Košoun

Košoun

Pavel Košatka

okres Praha
Filmový, seriálový a divadelní nadšenec

• 8.12.2015  16:33
    Úkryt (2002)

Fincher patří k mým nejoblíbenějším režisérům a Úkryt se mi dlouho vyhýbal. I když jde o filmařsky skvěle odvedenou práci, nějak mě to celé nevzalo. Jodie Foster je skvělá, Kristen Stewart mi je nesympatická v jakékoliv roli a můj oblíbený Jared Leto vyklidil pole moc brzy. Celkově mi to ale přišlo příliš neuvěřitelné, abych se nechal do domu a děje vtáhnout. A korunovalo to podivné rychlé finále. Úkryt není špatný film a patrně si nezaslouží ani ty průměrné 3*, ale v kontextu Fincherovy tvorby mi přijde nejslabší a nejméně výrazný.

• 8.12.2015  16:25

Předně - Nejsem fanoušek série MI (viděl jsem myslím jen trojku) ani Toma Cruise (i když mu postupně přicházím více a více na chuť, i díky Rogue Nation), ALE tohle byla jízda! Skvělá nadupaná akce ruku v ruce s ucházejícím scénářem, mě ani jednou za ty dvě hodiny nedonutily podívat se na hodiny, čeknout Instagram, Facebook apod, ale celou dobu jsem s napětím sledoval Huntovu misi. Skvěle obsazené, Alec Baldwin nezklame v žádném žánru, Jeremy Rennerovi tohle sedí víc než Avengers. Rebecca Ferguson hodně zajímavý typ, přesně do role zapadla. Skvělá hudba, dobře načasovaný netrapný humor, super byl také výběr lokací (scéna v opeře geniální). A před Cruisem smekám, že ve svém věku zvládl natočit takhle fyzicky náročný film! Prostě tenhle blockbuster se povedl, na 5* to za sebe necítím, ale v žánru akčního amerického filmu je to vysoký nadprůměr.

• 8.12.2015  16:12

Pro mě bezkonkurenčně nejzábavnější late show, která v současnosti běží. James Corden je boží, pohotový, sympatický a kombinuje britský a americký humor. Od autorů pořadu skvělé nápady typu "Carpool Karaoke", hra o tetování živě ve studiu, zpívající přání... Samozřejmě teď záleží, jak mu to dlouho vydrží, po jaké době se začne opakovat a sklouzne do takové té rutiny, kde předem můžete tušit, jak bude rozhovor probíhat. Toho se teď naštěstí bát nemusíte a každý rozhovor je originální, baví mě i ty s neznámými lidmi, i ty s mými neoblíbenými celebritami.

• 8.11.2015  10:46
    UFO: Velké spiknutí (TV film) (2014)

Ještěří penis, kterému se klaní i královna a černý vnímajíci sliz. Naprosto šílená podívaná, lepší než kdekterá komedie.

• 18.8.2015  12:25

Ihned po zhlédnutí jsem hodnotil 5*, protože tento film si jiné hodnocení dle bezprostředního dojmu jiné hodnocení nezaslouží. Dojemný lidský příběh, i když mě první polovina spíše nudila (podobně jako u Theory of Everything), konec mě emocionálně naprosto dostal a i díky skvělé hudbě jsem slzel ještě u titulků (podobně jako u Theory of Everything :). Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, především životní role Russella Crowa (škoda že mu Oscar připadl o rok dříve a ne za tento opravdu kvalitní výkon, oproti blockbusterovému Gladiátorovi), ale i vynikající Jennifer Connelly i Ed Harris. Prostě tomu filmu se nedá nic moc vytknout (možná jedině až příliš okaté cílení na Akademii, která tento typ snímků prostě miluje). Ovšem hodnocení nyní snižuji jen 4*, protože mi opravdu hodně vadí neautentičnost snímku. Film je v podstatě jen hodně inspirovaný životem Johna Nashe a jeho nemocí, ale jinak se moc skutečných faktů nedrží. Tvůrci jednak šli na ruku Nashovi a jeho rodině, aby vyprávěli idealizovaný příběh, druhak divákům, aby u nich vyvolali emoce. Neříkám, že se životopisné filmy musí 100% držet skutečnosti, to by málokterý snímek udrželo divácky atraktivní, ale zde je těch odchylek tolik, že film považuji spíše za fikci než "based on true story". Prostě žil John Nash, byl geniální fyzik a trpěl schyzofrenií. Zbytek je už dosti umělecká licence. Rozhodně se na film podívejte, ale jen mu prosím zas tolik nevěřte, a až si utřete slzy dojetí (ti, co máte alespoň zbytky lidské duše :), tak si přečtěte o skutečném životu a průběhu nemoci Johna Nashe.

• 30.7.2015  11:11
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Nemám rád hipstery a nemám rád dokument Kmeny. Mohl jsem dát jiné hodnocení? Btw. nemyslím si, že by ten dokument ve skutečnosti pojal to, co jsou hipsteři (nebo co si myslí, že jsou). V tomto dokumentu vypadají jak nějaké antisociální socky ze sekáče, a to opravdu nejsou.

• 30.7.2015  11:08
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Po 5 dílech: Už od pilotu bylo moje nadšení maximální, počkal jsem ale, jak se Mr. Robot vyvine. I přes pár slabších chvilek ale moje nadšení přetrvává. Tohle je vysněný seriál všech divných geeků, kteří by od počítače chtěli změnit celou společnost. Baví mě anarchistické myšlenky hlavního hrdiny (více než jeho drogová závislost) i jeho asociálnost. Rami Malek je naprosto dokonalý, jako kdyby to vzniklo přímo pro ně. Geniální je také Martin Wallström, lépe by se dal obsadit snad jen samotný Mr. Robot, pořád nevím co si od Christinu Slaterovi myslet. Pro mě rozhodně seriál roku 2015!

• 30.7.2015  11:04
    Dark Matter (TV seriál) (2015)

Dlouho se mi nestalo, že bych seriál vzdal po pilotu, ale u Dark Matter to jinak nešlo. Miluju sci-fi a na tento seriál jsem se opravdu těšil. Bohužel ale nic tak neoriginálního a špatně zahraného jsem dlouho neviděl. Vlastně mi pilot nedal žádný důvod, proč bych se měl koukat dál (a to včetně závěrečného "zvratu", který seriáloví fanoušci odhalí už v polovině.) Možná bych tomu dal ještě šanci, ale aktuálně mám rozkoukáno více mnohem zábavnějších seriálů, takže... sbohem Dark Matter. Od SyFy rozhodně byla lepší ukončená minisérie Ascension - proč raději nepokračovali v ní a plodí další a další průměrnosti?

• 30.7.2015  10:59
    Ant-Man (2015)

Subjektivně jedna z nejlepších Marvelovek, na kterou jsem se paradoxně vůbec netěšil. Víc než superhrdinský film, funguje Ant-Man jako komedie, která se mi přesně trefovala do vkusu. Ještě více než Strážci galaxie, které do této doby drželi první místo v komických superhrdinech. Králem komických scén byl samozřejmě Michael Peňa, ale výborné akční scény s obrovskou dávkou nadsázky mu směle konkurovaly. Pokud někdo od superhrdinských filmů čeká obří destrukce měst a další megalomanské prvky (které všichni od Avengers vyžadují), tak bude zklamaný. Ale právě největší pozitivum Ant-Mana je, že si na nic nehraje. I když je tu stokrát ohraná zápletka ve stylu "outsider zachraňuje svět i svůj zpackaný rodinný život", vůbec vám to v palbě hlášek a milé akce nebude vadit. Paul Rudd nebude druhým Chrisem Prattem, který svým charismatem ovládá mužskou i ženskou část publika, ale rozhodně bych ho nekritizoval za nějaký špatný výkon. Vedle excelentního Michaela Douglese je totiž těžké nějak vyniknout, Douglas i v 70 dokáže svým charisma ukrást scény jen pro sebe. Evangeline Lilly byla také dobrá, těším se na její Wasp. Poslední poznámku věnuji fanouškům Marvel Universe, kteří si prostě tento film, stejně jako já, užijí díky mnoha drobným i větším narážkám ještě o chlup více než "běžné" publikum.

• 30.7.2015  10:51

Opravdu psycho-depka, i když pro mě pořád vyhrává Requiem pro sen. Musíme si promluvit o Kevinovi ale musí být noční můra pro každého rodiče, když si představíte, že vám tohle narodí... pro nás svobodné a bezdětné zase funguje spíš jako antikoncepce! Teď ale vážně... Skvělé jsou herecké výkony Tildy Swinton a Ezry Millera (i jeho mladší verze), tíživá atmosféra funguje v podstatě od začátku do konce. Trochu mi nevyhovoval chaotický způsob vyprávění, kdy vlastně od první chvíle víte, jak to skončí (i díky "skvělému" oficiálnímu textu českého distributora!) a také jak tu někdo zmiňuje přílišné tlačení na pilu a snahu působit co nejdepresivněji.

• 30.7.2015  10:47
    Méďa 2 (2015)

Jednička teda u mě značně vede. Asi to bylo dané tou originalitou. První film byl něčím nevídaným, plyšový vulgární drogově závislý medvídek v týmu s Markem Wahlbergem se všemi těmi odkazy na známé filmy apod. Druhý film jde přesně v těch samých šlépějích, přidává sympatickou Amandu Seyfried (= v tomto fimu ženská verze Wahlberga, aby bylo od začátku jasné, že jsou si souzení) a snaží se vzít humor ještě víc "za hranici". Po nadšených reakcích na internetu jsem ale čekal, že se budu smát od začátku do konce, bohužel jsem se smál míň než u jedničky. A u těch "vážných" pasážích jsem se tedy vyloženě nudil, na komedii je stopáž dost dlouhá. Méďa měl podle mě zůstat povedené originální jedničky a nesnažit se nakapsovat na tom samém v novém přebalu.

• 30.7.2015  10:42

Zhlédnutí The Last 5 Years jsem dlouho odkládal a teď nějak tuším proč. Prostě jsem tušil, že i když je to muzikál (= můj nejoblíbenější žánr) a i když tam hraje hlavní roli Jeremy Jordan (= miluju ho!), tak že to nebude ono. Zajímavý je způsob vyprávění (i když v divadelní verzi ve dvou je prostě ještě originálnější), Jeremy i Anna Kendrick byli dobří, krásně se koukalo i na newyorské lokace. ALE příběh je prostě o ničem. Resp. o lásce. Resp. o dalším nepovedeném vztahu. A to je prostě nuda! Příběh Jamieho a Cathy není vůbec ničím zajímavý a obě postavy jsou svým způsobem nesympatické. Prostě nějak od začátku nevíte, proč byste jejich milostné-manželské snažení měli sledovat. Co se týče hudby, tak se mi moc líbila, s vlivem moderního minimalismu, žádný velký orchestr ani árie, spíše civilní zpívání. Problém mám s tím, že všechny znějí v podstatě stejně, jako když posloucháte hodinu a půl jednou dlouhou písničku. Věřte, že najdete lepší muzikálový film, než je The Last 5 Years. Ale jestli milujete Jeremyho Jordana jako já (pravděpodobně jsem ale u nás jediný), tak vám to stejně nedá!

• 21.7.2015  21:22

Flugschlagen!!! Strašná kravina, která si na nic nehraje a obsahuje všechny druhy poklesleho druhořadého humoru, včetně uklouznutí s pádem na visici penis. Skvělý Dave Franco i Vince Vaughn.

• 30.4.2015  17:02
    Frank z džungle (TV seriál) (2010)

Naprostý blázen, u jehož dobrodružství opravdu žasnu. Udivuje mě několik věcí 1) kolik se toho při natáčení nepodaří a nikomu to nevadí, 2) že se skutečně ničeho nebojí a vždy si ví rady a za 3) že ho ještě jeho kameraman/doprovod nezabil. Více než dokument o přírodě mi to přijde jako povedená zábavná show o jenom šílenci v crocsách...

• 30.4.2015  16:54

Jak již bylo mnohokrát v komentářích vyřčeno, tento film je takový pomyslný pomník a nejdůstojnější rozloučení Philip Seymour Hoffmana, jaké si dokážeme pro herce představit. Jinak se o tomto filmu velice špatně píše, ale pokud se přede mnou řekne "špionážní drama", představil bych si film jako tento, ne nějaké akční pseudo špiony visící na lanách mezi lasery a získávající na USBčko superstajné infromace. A Most Wanted Man vám dává najevo, že jakmile jen dlouze mrknete, přijdete o nějakou důležitou informaci. Po všech komentářích o konci jsem skutečně celou dobu napnutě čekal, jak tento spletený příběh dopadne. A byl jsem zklamán, cítil jsem se podveden a zároveň jsem byl ohromen. Jeden z těch filmových zážitků, které nemůžete další dva dny dostat z hlavy.

• 30.4.2015  16:49
    The F Word (2013)

Romantické filmy jsou pro mě téměř zapovězenou škatulkou filmařství, do které se pouštím jen na opravdu dobré doporučení nebo z nějakého romantického zoufalství v mém vlastním neromantickém životě. U The F Word se spojilo obojí a pokud bych se náhodou chtěl začít koukat na romantické komedie, měly by vypadat nějak takto. Skvělá režie se spoustou nápadů, scénář nepracující jen s těmi nejbanálnějšími romantickými klišé (až na konce, tam se to nějak zvrtlo) a opravdu sympatická ústřední dvojice. Radcliffe mě již podruhé přesvědčil, že není jen dětská star s brejličkama, jizvičkou a hůlkou, ale že se dá považovat za skutečného herce. Pobavil jsem se!

• 30.4.2015  16:44
    Protivný sprostý holky 2 (TV film) (2011)

Vůbec nevím, proč jsem na to koukal a proč jsem to dokoukal. Jedničku jsem neviděl, ale tohle mi přišlo jako ideální tupá zábava na naprosté odreagování a vypnutí i těch nejposlednějších mozkových buněk. Každopádně je to televizní sračka bez jakýchkoliv uměleckých ambic, ale vůbec mi to nevadilo. Alespoň Diego Boneta vyčníval nad ten šílený podprůměr "herců".

• 30.4.2015  16:41
    Kvílení (2010)

Docela jsem se na tento film těšil, ale přiznám se, že jsem ho nezvládl dokoukat. Líbilo se mi na filmu v podstatě vše: herecké výkony, umělecké zpracování básní i dobová atmosféra. Ale celé mi to do sebe vůbec nezapadalo, film působil klipovitě a nejsilnější sdělení pocházely ze samotného literárního Ginsbergova díla, nikoliv z filmu. Přínosnější by pro mě bylo spíše přečíst si Howl, než koukat na tento film. Paradoxně se mi tedy mnohem více líbil hůře hodnocený a přijímaný film Kill Your Darlings, než tento halucinogenní snímek, který se ztratil ve své artovosti a propletenosti.

• 30.4.2015  16:36

Největší pecka, kterou jsem letos v kině viděl a minimálně do prosincových Star Wars to tak zůstane. Nemám vůbec slov, geniální humor, Britové, Colin Firth v netradiční roli, obří objev Tarona Egertona, naprosto skvělý šišlající Sam L. Jackson, nápaditá akce, práce s klišé a jejich překračování, ...... Přijde mi to, jako by chtěli natočit film přímo na míru pro mě. A podařilo se jim to! Nenudil jsem se ani vteřinu a vydržel bych to v tom kině klidně i dvojnásobek času!

• 30.4.2015  16:31
    Jesus Christ Superstar live (divadelní záznam) (2012)

Dloooouho jsem se tomuto zpracování vyhýbal, protože z krátkých klipů na YouTube mne nezaujal ani jeden z představitelů hlavních rolí. Po zhlédnutí celého představení ale nejistotu vystřídalo nadšení. Samotný muzikál, hudba a texty, jsou samozřejmě skvělé, o tom není třeba se vůbec bavit. Moc se mi líbí přenesení do moderní doby a několik režijních nápadů, i když to stále připomíná více inscenovaný koncert, než plnohodnotné divadelní nastudování. Tim Minchin je zvláštní Jidáš, ale co nedává pěvecky, dohání herectvím nebo nějakým svým podivným charisma a energií. Mel C mě vůbec nezaujala. A "televizní" Ben Foster je pro mě pořád takovou malou záhadou, ale Ježíš v jeho podání je pro mě uvěřitelnou ikonou, která je uvnitř nejistá a smířená se svým osudem. Pěvecky však preferuji rockovější podání, které by se podle mě do této arénové show hodilo také více. Každopádně, pro fanoušky JSC nebo fanoušky muzikálu všeobecně můžu jen doporučit. Rozhodně o 200% lepší než ta "nová" filmová verze z roku 2000.

• 30.4.2015  16:24

Několik zjištění po zhlédnutí filmu: Captain America má sice svaly, ale ty jeho sluníčkové prupovídky o míru, cti, svobodě bla bla mi lezou krkem. Scarlett Johansson prostě není má oblíbená herečka. Robert Redford herecky zachraňuje, co se dá. Krásně se na to kouká, i když mám raději temnější komiksárny, než tyhle barevné (a to se dle anotace jedná o temné špionážní drama, ehm, no... ne!). Bavilo mě to, ale jednou stačilo.

• 30.4.2015  16:19
    Thor (2011)

Přiznávám, vyhýbal jsem se Thorovi, jak nejdéle to šlo. Namakaný blonďáček ohánějící se kladívkem mi prostě přišel příliš směšný, a také jsem to dostatečně dával svému okolí najevo, pomlouváním Thora při jakékoliv příležitosti. Ale v rámci poctivé přípravy na druhé Avengers jsem zhlédnul i tento snímek. A hltal jsem každou vteřinu! Taková krásná komiksová pohádka pro dospělé, s nádhernou Natalií Portman a skvělým Tomem Hiddlestonem (ok no, už taky miluju Lokiho, jen mi to trvalo o 4 roky déle, než vám!). Nádherné efekty a prostředí Asgardu. Pořád si myslím, že je Thor s tou svojí hřívou a kladívkem směšný, ale stejně ho žeru. Pro mě nejlepší (nebo nejoblíbenější?!) Marvelovka, kterou jsem viděl.

• 30.4.2015  16:12
    Hudební masakry (TV pořad) (2013)

Největší masakr je pro mě ten umaštěný Jaroušek Konáš. První díly ušly, protože v nich byly skutečné masakry, ale ČR je relativně malá scéna a nelze nikde donekonečna hledat hudební hrůzy. Proto se v poslední době do pořadu dostávají jen průměrní lokální zpěváci/kapely/revivaly, které nemají žádné ambice a nikoho neserou. Jen je Jaroušek pošlape ve svém pořadu, aby jako bylo o čem točit. Snad za to Jaroušek nedostává moc peněz!

• 10.4.2015  22:20

(Může obsahovat malinké spoilery) Nevím, jak je možné, že mi tento film dlouhých 9 let utíkal. Na tom filmu je dokonalé snad úplně všechno, kromě scénáře. Samotná myšlenka filmu je skvělá a několik scén je nezapomenutelných (viz. závěrečný průchod s dítětem z odstřelovaného domu), ale celkově to působilo tak nedotaženě. Mnoho nápadů je v kontrastu s na prvním pohled povrchním příběhem "utíkáme před celým světem". Když si vezmete, jak dokonalý je film po technické stránce (tak dokonalé a mrazivě realistické ztvárnění budoucnosti tady nebylo), především skvělá Lubezkého kamera, tak ten nedotažený scénář zamrzí dvojnásob. Po herecké stránce není co vytknout, překvapil mě brzký postavy julianne Moore, pro Clive Owena to jistě byla životní role, skvělá volba. Z Cuarónových filmů jsou Potomci lidí rozhodně nejlepší, s hlubokým přesahem k zamyšlení a technicky pro mě dokonalejší a atmosféričtější i než adorovaná Gravitace.

• 10.4.2015  18:49
    Jamie vaří rychlovky (TV pořad) (2010)

Jako moc se mi ta jídla líbí, vždy se mi sbíhají sliny (a to i nad jídly, u kterých bych to neočekával, doslova bych od Jamieho ochutnal COKOLIV, a to jsem docela vybíravý). Líbí se mi i sympatický elán Jamieho, je vidět, že vaření je jeho skutečná vášeň a láska... Navíc mě fascinuje jeho posedlost chilli a oliváčem :). Kazí mi to dvě věci, za které každou strhávám 1* z výsledného hodnocení: 1) nevěřím, že by kdokoliv celé to menu zvládl udělat za 30 minut, možná s dokonalou přípravou, ale ta také minimálně 30 minut zabere. a už vůbec nemluvím o závěrečném uklízení, protože Jamie na jeden chod spotřebuje více nádobí, než já za 14 dní. 2) v našich podmínkách je většina pokrmů téměř nerealizovatelná, pokud nechcete strávit celý den po obchodech a shánět kdejaké speciality, které v Británii běžně mají v supráči. A zajisté nechceme vařit jako Babice stylem "když nemáte sezamový olej, tak tam dejte slunečnicový". Prostě skvělý pořad pro inspiraci, ale že bych podle toho mohl smysluplně uvařit, to říct nemůžu.

• 7.4.2015  10:29

Obdivuji opravdu filmařský talent Xaviera Dolana, i když tento jeho snímek zdaleka nedosahuje vizuální vymazlenosti ani myšlenkové dospělosti Imaginárních lásek, které jsem od něho viděl první. Více mi ale vadilo samotné téma, které je sice silné, ale mně osobně se vůbec nedotýká. Jak matka, tak syn se chovali jak dva totální ignoranti a asociálové, bylo to na mě přespříliš ukřičené a po několika minutách stále se opakující. Herecké výkony i technická stránka filmu jsou ovšem skvělé. V závěru už pak vlastně Xavier moc nevěděl jak dál, samotná gay nástavba byla v tomto případě trochu "navíc". Rozhodně to není špatný film, ale je spíš pro lidi, kteří také nenávidí svou matku.

• 6.4.2015  22:32

Pohádka o Pimmíkovi. Tento film se mi několik let povaloval na hard disku a až nyní jsem se k němu "prokousal". Je to hodně citlivý film, který vlastně po dějové stránce mnoho nenabízí, tempo je pomalé a i samotné téma ve stylu "mladý kluk hledající lásku a svou sexualitu" není zrovna nejoriginálnější. Vynahrazují to ale dobré herecké výkony, pěkná kamera i ladící soundtrack. Celý film působí tak intimně (i přesto že intimní scény v podstatě neobsahuje a přeskakuje), že si budete připadat, že tam s Pimem skutečně jste. Stalo by se něco, kdyby se tento film nenatočil? Ne. Stalo by se něco, kdybyste tento film neviděli? Ne. Ale já jsem zatraceně rád, že jsem ho viděl, protože je jedním z mála gay filmů, ve kterém se nefetuje, neumírá na AIDS, nevykrucuje apod. Je v jádru o tom, o čem homosexualita je. O lásce. Bohužel filmy zpracovávají často ty dramatičtější a divácky líbivější homo témata, než samotný cit. A tady je v tak čisté podobě, že se nelze u filmu zasnít, jak je to vlastně krásné. Alespoň na těch 90 minut.

• 4.4.2015  21:25
    Latter Days (2003)

Skvělá komediálně-dramatická gay jednohubka, která sice po první slibné polovině klouže do klišoidního průměru vztahových peripetií, vystřižených jak z nejlacinějšího dílu Merlose Place (například to prokecnutí sázky bylo fakt tak debilní a očekávané, že to až zabolelo). Ale sympatičtí herci (z nichž budete znát jen Levitta, který tu však jen sekunduje), zajímavá základní zápletka a rychlé tempo to celé vyvažují. Bylo to milé, romantické, trochu vás to i třeba donutí zamyslet se nad svým stylem života, a i když je to objektivně spíše na 3*, tak za sebe v aktuálním rozpoložení na podobné typy snímků dávám 4*.

• 4.4.2015  21:19

Budu tento film brát spíše jako fikci, než "životopisný", protože těch historických nesrovnalostí je tam tolik, že je skutečně jen "inspirované skutečnými událostmi". Brát ho totiž čistě jako životopisný, musel bych za tu neobjektivnost a jednostrannost strhnout nějaké další hvězdičky, a to rozhodně nechci, protože film je to opravdu dobrý! Největším kladem pro mě byly herecké výkony, a to především vzájemná chemie ústřední dvojice Radcliffe / DeHaan. Ale i třeba Michael C. Hall nebo Ben Foster mi dlouho uvíznou v paměti. Atraktivní je samozřejmě i samotné prostředí tehdejšího New Yorku a bujarý divoký opojný zrod nové beatnické generace. Ten film má nádhernou atmosféru, podpořenou skvělou kamerou a svižným tempem vyprávění. Film nakonec nebyl ani tolik gay, jak jsem čekal, i když je tam to erotické napětí znát celou dobu, v podstatě od prvního setkání Ginsyho a Lua. Každopádně Dane DeHaan mě přesvědčil, že jedním z největších talentů své generace a doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme! Rozhodně se nenechte odradit "modrým" hodnocením a dejte Kill Your Darlings šanci, min. ty herecké výkony si to zaslouží!

• 4.4.2015  21:12

Můj první film Xaviera Dolana a musím říct, že jsem byl celých 90 minut naprosto unešen! Především filmařským uměním Xaviera, každý záběr je neskutečně umělecky vypiplaný - od kompozice, barev, světel, kostýmů, hudby... prostě je vidět, že to dělal někdo SRDCEM! A o srdečních záležitostech je také obsah snímku, který je v podstatě banální. O zamilovanosti a všech jejích fázích. Pravděpodobně každý si tím někdy prošel a v určité fázi filmu se pozná. Zamilovanost si nevybírá a zaskočí nás nepřipravené a děláme pak spoustu iracionálních věcí. Při pohledu zpět jen kroutíme nevěřícně hlavou, jací jsme hovada. Skvělého Xaviera doplňuje vhodně vybraný Niels Schneider, naopak stále nevím co si myslet od Monie Chokri, ale to především proto, že tyhle "retro" holky, které se v mládí chovají a oblékají jak 40-ti leté dámy, z duše nesnáším. Nebavily mě příliš vložené "mezihry" s výklady dalších lidí o lásce, ale chápu, proč tam byly. Prostě, musíte to vidět!