Phobia

okres Opava
duší furt Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 1.8.2019  14:44

"I´m going to die surrounded by the biggest idiots in the Galaxy..." Když kolem mě Strážci galaxie prolítli poprvé, dala jsem jim stěží pár minut (pár jako dvě), během kterých jsem dospěla k názoru, že tahle kokotina není pro starý a prostě jsem to vzdala. Mea culpa, mea maxima culpa! Podruhé mě ke Strážcům galaxie přivedl fakt, že jsem si chtěla trochu udělat jasno v bordelu, co nese nálepku Marvel. Kdo s kým proti komu a proč. A světe div se, najednou mi to přebarvičkované, plastikové universum ala Star Wars nevadilo, mluvící mýval a chodící dřevo už nebyli trapní, nýbrž svérázně fajn, a ostatním čičmundům jsem taky přišla na chuť, včetně té s odstínem vyblitého špenátu. Humor fungoval na jedničku: kdykoliv scéna zasmrděla patetickým klišé, jeb do toho svěžím závanem nějaké trhlé hlášky. "We´re just like Kevin Bacon!" Musím zdůraznit, že jsem si film naservírovala v původním znění s amatérskými (obstojnými) titulky. Z toho, co jsem viděla, český dabing je krotký a zdaleka ne tak dobrý. Měla jsem dnes posranou náladu, téměř se natahovala po mračnech deprese a voilá - je to pryč. Tak teda díky, divná bando praštěných odpadlíků, zvedám všechny čtyři palce, jelikož I AM GROOT!

• 9.7.2019  14:24
    Muž z oceli (2013)

Když jde o létající chlapy v elasťácích, volím obvykle losí test - tedy úhybný manévr, zabraňující srážce s těmito kokotinami. Ani nevím, proč jsem v případě "Muže z oceli" učinila výjimku a setrvala na kolizním kurzu. Našla jsem však několik pozitiv, proč nelituji: 1) Povedený vizuál, dechberoucí efekty 2) Je celkem prdel pozorovat, jak se "mimozemšťani" vzájemně používají coby demoliční koule 3) Neoholený Henry Cavill nahoře bez 4) Vzpomínky na dětství měly příjemně nostalgickou, vidlákovskou atmosféru. Jinak teda sorry, ale z okázalého amerického vlastenectví se mi navaluje a seznam scénáristických píčovin je veledlouhý. Všimli jste si, jak si papaláši v závěru nedělají starosti o osud světa či lidstva, nýbrž výhradně o osud Spojených států? A co ty "náhody": přistávající mimozemská loď parkuje Supermanovi prakticky nad chalupou, jakkoliv ufouni nemají vůbec šajn, kde se dotyčný na Zemi nachází. Superman sebou v pádu odněkud z orbity flákne se svou vyvolenou zrovna tam, kde poblíž postávají tři její kolegové a nikdo jiný, jaká náhodička... Kam vlastně zmizeli všichni přeživší, kde jsou mrtvoly? Ve finále "S" vymete a zboří s generálem Zedem půlku velkoměsta a jakmile držková skončí, objeví se u něj rázem milovaná Louis, aby si mohl Clark Cunt poplakat v jejím výstřihu. Kde se tam kruciprdel vzala - jak věděla, kam se teleportovat?! Prostě snůška hovadin a nabubřelé mávání vlajkou s hvězdami a pruhy. Nicméně: čekala jsem, že to bude horší a vlastně jsem se i docela bavila, tudíž sem mohu jebnout tři odpočinuté astry.

• 2.7.2019  13:12
    Auta (2006)

Sama od sebe bych o animák s vozidly v hlavní roli ani neopřela kolo, ale dcera má věci po starším bratranci: tričko s Bleskem McQueenem, fusekle s Bleskem McQueenem, pyžamo s Bleskem McQueenem a tak dále. Začalo ji zajímat, co to je za hezké závodní auto a tak jsem stáh... ehm, vypůjčila film. Měl úspěch, cácora si ho užila a já ještě víc, už jsme spolu přerod arogantního frajírka ve fair play charakter viděly nejméně 4x. Nepochybuji, že si brzy dáme pátý okruh. Zápletka sice není originální, je to nevtíravě výchovné a spoustu hlášek mrňata nepochopí, ale kupodivu "Auta" dobře fungují nejen na cílovou skupinu mláďat, dobrou náladu zvládají opakovaně vyvolat také u polovodiček se sjetým dezénem. Krásně animovaná, stylová jízda na 80%.

• 29.6.2019  08:48
    Ptačí klec (1996)

Ach, z tohoto filmečku mi bylo tak krásně teploučko u srdíčka! Ale bez prdele (já vím, bez ní to asi není ono): tříhvězdičkový dojem z komedie o slastech a strastech bukvic ztopořily některé scény, u kterých jsem se málem chechtala nahlas. Téměř dvě hodiny permanentního úsměvu si ode mě lehce nadsazené čtyři polibky zasouloží... pokud jste ovšem kovaný homofob nebo lesba, ušetřete si žluč pro jiné příležitosti a pusťte si raději "Charlieho andílky" nebo jiné dílo, založené spíše na dámských přednostech. Vyšpulený, kroutící se zadek Agadora "Spartaka" by pro vaše testosteronem stříkající nervy mohl být příliš.

• 19.6.2019  12:39

Sedáváte ve vaně s plastovou lodičkou a sníte o burácejícím větru nadouvajícím plachty, rozbouřených vlnách a poblité palubě? Zní vám jako rajská hudba neustálé "ano, pane!"? Těší vás, když příroda občas nakope pána tvorstva do prdele - například hypertrofovanou ploutví zjizveného leviatana? Potom jste vhodný materiál pro dobrodružnou plavbu "V srdci moře". Když pominu masakrování velryb, docela jsem si tuhle mobydickiádu užila, přesto jsem se zdráhala s udělením čtvrté hvězdy, jelikož film vůbec nedbá na potřeby heterosexuálních žen. K čemu se Thor namáhá ve fitku, když se po celou stopáž schovává v hadrech? Kašlu vám na košile, já chci sixpack, já chci kapkami potu lesknoucí se svalstvo! 70%

• 1.6.2019  22:00
    Máma (TV seriál) (2013)

Polibte mi drdol, mě všechny ty megery a jejich problémy docela baví, i když připouštím, že hodně pomohlo vypustit z rovnice nejmladší generaci (synek nudný, dcera na přesdržku). Občas děj není kdovíjak k uchechtání, sarkastických dialogů s kvalitně jedovatými záseky však zůstává dostatek, abych seriál hodnotila nadprůměrně. 75%

• 3.5.2019  10:16
    42 (2013)

Čím jsem starší, tím víc mě štve, jak je bělochům házena na hrb veškerá špína světa a oni si ještě za pomoci menší, ovšem hlasité části dobroserů ochotně sypou hlavy popelem. Taky jsem si tou fází prošla, když jsem byla mladá a blbá, nikoliv černobílá realita však časem utloukla mou naivní část a dala vzniknout cynické čůze. Co se snažím sdělit: já k tomuhle filmu přistupovala s tím, že se budu šklebit: "No jó, chudinky černé, všichni jsou tak hodní, inteligentní, skvělí lidičkové a ti zlí, hnusní běloši jim pořád ubližují." Přesně na tuhle notu "42" brnkalo, ale kupodivu jsem sledovala bez šklebení: Jackie Robinson, jeden ze dvou basebalistů, jejichž jména mi za život uvízla v paměti, měl totiž mé plné sympatie a s nimi respekt. Ono to chce mamutí koule, aby byl člověk v něčem první, čelil hlouposti, primitivismu, nesmyslné zášti, nadávkám, výhrůžkám a omezování, kamkoliv se hne. A co je nejdůležitější, musel všechny ústrky snášet mlčky, nenechat se vytočit, nezavdat médiím žádnou záminku k pranýřování. Jedině tak mohl Jackie Robinson prošlapat cestičku pro ostatní černochy: nedopustit skandál, spolknout hrdost a vytřít všem zrak na hřišti. Palec nahoru pro Helgelanda a jeho tým za dobrý film, všechny palce nahoru pro Robinsona, jak důstojně ustál tlak, který by většinu lidí zlomil.

• 21.3.2019  14:03

Náhodou, nejlepší komedie, co jsem v posledních letech viděla! Je to tak příšerně blbé a neskutečně amatérsky natočené, že se divák musí řezat po celou stopáž. Bránice dostává těžce zabrat - nonstop jedna 3,14čovina za druhou, takový scénář by člověk s IQ nad 70 nedal dohromady ani při hodně špatné kombinaci chlastu s drogami. Už podle názvu jsem očekávala veledílo a opravdu mě to v nejmenším nezklamalo. Nesnáším, když se duševně připravím na divoký surfing vlnami sraček a pak se jen vlažně kolébám v kalných vodách nudného podprůměru. Ovšem "Megažralok versus Kolossus" je ve škatulce absurdně špatných filmů hrdým vlajkonošem, divákům s úchylným smyslem pro humor vřele doporučuji!

• 17.3.2019  10:19
    Karlík a Lola (TV seriál) (2005)

Neuvěřitelně korektní sourozenecký vztah... ta mírumilovnost, vzájemná láska a touha si pomáhat absolutně nekoresponduje s mými zkušenostmi, kdy krvavé sestrovražedné války, co počaly mým narozením (a prvních 9-10 let jsem byla v nevýhodě), skončily teprve poté, co se starší ségra vdala a odstěhovala. Dala bych i více hvězdiček, ale neskutečně hnusná animace mi brání. Postavy jsou ošklivější než pondělní ráno s kocovinou, kdy cestou do nenáviděného kanclu blijete jak šakal. 45%

• 9.3.2019  19:28
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Na mateřské jsem tento "skvost" několikrát viděla, protože moji tehdy ani ne dvouletou to z nějakého důvodu fascinovalo (možná se jí líbila barevná znělka, možná dětinský Matonoha, nevím) a mně se nechtělo zrovna pracovat. Takže jednu naleštěnou hvězdu za to, že mi pořad dokázal zajistit půlhodinu klidu v krizovém období, kdy mrně nevydrželo u pohádek a já už byla z hraní maňáskového divadla celá tumpachová. Dám i druhou poblikávající chcíplotinu, jelikož sledovat "Co na to Češi" je vážně lepší než pucovat umyvadla a hajzlíky. 30%

• 25.1.2019  20:01

V poslední dekádě jsem silně alergická na prsení se s hvězdami a pruhy. V dětství člověk musel koukat na hrdinné, neporazitelné rusáky, po revoluci je to samý hrdinný, neporazitelný amík... dejte mi svátek s propagandou! Ovšem uznávám, "Železná srdce" se divákovi nesnaží prezentovat další chorobně čestné Kapitány Amerika, kdepak, pustili na plátna partu cyniků a hajzlů, mezi kterými trčí kladný skautík jako vzrušený transvestita při promenádě v plavkách na Miss Universe. Když se k té morální bídě přidá ještě špína externí, je o solidní válečný zážitek postaráno. Už na pohled interiér tanku Fury a jeho posádka smrděli tak, že mi to zvedalo pajšl a vhánělo slzy do očí. A kdyby mi tam Pitt nahoře bez exhiboval o něco déle, třeba bych přistříkla i pátou orgasmickou hvězdičku. Dokonce ani Shia LaBlééé mi v tomto filmu nevadil, což se rovná zázraku.

• 4.1.2019  10:52

Když vezmete už jednou vylouhovaný pytlík z čaje, strčíte jej do hrníčku a zalijete znovu vroucí vodou, výsledek prostě nebude mít zdaleka stejnou sílu, jako poprvé. Díky zdejším ohlasům, přinejlepším rozpačitým, jsem si nastavila hladinu očekávání ohledně "Po strništi bos" kamsi pod úroveň svých rozvrzaných kolen. To je velmi dobrá technika, při které divák nemůže být zklamán a často dochází k milému překvapení. Takže jsem si docela užila návštěvu doby, co mohla být opravdu krásná, kdyby jeden zasraný malíř pokojů neměl přehnané mocenské ambice. Svěrákův scénář sice působí dojmem, že vznikl na útržcích hajzlpapíru, z nichž část byla použita a spláchnuta, film je jaksi nekompaktní ve více ohledech, ale vlastně nemám nutkání se do něj ostřeji navážet. Nenadchnul, leč několik scén bylo docela fajn... žíznivému holt stačí i čaj druhák z popraskaného hrnku a já v posledních letech moc filmů neviděla. Mám sklon zastávat se slabších, dám laskavých 70%.

• 26.12.2018  20:35
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Když máte nulová očekávání, nemůžete být zklamáni. Takže jsem bez duševní újmy přežila tuhle nepohádku, kde místo nadpřirozených bytostí figurují trapné paruky, logika příběhu klopýtá a místo atmosféry se film frikulínsky podbízí akrobatickými kousky hlavního minihrdiny. Stravitelné...a při pohledu na zoufalou, uvřeštěnou pohádkovou tvorbu 21. století bych řekla i docela obstojné. Hlavně se v tom nepitvoří Blanarovičová s Liškou, už za tento fakt přidávám hvězdičku do mírného nadprůměru.

• 16.11.2018  10:25

Za mlhou hustou tak, že se v ní dají krájet nožem prostitutky a škrtit silonkami ženské z vyšší společnosti, leží kanape a na něm zfetovaný Sherlock Holmes. Jeho představitel sice nepostrádá charisma, bohužel se po celý film tváří, jak by měl v zadku zaražený vystřelovací deštník... rozevřený. Scénář příliš nereflektuje na dílo A.C. Doylea ani na historická fakta a jestli se těšíte na zdlouhavé tápání, kdo je vlastně vrah, tak doporučuji sledovat se zavřenýma očima a se špunty v uších. Michaeli, ty chlape s ksichtem nacisty, nadabovaný lehce psychopatickým tónem, ty v tom hraješ taky? Tak jak tě odhalí a proč to vlastně děláš? Střídavě jsem sledovala film a z hecu četla "Janu Eyrovou", aniž bych se byla schopná rozhodnout, co si zaslouží méně mojí pozornosti. Film je přinejmenším relativně krátký, zatímco romantickým pidlofilozofováním Charlotte Brontëové se budu ztěžka prodírat nejméně několik dní... Měla jsem to obrátit, Sherlocka Holmese číst a panenským vzdycháním, viktoriánskými lokýnkami a volánky znovu profičet ve filmové verzi, Fassbendera bych očumovala tak jako tak. 50%

• 5.11.2018  10:33

Půjdu na hodnocení čistě matematicky. Pokud jako základ použiju průměrné hodnocení, tedy tři hvězdičky a další budu odečítat a přičítat podle toho, co se mi (ne)líbilo, budu operovat s těmito údaji: *+ melancholická atmosféra s odpovídajícím závěrem *+ vyšetřovatel sympaťák *- velmi pomalá a lehce chaoticky podaná zápletka (ve scénách bez dialogů nadále doporučuji rychloposuv) *- o Mathiasovi a jeho policejním týmu stále víme skoro prd. K tomu prdu ještě připojím své rozčarování ze scény, kdy pachatel ujíždí ve staré plečce, Mathias se ho pokouší dohonit sprintem a jeho kolegyně udělá co? Popoběhne pár kroků, zastaví u služebního vozu a bezmocně rozhodí pažemi. Já idiot čekala, že prostě skočí na místo řidiče, vyzvedne nadřízeného a v tom svém nabušeném Volvu a pusté krajině snadno doženou starého křápa. Ale ne, mávat rukama v gestu zmaru je určitě lepší stíhací taktika:-P. Tak nějak mi z toho vychází trojice nepříliš zářících vesmírných těles.

• 3.11.2018  15:47

Za co, kura, za co?! Těch 40 minut života už mi nikdo nevrátí. Já mám omluvu, proč jsem se tak dlouho nechávala omývat vlnami trapnosti: v krku se mi usídlil nějaký bordel a byla jsem z toho kašle natolik vyčerpaná, že se mi nechtělo slézt z gauče a vyšplhat se po schodech do ložnice. Možná jsem se měla překonat a najít si nějakou záživnější a inteligentnější podívanou, tak třeba čučet do kočičího záchůdku, k tomu by mi stačilo překonat pouhých 5 metrů horizontálně. Jakou omluvu mají tvůrci této smrduté hromádky rádoby vtipných scének? Chichiííchiííí, ti Ostravááááci jsou takovíííí buraníííí, heleéé vííííď. Ne, nezasmála jsem se, dokonce ani neusmála, akorát mě to nasralo. Ne proto, že si to utahuje z mého kraje, z mého rodného města, ale že si to z něj utahuje debilně, s dementním žargonem, co hercům nešel přes pysky a s "humorem", který vzhlíží odněkud z hlubin sračkami zatopeného dolu i na komedie Zdeňka Trošky. Hvězdičku za známé lokality a za nepatrnou možnost zlepšení v druhé půlce filmu (kdy jsem se konečně kopla do prdele a šla uklidit kočce hajzlík).

• 28.10.2018  09:17

"Schindlerův seznam" aneb kterak bezohledný oportunista ke svatozáři přišel. Nemám námitky k řemeslné stránce filmu, všechno pečlivě naleštěné do posledního detailu, lahůdkové herecké obsazení, dobová atmosféra na jedničku (aspoň myslím - zas tak stará nejsem, abych mohla srovnávat). Zpočátku mě sice iritovala ta černobílost, tím víc však vyniklo občasné zjevení krvavě rudé barvy. Že je "Schindlerův seznam" vykalkulovaná citová ždímačka, na to sere celá psí smečka, vždyť kdy jindy by měl člověk brečet, než u nepochopitelných zločinů proti lidskosti? Co odpustit nemůžu a film to stojí hvězdičku, to je manipulace s fakty. Oscar Schindler nebyl žádný filantrop, byl to fízl, bonzák, člen NSDAP a jediný důvod k ochraně Židů byl ten zištný: konečně měl k podnikání levnou pracovní sílu, se kterou mohl podle libosti orat a bohatnout. Přerod v charakterního lidumila a zachránce slabých prostě nežeru. Být film pouze na podkladě skutečných událostí a místo Schindlera tam vyrábět hrnce nebo prdelaté pokladničky třeba smyšlený továrník Sváťa Gott, budiž, s dojatým smrkáním bych sem jebla i tu pátou hvězdici... takhle na patře zůstala pachuť glorifikace chlapa, který byl přinejlepším rozporuplnou osobností.

• 19.10.2018  20:10

"Temný Wales" sice nepostrádá vcelku sympatického vyšetřovatele, takový ten tichý typ s výrazem nakopnutého pejska, a může se pochlubit i atmosférou měsíční pustiny (dobrá, mají sem-tam barák, nějaký potok a kdybych se hodně snažila, možná bych zahlédla i strom), ale většina filmu má strrrraaaaaašššlllliiiiivvvvvěěěěě uuuuuttttaaaahhhaaaaannnnééééééé teeeeemmmmppppppoooooo. Když mimo scény s dialogy zapnete rychloposuv, rázem vše vypadá normálně. Nedělám si kozy, dvojnásobné zrychlení vám poskytne normální délku záběrů místo zdlouhavého, statického čučení. Zápletka celkem tuctová, neurazila, nenadchla, rozhodně ji však bylo možné zpracovat mnohem záživnějším způsobem. Docela jsem se po dlouhém filmovém půstu těšila na kvalitní kriminálku, ovšem ani takto vyhladovělá jsem si na nemastném, neslaném "Ďáblově mostě" nepochutnala. Jedna astra za inspektora Mathiase (spíše tedy za ksicht a potenciál této postavy, jejíž minulost scénář zatajil), jedna za ponurou atmosféru, půlka za příběh a tím jsem se pravděpodobně vyčerpala.

• 13.10.2018  20:57

Jeden z mála filmů, co jsem za poslední tři roky viděla, když se mi nedávno (za značných výčitek svědomí) konečně podařilo odložit dítě k tchyni. Dcerka musela pár dní snášet ječivý babiččin hlas, já jsem se na dvě hoďky potrestala konstantně dementním a ublíženým výrazem Channinga Tatuma, jehož ksicht je pro mě obtížně snesitelný, i kdyby se dokázal tvářit normálně. A k tomu zápas. Nechápejte mě špatně, já jsem docela příznivec bojových sportů, kde do sebe pěkně rostlí chlapi mlátí pěstmi, kopou se a všemožně usilují o devastaci soupeře, ale zápas je takový... jiný. Jak mám se zalíbením koukat na svalnaté mužské, když se po sobě plazí, ošmátrávají si intimní partie, zaujímají erotické pozice... já bych to chápala, kdyby byl zápas smíšený a bojovali muži proti ženám, ale takhle... no nic, k Tatumovi ten sport pasuje. A nevyrovnaná, spratkovitá povaha hlavního "hrdiny" jakbysmet. Asi jsem ho měla litovat, sorry, nedařilo se, já tomu frackovi přála jen pořádně nakopnutou prdel. Naštěstí to nebylo jen o něm: ve filmu mnohem více zaujali božsky trpělivý Mark Ruffalo a psychopatický narcis Steve Carell. Tahle silná dvojka a drtivý závěr vytáhli Foxcatchera z bahna průměru, můžu tedy kývnout na zdejších +/- 60%.

• 15.10.2016  20:10

Pyšná princezna po čínsku. Mám ráda bojová umění a nebaví mě letecká akrobacie, což je obvyklým důvodem, proč u čínských kung-pao filmů křivím ksicht. Taky u nich mám problém rozeznat, jestli se jedná o vážně míněný hrdinský epos, nebo o komedii ala Jackie Chan. "Obávaný bojovník" z těchto mých dojmů výrazněji nevybočuje. Při soubojích hlavní hrdina často popírá fyzikální zákony, s gravitací si vyloženě vytírá anus, k tomu je chování všech zúčastněných až pohádkově nevěrohodné a kreténské. No co si budu šoupat klávesnici - vidět to o 20 let dřív, možná bych byla nadšená. Teď si radši pustím UFC, když chci vidět opravdový zápas... a předvolební debaty, pokud bych chtěla pohádky. 59%

• 14.10.2016  20:00

Tuhle mě po bambiliónté vzbudil můj baby tyran kolem druhé v noci, což mělo obvyklý následek: mrně si znovu spokojeně usnulo, já však ne. Naštěstí televize často dokáže insomnii vyléčit. Program byl tou dobou tradičně ubohý: Poslanecké interpelace jsem zamítla - já se potřebovala uklidnit, nikoliv nasrat k nepříčetnosti a začít spřádat plány bombového útoku. Zakopla jsem o cosi s názvem "Ďábel v těle". No výborně - porno, to by mělo starou frigidu jako jsem já spolehlivě uspat. No fuj, rozlítaná kamera, to by se člověk zblil přes záda na paty... pornoherečky se schopnostmi hadích žen, to bude prasárna... ale kdy už ti chlapi sundají hábity, místo křížů vytáhnou vercajk a přestanou cákat akorát svěcenou vodu? Shrnu to: Morpheus se na mě vyflatuloval, ale nelituji, vcelku na mě to vymítání v mladém provedení udělalo nepříjemný dojem, takový ten dobře nepříjemný, jak má u hororů být. 70%

• 8.10.2016  16:11
    Robocop (2014)

Robocop, jak by ho natočil Sigmund Freud. Co zůstane z člověka, když mu necháte jen ksicht a pár orgánů? Když mu vezmete emoce? Kde sídlí duše? A kam až může zajít Světový policajt ve svých snahách učinit svět lepším, svobodnějším? Ruku na srdce (do rozkroku nebo kam je libo), není to špatný film, ale nostalgie je sviňa a tak dávám přednost starší, akčnější verzi Robopoldy, přestože dnes už se svým pojetím a zpracováním řadí spíše mezi komedie. Dávám 59%, mohlo to být víc, kdyby scénář umožnil odhalit tělo hlavního hrdiny před proměnou v Aibo - vysoký, štíhlý, ramenatý, hmmm... jdu si pustit porno.

• 8.10.2016  15:48

Pan Whicher byl velké detektivní eso Scotland Yardu, které na základě výpovědí pochybných svědků, neexistujících důkazů a vlastní intuice určilo viníka hnusného zločinu. Pokud vás tedy lákají kulisy venkova, viktoriánská atmosféra, hlavní hrdina obdařený slizkým úsměvem a bezradně bloumající od ničeho k ničemu, pak je tento film přesně pro vás. Osobně jsem čekala něco víc, ale tvůrci se holt chvályhodně drželi skutečných událostí, které nebyly kdovíjak zábavné. No, pořád lepší tahle ukolébavka na dobrou noc, než poslední megaultracool verze Sherlocka Homelesse. 55%

• 12.7.2016  09:45

Když se vám miniklon vzbudí ve dvě ráno, snaží se vám hodinu jen tak pro zábavu rozeškrábat krk i ksicht a potom si zase spokojeně usne, zatímco vás jako obvykle postihne insomnie, možná si vyberete nějakou ukolébavku v televizi. Vsadila jsem na PA4, od začátku páchnoucí odérem nudného rodinného videa. Puberťáci, spratci, nikdo nepoužívá mozek, nikdo se nechová logicky, sem tam něco spadne, sem tam šmouha... děsivé. Opravdu děsivě nuzáživné. A já jako na potvoru pořád ne a ne usnout. Jak hodnotit úplně zbytečný film, který není navzdory tagu "horor" vůbec strašidelný, ani nesplní očekávanou funkci barbiturátu? Vydojím ze sebe jednu upocenou, mouchami hojně obletovanou hvězdu.

• 14.5.2016  11:13
    Poručík Backstrom (TV seriál) (2015)

Znáte všechny ty seriály o správných poldech? Sympatičtí drsňáci, co možná trochu chlastají, ale vždy bez váhání použijí svůj intelekt, pěsti i koule... tedy kulky, vlastně obojí, ve prospěch spravedlnosti. A pak tady máme poručíka Backstroma: příjemný je asi jako pondělní ráno, pohledný jako sloní zadek, chlastá jak vesnice plná mužiků, hulí jak Nová Huť Klementa Gottwalda, životosprávou uvádí lékaře do amoku, pět schodů vzhůru by mu přivodilo infarkt, nesmí řídit, pistolí trefí leda vlastní nohu, bydlí na hnusném hausbótu s hnusným teploušem, manželka mu už dávno utekla a je s podivem, že kdy nějakou měl... a hlavně pokaždé říká, co si myslí. Myslí si jen ošklivé věci a urazí, koho může. Přesto je velitelem speciálního vyšetřovacího týmu, jelikož díky své hřejivé povaze snadno proniká pod slupku grázlům a úspěšně řeší zločiny. Nabízí se srovnání s podobně "korektním" doktorem Housem, jenže Hugh Laurie je přes hajzlovitý charakter velký sympaťák, zatímco Rainn Wilson ze všeho nejvíc připomíná připosraženou verzi švábího ufona z MIB. Ovšem ten vraždící šváb je hezčí a milejší. Po pilotním dílu jsem si myslela, že koukat na Backstroma je ztráta času, ale dala jsem mu šanci a začal mě bavit. Hlavně tedy v součinnosti s některými členy týmu: duo ženských bylo na můj vkus poněkud nevýrazné, zapamatovatelnější je ambiciózní policista Moto, amatérský kazatel Almond a hlavně Backstromův protiklad - elegantní, vždy pozitivně naladěný všeználek Niedermayer. Posledně jmenovaný mi přišel natolik roztomilý, že jsem se rozhodla dát seriálu 4 prasátka, navzdory obludné katarzi v závěrečném dílu. 70%

• 12.5.2016  13:11

No není to prdel, jak nám dávají mediální a diplomatickou čočku za "diskriminaci Romů" tlučhubové ze země s tunami másla na hlavě za genocidu původních obyvatel a zotročování černochů? Kdo chce vidět, jak vypadá skutečná diskriminace a trochu se zastydět za barvu své ošklivé, zlé, fuj-fuj bílé pleti, může zkouknout učesanou verzi životního příběhu Solomona Northupa. Ani těm "diskriminovaným" by projekce filmu neuškodila, alespoň by se dozvěděli něco o tvrdé práci. Místy je "12 let v hajzlu... tedy v řetězech" vhodné i pro příznivce sado-maso praktik, začínající dominy se taktéž mohou leccos přiučit. Nicméně: už jsem na tohle téma upustila nudli u několika lepších filmů, tenhle mě zas tolik za aortu neškubal, takže sem svým otrokářským bičem můžu švihnout jen 3 hvězdičky, tedy uznalých, nenadšených 69%.

• 17.4.2016  10:10
    Moneyball (2011)

Tak jo, i s přetočeným tachometrem mi Brad ťuťuňuňu Pitt dokáže přivodit záchvat pubertálního povzdychávání. Kromě toho mám ráda filmy se sportovní tématikou, navzdory faktu, že jsou obvykle příběhem jako přes kopírák. Na druhou stranu statistiky, administrativa, matematika a tyhle srance jsou pro mě horší než sedat holou prdelí na ježka. Za normálních okolností bych se proto "Moneyballu" vyhnula pohledem i sluchem, ovšem má náklonnost k modrookému mazlíkovi převážila mou averzi k číslům. Sledování baseballových obchodů jsem přežila bez újmy na nervech, na druhou stranu také bez výraznějších emocí (když pominu těch pár orgasmů, kdykoliv se Piťulka usmál), takže statisticky precizně vyjádřeno, bavila jsem se maximálně na 65,348%.

• 10.4.2016  18:40

Darwin by zaplakal! Tenhle film ukazuje v plné nahotě, na co zhebne civilizovaná společnost, když v rámci utopické ideologie humanity a multikulti naprosto ztratí pud sebezáchovy. Komentář obsahuje spoilery, tak ho nečtěte, nebo se neposerte. Nákladní loď Maersk Alabama je sice větší než kravín s fotbalovým hřištěm a letištěm i s hangárem dohromady, přesto jde o snadné sousto pro vychrtlého Timura a jeho partu chcípáků. Jelikož Timur a jeho chcípáci jsou sice 4 (slovy ČTYŘI) Somálci, které inteligenčním kvocientem předčí i ty necky, na kterým připádlovali, mají však kalachy a ochotu je použít. Početnější posádka lodi Maersk Alabama naproti tomu má smrtelně nebezpečné předpisy, hadice nabité čůrkem vody a pár na hovno "protipirátských" mříží. V normálním, duševně zdravém prostředí by měli na palubě kulomet nebo šikovného snipera a mohli by z líných, agresivních niggaz nadělat krmení pro žraloky dřív, než by Timur a jeho chcípáci zařvali: "Nouplís!" Ovšem bílá rasa, stižená pocitem viny za všechno napáchané zlo světa, ztratila rozum, potřebu bránit své životy, majetky, kulturu... Raději si nechá nasrat na hlavy kdejakými opicemi. Proto musí "vyspělé civilazace" pořádat rozsáhlé námořní, vojenské či policejní manévry kvůli několika fanatikům z doby kamenné, proto naši hrdí předkové rotují v hrobech jak v mixérech, proto se tahle zeměkoule v prdel obrací! Formálně nemám filmu co vytknout, ale dementní scénář založený na skutečných (přesto neuvěřitelných) událostech mě celou stopáž příšerně rozčiloval. 70%

• 24.2.2016  18:49
    Stoker (2013)

A já pořád přemýšlela, proč je ten film tak divný, pomalý, proč mi každá postava ukrutně leze na nervy... a při pohledu na tvůrce "Stokerů" už je mi to jasné: protože to režíroval Ťing Ťong a za kamerou stál Ping Pong. Zkrátka je to bez ohledu na bílé herce další ťamanská psycho úchylárna, se kterýma nejsem na stejné duševní vlně. Téma o vraždících psychopatech zajímavé, zpracování mě ovšem jakýmsi obtížně definovatelným způsobem sralo. 55%

• 1.2.2016  10:51

Takže si to shrneme: je jich strašně moc, pobíhají, skáčou, poletují, střílejí, házejí kladivem, vrhají kanálové poklopy, shazují na sebe mrakodrapy, hádají se, perou, demolují fiktivní města a do toho je moudry zahrnuje zmatená umělá impertinence, chci říct "inteligence". Na konci už toho šaškování má většina z nich plné zuby, rozejdou se, rozjedou, rozletí do různých prdelí a zanechají novou, ještě méně sympatickou squadru pro příští záchranu světa. Už bez mojí divácké účasti, tenhle natrávený mišmaš pro mě byl těsně nad hranicí snesitelnosti díky povedené vizuální stránce, několika fajn akčním scénám a pár ucházejícím vtípkům, ovšem scénář stojí za vyližkaštan. 51%

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63