dessa

Don Logan

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 15.5.2017  23:22

Nejlepší epizoda z celého seriálu. Takovej kříženec světa Hvězdné brány a filmu Groundhog day (Na Hromnice o den více), takže pořádná porce zábavy zaručena.

• 12.1.2016  01:00

Ten kousek, který mi v Djangovi chyběl, tady je. Proto dávám fullhouse. A i když mi malinko vadil příliš Waltzující Tim Roth, tak fantastičtí S.L.Jackson, Kurt Russel a pro mě trochu překvapivě i Walton Goggins vše přebíjí. Ten rasimus visící ve vzduchu na pozadí nedávno ukončeného sporu Severu a Jihu, nenávist plynoucí z nezahojených křivd, to vše je krásně vystiženo. Navíc miluju ty nečekané krvavé twisty, kdy uprostřed dialogu někomu najednou ustřelí hlavu, nebo useknou prst při prvním ne-škrtnutí zapalovače apod. Až si utřídím myšlenky, tak to tu asi ještě přeformuluju, teď mám ale pocit, že je třeba všem sdělit, že tenhle film, to zas byly konečně po velmi dlouhé době cinefilské orgie, zkrátka - slintám blahem. Mimochodem, věděli jste, že Bruce Dern (starý generál) je jediný, kdo ve filmu zastřelil postavu ztvárněnou Johnem Waynem?

• 5.7.2015  16:51
    Zmizelá (2014)

Zvláštní film s jedním promyšleným a na něj navazujícím nepromyšleným a zároveň dost uhozeným plánem. Zdejších 85% je silně nadhodnoceno, asi proto, že místní cinefilové vidí jméno Fincher a ejakulují si do pampers... Ano, režisérsky to není špatné, ale když máte špatný scénář, tak "z hovna bič neuděláš". První část zápletky je naprosto uvěřitelná - pozor spoilery - velmi inteligentní žena narafičí svou fingovanou smrt na nevěrného manžela tak, aby vše jednoznačně naznačovalo jeho vinu z jejího zmizení. Druhá část, kdy se pokusí o návrat zpět, je naprosto debilní, uráží inteligenci jak samotných hlavních postav, tak práci policie. Z diváků navíc dělá solidní tupce. Za mě tedy taková "střední cesta" a přiklonění se k podprůměru za tu pachuť na jazyku z druhé poloviny filmu.

• 2.6.2015  17:45

K hodnocení tohoto filmu se těžko hledají formulace, pokud člověk nechce spoilovat. Tak tedy jen napíšu, že se jedná o naprosto boží ad absurdum hnanou akční skoro až parodii na bondovky. A nezapomeňte, kostelům se raději vyhýbejte, mohou být plné maniaků s vraždícími choutkami.

• 2.6.2015  16:06
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Elliot je přesně ten typ hrdiny, který je dnes "In", naprosto vyniká v nějaké činnosti (u Elliota je to hacking), na níž je postaven celý seriál, z hlediska sociálních vztahů je to pak totální pošuk, kterého společnost úplně neakceptuje, jemu se však díky solidní přetvářce daří jakž takž existovat. Trpí trochu mesiášským komplexem a snaží se chránit ty, na kterých mu záleží. Rozhodně se nabízí srovnání (a podoba) s Dexterem Morganem a to nejen díky komunikaci s imaginárním "Dark Passengerem", ale i díky snaze skrze zločinné prostředky páchat "vyšší" dobro. Pilot nastínil vysoký potenciál seriálu včetně háčku na konci, nemůžu se dočkat pokračování. Ortel s hodnocením zatím nevynáším, dovolím si počkat až na konec celé série, nicméně mou pozornost seriál určitě upoutal.

• 30.4.2015  23:21
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Kevin Spacey je jedním z nejlepších herců své generace a pokud mu asistuje stejně skvělá Robin Wright v roli manželky - ledové královny, je jasné, že před sebou máme fenomenální záležitost. Taková malá sonda do dění ve velké politice, myslím, že skutečnost se ve Státech moc lišit nebude. Po první sérii rozhodně palec nahoru, tohle mě vážně baví.

• 30.4.2015  23:15
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Po třech sériích si konečně dovolím napsat komentář k tomuto vpravdě výpravnému seriálu History Channelu. Krásný seriál z dob raného středověku podaný netradičním způsobem z pohledu pohanů útočících na křesťanské državy. První dvě série mě opravdu bavily, protože jsou plné zajímavých zvratů, třetí série byla už poněkud vlažnější, ale poslední twist to trochu napravil, takže zatím je seriál na maximálním bodování. Bojím se však, že klesající tendence bude pokračovat a já budu muset časem nějakou tu hvězdičku odebrat.

• 21.11.2014  23:10
    Obří vosy útočí (2012)

Po dlouhé době hodnotím film, aniž bych ho celý dokoukal. Ale tohle se fakt nedá. To není béčko, ani céčko, ani déčko, to je prostě, dámy prominou, totální sračka.

• 3.11.2014  21:07
    Rivalové (2013)

Bohužel nemám poslední dobou téměř žádný čas na to, abych psal komentáře. U tohoto filmu si ale tu chvilku udělám, abych onu báječnou podívanou vychválil do nebes... Bod 1) Chlapáckej sport, o tom žádná. A sezóna 1976 musela být úžasná, bohužel já pamatuju až pozdější dobu, kdy měli střídavě navrch (i nad Laudou) Prost a Senna. Podle mě jim ti dnešní frajírci na autech s motorem do sekačky nesahají ani po kotníky. Jinými slovy, výborně zvolené téma, které po zfilmování úplně volalo. Bod 2) Perfektně zachycená vzájemná nenávist, která ale postupně přerostla v úctu a možná i do náznaku přátelství. Bod 3) Dobrý film potřebuje dobrou hudbu - Hans Zimmer opět odvedl výbornou práci, soundtrack okamžitě po shlédnutí putoval do smartphonu. I právě teď mi hraje do uší. Bod 4) Výborný konflikt charakterů precizního Laudy a frajírka Hunta, kdo z nich mi byl přece jen o kousek sympatičtější, poznáte z následujícího bodu. Bod 5) Niki Lauda je bůh!

• 26.3.2014  22:23
    Gravitace (2013)

Forma totálně přebíjí obsah, nutno vidět v Imaxu, bez toho si tak dvě hvězdy odeberte.

• 11.3.2014  12:14
    Enderova hra (2013)

Velké zklamání, od Bena Kingsleyho a Harrisona Forda jsem tedy rozhodně čekal více...

• 11.3.2014  11:59
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Suverénně nejlepší seriál poslední doby. Famózní herecké výkony McConaugheyho a Harrelsona, parádně odvyprávěný případ, který se táhnul desítky let. Až mě štve, že bylo jen osm dílů, ale někdy je zkrátka důležité v tom nejlepším přestat...

• 20.6.2013  17:11

Narozdíl od předchozích dílů chybí tomuto filmu Brucovo hláškování a onen specifický cynický humor. Scénář stal taky dost za prd... Přestanou už v Hollywoodu konečně chcát na filmovou klasiku?!

• 30.1.2013  21:05

Christopher Waltz je neuvěřitelný herec, Quentin Tarantino je neuvěřitelný scénárista... Přesto mi tentokrát k absolutní spokojenosti něco chybělo.

• 15.12.2012  22:56

Celkem svěží česká komedie, u které se musíte odprostit od neskutečného product placementu, zejména ve fázích, kdy je dějová linie v přítomnosti. Filip Blažek totiž nedělá nic jiného, než žvýká orbitky, jezdí VW golfem a chlemcá shock. Pokud se vám to podaří, máte pak před sebou celkem příjemnou komedii, kterou Mádl bez problémů utáhne. A někdy neškodí připomenout si, jaké pitomosti jsme se na škole museli učit, zvláště pak za bolševika. Nádherná byla role Vl. Táborského, který "jako první cinkal klíčema"...

• 7.9.2012  09:30
    Avengers (2012)

Trochu zklamání po zdejších do nebes vynášejících komentářích. Příště bych prosil víc Hulka, malinko méně sebestředných miliardářů, ještě méně Legolasů a vůbec žádné bloňdáky s poklicí jak z náborové brožury do HitlerJugend, paradoxně schované za americkou vlajkou... Příběh slabý (na ten se ale v takovýchto filmech nehraje), motivace hrdinů podivná a hlavní záporák navýsost trapnej... Závěrečná akce více než ucházející. Joss Whedon po výborném seriálu Firefly přechod na filmové plátno úplně neutáhnul a nezvládnul...Slabší tři kousky.

• 8.4.2012  18:03
    Dračí templáři (2011)

Jeden z nejčistších odpadů, které jsem kdy udělil. Takhle amatérsky natočený film jsem dlouho neviděl.

• 29.3.2012  17:54

Miroslav Krobot je pan Herec. Nemusí říct jediné slovo a přesto víte, jak se jeho postava cítí a co jí zrovna probíhá hlavou. S ním autoři rozhodně neudělali chybu a především díky němu je "vidlácká komedie o blbečcích kolem fotbalu" výbornou podívanou. Nutno dodat, že skvěle sekundují i někteří další - po dlouhé době mi ve filmu přišel přesvědčivý O. Vetchý, někdo tu psal, že je to jeho nejlepší role od Vraníka z pohádky S čerty nejsou žerty, a asi nelze jinak, než souhlasit. Film je prošpikovaný hláškami, které asi časem zlidoví... A jestli někdo dává odpad kvůli vulgarismům, ukazuje jen, jak moc je sám omezený. Trochu nadhledu, lidi...

• 18.12.2011  17:43
    Dinosauři (TV seriál) (2009)

Za naprosto šílenou formu dokumentu dávám odpad, ačkoli dokument obsahuje zajímavé informace a solidní grafiky a animace. Slyšet během jednoho dílu snad 30x stejnou informaci je fakt k posrání. Sice se říká, že opakování je matka moudrosti, ale co je moc, to je moc. Solidně našlápnutý paleodokument je tak totálně zazděn naprosto debilním opakováním stejných záběrů a chrlením týchž informací! Stačil mi první díl, víc toho vidět nemusím.

• 16.12.2011  22:19

Asi jsem nenáročný divák, ale kombinace sci-fi a westernu se mi v této podobě líbila, sice ne tolik, jako Firefly, ale přesto líbila. Daniel Craig je dostatečně drsnej, tahle poloha se mi líbí víc než James Bond (ale to zas není taková výhra, protože Bonda obecně moc nemusím...) Za mě trochu slabší, ale čtyři kousky, když vidím, jak to tu všichni haní...

• 16.12.2011  20:22
    Kdo přežije: Fidži (TV pořad) (2007)

Solidní série, především její druhá polovina. Zejména díky naprosto různorodému složení trosečníků, od malého-velkého muže Yau-mana přes pruďase Rockyho až po nedodržím slovo Dreamze. Nevýrazných šedých myší moc nebylo, snad jedině Cassandra. Z finálové trojice vyhrál naštěstí jediný přípustný kandidát. Zaráží mě relativně nízké hodnocení, především díky Yau-manovi (třeba jeho použití imunity ve správný moment) je tahle série mimořádně zajímavá.

• 3.11.2011  19:22

Řemeslně velmi dobře natočená dobrodružná pohádka pro děti s velmi prostým příběhem, sem tam se objeví pokus o situační humor, leč bohužel na úrovni "teď zas někdo upadl, honem, vidláci, zasmějte se". Animace mi zas tak dokonalá nepřišla, především obličejová mimika postav byla vskutku slabá, v IMAXu jsem se asi již namlsal lepšími snímky... Dvě hvězdičky - z nostalgie a za Filutu.

• 14.10.2011  16:47
    Alois Nebel (2011)

Pomalu plynoucí, temná, ponurá a zároveň trochu snová atmosféra, fantastický herecký výkon Miroslava Krobota, skvěle sekundující Marie Ludvíková a Alois Švehlík... To vše jsou přednosti vynikajícího českého filmu. Jsem opravdu rád, že v Čechách po dlouhé době vznikl film, jenž snese ta nejpřísnější měřítka i v rámci celosvětového kontextu.

• 29.9.2011  20:32
    Drive (2011)

To se nedá popsat, to se musí vidět (a slyšet). Každopádně ale překvapení roku.

• 24.9.2011  18:32

Tak stylovou retrokomedii aby člověk pohledal. Perfektní muzika, dokonalé grimasy (čti držky), selská moudra pronášená prosťáčkem Delmarem (naprosto skvělý Tim Blake Nelson), vynikající epizodní role (m.j. Goodman, Badalucco)... Ne, tomu skutečně nelze nic vytknout.

• 27.8.2011  01:32
    Barbar Conan (2011)

Proč nový Conan nesahá tomu starému ani po kotníky? Řekněme si to v bodech: 1. Hudba - Basil Poleduris je nenahraditelný, zde jenom neustále řve cosi, co má býti hudbou. Opravdu je to místy až protivné! 2. hlavní záporák - J.E. Jones je úplně jiné kafe než tenhle nazdárek, tomu byste nevěřili ani to, že zabije mouchu plácačkou. Jo kdyby tak hlavního záporáka hrál Bob "The Beast" Sapp, to by bylo jiné kafe. Připadám si okraden, tohoto "masáka" měli využít mnohem lépe. 3. Vypatlaná ohavná čůza čarodějka. Z té se mi opravdu zvedal kýbl, navíc ani žádnou pořádnou magii nepředvedla. 4. Conan samotný - Jason Momoa je sice téměř tak dobrý jako Arnold, bohužel je tam ale to "téměř". Nicméně budiž, uznávám, že postava i hlas jsou velmi slušnou devizou StarGateového Ronona Dexe. 5. střih - takhle nepřehledné akční scény jsem dlouho neviděl a doufám, že dlouho neuvidím. Začínám chápat alergii Enšpígla na "třaslavou kameru". 6. příběh = sračka největší. Je to jak počítačová hra - lvl 2 completed, když pobije nájezdníky v lese. Na konci každé úrovně pak čeká tu méně, tu více zdařilý Boss. 7. co to mělo bejt, ti vtipní přikouzlení černo-bílí mužíčci z písku? No, alespoň jsem se zasmál... 8. ženská pro Conana - mniška? lol... 9. vedlejší postavy - zloděj je nesympatickej, piráti hodně ubozí... Chybí někdo jako Mako. 10. konec - šílená vata na závěr, už chybělo jen oživit tatínka a dát si s ním kakao a banánový pudink... 11. to nejdůležitější na závěr - filmu chybí ATMOSFÉRA - díky mizerné hudbě a neustálým až otravným akčním scénám se úplně vytratilo epické vyprávění. Podtrženo, sečteno - palec dolů, zase se mi někdo vychcal na klasiku. //// kino 3D, titulky

• 17.8.2011  12:00

Naprosto boží film.

• 1.8.2011  21:10

Už jen za hlášky, které vyloženě zlidověly, si film zaslouží hvězdičkové maximum. (Např. Hledej, Šmudlo.) Třešničkou na dortu je Srstka a jeho "Kachny". Mnoho vynikajících herců ve vynikajícím, byť svérázném humoru DJC.

• 21.7.2011  22:29

Flynn to vystihl úplně přesně i za mě, takže si přečtěte jeho komentář :)

• 14.7.2011  09:04
    Lidice (2011)

Při sledování tohoto filmu je třeba rozdělit dvě věci - tragédii, kterou si museli projít obyvatelé Lidic, a kvality tohoto snímku. Příběh Lidic jako takový je naprosto šílený a měl by být opakován stále dokola, aby se na něj nikdy nezapomnělo. Přesně to vystihla ve filmu postava ztvárněná Mariuszem Osmelakem: "Já věřím v boha, pane Šímo, ale vůbec mu nerozumím." Kvality filmu (a zejména scénáře) jsou ale dost pofidérní. U některých událostí by mě zajímalo, jestli se jedná o fikci nebo o historicky doložená fakta, budu to muset ještě dostudovat, už je to přeci jen nějaký ten pátek, co jsem byl v Lidicích u památníku zplynovaných dětí a v o kousek výš stojícím muzeu... Teď k těm výtkám - příběh strašně rozkouskovaně sleduje příběh až příliš mnoha postav, naopak některé postavy vůbec nedostanou prostor (Zuzana Bydžovská), jiné se najednou ve filmu objeví na efekt, jen aby publikum uronilo slzu (teď mám na mysli třeba pomocnici faráře). A klidně mě rozcupujte, ale filmem, na to jaký má námět, neprochází příliš emocí, chybí mi něco ve stylu Smolíkova:"Z vyššího principu mravního, já protestuji!" Pan Nikolaev je u mě břídil, protože Lidice si zasloužily daleko lepší filmový pomník než kýčovité záběry na Karla Rodena přemýšlejícího o synovraždě (tím ale nikterak nesnižuji herecký výkon K. Rodena, jenž hraje poslední dobou opravdu v životní formě). Konec byl děsně rozvláčněný, někdy je u obecně známých pravd lepší nechat konec volnější, kdyby se titulky (mimochodem vynikající a působivé) rozeběhly v momentě návratu Šímy (Rodena) do zasněžených plání, což byl vlastně jediný opravdu silný okamžik filmu, možná bych šel s hodnocením ještě o kousek výš. Jo a ještě jedna věc, aby bylo v titulcích poděkování Zbrojovce Brno považuji za absurdní přehmat... /// Cinestar Anděl, původní znění :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17