeho stín a Kateřina Janečková se se ctí drží na dostřel. Nebít zbytečného vyznání zvrácené lásky Denisce, tak to byla pětihvězdičková přesilovka pět na tři. Ale i tak šlo o znázornění elektronickou tužkou toho, co dělá Lajnu Lajnou.

• 25.5.2020  15:14
    Scooby-Doo (2002)

Úplně si nejsem jist…..je to asi částečně dáno faktem, že v našich končinách se Scooby nikdy nedostal na úplný top, plus některé věci by se zkrátka měly držet svého kopyta. Tady se moc nedá opřít o příběh, protože ten by se vešel do jedné dvacetiminutové epizody seriálu a spíš se sází na v té době populární mladé herce (Prinze Jr., Gellar, Lillard, Cardellini) a hru s názvem „nevíme o tom, že nejsme animovaní“. Jo a prdící scény………to snad nemůže pobavit ani malé děti.

• 25.5.2020  11:24
    Táta (1989)

…………….a můj táta a můj táta, hodně ostrej rokenrol. Tato „nezapomeňte si přibalit kapesníček“ adaptace by se dala jednoduše rozdělit na tři díly, a to následovně: Díl první – jedeme si osdestátkovou rodinnou dramedii, takovou ani ryba ani rak. Díl druhý – přitvrdíme, co se týče hry s emocemi diváka. Díl třetí – čeho je moc, toho je příliš. Díl jedna + díl dvě + díl tři rovná se Jack Lemmon na hrad!!!!

• 15.5.2020  13:08

Z téhle rádoby a žily spolu až do smrti komedie jsem si vzal pouze jedno….ne každá Australanka rovná se vlhký mužův sen. Ale jinak tady nic, támhle nic a v klokaní kapse už úplně prázdno. Snad možná jako nahlédnutí pod pokličku jiné kultury, ale jinak mne nic nenapadá. Zápletka, dialogy, herci….to snad všechny narychlo posbíraly v džungli těsně před natáčením, jinak nevím. Tohle určitě není dobře a kdybych měl vyslovit jednoduché stanovisko, tak snad jedině: „ani neztrácejte čas“.

• 15.5.2020  09:57

Jeden z těch snímků, který ač je oz první minuty klišovitou pohádkou o ošklivém káčátku, které zlého draka přemůže, sympatizujete s hlavním hrdinou až do závěrečných titulků. Metráček po donutsku, Jennifer Aniston je MCBP!, vnitřní krása nad tu vnější, jez do polosyta, když knedlíček tak ten co pluje proti proudu a mnoho dalších hesel v jedné pozitivní energii přinášející dramedii se šťastným koncem.

• 15.5.2020  09:33

Nepolíben původním animovaným seriálem s dcerami na gauči před obrazovkou HBO Go a jako jo. Pro děti určitě. Pro celou rodinu s odřenýma ušima. Barevné akční džunglodružstvím, jako když zkřížíš Jumanji, profesora Jonese, Mexičana z Hlubočan a Pipi dlouhou punčochu. Děti zabavíme, rodiče neunudíme a ještě vyřešíme záhadu ztraceného zlatého města.

• 13.5.2020  09:13
    Frank (2014)

Díky tobě, jež jsi v jedné skupině na sociální síti doporučoval tuhle bizardní hipsterindie kytaramedii, protože tohle mne svým bizardním způsobem docela dostalo. Takovéhle barvy má svět skrze umělou obří hlavu, jehož aroma ne každému voní. Festivalová záležitost hrající si s vícero vrstvami aneb váš svět je nám k smíchu, zatím co my jsme k smíchu vašemu světu.

• 7.5.2020  11:33

Superpsí animák originálního příběhu, plný akce, povedených scének, ale i citového vydírání. Sice nic světoborného, ale jako celek to funguje a na druhou stranu co si budeme, děti nejsou zase tak náročné publikum. Dospělý divák by asi kvitoval nějakou nadstavbu, ale jinak proč ne.

• 6.5.2020  11:51

To je tak, když chce mít všeho kupu a pak s tím neumíte zacházet. Trocha vesmíru, trocha globální katastrofy, trocha Leaving on a jet plane, trocha politiky, trocha akce, trocha Emmericha, trocha rodiny a sci-fi a thriller a katastrofický a kdo ví co ještě. Výsledek? Něco ve stylu „kterak Piňda s Bobíkem stavěli boudu pro psa“.

• 5.5.2020  13:48
    Na krátko (2018)

Relativně silné téma (i když dost klišé) uchopené stylem „tohle jednou hodíme na ČT2 až budeme potřebovat ukázat že se u nás taky něco děje“. Zbytečná změť vedlejších postav a jejich podnětů, zbytečný televizní look, zbytečná hluchá místa, zbytečně nedotažený casting…..skoro by se dalo říct, zbytečný počin. Troufnu si tvrdit, že vím, o co tvůrců prioritně šlo a také si troufnu tvrdit, že za tím šly tak na 40 procent.

• 28.4.2020  11:58

Gorila, která neštěkán, nekouše ani nic jiného. Takřka celorodinná „komedie“, která moc nepobaví, nezaujme...nevím, prostě nic. Jenom si tak požírá banány, sem tam se pokusí nadhodit nějaký vtípek a tlačí na rodinné hodnoty a zvířecí práva. Jestli si potřebujete nějak zkrátit dopoledne, tak snad raději běžte do Zoo pozorovat primáty, kteří nejsou vycpáni lidmi.

• 27.4.2020  08:36
    Příležitost k tanci (TV film) (2016)

Pokud pátrám v paměti, tak asi můj první slaďouš z Prima Love….prostě na to v sobotu odpoledne někdo přepnul a už jsem to tak nechaly. Asi bych to shrnul následovně: Velká láska, zádrhel, velká láska….a hraje tam Kelly Taylorová. Nevím, kdy budu mít další čest, ale hádám, že na zmiňovaném kanále bude vše na stejnou notu.

• 27.4.2020  08:05
    Špindl 2 (2019)

Historie nezná příliš úspěšných takzvaných „dvojek“…..určitě Terminátor….mluví se o Kmotru….a co dál? Takže dvojky NE!!!!! A dvojky totálně zbytečných filmů, NE třikrát podtržené.

• 7.4.2020  11:42

Maďarská dramedie o cikánu, jenž se stane „lidskou Lajkou“ ve službách Sovětského svazu? Tak to buď jako totálně bláznivá komedie, nebo sarkastické memento doby. Bohužel kočovným ugrofinům chybí nadhled pánu Lipského nebo Vorlíčka a tak se žádný načančaný let ke hvězdám nekoná. PS: Brežněv jede bomby.

• 7.4.2020  11:27

Osdesátková videohra v rukách režisérského krále té doby. Už fakt, že snímky podobného ražení tak úplně nemusím a tomto chaotickém roce 2045 jsem se cítil docela komfortně , je asi dán Spielbergovým umem, který ve mne probudil dítě čekající, až se načte hra na starém, dobrém věrném, pomalém Atari 800 Xe.

• 7.4.2020  11:16
    Motokáry (2020)

Karate Kid na kolečkách aneb místo plotů natíráme garáže. Na novém místě s novým učitelem a novou láskou proti novým nepřátelům…..ozajstná nová zápletka :D Stokrát recyklované téma, tentokrát přenesené do prašného prostředí Kart racingu. Co myslíte…..příjde, uvidí a zvítězí? Já mylím, že ano….a taky získá vysněné srdce a bla, bla, bla.

• 7.4.2020  09:00

Pokud stejně jako já ujíždíte na kultu osmdesátých let a to především, co se týče tenns filmů, tak jsou nějaké pevné body s kterými prostě nejde hnout. Snídaňový klub, Goonies, Rudý úsvit, Kráska v růžovém, Řidičák a právě toto chlapecké dobrodružství, balancující mezi prázdninovým vyprávěním a Kingovskou mystikou. Corey Feldman (osmdesátky mu patřily), River Phoenix (měla mu patřit budoucnost), Wil Wheaton (Star Trek) a Jerry O'Connell (Klokan Jack), Kiefer Sutherland (netřeba představovat), Stephen King (taky asi znáte), odér konce padesátých let na malém oregonském městečku, odysea za poznáním sama sebe, přátelská pouta, zkušenosti z dospíváním, ideály a jedna mrtvola hluboko v lesích. Já tohle prostě můžu….jedna z nejzdařilejších Kingových adaptací vůbec.

• 3.4.2020  14:20

S útěky z životní reality, pomocí poznávaní nových míst, se nám na filmovém plátně poslední dobou roztrhl pytel. Své poselství do mlýna přináší i kmotr dcery Gwyneth Paltrow, britský Ferda mravenec Simon Pegg. Pegg hledá sama sebe, motivuje a přináší pozitivní feeling…..také ale svými falešnými rádobymoudry nudí a lže sám sobě. Naivní pohoda pohladí do uspěchané duši….trochu ocelovým kartáčem….ale pohladí.

• 3.4.2020  13:33
    Zpráva o stavu manželství (TV seriál) (2019)

Decentní two(wo)man show od stolu. Vlastně jenom sedíme a se svou ostrovní noblesou vedeme vybroušené dialogy. Není co hrát, je jenom co říct. Lepší dávkovat po částech, jinak hrozí symptom unudění.

• 3.4.2020  13:22
    Staříci (2019)

Oldies but goldies překvapení roku. Seniorská road-movie čpějící pomstou jako Schmitzerův bažant močí. Mělo to pointu, silný nosný příběh, přesah, kvalitní herce (tady pouze ty dva ústřední. S vedlejšími postavami si velkou hlavu nikdo nedělal)…..i přes své vláčné tempo Staříci dokázali diváka vtáhnout do hry. Bylo darem opět vidět v akci pan Mrkvičku (i když ho v tomto případě p. Schmitzer válcuje). Bylo darem opět vidět celovečerní debut, který je o něčem. Bylo darem se starými pány pomstít staré křivdy.

• 2.4.2020  14:37

První ledový příběh se stal bezesporu kultem pro skupinu pracovně označenou jako „princezny 3-12 let“. Plyšáci, kostýmy a další merchandising ruinoval peněženky rodičů, prarodičů , praprarodičů i ty moje. Takže proč ještě pořádně nezmáčknout koze vemena? A nakonec, je určitě lepší točit pokračování úspěšných dětských bijáků, než Špindlů a podobných výkvětů. Je to pomalu stejné jako školní známkování, dvojka rovná se horší jednička….takže lepším názvem by bylo Ledové království 1-. Všechno tančí po stejných parketách. Elsa má nadpřirozené schopnosti, Anna by se rozdala, Olaf je tam pře humor, Sven s Kristoffem za pindíkový pohled na svět. Svět dětské fantazie, princezny, trollové, sněhuláci, sobové, písničky, happy endy…..ale asi jako téměř každý cítím, že si jednička stála o stupínek výš.

• 2.4.2020  14:36

Jako když dáte do sklenice Kohna s Roubíčkem, Wese Andersona, Woody Allena, Happyho Gilmorea a Mňágu a Žďorp. Dialogová vztahovka se smutnou duší a nádechem tragikomedie. Kdo celý život čekal na to až se spojíSandler se Sttilerem a natočí komedii desetiletí, bude zklamán. Ti jenž pamatují lepší časy autorských filmů budou spokojeni.

• 1.4.2020  12:58
    Vlastníci (2019)

Tragikomických dvanáct rozhněvaných vlastníků anebo komorní sonda do stavu tuzemské ho naturelu…….a s tím naturelem nejsem tak dalek pravdy, protože mám potvrzeno, že reálné schůze se mnoho neliší. Od prvních minut nářez. Neokoukané téma, vzpomínající na dobu pánů Formana, Papouška a Passera. Učebnicově zahrané….jediný problém jsem měl s Vojtou Kotkem, kterému jsem fotra s knírem nevěřil. Absurdní, vtipné, svižné, figurkoidní, atmosférické. Bohužel přibývajícími minutami začala být patrná absence vývoje. Osazenstvo stolu se začalo točit v kruhu a já marně čekal na nějakou novou jiskru. Každopádně, jestli tohle má být celovečerní debut, tak čekám co bude dál pane Havelka.

• 1.4.2020  12:54
    Na střeše (2019)

Tak jsem za Jirkou vylezl na střechu a po pár minutách mne přepadly závratě. Komorní oneman and oneasiat show o koexistenci dvou naprvní pohled odlišných osobností, která si každá tlačí svoji životní kuličku trusu. Decentní drama, které se snaží pobavit i dojmout…..ale asi jak koho. Určitě bych vyzvedl pana Švehlíka, ten si jede level „pan herec“ a do budoucna by si určitě zasloužil víc příležitostí. Ale snímek jako celek mi nesedl. Za a) mi přišel tak trochu o ničem a když se za b) snažil nakousnout nějaké téma, nikdy ho nedotáhl do konce. Zatím jsme si s Jirkou Mádlem jako scénáristou a režisérem úplně nesedli, ale musím uznat že se vydal sympatickou cestou.

• 1.4.2020  10:25

Takový celkem koukatelný, zbytečně nastavovaný film o ničem. Příběh něco mezi moderní pohádkou a lidovou komedií. Zápletka očekávaná. Humor nárazový s nízkým výskytem. Po herecké stránce tak i tak – někdo seděl jako kastelán na hradí nádvoří (Dyková, Pechlát), někdo jak chobotnice na stejném místě (Piškula, Stolařová). A tak to celé drží především kamera Vladimíra Smutného a atraktivní lokace zámku Kostka (Milotice). Tuctová tuzemská komedie 40+ u které vidím jednu velkou polehčující okolnost a to, že po uplynutí určité doby (každý to asi budeme mít individuální), lze opětovně konzumovat.

• 31.3.2020  14:00

Dva komentáře dozadu jsem do světa vypustil svůj názor na nového Lvího krále aniž bych tušil, že pár dní nato se do džungle vrátím a opět v doprovodu Jona Favreaua…..jenom tak na začátek, ten pán jede bomby. Ale zpět k hřívnatému králi….úplně ta stejná pointa. Příběh, který je sám o sobě notoricky známý, zabalený do technologicky dokonalého nejmodernějšího a vizuelně líbivého balení. Mauglí, Balú, Šér Chán, Baghíra a další jsou nesmrtelná klasika a pokud už si s nimi daly dostaveníčko na několik způsobů, tak proč nezkusit i ten made in rok 2016…..možná jen, že tahle stylizace není tak úplně pro nejmenší.

• 31.3.2020  13:59

Tohle se ne tak úplně povedlo. My si přeci umíme dragikomicky posvítit na ne zrovna veselá údobí naší historie, ale toto summer of 68 by se dalo zkráceně popsat jako: „kučeravý studentík by rád ojel neatraktivní spolužačku“…….jo a taky tam jsou ruští vojáci.

• 31.3.2020  12:33

Tak trochu jiná romance. Jedna s nejvlivnějších žen světa to chce udělat zezadu od zarostlého hipstera v kapsáčích. Warum nicht? Lovestory střída šukání – šukání střídá lovestory. Seth Rogen hraje svoji typickou „ free ušmudlanou“ postavu a jako plus bych vyzvedl, že na to nejde tak úplně přes sílu. Charlize Theron je dokonalá kandidátka na prezidenta a jejím plusem je neuvěřitelný kostýmkový sexappeal. A když sečte jedna plus jedna výsledek je většinou dva…..plus číslo tři, tady to opravdu funguje. Tohle není filmeček pro středeční Prima Love. Tohle je novodobá romantika made in Jonathan Levine.......a to mne baví.

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74