Big Bear

okres Praha-východ
Milovník filmů - válečných zejména

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93
    • 11.12.2017  08:20
    Máša a medvěd (TV seriál) (2009)

Za mých mladých resp. dětských let jsem znal jen dvě filmové mocnosti, točící krásné animované filmy. Ameriku se Sněhurkou, Bambim, Myšákem Mikim, Plutem... a Rusko s Jen počkej a neskutečnou škálou krásných animovaných pohádek, hojně se zvířátky. Až později přišla rodina Smolíkova z Maďarska a z Francie Šmoulové. Pif nás např. zcela minul... Dnes to mají děti jinačí. Můžou si vybrat co chtějí. Animovaných filmů a seriálů je doslova přehršel a malý divák si může vybrat od klasiky s princeznou a zlou čarodějnicí až po celou japonskou mytologii potvor typu Pikaču, Gormitů nebo americké Transformery... Zdá se, že by v této konkurenci těžko mohl uspět dobrácký méďa s milou malou holčičkou Mášou, jejich kamarády a zlotřilými vlky. Rusové však vsadili na klasiku a dobře udělali. Animace jsou krásně udělané a i jednotlivé příběhy. Celé je to okořeněno kupou velmi chytlavých písniček a já musím uznat, že se tohle Rusům moc povedlo. Nikde se nestřílí, nikdo s nikým nebojuje, neužívá žádné bleskové útoky atd... prostě animovaný seriál v moderním hávu avšak jakoby z časů, kdy mi svět připadal krapet normálnější (ehm no tehdy vlastně končila studená válka že.. ?! :-). Snad to je i důvodem, že jsem se výjimečně uvolil s omladinou jít i na lední šou Máša a medvěd. 4 jahody. * * * *

• 10.12.2017  21:48

Mně se vždycky líbí, jak obsahy a kritické komentáře píší lidé, co se v tom o čem píší nevyznají, ale o to více jsou ale kritičtí. Mno tak za prvé, chápu že to někdo nerozezná, koneckonců oba těžké bombardéry mají 4 motory, ale alespoň podle ocasu by mohlo leckoho trknout, že B-17 takto opravdu nevypadá. Ano, modří už vědí nebyla to Létající pevnost od Boeingu, ale raná verze Liberátoru (s ještě prosklenou přídí), v jehož zadním střelišti Williams bojoval. Samozřejmě se jedná o propagandistický snímek. Troufám si tvrdit, že v té době tedy během zuřící války se jich propagandě valná část věnovala snad kromě westernů. A pokud už nešlo o ryze válečný film, vždy tam cosi k válce padlo. Bylo třeba udržovat morálku a podporovat válečné úsilí. Jak je v obsahu popsáno, my máme možnost sledovat osudy mladého muže, který se přes drobné peripetie a i se štěstím dostane k armádnímu letectvu jako palubní střelec osádky těžkého bombardéru. Můžeme tak celkem názorně sledovat způsob výcviku střelců ať už šlo o cvičné střelby z věže namontované na korbě náklaďáků, nebo na skutečné vzdušné střelby na velečné rukávy. Zde jsem poprvé viděl Harward Texan s improvizovaným zadním střelištěm a opět jsem si uvědomil jak skvělé tyto stroje byly pro výcvik. O tom že je užívali piloti vím, ale že i střelci, to je novinka. Po absolvování výcviku pak už následuje přiřazení k osádce a odlet z bezpečných USA do Tichomoří, kde má naše B-24 hned první souboj s japonským letounem (ve filmu opět zastoupen Texanem z logického nedostatku adekvátního japonského stroje v té době). Při další misi pak zadní střelec Williams opět prokáže své kvality a statečnost a je povýšen. Ano, nejde o žádný velkofilm. Řekl bych, že jeho hlavním cílem bylo ukázat mladým Američanům, kteří se třeba rozhodovali pro tu svoji zbraň, že nemusí být každý hned pilotem stíhačky či bombardéru. Že jsou i jiné pozice v letectvu, také důležité na kterých závisí život mnoha mužů. Ohledně palubních střelců u těžkého bombardéru to platí obzvláště. * * *

• 10.12.2017  16:52

Ufff! Už je to déle co jsem u nějakého filmu s Karlem Rodenem napsal, že hraje skvěle, ale bojím se aby mu nezůstaly ty role rozervaných mužů.. Želary, Habermannův mlýn, Hlídač č.47 atd... Dnes úplně náhodou jsem narazil na toto dílo pro nějž ještě stále hledám svoji žánrovou škatulku a mé setkání s Karlem mé dřívější obavy zcela vyvrátilo !!! :-) jako, Karel Roden je fakt mazák, fakt mně dostal, je to prostě borec. Celkem by mně zajímal když za ním přišli se scénářem ten výjev... Celkem by mně zajímalo, zda ho museli dlouho přemlouvat, nebo rovnou řekl, oukej, jdu do toho ! :-). Souhlasím s ostatními, že tenhle film má dost zamřený potenciál. S tou továrnou na übersoldaty si tvůrci dali dost práci, ale chtělo to ještě trochu poštelovat jak co se týče scénáře tak hlavně některých herců. Dost mrzelo, že Rusové mluvili anglicky, zatímco se Němci snažili alespoň trochu mluvit německy. Mohlo to tomu dát další punc uvěřitelnosti. Válečný začátek celkem ušel, ale ta roztřesená kamera dnes už spíše otravuje než cokoliv jiného. Ta lepší část začíná ve fabrice. Nepolíben ničím, obsahem ani hereckým obsazením jsem tak byl zcela bez varování konfrontován s příběhem a chvilkami jsem opravdu v němém úžasu jen vrtěl hlavou s úšklebkem na tváři. Dnes mne tedy zase něco naplno překvapilo a samozřejmě nejnadšenější jsem z Karla Rodena u kterého si nejsem úplně jist, kdy hrál a kdy už ne :-). Normálně bych dal za 3 , ale díky naší stár v hlavní roli, která se své postavy ujala se ctí nacistického šíleného vědce dávám za 4 střihoruké Sigfriedy ! * * * *

• 9.12.2017  23:39
    Vlci v Černobylu (TV film) (2011)

Je velice smutné, že místo zamořené radioaktivitou tak silně, že odtamtud lidé prchli se stává útočištěm těch nejohroženějších druhů zvířat. Ta samozřejmě nic o nebezpečí v půdě, vodě, rostlinách atd.. neví. Vyhovuje jí opuštěnost míst a nepřítomnost člověka. Jeho stavby pak slouží dobře jako úkryty před sněhem či dešti. Příroda je mocná a za těch více než 30 let si bere své území nemilosrdně zpět. Domy se řítí, z vysušených polí se zase stávají bažiny a to vše je místem, kam se stahuje zvěř. je trochu škoda, že tu základní otázku ohledně vlivu radiace na vlky jakožto vrcholného predátora potravního řetězce neodpověděl. I tak to byl ale fascinující výlet po městě duchů a okolních vesničkách, dnes královstvím přírody a divoké zvěře. 4 chlupy z vlčího doupěte ! * * * *

• 6.12.2017  23:19

Mno. Lokace velmi zajímavé, Skotsko se svými ostrovy je překrásné, ale nějak se mi nechce věřit, že by internacionální partička (chyběl tam jen indián) rekrutovaná z řad zlobivé zlaté mládeže , dokázala ostrov vyčistit tak jednoduše od zabijáků. Navíc žoldáků, kteří si už prošli nejedním světovým konfliktem... Možná, kdyby se scénář vyprdnul na zcela neuvěřitelnou a přiblblou zápletku s vyděrači a výkupným a více se zaměřil na jednotlivé postavy v rámci nápravného kempu na ostrově ve snaze najít v nich ještě to jejich skryté lepší já... člověk v nouzi funguje jinak ať už je to skrze pocit vyčerpání, sounáležitosti, teamového ducha... (ta myšlenka nápravy znuděných floutků se mi líbila). inu udělat z toho ,,nápravné drama'' mohlo to být stokrát lepší. Takhle kucí a holčiny líčí v lese pasti jak lstiví Vietcongové a žoldáci na ně tupě šlapou a pak - s přiostřeným kolíkem ve stehně řvou jak na lesy... A když je potřeba zločince dorazit, objeví se někde za osikou týnejdžr s lukem a se stejnou bravurou s jakou si dokázal na mejdanu rozpustit dávku v kávové lžičce, trefí šípem gangstera přesně na komoru, jen ta poslední zelená větévka do mordy tu chybí... Závěr, to už byla úplná pohádka v zapadajícím slunci. Nebudu spoilerovat, ale ano milé děti. Honza nakonec získá krásnou princeznu, tatínek král si uvědomí, že Honza není zas tak líný a zloduch ze všech zloduchů nejzloduchovatější trestu neunikne. Nebýt to točeno na tom nádherném ostrově s majákem (pro které mám slabost), šel bych s hodnocením ještě níže. Takže dávám jen za 3 miliony a berte nebo nechte být. * * *

• 3.12.2017  20:18
    Jak se fotí... (TV seriál) (2017)

Celkem zakímavý dokument. Já si myslím, že je to přesně o tom co pan Jan Šibík vždycky zdůrazňuje. O nápadu. Nápadu a také jisté odvaze, protože vlézt zrovna v dnešní době někam a tam cvakat foťákem úplně cizí lidi, to odvahu chce. Je sice hezké, že sedící tříletá dívenka u fontány s tryskající vodou dělá zajímavou kompozici, ale jděte k ní a cvakejte z blízka ji před její maminou či tatínkem... Dnes je každý rovnou úchyl nebo terorista a vysvětlujte, že ta voda bude na záběru za tou dívkou zpomalená a bude to vypadat zajímavě...:-). Foťáky jsou už dnes takové, že hezkou fotku uděláte i mobilem.. Chce to je znát pár zákonitostí a pak mít tu odvahu... Vzpomínám na časy s flexaretou, nebo moje toulky Krumlovem s Prakticou L2 s jedním výměným objektivem Tessar, dvěma filtry a expozimetrem Leningrad 2... Než jsem se naučil střílet čas a clonu od boku dost trvalo a tak díky tomu všemu nastavování bylo skoro nemožné udělat momentku... Já si fotky ani nevyvolával, ani nedělal, takže k tomu celému pak za pár dní ještě přibylo napětí při nahlédnutí do obálky od Fotografie, kolik ře mi toho z celého filmu vlastně vyšlo a jak... Takže ano, tenhle formát pořadu mi nevadí, snad jen ten Šmíd by nemusel být takové prkno... * * * *

• 2.12.2017  12:11
    Mistři volantu (TV pořad) (2014)

Pojechali ! Vítejte u toho nejlepšího z ruských silnic a dálnic! Ne že by u nás člověk na silnici potkával jen samé slušné a vynikající řidiče, to tedy ne.. Ale přeci jen - aby se Kamazu před vámi jen tak oddělila celá zadní náprava a i s koly pokračovala sama dál vě své vlastní cestě či jste předjeli borce v Samaře, kterému chybí pravé dveře a středový sloupek (tedy takový kabriolet se střechou, ale bez boku) na to musíte jet opravdu do země, kde dneska znamená včera.... Samozřejmě ytb je podobných videí plný a nejen ze Sojuza, ale mně se u toho líbí i ten vtipný komentář a také jsem rád, že už je to neopakující se výběr toho lepšího * * * *

• 1.12.2017  13:59
    Teror (TV film) (2016)

Musím uznat, že mně od Němců tento počin celkem překvapil. Mám tam příbuzné a tak vím jak se dnes žije v důsledku experimentu s migrací v některých městech Germarábie a jak spousta lidí ač není spokojena s daným stavem raději mlčí, protože být v Germarábii označen xenofobem či náckem, to není jako u nás. Tam člověk může přijít o známé či dokonce zaměstnání. Němci mají jednu pitomou vlastnost a tou je (podobně jako to dělají lumíci) následování svého vůdce třeba i do pekel. Dnes se tak plně děje. A tak koukat na takovýto film natočený v Německu jen před rokem - působí jako zjevení a já jen doufám že páni scénáristé a pan režisér případně i s herci nehnijí někde v kobkách vězení na Colditzu nebo nemají doživotní zákaz činnosti. Výdyť letadlo unesl Arab ve jménu Alláha! ---- Celý film se prakticky odehrává v soudní síni a mně napadlo, že toto je z dalších těch geniálních scénářů, který by mohl být i divadelní hrou. Obdivuji všechny ty dokonalé příběhy u nichž vám stačí jen obyčejná židle a stůl a vy i bez okázalé výpravnosti filmu zíráte v údivu na odehrávající se děj. Zde je to soud s pilotem Luftwaffe, který Eurofighterem sundal unesený civilní Airbus plný lidí. Airbus, který ruka fanatika nasměrovala na stadión se 70 000 lidmi. Dopravní letoun nereagoval ani na rádiovou komunikaci ani na varovnou střelbu. Čas se krátil, ale velení zakázalo hotovostnímu roji, který ihned k letadlu odstartoval dle dřívějšího rozhodnutí Zemského soudu dopravní stroj sestřelit. Není možné obětovat nevinné životy za ušetření jiných nevinných životů byť by jich bylo více a oběť by matematicky dávala smysl. Každý život je jedinečný, tak praví právo. Jenže stíhač Lars Koch v posledních okamžicích už viděl Airbus jen jako zbraň. A tak neuposlechl rozkazu a raketou vzduch-vzduch poslal letoun k zemi, kde vybuchl v bramborovém poli aniž by na zemi zranil jediného člověka. Z jeho paluby nikdo nepřežil. Teď je souzen za vraždu 164 lidí a neuposlechnutí rozkazu.... Člověk, který 80 000 lidí zachránil, člověk cvičený a vedený k ochraně své země a jejích občanů... A tak se před divákem rozhoří zajímavý spor, který nejde jednoduše rozhodnout. V prvé chvíli asi každého napadne, že stíhač jednal správně. 164 ku 70 000? Co se tu řeší? Ale vystřelili by jste na letoun, kdyby v něm seděl někdo z rodiny? Matka, děti, manželka? Ano? I tak? Opravdu ano? --- Trochu mne mrzí, že celé zpracování bylo takové německé. Některým hercům jsem jejich role nevěřil (např. manželce muže, který zahynul v letadle a který se pokoušel dostat do kabiny). Stejně podivná byla i některá srovnání žalobkyně události s vagónky a tlouštíky na mostě... Závěr se mi ale líbil moc i ten pohled do kamery a doteď nevím jak by to rozlouskl. Téma je to závažné a tohle vše má jeden jediný společný jmenovatel - zlo jméném islám. A to je nutno si uvědomovat především. Všechno ostatní jsou důsledky. Dávám tedy za tři hvězdy co se týče zpracování, ale jednu přihazuji za tu odvahu to natočit. Bohužel když vím co u soudu umí třeba Al-Pacino, působí toto až moc ochotnicky a sterilně německy. 4 varovné výstřely. * * * *

• 28.11.2017  22:41

Ehh.. tak tady jsem se stal obětí hned dvou svých neřestí. Jednak mám rád křižácké války v Palestině a také jsem tvor zvídavý. Obsah mne celkem namlsal a i když jsem nečekal zrovna ártovní podívanou, nedbaje těch, kteří už viděli jal jsem se přesvědčit na vlastní oči jaký že ten Kapitán Trueno je... No.... Bez nějakých větších okolků vám mohu doporučit tento ,,dobrodružný'' film vynechat. Je to něco mezi Sindibádem a produkcí Asylum. Film lehce zachraňuje výprava, kdy kostýmy jsou celkem obstojné a s čím si dali filmaři celkem práci byl výběr zajímavých lokací. Jen si jaksi neuvědomili, že ty křižácké hrady v tom 13. století nevypadaly jako zříceniny a tak natáčet rádoby středověký film na středověké zřícenině nemusí nutně odpovídat době 13. století, protože tehdejší velmožové měli své hrady v době jejich největší slávy povětšinou v cajku...Pokud se jím už ovšem neprohnalo nepřátelské vojsko... Zápletka byla vskutku příšerná, v internacionální skupině hrdinů chyběl už jen Korejec, Peruánec a Eskymák... Vikingská pricezna samozřejmě byla vnadná prsatice s rozparkem na sukni proklatě vysoko a hrdina se do ní ihned zamiluje. Ten sám mi vzhledem k šíři nosu a rtů a připadal jak syn herce Michaela Yorka... Pokud je první hodina celkem přežitelná, pak druhá část stopáže začne být fakt jízda a divák se dočká nejednoho překvapení! Závěr? Pusťte to svým odrůstajícím dětem. Film je tak pro sedmi - osmi leté. --- Uh, 108 minut promarněného života... Za ty lokace dávám za jeden ,,létající objekt''. *

• 27.11.2017  10:14
    Oklamaný (2017)

Když sever válčil s jihem a zem šla do války, a v polích místo bavlny teď rostou bodláky, ve stínu u silnice leží Farrell s boláky a od bran internátu odhání Nicole vojáky... Ne nechci film​ shazovat, byl celkem fajn, ale tak nějak se mi vybavily slavné ,,Buráky'' :-)... Zpracování bylo parádní. Jih USA, honosné sídlo coby internát na samotě kus od Richmondu a v něm několik žen a dívek. Venku válka, která se jich prakticky zatím dotkla jen z hlediska tenčících se zásob potravin. Jižanští muži respektují čest jižanských žen, ale i tak ředitelka minimalizuje jakýkoliv kontakt svých chráněnek s muži. Válka je válka a chtíč umí zaslepit oči i čestným a galantním. Situace v domě se však zcela změní, když se do domu dostane mladý, sympatický a těžce zraněný modrokabátník. Rozum si žádá jej vydat, ale křesťanská povinnost a snad i ona ženská potřeba opatrovat a ošetřovat rozhodne, že nepřítel zůstává v domě. Je léčen a nikdo z venku o něm neví. Péče jde vojákovi k duhu a ten se začne blíže seznamovat s ošetřovatelkami. Nejen těm starším není přítomnost desátníka lhostejná. Jsou už dlouho samy a už skoro zapomněly co je polibek či jen pouhé pohlazení ruky. Když nastane čas aby voják odešel, není si už ani sama ředitelka internátu jistá, zda to tak opravdu chce. Kdo to nechce určitě, je učitelka francouštiny, stará panna, která se do mladíka zamilovala. Ten však už rozehrál nebezpečnou milostnou hru i s jednou z nejstarších divek. Zdánlivě sladká budoucnost, která desátníkovi z pobytu v internátu jak kuně v kurníku kyne v ústrety se rázem změní v osudovou chybu... Dále nebudu spoilerovat. Je veliká škoda, že film úžasný ve své jednoduchosti a v podstatě banální zápletce nejde trochu více pod povrch. Myslím si, že to erotické dusno šlo ztvárnit mnohem dusněji s přihlédnutím k prostředí a k celkem zdlouhavě a solidně stavěného začátku filmu mi ten konec přijde takový moc useknutý... Jinak zpracování dokonalé. Interiéry internátu, exteriéry, samotné sídlo... K tomu opět skvostná Nicole, která nám na rozdíl od ostatních hereček nějak zapomněla stárnout a je stále k nakousnutí... Velká škoda nevyužitého potenciálu, to ale neznamená, že film nestojí za vidění! Tak rád bych dal za 4 šrapnely vyndané z nohy, ale bohužel, je to jen za 3 a kousíček.. * * *

• 24.11.2017  11:40
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Když Myloš nastupoval do úřadu (ne nepovažuji jej za svého prezidenta to Y je tam schválně), jeden z mnoha slibů byl, že bude sjednocovat... Nu, dnes tu máme Zemanovce a pražskou kavárnu. Ohledně názoru na prezidenta, jeho reprezentování naší zemičky v zahraničí asi národ ještě nikdy nebyl tak rozdělen jako je nyní. Zeman sám pak je doprovázen celým ansámblem hradních strašidel typu Mynář či Nejedlý a také pro někoho poměrně legračním a roztomilým strašidýlkem jménem Ovčáček. Stejně jako asi dnešní Rusko při pohledu na Severní Koreu zírá jak a kam se může až vyvinout izolovaný komunismus, podobně zírají někteří kam až to může zajít pokud se mluvčímu prezidenta nechá prostor. Myslím, že ani sám Myloš na začátku svého strašení na Hradě netušil v jak věrného a oddaného psíka se Ovčáček zhmotní... Ten chválen svým pánem a s čím dál delším řetězem dnes už ač mopslík vrčí jako statný pitbul a sami novináři někdy nevědí zda to co říká jsou slova jeho nebo Myloše, která má tlumočit. Kauza Brady pomalu vyprchává a s ní i vtipnost či spíše smutek nad celou tou záležitostí. Příští rok už nebude nikdo vědět o co jde. Tato poltická satira, kterých je dnes jako šafránu asi byla nejlepší těsně po kauze. Sám jsem ji viděl až včera a musím přiznat, že už je to téma lehce vyčpělé. Nesedlo mi ani celé to pojetí s písněmi a hudebním doprovodem. Text byl místy skutečně nevtipný a trapný a zvláštní bylo i to, že jej aktéři četli z papírů. To u divadelní hry vždy vypadá samo o sobě nevěrohodně. Celé to zachraňuje pan Johaník, který nepůsobí jako ochotník a zejména pak divadelní Ovčáček pan Marek Příkazský, který kupodivu není zmíněn zde na csfd mezi herci a na kterém to ale vlastně celé stojí. Jako by v Casablance nezmínilo CSFD v hercích Bogarta! :-) . Příkazský si svůj originál velmi dobře nastudoval a kde trochu pokulhávala skutečná podoba, bylo to mocně nahrazováno bezchybnou artikulací a vůbec celou tou Ovčáčkovou mluvou, která jej tak proslavila. Jen díky němu a jeho vstupům byla divadelní hra koukatelná. Sám se ale divím oblibě i počtu repríz, protože tohle byla hodně amatérská a podprůměrná záležitost. Nicméně počin to byl pozitivní, protože tu byla snaha poukázat na to jak se lže jako když tiskne na nejvyšších místech.. A kdo lže, ten krade, do pekla se hrabe... no snad už se dočkáme, čerti tu budou za chvilku... Dávám za 2 červené kravaty. * *

• 22.11.2017  23:29
    1922 (2017)

Velká škoda... Ačkoliv by si film spolehlivě vystačil s motivem ,,zločinu a trestu'' podobně jako ve slavném románu Dostojevského, kdy je hrdina sžírán svědomím (respektive hrdinové) - tvůrcům to nestačilo a zřejmě věrni předloze S. Kinga tomu dali hororový feeling, čímž to celé dost zazdili. Přitom atmosféra je skvělá, prostředí též. Amerika roku 1922 je zpracovaná perfektně. Oproti tomu přízraky a hlodavci působí ve filmu nepatřičně až směšně. Konec jsem očekával a dal tomu je poslední ťafku... Hlavní hrdina byl vybrán skvěle, jeho ,,vidlácký'' přízvuk byl prostě parádní a trochu mi připomněl Billy Bob Thortona ve Sling Blade. Jak říkám , škoda. je to nevyvážené. Těšil jsem se na to, Netflix poslední dobou servíruje celkem lahůdky, ale tohle je jen za tři klasy kukuřice... * * *

• 15.11.2017  22:51
    Život ve vzduchu (TV seriál) (2017)

Paráda. Nám co voní kerosin a pro které je modrá nejhezčí barva se tenhle formát líbí a je mi jen líto sskrblíků, kteří nechápou o čem ten dokument je... No a tu jeho poslední větu komentáře snad ani nejde nějak více a rozumně komentovat... :-)! ČT se konečně vytasila s dokumentem, který je originální, zajímavý a ve kterém se divák něco dozví o létání. A ti co už vědí se nudit také nebudou. Kamera je parádní a ta osobní rovina mi tam vůbec nevadí. Létání je o letadlech a o pilotech (tedy lidech) co ta letadla (stroje) řídí. Já jsem naprosto spokojen ! Dávám za 5 cumulolimbusů na dvanácti hodinách ! * * * * *

• 11.11.2017  22:14
    Top Gear (TV pořad) (2016)

Na tuhle trágu přesně sedí rčení ,,když dva dělají totéž, není to totéž''. Evans a LeBlanc prostě nemají šanci a nebudou mít šanci nikdy se ani na píď přiblížit slavné trojce. Evans je nesympatický a když už jsme u Joeyho, tihle dva těžko budou někdy ,,přátelé'' jako Jeremy a jeho kumpáni. Starý Top Gear totiž nebyl jen o autech. Byl to dokonalý koktejl zábavy a i když samozřejmě lecos bylo hrané a to člověk ani neviděl tu celou divizi v podobě štábu (vlastně viděl, když se hoši tak trochu pod palbou stahovali z Argentiny, kde točili speciál :-), zkrátka byla to zábava i pro ty co si nemají předplacený Svět motorů a nezajímá je jaký nový blinkr bude mít nová Škodovka. Například já. Auta mi téměř nic neříkají. Ohlédnu se sice na ulici za Mustangem to jo, ale když se na obloze ozve a objeví ten Mustang co létá, je to teprve ten okamžik kdy mi naskakuje husí kůže a tlemím se jak cvok... Přesto jsem si Top Gear nikdy nenechal ujít a podobně moji známí. Pokud auta, tak mám nejraději pořádné hranaté offroady. Starý Defík - pohodlný asi jako bagr nebo tank, mi také umí zvýšit tepovou frekvenci mnohem více, než nějaké vyvoněné Gallardo. Dnes jsem viděl onen nový Top Gear a zrovna v něm závodil Defík - ta první verze z roku 1948 s válečným Jeepem Willisem. Zároveň tam tak trochu došlo na britsko - americké ,,škorpení'', kdo je lepší... A ačkoliv jsem se musel vozům obdivovat a zejména výkonům Jeepu, který ač pratáta všech offroadů, strčil Land Rover (který jej po válce dost okopíroval) hravě do kapsy ve všech disciplínách tak jsem si uvědomil, že pokud vlastně dnes tam byla auta co mám nejraději a bavilo to je tak tak, nemám vlastně důvod tenhle Top Gear sledovat. Tenhle ,,nový'' pořad je sice pořád jakoby stejný nablýskaný auťák co jsme znali a karoserii má stále skvěle naleštěnou, ale pokud otevřete haubnu, zjistíte, že nemá motor... :-( . Ať byl Jeremy jakýkoliv, ať dělal průsery a strefoval se drsně do kohokoliv, tohle si měla BBC dobře zvážit!

• 11.11.2017  10:14
    O princezně Amélii (TV film) (2015)

Uživatelka Anna Čarokrásna - Ephemeris - z řady z nás tu šmahem udělala nácky, čímž se zrovna také neprojevila zrovna moc tolerantně, ale to jen na okraj. Tahle německá multi-kulti blbost ve stylu krásné pohádky Sůl nad zlato je zkrátka dalším pošahaným počinem pošahaných Němců a snad i dalším lakmusovým papírkem měřícím kam až lze zacházet. Pro děti pak je to regulérní předkládání čehosi co si budou pamatovat. Prostě v Sůl nad zlato je hlavní hrdina černoch. Sama pohádka je divná a taková syntetická a typicky německá. Němci byli vždycky jiní a vždycky ta jejich pošahanost způsobila totální binec nejen v Evropě. Ať už to byla podpora Lenina nebo zatažení světa do dvou krvavých světových válek. Teď se Němci rozhodli islamizovat Evropu a jejich soudy uznaly třetí pohlaví... Ehhh. Jen se děsím co za pohádky nám naservírují ve svých aktuálních verzích. Předpokládám, že Sněhurku zcela vyloučí, protože trpaslíci by mohli být bráni jako menšina, která dře v dole. Červená Karkulka asi taky zapadne, tam je to o týrání vlků - když se jim spícím budou zašívat kameny do břicha. Perníková chaloupka taky nic moc - nabádání dětí k mlsání sladkého a agresi na starých lidech... Šípkovou Růženku odsoudí svaz pěstitelů a šlechtitelů růží... A tak nám zbývají jen klasické příběhy, kde tu za prince či hloupého Hanse dají tu Afroameričana, tu Asiata, tu Araba či Pakistánce nebo to třetí pohlaví co snad ani pořádně nechci vědět co to vlastně je. Ne Anno, nejsem rasista. Barva pleti mi fakt nevadí. Chodím si co týden k Turkům kupovat kebab, vietnamskou večerku mám hned vedle domu a tak tam chodím jak do špajzu, když doma něco chybí. Ale tohle prznění klasiky, která staletí fungovala mi fakt vadí! Líbí se mi ten starý svět a chceš-li stará Evropa a budu klidně bojovat za to aby takový zůstal. Alespoň v u nás v Čechách. Mimochodem, ten hrdina jiné barvy pleti zaujal i děti a ptaly se mně proč hlavního hrdinu hraje černoch. Za mně tedy - ODPAD

• 9.11.2017  14:37
    Zombie přichází (2005)

Asylum je kapitola sama pro sebe. Tentokráte nám byla předložena zombie nákaza v jedné z nejstřeženějších věznic USA.... Co bych Vám dál psal.. škoda textu. U těchto béček a to je důvod proč na ně člověk občas koukne je to občas tak blbé až je to zábavné... Tady to však bylo jen a jen nudné. Pro milovníky zombie filmů, stejně tak jako pro milovníky vězeňských filmů to sledovat může být i smrt... Vše bylo točeno v jakési opuštěné věznici (ne nečekejte od toho napětí!), kde se podařilo zprovoznit ze všech světel jen 8 zářivek a tak chodby a cely tonou ve tmě... Zombie chrchlají jakousi napěněnou černou tekutinu a kapitolou pro sebe sám je příšerný český dabing - hlavně toho všeho řvaní a chrchlání... Jelikož jsem se u tohoto nebavil ani chviličku sorry - ODPAD.

• 7.11.2017  13:04

Ať si kdo chce co chce říká, tohle je klasika. Po hříchu jsem to včera viděl poprvé! Kdo má doma pejsána, asi ohodnotí i tu kresbou krásně zachycenou psí mimiku a nemusí to být zrovna majitel flekáčů dalmatinů :-) * * * *

• 7.11.2017  07:43

Zase jednou příjemný animák, plný česky zpívaných písniček a spoustou humoru. Leckdo tu písně odsuzuje, ale obávám se, že mu nedošlo, že není cílovou skupinou... Nebo tu snad mají prťata účty s oprávněním komentovat filmy (a umí psát?) :-) ! Já mám jinou zkušenost. Děti to milují a ani dospělý u toho neutrpí žádnou újmu... tedy ehm, pokud to nejede z přehrávače každý den.. jako u nás. V pravdě po všech stránkách mrazivou Elsu jejíž úvodní píseň bych už možná vysekl i já v noci po náhlém probuzení.. vystřídala u nás nyní tropická Vaina z Tichomoří. Změna je to příjemná, obzvláště v těchto sychravých dnech. Azurové moře je nádherné i ostrovy a vůbec celý příběh a legenda... Já měl pro Tichomoří vždy slabost, jen mi v tom blankytném nebi chybí nějaké to Zero nebo Corsair :-) no nic, to odbíhám :-)! Dementní kohout ve filmu je super! Takže já dávám za 4 kokosové ořechy. * * * *

• 6.11.2017  15:33
    Smrtihlav (2017)

Tak už tu máme druhý novodobý film věnovaný atentátu. Na jednu stranu si cením, že toto téma českých dějin stále vábí filmaře. Máme být nač pyšní, ale o tom už tu byla řeč mnohokrát a tak to tu nebudu ani po sobě ani po jiných opakovat. Bohužel téma vábí filmaře cizí, nikoliv naše. To jednak mrzí a jednak se to bohužel vždy projeví na zpracování. Cizí divák to asi nepozná, náš ale určitě a válečným fajnšmekrům se u sledování často kroutí palce u nohou nad nepřesnostmi či dokonce nesmysly. Smrtihlav tak může fungovat na evropského diváka, který nic neví o událostech v Praze roku 1942 a na kterého může působit dokonce mírně osvětově a poučně... řadu věcí ale nepochopí vůbec, např. kdo byli legendární Tři králové atd... Oslovení širších mas jsem si ale vždy cenil. My co to téma známe a známe jej dobře už tak nadšení nejsme. Jediné co musím na rozdíl od Anthropoidu uznat, že mi kluci byli sympatičtější v tomto filmu. Čišela z nich ta nehraná mladost podobně jako z Hádka v Tmavomodrém světě. Ohledně reálií to byl ale děs a běs ale nebudu to tu rozepisovat. Dá se říci, že skutečnosti se film držel jen zvolna a to zejména v období atentátu a po něm. Ne vše ale bylo vyloženě špatně. Ačkoliv lokace nesouhlasily a to nejen místně ale i dispozičně, přesto jsem tam viděl snahu o ztvárnění dobových reálií a maximální autentičnost. Například i sebevzdálenější obchůdky, krámky a vjezdy do dvorů nesly české názvy atd... trochu hůř dopadla zpívaná hymna a já si jen vzpomněl na anglické a pro Brita nevyslovitelné bratřřřřzzřři v Anthropoidu... Ale jak říkám, snaha se cení. Ti kluci si to určitě zaslouží! Dávám tak o hvězdu méně než minule. Vím že je těžké točit 70 let staré události. Místa jsou jiná a každý použitý předmět je třeba dobře volit... Přesto trochu mrzí, že když už do toho někdo takto jde na plno, má tam tolik nesmyslů a někteří skuteční hrdinové ve filmu zcela chybí!!! Jako odpustím vše, ale vypustit jen tak některé z našich statečných výsadkářů?! No tedy!!! To jste mně dost nasrštvali !!!! Film má i pár silnějších momentů mezi něž řadím hlavně rodinné scény po zradě Čurdy, které velmi podtrhovala hezká a dojemná hudba Guillaume Roussela. Muselo to být vážně strašné a strašné výjevy nejen pro děti... Kdyby si rejžové a štáby spolu sedli a oba filmy skloubili dohromady, asi by to bylo geniální. Takhle každému něco chybí a jsou to jen dva normální filmy ač jimi být nemusely... Dvě ampule cyankáli. * *

• 29.10.2017  09:07

,,Trochu ti to shrnu. Takže všechno, co opravdu musíš vědět o všech těchto opálených hnědokožcích je, že Mexičan nenávidí Hondurasana, stejně jako Guatemalci nesnáší Salvadorce. Skutečně jsou mezi nimi jisté rozdíly, že Mexičan nenávidí Hondurasana. I tak všichni prodávají drogy stále. Jakoby si zde otevřeli obchod. A každý je nadržený na LAPD.... '' ----- Toto je úvodní proslov policejního důstojníka Davida (Woody Harrelson) k čersvě nastoupivší policistce, když jí ukazuje rajón policejní divize Rampart. A myslí, že dokonale vystihuje prostředí ve kterém se náš hrdina David pohybuje každý den. Harrelson táhne celý film na sobě a to skvěle... Scénář místy skřípe, ale to zkrátka nevadí, protože ani skutečný život sám se neodvíjí tak aby se to divákovi líbilo a pěkně to na sebe navazovalo. David je poldou už dlouho. Vyhořel. Neustálý styk s grázly nejhrubšího zrna ho naučil fungovat jinak. Zákony jsou dobré, ale v každodenní džungli pokud má člověk přežít musí občas překračovat hranu pravomocí. Jen tak mají gauneři respekt. Snad je to dáno zážitky z Vietnamu, snad povahou, ale David je prostě drsňák a surovec. Navíc jako polda začal mít projevy vyhoření, přestal vnímat co ještě je únosné a co už není. Velení si toho všímá, ale má výsledky a tak jej kryje. Parťáci z ulice se jej snaží brzdit s tím, že už nejsou šedesátky a policie si nemůže už dělat co chce. Do toho se mu začíná sypat rodina a nejhorší na tom je, že surovce v něm začínají vidět i jeho dvě dospívající dcery. Neví jak z toho ven. LAPD mu nabízí důchod, ale on jednak nemá pocit že něco provedl a pak LAPD je mu vším. Nic jiného nemá... A tak brázdí ve svém policejním křižníku ulice, chlastá a upadá do čím dál větších depresí a nechápe... Vždyť celý život věrně sloužil svě zemi, městu, rodině a teď je za póvl....kde se to sakra posralo? A tady je ta nejosobnější rovina a jakési poselství divákovi. Někdy prostě as to ani nemusíte být David v LAPD a chytat dealery drog, se prostě tohle může stát každému. Navzdory tomu, že se snažíte co to dá, s vámi občas život vyjebe a vaše zásluhy byť tvrdě vydřené jsou jen vzduch... Tohle hvězděně obsazené osobní drama jednoho muže je zvláštní. Asi nebude bavit jako každý jiný film o drsném poldovi, který se trochu utrlh ze řetězu a kterých jsou desítky. Jeho výpověď je niternější, osobnější, Harrelson tu dal ze sebe všechno... a proto mně tenhle jiný druh výpovědi mile nadchnul. 4 lahve whisky * * * *

• 28.10.2017  13:40

,, Barry, malej vyhrabal jednu tašku s penězma na zahradě, je tam děsnej binec všude se válí bankovky...'' --- ,, Jo, dneska jsem utahanej, ale ráno to shrabu! '' :-) ------Tom Cruise si zase po čase nasadil černé letecké brýle a navlékl košili ,,pilotku'' se zlatými náramenníky. Od dob co proháněl nad mořem palubní stíhačku F14 už utekl nějaký pátek, což se ale kupodivu ani moc na něm nepodepsalo. Nebský gauner je vlastně něco podobného jako Air America s Melem Gibsonem až na to, že zatímco Mel byl jedním z pilotů společnosti, Tom ji přímo řídí. On sám je samozřejmě řízen někým dalším tak jak jeho vlast zrovna potřebuje... Ecuador, Noriega, Escoban, Nikaragua, Honduras... Modří už vědí, že se s filmem přesuneme do sedmdesátek a do oblastí Střední Ameriky a půjde jak jinak o vyzbrojování všelikajích antikomunistických milic a frakcí a také o kšefty s drogama. Film celkem svižně jede a je to zejména díky Cruisovi. Letadel a létání si divák užije také dost, ale kupodivu, nějak mne to do rauše prostě neodstalo. Snad to bylo tím, že ty sedmdesátky nebyly úplně to pravé. Tom si s originálem moc podobný nebyl (snad jen z časů u TWA) a jeho manželky Lucy už vůbec ne, i když přiznávám, že ta filmová blondýnka v podobě modelky Sarah Wright byla o dost hezčí než skutečná Barryho bruneta.... Film je zajímavý v tom jak se Amerika v minulosti angažovala do různých konfliktů, což dělá dodnes. Nejednou se jí už vymstilo (viz. např. Taliban), že různé bandy vládou vyzbrojované či vycvičené pak obrátily zbraně proti svému chlebodárci... A tak abych neuškodil Melovi, dám Tomovi stejné hodnocení. Dávám tedy zy tři tašky peněz. * * *

• 27.10.2017  12:02

Parádní dokument jak jsme u BBC zvyklí. Trochu mne mrzelo, že si herci občas nebyli moc podobní se svými historickými protějšky. Samo o sobě by to nevadilo, ale jelikož jsou do dokumentů vkládány i historické (originální) záběry na aktéry, někdy pak ta skutečná podoba s nepodobou herců ostře kontrastovala. To je ale opravdu jen detail. jinak je to skvěle zpracováno a drží se to striktně historických faktů. Jen jsem se zase nedozvěděl o dalších osudech Edwarda VIII a jeho americké manželky Wallis Simpsonové. Skoro vždy se člověk doví o abdikaci krále v roce 1936, zde nějaké detailnější podrobnosti z králova života, ale o osudech po abdikaci se mlčí i zde. Škoda, celkem by mne to zajímalo. Jinak ale super! * * * *

• 26.10.2017  21:52
    Metro Manila (2013)

Tohle by měl vidět každý, kdo si myslí, že má málo. Kdo by chtěl místo svého auta mít lepší, místo svého bydlení mít něco lepšího... Lepší mobil, lepší počítač, lepší cokoliv... Máme se jak prasat v žitě vážení a i když si někdo myslí, že má málo a znám takové pořád má moc a moc. Když jsem poprvé ve filmu zaslechl ten nápad Oscara jít do Manily, že tam to bude s prací lepší, zaúpěl jsem... Manila. Kiláky čtvereční moderních mrakodrapů s nekutečným přepychem, ale ještě více kiláků slumů často s několikapatrovými boudami z plechu... Nebudu tu rozebírat obsah už jen kvůli spoilerování na což někteří zde moc nemyslí... Jděte do toho. Bylo to neskutečné! Neskutečný zážitek! Ten Sean Ellis co psal scénář, režíroval i natáčel je génius. Skvělí byli i herci. Zřejmě díky britskému vedení odpadla tradiční asijská afektovanost až uřvanost a film měl vše co měl mít na těch správných místech... Děj je prostě perfektní, nenudí ani minutu. O to více mne zklamal konec a říkal jsem si - to nebude jen tak! A také nebylo! :-). Tohle zkrátka a dobře dělal někdo kdo věděl co chce natočit a sakra se mu to povedlo! Až to dokoukáte a půjdete se před spaním umít a pustíte si teplou vodu do vany, určitě si vzpomenete na Oscara i Mai a jejich radost z ,,1+kk'' ve které by jste nestrávili ani minutu. Doporučuji vidět! 5 klíčů. * * * * *

• 26.10.2017  21:41
    Štvanci (1979)

Klasika ve stylu konce sedmdesátek. Zde potěší lepší herecké obsazení zejména Quinn v roli pastýře a McDowell v roli švihlého esesáka. Svým způsobem se mi líbí když jsou Němci a zejména zástupci gestapa či SS ke svým obětem na oko přátelští, žertují s nimi, jsou plní pochopení k jejich často smyšleným historkám aby pak jako kobra prudce zaútočili řevem, úderem apod... Dokonalý a nepřekonatelný v tomto ohledu byl Waltz v Hanebných panchartech ve scéně kdy jedl štrůdl... Malcolm tady místy přestával být uvěřitelný a z elitního esesáka se stával pošuk něco na způsob role tankisty, kterou Sutherland hrál v Kellyho hrdinech. A slipy se svastikou mi připomněly Helgu s jejím spodním prádelkem z Haló Haló, také vydatně vyzdobeným nacistickými symboly... :-). Příběh o převodu vědce a jeho rodiny odbojovou skupinou přes Pyreneje mohl být udělán asi věrohodněji. Ano tudy se prchalo a utekl tudy z okupované Francie i náš stíhač František Fajtl o čemž napsal nesmrtelnou knihu Sestřelen.. Řada věcí byla ve filmu nesmyslných. Nejhorší bylo když německá technika ať už šlo o železniční vagóny či nákladní auto vojenské posádky po malém pokropení ze samopalu začala okamžitě vybuchovat v ohnivých chuchvalcích. Při přepadení vlaku jeden samopalník takhle zlikvidoval celý vlak... Stejně tak útok na hraniční přechod... no darmo mluvit. Prostě je to poplatné době, na čtyři hvězdy to nemá a na pět už vůbec ne jak někdo ohodnotil... Přesto to nebylo vyloženě špatné a za nejsilnější moment jsem asi považoval noční loučení se spící rodinou v chatce... Dávám tedy tři naběračky guláše. * * *

• 21.10.2017  00:08
    Zona hostil (2017)

,, Tady se toho moc neděje..dokud se něco nezačně dít! '' ------ Tak už nám i Španěláci přispěli svojí trochou do mlýna a teď nemyslím jejich účast v ISAF, ale tento film. Filmečky od zemí, které mají v Afghánu na misích své vojáky se nám pěkně rozrůstají a já jsem tomu rád. Je to pochopitelné, každý válečný konflikt láká filmaře ke zpracování a jsem si jist, že těchto filmů ještě přibude. Možná hned, možná až odtamtud odejde poslední zahraniční voják... S filmy o Vietnamu se také roztrhl pytel prakticky až po válce. Já tedy rovnou musím říct, že mne opět nemile překvapilo zdejší prachbídné hodnocení. Nechápu. Film parádně odsejpal, byl napínavý a kdo má rád ty velké sekačky na trávu s rotory, opravdu si přijde na své více než bohatě... Uvidí tu Eurocopter Super Puma, nezaměnitelný vzdušný náklaďák CH-47 Chinook, zabijácký Erocopter Tiger... Prostě lahoda. Film je hodně akční a většinu děje se v něm bojuje. Odvrátím li i já hlavní údiv nad tím, proč se velení kvůli jedné mašině rozhodlo riskovat tolik životů, pak mne tam vadily vlastně jen dvě věci. Jednou z nich byly houfové útoky Afghánců, myslím, že ten sniper by si je dával už když stáli v řadě na skále... A druhou věcí byli zranění Amíci. Nevím jestli to byl záměr udělat z nich blbce, ale jakmile se probrali natolik aby mohli zase dejchat a koukat ihned se začali bavit o ženských.... No já mít do hrudníku zabodlé brčko abych se neudusil, tak bych asi myslel na něco jiného než na pusu od ošetřovatelky z Medevacu. Celkem bych to shrnul na 3,5 hvězdy. Ale Španělé mi udělali slušnou radost a taky chci reagovat na některá jednohvězdičková nebo dvojhvězdičková hodnocení zde... Takže dávám za 4 sundané vrtulové listy z rotoru ! * * * *

• 20.10.2017  21:22
    Prázdniny s duchem (TV film) (2001)

Na bookletu to vypadalo snesitelně, ale i když nepotřebuji mít pokaždé animace jak od Pixaru, tady to bylo ať už z hlediska kresby tak z hlediska animace dost strašidelné... Aby toho nebylo málo, syntetyzátorová ,,strašidelná'' hudba byla příšerně elektronická a umělá. A aby toho nebylo úplně málo, dorazil to tentokrát celé český dabing. Dvojčata daboval jakýsi dospělý, kterého těsně před dabováním vykastrovali, psa zase daboval kdosi s hlubokým hlasem, který se místo štěkání, které zvládne imitovat i pětileté dítě zmohl na neustálé a otravné muf muf... Jediné pozitivum vidím v tom, že pohádka je o strašidle což je tak trochu mezi pohádkami vyjímka. Přeci jen je to určeno těm malým, kterým vysvětlujeme že strašidla nejsou a které od určitého věku učíme spát v jejich postýlkách a aby se nebáli. Pouštět jim tedy film o strašidle se může zdát jako hloupost i když jde o pohádku. Jak jsem ale sledoval potomstvo, právě to, že to bylo trochu strašidelné a zároveň pohádka drželo jejich pozornost na max. Ale bát se u toho ani po tom vážně nebudou ani ti nejmenší. Za mně tedy minimum co šlo dát. *

• 19.10.2017  12:18
    Svět nelétavých ptáků (TV film) (2016)

Zajímavý dokument o ptácích, kteří se v rámci evoluce rozhodli křídel nepoužívat. V dokumentu se seznámíme se pštrosí rodinkou a podíváme za ptáky Kiwi až na Nový Zéland. Nemožnost užívání křídel příroda ptákům kompenzovala často velkou robustností a velkým množstvím potomků, protože úmrtnost ptáčat u těchto druhů je opravdu vysoká. zatímco kiwi musí člověk chránit, protože jsou decimováni druhy člověkem do přírody zavlečenými, pštrosí generace dál zdárně pokračují v plných stavech aniž by jim k tomu křídla nějak výrazněji chyběla... Němcům se podařilo tento dokument natočit ve standardech BBC a opravdu dobře se na něj koukalo. jen tam chyběla nějaká pěknější hudba a proto nedám za plnou sazbu. * * * *

• 19.10.2017  12:09

Po - La Tortue Rouge - je tohle další ártový animák, který jsem měl v poslední době možnost vidět. Rovnou říkám, že to není nic pro nejmenší, protože na ty malé může ke konci působit velice smutně což jsem si bohužel ověřil na vlastním potomstvu. Na rozdíl od Dreamworks, Disneyho studií atd. je kresba velice strohá, spíše obrysová. Vše je v pastelových barvách a na leckoho to může působit chudě. Pokud tomu ale dáte chvilku, uvědomíte si právě tu vizuální geniálnost. Je snadné vyrendrovat sluneční paprsky na zamrzlém ledoborci v tisící barvách, udělejte to ale s 5 barvami a to tak, aby to vypadalo věrohodně! Tvůrcům Až na severní pól se to perfektně povedlo a třeba např. znázornění sněžné vichřice bylo přímo dokonalé. Příběh samotný je cele popsán v obsahu od Artcamu a není tedy třeba k němu moc co dodat. Jak Saša uspěje tam na severu a zda nalezne stopy po expedici svého nezvěstného dědečka si už musíte zjistit sami ! Vy, co jste četli knihy Amundsena, Běhounka případně slyšeli o expedici Čecha Karla Němce :-) vy by jste to měli vidět určitě! * * * *

• 18.10.2017  16:24
    Zločinec (2008)

Vězeňské drama, to je samostatný žánr napínavých dramat. A já je mám moc rád. Ačkoliv by nápravné tařízení ať už je kdekoliv na světě, mělo být místem, kde se člověk napraví, kde dojde k pokání, opak je často pravdou. A u amerických kriminálů to platí dvojnásob. Když vás soud odsoudí, stanete se po vstupním přijímači číslem a všem je jedno, že tam vlastně nepatříte, protože od toho ,,nejhodnějšího'' grázla Vás pořád dělí z hlediska vaší viny světelné roky. Jenže tam zkrátka nejde vejít, schoulit se a nějak tu nepřízeň osudu přečkat a přetrpět. Tam se musíte zařadit. Dostat se do nějaké grupy co vás možná někdy ochrání. Nic ale není zadarmo a tak už jen samo přidružení ke skupině sebou nese nutnost udělat protislužbu, ukázat loajalitu a věrnost. A to je problém, protože taková vyjádření loajality jsou v očích lidí mimo tu džungli v kriminálech porušení zákona a další roky natvrdo. Nikoho nezajímá, že sami nepřežijete a museli jste to či ono udělat... A zkuste něco říct. Sejme vás vaše vlastní banda za to, že zpíváte... A tak vám bobtnají roky vazby, venku se vám hroutí vztahy a vy nevíte jak z toho kruhu ven. To je přesně příběh našeho hrdiny. Dost reálný příběh. Nejsou to však jen vrahouni z řad vašich spoluvěznů. Může si na vás zasednout i šéf dozorců a to je pak opravdu to pravé peklo. Naštěstích najde náš hrdina ve vězení vlivného zastánce díky němuž se situace ve věznici radikalně změní ! Škoda toho konce, nevěřil jsem ani tomu tomu načasování. Nechat hrdinu v hnoji, dal bych pátou hvězdu. Sic jsem mu fandil, ale s termínem svatby po tom všem mne nakrkli...Jakoby scénář v posledních pár větách dopsala Rosamunde Pilcher... I tak je to za 4 rány ze špuntovky ! * * * *

• 18.10.2017  15:09

Neskutečná věc! Včera jsem viděl záznam celého koncertu a srdce mi zaplesalo. Jeff koncert proložil nejen starými kusy z roku 1976 z alb jako A New World Record (Telephone Lyne a Livin Thing), ale dal tam i pár věcí z jeho tehdy nového alba Zoom jako třeba Moment in Paradise atd... U Jeffa je jedno jaký rok je. Jeho rukopis poznáte spolehlivě a i když je George Harrison už nějaký ten pátek po své fyzické smrti (protože jinak je pro mně nesmrtelný ), slyším jej tam v kytarových motivech také. Spojení elektronické syntetické hudby se smyčcovými nástroji funguje stále skvostně a geniálně. Jeff si na vystoupení vzal vokalistku jménem Roseanne Vela, nádhernou zrzavou veveřici s dlouhými vlnitými vlasy, nádherným pasem a jemňounkým hlasem a já se přistihl, že když se tam tam v rytmech nesmrtelných hitů ladně vlnila, že ani tak nesleduji frontmana s černými brýlemi na očích, ale ji. A snad se mi to zdálo, ale kameraman měl zřejmě stejný problém... Krása. Škoda, že jsem to a teď myslím celé! :-) - neviděl na živo! Skvěle to po jedné písni zhodnotil jakýsi fanoušek, který z publika zavolal směrem k pódiu: ,, We love you Jeff! '' * * * * *

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93