Phobia

MSN: Nevím...
Yahoo: Jo-ho-hóó!

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 15.10.2016  20:10

Pyšná princezna po čínsku. Mám ráda bojová umění a nebaví mě letecká akrobacie, což je obvyklým důvodem, proč u čínských kung-pao filmů křivím ksicht. Taky u nich mám problém rozeznat, jestli se jedná o vážně míněný hrdinský epos, nebo o komedii ala Jackie Chan. "Obávaný bojovník" z těchto mých dojmů výrazněji nevybočuje. Při soubojích hlavní hrdina často popírá fyzikální zákony, s gravitací si vyloženě vytírá anus, k tomu je chování všech zúčastněných až pohádkově nevěrohodné a kreténské. No co si budu šoupat klávesnici - vidět to o 20 let dřív, možná bych byla nadšená. Teď si radši pustím UFC, když chci vidět opravdový zápas... a předvolební debaty, pokud bych chtěla pohádky. 59%

• 14.10.2016  20:00

Tuhle mě po bambiliónté vzbudil můj baby tyran kolem druhé v noci, což mělo obvyklý následek: mrně si znovu spokojeně usnulo, já však ne. Naštěstí televize často dokáže insomnii vyléčit. Program byl tou dobou tradičně ubohý: Poslanecké interpelace jsem zamítla - já se potřebovala uklidnit, nikoliv nasrat k nepříčetnosti a začít spřádat plány bombového útoku. Zakopla jsem o cosi s názvem "Ďábel v těle". No výborně - porno, to by mělo starou frigidu jako jsem já spolehlivě uspat. No fuj, rozlítaná kamera, to by se člověk zblil přes záda na paty... pornoherečky se schopnostmi hadích žen, to bude prasárna... ale kdy už ti chlapi sundají hábity, místo křížů vytáhnou vercajk a přestanou cákat akorát svěcenou vodu? Shrnu to: Morpheus se na mě vysral, ale nelituji, vcelku na mě to vymítání v mladém provedení udělalo nepříjemný dojem, takový ten dobře nepříjemný, jak má u hororů být. 70%

• 8.10.2016  16:11
    Robocop (2014)

Robocop, jak by ho natočil Sigmund Freud. Co zůstane z člověka, když mu necháte jen ksicht a pár orgánů? Když mu vezmete emoce? Kde sídlí duše? A kam až může zajít Světový policajt ve svých snahách učinit svět lepším, svobodnějším? Ruku na srdce (do rozkroku nebo kam je libo), není to špatný film, ale nostalgie je sviňa a tak dávám přednost starší, akčnější verzi Robopoldy, přestože dnes už se svým pojetím a zpracováním řadí spíše mezi komedie. Dávám 59%, mohlo to být víc, kdyby scénář umožnil odhalit tělo hlavního hrdiny před proměnou v Aibo - vysoký, štíhlý, ramenatý, hmmm... jdu si pustit porno.

• 8.10.2016  15:48

Pan Whicher byl velké detektivní eso Scotland Yardu, které na základě výpovědí pochybných svědků, neexistujících důkazů a vlastní intuice určilo viníka hnusného zločinu. Pokud vás tedy lákají kulisy venkova, viktoriánská atmosféra, hlavní hrdina obdařený slizkým úsměvem a bezradně bloumající od ničeho k ničemu, pak je tento film přesně pro vás. Osobně jsem čekala něco víc, ale tvůrci se holt chvályhodně drželi skutečných událostí, které nebyly kdovíjak zábavné. No, pořád lepší tahle ukolébavka na dobrou noc, než poslední megaultracool verze Sherlocka Homelesse. 55%

• 12.7.2016  09:45

Když se vám miniklon vzbudí ve dvě ráno, snaží se vám hodinu jen tak pro zábavu rozeškrábat krk i ksicht a potom si zase spokojeně usne, zatímco vás jako obvykle postihne insomnie, možná si vyberete nějakou ukolébavku v televizi. Vsadila jsem na PA4, od začátku páchnoucí odérem nudného rodinného videa. Puberťáci, spratci, nikdo nepoužívá mozek, nikdo se nechová logicky, sem tam něco spadne, sem tam šmouha... děsivé. Opravdu děsivě nuzáživné. A já jako na potvoru pořád ne a ne usnout. Jak hodnotit úplně zbytečný film, který není navzdory tagu "horor" vůbec strašidelný, ani nesplní očekávanou funkci barbiturátu? Vydojím ze sebe jednu upocenou, mouchami hojně obletovanou hvězdu.

• 14.5.2016  11:13
    Poručík Backstrom (TV seriál) (2015)

Znáte všechny ty seriály o správných poldech? Sympatičtí drsňáci, co možná trochu chlastají, ale vždy bez váhání použijí svůj intelekt, pěsti i koule... tedy kulky, vlastně obojí, ve prospěch spravedlnosti. A pak tady máme poručíka Backstroma: příjemný je asi jako pondělní ráno, pohledný jako sloní zadek, chlastá jak vesnice plná mužiků, hulí jak Nová Huť Klementa Gottwalda, životosprávou uvádí lékaře do amoku, pět schodů vzhůru by mu přivodilo infarkt, nesmí řídit, pistolí trefí leda vlastní nohu, bydlí na hnusném hausbótu s hnusným teploušem, manželka mu už dávno utekla a je s podivem, že kdy nějakou měl... a hlavně pokaždé říká, co si myslí. Myslí si jen ošklivé věci a urazí, koho může. Přesto je velitelem speciálního vyšetřovacího týmu, jelikož díky své hřejivé povaze snadno proniká pod slupku grázlům a úspěšně řeší zločiny. Nabízí se srovnání s podobně "korektním" doktorem Housem, jenže Hugh Laurie je přes hajzlovitý charakter velký sympaťák, zatímco Rainn Wilson ze všeho nejvíc připomíná připosraženou verzi švábího ufona z MIB. Ovšem ten vraždící šváb je hezčí a milejší. Po pilotním dílu jsem si myslela, že koukat na Backstroma je ztráta času, ale dala jsem mu šanci a začal mě bavit. Hlavně tedy v součinnosti s některými členy týmu: duo ženských bylo na můj vkus poněkud nevýrazné, zapamatovatelnější je ambiciózní policista Moto, amatérský kazatel Almond a hlavně Backstromův protiklad - elegantní, vždy pozitivně naladěný všeználek Niedermayer. Posledně jmenovaný mi přišel natolik roztomilý, že jsem se rozhodla dát seriálu 4 prasátka, navzdory obludné katarzi v závěrečném dílu. 70%

• 12.5.2016  13:11

No není to prdel, jak nám dávají mediální a diplomatickou čočku za "diskriminaci Romů" tlučhubové ze země s tunami másla na hlavě za genocidu původních obyvatel a zotročování černochů? Kdo chce vidět, jak vypadá skutečná diskriminace a trochu se zastydět za barvu své ošklivé, zlé, fuj-fuj bílé pleti, může zkouknout učesanou verzi životního příběhu Solomona Northupa. Ani těm "diskriminovaným" by projekce filmu neuškodila, alespoň by se dozvěděli něco o tvrdé práci. Místy je "12 let v hajzlu... tedy v řetězech" vhodné i pro příznivce sado-maso praktik, začínající dominy se taktéž mohou leccos přiučit. Nicméně: už jsem na tohle téma upustila nudli u několika lepších filmů, tenhle mě zas tolik za aortu neškubal, takže sem svým otrokářským bičem můžu švihnout jen 3 hvězdičky, tedy uznalých, nenadšených 69%.

• 17.4.2016  10:10
    Moneyball (2011)

Tak jo, i s přetočeným tachometrem mi Brad ťuťuňuňu Pitt dokáže přivodit záchvat pubertálního povzdychávání. Kromě toho mám ráda filmy se sportovní tématikou, navzdory faktu, že jsou obvykle příběhem jako přes kopírák. Na druhou stranu statistiky, administrativa, matematika a tyhle srance jsou pro mě horší než sedat holou prdelí na ježka. Za normálních okolností bych se proto "Moneyballu" vyhnula pohledem i sluchem, ovšem má náklonnost k modrookému mazlíkovi převážila mou averzi k číslům. Sledování baseballových obchodů jsem přežila bez újmy na nervech, na druhou stranu také bez výraznějších emocí (když pominu těch pár orgasmů, kdykoliv se Piťulka usmál), takže statisticky precizně vyjádřeno, bavila jsem se maximálně na 65,348%.

• 10.4.2016  18:40

Darwin by zaplakal! Tenhle film ukazuje v plné nahotě, na co zhebne civilizovaná společnost, když v rámci utopické ideologie humanity a multikulti naprosto ztratí pud sebezáchovy. Komentář obsahuje spoilery, tak ho nečtěte, nebo se neposerte. Nákladní loď Maersk Alabama je sice větší než kravín s fotbalovým hřištěm a letištěm i s hangárem dohromady, přesto jde o snadné sousto pro vychrtlého Timura a jeho partu chcípáků. Jelikož Timur a jeho chcípáci jsou sice 4 (slovy ČTYŘI) Somálci, které inteligenčním kvocientem předčí i ty necky, na kterým připádlovali, mají však kalachy a ochotu je použít. Početnější posádka lodi Maersk Alabama naproti tomu má smrtelně nebezpečné předpisy, hadice nabité čůrkem vody a pár na hovno "protipirátských" mříží. V normálním, duševně zdravém prostředí by měli na palubě kulomet nebo šikovného snipera a mohli by z líných, agresivních niggaz nadělat krmení pro žraloky dřív, než by Timur a jeho chcípáci zařvali: "Nouplís!" Ovšem bílá rasa, stižená pocitem viny za všechno napáchané zlo světa, ztratila rozum, potřebu bránit své životy, majetky, kulturu... Raději si nechá nasrat na hlavy kdejakými opicemi. Proto musí "vyspělé civilazace" pořádat rozsáhlé námořní, vojenské či policejní manévry kvůli několika fanatikům z doby kamenné, proto naši hrdí předkové rotují v hrobech jak v mixérech, proto se tahle zeměkoule v prdel obrací! Formálně nemám filmu co vytknout, ale dementní scénář založený na skutečných (přesto neuvěřitelných) událostech mě celou stopáž příšerně rozčiloval. 70%

• 24.2.2016  18:49
    Stoker (2013)

A já pořád přemýšlela, proč je ten film tak divný, pomalý, proč mi každá postava ukrutně leze na nervy... a při pohledu na tvůrce "Stokerů" už je mi to jasné: protože to režíroval Ťing Ťong a za kamerou stál Ping Pong. Zkrátka je to bez ohledu na bílé herce další ťamanská psycho úchylárna, se kterýma nejsem na stejné duševní vlně. Téma o vraždících psychopatech zajímavé, zpracování mě ovšem jakýmsi obtížně definovatelným způsobem sralo. 55%

• 1.2.2016  10:51

Takže si to shrneme: je jich strašně moc, pobíhají, skáčou, poletují, střílejí, házejí kladivem, vrhají kanálové poklopy, shazují na sebe mrakodrapy, hádají se, perou, demolují fiktivní města a do toho je moudry zahrnuje zmatená umělá impertinence, chci říct "inteligence". Na konci už toho šaškování má většina z nich plné zuby, rozejdou se, rozjedou, rozletí do různých prdelí a zanechají novou, ještě méně sympatickou squadru pro příští záchranu světa. Už bez mojí divácké účasti, tenhle natrávený mišmaš pro mě byl těsně nad hranicí snesitelnosti díky povedené vizuální stránce, několika fajn akčním scénám a pár ucházejícím vtípkům, ovšem scénář stojí za vyližkaštan. 51%

• 16.1.2016  18:33
    Gravitace (2013)

Hovno nepadá vždy jen dolů, pročež Sandra plove vesmírem, co 90 minut bombardována množícím se sajrajtem jak v Arkanoidu, hopsá mezi troskami označenými různými vlaječkami a hledá způsob, jak se vrátit zpět na matičku Zemi. Příběh poměrně jednoduchý, s poselstvím o síle k životu, což ve finále mělo za následek prosrání závěru, který mohl být dokonale uspokojivě nejednoznačný. Také mě zarazily Sandřiny grafologické schopnosti a jak je v té širé prázdnotě všechno blízko sebe, snadno k dosažení - doslova jen co by člověk meteorítkem dohodil. Ovšem jinak smekám beranici, hodinu a půl jsem čuměla konsternovaně jak panic do bordelu, po dlouhé době s lítostí, že nejsem v kině, kde by se zážitek znásobil. Cuarón to snad vážně točil na orbitě a dokonce dbal i na to, aby se vakuem nešířil zvuk. Málo platné, kdyby NASA vypravila lidskou posádku až k Síriu a ta se odtamtud vrátila s důkazem ve formě alieního štěňátka, stejně by všichni věděli, že se jednalo o hollywoodské triky. Nádherná podívaná - i pro ty, kdo nemají rádi Sandru Bullock (většinu času je totiž navlečená ve skafandru). 75%

• 3.1.2016  09:41
    Fair Play (2014)

Vzhledem k faktu, že jsem jako mládě závodně vrhala koulemi, chybělo jen málo a také jsem třeba mohla klást otázky typu: "Trenére, proč si musím holit vousy? Trenére, proč mi tam, co bych měla mít kozy, rostou chlupy? Trenére, proč jsem svému příteli při objímání zlámala osm žeber? Trenére, co se mi to v klíně vyrazilo za pytlík? Trenére, proč se líbím jen teploušům a heterosexuál by o mě neopřel ani zahnojené vidle?" Naštěstí jsem kromě sportovního disponovala i výtvarným nadáním, které jsem zvolila za svou profesní dráhu. Takže mám na zdech místo medailí kresby, nejsem slavná a mám holou řiť - ale nechlupatou! "Fair play" mi způsobilo mírné dilema: téma je pro mě zajímavé, sledovat atletické tréninky a soustředění bylo příjemně nostalgické, nicméně jsem čekala trochu větší drama a dojení emocí. Taky mám z polistopadové filmové tvorby dojem, že republika před Plyšákem byla plná utlačovaných protirežimních bojovníků, připravených při první příležitosti utéct za kopečky. Vždyť většina občanů byla mlčky spokojená či smířená. Jasně, zdrhlo odsud hodně lidí a převážně těch velmi schopných... byli však zcela adekvátně nahrazeni intelektuály a pracanty ze slovenských cigánských osad, no ne? Na závěr si dovolím drobné rýpnutí do Judit Bárdos v hlavní roli: krásná holka, ale její postava rozhodně nepřipomíná vrcholovou atletku, tím méně sprinterku na steroidech. Tak co s tím? Tři je málo, čtyři moc... ta čtvrtá se holt do cíle nedostane o bradavky. 69%

• 1.1.2016  19:30
    Průkopníci forenzní vědy (TV seriál) (2012)

Má morbidní dušička se s rozkoší zabývá zločinem, pokud je na stránkách knih, na filmovém plátně, na televizní obrazovce nebo na počítačovém monitoru. Tato zvrhlá záliba se vztahuje i na dokumentární seriály, které se pitvají v pozadí vyšetřování - a do této škatulky spadají "Průkopníci forenzní vědy". Jen jedna věc mě na tomhle cyklu sere a další dvě mě serou hodně. Ta menší výhrada zní: každý díl se primárně zaměří na dvojici případů a pendluje mezi nimi jak bulimička mezi talířem žrádla a hajzlem. Z mého hlediska by bylo user friendly věnovat se nejprve jednomu zločinu a potom dalšímu. Co mě prudí víc: seriál je natočený pro průměrného američana, tedy pro bytosti, co mají paměť asi jako moje Alzheimerem postižená babička, a které udrží zhruba tolik pozornosti jako štěně čivavy. Jinak si nedovedu vysvětlit potřebu amerických seriálových tvůrců zopakovat každou informaci divákovi přinejmenším třikrát, raději však pětkrát. Srovnatelně nasrávací je fakt, že se o dávných událostech vypráví rádoby dramaticky v čase současném nebo dokonce budoucím. Kurvanoha, vy lidi od televize, co všichni máte proti minulému času?! 75%

• 31.12.2015  15:52

Tenhle film je skoro jako série o Batmanovi, akorát je hlavní hrdina chudý, místo Robina má bráchu - průšviháře, místo Alfreda má strýce, dře jako debil, všechno se mu v životě sere a nemá ani superschopnosti, ani high-tech hračky... takže "Oko za oko" není přeefektovaná akční pecka s rozpočtem jaký má ČR na celý rok, nýbrž skoro komorní psychologický thriller, u kterého ani největší optimista nevěří v dobrý konec. Díky lahůdkovému obsazení (a tomu odpovídajícím hereckým výkonům) přihodím čtvrtou hvězdičku, i když má zvrácená část osobnosti si přála okázalejší bojové scény a vypečenější finále. 75%

• 24.12.2015  23:39
    Tři bratři (2014)

Nesnáším pohádky, kde se víc zpívá než mluví, takže jsem třem bratrům dala sbohem rychlostí průjmu. Tentokrát si odpustím hodnocení, ale jestli se někdy na tyhle odrhovačky přinutím dívat (a poslouchat) pod pohrůžkou ještě horšího mučení, nejspíš tady průměr nezvednu. Možná sem i nazvracím. Komentář vkládám, abych se před "Třemi bratry" do budoucna varovala.

• 24.12.2015  23:29
    Město (2010)

Nelehký je život lupiče, zvláště když má kolegu magora, šéfa hajzla a do toho splašené hormony. Jak už tady jistě bylo x-krát napsáno, Afflek znovu dokázal, že je skoro tak dobrý režisér, jako je špatný herec. Ale kupodivu mi v tomto filmu nevadil, i když to mohl celé odehrát v gangsterské masce (například v té jeptiškovské) a jeho tvář by tím získala mnohem pestřejší výrazovou škálu. Pro mě má "Město" jiný, leč zásadní problém: bylo mi celkem u prdele, co se děje a jak to s kým dopadne. S výjimkou Rennera neměly postavy šťávu. A na závěr bych uvítala méně žužu... 69%

• 18.12.2015  17:30
    Popelka (TV pořad) (2015)

Hejno povrchních slepic nakupuje hadry jako o život - v domnění, že šaty z nich udělají člověka. A to není to nejhorší! Asi se přihlásím, z mé skříně by toho cizokrajného kuřbuřta, Onaniho Lopatu, či jak se to onen slizký uvaděč jmenuje, trefil šlak. Kultuře národa bych tím náramně prospěla. Pánská džína?! Flanel košíla?! Maskáč kalhota?! Neznačková teniska?! Trek bota?! Nikde žádná podpatka? Jeden zaprášený sukňa?!? Ani jeden kabelka?! Skandální! Oóch... jeb! Však TV Veškrnov by jistě našla dalšího příšerného zjeva, i když by to nějaký čas zabralo. Tato Popelka je čiré Zlo!

• 13.12.2015  10:31

"Jede vláček přátelství, kdo má arzenál ten vpřed jít smí..." Honila se mi kebulí odrhovačka z pionýrských táborů, zatímco jsem pozorovala, jak si smečka z osvětimského vagónu na chvostu šinkansenu probíjí trasu za šťastnými zítřky do VIP třídy. "Ledové arše" by slušely atraktivnější bojové scény a nejspíš i vyšší rozpočet na vizuální efekty, občas zaskřípala logika v soukolí příběhu, na druhou stranu potěšily herecké výkony (hlavně Tilda si svou groteskní roli vyloženě užívala). Sečteno a podtrženo: na hnojišti katastrofických filmů se urodil zajímavý, byť zdaleka ne bezchybný mezinárodní plod. 70%

• 12.12.2015  10:08
    Moucha (1986)

Bzzzz-bzzzzzzzz, kdyby se mnou do teleportační komory vlezl kůň, možná bych si toho i ožralej všimnul a nemuseli by mě nahánět s biolitem a plácačkou na mouchy, bzzzz! A kdybych byl tak navátej, že bych si nevšimnul ani koně, byl by ze mě kentaur - hlava koně a zbytek těla mužský... A kdybych si sebou do té komory vzal alespoň toho pokusného paviána, změna by byla nejmenší: stal by se ze mě průměrný chlap. Hodnocení tohohle horůrku o ambicích je dost možná ovlivněno nostalgií, přece jen je to jeden z prvních hororů, co jsem jako ještě nezletilá, necynická čůzička viděla: 77%

• 6.12.2015  15:18
    Jonah Hex (2010)

Jonah Hex má dva klady: silné herecké obsazení a krátkou stopáž. Můžeme přihodit malé bezvýznamné plus za vizuální efekty, které ovšem vyruší malé významné mínus za nepřehledné akční scény. Byl pro mě tenhle film jako konzumace postaršího krajíce chleba, tenounce namáznutého mírně žluklým margarínem. Dá se to sežrat, ale člověk by musel být HODNĚ vyhladovělý, aby si pochutnal. Do čerstvě upečeného, voňavého chlebíčku s křupavou kůrkou a tlustou vrstvou dobrého másla má tenhle kus žvance daleko. Přitom by asi stačil zručnější, talentovanější pekař než Jimmy Hayward a výsledkem mohl být zábavný film. Místních 48% mi přijde jako příznivé hodnocení pro Haywardovu UHO.

• 2.12.2015  11:06

Já bych všechny ty internety a počítače zakázala! Buď nás odstřelí Skynet, nebo se všichni zlinkujeme pod guru Sparowem a staneme se nesmrtelnými otroky díky nanomšicím, prostě vyhlídky na 3,14ču. Zvláště teď, když lidstvo dosáhlo tak dokonalého vzájemného porozumění a multikulturní ráj je na dosah, stačí se navléct do pytle na mrtvoly a 5x denně omlátit ksichtem koberec. Bylo by hříchem vytvářet nová božstva, vždyť máme dávno vymyšleny lepší, zcela nezpochybnitelné Bohy a nesmyslné... chci říct povznášející rituály k jejich uctívání. Plně chápu kontroverzi, kterou "Transcendence " vyvolala: průměrnému divákovi ve filmu chybí více střelby a efektnější transformeři, inteleguáni jistě postrádali dechberoucí desetiminutové záběry do blba. Kromě toho je nahozena spousta převážně etických otázek a odpovědi jsou jaksi neuspokojivé, divné. Ale já jsem taky neuspokojivá a divná, takže nemám potřebu se nad "Transcendencí" povýšeně ošklíbat, mě se docela líbila. Skoro bych jí byla ochotná dát 4 astry... bohužel jen skoro, pár věcí mi v tom příběhu skřípalo. 68%

• 1.12.2015  19:31

Pár knížek o Jacku Reacherovi mám za sebou, a když hlavního hrdinu autor popisoval jako hubeného, skoro dvoumetrového blonďáka ve věku +/- 37 let, automaticky jsem si představila Toma Cruise... No dobrá, tak mu 20 let přebývá, čtvrt metru chybí, musel hodně zatahovat pupek a blonďatý by asi vypadal divně, ale vlastně to filmu nijak neublížilo. Bezprostředně po dokoukání bych tomuhle poctivému akčňáku nasolila čtyři hvězpičky, jenže po dvou týdnech jsem horko těžko lovila z mé nevyspalé lebky, o čem film vůbec byl. A to nesvědčí o kdovíjak silném dojmu. Dávám pěkných, spokojených, leč nenadšených 69%.

• 25.11.2015  09:10

Hydra opět natahuje své tentákule, aby se chopila vlády nad světem, proto musí spanilý rytíř s hvězdami a pruhy popadnout svůj naleštěný kanálový dekl, sehnat několik parťáků a zachránit lidstvo. Při té příležitosti na něj vypadne ze skříně kostlivec, se kterým si tak docela neví rady, tudíž se hned otevřou hangárová vrata pro další díl, v češtině pravděpodobně pod úderným názvem "Captain America: Návrat návratu prvního Avengera". K hezkým vizuálním efektům a moc dobře koukatelným bitkám na pěsti, kopy a kanálové poklopy, přidávám čistě ženské plus za osvalená mužská těla. Kdyby se mnou třískala puberta, jistě bych se u kapitána Ameriky bavila lépe a opusinkovala ho pěti hvězdičkami, nicméně jsem o nějaký ten pátek starší, takže dojmy stačí jen lehce nad průměr. 59%

• 24.11.2015  10:44
    Bůh masakru (2011)

Když mi jako pětileté sousedovic o dva roky starší Pepík vyrazil zub a já to s pláčem žalovala mamince, běžela jsem potom zpátky ven v dobré náladě: "Kiš, kiš, nevadí, on už se stejně kýval!" O většině mých dalších rvaček už se mamča nedozvěděla, pokud mě nepráskla učitelka poznámkou v žákajdě. Jo, malá Phobia si nic nedala líbit, kdo do mě pěstí, já do něj kopancem a ani jeden z účastníků střetu obvykle neměl ve zvyku práskat. Ale to byla jiná doba... a jiná země. Romčo, ty starej pedále, no to mi ho teda vyndej, nikdy by mě nenapadlo, že pozorovat a poslouchat hádku čtyř lidí může být taková zábava! Neustálé přelévání se nálad, sympatií a antipatií, divák je do toho zapojen, ať chce nebo ne. Pořád hodnotí, zvažuje, přihrává kladné i záporné body jednotlivým stranám sporů. Se mnou asi nebude něco úplně genderově v pořádku, když jsem častěji souhlasila s oběma pány a jejich pragmatickým náhledem na svět a události, zatímco postoj ženských mě celkem míjel, Jodiino dobroserství a pocit morální nadřazenosti mě vyloženě iritovaly. Je možné, že jsem kdysi byla tak mladá a blbá, abych zastávala podobně naivně utopické hodnoty? No, život mě naučil. PSEUDOHUMANISTÉ VŠECH ZEMÍ, VYLIŽTE SI PRDEL! Chudinka křeček... 79%

• 23.11.2015  12:30
    Zmizení (2013)

Neumím štrykovat růžové ani jiné šály, této činnosti se xmrti děsím, fíkus mi dávno chcípnul, protože jsem nejen nesledovala jeho růst, ale ani jsem ho nezalévala, přesto jsem navzdory verbalově prognóze (diagnóze?) s "Prisoners" hodně spokojená. Mám teď na mateřské zpomalený mozek (zkuste spát denně asi tak 3 hodiny a to přerušovaně, k tomu mějte celé dny za společnost pouze 3 bytosti, z nichž kočka je ta nejinteligentnější), tudíž mi vyhovovalo pomalé tempo filmu. Jako rodič jsem drama dost prožívala a chápala veškeré kroky zoufalých rodičů, Wolverina zvláště. Dokonce i to modlení je v takové situaci pochopitelné, takže pro jednou vynechám své tradiční úšklebky směrem k víře v nadpřirozené bytosti. Jackman se mi líbí (samozřejmě, je to kus chlapa a pohled na něj mi rve rodidla), Gyllenhaalův tik považuju za zajímavě geniální tah (ničím důležitý a zároveň strhávající pozornost), atmosféra filmu je správně ponurá a téma únosu dětí silné. A teď jdu hledat dva šneky, jestli se mi je nepodaří přimět k páření, když je to prý tak fascinující podívaná. S ohledem na roční období budu ráda, pokud najdu aspoň jednoho plže, co na mé přání bude masturbovat. 85%

• 23.11.2015  11:59
    JFK (1991)

Těžko odhadnout, jak velká část filmu je založena na faktech a kolik si Oliver Stone vycucal z prstu. Byl Lee Harvey Oswald atentátník nebo obětní beránek ve hře mnohem mocnějších šedých eminencí? Upřímně - je mi to u sedacích partií, odpicnutý prezident je pro mě pouze nejasnou lekcí z historie cizího národa. Největším kladem na "JFK" je každopádně lahůdkové herecké obsazení, skutečný festival hvězd, z nichž každá odvedla své maximum třeba i na malém prostoru. Jestli Oliver Stone natočí další fakta z vládních kruhů USA, například že Barák s Oknama je prezident Islámského státu, frau Merkel je jeho manželka, jejich otcem je knížepán Schwarzenberg a mámou ombudsmáňa Šabatová, nebo že Jirka Křoví jr. byl chovancem ústavu pro duševně choré a speciálně pro něj museli oválnou pracovnu vypolstrovat a denně ze zdí smývat jeho výkaly... nebudu mít problém uvěřit i méně nadanému režiséru a scénáristovi. 69%

• 23.11.2015  11:31
    Přízrak z lesa strachu (TV film) (2012)

Posledních 5 dní prožívám zajímavé období střevní chřipky či jakési podobné sračkonely, proto naprosto přesně vím, kde tvůrci tohoto (ehm) filmu nalezli inspiraci. Opravdu děsivý horor. Nemůžu se však rozhodnout, zda byl nejděsivější (ehm) scénář plný humorných scén a nejapných dialogů, (ne)herecké (ehm) výkony, nebo pičítačový Donkey Kong a další vizuální (ehm) efekty. Div jsem se smíchy neposrala... no... párkrát jo, přiznávám. Možná ochotnická komediálnost Bigfucka, vlastně Bigfoota, byla zcela záměrná a já to prostě nepostřehla, ale pochopte, bolí mě břicho a prdel, mám teď se smyslem pro humor trochu problém. Tohle mělo zůstat v oné žumpě, odkud se to vynořilo. Přesto dávám 10% za fakt, že jsem chvílemi úžasem zapomínala na svá mrzká střeva.

• 11.11.2015  10:52
    Ulice (TV seriál) (2005)

Dám vám dobrou radu, dámy a pánové (ti především): pokud kojíte u zapnuté televize, vždy mějte ovladač po ruce. Jestliže skončí vaše oblíbená kriminálka, přetrpíte blok reklam a upoutávek, může se vám stát, že se na obrazovce vyskytne "Ulice". Sebrat dítěti kozu, abyste se dostali k ovladači příliš vzdálenému, je skutečný problém - kojenec vám při tomto pokusu pravděpodobně utrhne bradavku. Ale riskněte to. Zvolíte-li raději uchovat poprsí v jednom kuse, vlivem sledování telehovnely vám mlíko zkysne a váš mozek se za pár desítek vteřin změní v pudink. Už nikdy více, ovladač od tohoto zážitku nosím na šňůrce u krku a v kapse mám pro jistotu náhradní baterie! Dávám "Ulici" 10% za tu nepatrnou možnost, že je na ní třeba něco pozitivního. Odmítám vydat svou příčetnost všanc, abych po onom (pravděpodobně imaginárním) kladu pátrala.

• 11.11.2015  10:31
    Firefly (TV seriál) (2002)

Několik prvních dílů jsem příliš nechápala oblíbenost seriálu, působil lacině, zápletky průměrné, reálie nedomyšlené, jediným kladem byla sympaticky seskládaná posádka Serenity. Dámy mohou vzdychat, slintat a masturbovat nad pohledným kapitánem Reynoldsem nebo nad hajzlovitým drsňákem Jaynem (miluju tě, Jayne, v zimě si uplácám tvou sochu ze sněhu... nebo spíše z bláta). Pánové mohou funět a onanovat nad Morenou Baccarin, ti úchylnější nad dojemně dětsky vyhlížející Summer Glau, někomu se možná líbí i Gina Torres. Nicméně kolem pátého dílu se mé nepochopení vytrácelo, zábavnost narůstala a já na seriálu získávala návyk, smutný s ohledem na těch ubohých 14 dílů. Pokud by se natočilo pokračování, muselo by být širokoúhlé, aby se Nathan Fillion vešel do obrazu, a Adam Baldwin by zřejmě nesundával tu roztomilou pletenou čepičku, kvůli oslňování kameramana pleší. I tak bych za nové díly byla ráda, kdyby si udržely kvalitu těch původních. 79%

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63