Košoun

Košoun

Pavel Košatka

okres Praha
Filmový, seriálový a divadelní nadšenec

8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Requiem za sen (2000)

 • poster

  Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

 • poster

  Dej mi své jméno (2017)

 • poster

  Útěk do divočiny (2007)

  Tohle je skutečné mistrovské filmařské dílo. Po delší době jsem musel přehodnotit svých 10 nejoblíbenějších filmů zde na CSFD. Nestalo se mi dlouho, že bych si ihned po zhlédnutí musel určité části filmu pouštět znovu, nejraději bych ho ihned dal znovu (kdybych si nechtěl připadat jako úchyl). Dokonalá kamera a lokace, naprosto famózní výkon Emile Hirsche (vůbec si nedokáži představit, kolik toho musel náročnému natáčení obětovat, zvláště když všechny scény natáčel bez doublů a kaskadérů), skvělá hudba a hlavně dokonalé téma a myšlenky, které se člověku zavrtají do hlavy na hodně dlouhou dobu. Řešení problémů se současnou společností v podání Chrise / Alexe Supertrampa je sice extrémní s ještě extrémnějším koncem (za který si konec konců mohl sám), ale koho by alespoň trochu nenahlodala myšlenka se na všechno vykašlat, sbalit baťůžek a být svobodný? Myslím, že to napadne člověka několikrát za život, hodit vše za hlavu a začít znovu, Into the Wild je skvělým ztvárněním toho snu, který 98% populace nezrealizuje. Opravdu jedinečný snímek, který nedokáži přirovnat k ničemu, co jsem za svůj dosavadní život viděl. 200% (Btw. kde jako byli slavní američní Akademici? Jak je možné, že tenhle mastepiece nezískal ani jednoho plešouna? What a shame!)

 • poster

  Interstellar (2014)

  Christopher Nolan je génius. Naprosto strhující podívaná (IMAX), po vizuální stránce jsou to naprosté orgie (zvláště pro fanoušky sci-fi a vesmíru), po dějové stránce i přes určitá klišé taktéž velice dobře odvedená práce. Nolan skvěle zkombinovali "reálné" vědecké poznatky s vlastní fantazií, že člověk i může věřit, že něco takového třeba může existovat. Samozřejmě, při zpětném bližším zkoumání se najdou ve scénáři menší i větší trhliny, ale samotná atmosféra filmu je natolik strhující, že celé ty tři hodiny sedíte zařezáni v sedačce a v mém případě i koukáte s otevřenou pusou. A do toho ještě naprosto geniální Matthew McConaughey, který zde herecky překonává i svůj výkon v True Detective, což jsem považoval za nemožné. Už dlouho ve mě nezanechal žádný film takto hlubokou stopu. Pro mě rozhodně film roku 2014. (Doporučení - jděte do kina, pokud můžete tak rovnou do IMAXu, protože doma ten zážitek nebude nikdy takový.)

 • poster

  Po přečtení spalte (2008)

  Neskutečně briliantní černá komedie, která mě maximálně pobavila. George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt jsou opravdu vynikající herci a když se spojí společně s geniálním scénářem a režií bratří Coenů, vznikne z toho skvělý film. Sice děj by pro někoho mohl být zmatený, ale já jsem se bavil. A to moc. Postavy jsou naprosto dokonalé - ujetý kluk z fitka, který neví která bije, ošklivka ze fitka, záletnický pán, alkoholický analityk a k tomu šéf CIA, který celý příběh sleduje ze svého křesla a narozdíl od diváka ho nechává zcela chladným. Už jsem psal výše, hlavní mužská trojce + Frances McDormand jsou naprosto dokonalí, Brad Pitt mě příjemně překvapil (nikdy jsem nebly jeho veliký fanda, tady bych mu dal klidně více prostoru) a John Malkovich ve svých 55 letech předvádí výkon, který by mohli někteří herci jen závidět. Navíc skvělá kamera a hudební doprovod, já prostě tomu filmu nemám co vytknout. Vůbec nic jsem od něj nečekal, dostal jsem však jeden z nejlepších filmů roku 2008. Jasných 5* a všem doporučuji.

 • poster

  La La Land (2016)

 • poster

  Mulholland Drive (2001)

 • poster

  Zmizelá (2014)

  Čekal by někdo od Davida Finchera méně? Gone Girl bych přirovnal k Zodiakovi, a to jak tempem vyprávění, tak i závěrečným pocitem, když jsem odcházel z projekce. Nemohl jsem film absolutně dostat z hlavy, i když je v závěru děj hodně překombinovaný, člověk si stále říká: "Tohle by se přece mohlo stát i mě". Když opomenu dokonalou Fincherovu režii a skvělý námět (a samozřejmě scénář), tak musím vyzdvihnout herecké výkony Bena Afflecka (ano, vím, že to není jen "ten z Pearl Harbor" a umí i hrát, ale tady mě dostal asi nejvíc) a pro mě dosud neznámé Rosamund Pike, která skutečně byla onou Amy. Lehce rušivým elementem pro mě byl NPH, který má prostě tu chybu (a myslím že nejen z mého pohledu), že ho stále vidím jako Barneyho. V HIMYM dokázal tak skvěle ztvárnit jednu postavu, že mu zůstane napořád. Ale to je jen detail... Naprosto geniální drama, které letos pro mě překonal jen Interstellar. Už teď nemůžu dospat dalšího Fincherova díla.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace