Shaman::..

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 14.9.2014  11:25
    K zázraku (2012)

Strom života 2 bez hlubšího děje. Stejné obrazy se opakují, opakují a opakují. Lacině vyhlížející kamera k nebi, k západu slunce. Postavy okatě kráčející lánem obilí, když dva metry od nich vede "polňačka".

• 14.9.2014  11:16
    Odpojit (2012)

Digitální Babel dnešní doby.

• 4.5.2014  15:08

Škoda, že neproběhne na začátku nějaká krátká rekapitulace prvního dílu. Mám pocit, že u Pána prstenů tohle nechybělo. Na první díl si skoro nevzpomínám - není asi ani pomalu na co. A možná i proto mi tento díl připadal lepší. Tvůrci zde z chabého děje, z minima, vytřískali maximum...

• 10.3.2014  07:13

Filmu absolutně chybí nějaký příběh. Jako dokument by to mohlo fungovat, ale střípky, výkřiky bez další ozvěny vedou snímek do prázdna. Navíc, vzhledem stále nejisté situaci v Egyptě, je na obdobný retrospektivní snímek ještě trochu brzy. /// Cinema Mundi 2014 ///

• 4.3.2014  17:48
    Učedník (2013)

Krásná kamera finské přírody. Komorní příběh, který jde patologicky do hloubky postav. Slušně se odvíjející, leč koncem drama spadne až do přehnaného thrilleru. Což snímku nepřidalo. Ba naopak. ///Cinema Mundi, 3.3. 2014///

• 14.2.2014  20:35

Ještě před deseti, patnácti lety by tento thriller mezi lepší žánrovou konkurencí zapadl s průměrností. Dnes jsem, mezi přehršel komiksů, za takové obohacení nabídky rád.

• 14.2.2014  20:28

Pastva pro oči, dějově ale na jeden zátah přeci jen trochu náročnější...

• 11.2.2014  20:05

Byla by to slušná divadelní hra. Kde je to romantické kouzlo prvního dílu... Nevím.

• 26.1.2014  21:36
    Minulost (2013)

Jako u Rozchodu. Brilantní scénář, postupná gradace jako u detektivky.

• 26.1.2014  21:32

Film vlastně ničím extra výjimečný. Nijak se neliší od filmů stejného žánru. To nesnižuji však jeho kvality. Jen si postesknu, jako milovník válečných snímků, že takovéto snímky se už dneska netočí...

• 26.1.2014  21:20

Božské děti mě přeci jen zasáhly více... Je to možná spíše chyba ve mně, protože oba filmy jsem viděl jen několik dní po sobě.

• 26.1.2014  21:13

Důkaz jak z jednoduchého příběhu jde pomocí bravurní režií vykřesat neobyčejný snímek. Bude ve vás rezonovat ještě hodně dlouhou dobu a zahraje vám pěkně na city.

• 26.1.2014  21:07

Kostra příběhu téměř totožná s prvním dílem. Avšak, řekl bych, že je obalena mnohem konzistentněji.

• 26.1.2014  21:02
    Amok (1982)

Bohužel se nepodařilo úplně dobře skloubit příběh vesnického učitele s rasovým podtextem snímku. Vložení důsledků apartheidu působí na několika místech vyloženě nuceně.

• 26.1.2014  20:57
    Terapie - Série 2 (série) (2013)

Všechny plusy a mínusy jako u první série. Stálo by za podrobnější zanalyzování:-) rozdílů oproti americké verzi. Mám pocit, že závěr vztahu mezi Markem a Ditou je v české verzi mnohem více smířlivější. Asi přeci jen už třetí série nebude...

• 5.1.2014  12:19
    13. revír (1946)

Užijete si nejen příznačné mizanscény, hry světla se stíny. Ale také prvky charakterů dodávají žánru napětí, postupnou gradaci a napomáhají tím tak „barvité“ formě vyprávění.

• 31.12.2013  18:51
    Let (2012)

Takového Zemeckise mám rád! Bez zbytečného CGI a všudepřítomné umělosti.

• 31.12.2013  18:47
    Mistr (2012)

Bravurní Phoenix a Hoffman. Film to rozhodně není špatný. Celý film se velmi obratně přešlapuje na místě - což není výtka. Obdobně jako v Až na krev. Ovšem tady mi chyběl v závěru nějaký zvrat. Snímek končí v jakési mlze, nicneříkajícím oparu.

• 30.12.2013  18:08

Film, kde absenci dlouhých dialogů nahrazuje bravurní režijní styl Machatého. Místo dlouhých rozprav je možné si povšimnout detailních záběrů kamery a zvukových ruchů. Díky tomu charaktery dostávají určitou plastičnost a atmosféra filmu lyrický nádech.

• 15.12.2013  10:34
    9. rota (2005)

I když je téma válečných filmů už trochu "vystřílené" a tento film nepřináší žádnou novou objevnou formu, je fajn vidět slušně natočený snímek s touto tématikou.

• 15.12.2013  10:18

Moderní verze Vymítače ďábla. S tím rozdílem, že zde je posedlý démonem celý dům.

• 14.12.2013  17:12

Byl jsem příjemně překvapen, že jsem o existenci dokumentu neměl ani potuchy. Narazil jsem na tento titul v palubním počítači při jízdě ve žlutém autobusu Student Agency. Atmosféře snímku navíc dopomohla naše "kvalitní" dálnice D1, takže jsem si místy připadal jako kdybych tím trabantem po afrických cestách ve skutečnosti jel:-)

• 8.12.2013  17:13

Když srovnám s verzí ze 70. let, tak minimálně u téhle, novější, verzi se mi líbil mnohem více závěr. Který na mě působil mnohem emotivněji, mnohem lépe zpracována tragičnost celého příběhu.

• 8.12.2013  17:05
    Očista (2012)

Na můj vkus až moc brutální. Pár dní předtím jsem viděl jiný film z "druhé světové", Lore, a ten se mi líbil více.

• 8.12.2013  16:55
    Lore (2012)

S trochou nadsázky by se dalo hovořit o "road-movie" nacistickým Německem. Krásné a uhrančivé záběry kamery ve vás nějaký čas přetrvají.

• 26.11.2013  21:49

Ten lživý flashback v takovém podání by v dnešní době asi u diváků už úspěch neměl. Romanticko-komediální nádech divoký a překvapivý konec trochu kazí.

• 26.11.2013  21:14

Hodnocena DC verze.

• 28.10.2013  13:54
    České století (TV seriál) (2013)

Netušil jsem, že se po prvním, pro mě velmi špatném, díle seriál tak zvedne. Díl o Heydrichovi a Zabíjení soudruha - asi nejsilnější!

• 28.9.2013  18:58
    Hořící keř (TV film) (2013)

Toto dílo jen podtrhuje skutečnost, která platí poslední dekádu ve filmovém světě, že lepší díla jsou vyráběna, nikoliv pro kinosály, ale pro televizní obrazovky. Kvalitně natočený, profesionálně odvedená práce. K plnému uspokojení mi jen chyběl, resp. přebýval třetí díl minisérie, který je zbytečně natahovaný. Jen se pozastavuji nad tím, že HBO ukazuje České televizi hodně z dálky záda. Zaslouženě.

• 22.9.2013  14:49

Po prvních dílech se přestanete lekat. Vše je děláno na oko a děj splácán tvůrci tak, aby bylo co nejvíce epizod - co nejvíce "kaček". Pochvala za dobrý casting. Zejména Jessica Lange hraje svoji postavu velmi dobře, nevíte, kdy jí máte věřit, a kdy ne.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10