Košoun

Košoun

Pavel Košatka

okres Praha
Filmový, seriálový a divadelní nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 18.10.2020  19:42
    Herec - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2020)

Cina je jako vždy perfektní, dobová atmosféra taky ČT jde, technicky to je vše dobré. Ale ten scénář je na mě příliš velké klišé, a ani pokus o překvapivý zvrat to nezachrání. Je to příliš dlouhé a nemohl jsem se zbavit pocitu, že tohle téma už se u nás zpracovalo 1000x. Doba komunismu je sice filmařsky vděčná, ale když se spojí se šablonovitým dějem a postavami, tak mám jen pocit ztraceného času. Další dva díly vynechám, ale věřím, že diváky si to najde. Cinovi bych to přál, zaslouží si velkou pozornost.

• 26.9.2020  18:00
    Američtí mistři grilu (TV pořad) (2020)

Amíci grilují a je u toho telka, takže první příběh o mrtvém kamarádovi a jeho receptu přišel už po 9 minutách prvního dílu. Víc kecání, než vaření. A nechybí ani “Holky sobě”. God bless America!

• 17.9.2020  00:12

Jennifer Aniston je bohyně!

• 25.6.2020  07:42
    Gordon Ramsay: Kokain (TV seriál) (2017)

Obsah pořadu: 5% nových informací. 95% moralizování.

• 17.6.2020  14:16
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Pár dobrý vtipů a opět vynikající Malkovich. To je ale celé. Carell zase hraje Michaela Scotta z Kanclu, a to už je to trochu okoukané. Na nenáročné odpočinutí u televize asi ok, ale na Netflixu najdete určitě i lepší komedie.

• 28.5.2020  14:57

Filmu to nesahá ani po kotníky, v podstatě ve všech aspektech. Casting, kromě Jennifer, veskrze průměrný, vizuální kvalita jak z počítačové hry. Absolutně nezajímavý děj s rádoby šokujícím (a velmi předčasným) odhalením na konci, které mě definitivně přesvědčilo, že u prvního dílu končím. Radši si dejte (zde značně podhodnocený) film, než roztahanou seriálovou verzi s bůh ví kolik díly.

• 23.4.2020  10:40

Jimmyho mám rád téměř ve všem, co dělá, ale tohle se nepovedlo. Jak název napovídá, jedná se o recyklaci starých materiálů, ale podivně uspěchanou a na Jimmyho velmi rutinně provedenou, chybí tomu drive i správný timing. Navíc divně sestříhané, bez záběrů do publika (u show Jimmyho nepochopitelné) a evidentně s přidanou zvukovou stopou stejného smíchu po každém vtipu. Jestli chcete vidět nějaký celý jeho stand-up, tak tenhle s klidným svědomím vynechte.

• 18.3.2020  18:07
    Cats (2019)

Nikdy jsem neměl rád divadelní Kočky, ale film mě překvapil, na rozdíl od zbytku planety pozitivně. Vůbec nechápu tak velký hate. Viděli to vůbec lidi celé nebo jen trailer? Jasně, ty kočko-lidi fakt jsou trochu creepy, ale po 5 minutách se na to dá zvyknout. Ale přirovnávat to k amatérským YouTube videím mi přijde opravdu přehnané. Mimo CGI je zde skvělá hudba, fantastické “Hamiltonovské” choreografie, dobré výkony známých i neznámých herců, atmosférické kulisy a světla... a Memory mě dojme snad v každym podání. Objektivně něco mezi 3* a 4*, vzhledem k podhodnocení dávám hodnocení vyšší.

• 24.12.2019  22:06

Lepší tři *. Po dlouhé době pěkná česká pohádka, skvělá Josefíková i Ruml.

• 26.11.2019  00:53

Nejhorší X-Meni, které jsem viděl, asi hlavně kvůli nezkušené režii, která se snaží udělat něco mezi Loganem, Dark Knight a First Class, ale zůstává někde na startovní čáře. Ale stejně mě to ve výsledku vlastně bavilo, každopádně je dobře, že tato éra X-Men skončila a snad nás v budoucnu v MCU čekají větší pecky.

• 18.11.2019  23:08

Jako jo, je to v podstatě vykrádačka prvních dvou filmů, a jo Natalia Reyes je příšerně otravná nehrdinka, ale tohle retro mě bavilo... Linda Hamilton je neskutečná badass.

• 15.11.2019  00:32
    Vodník - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Ten rádoby artový vizuál je opravdu tristní a vůbec se k tomu nehodí. Opradu, to se krutě nepovedlo!!! Kombinace kamery, barvení a divných lokací a interiérů je opravdu nešťastná. Jinak atmosféra dobrá, herecky perfektní, jen dějově nám to trochu stagnuje. Třetí díl to snad vylepší. Každopádně na českou televizní produkci nadstandardní.

• 14.11.2019  00:24

Běžně komentáře k jednotlivým dílum nepíšu, ale tady musím! Naprostý splněný sen pro fanoušky SW. Skvělá atmosféra navazující na starou trilogii, boží vizuál a úplně famózní hudba, která se liší od ostatních SW, ale sedne k tomu parádně. Nenudilo ani vteřinu, škoda tak krátké stopáže. A ten konec... uvidíte sami ;) Snad si to udrží kvalitu až do konce...

• 26.10.2019  15:28

Na tohle už jsem asi starej...

• 23.2.2019  17:34
    Krásno (2014)

Sokol si hraje na McDonagha, ale nevyšlo mu to. Pár dobrých scén a dialogů, ale bez atmosféry a drivu, který přichází až k úplnému konci. Zkrácení by rozhodně prospělo, stejně tak aby se autor rozhodl zda chce natočit víc černou komedii nebo temné drama, takhle zůstal někde mezi, zaseknutý v Šumperku. Sokol by se měl držet spíš jeviště, v Činoheráku se mu daří s podobnými tématy značně lépe.

• 5.8.2018  11:04

Timothée je dokonalý, Maika Monroe mu skvěle sekunduje. Na režisérký a scénáristický debut to není vůbec špatné, film má dobrou atmosféru a osmdesátkový vibe s dobře vybraným soundtrackem (The Modern Lovers!). V poslední třetině se to ale nějak zvrhne a stane se z toho příliš velké drama plné klišé a nepochopitelného jednání postav. Je to škoda, ale vidět se to dá, hlavně pokud máte rádi 80s a Chalameta.

• 19.5.2018  02:13
    Štiky (TV pořad) (2018)

Malá Velká Británie po Česku

• 14.3.2018  13:22

Melíšková je má nová Bohyně!

• 26.7.2017  20:39

Groundhog Day pro teenagerky. Sympatická režie, soundtrack i Zoey, ale to je asi tak všechno.

• 24.7.2017  21:27

Skvělí herci a vynikající atmosféra ve velké scénáristické nudě.

• 12.7.2017  21:09

O třídu horší než předchozí díl, především v oblasti scénáře, originality a castingu (Jason Clarke je pro mě nesnesitelný Béčkař, James Franco ho přehrál o dvě ligy). Zůstávají ale skvělé triky, napětí ze vznikajícího konfliktu i celková postapokalyptická atmosféra (i přes všudypřítomnou předvídatelnost). Andy Serkis je borec! Uvidíme co přinese závěr trilogie...

• 2.7.2017  00:01

Nejlepší díl první série, závěrečné audience u královny jsou neskutečné!

• 4.6.2017  18:56

Nejlepší taneční čísla od West Side Story. Skvěle obsazené v čele s Jeremy Jordanem. A taky velice dobře natočené, na divadelní záznam.

• 15.12.2016  18:25
    Vysoká škola života (TV pořad) (2016)

A to jsem myslel, že Comedy Club je naprosté komediální dno. Ale české Comedy Central to dno urvalo a šlo ještě dál. Jak tohle vůbec někdo mohl pustit na obrazovky?? JAK???

• 9.12.2016  22:43
    Král Kobra (2016)

Filmařsky je to naprostá srágora, z tématu se dalo vytěžit mnohem více. 2* za Garretta a 1* za Christiana.

• 3.11.2016  22:58

Rozhodně to není film pro každého, rozhodně to není filmařsky nejlepší film, ale rozhodně je to film, který ve vás zůstane do konce života. A takových mnoho není... Emily Watson neskutečná!!!

• 5.9.2016  22:28
    The Get Down (TV seriál) (2016)

Netflix letos skutečně válí. The Get Down je stylová hudební pecka, kterou si Baz Luhrmann skutečně vymazlil. Po všech stránkách neskutečný zážitek: dokonalý mnoha žánrový soundtrack, skvělá atmosféra, která vás do Bronxu skutečně vtáhne, vizuál typicky pro Luhrmanna na hraně (a za hranou) kýče a skvělý výběr neokoukaných herců v dobře napsaných postavách (i když tady se to klišé najde - např. dceruška upjatého pastora, která chce být popová hvězda). A celé to dohromady pojí energický příběh, který je především o plnění snů a překonávání na první pohled nepřekonatelných překážek. Z herců v hlavní roli vyniká skvělá Justice Smith. Nevím, kde ho vyhrabali, ale pro tuhle roli se narodil. A Mylene zpívá jako bohyně! The Get Down je přesně ten typ seriálu, kdy nespustím ani na minutu oči z obrazovky, protože nechci přijít ani o píď toho, co nám tvůrci servírují. A to se mi naposled stalo u Sense8. Jestli to Netflix takto potáhne i nadále, tak se klasické televize mohou jít zahrabat! PS: Pokud nemáte rádi zpívání, černochy nebo rap, tak raději zvolte něco jiného...

• 26.7.2016  09:45
    Batesův motel (TV seriál) (2013)

1. série Láska na první pohled! Skvěle napsané (znalost Psycha není nutností), výborná atmosféra a hlavně vynikající herci - Freddie Highmore a Vera Farminga byli opravdu trefou do černého. I když má série jen 10 dílů, stane se v ní tolik událostí a zvratů, že nebudete moci přestat seriál sledovat. I když závěrečný cliffhanger nebyl nijak překvapující, tak se nemůžu dočkat dalšího pokračování...

• 19.7.2016  13:00
    Steve Jobs (2015)

Danny Boyle v tomto případě nezklamal a naprosto nakopal do zadku předchozí snímek s Kutcherem. Steve Jobs je film plný nekonečných dialogů, které jsou ale skvěle napsané a brilantně zahrané. Michael Fassbender je pro mě záruka vždy skvělého výkonu, Kate Winslet byla taktéž skvělá, stejně tak Seth Rogen nebo Jeff Daniels. Líbil se mi přístup k Jobsově životu, nečetl jsem před tím ani anotaci, takže jsem byl překvapen, že se děj odehrává jen ve třech dnech před prezentacemi, kterými Jobs tak proslul. Minimalistický a přitom detailní přístup lze cítit z každého záběru, Boyle se neschovává za žádné triky nebo zbytečný patos. Jobs zde není idealizovaný, ale spíše ukázaný jako anti-hrdina. Po filmařské a herecké stránce je Steve Jobs opravdovou vynikající. Ale stále se nemůžu zbavit pocitu, že si Steve Jobs žádný film ani takovou pozornost nezaslouží. Genialitu totiž spatřuji v úplně jiných věcech nebo činech... Kdyby stejní tvůrci věnovali stejné úsilí nějakému hodnotnějšímu tématu, mohla by to být skutečná pecka.

• 19.7.2016  12:49

Já hlupák! Nevěřil jsem zdejším hodnocením, říkal jsem si, že když se spojí osvědčená dvojka z Drivu - režisér Refn a Gosling - tak to nemůže dopadnout tak špatně. A dopadlo to ještě hůř, než jsem si dokázal představit. Celý film působí jak kdybyste ho pustili rychlostí 0.5 a Gosling s Pansringarmem spolu celou dobu soutěží v co nejstrnulejším výrazu a co nejpomalejší chůzi. Kdo vyhrál jsem se nedozvěděl, protože po hodině jsem to už prostě dál nevydržel. 2* jen za skvělé světla a kameru, působilo to na mě spíše jak nějaké kameramanské cvičení než plnohodnotný film. A super byla i trochu netradiční maminka Kristin Scott Thomas. Zbytek odpad.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14