]V[()Rt

(Fil)Maniak

homepage

3 body

• 16.6.2019  20:37

Film, kde nic a nikdo nehraje druhé housle. Naprosto všechno jako by bylo stejně důležité. Herci, hudba, exteriéry. Jmenujte cokoli. Každý záběr a vše v něm obsažené je tady v hlavní roli.

• 29.3.2019  08:21
    Rivalové (1996)

Sandler jako psychopatickej ultralabilní vidláckej hokejista / golfista. Stiller jako psychopatickej zneuživatel / ošetrovatel starejch lidí. Weathers jako psychopatickej jednorukej trenér, kterýmu ukous ruku aligátor a nad tím vším září McDonald jako psychopatickej úlisnej arogantní narcis, co nesnáší všechny (především pak starý lidi) a všechno kromě sebe a golfu. Bez nadsázky oscarová Mcdonaldova role. "I eat pieces of shit like you for breakfast." "You eat pieces of shit for breakfast?"

• 12.2.2019  12:42
    Komando (1985)

Esence 80-kový akce tak ryzí a čistá, že kdyby to člověk sledoval na operačním sále, přišlo by mu okolí, v kontrastu k tomu, co se děje na plátně, jako zahnívající septik používanej k chovu živejch a skladování mrtvejch prasat. Arnoldovo hláškování tady dosahuje McLaneova levelu s tím rozdílem, že Arnold k tomu samozřejmě jede svůj rakouskej přednes. Strašně to odsejpá i díky perfektní stopáži, která nepřeleze hodinku a půl a hlavně to graduje legendárním totálním vyhlazením celýho ostrova, kde po každý vystřelený kulce zařvou v krasobruslařskejch piruetách aspoň tři maníci. Sekaj se ruce, střílí se ze !čtyřhlavňový! bazuky, granáty lítaj vzduchem jak tenisáky ve Wimbledonu, kotouče do cirkulárky se vrhaj jak shurikeny, aby v závěru Arnold dokončil svý mistrovský dílo stvořením lidskýho parovodu. Jeden z absolutních klenotů polistopadovýho VHS-kovýho rychlodabingovýho šílenství.

• 28.3.2018  09:59
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Zámořskou politickou scénu moc nesleduji, takže popravdě nevím co na tamní voliče v nejbližších dnech čeká. Možná proto mi tenhle intenzivní a dosti agresivní předvolební výplach přišel očima a ušima středoevropana naprosto nesnesitelný. Na pódiu se vždy po jakémsi vylosování z obálky střídali jednotliví kandidáti se svými plamennými projevy. Každý dostal +/- stejný prostor a na cestu zpátky do svých štábů jakýsi suvenýr. Jednu hvězdu za to, že američani prostě i z předvolední debaty udělají estrádu. Moravec by se měl koukat:-) A američanům upřímně přeji dobrou volbu.

• 22.1.2018  20:07
    Hudson Hawk (1991)

Neschopnost užít si tenhle kinematografickej formát mozku je nekonečně nudný trvání na vlastní příčetnosti. Vzdyčky se budu radši nahej na zadním sedadle limuzíny s delfínama ládovat sushi z mikrovlnky a pizzou se sobím sýrem. Vy ostatní si můžete vyhulit! Mentolku...

• 21.8.2017  09:49

Neuvěřitelný Stallonův kopanec do kulí všem jeho o generace mladším následovníkům. Záchranná akce se v epickém finále mění v šílený masomlejnek během něhož Rambo zcela zlikviduje asi polovinu celkové rozlohy džungle na Zemi. Tady se opravdu neumírá v piruetách a vy se ptáte kdo mu v dnešní éře PG-13 poslal tohle bohapusté bourání masa do kin.

• 9.7.2017  17:55

Zdaleka nejstrašidelnější na Covenantovi je jak vynikajícím filmem se najednou zdá být Prometheus. Spartakiádní cvičení při zrození a Davidův příbytek vypůjčený z placu těch špatných televizních Planet Opic ze 70. a 80. let. Na jednom se se Scottem shodnu - tahle série nutně potřebuje Awakening. Jen by bylo asi lepší, kdyby u toho nebyl stávající tvůrčí tým. A papaláši ze studia ať se jdou vyfotit za odstřel Blomkampova projektu.

• 26.12.2016  01:07

Jeden z vrcholů 70-kovejch rednekáren. To všechno v čele s Lee Marvinem, kterej je tak drsnej, že si to klidně rozdá i s kombajnem. Proti němu pak předseda družstva Gene Hackman, kterej si vyjíždí svůj vlastní Agrofert a konkurenci mele do párků, což je záruka, že je v nich aspoň nějaký maso. Miluje droby a nedá dopustit na zdravý americký hovězí, který dělá z chlapů dobře nažraný chlapy. Jo a občas pořádá tradiční farmářský trhy, kde prodává svý bejky a taky nějaký ty pěkný bílý nadopovaný krávy. Marvin je evidentně fajnšmekr, takže si vybere kravku z nějakýho mongoloidního chovu, což předsedu dost namíchne a pak už vzduchem lítaj jenom kulky, vidle, žvejkací tabák a drsný hlášky. No prostě zemskej ráj to napohled, když se lány zazlátnou. Označeno jako skutečná KLASA členama agrární komory.

• 25.12.2016  11:44

Bale čumí doblba v nějakým baráku. Bale čumí doblba v prázdným opuštěným baráku. Bale čumí doblba v luxusním baráku plným jinejch doblba čumících lidí. Bale čumí doblba na balkóně. Bale čumí doblba na chodníku. Bale má babu v baráku a čumí doblba. Bale má jinou babu v jiným baráku a vytrvale čumí doblba. Bale čumí s nějakou babou doblba na pláži. Bale čumí s nějakou úplně jinou babou doblba na pláži. Bale jde pískem a čumí doblba. Bale jde po kamení a čumí doblba. Bale jede autem s babou a nejspíš i za jízdy čumí doblba. Bale jede autem s nějakou další babou a pravděpodobně i tentokrát čumí doblba. Bale je na párty a čumí doblba. Bale není na párty a čumí doblba. Bale někam jde nebo někde stojí a čumí kurva doblba. A já to zkouším celý 2 hodiny sledovat, ale většinu času jenom otupěle čumim doblba. Takže jsem se hádám dokonale naladil na frekvenci tohohle Malickova filmu.

• 22.3.2016  12:48

Každej Tarantinův fanda by si měl vždycky ráno pobrečet nad smrtí Sally Menke, protože teprve na posledních filmech, který už nestříhala, vinikne její obrovskej vklad a schopnost udržet toho magora na uzdě. H8ful je patrně první Tarantino zcela bez kompromisů a je to mnohdy hodně úmorná a upocená podívaná na chlápka s rukou v rozkroku. Minimálně o hodinu zkrátit, tohle měl bejt director's cut vydanej na blu-ray. Užijte si Panavision 70 v chatrči, to vše za pouhejch 60 mega. Od Tarantina dobrej fór, ale ty nejlepší jsou stručný a úderný.... (6/10)