Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

plakát

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil (2021) (TV seriál)

Roztahaný a rádoby senzační pro Netflix mládež, dalo by se převyprávět za hodinku, bez těch všech “cool” zaběrů a konspirací nerelevantních lidí. Ztráta času.

plakát

The Morning Show - Rozhovor (2019) (epizoda)

Jedno z nejlepších seriálových finále, co jsem kdy viděl. Rozhodně se ubralo úplně jiným směrem, než než jsem sk myslel, a posledních 30 minut jsem ani nedýchal. Fantastický cast a kombinace kamery a hudby. Apple TV+ tímhle zaválelo a společně se Succession nejlepší dramatický quality TV seriál posledních pár let. Nemůžu dočkat další řady...

plakát

Herec - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Cina je jako vždy perfektní, dobová atmosféra taky ČT jde, technicky to je vše dobré. Ale ten scénář je na mě příliš velké klišé, a ani pokus o překvapivý zvrat to nezachrání. Je to příliš dlouhé a nemohl jsem se zbavit pocitu, že tohle téma už se u nás zpracovalo 1000x. Doba komunismu je sice filmařsky vděčná, ale když se spojí se šablonovitým dějem a postavami, tak mám jen pocit ztraceného času. Další dva díly vynechám, ale věřím, že diváky si to najde. Cinovi bych to přál, zaslouží si velkou pozornost.

plakát

Američtí mistři grilu (2020) (TV pořad)

Amíci grilují a je u toho telka, takže první příběh o mrtvém kamarádovi a jeho receptu přišel už po 9 minutách prvního dílu. Víc kecání, než vaření. A nechybí ani “Holky sobě”. God bless America!

plakát

Gordon Ramsay: Kokain (2017) (TV seriál)

Obsah pořadu: 5% nových informací. 95% moralizování.

plakát

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (TV seriál)

Pár dobrý vtipů a opět vynikající Malkovich. To je ale celé. Carell zase hraje Michaela Scotta z Kanclu, a to už je to trochu okoukané. Na nenáročné odpočinutí u televize asi ok, ale na Netflixu najdete určitě i lepší komedie.

plakát

Ledová archa - Nejdřív se změnilo počasí (2020) (epizoda)

Filmu to nesahá ani po kotníky, v podstatě ve všech aspektech. Casting, kromě Jennifer, veskrze průměrný, vizuální kvalita jak z počítačové hry. Absolutně nezajímavý děj s rádoby šokujícím (a velmi předčasným) odhalením na konci, které mě definitivně přesvědčilo, že u prvního dílu končím. Radši si dejte (zde značně podhodnocený) film, než roztahanou seriálovou verzi s bůh ví kolik díly.

plakát

Jimmy Carr: To nejlepší z úplně největších zlatých hitů (2019) (TV film)

Jimmyho mám rád téměř ve všem, co dělá, ale tohle se nepovedlo. Jak název napovídá, jedná se o recyklaci starých materiálů, ale podivně uspěchanou a na Jimmyho velmi rutinně provedenou, chybí tomu drive i správný timing. Navíc divně sestříhané, bez záběrů do publika (u show Jimmyho nepochopitelné) a evidentně s přidanou zvukovou stopou stejného smíchu po každém vtipu. Jestli chcete vidět nějaký celý jeho stand-up, tak tenhle s klidným svědomím vynechte.

Cats (2019)

Nikdy jsem neměl rád divadelní Kočky, ale film mě překvapil, na rozdíl od zbytku planety pozitivně. Vůbec nechápu tak velký hate. Viděli to vůbec lidi celé nebo jen trailer? Jasně, ty kočko-lidi fakt jsou trochu creepy, ale po 5 minutách se na to dá zvyknout. Ale přirovnávat to k amatérským YouTube videím mi přijde opravdu přehnané. Mimo CGI je zde skvělá hudba, fantastické “Hamiltonovské” choreografie, dobré výkony známých i neznámých herců, atmosférické kulisy a světla... a Memory mě dojme snad v každym podání. Objektivně něco mezi 3* a 4*, vzhledem k podhodnocení dávám hodnocení vyšší.