Méďa (2012)

Na celom filme bol najlepší asi trailer. Pár krát som sa síce z chuti zasmial, ale väčšina vtipov (najmä tých najambicióznejších) bola strela vedľa. Vulgarizmy vo filmoch mi nevadia, pokiaľ majú pointu, čo tu bolo len výnimkou. A tiež nechápem, čo robil Mark Wahlberg v komédii.

Kameňák (2003)

Keď sa pozriem na Kameňák ako na film, tak je to jasný odpad. Pokiaľ ho ale vnímam ako hromadu sfillmovaných vtipov, musím uznať, že niektoré ma naozaj pobavili. Ono je len škoda, že niektoré vtipy tam Troška pchal nasilu, celkový kontext je úbohý a niektoré herecké výkony tragické. Ako film nepozerateľné, ako "relácia o vtipoch" sem-tam pobaví.

Krvavé pobřeží (2009)

Nechce sa mi rozpisovať, ale úplne vo všetkom súhlasím s canakjom. Akurát som tu možno videl aj nejaké klady, tak dávam až za 2.

Přirozený talent (1984)

V rámci športových filmov predstaviteľ tých lepších kúskov.

50/50 (2011)

Komediálna stránka v pohode, aj keď je jej málo, ta dráma ale až tak nefunguje. Až na pár silných scén z filmu absolútne nebolo cítiť, že hlavný hrdina má rakovinu. A postava psychiatričky bola trochu vedľa.

RocknRolla (2008)

Taká sínusoida. Chvíľami je to ten starý dobrý Ritchie (nahánačka po koľajniciach), ale chvíľami scenár jasne zadrháva.

Smrť ministra (2009) (TV film)

Na slovenskú TV tvorbu jasný nadpriemer, ale aj tak som sa nedokázal preniesť cez herecké obsadenie. Aj keď sa herci akokoľvek snažili, tým, aké herecké karikatúry zo seba spravili v posledných rokoch v TV seriáloch, som im tieto vážne postavy neveril. Kronera som v TV v čo len trošku vážnejšej role nevidel roky, vidieť ho ako Clementisa mi prišlo nesmierne neprirodzené. Galloviča som zase v TV nevidel dlho, ale ako Husák mi absolútne nepasoval. Mottl detto a Kučerenko - najdivnejší Stalin, akého som kedy videl. Objektívne neviem ohodnotiť, preto ostávam bez hodnotenia.

Probudím se včera (2012)

Príjemná oddychovka, ktorá ponúkne niekoľko dobrých vtipov, ale úprimne, vzhľadom pre komédiu veľmi vďačný námet toho mohla vyžmýkať omnoho viac. Pár kliše a nepodarených vtipov , ale celkovo komédia, ktorá pobaví a neurazí.

Někdo to rád horké (1959)

Dobrý film, ale plný počet by som mohol dať len z prihliadnutím na rok vzniku a aj to s odretými ušami. Niektoré tieto vysoko ospevované americké klasiky sú vážne pecky (12 rozhnevaných mužov, Prázdniny v Ríme, Moby Dick, Cesty slávy...), ale Some like it hot sa mi zdá trošku preceňovaný. A o žiaden útok na bránicu sa určite nejedná.

Sinister (2012)

Od horora chcem len toľko, aby som sa bál a aby neurážal moju inteligenciu. Sinister to splnil dokonale. Atmosferický horor, v ktorom mi skrz zvukové efekty a strih niekoľkokrát prebehol mráz po chrbte. Pekne nabaľujúci sa príbeh, pri ktorom si neraz myslíte, že ste prišli na pointu, no nakoniec je všetko ináč. Už dávno som sa takto nebál a ešte nikdy som nezažil v kine také hororové ticho. Moje hodnotenie je v rámci žánru. Pri iných žánroch by som neprehltol niektoré hororové pravidlá, ako napr. nikdy nezažínaj, nevolaj políciu, všade choď sám a lakačky.