Pandora Hearts (2009) (seriál)

Když jsem se konečně nechala vtáhnout do děje, najednou byl konec. Všichni byli tak krásní, ach, i hudba byla krásná. Jako upoutávka na mangu to splnilo účel, moc by mě zajímalo, kdo je ten pravý padouch.

Bídníci (1998)

Zklamání. Příběh bídníků je taková moje srdcovka, kterou můžu prožívat pořád dokola, rozhodně ale ne v tomto zpracování. Nechala jsem se nalákat Liamem a Umou, bohužel to nevytrhli ani oni dva. Jako jediný mým představám odpovídal Javert.

Cinderella Monogatari (1996) (seriál)

Koukat na to v osmi letech, budu asi na vrcholu blaha. Ale i teď jsem si u pohádky pěkně zarelaxovala. Nejvíc mě fascinuje princovo (ne)přestrojení, prostě šaty dělají člověka.

Casshern Sins (2008) (seriál)

Ke Casshernově pouti jsem se přidala díky nádherné animaci. Ale byla to pochmurná a dost vyčerpávající cesta, kterou bych nezvládla na jeden zátah, potřebovala jsem na ni skoro tři měsíce. S delším odstupem mezi epizodami se dá výborně zvládnout všechno to opakování záběrů, hudby i frází. A jako celek se mi tohle zamyšlení nad smyslem života a smrti líbilo, i když mi chvílemi zavařovalo mozkové závity.

Nodame cantabile - Finale (2010) (série)

Všechny tři série jsem zhltla na posezení, přesně takovou relax lahůdku jsem potřebovala! Hodin poslechu vážné hudby nikdy nelituji.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Napoprvé jsem svět z pohledu masového vraha neskousla a nedostala jsem se přes dva díly. Kdybych si ale nedodala odvahy i napodruhé, přišla bych o opravdu detailně promyšlený kousek s uchu lahodícím soundtrackem. Light mi k srdci nepřirostl, přesto mi ho bylo ke konci tak nějak líto. Jsem vděčná za to, že nepatřím mezi nudící se génie, kdo ví, jak by se posunuly moje ideály a morálka.

Jangnanseureon kiseu (2010) (seriál)

Zezačátku, po prvních asi 20 minutách, jsem si říkala, že se rozhodně budu nudit a nevydržím víc než hodinu. Vydržela jsem nakonec všech 16 a výborně jsem se bavila. Kdybych nemohla srovnávat s anime, neměla bych snad co vytknout. Takhle si ale hořce uvědomuji, že v anime zvládli všechno a dokonce ještě jednou tolik za pouchých cca 12 hodin, navíc zábavnější formou. Co víc, u téhle verze přece jen moje nervy namále chvílemi měly, Kotoko byla aspoň o maličko použitelnější!

Mušiši (2005) (seriál)

No jo, prostě a jednoduše mám ráda parazity :)

Ovládací panel
7 bodů