Košoun

Košoun

Pavel Košatka

okres Praha
Filmový, seriálový a divadelní nadšenec

• 14.11.2010  14:05
    Saw 3D (2010)

Trochu zklamání. SAW sérii jsem sledoval od začátku, dějová linka byla jednotlivými díly zajímavě propojena, postavy se prolínaly, zkrátka dalo se na to koukat. Navíc vynalézavost tvůrčů při pastech je opravdu kouzelná. Poslední 3D díl zklamal jak vysvětlením celého děje (prakticky nic převratného se tam nedělo a díky úvodní sekvenci a několika narážkám jsem ten konec tak nějak očekával, navíc všichni očekávali návrat této postavy z prvního dílu a tady se to splnilo v nejvelkolepějším duchu). Příběh už posedmé stejný, žádné zvraty ani napětí. Navíc to 3D bylo jako kde? Nejvíc jsem ho viděl v úvodních titulcích, a to mi přijde dost špatné. "Mind Blowing 3D" si představuji zcela jinak. Mezi 2*-3*, ale jako tichou vzpomínku za sérií jí věnuji ty 3*. PS: Doufám, že tvůrci si najdou jinou hračku a SAW nechají definitivně pohřebené. Zkrátka GAME OVER!

• 7.11.2010  14:14

Dokonalá britská satira, legendární scénky a skeče, na které se nezapomíná.

• 7.11.2010  13:38
    Tajemný let (2005)

Co je na tom tajemného? To, že od po první půl hodině víte celou zápletku filmu a jen čekáte, kdy to dojde i těm ve filmu? Navíc je to dosti neuvěřitelné. Takže je pro mě tajmné, jak tento film může mít tak vysoké hodnocení s tak špatným scénářem a stále stejným šíleným výrazem Fosterové. A ten konec to jen sráží... Vypadalo to chvíli slibně, ale nenechte se nalákat, nic co byste museli vidět a nic, co by stálo za pozdější vzpomínku či další zhlédnutí.

• 7.11.2010  13:34

Chladné rozvláčné drama o pádu Třetí říše a posledních dnech Hitlera a jeho noshledů v Berlínských bunkrech. Skvěle podané, historicky uvěřitelné, vynikající výkony (především Bruno Ganz), zajímavé podání... Ačkoliv nejsou válečná dramata mým oblíbeným žánrem, Pád Třetí říše jsem si užil a zařadil ho mezi své oblíbené filmy.

• 7.11.2010  13:22

Naprosto průměrná "ameriická romantická komedie", na který se občas podívám jen díky Student Agency. Hugh Grant předvádí svůj standartní výkon, docela mě zaujala Drew Barrymore. Několik vtipných momentů, jinak to neurazí ani nenadchne a dá se na to koukat. Sám bych se na to nikdy nepodíval a určitě to nepotřebuji vidět znovu, ale vidět se to bez problémů dá.

• 7.11.2010  12:53

Když se psalo, že vznikne film o vnziku Facebooku, přišla mi to jako nekonečná zhovadilost. Pak se postupně odhalovala jména, byly první trailery a já se překvapivě začal těšit. A výsledek byl ještě lepší, než se dalo čekat. Fincher je skvělý režisér, propojení děje se soudy je geniální. Nejgeniálnější jsou ovšem výkony herců (snad kromě trochu podivného Timberlaka), Andrew Garfield je vynikající, Jesse Eisenberg taktéž. Jejich scény byly jednoznačně nejlepší. Inteligentní, napínavý a zajímavý film, který je dobře technicky a herecky odveden.

• 27.9.2010  17:18
    Kick-Ass (2010)

Vynikající film, který je takovým splynutím klasické teenagerovské komedie a "Áčkového" komiksového akčňáku. Vtipné, svižné, vizuálně velice dobré, vynikající hudba, skvělí herci (kterým to kazí jen trochu ošumtělý kmet Cage, jehož sláva je již dávno u konce... a Christopher Mintz-Plasse, který mě doslova sral v každé scéně, celý film). Pokud se chcete příjemně pobavit a odreagovat, rozhodně sáhněte po Kick-Ass, protože je to provdu kick-ass zábava. A teď již nezbývá nic jiného, než se těšit na druhý díl a doufat, že i podruhé to bude stejně zábavné...

• 19.9.2010  11:16
    Iron Man (2008)

Opravdu velice slušný sci-fi akčňák, od kterého bych to nečekal. Robert Downey je dokonalý, vynikající je vizuální stránka a celé to tak hezky odsýpá, je to vtipné a zábavné. Co víc si na sobotní večer přát? Těším se na dvojku...

• 19.9.2010  11:13

Mrazivé drama, na které nezapomenete. Vynikající výkony, tíživá atmosféra. Catherine Keener. O tomto filmu se nedá moc psát, musí se vidět a zažít. Fakt, že vše, co je ve filmu ukázáno či o čem se mluví je 100% pravda, je skutečně mrazivý. Nikdy jsem o tomto případu neslyšel, ale doufejme že na světě není více lidí jako byla Gertrude Baniszewski.

• 26.8.2010  22:47

Scénář demence, Kristen Stewart sktuečně umí jen svůj jeden přihloupý ublížený výraz, není to ani strašidelné, ani atmosférické, nemá to vůbec nic, proč byste se na to měli podívat. Béčko oblečené v áčkovém kabátě. Za nádherně postavený dům a závěry na něj 1*. A proboha, všimli jste si kolik je v tom filmu záběru na nohy??? A ještě jednou, ten scénář si (s prominutím) vytáhl někdo z prdele!!!

• 26.8.2010  22:43
    Pád do tmy (2005)

Typický film, kdy se hrdinky nešťastnou náhodou dostanou na odříznuté místo plné bestií s nevysvětelným původem a snaží se za zoufalého křiku a s tím nejvíce "dirty" make-upem přežít. Mezitím ještě vypluje na povrch cosi z jejich minulosti a třeba se začnou zabíjet i mezi sebou. Výhodou tohoto filmu je, že má docela slušnou atmosféru, několik povedených lekaček, pěknou kameru a i docela schopné herečky. Scénář a námět je totální patos, který je zakončen příšerným koncem. Nemohu se skutečně nějak rozhodnout, ale po 60 minutách jsem se již přál aby ty ženský chíply a přestaly se chovat jak největší krávy. Znovu bych se na to nepodíval, takže je to asi jasné. 2*

• 26.8.2010  18:58
    Orphan (2009)

Vynikající... dusná atmofséra, skvělá gradace, výborný scénář, Isabelle Fuhrman byla naprosto famózní... Nemám co dodat, jeden z nejlepších současných hororových filmů, který byste měli vidět!

• 26.8.2010  18:49

89 minut plných nudy, absence jakéhokoliv děje, žádná spřízněnost s postavami, žádné emoce, žádný strach, žádné lekání. 1* za to, že na odpad mi to přijde ještě docela dobré...

• 6.8.2010  13:39

Po naprosto tragické trojce je čtvrtý Shrek důstojným zakončením zlobří pohádky. Děj dokázal upoutat, Oslík mohl hláškovat více, dabing opět vynikající, animace stále stejně dobrá (ale možná až moc stejná), už neparoduje a neodkazuje na různé filmové legendy (jako v prvním a druhém dílu) a zkrátka již to není "ten pravý" Shrek. Milá podívaná především pro malé...

• 30.7.2010  17:15
    Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)

Ani po třinácti dílech první série nevím, co si o tomto seriálu myslet. Není to typický sitcom, u kterého byste se smíchy nemohli nadechnout, dokonce jsou díly, kdy se pořádně nezasmějete (a to jsem hodně veselý a smějící se typ). Ale po prvních pár dílech vás to tak chytne, že nemůžete přestat koukat. A já pořád přemýšlím proč, protože polovina postav mi je absolutně proti srsti. Ironický humor, který vyloudí lehký úsměv na tváři však za to stojí. A hlavně za TO stojí Alec Baldwin s Tinou Frey. Rozhodně doporučuji, musíte to vidět sami. Abych nezapomněl, 30 Rock je jeden ze seriálů poslední doby, ve kterých se mi líbí znělka. Konečně! :)

• 19.7.2010  15:44
    Lord of the Piercing (TV film) (2002)

Sarah Michelle Gellar stojí za 3*, Jack Black ujde, elkově mi to přišlo dosti nudné, obscénní a hlavně nevtipné. Snad jedině ten fórek se sekyrou.

• 10.7.2010  21:24
    Rande naslepo (TV pořad) (2010)

** jen za Knora, jinak je tento pořad dosti ohraný a neoriginální. Jedině komentáře Knora mě bavily, přišlo mi, že si z těch přihlášených zoufalců dělá nehoráznou prdel... A taky že jo. Jinak naprostý odpad je publikum, každý záběr na ně je tak nepřirozený a podplacený, až to bolí. Prima zkrátka neumí dělat pořady!!!

• 10.7.2010  21:17
    Heartless (2009)

Pořád se nemohu rozhodnout, co si o tom filmu myslet. Jim Sturgess je opět skvělý, i když už byl lepší (Across the Universe, 21). Námět byl zajímavý, ale ten konec... Pokud čekáte nějaké velké jasné vysvětlení, zde se ho nedočkáte. Zpracování je zajímavé, ale chtělo by to buď rychlejší tempo nebo naopak větší prostor pro jiné postavy než Jamieho. Doporučuji se podívat, litovat nebude, ale možná budete stejně zaskočeni a zmateni jako já.

• 5.7.2010  22:01
    Tajuplný ostrov (TV film) (2005)

(Viděna jen první část) Na můj vkus příliš rozvleklé, ničím zajímavé, herecky nudné, trikově i na televizní film podprůměrné. Nic, co by stálo za vidění, ale jako kulisa k odpolednímu vyřizování emailů a další práce to šlo. Nicméně žádná motivace toto dokoukat... Což je trochu k zamyšlení u dvoudílného filmu.

• 5.7.2010  21:51
    Ostrov (2005)

Fantastický film se skvělým obsazením. Asi víc netřeba psát, zhlédnutí lze jen doporučit...

• 27.5.2010  00:13

Naprosto vynikající snímek, nevím co k tomu dodat... Citlivý, výborně natočený, excelentně zahraný, skvělý výběr hudby... Škoda jen otevřeného "zadumaného" konce, který sice koresponduje s celým filmem, ale mám raději zcela uzavřené příběhy.

• 22.5.2010  14:20
    Cyranův ostrov (TV seriál) (2008)

Country Estráda převedená do sitcomu, který by sám o sobě nebyl ani vtipný, ale když vidíte to panoptikum "herců", kteří pronášejí trapné hlášky, kterým se můžou smát jedině oni sami a jejich autor Mládek, tak je to docela vtipné. Viděl jsem teď nedávno jeden díl a opravdu mám dost. Snad jen z trochy nostalgie a za jeden dobrý vtip dávám 1*.

• 22.5.2010  14:16
    Fresh Prince (TV seriál) (1990)

Průměrný seriál, který skutečně nezachrání ani Will Smith. Nepřišlo mi to vtipné ani ničím zajímavé.

• 22.5.2010  14:15
    Frasier (TV seriál) (1993)

Velice slušný sitcom. Asi není nic víc co dodat, jen jsem tomu nikdy neplno nepodlehl.

• 21.2.2010  15:17
    Surfaři (2007)

Trevor Wright je pravděpodobně jediný, kdo v tom filmu hrál. Režijně mi to připadá dost katastrofální o kameře raději ani nemluvit. Zajímavé téma, špatně uchopené. Sice mi ta hodinka a půl utelka celkem rychle, ale požitek mi zcela zkazil český dabing, možná bez něho by to veznělo úplně jinak... Lehký nadprůměr...

• 20.2.2010  16:05

• 14.1.2010  16:07

To co v jedničce fungovalo, tady prostě nefunguje. Opakoval bych se tu s mnoho uživateli, byla to nuda, efekty jsou sice dobré, ale mělo zůstat jen u skvělé jedničky a ne to protahovat dalšími díly, které už vaří z vody.

• 8.1.2010  20:03
    Speed Racer (2008)

Totální nářez... zhlédnutí DVD s tímto filmem jsem dlouho odkládal, ale dnes jsem se konečně odhodlal a naprosto jsem se nechal unést barevným světem, který je vypiplaný do nejmenších detailů. Cílený kýč, poutavá dějová linka (i když mi tak nějak bylo jasné, že to skončí dobře...), parádní akce v autech, sympatičtí herci v čele s vynikajícím Emilem Hirschem. Wachowští mě tímto snímkem opravdu ohromili, tohle podle mě posouvá hranice rodinného filmu, příjde mi to mnohem vypiplanější a poctivější, než tolik obdivovaný "Avatar". Dokonalost a stejně jako u spousty jiných filmů je mi líto, že jsem to neviděl v kině... Ale co se dá dělat... asi největší překvapení roku 2008.

• 6.1.2010  23:29
    Datel Woody (TV seriál) (1999)

Budu vzpomínat navždy... :) Snídaně s Novou mě provázela celou základku a tohle byl jeden z mých nejoblíbenějších animáků....

• 5.1.2010  20:43
    Sedm (1995)

Vše už to bylo řečeno mnohokrát, je to zkrátka vynikající thriller s vynikajícími herci a s hutnou atmosférou, kterou svou mistrovskou režií vytvořil David Fincher. 90%