Bigwave

Student

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 3.12.2012  19:35

Miluju fixed gear, nesnáším tenhle film...

• 4.5.2011  21:22

Naprosto souhlasím s uživatelem "Max-Wesslo" dovolil jsem si zkopírovat jeho komentář: Banksy poukázal invenčním způsobem na umění nikoliv jako 'očišťující' a inspirativní záležitost, nýbrž jako svět přetvářky, hype-u a plevele vyskládaného dolarovými bankovkami. Vytvořil karikaturu umělce, zapáleného a obětavého francouzského exota, který díky němu a stádu blbců dost možná opravdu vydělal těžké peníze a výborně tak naplnil prvotní účel tohoto snímku. Mr. Brainwash - vymývač? Myslím, že Banksyho citace to vystihuje přesně: "Mr. Brainwash is a phenomenon (think in the cultural sense) - and I don't mean that in a good way." (Max-Wesslo)

• 4.5.2011  21:11

Nedá se říct, že je to film. Je to spíše filmově ztvárněný přenos z vystoupení skupiny Broken Social Scene. Pokud tedy nejste fanouškem této hudby, tak nedoporučuji. Celý koncert je asi v hodinové stopáži, kde jsou zaznamenány celé písničky z koncertu v Torontu. Zbylých dvacet minut je vstřiženo do koncertu a vzniká z toho zápletka. Přechody jsou velmi artově udělány a kamera vypadá velmi zajímavě(zvedačky, švengy, jinak zaznamenaný pohyb a tok světla). Příběh je romantického rázu. Krátký děj sleduje trojici lidí, kteří se chystají na zmiňovaný koncert. Dva muži jedna dívka. Jeden pár. Dva nejlepší kamarádi. Stejná vášeň pro hudbu. Stejná vášeň pro sebe samotné. Bylo zajímavé sledovat napjatou sexualitu mezi dvěma kamarády, která melancholicky vyvrcholí po euforickém doznění hudby v jedné letní noci Toronta.

• 4.5.2011  20:39
    Control (2007)

Zkurvený bary jsou zkurveně nudný. Zkurvený kluby jsou zkurveně plný zkurvenejch holek a zkurvenejch kluků se zkurvenou vraždou v očích. Zkurvenej chlápek je zkurveně pobodanej, když čeká na zkurvenýho taxíka. Zkurveně zůstáváte ve zkurveným domě. Zkurvený sousedi si zkurveně stěžujou… Velká pocta Joy Divison, která každého příznivcem, ať už indie, punkové nebo v případě Joy Division post punkové hudby zahřeje u srdíčka. Tento film je opravdu citlivě zrežírován a trpělivě nafilmován. Skvělý černobílý zážitek.

• 4.5.2011  19:53

Dá se říct, že Kubrick má mnohem lepší filmy. A Clockwork Orange je bohužel mezi diváky více profláklejší, než mistrovi významnější díla. Tento film je sadistická podívaná doplněná prvky popkultury z počátků 80.let, kde mladý Alex se svojí bandou kamarádu provádějí výtržnosti pod hranou zákona. Celý film je dokreslen v závěrečném vrcholení. Kde Alex, dalo by se říct vyléčený člověk doplatí a pocítí surovost svých kumpánů. Náročný film pro náročného diváka.

• 1.5.2011  19:39

Šílená propagační agenda na Boha, která hraničila s fanatizmem. Film nebyl ani dojemný nebo napnutý vyhrocenými scénami ze hřiště. Špatné.

• 1.5.2011  19:33

Říká se, že tento film v hlavní roli s R. Redford je nejlepším filmem s baseballovou tématikou. Film je natočený podle předlohy románu spisovatele Bernarda Malamuda. Předlohy se drží velmi zvolna a většinu základních fakt vynechává. I přes to mu to na kvalitě nijak neubírá. Film je zpracován bez velkých emocí, ale bohužel i s americkým megalomanským patokem (viz. Hobbsovy odpaly). Jinak je to příjemný snímek, který neurazí.

• 1.5.2011  19:18

Standardní sportovní drama. Cage zde hraje velmi průměrně, ale to se nesmíme divit, když jde o jednu z prvních rolí. Ono stejně dokonale hrát v něčem takovém, co je opsaná z šablony pro sportovní dramata tohoto rázu. Hlavní hrdina, podceňovaný samorost se objeví na scéně sportovní disciplíny, kterou s přehledem vyhraje. V průběhu nastupuje nějaká překážka, kterou následuje příchod ženy. A závěr je odkázán na světový, mistrovský závod, který náš dotyčný dramaticky vyhraje. Prosté, pořád stejné.

• 30.4.2011  20:57

Ruská kinematografie je pro můj filmový um neprobádanou oblastí. Vlkodav z kmene šedých psu, mě opravdu mile překvapil svojí něžností a nenuceností. Velkou roli zde odehrávala malebná krajina, která svými barvami dokreslovala tento fantazy příběh. Jediné co musím podotknout, je jistá shoda s dějem Barbara Conana. Doporučuji především jako oddychovku.

• 30.4.2011  20:47
    Skřípění (2003)

Správná teen komedie o skate tripu za svým snem. Film je především určen fanouškům tohoto sport, jejichž věk se pohybuje okolo 10-15lety. Je to asi přirozené, že každý kluk chce být vrcholným sportovcem ve svém odvětví, především být sponzorován, nějakou vábnou značkou, která by jeho free live zabezpečila. Povede se to této komické čtyřce? Uvidíte sami…

• 29.4.2011  12:33
    Fakta Barbory Tachecí (TV pořad) (2009)

Možná se to zdá jen mě, ale paní moderátorka Tachecí je snad nejmíň sympatický člověk na televizi Prima, který absolutně neumí vést diskuzi. Pravidelně nerozumí tématům, na která pokládá hloupé otázky a k tomu všemu její nepřiměřené vystupování.

• 28.4.2011  17:52
    Adaptace (2002)

Jeden z nejoriginálnější filmů, které jsem doposud viděl. Velká výjimečnost tohoto díla je v zakomponování skutečného psaní scénáře k Adaptaci, kde vidíme jak se nejspíše Kaufman cítil. Dal bych plný počet pro svojí jemnost a jakousi tragikomickou krásu. Bod dolů jsem sundal jen za nesrozumitelný, nesedící konec.

• 28.4.2011  17:43

Od dob Kmotra tu máme další vláčnou, ale o to napínavou gangsterku. V hlavní roli výborný Hanks, který je prostě Pan herec. I když by se dalo o tom to film říct, že nemá zrovna originální zápletku a scénář, tak i přes to má jisté kouzlo. Melancholické scény otce se synem střídá krveprolití ve stylu 30.let. Nejvíce poetická a zároveň krásná je noční deštivá scéna, kde Sullivan se svým tomíkem pošle Rooneyho gorily k zemi.

• 25.4.2011  18:00

Dech beroucí příběh o zkrocení divokého talentu krásnou hudbou. Nejvíce vás ovlivní jazzové improvizace, které Hannah Herzsprunger hraje na truc své učitelce. Celý film jsem si říkal: " Proč čtyři minuty " . Při závěrečném vrcholení mi to bylo jasné. Ukončit, už tak zajímavý film, dokonalým husí kůži nahánějícím koncertem, bylo naprosto geniální.

• 25.4.2011  13:20

Film, kterému chybí ta správná niť, nezachrání ani hercké duo Bullock a Kidman.

• 25.4.2011  09:59
    Fur TV (TV seriál) (2008)

Přemýšlel jsem jestli by to bez té vulgarity, sexuality a nemravnosti bylo vůbec ono. Jasně že ne! Bez tohoto faktu, by to byla moderní maňásková Kouzelná školka s Dádou Patrasovou. Takový fekální, záchodový humor dokáže vytvořit jen MTV. Díky za to:D

• 25.4.2011  09:40
    Takešiho hrad (TV pořad) (1986)

Vysoce hodnocením jen pro to, že Takešiho hrad byla snad první reality show, kterou jsem kdy viděl. Je obdivuhodné, že Japonci dokázaly vytvořit v devadesátých letech zábavnou show, které strčí současnou scénu do kapsy . Je to opravdu nehorázná šílenost, která snad každého trochu pobaví.

• 25.4.2011  09:35
    Spláchnutej (2006)

Animovaných filmů je v dnešní době opravdu hodně, až se tento nápor nedá stíhat sledovat. Film Spláchnutej je vtipná komedie v malém Londýně, který se nachází pod velkým Londýnem. Po stránce tvůrčí animace je film velmi dobře zvládnut. Děj je přiměřeně dlouhý a velmi slušně vyplněn infantilními gagy, které už od začátku napovídají o zaměření na malého diváka.

• 24.4.2011  15:32
    Věc (1982)

Vysokým hodnocením hodnotím především nadčasovost a kult, který si tento film stále drží v hororovém žebříčku. Pro mě je to zajímavá ukázka jaký je Carpenter bourák. Vytvořil opravdu dobrý základ pro stvoření tohoto boje o život, který se ve Věci odehrává. Nesmím opomenout vynikající hudební doprovod, o který se postaral Morricone.

• 24.4.2011  14:32

Pohled na svátek Halloween z perspektivy dýně, doprovázen hororovým vyprávěním Matta Sloana.

• 24.4.2011  14:25

Snímek zajímavý svou jednoduchostí. Škoda, že většina diváku od počátku tuší o co tam jde.

• 24.4.2011  14:21
    Pán války (2007)

Krásný příklad toho, jak jsou děti ovlivňovány rodiči a přísloví: "jablko nepadá daleko od stromu" má také něco do sebe.

• 24.4.2011  14:15
    Rukojmí (2009)

Láska mezi dvěma lidmi může vzniknout za jakékoliv situace a také tak končit :D

• 24.4.2011  14:10
    V poschodí (studentský film) (2006)

Jako studentský film to má jistě něco do sebe a možná by si autor vyžadoval trochu respektu za odvedenou práci. Z pohledu diváka se mi to zdá trapné a vcelku zbytečně promrhaných osm minut. Snad ho ze školy za to nevykopli.

• 24.4.2011  14:04

Sokové v lásce a jejich vtipný duel:)

• 24.4.2011  13:59
    Příběhy obyčejné existence (TV seriál) (2003)

Seriál zpracován jednoduchou výtvarnou technikou"náčrtky", které tvoří komiks. Animované příběhy, které jsou každému jistě trochu blízké, doprovází poutavý hlas vypravěče. Doporučuji shlédnout alespoň pár dílů, pro představu.

• 24.4.2011  11:20

Jedna z prvních střeštěných komedií, která na filmová plátna přivála novou vlnu komedií. Něco na té Mary je má jedinou chybu a to svoji délku. V celém ději se střídá vtip z trapnem, ale právě přes svojí stopovou délku vyčnívají trapné hluché scény, které s filmu vytváří podprůměr. Film nezachrání ani roztomilá Diaz po boku hereckých es.

• 24.4.2011  11:09
    Divá Bára (1949)

Zvláštní, že česká kinematografie dokázala být v 50.letech tak světová. Divá Bára, krásná adaptace na román od B. Němcové. Po mnoha úspěších tohoto filmu, můžeme být hrdí, že V. Čech do hlavní role obsadil mladičkou Vlastu Fialovou, pro kterou to byl první rozjezdový film, před její zlatou érou v českém filmu. Za roli Divé Báry byla v Japonsku Fialová oceněna herečkou roku.

• 23.4.2011  20:15

Znamenitá artová záležitost. Vizuální stránka je obohacena netypickým dialogy. Koukám, že Joseph Gordon-Levitt je muž mnoha dovedností.

• 23.4.2011  20:02

Protiklady se přitahují, možná jen v romantických filmech...

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11