Neel

okres Olomouc

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 14.6.2019  08:01
    Forever (TV seriál) (2014)

Já mít dvě stě let, asi se spíš utápím v depresích, než bych se radostně hrabala v mrtvých tělech. No nic... Po pár dílech se to zvrhává v klasickou detektivku, kde už jde nesmrtelnost stranou, což je bohužel trochu škoda. Rozptýlením jsou Henryho flashbacky. Detektiv Martinez začíná být jen do počtu a neschopná, protože na všechno vždycky beztak přijde sám Henry. Naopak duo Henry/Abraham je jedno z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděla. Boží je i postava geniálního paka Lucase... Potenciál tento seriál měl, stejně jako již starší kousek New Amsterdam, ale Amerika nás, pokud jde o téma nesmrtelnosti, asi dál hodlá krmit jen hloupýma upírskýma ságama. Každopádně šarmantní Ioan Gruffudd mi nedovolí jít pod 4*. A že mu to s těma šálama sekne!

• 30.5.2019  14:20
    Prolhaní (TV seriál) (2017)

Tak tady šláplo HBO trochu vedle. Na Liar jsem se podívala kvůli Ioanovi Gruffuddovi, kterého jsem neviděla od dob... no, to už je dávno, od dob Titanicu. Obsah této minisérie by se dal ostříhat na jeden film, nemusela bych se 6 dílů dívat na uřvanou hlavní hrdinku, která mi nebyla ani trochu sympatická a na přehrávajícího Ioana. Můj oblíbenec Warren Brown zůstal absolutně nevyužitý, doufám, že druhá série to změní a já tomu dám ještě šanci.

• 22.5.2019  14:33
    Komplicové (TV seriál) (2012)

BBC produkci jsem si zamilovala, jejich jednoduchost a lehkost, s jakou umí vyprávět příběhy a nepotřebují k tomu celý peněžní ústav. Inside men jsou jedním z těch minisérií... První díl mě zprvu až tak nezaujal, ale jakmile se postupně začaly prolínat obě časové osy, krásně to do sebe zapadlo jako puzzle. Britské ostrovy přechovávají zdatné herce, ústřední trio hraje na výbornou. Makintoshe a Browna mám ráda už z Luthera, jdu hledat další seriály, kde se objevili.

• 17.5.2019  14:57
    Dobrej policajt (TV seriál) (2012)

John Paul je punisher, co nesnáší bezpráví a tak bere zákon do svých rukou, až si skoro nevšimne, že se z něho stává takovej Dexter po anglicku. Až na to, že by Dexter v těch špinavých ulicích Liverpoolu vypadal jako totální zelenáč. Sam Miller nám naservíroval emoční thriller, kde vlastně nevíte, jestli JP fandíte nebo ho jen litujete, jak se mu celej život posral. Bohužel to asi skončí jako minisérie s otevřenou zápletkou, ale doufám i v další sérii. A hlavně víc Warrena Browna.

• 6.5.2019  12:43

Důstojné ukončení jedné sci-fi ságy, která čítá kolem 20 filmů. Fungovala tady dramatická, humorná i akční linie a tvůrcům se podařilo i soudržně navázat na předchozí filmy. Bohužel nejsem až takový komiksový fanda, takže jsem měla problém si některé postavy zařadit. Každopádně s efekty to fungovalo dostatečně a já se ty 3 hodiny fakt bavila. A konečně máme zpátky Ant-mana!

• 2.5.2019  20:56
    Luther (TV seriál) (2010)

Stanice BBC je královna detektivek a ne ledajakých. Sbohem americká klišé, tady se hraje na city jinak. Rozpolcený Luther na pozadí špinavých londýnských ulic, kde je kriminality přehršel, jeho podivné přátelství s psychopatkou Alice a loajálnost Lutherových kolegů dává detektivkám nový rozměr. A tahle detektivka se s ničím nemaže, WTF momentů jsem si tu užila až až. Jen doufám, že Luther stejně jako Sherlock skončí na vrcholu a se ctí... Idris Elba zvládl svého Luthera skvěle a velmi zaujal i Warren Brown, těším se na Good cop.

• 28.4.2019  09:40
    Spongebob v kalhotách (TV seriál) (1999)

Každé ráno zapínám jistý program se Spongebobem svému synovi. K tomuto hodnocení mě přimělo jedno ráno, kdy běžel díl, kde Patrik hvězdice prosazuje své právo mýt se mu jen tehdy, když se mu chce. Následný výčet toho, co všechno na těle si nemyje a co jak smrdí, doprovázené vizuální ukázkou, byť animovanou, mě málem přimělo vrátit celý obsah snídaně do mísy... Ne, fakt to nechápu, co všichni mají s krabíma hambáčema.

• 25.4.2019  21:38
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Dá se tomu říkat sitcom, když je to podané téměř dokumentárně a bez ozvěny smíchu za každou hláškou či vtipnou situací? Ať tak či tak, velká rodina Jaye Prittcheta válí jako jeden z nejlepších comedy seriálů vůbec. A to právě díky neotřelému pojetí tradiční podoby sitcomu. Neokoukané tváře své role zvládají parádně, u mě vede Cam, Mitchell a hlavně trouba Phill!

• 24.4.2019  20:59
    Mrtvý bod (TV seriál) (2015)

Naděje na zajímavý krimi seriál skončila u pilotu. Rozjezd by byl slušný, herci taky, jsou neokoukaní a tak, ale ... Bože, ty dialogy bych postavám odpalovala z ksichtů jak baseballový míčky. Ještě jednou někde uslyším JSI V NEBEZPEČÍ a UŽ JSI V BEZPEČÍ, půjdu do takové vývrtky, že by mi i Valenta záviděl. Pokud nemáte rádi Kriminálky Miami apod, i tomuto se raději obloukem vyhněte... EDIT po 3.sérii: Po třech seriích neuvěřitelně patetických dialogů, kdy si postavy při luštění Janiných tetovaček škrobeně doplňují mezi sebou věty a otravným vztahem Jane/Kurt, své hodnocení stále nemůžu ani o půl hvězdy zvednout. Jediné sympatické postavy jsou Roman, Patterson a trochu Rick. Ostatní mě neuvěřitelně s**ou tím, jak se berou hrozně vážně. Běží to v poledne jako kulisa, dívat se na to fakt moc nedá.

• 18.4.2019  20:13
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Povedená kopie Přátel , která se zpočátku ubírá dobrým směrem s neokoukaným humorem a prolínáním časových rovin. Bohužel asi od půlky celého seriálu už nepřináší nic nového a je tu vcelku patrná nerozhodnost scénáristů, kdy celý příběh důstojně ukončit a která, že to žena bude onou matkou. A to celé je v osmé sérii pohřbeno urychleným koncem, kdy se nám Matka ukáže opravdu jen na chvíli, přičemž její postava zůstala ke škodě absolutně nevyužita. Nicméně jsem se po většinu času výborně bavila především při Barneyho fintách oblbování nanynek, jen postava Robin mi nebyla tak úplně sympatická. Za zmínku určitě stojí český dabing , který v tomto seriálu ukázal perfektní improvizaci především v poslední sérii v díle s rýmováním.

• 14.4.2019  14:13
    Skleněný (2019)

Body Shyamalanovi za snahu dokončit svůj příběh. Je fakt, že se to tak úplně nepovedlo, ale ta snaha je tu aspoň vidět. První půlka je hodně o povídání a analýze Vyvoleného, Rozpolceného a Skleněného v podání ne příliš dobře zvolené postavy psycholožky Paulsen. A nebýt McAvoye, který podává naprosto nadpozemský výkon, dost bych se nudila. Druhá půlka už je trochu akčnější, ale ne natolik, aby se u toho tajil dech, nicméně v kontextu příběhu dostačující. Willis je teda na podobné šaškárny trochu starý, ale utáhne to. Jackson zklamal na plné čáře, nevím proč, asi už psychoušů v jeho podání mám trochu dost. Lepší průměr, aspoň nám necpou další blockbuster značkovou Marvelovku, kterých začíná být přehršel.

• 11.4.2019  18:27
    Titanic: Následky (TV film) (2012)

Na nové informace velmi hodnotný dokument, bohužel mi vadila kompozice. Bylo to takové nepřehledné, až jsem se ztrácela v příbuzenských vztazích pozůstalých.

• 9.4.2019  21:18
    Baby Driver (2017)

Nečekala bych Ansela Elgorta v gangsterce. A toto je taková sladká romantická gangsterka okořeněná parádně sestříhanou akcí za doprovodu hudby, kterou má Baby v uších. Úvodní autohonička je nejlepší, co jsem zatím viděla. Jen škoda, že závěr s Kevinem Spaceym byl až moc přitažený za sluchátka. Každopádně to nic nemění na tom, že jsem si tu dvouhodinovku s Anselem, Jamiem a Kevinem fakt užila.

• 2.4.2019  21:06
    Úkryt (2014)

Bettanyho nejen režijní, ale i scénáristický debut se jednoznačně povedl. Emoční násilná ždímačka z tak trochu jiného prostředí s úžasnými hlavními hrdiny, přičemž Connelly jsem donedávna měla jen za příležitostnou přicmrndávačku s naprosto zbytečnými a nepodstatnými rolemi. Tímto se jí omlouvám. 3,8*

• 31.3.2019  17:51
    127 hodin (2010)

Mám z toho dost rozporuplné pocity. Příběh je odvyprávěn zajímavým způsobem a Franco tu svoji "One man show" zvládl na výbornou. Že tam tečou různé tělní tekutiny se asi tak nějak od žánru očekává, je to tak naturalistické, že to ani víc vidět být nemohlo. Soundtrack byl ale rušivý a ani trochu mi tam nesedl. Zkrátka jsem se chvílema nudila a sorry jako... fakt nechápu děcko s rodinou sedící na gauči. Já si z toho na prdel nesedla.

• 28.3.2019  14:52

Politice rozumím jako koza petrželi, ale nečekala jsem, že i přesto dostanu takovej svižnej akční nářez. Charismatickému Pierceovi politik sedl jak prdel na hrnec a starý Jackie je stále ve formě. Za skoro dvě hodiny jsem se ani trochu nenudila, tak tomu musím odpálit plný počet.

• 27.3.2019  16:00
    Trestanec (2017)

Když už jsme tak u toho vězení, problém je asi v tom, že jsem nedávno viděla Motýlka. A ten neskutečně odsejpal, zato tady jsem se u mukla s Nikolajovýma psíma očima tak nějak nudila a ty "family" žvásty už mi přijdou ve filmech trapný. Ne, že by to Nikolaj nezvládl, to zas jo. Ale tady byla chyba jinde. P.S. Dlouho nechci vidět nic, kde vězni serou balónky.

• 25.3.2019  14:32

11.9.2001 z jiného úhlu pohledu, až se divím, že se tomu pohledu pozůstalých dosud nikdo až tak moc nevěnoval. Při první scéně Adama na koloběžce jsem se chtěla začít smát, ale jeho mono v čekárně a závěrečný projev emocí u soudu mi totálně vyrazilo dech. Komici, kteří se převážně objevují v lepších či horších komediích v poslední době daleko lépe zvládají dramatické role, aniž by u toho vypadali směšně. Budiž příkladem Jim Carrey, Vince Vaughn nebo Owen Wilson a tady naprosto excelující Sandler. Chci ho vidět v takové roli znovu.

• 24.3.2019  19:12
    Motýlek (2017)

Původního Motýlka jsem neviděla a ráda bych se vyhnula srovnávání, takže to tak asi i zůstane. Duo Hunnum a Malek funguje skvěle, oba jsou na vrcholu herecké kondice a já doteď přemýšlím, jak může někdo zvládnout pět let na samotce a nezbláznit se. Závěrečná scéna na útesu dojala. 80%

• 20.3.2019  21:09
    Mildred Pierceová (TV seriál) (2011)

Miluju tyhle dramatický minisérie a když jsem zjistila, že se tam objeví i má oblíbenkyně Kate Winslet, nemohlo se nic pokazit. Tyhle dobovky jí sedí jak ulité a děsí mě s jakým přehledem zvládá takto náročné role hysterek ála Nouzový východ. Zdatně jí sekundují obě představitelky povedené nevděčné dcerušky, kdy jsem nevěděla, jestli mám chuť ji zabít nebo proplesknout matku, aby se z té naivity vzpamatovala. Neznalá předlohy ani původní verze filmu nemám naštěstí s čím srovnávat, takže tomu s klidem odpálím lepší 4*.

• 15.3.2019  16:13

Přehledně natočený hraný dokument o osudu Titaniku. 75%

• 14.3.2019  16:13
    Titanic (TV film) (2012)

Kdybych nebyla Titanikofil, asi by mi to stačilo. Mizerný střih, dialogy, celý scénář a o zachycení historických faktů ani nemluvím. Snaha o dramatičnost při potápění lodi se nepovedla. Loučení chrabrých mužů se svými ženami je přehnané, jediné, co ve mně vyvolalo nějakou tu emoci je objetí tatínka s dcerkou zatímco čekají na zatopení podpalubí. Opravdu odvaha udělat nízkorozpočtovou televizní minisérii, po tom co předvedl Cameron.

• 13.3.2019  15:42

Viděno ve 2D a ničemu to nevadilo. A věřte, že v originálním znění Paxtonovy komentáře nepůsobí tak pateticky. Ale k obsahu - Jim opět ukázal své filmařské dovednosti a pozval si ty největší odborníky na podmořský svět a Titanic samotný. Zajímavá byla výměna názorů mezi Abernathym a bioložkou ohledně návratu člunů na místo nehody. Samotné záběry potopeného Titaniku jsou obohacené počítačovou animací tehdejší podoby lodi, takže přesně víme, kde se zrovna nacházíme. Krom toho nám Cameron na pozadí ukazuje prostřednictvím duchů, co se zrovna na daném místě asi odehrávalo a nastíní tak osudy pasažérů, což působí ještě mrazivějším dojmem. Méně zajímavá byla záchrana robotů v poslední půlhodině. 90%

• 10.3.2019  21:02

Mangu můžu a zvlášť, když je pod tím podepsanej Cameron, jehož rukopis je tady očividný. Těch pár epických bojových scén je vizuální pohádka, obzvlášť ta v hospodě. Rosa je sympaťačka, jen mi nějak nefungovala chemie mezi ní a tím pubošem. Waltzovi role hodného taťky hodně sedla. Doufám v pokračování.

• 23.2.2019  22:23
    Titanic (1997)

Nedokážu si představit, že by někdo někdy dokázal příběh lodi natočit lépe než Velký Jim. Jeho puntičkářství a posedlost Titanikem je evidentní. V době uvedení filmu mi bylo deset a tehdy jsem ještě nechápala koncept filmu tak jako dnes. Dokonale zachycuje celou podobu lodi, osudy slavných osobností i zkázu. A to prosím s filmovými triky, které ještě nebyly tak vyspělé jako dnes, digitálně vytvořené postavy poznáte až na několikátý pohled. Spousta lidí tu kritizuje romantickou dějovou linku, ale ona není až tak zbytečná. Cameron představuje postavy Jacka a Rose jako průvodce lodí, fungují jako představitelé společenských rozdílů. Mladej Leo už několik let předtím dokázal, že není jenom pěknej ksicht, i když tady ani neměl pořádně co hrát. Nejlepší výkon ale stejně předvedl důstojník z pozorovacího hnízda: "Iceberg, right ahead", v tu chvíli mě vždycky zamrazí i po x-tém shlédnutí. Ze soundtracku je nejoblíbenější "Building panic" se scénou pasažérů běžících k zádi lodi po spuštění všech záchranných člunů... Zasloužených 11 Oscarů.

• 23.2.2019  21:55
    Ray Donovan (TV seriál) (2013)

Po několika epizodách nejsem schopna si najít alespoň jednu sympatickou postavu. Naopak je to kopie všech nesympatických postav z Dextera. Nechápu jejich problémy, ani to, jak Ray utírá celebritám prdele... Končím ještě u první série a to jsem se fakt snažila.

• 14.2.2019  21:56
    12 hrdinů (2018)

Fakt bych nevěřila, že se budu u tohoto typu filmu nudit. Těch pár akčních výbuchů stálo sice za to, ale i když má film Hemswortha, Shannona a Peňu, připomíná to spíš vyjížďku Vinnetoua v Afghánistánu. A ty silné hlubokomyslné hrdinské řeči mezi bitvami, to jako opravdu? Kdo jim ta slova vložil do úst by si měl nafackovat. Po Lone survivor slabota. Příště se na Hemswortha podívám radši jak se ohání kladivem, na Shannona jak mu hrabe z přírodních živlů a na Peňu jak zabíjí skopčáky. Nebo radši na toho Vinnetoua...

• 5.2.2019  14:12

Příjemné komorní drama, ale teď nevím, jestli díky famóznímu Andrewovi Scottovi, jehož role byla sice malá, ale velmi silná, nebo díky Cillianovi Murphymu, jehož přirozenost posiluje veškeré emoce. Problém je v tom, že scénáristovi se cestou ztrácely stránky, ty dějové skoky ve druhé polovině filmu už byly matoucí. Ale na fajn filmové odpoledne to stačilo. P.S. Cilliana mám ráda snad na jakýkoli způsob, ale radši ho už nesvlíkejte a eroscény taky vynechte.

• 30.1.2019  18:43

Fascinuje mě už jen to, co ústřední duo pro tu roli obětovalo. A vyplatilo se jim to. Oba jsou v herecké kondici, byť po fyzické stránce to tak nevypadá. Jennifer mi teda přišla úplně mimo, její postava zbytečná. Škoda, že kvůli ní jsem se chvilkama nudila. Silnější tři *.

• 27.1.2019  18:28
    Pátrání (2018)

Je to sice originálně moderně zpracovaný, pěkně to vodsejpá, ale... tak absurdní vyústění, který nemělo hlavu ani patu, jsem fakt nečekala, hodinu a třičtvrtě trvající honba za tak nesmyslným závěrem byla jen ztrátou času. PS.: Takhle rychlý připojení bych potřebovala taky. A kdybych se já ztratila, tak mě asi nikdo nenajde, páč mě fascinuje, co všechno dneska lidi ukládají do pc a poustují na soušlmidia.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6