Big Bear

Milovník filmů - válečných zejména

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92
    • 21.10.2017  00:08
    Zona hostil (2017)

,, Tady se toho moc neděje..dokud se něco nezačně dít! '' ------ Tak už nám i Španěláci přispěli svojí trochou do mlýna a teď nemyslím jejich účast v ISAF, ale tento film. Filmečky od zemí, které mají v Afghánu na misích své vojáky se nám pěkně rozrůstají a já jsem tomu rád. Je to pochopitelné, každý válečný konflikt láká filmaře ke zpracování a jsem si jist, že těchto filmů ještě přibude. Možná hned, možná až odtamtud odejde poslední zahraniční voják... S filmy o Vietnamu se také roztrhl pytel prakticky až po válce. Já tedy rovnou musím říct, že mne opět nemile překvapilo zdejší prachbídné hodnocení. Nechápu. Film parádně odsejpal, byl napínavý a kdo má rád ty velké sekačky na trávu s rotory, opravdu si přijde na své více než bohatě... Uvidí tu Eurocopter Super Puma, nezaměnitelný vzdušný náklaďák CH-47 Chinook, zabijácký Erocopter Tiger... Prostě lahoda. Film je hodně akční a většinu děje se v něm bojuje. Odvrátím li i já hlavní údiv nad tím, proč se velení kvůli jedné mašině rozhodlo riskovat tolik životů, pak mne tam vadily vlastně jen dvě věci. Jednou z nich byly houfové útoky Afghánců, myslím, že ten sniper by si je dával už když stáli v řadě na skále... A druhou věcí byli zranění Amíci. Nevím jestli to byl záměr udělat z nich blbce, ale jakmile se probrali natolik aby mohli zase dejchat a koukat ihned se začali bavit o ženských.... No já mít do hrudníku zabodlé brčko abych se neudusil, tak bych asi myslel na něco jiného než na pusu od ošetřovatelky z Medevacu. Celkem bych to shrnul na 3,5 hvězdy. Ale Španělé mi udělali slušnou radost a taky chci reagovat na některá jednohvězdičková nebo dvojhvězdičková hodnocení zde... Takže dávám za 4 sundané vrtulové listy z rotoru ! * * * *

• 20.10.2017  21:22
    Prázdniny s duchem (TV film) (2001)

Na bookletu to vypadalo snesitelně, ale i když nepotřebuji mít pokaždé animace jak od Pixaru, tady to bylo ať už z hlediska kresby tak z hlediska animace dost strašidelné... Aby toho nebylo málo, syntetyzátorová ,,strašidelná'' hudba byla příšerně elektronická a umělá. A aby toho nebylo úplně málo, dorazil to tentokrát celé český dabing. Dvojčata daboval jakýsi dospělý, kterého těsně před dabováním vykastrovali, psa zase daboval kdosi s hlubokým hlasem, který se místo štěkání, které zvládne imitovat i pětileté dítě zmohl na neustálé a otravné muf muf... Jediné pozitivum vidím v tom, že pohádka je o strašidle což je tak trochu mezi pohádkami vyjímka. Přeci jen je to určeno těm malým, kterým vysvětlujeme že strašidla nejsou a které od určitého věku učíme spát v jejich postýlkách a aby se nebáli. Pouštět jim tedy film o strašidle se může zdát jako hloupost i když jde o pohádku. Jak jsem ale sledoval potomstvo, právě to, že to bylo trochu strašidelné a zároveň pohádka drželo jejich pozornost na max. Ale bát se u toho ani po tom vážně nebudou ani ti nejmenší. Za mně tedy minimum co šlo dát. *

• 19.10.2017  12:18
    Svět nelétavých ptáků (TV film) (2016)

Zajímavý dokument o ptácích, kteří se v rámci evoluce rozhodli křídel nepoužívat. V dokumentu se seznámíme se pštrosí rodinkou a podíváme za ptáky Kiwi až na Nový Zéland. Nemožnost užívání křídel příroda ptákům kompenzovala často velkou robustností a velkým množstvím potomků, protože úmrtnost ptáčat u těchto druhů je opravdu vysoká. zatímco kiwi musí člověk chránit, protože jsou decimováni druhy člověkem do přírody zavlečenými, pštrosí generace dál zdárně pokračují v plných stavech aniž by jim k tomu křídla nějak výrazněji chyběla... Němcům se podařilo tento dokument natočit ve standardech BBC a opravdu dobře se na něj koukalo. jen tam chyběla nějaká pěknější hudba a proto nedám za plnou sazbu. * * * *

• 19.10.2017  12:09

Po - La Tortue Rouge - je tohle další ártový animák, který jsem měl v poslední době možnost vidět. Rovnou říkám, že to není nic pro nejmenší, protože na ty malé může ke konci působit velice smutně což jsem si bohužel ověřil na vlastním potomstvu. Na rozdíl od Dreamworks, Disneyho studií atd. je kresba velice strohá, spíše obrysová. Vše je v pastelových barvách a na leckoho to může působit chudě. Pokud tomu ale dáte chvilku, uvědomíte si právě tu vizuální geniálnost. Je snadné vyrendrovat sluneční paprsky na zamrzlém ledoborci v tisící barvách, udělejte to ale s 5 barvami a to tak, aby to vypadalo věrohodně! Tvůrcům Až na severní pól se to perfektně povedlo a třeba např. znázornění sněžné vichřice bylo přímo dokonalé. Příběh samotný je cele popsán v obsahu od Artcamu a není tedy třeba k němu moc co dodat. Jak Saša uspěje tam na severu a zda nalezne stopy po expedici svého nezvěstného dědečka si už musíte zjistit sami ! Vy, co jste četli knihy Amundsena, Běhounka případně slyšeli o expedici Čecha Karla Němce :-) vy by jste to měli vidět určitě! * * * *

• 18.10.2017  16:24
    Zločinec (2008)

Vězeňské drama, to je samostatný žánr napínavých dramat. A já je mám moc rád. Ačkoliv by nápravné tařízení ať už je kdekoliv na světě, mělo být místem, kde se člověk napraví, kde dojde k pokání, opak je často pravdou. A u amerických kriminálů to platí dvojnásob. Když vás soud odsoudí, stanete se po vstupním přijímači číslem a všem je jedno, že tam vlastně nepatříte, protože od toho ,,nejhodnějšího'' grázla Vás pořád dělí z hlediska vaší viny světelné roky. Jenže tam zkrátka nejde vejít, schoulit se a nějak tu nepřízeň osudu přečkat a přetrpět. Tam se musíte zařadit. Dostat se do nějaké grupy co vás možná někdy ochrání. Nic ale není zadarmo a tak už jen samo přidružení ke skupině sebou nese nutnost udělat protislužbu, ukázat loajalitu a věrnost. A to je problém, protože taková vyjádření loajality jsou v očích lidí mimo tu džungli v kriminálech porušení zákona a další roky natvrdo. Nikoho nezajímá, že sami nepřežijete a museli jste to či ono udělat... A zkuste něco říct. Sejme vás vaše vlastní banda za to, že zpíváte... A tak vám bobtnají roky vazby, venku se vám hroutí vztahy a vy nevíte jak z toho kruhu ven. To je přesně příběh našeho hrdiny. Dost reálný příběh. Nejsou to však jen vrahouni z řad vašich spoluvěznů. Může si na vás zasednout i šéf dozorců a to je pak opravdu to pravé peklo. Naštěstích najde náš hrdina ve vězení vlivného zastánce díky němuž se situace ve věznici radikalně změní ! Škoda toho konce, nevěřil jsem ani tomu tomu načasování. Nechat hrdinu v hnoji, dal bych pátou hvězdu. Sic jsem mu fandil, ale s termínem svatby po tom všem mne nakrkli...Jakoby scénář v posledních pár větách dopsala Rosamunde Pilcher... I tak je to za 4 rány ze špuntovky ! * * * *

• 18.10.2017  15:09

Neskutečná věc! Včera jsem viděl záznam celého koncertu a srdce mi zaplesalo. Jeff koncert proložil nejen starými kusy z roku 1976 z alb jako A New World Record (Telephone Lyne a Livin Thing), ale dal tam i pár věcí z jeho tehdy nového alba Zoom jako třeba Moment in Paradise atd... U Jeffa je jedno jaký rok je. Jeho rukopis poznáte spolehlivě a i když je George Harrison už nějaký ten pátek po své fyzické smrti (protože jinak je pro mně nesmrtelný ), slyším jej tam v kytarových motivech také. Spojení elektronické syntetické hudby se smyčcovými nástroji funguje stále skvostně a geniálně. Jeff si na vystoupení vzal vokalistku jménem Roseanne Vela, nádhernou zrzavou veveřici s dlouhými vlnitými vlasy, nádherným pasem a jemňounkým hlasem a já se přistihl, že když se tam tam v rytmech nesmrtelných hitů ladně vlnila, že ani tak nesleduji frontmana s černými brýlemi na očích, ale ji. A snad se mi to zdálo, ale kameraman měl zřejmě stejný problém... Krása. Škoda, že jsem to a teď myslím celé! :-) - neviděl na živo! Skvěle to po jedné písni zhodnotil jakýsi fanoušek, který z publika zavolal směrem k pódiu: ,, We love you Jeff! '' * * * * *

• 17.10.2017  08:41
    Bába z ledu (2017)

Sláma si libuje ve vztahových sociálních dramatech a nejinak je tomu i v tomto filmu. Nový a Kronerová tu podali parádní herecké výkony a zejména u Nového jsem rád, že na podzim jeho hereckého života dostal takovou pěknou roli. Sám příběh je celkem jednoduchý. Vdova využívána svými dvěma syny a jejich rodinami (však si je ale tak sama také vychovala) se náhodně zamiluje. Nový partner je pro rodinu šokem, protože najednou je tu někdo další, komu se matka věnuje a přizpůsobuje. Není to jen ale sám vetřelec v jejich rodném domě (často navíc se svou partou otužilců), je to zejména změna letitých návyků jejich matky, která s novým partnerem poznává, že žít se dá i jinak, než postupně chřadnout ve starém domě u nekonečného vaření společných rodinných obědů a večeří. Oba bratři s rodinami totiž na nich až sobecky lpí. Bróňa má však pozitivní vliv nejen na Hanu, ale i na jejího vnuka Ivánka, který je ve škole šikanován. Když už se zdá, že by Hana na sklonku života v náručí Bróni mohla najít onen pověstný klidný přístav, zjistí, že její partner z nějakého nepochopitelného důvodu tají svoji minulost a rozhodne se ono tajemství odhalit.... - Já pořádně nevím jaké z tohoto filmu mít pocity. Na jednu stranu zde všichni hráli parádně. Synové byli krapet co se týče rolí schematičtější, ale jak Neužil tak Daniel jsou vynikající a stejně tak Vilhelmová, které role vyšinutých manželek sice jdou výborně (hned mne napadla teorie Tygra), ale chtělo by už změnu! Neznat Slámovu tvorbu, asi bych v celém filmu hledal kalkul. Brnkání na art-festivalovou strunu, políčená železa na nějakého toho lva. Sláma má rád ulítlé lidi a ulítlé komunity a tento film z jeho tvorby nijak nevybočuje. Je natočen řemeslně zručně, scény z mrazivých vod Labe spolehlivě rozcvakají zuby i do larisy zachumlaného diváka, který si i tak dojde pro hrnek teplého čaje. Smekám před paní Krónerovou i Novým. Co bych vypustil jsou ony intimní momenty zamilovaného páru. Nic proti sexu před sedmdesátkou když je chuť, ale proč se na to koukat... ehm.. Já to hřejivost a lásku z filmu cítil i bez explicitních scén, tak proč? Krom toho bych vytkl nulové napětí. Ačkoliv prakticky celá rodina Hany je dost šáhlá a o vypjaté momenty není nouze, na mne z toho celého padl jen jakýsi smutek... nevím jestli to byl záměr. vnitřně mi ale cosi říká, že na 4 hvězdy by to nemělo i kdyby ústřední pár svými tempy rozrážel slabý led na hladině... Tři vejce. * * *

• 16.10.2017  09:32

Tahle role Neesonovi sedla jako ušitá. Mám ho zkrátka raději jako rozervaného samotáře co spíše přemýšlí, než střílí a dokonce sem tam i dostane nakládačku než když hledajíc unesenou dceru láme vazy únosců kus co dvě minuty příběhu... Celkem mne zaujalo, že ač točeno 2014, je film protkán narážkami na dnes už zapomutou ,,hrozbu'' Y2K. Scénář byl asi staršího data... Trochu jsem nepochopil proč jako ač bejvalej polda a tedy stále na straně zákona se rozhodl pomoci drogovému bossovi a už vůbec jsem nepochopil postavu TJ... Asi bylo třeba z rasových důvodů v rámci korektnosti (Amíci jsou v tomhle mnohem dál než zblblá Evropa, tam byla ostuda bejt bílej již před 20 lety) přidat do filmu menšinu. Ať by byla postava barvy pleti černé, zelené, modré či oranžové, absolutně mi do thrilleru nesedla a celé to shazovala. Jinat to bylo zajímavé, napínavé a bavilo to! Ale je pravdou, že filmů s touto tématikou je hafo a nejde o nijak originální počin. A co bych určitě vynechal bylo notorikovo dvanáctero a s tím spjaté nepříjemné pauzy obrazu. Dávám ale i tak za 4 pytle. * * * *

• 11.10.2017  11:59

Vcelku zajímavý počin tihle Zloději a samotný námět byl velice originální! Možná v rukách někoho zručnějšího z toho mohl být solidní thriller ve stylu severských drama, ale nebyl. Ačkoliv děj je mnohdy velmi vyhrocený, nějak výrazněji to s vámi necloumá. Je to škoda. Oba hledači mi přišli typově fajn, jednoznačně však vedl Pavel Liška a Jenovéfa Boková. Pavel Liška zde nehraje svého klasického v řeči zadrhávajícího Joudu jak jej většinou známe, ale kluka tvrdě protřelého životem, který je pro svůj prospěch schopen okamžitě pozapomenout na přátelství či vděk. Uznávám ale, že to nečinil primárně kvůli sobě, ale aby zajistil rodinu. To jej samozřejmě neomlouvá, ale zároveň to z něj dělá spíše nemorálního jedince než vyloženého všehoschopného grázla. Já na rozdíl od jiných zde do ,,prostorů'' kopat nechodil, jen jednou jsem kdesi na jihu po dešti procházel pole a hledali jsme také ta krásně zelená rozstříknutá sklíčka .-). A znám lidi co našli i pěkně velké kousky jen tak na procházce. Samozřejmě se musí koukat pod nohy! :-) Takže neovlivněn vzpomínkami na dolování s neustálým strachem, že zaslechnu diesel Defenderu od VP hodnotím film s čistou hlavou. Za originalitu trochu přitlačím, ale za ten závěrečný souboj by to bylo skoro jen na dva vltavíny. Dám ale tři, atmoška byla super. * * *

• 11.10.2017  11:42
    Rodinka (2010)

Tragické. Viděl jsem jeden z dílů v době, kdy sleduji Takovou moderní rodinku (což je americký seroš na stejné téma). Oboje točené skoro ve stejné době byť americká Rodinka díky úspěšnosti má už šestou řadu. A oboje také řeší symbiózu členů jedné rodiny, generační střety, genderové vztahy atd... Tedy hromada témat ke vtipnému zpracování každodenních situací. Bohužel ta česká Rodinka je jedno velké zoufalství. Herecky je to obsazeno velkoryse, ale ten scénář! Nuda, trapnosti.. zkrátka nic moc. *

• 10.10.2017  09:36
    Lidé z manéže (TV seriál) (2003)

Stejně jako mnoho jiných řemesel, zaniká i cirkusařina. Zatímco ještě na začátku století slon, lev či velbloud vzbuzoval u diváků úžas (natož pokud prováděl secvičené kousky), doba šla dál. Tehdy kromě knih a snad nějaké té ZOO byla možnost vidět nějaké to cizokrajné zvíře jedině tam... Ale cirkus jsou i akrobaté, klauni, sladkosti... Většina cirkusů alespoň co se našich týče nepřežila předválečnou krizi. Muselo být hrozné, vybíjet milovaná zvířata či je dávat na jatka. Obzvláště pokud s nimi člověk roky cvičil, něco uměla a žila s cirkusem. Nezmizela jen zvířata, ale i lidé z maringotek. Jen málokoho dnes napadne, že v těch třicátých letech věděli lidé co je opravdový hlad... Vždyť třicátá léta, to je Oldřich Nový, to je pan továrník, sportovní kabriolety, Adina Mandlová, koupálko na Barrandově... Kdepak. To byla drsná doba. Cirkusy to pak měly těžké za války i po ní, zejména ty u nás, když se moci chytil bolševik. Dokument mapuje jednotlivé cirkusácké rody a na člověka docela padne sentiment, když vidí všechny ty kočovné umělce, kteří táhly se svými maringotkami tehdejší Evropou... Točeno to bylo v roce 2004, docela by asi bylo zajímavé doplnit jak je to s cirkusy dnes. Dle mého názoru to řemeslo dělají už jen jejich skalní příznivci. Poslední dinosauři svého druhu. * * *

• 9.10.2017  22:19

Neskutečná záležitost. Opravdu umělecké dílo s dechberoucí hudbou. Toto ještě budu dlouho vstřebávat. Děkuji společnosti Aerofilms za milé pozvání na předpremiéru (do kina OKO). Díky drobnému zmatku na začátku promítání jsme měli možnost zakusit originál verzi s titulky namluvenou R. Redfordem, nám však byla určena verze s cz dabinkem Ivana Trojana a tak od Galapág se už jelo pěkně česky. Zprvu bylo těžké se přeladit a Trojan svým zpěvavým hlasem ostře až nepřirozeně kontrastoval s hlubokým hlasem Redforda, divák si ale rychle zvykl. Jako by jste z Leonarda Cohena přeskočili na Michala Davida (nic proti Trojanovi, kterého si velice vážím!) :-). Ale jelikož film obsahuje i celou řadu vtipných momentů a žádnou krev (ano tentokráte žádný z predátorů téměř neuspěl - vyjma užovek ) je verze s Trojanem vhodná i pro rodiny s dětmi, zatínco Redford je taková vážnější podoba dokumentu byť samozřejmě jen co se komentování týče, protože film je samozřejmě stejný. Kdo však čeká pravou přírodopisnou klasiku ve stylu jakému je dospělý divák uvyklý, tedy že sleduje jeden konkrétní druh často od narození až do jeho smrti ať už ve spárech či čelistech predátora nebo přirozené, může být zklamán. Dokument totiž přeletuje z druhu na druh z kontinentu na kontinent a u každého se zdrží spíše jen malý moment aniž by se déle zaměřoval např. na vývoj a dospívání mláďat. Připomíná tak lehce naši Aldabru, ale na rozdíl od ní se nedrží jen jednoho ostrova. S BBC procestujeme celý svět od ledu Antarktidy, tropických deštných pralesů po subsaharskou Afriku. Štáb prý navštívil při natáčení přes 20 zemí! Nebojte se však, že ty kratičké návštěvy u jednotlivých tvorů budou nudné. Budete fascinováni. Opravdu jsem nechápal jak něco tvůrci filmu vůbec dokázali natočit. Třeba u boje včel s kolibříkem a spících vorvaňů jsem si všiml, že nejen já v kině kroutím užasle hlavou. Záběry na vzácné opice žijící vysoko ve skalách se podařilo natočit jen díky dronům! Klobouk dolů před těmi všemi co se na filmu podíleli. Naše Země je skutečně jedinečná! Věřící člověk by řekl, že tento zachycený jedinečný den na naší planetě je vlastně pocta Bohu a jeho díle, ti ostatní pak, že je to obrovská pocta kráse, různorodosti a jedinečnosti přírody a života. Ano, mohl to být skvělý dokument v nejvyšším standardu Sira D. Atteborougha, ale BBC se rozhodla přinést ten úžas, to okouzlení a úctu do každé rodiny. Souhlasím s místními kritiky, přírodopisných pořadů jsou plné Tv programy a kanály satelitů či kabelovek a právě proto myslím, že tento trošičku jiný formát než jsme u BBC zvyklí (avšak v plném standardu!), byla výborná volba! Kdyby to šlo, dám šestou hvězdu. * * * * *

• 6.10.2017  15:18
    Durak (2014)

Velitel policie: ,, Chtěl bych tě zavřít, ale ty bys mě podplatil. Já jsem Rus, nemůžu to nevzít... '' :-) --- To je vše vystihující výpověď přímo z filmu !!!! ------ Durak je hodně drsná sonda o tom jak to může a nejspíše i vypadá v některých městech bývalého Sojuzu. Tragicky zastaralý neudržovaný domovní a bytový fond s infrastrukturou taktéž v tragickém stavu, naprostá absence morálky u vrcholných představitelů vedení města s nechuťí cokoliv řešit. Vlastně k jednomu by chuť byla a to jak si co nejlépe rozebrat finanční příspěvky od státu na novou výstavbu případně ještě něco urvat, nejlépe vše i z fondu oprav. Rekonstrukce 40 let starých domů se pak nějak odbyde. Mužik stejně prd pozná a navíc je zvyklej žít skromně. Místo statického zajištění hroutící se budovy se vymaluje několik domovních chodeb, zfalšují se (za úplatu) revizní zprávy z kontrol a jede se dál. V tomto případě však už nešlo tutlat. Ono když hodíte lahev od piva z horní střechy budovy kolmo podél stěny domu a flaška dopadne 3 metry od paty domu, je něco blbě. Něco dost, protože to znamená, že barák je dost nakloněný na jednu stranu... Naprosto depresívní film. Nechtěl bych žít v Rusku. Občas nám může připadat, že vedeme marný boj s byrokracií a úřady u nás, nebo boj za nějaké zlepšení čehosi... Každý kdo má z toho depresi ať si pustí Duraka. Uvidíte, že ještě budete rádi jak jsme na tom u nás ! Tohle je za 5 zfalšovaných posudků, bez debaty! * * * * *

• 6.10.2017  11:43
    Pasažéři (2016)

Hezké. A celkem originální námět což se v dnešní době vykrádání starších kousků celkem cení. Pihatá Katniss se nám pravda krapet zakulatila (někde to je fajn, jinde by nemuselo :), ale roli spisovatelky Aurory zahrála velmi pěkně. Sedl mi i Chris Pratt v roli nešťastníka, který musel řešit problém a vyřešil ho celkem geniálně. A super byl i M. Sheen v roli Arthura. Prostředí obří transportní lodi, vezoucí lidstvo k další doposud nezplundrované nezalidněné planetě Homestad II bylo vymyšleno a znázorněno také solidně, jediné co bych filmu vytkl je, že na mně nepůsobil ani akčně ani z hlediska emocí. V tomto ohledu to bylo dost bezbarvé... Prostě to mnou tak nějak prošlo. Rozhodně je to však nadprůměr a proto dávám za 4 uklízecí roboty. Kdo ví, třeba už generace dětí našich dětí takto poletí kamsi do hvězdných dálav. * * * *

• 5.10.2017  23:36

,,Chcete vědět víc?'' --- Ano. Dle hesla federálního zpravodajství jsem chtěl vědět víc. První Pěchota mne okouzlila a tak mám pro tenhle žánr válečné sci-fi slabost. Na rozdíl od předchůdců, tento díl již není hraný a je celý animovaný. Na rok 2017 mi však zejména některé animace postav přišly místy horší, přiznávám ale - že byly momenty, kdy jsem naopak zase žasl nad detailností tváří či třeba ženských vlasů ve větru... Nejspíše to je však tak, že mi to vadilo hlavně ze začátku a pak už jsem si nějak zvykl. Mars byl udělaný dobře i hmyzáci. Po Marsu neběhal žádný nový druh a tak jsme tam měli klasiku s klepety a berušky jež zadečky vystřelují plasmu... Hvězdná pěchota ale s výstrojí notně pokročila a tak chlapce a holky z řad domobrany Marťanů chrání slušné brnění vylepšené o trysky a umožňující vzdušný výsadek z výsadkových lodí, nebo naopak krátký let pro nástup do evakuačního stroje, který nemůže z nějakého důvodu přistát. Už v polověně filmu jsem se přistihl, že se nudím a trvalo to tak až do konce. kromě bojů na Marsu byla ve filmu ještě jedna politicko-špionážní zápletka, ale jak říkám, nějak mně to už nechytlo. Ačkoliv konec filmu byl celkem akční a zakončený solidním ohňostrojem, potěšila mne na konci spíše hudba. V poslední minutě je nám totiž puštěn a ústřední melodie Pěchoty od Basila Poledourise a ta je opravdu povedená. Koneckonců chytla mně už v tom roce 1997, kdy u vojenského letectva Federace jěště létala kapitánka Denise Richards... Dávám tedy za dvě atomovky, což není moc. * *

• 4.10.2017  08:50

,,Kdo si prdnul? '' ------ :-) Neskutečná věc. Lahoda! Lovci se vydají na lov hus a sběr husích vajec s dalšími členy skupiny do vzdáleného australského močálu. Během cesty, stavby kánoí z kůry stromů i lovem vypráví jeden z bratrů svému mladšímu bratrovi dávný příběh, který se odehrál ve starých časech. Prostřednictvím příběhu se jej snaží poučit o důsledcích zbrklosti a netrpělivosti jež mohou vést až k válce mezi kmeny. Nejsou to však lovci kdo příběh vypráví, ale je to hlas vypravěče, který vypráví příběh o lovcích jež si vypráví dávný příběh. Tím hlasem není hlas nikoho jiného než sympatického ,,Charlieho'' Davida Gulpilila jehož výslovnost i smích mám tak rád. Kdo viděl pár australáckých filmů, ví co a koho myslím. Je zajímavé, že zatímco potomkům trestanců odvlečených z Anglie do Austrálie rozumím jejich angličtinu méně, aboriginijská anglina je vpoho :-). Celý ten způsob vyprávění byl jednoduše kouzelný i ta jejich mytologie a pravda o zrození člověka a já si to moc užíval. Skvělí byli i herci, nejsympatičtější mi byl bělovousý Birrinbirrin , tlouštík a milovník medu. Ostatní ale byli také úžasní. Jsou to krásní lidé. Bylo úžasné pozorovat, že ač sedíc s holým pozadím v trávě, bosi - řeší skoro stejné osobní problémy jako my. Fascinující byl i obraz. Nejen kamera byla kouzelná a blízké záběry na hlavy herců, ale i fakt, že současnost byla znázorňována černo-bíle, zatímco vyprávěný příběh z dávných časů byl barevný... David Gulpilil své vyprávění stejně jako strom krásně rozkošatil a rozvětvil. A ano, měl pravdu když říkal, že se nás jistě bude zajímat a že se nám bude líbit. Tohle byla další australácká lahůdka a já dávám za 5 husích vajec. * * * * *

• 2.10.2017  13:54
    Viking (2016)

Nejsem zcela zběhlý v dějinách Ruska, Ukrajiny a prvních kontaktů tehdejších vládců se světem křesťanským. Myslím, si však, že film nijak nevybočil z mých hrubých znalostí dějin tohoto období. A hádat se o to, jestli Igor byl ve skutečnosti Jevgenij přenechám lepším znalcům. Těch se tu dle komentů našlo dost :-). Mohu tedy film hodnotit z čistě subjektivní stránky a musím uznat, že se moc líbil. Počátek středověku nemohl být temnější. Neustálé nájezdy kohokoliv, obětování starým dávným božstvům na obětištích, nemoci, hlad, neúroda... Asi nebylo snadné si tehdy žít ten svůj obyčejný život a ani velmožové to neměli jednoduché. Nevím kolik film stál, ale muselo to být hodně. Vše vypadá skvostně. Chalupy, hradiště, první města.... Jako vesmírný koráb s ufouny pak musela působit na místní kmeny válečná loď z Konstantinopole... Znovu se klaním římské civilizaci a jejímu odkazu i když počátky křesťanství nebyly také žádná pohádka. U řady záběrů jsem vůbec nechápal kameru jak to mohlo být točeno a pevně doufám, že to všechno byl podvrh na divákoci od zručného grafika, protože jinak ve filmu muselo zařvat několik desítek koní a stejně tak lidí... Vrcholem byly žoldáci Vikingové se svými Berserkry... brr.. Když do vašich bojujících řad vlítl zdrogovanej chlápek s vlčí kůží na hlavě s palicí v ruce, musel to asi být fakt mazec... Ne vždy jsem úplně chápal o co ve filmu jde, což mne trochu mrzelo. Vizuálně to však bylo naprosto dokonalé a od plného počtu hvězd to dělil jen krůček. Házím tedy z hradeb 5 zapálených kol a Rusům opět tleskám. * * * *

• 1.10.2017  10:05

Už jsem to asi zmínil i jinde. Moje babička tehdy na konci války mladé děvče - ošetřovala na Štiříně v rámci akce pana Přemysla Pittra ,,Zámky'' děti přeživší peklo vyhlazovacích táborů. Spojenci je nácházeli po celé okupované Evropě, hlavně v Polsku. Učila je znovu mluvit, jíst příborem, dávala jim lásku a něhu jako by byly její vlastní. Každá ošetřovatelka měla takto na starost skupinku dětí - chlaců i děvčat. Dětí těžce traumatizovaných jež přišly o vše a jež zažily nepředstavitelné nevyslovitelné věci. Dnes už jich žije jen pár. Žijí většinou v Izraeli, ale na mojí babičku nezapomněli. Jezdí za ní a za námi jako za vlastní rodinou (byť dnes mají své vnuky a dcery) ale pro ně a to už navždycky bude moje babička - maminka. Láskyplně jí tak oslovují byť jejich pravé maminky z Polska, Ukrajiny zmizely někde tam kde miliony dalších... Nezapomněli na ně, ale udělaly za tím tlustou čáru. Mojí babičkou jim začal nový život. Když jsem s nimi poprvé večeřel všiml jsem si, že každý má na předloktí vytetované číslo. Číslo, v které nacistické bestie změnili lidskou bytost, bližního svého... Dávno po válce u dobré večeře v útulném bytě s rodinou okolo mně opravdu v tu chvíli zamrazilo... Na chvilku jsem si musel představit dezorientované lidi zmožené hrozivou cestou, lidi vyháněné z dobytčáků, řev esesmanů, štěkot psů, srdceryvné ,,třídění'' a trhání rodin kdy jedna strana znamenala smrt hned a druhá pak až po vyčerpání hladem a upracováním... Pro většinu roztříděných pak už jen poslední cesta tam dolů po schodech ke ,,sprchám''... --- Nedivím se paní Lipstadové, že se s nácky nebaví. Nejsou hodni diskuse. Když je někdo magor, nebudu si s ním povídat nebo dokonce diskutovat o faktech, která jsou NEODDISKUTOVATELNÁ !!! Je dobře že nakonec Irving Lipstadovou sám zažaloval. Způsobil si tak sám svůj pád celou věc popírání holocaustu skvěle zviditelnil, nicméně považuji za šílené, že se 50 či dokonce 70 let po válce stále vedou diskuse zda holocaust byl. Kam se asi poděly ty miliony lidí? Děsím se skutečnosti, kdyby Irving vyhrál nebo až jednou nějaký jiný soudce nechá nějakého Irvinga vyhrát. Film se perfektně drží faktů a detailně popisuje celý proces. Vysvětluje rozdíly práva britského od amerického i ono nebezpečí, kdy soud se měl odehrávat v Londýně. Je tam perfektně vidět způsob boje špičkových právníků z teamu Lipstadové, kteří jak chirurgové aniž by umožnili Lipstedové do procesu vnášet osobní rovinu - vedli přesné řezy do nadutosti žalujícího, které nakonec Irvinga usvědčily z rasismu a ze záměrného pokřivování historických faktů. Tenhle film (stejně jako byl proces sám) je svým způsobem také hlasem všech těch umučených a zavraděných. Je další svící na oltáři pravdy, u kterého musíme neustále dbát aby to světlo nikdy vyhaslo. * * * * *

• 1.10.2017  00:14
    Spojenci (2016)

Jít do tohoto filmu je něco podobného jako jít do nákupu luxusního BMW. Nebudete zklamáni. Vše je tam jak má být v kvalitě, kterou očekáváte. Jediné co nemůžete čekat je nějaké extra překvapení, ale vy jste ho od tohoto konzervativního dokonalého BMW ani nečekali. A tak se mi podobně v tomto filmu dostalo všeho na co jsem měl chuť a co jsem očekával ve standardu více než vysokém. Pitt i Marion byli párem snů a oběma to v ohozech ze čtyřicátých let fakt seklo. Nejsem na kluky, ale Bradovi ta uniforma RAF seděla ještě více než ten tankovej mundůr ve Fury, i když na něm by slušel asi i pověšenej deštník.... Film měl dokonalý válečný feeling a já mu v tomto dávám za 1 už jen za to parádně zpracované letiště či noční nálety na Londýn. Trochu mi neštymovala ta noční akce ve Francii se zaparkovaným Lysanderem a výletem do basy, ale budiž... :-). Normálně to bylo přistát, vysadit agenta, vyndat náklad, nabrat agenta a to celou dobu se zapnutým motorem. Během pár minut už frrrr letoun perutě speciálních operací RAF s černým nátěrem už mizel zpátky k pobřeží... ---- Tenhle film si zařadím k Anglickému pacientovi a zde některými zmiňovanému Pokání. Nebylo to úplně full, ale i tak dávám za 5 přijatých depeší, protože ty 3 hvězdy co tu tomu někdo dává (něteří top uživatelé dokonce 1!) si film vážně nezaslouží! * * * * *

• 30.9.2017  21:40
    Nevesta (2017)

Tak po Mrtvé nevěstě Tima Burtona jsem dnes viděl Mrtvou nevěstu Svjatoslava Podgajevskijevového :-). Tohle je asi můj první ruský horor a nedopadlo to vůbec špatně. Celé se to odehrává v baráku, kde by jste se báli i ve dne natož v noci. To, že se to odehrávalo v Rusku tomu dodalo krapet exotičtější šmrnc protože západní horory jsou z hlediska nápadů i lokací na jedno brdo. Tady byl námět celkem originální. Je škoda toho konce, který mohl být krapet odladěnější ale i tak jsem spokojen. Herci byli vybráni dokonale a i když hlavní hrdinka připadala Verbalovi ,,mongoloidní'' mně tedy ne a perfektně vystihla skoro nevinnou dívku .-). Na horor jsem koukal sám doma a když film skončil, nahoře v patře se ozval divný zvuk a pes v poklidu mi ležící na klíně začal štěkat.. :-). Přiznávám, že mi nebylo úplně dobře. Nekecám. Dneska tedy asi spím s rozvícenými světly v celém domě (nebo možná u známých) a jestli se někde hejbne bílá záclona, určitě mně z toho klepne... Měl bych se raději držet svých válečných filmů! :-). Takže jak to shrnout. Začátek byl fascinující, zbytek filmu jsem byl v napětí a moc se mi líbilo to prostředí přes 200 let starého sídla v lesích. Jen se osobně divím účasti hodně malých dětských herců v tomto hororu a to i ve velmi vyhrocených a hrůzostrašných scénách... Halt Rusové jsou jinej odddíl :-) a co by v Evropě nebo USA neprošlo, tam není problém...,,Tak dětičky, teď se třeste jako že se bojíte a křičte, protože vás bude chvilku držet tahle zlá zpráchnivělá zombie za ručičky... jo vy se třesete a řvete opravdu? No tak super! Kamera jedeme!!!! :-). Maminko jestli ze začnou po natáčení zase počůrávat a křičet ze spaní tak jim řekněte ať zavřou oči, nedýchají a napočítají do tří, jo a tady máte kontakt na našeho psychologa, děkujeme!!! Jo a ta Nevěsta 2 platí, začínáme za týden, tak se budeme na ty vaše malé herce těšit!!!! '' Dávám za 4 fotografie mrtvých. * * * *

• 30.9.2017  19:40
    Brimstone (2016)

,,Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci'' ---- Sakra tohle byl mazec! Fakt to bylo skvělé! Nečekané a skvělé! Film co vás přitluče k zemi a drží vás tam celých 145 minut aniž by jste hlesli. Vůbec nechápu zdejší naprosto neodpovídající hodnocení. Dotyční jsou asi zvyklí na westerny ze šedesátek, kdy kapslíkové souboje nebrali konce a když už to někdo koupil a film byl v barvě, poznali jste spolehlivě, že jde o kečup od Heinze. Tohle bylo jiné. Syrové, drsné, nekompromisní a primitivní stejně jako Amerika těch let. Lid znal jen dřinu a kostel. Vzpěčovat se danému osudu bylo pro většinu lidí zhola nemožné. Pearce byl važně odporný a musím mu za jeho pastora zatleskat. Jak jsem tak četl komenty, někomu tu vadila ta drsnost, syrovost, mučednictví hlavní hrdinky... Jenže když si na vás v té době zasedl chlap a chtěl se pomstít, paradoxně proto, že vás miloval asi nebylo moc možností jak to řešit. V té době ještě ženské nesměly odmlouvat manželům jako dnes, natož neposlouchat či mít jiný názor... Ne že by se hned chodilo ke kováři, to byl myslím i na tu dobu už extrém, ale že manželé své neposlušné ženy občas srovnali do latě řemenem o tom jsem už něco četl. Každopádně už dloho jsem neviděl co se týče žánru western něco tak skvělého a vlastně už dlouho jsem žádnému filmu nebyl nucen dát za 5 hvězd. Tady je to po plném právu, fakt jsem si pošmákl ! 5 nábojů do winchesterky. * * * * *

• 30.9.2017  15:59

Přiznávám, že úplně nejsem příznivcem hororového žánru byť bych jím rád byl. Ale asi mám smůlu, těch solidnějších kousků jsem viděl jen pár a zbytek byl spíše srandovní... Tahle věc naštěstí patří k té lepší polovině byť ani ona se nedokázala zbavit zajetých klišé. Oceňuji origánlí námět s pitvou mladé dívky. Již jen to bude asi pro některé horor sám. Jenže samozřejmě ve filmu jde o něco jiného a tak když v noci policie přiveze neznámou do márnice pod ruce patologa Briana Coxe s tím, že je bezradná a výsledek pitvy musí znát hned ráno, začíná se nám ve filmu odehrávat zajímavá noc. Ono už jen to prostředí s lednicemi, kovovým stolkem s kanálkem na krev, bzučení zářivek... Nic pro neotrlé. Do toho se venku spolčí všechny živly a na okres se řítí smršť. A co čert nechce otce se synem dobře spadlý starý platan uvězní dole ve sklepě na pitevně otce se synem právě ve chvíli, kdy se jim pod skalpely začne objovavat něco moc nepěkného a podivného... Za mně tedy celkem spokojenost, ty náhody a všelijaké výpadky proudu mne sice lehce štvaly, naštěstí tam nikde neběhal bubák v prostěradle a nedal bu bubúúúú... Tři květy durmanu. * * *

• 30.9.2017  12:26

Chtěl jsem tomu dát šánci... Mám rád filmy z doby slavného Říma. Obdivuji tu civilizaci. A tak mám co jsem chtěl. Vidět Jackie Chana jako centuriona římské legie, to vám věřte nebo ne bude opravdu stačit vidět jednou za život. Hned na začátku filmu jsem si mylslel, že to bude taková ta asijská tuctovka s Chanem. Takové ty jak já říkám mlátičky, okopávačky, obskakovačky občas s komickým (čínským tedy nevtipným) momentem. Ten zde nastal hned při prvním při souboji, když Chan sáhl čínské Xeně na prsa... Pak se tam ale objevil Cusack (ne Ŕímany mu už nedávejte) se svojí legií a začalo si to hrát na vážnou strunu. Přátelství mezi národy, filozofování o míru.. Ble... Nakonec se do toho vloží echt záporňák Brody (ne tomu Římana už opravdu ale opravdu nedávejte!!!) a začnou zase ty okopávačky obsakovačky a bitky v čínském dříve hong-kongstém stylu. Závěrem všeho je velká bitva z níž kousky stály za vidění. Celý film je značně afektovaný, Číňané asi dlouho neudrží myšlenku a tak jak známe z čísnských filmů, řada momentů se nám často opakuje, zejména těch dojemných. Sám Chan pokud zrovna nebojuje nebo si nedrží nějakou tu krvácející ranku se kterou by každý z nás ostatních šel mrtev k zemi prakticky zbytek filmu brečí... Prostě děs. Římané mají na sobě nějaká zlatá brnění, meče značně futuristické, štíty z pancíře německých tanků a nějakou větší reálnost v tom nehledejte. Pravda Ŕím potřeboval hedvábí a s Čínou existovaly diplomatické a obchodní kontakty ale tohle celé bylo hodně ulítlé. Už jen fakt, že římský legionář používal krátký římský meč galium hlavně k bodání zpoza štítu zde byl zcela popřen a z každého pěšáka je tu šermíř jak ze šestnáctého století...Brody měl u šermu mečem v jednu chíli i ruku za zády :-) ! Dávám za dva práporky. * *

• 30.9.2017  00:44

Tak jsem konečně viděl ten tajemný uniklý dokument ČT, který ČT ,,zakázala'' vysílat a který už koluje v četných kopiích na ytb a úložištích. Onen zákaz je vcelku jednoduchý. Není to na příkaz shůry (tedy z vlády) od mocných spolupracovníků z ANo, kteří stále pracují Babiše. ČT jako veřejnoprávní televize by tímto dokumentem mohla ovlivnit blízké volby a proto jej hodlá odvysílat až po volbách aby z tohoto nebyla nařčena. Otázkou zůstává zda veřejnoprávní Tv když už natočí pořad o zjevném darebáctví někoho - by jej neměla zveřejnit právě před volbami, aby si národ mohl udělat sám názor. Po zvolení dotyčného darebáka už totiž může být na takovéto ,,dokumenty'' pozdě. A pak mne napadá ještě jedna věc. Vzhledem k značně amatérské stránce dokumentu je jeho ,,únik'' zárukou jisté míry sledovanosti. --- Už jste viděli ten tajný dokument o Babišovi? Psali o něm i v Reflexu! To musíte vidět, to je hrůza co tam je! :-) . Ruku na srdce, každý se raději podívá na něco zakázaného než na nějaký dokumento tom se jak jeden z politiků hrabe a hrabe . ---- Sám dokument je značně amatérský a například reportážím Reportérů sahá sotva do pasu. Vše je to o tom jak jedna paní povídala, případně to slyšela od jiné paní, která to slyšela v pojízdné prodejně... Pokud se už v dokumentu objeví nějaký svědek, je mu zdeformován hlas či obličej ačkoliv tělo nechává kamera zcela odkryto. Sice to kvůli utajení dotyčných chápu, ale působilo to dost nedůvěryhodně. A upřímně, ty dvě obtloustlé madam v šatech s gepardím vzorem mohl štáb rozmazat cele i s jejich hlasy... Čeho se nám naopak dostává hojně je záběrů na novinářku Zuzanu Vlasatou se svým děckem, které v tomto dokumentu kameramana zajímalo víc než vodňanské kuře z Polska, protože jej poměrně často zabíral jak sedí, leze, brečí... Zvukově je nám pak přítomnosti tohoto herce dopřáno ještě více. Film zlehka a hodně amatérsky poodhaluje bez pádnějších důkazů skutečně mafiánské praktiky pana Hrabiše. A už jen to stojí za důkladnější přošetření čímž myslím nezávislé. Pokud si myslí, že tato zem je něco jako lom na kámen, který lze prostě jednoduše vytěžit až tam jednoho nebude nic, pak je třeba se s ním rychle rozloučit. Problém je, že řadu nákupů firem (včetně těch v nichž sedláci ,,uvěřili'' v Agrofert jako jediného partnera) udělal legálně. Jestli koupil drůbežárnu a jako majitel vybil slepice a teď nechává chátrat budovy mne může jako člově štvát, jako zemědělce srát, ale to je tak všechno co vůči jeho majetku můžeme dělat. Druhou věcí jsou úniky daní, dovoz polského masa, nedodržování předepsaných ingrediencí u výrobků, kde to garantuje zákon, ,,zaklekávání'' finanční správy na jemu nepohodlné firmy atd... Já tomuto pánovi nevěřím ani ň. Volit ho nehodlám i když je současný výběr konkurentů značně tragický. Dávám tedy za květ řepky olejky a pytel pesticidů a herbicidů. * * *

• 29.9.2017  22:09
    First Kill (2017)

Šikanují vám vaši ratolest ve škole? Pak už stačí jen zařídit aby se nějak šikovně připletla do bankovní loupeže. Gangsteři ať už ti hodní nebo ti zlí z ní udělají drsňáka jak se patří. Závěrečnou scénku ze školy tvůrci bohužel vynechali, ale musela to být sakra odvetná jízda!!! First Kill je akční béčko řadící se k těm koukatelnějším. Scénář je ale navzdory jednoduché zápletce překombinovaný, plný až neskutečných zvratů, nehledě na to, že máte problém si dát dohromady hlavního hrdinu doma vyvoněného byznysmana co kšeftuje se Saudy s víkendovým chlapíkem běhajícím s kulovnicí po taťkovi po lese a zdárně kosícím všechny záporáky co se mu objeví v křížku jeho optiky. Film okořenila účast Bruce Willise, ale bohužel když je to celé mdlé až blbé tak ta kulička čestvého pepře s tím nic chuťově neudělá... Dávám za tři plastové figurky. * * *

• 28.9.2017  21:27
    Indiánské inspirace (TV film) (2011)

Jardu Duška mám rád. Nejen jako herce, ale i jako člověka. Poslední dobou mám trochu dojem, že se začíná odchylovat od toho co většině lidí připadá jako normální, ale co je vlastně normální že... Pokud si chce někdo povídat s kamenem, prosím. Pokud mně tím neobtěžuje a jeho to nějak obohacuje a dělá mu to navíc dobrou náladu, proč ne. Na stotožněním se s dávnými pravdami a viděním světa Máyů, Toltéků a dalších nevidím nic špatného. A pokud to někdo bere jako náboženství, prosím. jsem toleratní člověk. Když chce někdo objímat stromy ať si je objímá. Chápu i to, že lidi potřebují v něco věřit a dnešní možnosti jsou složité komplikované a třeba křesťanská církev v tomto ohledu nabízí spostu celkem komplikovaných rituálů, které pro člověka s potřebou se k něčemu upnout mohou být až nepříjemné... Pak přichází jednoduchá náboženství starých kmenů a civilizací. Společenstev žijících s přírodou a v ní. Někdo tu kritizuje fakt, že tihle dnešní idiáni přijedou autem někam, tak si navléknou na sebe ponča a deky a v lůnu přírody Matky se stávají jejími dětmi.. Proč ne. Já mám rád vše kolem létání. Nejsem pilot, nebudu a přesto nosím v zimě tlustou leteckou bundu ,,berana'' s vysokým límce a nášivkou RAF na prsou. Nejen že je skvěle teplá, pohodlná a její válečný design je stále módní, ale cítím se v ní sakra dobře a trochu i jako ten pilot jímž bohužel nejsem. Vtipné na tomto dokumentu je to, že byl točen před rokem 2012, tedy dle Máyů rokem kdy měl skočit tento svět... :-) To se jaksi nestalo, takže asi ještě máme naději a nebo se v tom kalendáři jen obyčejně ,,sekli'' vždyť to byli taky jenom lidi... * * *

• 28.9.2017  21:11
    Co dokáže lež (TV film) (2017)

Jejda! To se nám to tu panečku pěkně vyprofilovalo! Ani nemusím číst ten kvikot trefených husí (pardon vlastně kýhání! :-) abych poznal, kdo je tu kremlobot, rusofil, kremrole, rusomil... Těch označení našich spoluobčanů, kterým se stýská po časech nesvobody, snad proto, že v této době osobně neuměli uspět či měli tehdy výhody a dnes je nemají je bezpočet. Jsou snadno identifikovatelní podle těch všech odpadů. Tenhle dokument ten šel totiž přímo na věc, myslivci tomu říkají - rána na komoru. Snad proto tak vytočení nasázeli odpady a ani se nesnažili mísit s davem. Pravda pár kovaných soudruhů tu na csfd je a o těch se to ví páč se ke svému přesvědčení hrdě hlásí. Mně osobně překvapilo, že něco takového sama ČT natočila. Sama ČT poslední dobou je silně propagandistické médium, které rozhodně neřadím mezi objektivní média z hlediska podávání informací. jsem přesvědčen, že vedení dalo redaktorům určité zadání či klíč jak informovat (např. ohledně takzvané uprchlické krize, která není ničím jiným než islámskou invazí ekonomickcýh migrantů do Evropy) a v tomto duchu jsou zprávy podávány. jenže svět je dnes propojen a tak už se halt lecos blbě tutlá nebo sděluje se zpožděním a tak i ČT občas sem tam musí s pravdou ven... Tenhle dokument je tedy jako zjevení. Kdo se trochu pohybuje mezi zpravodajskými weby ví samozřejmě o serverech jako Sputnik, AE News, Parlamentních listech atd... Ono mezi námi ani sama IDNES není prostá oněch zadání a těžké cenzůry což mohu osobně potvrdit jako náhodný diskutující pod jejich články. Základné téma je jasné. Rusku vadí EU a vadí mu zejména členství svých bývalých držav v EU. Rádo by si po ,,svých'' zemičkách zase sáhlo, podobně jako to udělalo s Ukrajinou. Na rozdíl od Ukrajina se sem ale zatím bojí poslat armádu (na dovolenou) v neoznačených uniformách a vozidlech a tak užívá nejmodernější metody boje - dezinformace. Platí řadu serverů, které bláboly někdy zcela vymyšlenými jindy lehce založenými na nějaké pravdivé informaci chrlí každý den hafo článků které jednak ti hloupější čtou a věři jim a které zároveň otupují lačnost po informací těch chytřejších. I to je špatně. Díky oné rezignaci pak až to bude potřeba lze veřejnost snáze ovlivnit dezinformací. V demokratické společnosti je totiž základem, že se k občanovi musí dostávat pravdivé informace aby se mohl orientovat v tom co se děje a mohl to tedy ovlivňovat a o dění spolurozhodovat. Pokud bude společnost dezinformována, bude částečně ochromena. Jak se zdá dle dokumentu a já tomu plně věřím, Rusku se toto u nás daří velmi dobře realizovat a nikdo mu v tom moc nebrání. Rusové jsou mistři propagandy a lhaní, dekády oblbují své lidi a podrobené státy propagandou a jistě v tom hned tak nehodlají přestat. Až poslední dobou vznikají útvary s dezinformacemi bojující, ale obávám se, že budou vždy na chvostu hlavního proudu. Základem je zmiňované servery u nás zrušit nebo jim nějak omezit možnost působení u nás. To ale musí na základě legislativy realizovat vláda. Je otázkou, zda k tomu vůbec bude vůle. Prezidentovi vazby spolu s Nejedlým na Rusko a Putina jsou notoricky známé a jsem si jist, že nejedna veš je mezi poslanci a senátory. Rus má své agenty - dobře placené agenty všude a je blázen kdo si myslí že ne. Dokumentu tleskám. Viděl jsem jej na YTB a jsem zvědav kdy ho v ČT pustí (pokud už běžel) tak kdy ho pustí znovu. * * * * *

• 28.9.2017  20:46

Tenhle film umí vrátit do dětství. Jsem také jedno z dětí Dr. Husáka (ne přímo! :-) a tak jsem dnes zavzpomínal na ta léta tenkrát v osmdesátých i na tenhle typ filmů. Také se mi tam strašně moc líbilo propojení krimi případu s dětmi a nakonec s VB, která většinou film zakončila efektním příjezdem houkajících žluto-bílých žigulíků a volh a gangstery zatkla. V té době jsem ještě nic netušil o tom, že třeba hned chvilku předtím ty samé žigulíky zasahovaly třeba hned u sousedů, protože ten někde něco jen podepsal, nebo řekl... Zkrátka tohle je klasický normalizační film pro mládež sice bez ideové zápletky, přesto tam dnes podprahově (možná díky své alergii na komunisty) cítím nenápadné ovlivňování dětí k přátelení se se soudruhy od bezpečnosti. Těm tu navíc nevelí nikdo jiný než soudruh z nejkovanějších - soudruh Moučka alias Pláteník. Dávám tedy za 3 skoby snad pro ten sentiment z dětství. * * *

• 28.9.2017  20:37

U sta chcíplejch žraloků a prohnilejch ráhen. Ať se do hlubiny propadnu, pokud tihle piráti nebyli nejslabší z celé už notně nastavované omáčky. Scénář jako by psal někdo, kdo dostal zadání něco napsat, ale už něvěděl o čem psát. Podobně jako si já večer vymýšlím občas usínajícímu potomstvu pohádky a sem tam musím uznat, že prostě některé vymyšlené příběhy nestály za moc oproti jiným povedenějším. Posluchači to také umí pěkně okomentovat... Vizuálně jsou piráti zase o level dál. Španělský křižník s posádkou mrtvol v čele s charismatickým Bardenem - pardon El Matadorem byl sice super a Barden byl zase skvělý i jako kapitánská zombie, tím to ale končí. Když vizuál převládá nad příběhem je něco špatně. Během filmu jsem si říkal co by asi filmaři dělali bez těch nadupaných pécéček a vyrendrované půlce filmu... Zkrátka tohle nebylo nic moc a moc bych se divil kdyby obchody vrhly na své pulty hrnečky, přívesky, trička a všechny ty další serepetičky k Salazarově pomstě... Tři vilejše. Víc nedám! * * *

• 26.9.2017  00:03

No tak já tedy toliko nadšen nebyl a divím se té červeni a záplavě hvězd. Postavy se chovali naprosto iracionálně a to všechny 3. Vlastně všech 5, když započítám záporáka zlou sociální pracovnici Cibulkovou a zhrzeného milence... Hned to jak se Ema otřepala mi přišlo naprosto nedůvěryhodné, podobně na tom bylo chování Petra i když tam bych jisté nutkání situaci řešit chápal obzvláště nebyl-li si jist otcovstvím a do třetice to byla postava hraná Aňou, která po se minutě ve výtahu začne opravdu chovat nelogicky. Ano je to milé, celé je to hřejivé, laskavé... ze začátku mi bylo Emy líto. Člověk si představuje to opuštěné mládě, jak mu asi je... No ale ten zbytek.... Pokud film jakž takž funguje po romantické stránce, ta komediální nefunguje vůbec ať už se jedná o padající ječící Aňu na lyžích (uááááá!), nebo prchající morče hotelovou klimatizací přímo do kuchyně se Čtvrtníčkem a jeho wok pánví... Prostě za mně takhle ne. Chápu, že to na vánoce může někoho při vůni purpury a blikotání led žároviček z blízké vietnamské tržnice dojmout i s tím fakt podivným závěrem na střeše (morče v popelnici..bylo taky dost ujeté..), mně ale ne.. bohužel. Pohádky ať si příště pan Rudolf Havlík vypráví někomu jinému. Nebýt tam Vetchý s Aňou, bylo by to nekoukatelné. Chválím příjemnou hudbu pana Konvičky i spoustu krásných záběrů na Prahu. Dávám za dvě poznámky do červeného notýsku. * *

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92