Goodmen

student

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 4.2.2012  23:01

I když se už píše rok 2012 (začátek roku, kdy píši tento komentář), tak tento film má stále co říct. Skvělý scénář, skvělí herci. Hodně zajímavá podívaná. Redford pořád umí.

• 9.7.2011  00:14

Tohle je pravý film do horských letních dní. Parádní Jack Lemmon, který opět spojil síly s bezchybným Billym Wilderem a vznikla překrásná konverzační komedie u které mi ani nevadila její délka. "Permesso. Tedy Avanti!"

• 9.7.2011  00:09

Po nepovedeném druhém díle se Bay vrací s další dávkou destrukce, ale pořád to ani zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu (třetí díl je však rozhodně lepší než ten druhý). Scénář opět není nic moc, ale když se spustí závěrečná bitva uprostřed Chicaga, tak je o zábavu postaráno. Triky jsou opět precizní, Shia táhne film dál i v jeho slabších chvilkách, ale co se určitě nepovedlo je obsazení Rosie místo Megan, které je opravdu mimo.

• 9.7.2011  00:03

First Clas není lepší než Singerova verze, ale skvěle zapadají do Singerovy verze. Co nejvíc pohání x-men je hlavní střet dvou mužů a tedy dvou rozdílných ideologií. Vaughn také dokázal skvěle vystihnout feeling 60. a 70. let. Navíc velmi potěšilo jedno malé cameo. Nejlepší letní blockbuster roku 2011 a i jeden z nejlepších filmu tohoto roku.

• 22.6.2011  00:13

Billy Bob Thorton - nic víc není třeba dodávat

• 12.4.2011  23:53
    Gejša (2005)

Spousta krásných obrázků, nádherné hudby, úžasným kostýmů i dobrých herců - ale to vše zabaleno do neuvěřitelné nudy. Viděl jsem od Marshalla všechny jeho filmy a se všemi mám jeden hlavní problém - jeho režie mi přijde velmi chladná a prázdná, což mi vždy brání většímu prožitku z filmu.

• 7.4.2011  12:34

Světovou invazi bych neviděl jako špatný film jako někteří zdejší uživatelé. Ano je to velká reklama na americkou armádu a americký patriotismus. Není to sice úchvatný film, ale je to film přímo udělaný pro zážitek v kině. Invaze však v porovnání s některými podobnými filmy (Skyline, Independence Day) vychází ve velmi dobrém světle. 75%

• 28.2.2011  18:40
    83. Annual Academy Awards (TV pořad) (2011)

Výsledkově žádné překvapení (snad jen to, že nevyhrál Fincher a za hudbu mohl vyhrát Zimmer - ale neprostestuji) a co se týče moderátorů, tak to bylo hodně slabé. Hathaway se alespoň trošku snažila, ale Franco byl úplně mimo (jako kdyby si dal Pineapple express).

• 12.2.2011  18:04

Coeni ožívají umírající žánr westernu a jde jim to skvěle. Coenům se navíc podařilo originál i vylepšit. A to hlavně díky propracovaným charakterům postav. Bridges je jako vždy parádní, Damon si to užívá a mladičká Hailee Steinfeld je prostě k nepřekonání. Oproti originálu však zamrzí trochu slabší konec.

• 12.2.2011  17:58

Jack Black se vždy pohyboval na hraně trapnosti. Stačilo se však obklopit dobrým týmem lidí (např. Škola ro(c)ku nebo Tropická bouře, zde však byl její nejslabší článek) a pak tu jsou filmy jako Rok jedna nebo právě Gulliverovy cesty. Celé je to bez nějakého scénáře snažícího se dělat si srandu z různých filmů a jako celek to vůbec nefunguje. Vrcholem je pak muzikálové číslo na konci. Od odpadu ho zachránil parádní O'Dowd.

• 12.2.2011  17:49
    Machři (2010)

Je určitě jasné a je to i vidět na filmu, že si celá parta natáčení užila. Ale teď už definitivně vím, že Sandlerův smysl pro humor mě nikdy neosloví. Machři nepřinášejí nic nového a když mě nepobaví ani Steve Buscemi, tak je něco špatně.

• 5.2.2011  23:42

Greengrass se svoji roztřesenou kamerou umí dělat divy. Díky tomu vás vtáhne do centra dění, tak jako kdyby jste tam byli taky. Velmi silný zážitek, který ve mně zůstane ještě hodně dlouho.

• 26.1.2011  18:13
    Cizinec (2010)

Komedie to neni, romantika to taky moc neni, akční nikoliv a thriller to neni už vůbec. Ale nuda to rozhodně je. To vše díky stupidnímu scénáři, kde Depp nemá co hrát, Angelina hezky sice vypadá, ale dokazuje, že opravdu neumí hrát a ten závěr je tragickej a vystihuje celý film. Zajímalo by mě za co jsou ty 3 nominace na Zlaté Glóby.

• 23.1.2011  22:33

Bezchybná režie, úžasné herectví, skvěle odvyprávěný silný příběh, nádherná dobová atmosféra a spousta brilantních dialogů. Jeden z nejlepších filmů roku a moc bych tomuto filmu přál více než jednoho Oscara.

• 17.1.2011  17:11

Tomu říkám parádní start do Nového roku, protože takhle jsem se u filmu už dlouho nenasmál. Excelentní comicsová oddechovka, která je lehce akční, ale hlavně je komediální až na půdu a nemůže se brát tak vážně. Film táhne skvělý herecký ansábl. Seth Rogen byl a bude vždycky ulítlý pako a svojí postavu si napsal skvěle přesně ve svých hereckých mantinelech, Kato sice jako herec nic moc, ale ve dvojici s Rogenem jim to úžasně klape. A Waltz jako Chudnofsky/Bloodnofsky - ten měl dostat více prostoru. Teď už jen zbývá aby film v kinech uspěl, a mohlo vznikout pokračování. P.S. Škoda, že se to nejmenuje Zelená včela.

• 23.12.2010  23:40

Darren Aronofsky je se svým každým filmem lepší a lepší. Teď přichází opět se silným námětem, kterým vás pohltí a nakonci ještě přitvrdí aby vás úplně rozsekal. Black Swan je parádní psycho rozbor jedné baletky v úžasném podání Natalie Portman, která doslova exceluje jako nikdy a Oscar jí snad nemůže minout. Zdatně jí však sekunduje i skvělý Vincent Cassel. K tomu všemu úžasná hudba i kamera. Celý film jsem jen zíral na tu krásu, kterou Darren skvěle přenesl do nejmenšího detailu. Prostě Masterpiece.

• 18.12.2010  14:11
    Barry Lyndon (1975)

Přiznám se, že ne úplně všechny Kubrickovy filmy se mi líbili (Mechanický pomeranč, 2001) a občas jsem si říkal proč je Stanley považován za jednoho z nejlepších režisérů všech dob. Po Barry Lyndonovi už vím proč. Barry Lyndon je prostě úžasný film s brilantní výpravou a nádhernými kostýmy. A samotná režie je přímo mistrovská a celý film je díky Kubrickovi propracován do nejmenšího detailu. Skvělý pohled do společnosti 18. století, úžasní herci (obzvláště Ryan O'Neal, který podává životní výkon) a hlavně se mi líbí styl - méně keců a více hudby. Barry Lyndon je přímo filmová lahůdka, která se zařadila mezi mé nejlepší filmy co jsem, kdy viděl a na konci jsem měl chuť si ho pustit znovu. Rozhodně se však jedná o film, který nemusí být úplně pro každého, díky velmi pomalému stylu vyprávění. P.S.: Neexistuje náhodou ještě nějaká prodloužená verze?

• 1.12.2010  11:47

Nejlepší zjištění po skončení filmu bylo, že se nejedná o zbytečné pokračování úspěšného prvního dílu. Jen škoda, že jsem se trochu ztracel v dialozích, kdy jsem ani nevěděl o čem je řeč. Jinak ovšem jsou zde skvělí herci a to hlavně Douglas, který se pro Gekka narodil. Ostatní ovšem nezaostávají. Škoda už pak jen toho konce.

• 1.12.2010  11:42

Tak jsem se konečně po dlouhé době dočkal pořádného Pottera. Skvěle řeměslně zvládnuté, vtipné, napínavé a navíc hlavní trio hraje od každého dílu lépe a lépe. K tomu všemu pár výborných scén jako Příběh tří bratří, návštěva na ministerstvu, Harryho tanec a hlavně zničení viteálu. Film ovšem lépe vynikne až se spojením s druhou částí Relikvií, což bude pořádně našlapaná jízda od začátku až do konce jelikož tvůrcům už z knížky chybí jen posledních 200 stránek. Už se nemůžu dočkat!!!

• 9.10.2010  13:32

Výborné pokračování, které drží vysoce nastavenou laťku z prvního dílu a navíc jsou Dvě věže o něco temnější. Hned v úvodu film vtáhne bravurní bitvou Gandalfa s Balrogem a pak už to jede jak po másle. Frodova cesta do Mordoru, úchvatný Glum jako jedna z nejúžasnějších digitálních postav filmové historie, návrat Gandalfa a hlavně finální bitva v Helmově žlebu se zapíše do dějin. Rozšířená verze navíc přidává příběhu ještě větší sílu.

• 9.10.2010  12:34

Další hřebíček do Shyovi rakve. Naprosto nezajímavý snímek, který by spíše potřeboval delší stopáž na prokreslení mytologie tohoto světa. Má sice výbornou hudbu a triky místy celkem ujdou, ale celé je to nehorázně stupidní. Plno debilních dialogů a brutálně příšerných hereckých výkonů, které se jen tak nevidí. Rozhodně nejhorší film roku.

• 7.10.2010  11:00
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Skvělý film se silným námětem a hlavně s úchvatným Al Pacinem, který po dlouhé době podává opět strhující výkon.

• 7.10.2010  10:52

Krásná pocta filmům z 80. let. Spousta akce, hlášek a hlavně parádní chemie mezi herci. Jedna hvězdička navíc za parádní scénu v kostele.

• 7.10.2010  10:49
    Iron Man 2 (2010)

Oproti předchozímu dílu je to rozhodně zklamání. Příliš ukecaný komiksový film s naprostým minimem nějaké akce. A když už tam nějaká ta akce je tak je poměrně nezáživná (ukazuje se, že je Favreau silně nezvládá). A Downey jr. poněkud ztratil kouzlo ze svého charisma - což je špatné, když film stojí právě na něm.

• 7.10.2010  10:43
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Nářez! Parádní mix Gladiátora a 300 = hektolitry krve, spousta sexu a brutálního násilí (to vše nadruhou). Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

• 7.10.2010  10:35
    Machete (2010)

Pořádně našlapané béčko. Docela se těším na Machete Kills a Machete Kills again.

• 19.8.2010  22:38
    Salt (2010)

Není to dlouhé, takže to slušně odsýpá, akce je slušná, ale po stránce scénáristické je to naprostá ujetost, že ani vypnutý mozek nestačí. Angelina je fajn, ale paní Bourneová z ní nebude. Na jedno shlédnutí je to však dobré. 5/10

• 9.8.2010  23:22

Začíná být čím dál více vidět, že Shy si točí už jen pouze pro sebe. Film má určitě svou zajímavou pohádkovou atmosféru, pěknou hudbu a tradičně skvělý výkon Paula Giamattiho. Co ho však potápí jsou místy velmi trapné scény (např. závěrečný monolog filmového kritika či všechny scény ve kterých vystupuje sám režisér), několik děr v příběhu (např. změna barvy vlasů B.D. Howard) a hlavně to, že je celý film prakticky o ničem a ani nevím co si o něm mám myslet, ale to je spíše na vině pana "do sebezahleděného režiséra".

• 3.8.2010  00:07
    Vlkodlak (2010)

Naprosto nudný nezajímavý snímek. Má sice kvalitní obsazení (škoda nevyužitého Huga Weavinga), ale jinak po celou dobu nudí a může se zařadit mezi nezbytečnější filmy, které kdy vznikly.

• 2.8.2010  00:46
    Počátek (2010)

Jedna hvězdička za úchvatnou práci Chrise Nolana. Udržet přehled ve čtyřech (respektive pěti) rovinách už o něčem určitě svědčí. Nolan je hotový Architekt. Druhá hvězdička pro Hanse Zimmera, který se opět vyznamenal a jeho hudba s filmem neskutečně sedí a povyšuje ho o úroveň výše. Třetí hvězdička za parádní herecké obsazení - DiCaprio má evidentně letos hodně silný rok, ale zdatně mu sekundují velmi sympatický Gordon-Levitt (jeho scéna v hotelových chodbách bez gravitace je úchvatná) s Ellen Page i s celým zbytek DiCapriova snového týmu, kteří jedou na plný plyn. Čtvrtá hvězdička je za připoutání mé pozornosti k filmu aniž bych se za celou dobu podíval na hodinky, to si zaslouží pochvalu. Navíc po skončení filmu se mi zdálo, že to uběhlo moc rychle. Pátá hvězdička za udržení a překonání velmi vysoce nastavené laťky o kvalitách filmu (Cameron může sedět v koutě a tiše závidět). Šestá hvězdička... takhle bych mohl pokračovat dlouho, takže 150%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11