milhouse86

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 30.3.2016  21:52
    Plán 9 (1959)

Tak zlý film, až je dobrý? Ale nie, béčková kravina s toľkými chybami, že ich na ČSFD až na pár výnimiek ani neuvádzajú. Film sám o sebe nie je vtipný, vtipná je jeho naivita a stupidita. Wood to však myslel vážne, z tohto pohľadu by si to pýtalo "odpad", do ktorého ale predsa len nepatrí.

• 27.2.2015  14:16

Nie som fanúšikom sci-fi žánru, ale sága Star Wars patrí k "povinnému čítaniu" každého filmového fanúšika. V rebríčku najlepších filmov na ČSFD sú 4 filmy zo ságy v TOP 100, do TOP 200 najobľúbenejších patrí všetkých 6. Rozhodol som sa preto nebyť ďalej ignorantom a doplniť si povinné čítanie. Pôvodná trilógia bola pre mňa milé prekvapenie, svoje kultové postavenie obhájila. Epizódy I a II síce nedosahovali kvalitu pôvodnej trilógie, ale stále mali čo ponúknuť. Musím priznať, že na epizódu III som sa dokonca tešil. Premena Anakina Skywalkera na Darth Vadere do mňa vkladala vysoké očakávanie, čakal som jeden z najepickejších filmov vôbec. Konečné romantické rozuzlenie bolo pre mňa nedostatočné, neuveril som mu. Film si navyše až príliš zakladá na efektoch, ktoré ale na mňa nefungovali, mal som skôr pocit, že pozerám počítačovú hru, nie film. Generál Grievous a Boga ma dokonca rozosmiali. Anakin je asi najdôležitejšia postava celej ságy, na takúto podstatnú rolu chýbala Christensenovi charizma. U mňa najslabší film ságy. (zatiaľ, uvidíme, s čím prídu nové epizódy)

• 9.11.2014  20:54
    Noviny TV JOJ (TV pořad) (2002)

V rámci publicistiky úplne dno, na druhej strane môžeme tejto relácii ďakovať ze nekonečné zásobovanie slovenského internetu fenomenálnymi videami ako Žabo Žabo, Teta potopa atď.

• 30.9.2014  22:08

Amatérsky dokument z cesty okolo sveta, zostrihaný na 35 min. Chlapci nakrúcali zábery len tak pomimo, takže sa jedná viac menej len o komentovaný zostrih najzaujímavejších scén, ako o ucelený film. Objektívne sa preto ohodnotiť ani nedá, odporúčam, ale zďaleka nečakajte úroveň ako pri http://www.csfd.cz/film/358267-trabantem-az-na-konec-sveta/

• 4.6.2014  22:15
    Občan Kane (1941)

Po prvom pozretí nedokážem ohodnotiť.

• 18.3.2014  21:32
    Revival (2013)

Taká v pohode reklama na fľaškový Gambrinus. Výborný Krobot a posledných 20 minút.

• 18.1.2014  15:14
    Rivalové (2013)

Keby bol Rush naozaj skutočným príbehom, bolo by to jasných 5*. Film sa snaží ukázať rivalitu medzi Laudom a Huntom a pritom väčšina aj keď vynikajúcich scén, ktorá túto rivalitu ukazuje, je buď úplne vymyslená, alebo prekrúca históriu. A to mi dosť vadí.

• 5.12.2013  20:17
    Constantine (2005)

Tie efekty boli strašné. Niekoľko zaujímavých scén, ale celkovo nudná kravina o démonoch.

• 5.12.2013  08:40
    Oldboy (2013)

Originál som nevidel, takže nemôžem porovnať. V podstate som odporca remakov, tento som si pozrel len preto, že kamarát vyhral lístky na predpremiéru. Po filmárskej stránke všetko funguje, predsa len Lee vie. Nezbaštil som mu však dej, kde si niekto naplánuje pomstu na 20 rokov postavenú na náhodách a taktiež Sharltovy Copleymu, čo by hlavnému záporakovi, som to proste neveril. Na druhej strane neviem, čím to bolo, ale scény, kde hlavný hrdina dáva holými rukami nakladačku obrovskej presile, som namiesto obrovských návalov smiechu tentokrát žral.

• 26.11.2013  21:03
    Rocky V (1990)

Najlepšie na Rocky V je, že vznikol aj Rocky Balboa, ktorý celú sériu dôstojne ukončil.

• 26.11.2013  10:44
    Rocky IV (1985)

Rocky IV síce nedosiahne tú melancholickú, dramatickú atmosféru ako prvé dva diely, zato má tu pravú nostalgickú filmov 80-tych rokov. Dejová línia je neskutočne predvídateľná a v rámci série je tu jeden z najslabších soundtrackov. Tá športová časť je perfektná, ale ja na Rockym hltám najmä tú dramatickú, preto u mňa nedosahuje kvalitu prvých dvoch dielov.

• 21.11.2013  12:25
    Rocky III (1982)

Rocky III už nie je taká psychologická dráma, ako prvé dva diely. Akýsi príbeh podaný len okrajovo a celé sa to sústreďuje len na boxerské zápasy. Tie sú ale naozaj namakané a Clubber Lang je vskutku démonický súper, aj keď u mňa na Creeda z dvojky nemá. A kvôli Eye of the tiger nemôžem dať menej ako 4*, ani keby chcem

• 20.11.2013  22:06
    Rocky (1976)

Zrodenie legendy, pre mňa najlepší športový film.

• 20.11.2013  22:04
    Rocky II (1979)

Okrem prvej polovice Rocky Balboa je to jediné pokračovanie zo série, ktoré má tu komornú melancholickú atmosféru ako jednotka. Po prvom pozretí som dal 3* (neviem prečo), po druhom som váhal medzi 4-5. Miestami stráca na originalite a prvoplánovo kopíruje z jednotky. Na druhej strane Apollo Creed z tohto dielu je ten najmagickejší či najdémonickejší Rockyho súper v celej sérii, jeho posadnutosť odvetou je doslova cítiť. Film na rozdiel od ďalších pokračovaní stále funguje ako psychologická dráma, ako športový film patrí medzi TOP, záverečný zápas je vskutku impozantný. Pre mňa druhý najlepší Rocky.

• 20.11.2013  21:37
    Šmejdi (2013)

Z filmárskeho hľadiska nič moc, ale o to tu nejde. Svoje poslanie, teda spraviť osvetu o šmejdoch, dokument splnil.

• 20.11.2013  20:11
    Dobrá zpráva (TV film) (1997)

Donutil vs Holubová v excelentnej prestrelke o tom, kedy nám bolo lepšie. Čo musím oceniť je, že Donutilov zarytý boľševik používa rozumné argumenty, pri ktorých sa dá veriť, že im naozaj verí, narozdiel od väčšiny tvorby na túto tému, kde argumenty komunistov si proti-argumentujú samé o sebe.

• 28.10.2013  14:23
    Gravitace (2013)

Film, ktorý vás z kina dostane do vesmíru. Veľmi silná vizuálna stránka, pri efektoch je vidieť, že je už rok 2013. Jedinečný film, nič podobné tu ešte nebolo. Absentuje však silnejší príbeh, ktorý by vás hlbšie posadil do kresla. Film, ktorý dokážete oceniť len na kino plátne a preto mu na ČSFD predpokladám rovnaký osud ako mal Avatar: výrazný pokles v rebríčku po jeho prechode na pirátske internetové verzie. Pozn: dnešný stav 88%, 92. najlepší film.

• 27.6.2013  15:10
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Celkom vtipný seriál. Najlepší je určite Al Bundy so svojou kolumbijskou rodinkou. Z ostatných postáv pobaví ešte jeho zaťko Phill, zvyšok postáv je dosť slabý. Čo ma však vytáča, tak to je súčasný trend americkej tvorby všade napchať aspoň jeden teplošský pár. A tu to ešte úplne zaklincovali adoptovanou Číňankou. Stop gay propagande!

• 27.6.2013  15:00
    Californication (TV seriál) (2007)

Prekvapujúco vtipný seriál, ktorý ma proste gule. Hank Moody je riadný týpek, agent Mulder poriadne prekvapil. Seriál je ale strašne vulgárny a nemorálny a trocha ma znepokojuje, kam tá naša spoločnosť smeruje. Neviem, či by niečo podobné vysielalo ČT pred dvadsiatimi rokmi. Tým, že to sledujem aj ja a PÁČI sa mi to, smerujem do ... asi aj ja.

• 27.6.2013  14:40
    Muž z oceli (2013)

Ďalšia hovadina pre efektofilov. Aj keď nerozumiem, ako sa im tie efekty mohli páčiť. Kulisári a kostyméri to vážne prehnali, mal som pocit, že pozerám nejaké scifi B-éčko. V rámci deja mierne zaujali niektoré pasáže z dectva, avšak akonáhle nabehli na scénu špeciálne efekty, tak som sa chytal za hlavu. Minutáž vážne prehnaná, prvýkrát v živote som zaspal v kine. A dúfam, že je len náhoda, že film produkoval aj Christopher Nolan a ten ostane naďalej zárukou kvality.

• 11.4.2013  20:23
    Mys hrůzy (1991)

Pamätám si, že keď som videl tento film prvý krát pred mnohými rokmi, tak ma dosť sklamal. Ono to bolo asi tým, že film pôsobí strašne staromódnym dojmom a svojim štýlom sa mi na rok svojho vzniku vôbec nehodí. Skôr som mal pocit, že pozerám film zo šesťdesiatych rokov. Keby to bolo tým, že sa film snaží napodobniť originál, tak by to vôbec nevadilo, ale ja mám skôr pocit, že problém je v tom, že Scorsese sa proste hral na Hitchcocka, ktorým ale zďaleka nie je. Musím ale uznať, že film má naozaj hustú atmosféru, De Nirovi sadla rola ako ušitá, ale diváka začne nudiť, ako všetko prežije. Každopádne, lepší dojem ako pred rokmi.

• 4.4.2013  21:41

Za posledné roky jeden z najlepších slovenských filmov. Nie že by bol taký vynikajúci, to ostatné sú strašné kktiny. Proste jeden jednoduchý uveriteľný príbeh, ktorý sa na nič nehrá. Bez tých pre slovenské filmy typických pokusov vložiť nejaké silné metafory či podobenstvá, ktorým aj tak väčšinou rozumie len režisér/ka a navyše vyznievajú neskutočne trápne. Film zo slovenského prostredia, ktorý nás v mnohom vystihol.

• 4.4.2013  21:19

Drsná kriminálka zo starej školy v štýle sedemdesiatych rokov. Filmu síce chýba akási hlavná dejová línia či zápletka, ide vlastne len o niekoľko nie až tak súvisiacich epizódiek, z ktorých niektoré ostanú neuzavreté. Väčšina tých epizódiek je ale vynikajúca a film ani na chvíľu nestráca gule.

• 4.4.2013  21:07
    Vysvobození (1972)

Štyria mešťania prídu zjazdiť divokú rieku než sa tá kvôli priehrade premení na obrovské jazero. Nedobytá divočina, ktorá postupne mizne pod hladinu, dotvára správnu mrazivú atmosféru, ktorá ani v tých kľudnejších pasážach úplne neutícha. Skvelý Voightov výkon, doposiaľ v žiadnom filme ma takto nedostal. Piatu hviezdičku možno pridám po ďalšom zhliadnutí.

• 21.3.2013  21:51
    Kurýr (2002)

Film postavený čisto iba na akčných scénach. Vypnúť mozog, spraviť popcorn a dej brať s poriadným nadhľadom.

• 5.3.2013  21:37
    Barry Lyndon (1975)

Pri trojhodinových filmoch čakám oveľa viac. Po vizuálnej stránke pekne podaný príbeh jedného človeka s niekoľkými silnejšími momentmi, ale pri svojej dĺžke skrátka nudí.

• 13.2.2013  21:31

Zatiaľ čo pri Vesmírnej odysei som mal pocit, že každá scéna trvá 4-krát dlhšie, ako je potrebné, tu som sa nemal kedy pozrieť na hodinky. Olovená vesta je ako 2 krátke filmy idúce po sebe. Prvá trištvrte hodina je najlepší film z výcvikového tábora, aký som kedy videl, z perfektnými hereckými výkonmi a strhujúcim finále. Finále, po akom je divák už zvyknutý na titulky, aby ho mohol vstrebať. Vietnamská časť je síce možno o trošku slabšia, zato aj tak patrí v rámci filmov z Vietnamskej vojny k TOP. Jej chybou je proste len tá prvá časť.

• 10.1.2013  21:06

Z filmu jasne vidieť, že Haneke je aj Rakúšan. Oni sú to proste všetko strašní úchyláci. Túto hovadinu režíruje tak chladnokrvne, že až ona samotná už chladnokrvne ani nepôsobí. Po smrti syna je správanie obetí veľmi nelogické, scény dlhé a nudné a všetky filmárske experimenty namiesto nadšenie vyvolávajú otázku WTF? To platí najmä o pretáčaní. A spraviť identický remake vlastného filmu mi príde ako pošliapanie originálu.

• 9.1.2013  20:05

z roku 2011 ma najviac dostal Drive, 2012 zatiaľ vedie The Perks of Being a Wallflower

• 7.1.2013  20:14
    Méďa (2012)

Na celom filme bol najlepší asi trailer. Pár krát som sa síce z chuti zasmial, ale väčšina vtipov (najmä tých najambicióznejších) bola strela vedľa. Vulgarizmy vo filmoch mi nevadia, pokiaľ majú pointu, čo tu bolo len výnimkou. A tiež nechápem, čo robil Mark Wahlberg v komédii.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6