Morganela

okres Tvrdošín
prof. tun.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 9.1.2015  15:30

Keď sa človek zasmeje počas celej akože komédie až jedenkrát ("Ave, ja!"), asi bude niečo zle. Veľmi zle.

• 18.7.2013  02:32

"Stop... Hurting... My... White House!" Keď sa Emmerich neberie vážne (Day After Tomorrow), tak sa pri ničení sveta (A predovšetkým USA) odviaže, až je na to radosť pozerať. Samozrejme, mozog si musí dať dlhú prechádzku, logika a scenár taktiež kývajú zobďaleč, a navyše je to také... Sterliné. Bez krvičky. Ale i napriek tomu to neprestáva baviť.

• 16.6.2013  21:42
    Star Trek (TV seriál) (1966)

Obľúbená epizóda: Balance of Terror, Court Martial, Tomorrow Is Yesterday, The Devil in the Dark (S1) Friday's Child, I, Mudd, The Trouble with Tribbles, A Piece of the Action, Patterns of Force (S2) Obľúbená postava: Dr. McCoy vs. Spock

• 2.6.2013  21:00

GP najvyššieho stupňa. Po západnom type draka (Teda prevažne jedna hlava, 4 nohy, chvost, ostne, krídla a chrlí to oheň) mi je zo všetkých bájnych zverov nasympatickejší imoogi - kórejský "drak", prekrásny veľhad s parožím a fúzami. A vzhadom k tomu, aké shity sa o drakoch nakrúcajú, sa tento dá považovať za jeden z tých lepších. Isteže, bola to miestami nehorázna konina, ale epická s fajnovou mastenicou medzi dvomi hadmi v závere, ktorá sa dá pozrieť aj viackrát.

• 2.6.2013  20:55
    Jack a obři (2013)

Najväčším plusom bol rozhodne casting, Briti boli, sú a budú to najlepšie, čo môžete na plátne uvidieť. Čo sa však tohto filmu týka, tak by som poprehadzovala čas medzi postavami - pridať McGregora a Tucciho, ubrať Tomlinsonovú a niečo spraviť s Houltom a McShaneom, boli fajn, ale miestami takí akísi nijakí. A čo sa týka digitálnych obrov, nuž... Zámerom zrejme bolo, aby boli škaredí, ale až tak odpudiví? Na takéto CGI si ja nikdy nezvyknem.

• 2.6.2013  20:32
    Dračí past (2009)

Absolútne príšerná kamera a strih (Kameraman mal Parkinsona?) a prudko nesympatické postavy. Hlavne ten "drakobijca", čo furt len fňukal a spoliehal sa na staršieho brata. Seriózne, veď mal bohvie koľko rokov a držal sa ho ako matkinej sukne, až mi to bolo neprirodzené.

• 2.6.2013  20:30
    Dračí klon (2003)

Podoba s Jurským parkom čisto náhodná (Vyklonujem z fosílií teplokrvného dinosaura - WTF - chrliaceho oheň a ten potom všetko zdemoluje), navyše som celkom presne nepochopila zmysel delenej obrazovky na 3-4 pohľady z rôznych uhlov, iba čo to bolo zbytočne chaotické a nútilo ma to sledovať reakcie postáv, či sú dokonale synchronizované. Film ako taký bola vyložená strata času.

• 13.4.2013  13:39
    Dračí prsten (TV film) (1994)

Niečo na týchto taliansko-nemeckých rozprávkach ma núti zanechať zdravý rozum a miestami aj vkus, ale nebesá, keď mne tie prihlúplne dialógy, papundeklové draky a neskutočne kvílivá hudba pripomínajú detstvo a všetky rozprávky, ktoré som kedy videla a čítala. Mnohých už len vymenovanie "predností" tohto filmu naisto odradí, ale na mňa to nejako zaberá, nemôžem si pomôcť.

• 7.1.2013  10:49
    Ladíme! (2012)

Je dosť smutné, keď hudobný vrchol celého filmu nepríde vo finále, ale prakticky v tretine (Riff-off či čo to bolo, jednoducho ten streetový súboj). Išla som na to s tým, že plánujem oddychovku - to som aj dostala, Anna bola sympatická, celkom sa dalo pozerať aj na toho chalana, čo okolo nej osciloval, ale zvyšok nebol nijako prevratný. Jednohubka.

• 16.10.2012  21:49
    Iron Sky (2012)

Videné na IstroCONe 2012 v premačkanom kine plnom oduševnených fans, geekov a iných v realite nepoužiteľných bytostí - a atmosféra bola neopakovateľná. Lebo moment, kedy celé osadenstvo nadšene tlieskalo a povzbudzovalo stanicu Mir, bol jeden z najúžasnejších, aké som kedy v kine zažila. Skutočnosť, že film je pozliepanec všetkého možného, častokrát nedávajúci zmysel, na tom nič nemení.

• 16.10.2012  21:14
    Madagaskar 3 (2012)

Zvieratká utrhnuté z reťaze vykonávajúce tie najväčšie blbosti, aké si viete predstaviť - pri cirkusovom čísle som mala pocit, že som sa predávkovala LSD a všetko sa to deje v mojej hlave. Ale soundtrack potešil (Zimmerovi prekvapujúco hravé tóny veľmi pristanú), tučniaci v kombinácii s opicami ešte šialenejší než samostatne a celková skrumáž prízvukov, postavičiek, farbičiek vyznela tak dobre, že dala zabudnúť na pre mňa osobne nevýraznú a veľmi nudnú dvojku.

• 24.9.2012  20:43

Možno by to bolo aj viac, keby som súrne pred koncom nemusela opustiť kinosálu (Videné na IstroCONe 2012), a tak mi v mysli utkvelo len pár scén (Pohreb, kvetinový záhon), ktoré horko-ťažko prebili pomalé tempo rozprávania, až som upadávala do spánku.

• 17.9.2012  11:28
    Akta X (TV seriál) (1993)

Niekoľko častí videných na TV Polsat (S najgeniálnejším dabingom na svete, Poliaci v tomto smere jednoducho vedú :D) pred dobrými 15 rokmi sú zatiaľ moja jediná skúsenosť s týmto seriálovým svetom, ale už vtedy zaujal.

• 15.9.2012  16:29
    Rodina Nessových (TV seriál) (1984)

Milujem úvodnú zvučku a ako seriál na dobrú noc to bolo priam stvorené.

• 14.9.2012  12:53

Ak chcete vidieť romantický film o zbližovaní dvoch zdanlivo odlišných bytostí, pozrite si Love Story z 1970.

• 14.9.2012  12:37

Film, ktorý najradšej sledujem s mamou. A titulkový song (Za ktorú by sa nemusela hanbiť žiadna death-metalová kapela - YT comment) je jeden z najmelodickejších, aké poznám.

• 14.9.2012  12:26

Božie dopustenie v najpomalšom možnom režime. Na RE som sa dívala len kvôli kamarátke, ktorá je veľkou fanúšičkou série, čo však absolútne nedokážem pochopiť. Ak ste totiž nútení pozerať sa na nejakú krákorinu, dúfate, že si z toho budete aspoň môcť robiť srandu. To však v tomto prípade nebolo možné. Logika samozrejme neexistovala, ani len tá najprimitívnejšia, spomaľovačiek mám dosť na 3 životy a "dejové" zvraty vás nútia napísať vlastnú verziu scenára a tú poslať tvorcom.

• 9.9.2012  15:39

"Keď sa stretnú hviezdy všetkých akčňákov v jednom filme, dej nie je dôležitý." Tak zhodnotila moja kamarátka celý film, keď ho opisovala svojmu otcovi. Pár hodín po projekcii som stále v stave eufórie, pretože hoci išlo o klasickú vykrádačku bez deja s kopou hlášok (Chuck vs. kobra forever), kino plné podobne nadšených fandov z toho spravilo neskutočný zážitok. Na samote u lesa z DVDčka to nebude mať také grády, ale momentálne... Who cares?

• 1.9.2012  21:14
    Sirens (TV seriál) (2011)

"Real alive squeeze thing I can play with and bully" - najkrajšia definícia súrodenca, s akou som sa v živote stretla. Briti to vedia, poznajú spôsob, ako vás pripútať k trojici (Štvorici) týpkov, z ktorých máte pocit, že im občas fakt preskakuje, ale v podstate riešia existenčné problémy ako vy. Obľúbená epizóda: Stress, Cry Obľúbená postava: Stuart Bayldon

• 15.8.2012  17:55

Zrejme to nebol najšťastnejší nápad, vybrať sa do kina na nového "Bournea", keď som na predchádzajúcu trilógiu nevidela ani len trailer. A najlepším riešením, ako dohnať neznalosť, iste nebude nechať si prerozprávať dej trilógie slovami: "Chlapík sa preberie v mori...", čo znie ako začiatok zlého vtipu. Možno aj preto som bola 3/4 z celého filmu mimo zo všetkých tých operácií, programov, skratiek, šedých eminencií, riadny mišung a nijaké odpovede. Záverečných... Hm, pol milióna rokov? (Fakt to tak dlho trvalo!) naháňania sa v Manille som zaháňala nudu všetkým možným, jedna "vtipnejšia" scéna striedala druhú (Ich aktérkou bola samozrejme Weisz). Stále však platí, že úvod na Alijaške bavil, hudba bola tiež obstojná (Záverečný song od Mobyho!), ale ten celkový chaos v závere to prizabil.

• 15.8.2012  17:44
    Piráti! (2012)

Aardman mám veľmi rada, ich tvorba je ako svieži vetrík v priemyselnom veľkomeste hollywoodskych animákov. Ale aj ten potrebuje príbeh, čo by aspoň trochu prekvapil, pobavil. Isteže, zasmiala som sa (Asi párkrát), ale boli to vtipy situačnej komiky, s príbehom nemali nič spoločné. Môj brat si z toho ťažkú hlavu nerobil, zaspal vari po 20 minútach, ja som sa statočne držala až do konca na úrovni klipkajúcich očí. Každopádne soundtrack bol výtečný, už dlho som nepočula v animáku tak skvelé a svižné songy.

• 15.8.2012  17:18

3* za film (Freemanov kukuč sa neobkuká snáď nikdy), 1* za trailer samotný (Jeden z najlepších, aké som vo svojom živote videla - http://www.youtube.com/watch?v=MbGNcoB2Y4I).

• 13.8.2012  18:25

Na teenage romancu priveľa pochybnej akcie a zlého hláškovania, na "inteligentný" komiskák príliš tupý záporák. Dokopy to dáva guľáš všetkého, čo by sa mohlo dnešným deckám páčiť, ale napokon z toho máte čudný pocit preplácanosti, ktorý nezachráni ani uveriteľnosť medzi Stone a Garfieldom.

• 13.8.2012  18:11

Bolo otázkou času, kedy sa Manny a spol. vrhnú do pirátskeho sveta, čo však bude nabudúce? Iron-Manny vs. Sidman? Keby nebolo tých parentálnych problémov, keby bolo viac uťahovania si z pirátskych filmov, keby to malo viac ako jednu údernú hlášku (Vypožičanú z iného filmu...), keby... Aspoň že veveričiak potešil.

• 13.8.2012  18:01
    Sněhurka (2012)

Je dosť smutné, keď najlepšou časťou filmu je úvodná animovaná sekvencia. A keď som sa ako-tak zmierila s nadmieru šialenými kostýmami - a Snehulienkiným obočím alá Brežnev - (V tomto prípade FORMA potláča obsah na celej čiare), prišiel uslintaný princ, pomstychtivá Snehulienka a bollywoodsky tanček. Vizuál sa dal pochopiť, i keď nie celkom akceptovať, (Ok, je to režisérov štýl), plusom bol aj fakt, že si film miestami uťahoval sám zo seba (Priznám sa, že ma "liečba" zamilovaného princa v podaní trpaslíkov pobavila), ale sú isté hranice, kde to pomaly hraničí s nevkusom. A ešte jedna vec, som sama alebo si ešte niekto myslí, že ten kráľovský zámok vyzerá ako WC?

• 12.8.2012  22:00

Zvyčajne veľmi pozitívne reagujem na bandu okolo Mannyho (Sid a jeho leňochodia politika sú mi veľmi sympatické), ale aby celý film zachraňoval veveričiak, to je už trošku dosť. Z komorného príbehu jedného "stáda" sa stala akási nevzhľadná spoločnosť plná pravekých nezaujímavých postáv, tokanie medzi Ellie a Mannym išlo úplne mimo mňa.

• 5.8.2012  09:12
    Arabela (TV seriál) (1980)

"Jsem ředitel Duda, přeji vám dobrý večer." Sú scény, ktoré sa vám chtiac-nechtiac zapíšu v pamäti, že na ne nikdy nezabudnete. Blbnutie s prsteňom v triede 3.B medzi ne určite patrí, aj po toľkých rokov beznádejne lapám po dychu, čo sa nemôžem prestať smiať. Pohoda, široký úsmev na tvári, jednoduché pocity dobrej nálady - to všetko Arabela prináša. I keď sa nájde pár vecí, ktoré môžu prekážať (Niekedy dosť zbytočné naťahovanie, naháňačky), aj tak ide o jednu z najkúzelnejších vecí, ktorú dokázalo Československo vytvoriť. Obľúbená epizóda: Jeníček a Mařenka

• 2.8.2012  11:07

Obsahuje spoilery. Nejaké výčitky by boli (Strašne veľa postranných liniek, tá malá tuláčka pri Seline mi prišla mimoriadne zbytočná), ale prevažujú kladné pocity, rozhodne chcem vidieť znovu. Hudba fungovala skvele, ku koncu som si podupkávala a mala chuť vyletieť z najnepohodlnejšieho kresla na svete (Nikdy nechoďte do kina Nicolaus v LM!). Takmer-záver úžasne depresívny (S kamarátkou som chcela až kričať, že nie, to mu predsa nemôžete spraviť, veď predsa si už natrpel dosť, to snáď nie!), no ale posledný záber (Teda predposledný + keď Fox zistí, že autopilot je opravený a Gordon nájde Bat-placku na svetle) mi spravil taký úsmev na tvári, ako už dávno nič. A čo sa mi najviac páčilo, tak ako sa mohol TDK pozerať relatívne samostatne bez videnia BB, tak tento posledný diel bol úžasne previazaný predovšetkým na prvý diel, tá spojitosť, odkazy, flashbacky - všetko sa to spojilo do jednej z najlepších trilógií vôbec.

• 16.7.2012  16:26

Toľko mne osobne sympatických hercov v jednom filme - a aká nefunkčná krákorina sa z toho vykľula. Ani za komédiu sa to nedá pokladať, pretože úvodné pokusy o akúsi historickú presnosť a osudovosť tomu geniálne podkopávajú kolená.

• 11.7.2012  15:40
    Král Drozdí brada (TV film) (2008)

Niektoré filmy doplatia na zlé načasovanie (Českú verziu som videla skôr, už ako decko, a odvtedy si ju púšťam každé Vianoce). Tento navyše mal tú smolu, že som ho videla v origináli bez titulkov - čo znamená, že som z hovoreného nemeckého slova rozumela asi tak veľké nič.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11