Jimmy Carr: To nejlepší z úplně největších zlatých hitů (2019) (TV film)

Jimmyho mám rád téměř ve všem, co dělá, ale tohle se nepovedlo. Jak název napovídá, jedná se o recyklaci starých materiálů, ale podivně uspěchanou a na Jimmyho velmi rutinně provedenou, chybí tomu drive i správný timing. Navíc divně sestříhané, bez záběrů do publika (u show Jimmyho nepochopitelné) a evidentně s přidanou zvukovou stopou stejného smíchu po každém vtipu. Jestli chcete vidět nějaký celý jeho stand-up, tak tenhle s klidným svědomím vynechte.

Kočky (2019)

Nikdy jsem neměl rád divadelní Kočky, ale film mě překvapil, na rozdíl od zbytku planety pozitivně. Vůbec nechápu tak velký hate. Viděli to vůbec lidi celé nebo jen trailer? Jasně, ty kočko-lidi fakt jsou trochu creepy, ale po 5 minutách se na to dá zvyknout. Ale přirovnávat to k amatérským YouTube videím mi přijde opravdu přehnané. Mimo CGI je zde skvělá hudba, fantastické “Hamiltonovské” choreografie, dobré výkony známých i neznámých herců, atmosférické kulisy a světla... a Memory mě dojme snad v každym podání. Objektivně něco mezi 3* a 4*, vzhledem k podhodnocení dávám hodnocení vyšší.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Lepší tři *. Po dlouhé době pěkná česká pohádka, skvělá Josefíková i Ruml.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Nejhorší X-Meni, které jsem viděl, asi hlavně kvůli nezkušené režii, která se snaží udělat něco mezi Loganem, Dark Knight a First Class, ale zůstává někde na startovní čáře. Ale stejně mě to ve výsledku vlastně bavilo, každopádně je dobře, že tato éra X-Men skončila a snad nás v budoucnu v MCU čekají větší pecky.

Terminátor: Temný osud (2019)

Jako jo, je to v podstatě vykrádačka prvních dvou filmů, a jo Natalia Reyes je příšerně otravná nehrdinka, ale tohle retro mě bavilo... Linda Hamilton je neskutečná badass.

Vodník - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Ten rádoby artový vizuál je opravdu tristní a vůbec se k tomu nehodí. Opradu, to se krutě nepovedlo!!! Kombinace kamery, barvení a divných lokací a interiérů je opravdu nešťastná. Jinak atmosféra dobrá, herecky perfektní, jen dějově nám to trochu stagnuje. Třetí díl to snad vylepší. Každopádně na českou televizní produkci nadstandardní.

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Běžně komentáře k jednotlivým dílum nepíšu, ale tady musím! Naprostý splněný sen pro fanoušky SW. Skvělá atmosféra navazující na starou trilogii, boží vizuál a úplně famózní hudba, která se liší od ostatních SW, ale sedne k tomu parádně. Nenudilo ani vteřinu, škoda tak krátké stopáže. A ten konec... uvidíte sami ;) Snad si to udrží kvalitu až do konce...

Krásno (2014)

Sokol si hraje na McDonagha, ale nevyšlo mu to. Pár dobrých scén a dialogů, ale bez atmosféry a drivu, který přichází až k úplnému konci. Zkrácení by rozhodně prospělo, stejně tak aby se autor rozhodl zda chce natočit víc černou komedii nebo temné drama, takhle zůstal někde mezi, zaseknutý v Šumperku. Sokol by se měl držet spíš jeviště, v Činoheráku se mu daří s podobnými tématy značně lépe.

Horké letní noci (2017)

Timothée je dokonalý, Maika Monroe mu skvěle sekunduje. Na režisérký a scénáristický debut to není vůbec špatné, film má dobrou atmosféru a osmdesátkový vibe s dobře vybraným soundtrackem (The Modern Lovers!). V poslední třetině se to ale nějak zvrhne a stane se z toho příliš velké drama plné klišé a nepochopitelného jednání postav. Je to škoda, ale vidět se to dá, hlavně pokud máte rádi 80s a Chalameta.