Košoun

Košoun

Pavel Košatka

okres Praha
Filmový, seriálový a divadelní nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 26.9.2020  18:00
    Američtí mistři grilu (TV pořad) (2020)

Amíci grilují a je u toho telka, takže první příběh o mrtvém kamarádovi a jeho receptu přišel už po 9 minutách prvního dílu. Víc kecání, než vaření. A nechybí ani “Holky sobě”. God bless America!

• 18.10.2020  19:42
    Herec - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2020)

Cina je jako vždy perfektní, dobová atmosféra taky ČT jde, technicky to je vše dobré. Ale ten scénář je na mě příliš velké klišé, a ani pokus o překvapivý zvrat to nezachrání. Je to příliš dlouhé a nemohl jsem se zbavit pocitu, že tohle téma už se u nás zpracovalo 1000x. Doba komunismu je sice filmařsky vděčná, ale když se spojí se šablonovitým dějem a postavami, tak mám jen pocit ztraceného času. Další dva díly vynechám, ale věřím, že diváky si to najde. Cinovi bych to přál, zaslouží si velkou pozornost.

• 17.6.2020  14:16
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Pár dobrý vtipů a opět vynikající Malkovich. To je ale celé. Carell zase hraje Michaela Scotta z Kanclu, a to už je to trochu okoukané. Na nenáročné odpočinutí u televize asi ok, ale na Netflixu najdete určitě i lepší komedie.

• 28.5.2020  14:57

Filmu to nesahá ani po kotníky, v podstatě ve všech aspektech. Casting, kromě Jennifer, veskrze průměrný, vizuální kvalita jak z počítačové hry. Absolutně nezajímavý děj s rádoby šokujícím (a velmi předčasným) odhalením na konci, které mě definitivně přesvědčilo, že u prvního dílu končím. Radši si dejte (zde značně podhodnocený) film, než roztahanou seriálovou verzi s bůh ví kolik díly.

• 18.3.2020  18:07
    Cats (2019)

Nikdy jsem neměl rád divadelní Kočky, ale film mě překvapil, na rozdíl od zbytku planety pozitivně. Vůbec nechápu tak velký hate. Viděli to vůbec lidi celé nebo jen trailer? Jasně, ty kočko-lidi fakt jsou trochu creepy, ale po 5 minutách se na to dá zvyknout. Ale přirovnávat to k amatérským YouTube videím mi přijde opravdu přehnané. Mimo CGI je zde skvělá hudba, fantastické “Hamiltonovské” choreografie, dobré výkony známých i neznámých herců, atmosférické kulisy a světla... a Memory mě dojme snad v každym podání. Objektivně něco mezi 3* a 4*, vzhledem k podhodnocení dávám hodnocení vyšší.

• 23.4.2020  10:40

Jimmyho mám rád téměř ve všem, co dělá, ale tohle se nepovedlo. Jak název napovídá, jedná se o recyklaci starých materiálů, ale podivně uspěchanou a na Jimmyho velmi rutinně provedenou, chybí tomu drive i správný timing. Navíc divně sestříhané, bez záběrů do publika (u show Jimmyho nepochopitelné) a evidentně s přidanou zvukovou stopou stejného smíchu po každém vtipu. Jestli chcete vidět nějaký celý jeho stand-up, tak tenhle s klidným svědomím vynechte.

• 26.10.2019  15:28

Na tohle už jsem asi starej...

• 24.12.2019  22:06

Lepší tři *. Po dlouhé době pěkná česká pohádka, skvělá Josefíková i Ruml.

• 18.11.2019  23:08

Jako jo, je to v podstatě vykrádačka prvních dvou filmů, a jo Natalia Reyes je příšerně otravná nehrdinka, ale tohle retro mě bavilo... Linda Hamilton je neskutečná badass.

• 14.11.2019  00:24

Běžně komentáře k jednotlivým dílum nepíšu, ale tady musím! Naprostý splněný sen pro fanoušky SW. Skvělá atmosféra navazující na starou trilogii, boží vizuál a úplně famózní hudba, která se liší od ostatních SW, ale sedne k tomu parádně. Nenudilo ani vteřinu, škoda tak krátké stopáže. A ten konec... uvidíte sami ;) Snad si to udrží kvalitu až do konce...

• 17.9.2020  00:12

Jennifer Aniston je bohyně!

• 18.1.2021  23:09

Jedno z nejlepších seriálových finále, co jsem kdy viděl. Rozhodně se ubralo úplně jiným směrem, než než jsem sk myslel, a posledních 30 minut jsem ani nedýchal. Fantastický cast a kombinace kamery a hudby. Apple TV+ tímhle zaválelo a společně se Succession nejlepší dramatický quality TV seriál posledních pár let. Nemůžu dočkat další řady...

• 15.11.2019  00:32
    Vodník - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Ten rádoby artový vizuál je opravdu tristní a vůbec se k tomu nehodí. Opradu, to se krutě nepovedlo!!! Kombinace kamery, barvení a divných lokací a interiérů je opravdu nešťastná. Jinak atmosféra dobrá, herecky perfektní, jen dějově nám to trochu stagnuje. Třetí díl to snad vylepší. Každopádně na českou televizní produkci nadstandardní.

• 26.11.2019  00:53

Nejhorší X-Meni, které jsem viděl, asi hlavně kvůli nezkušené režii, která se snaží udělat něco mezi Loganem, Dark Knight a First Class, ale zůstává někde na startovní čáře. Ale stejně mě to ve výsledku vlastně bavilo, každopádně je dobře, že tato éra X-Men skončila a snad nás v budoucnu v MCU čekají větší pecky.

• 14.3.2018  13:22

Melíšková je má nová Bohyně!

• 19.5.2018  02:13
    Štiky (TV pořad) (2018)

Malá Velká Británie po Česku

• 26.7.2017  20:39

Groundhog Day pro teenagerky. Sympatická režie, soundtrack i Zoey, ale to je asi tak všechno.

• 4.6.2017  18:56

Nejlepší taneční čísla od West Side Story. Skvěle obsazené v čele s Jeremy Jordanem. A taky velice dobře natočené, na divadelní záznam.

• 25.6.2020  07:42
    Gordon Ramsay: Kokain (TV seriál) (2017)

Obsah pořadu: 5% nových informací. 95% moralizování.

• 5.8.2018  11:04

Timothée je dokonalý, Maika Monroe mu skvěle sekunduje. Na režisérký a scénáristický debut to není vůbec špatné, film má dobrou atmosféru a osmdesátkový vibe s dobře vybraným soundtrackem (The Modern Lovers!). V poslední třetině se to ale nějak zvrhne a stane se z toho příliš velké drama plné klišé a nepochopitelného jednání postav. Je to škoda, ale vidět se to dá, hlavně pokud máte rádi 80s a Chalameta.

• 27.1.2016  14:10
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Na návrat X-Files jsem se opravdu těšil, i když nepatřím do skupiny ultra fanoušků, kteří by viděli každý díl původního seriálu. Ale vždycky pro mě bylo sledování X-Files zárukou kvality. Nové díly mě ale zklamaly, především tedy po scenáristické stránce. "Pilot" ihned odklání celý směr seriálu k bláznivé konspirační teorii, dialogy jsou vyloženě pitomé a nezachraňují to ani herci, na kterých se tedy také podepsal zub času. Druhý díl zase odskakuje od nějaké ucelené dějové linky a předkládá týdenní případ. Chris Carter se zřejmě snažil o retro dojem, který se také moc nepodařil. Některé záběry, střihy... vypadají vyloženě amatérsky. V dnešní době už je televizní zábava na jiné technické i obrazové úrovni (pokud zabrousím do vod sci-fi tak třeba geniální Sense8 nebo z těch nadpřirozených vod The Whispers), tohle je krok zpět. Možná je to dobré pro ty "ultra fanoušky", ale pro běžné diváky se obávám budou nové X-Files nudnou a ničím nezajímavou podívanou.

• 7.7.2016  10:49

Musím říct, že jsem čekal mnohem víc. Tenhle hlavní proud Marvelovek se začíná dost točit v kruhu a nejsem si jistý, jestli se z něj někdy vymotá. Vedle skvělých Netflixových seriálů nebo jednohubek jako je Ant-Man už tyhle týmovky působí unaveně a nuceně. Příliš postav, příběh takový povrchní, jen aby se na v něm všichni vystřídali a zahláškovali. Ani ta akce už člověka tak nebaví, když tvůrci to stokrát viděné CGI neokoření něčím navíc, tak je to prostě nuda. Akční scény z Winter Solidera si pamatuju dodnes, u Občanské války nic moc. Může za to asi i dávkování - největší týmová akční scéna je uprostřed, přičemž bychom vyvrcholení čekali spíš na konci, který se nese ve více komorním duchu. Největším pozitivem filmu je jednoznačně nový Spider-Man, Tom Holland do té role sedí naprosto dokonale a už se nemůžu dočkat jeho sólovky. Nejvíce mě asi štve, že už se Marvel nesnaží ani ty filmy nějak ukončovat. Prostě automaticky předpokládá, že přijdeme na další... A samotného mě štve, že přijdu.

• 7.7.2016  10:28
    Deadpool (2016)

Do kina jsem nešel, protože mě celá ta pubertální "cool" kampaň nějak míjela. Nikdy jsem nebyl fanoušek filmů, které jsou založené jen na brutální akci a drsňáckých hláškách. Nakonec jsem podlehl alespoň BluRay, když všichni o Deadpoolovi tak básnili. A jo, je to fajn film, 100 minut uteče jak voda, Ryan Reynolds je v té roli boží, několik parádních hlášek a popkulturních odkazů potěší a navrch skvělá akce. Ale bylo by to ještě lepší, kdyby to tolik netlačilo na pilu. Vím, že to byl záměr, ale proč každá každičká scéna musí být "cool". Méně je někdy více. Každopádně mezi těmi vážnými a již dost okoukanými Marvelovkami je tohle svěží vítr.

• 2.7.2017  00:01

Nejlepší díl první série, závěrečné audience u královny jsou neskutečné!

• 9.12.2016  22:43
    Král Kobra (2016)

Filmařsky je to naprostá srágora, z tématu se dalo vytěžit mnohem více. 2* za Garretta a 1* za Christiana.

• 27.1.2016  14:23
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Pilot byl super, skvělé tempo (ta necelá hodina utekla neskutečně rychle a udržela si celou dobu mojí pozornost), humor, sympatičtí herci v čele s Tomem Ellisem, Lauren German je také zajímavá. Srovnávat s komiksem nemohu, ale téma je skvělé a neotřelé. Moje jediná obava je, že pokud bude seriál pokračovat klasickým stylem "jeden případ týdně", tak se vše rychle okouká. Ale uvidíme...

• 7.7.2016  10:30
    Luxus na talíři (TV pořad) (2016)

Nevím, co je lepší. Jestli tahle dokonalá parodie na kuchařské pořady nebo ty komentáře pod jednotlivými díly. Lidská hloupost evidentně nemá žádné hranice. Robert Mikluš je dokonalý slizoun! Škoda, že to tvůrci zprznili těmi šílenými Žrouty.

• 19.7.2016  12:44
    Orel Eddie (2016)

O olympijských sportech, lyžování a skocích vím asi tolik jako o štěpení atomu. Ale příběh Eddieho je neuvěřitelně krásný. Hlavním důvodem ke zhlédnutí byl v mém případě Taron Egerton, který nezklamal a táhl celý film. Těžko uvěřit, že se za těmi brýlemi, odporným knírkem a grimasami skrývá ten hezoun z Kingsmanů. Hugh Jackman také nezklamal, potěšily i malé role Chrise Walkena a Jima Broadbenta. Film je samozřejmě naprosto šablonovitou ukázkou "z nuly hrdinou", s nutnou dávnou patosu a klišé. Ale ve výsledku to prostě funguje, a to hlavně díky samotnému příběhu a hercům, po filmařské stránce to žádný zázrak není, překvapení jen několik pěkných záběrů z můstků/skoků. Po zhlédnutí filmu ale budete mít pocit, že zvládnete cokoliv (kdybyste ovšem vstali z toho gauče).

• 7.7.2016  10:07

Od začátku bylo jasné, že dvojka Podfukářů nenabídne nic nového. A skutečně se tak stalo. To co v prvním díle bylo "cool" už tady působí ohraně. Vizuálně je to přeplácané, stejně tak scénář, který se snaží sebevíc šokovat, překvapovat a kombinovat, ale nějak se v tom všem Ed Solomon ztratil. Posledních pár minut v Londýně bylo super (déšť), ale se zbytečně protáhlým koncem a vysvětlováním jak pro mentálně postižené. Ústřední čtveřice herců to značně táhne na svých bedrech, přibyl k nim skvělý Radcliffe v překvapivě v trochu jiné roli, než jsme čekali. Nemůžu říct, že bych se v kině nudil, ale znova bych to rozhodně vidět nemusel, stejně tak případná pokračování.

• 5.9.2016  22:28
    The Get Down (TV seriál) (2016)

Netflix letos skutečně válí. The Get Down je stylová hudební pecka, kterou si Baz Luhrmann skutečně vymazlil. Po všech stránkách neskutečný zážitek: dokonalý mnoha žánrový soundtrack, skvělá atmosféra, která vás do Bronxu skutečně vtáhne, vizuál typicky pro Luhrmanna na hraně (a za hranou) kýče a skvělý výběr neokoukaných herců v dobře napsaných postavách (i když tady se to klišé najde - např. dceruška upjatého pastora, která chce být popová hvězda). A celé to dohromady pojí energický příběh, který je především o plnění snů a překonávání na první pohled nepřekonatelných překážek. Z herců v hlavní roli vyniká skvělá Justice Smith. Nevím, kde ho vyhrabali, ale pro tuhle roli se narodil. A Mylene zpívá jako bohyně! The Get Down je přesně ten typ seriálu, kdy nespustím ani na minutu oči z obrazovky, protože nechci přijít ani o píď toho, co nám tvůrci servírují. A to se mi naposled stalo u Sense8. Jestli to Netflix takto potáhne i nadále, tak se klasické televize mohou jít zahrabat! PS: Pokud nemáte rádi zpívání, černochy nebo rap, tak raději zvolte něco jiného...

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14