Neel

okres Olomouc

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 30.5.2020  08:22

Úžasná výprava do země, kam se navzdory krásné přírodě asi nechcete podívat. Sekání rukou, plenění vesnic, znásilňování a únosy dětí na převýchovu k RUF jsou bohužel v souvislosti s diamanty běžná záležitost. Jeden z místních najde obří šutr. Pašerák ho chce a chce ho dobře prodat. Do toho tam přijíždí šťouravá novinářka, kterou už sere psát o všech těch hrůzách a snaží se dělat nějaké ty dobré skutky. Skvělé herecké výkony, počínaje Leem, kterýmu už snad nikdo nemůže vyčítat nevyzrálost z Titanicu (a dodneška je na něm vidět, že sám tuhle roli nepovažuje za úplně šťastnou) a Djimonem, jehož střídání všech možných emocí mu žeru i s navijákem. Doporučuji scénu s paviány, tady se vyřádili oba... Jeden z filmů, který se stále drží v mé top desítce.

• 25.5.2020  21:37
    Gentlemani (2019)

Ty jo, tak to byla parádní jízda. Gájova nová komediální dvouhodinovka dokazuje, že na to furt má. Marjánkový král McConaughey chce prodat svou množírnu a kupec ho odrbe. To se bossovi pochopitelně nelíbí, ale kdo by čekal krvavou pomstu se plete. Je fajn, že i když si tenhle mocenský boj vyžádá nějaké ty nebožtíky, obejde se to vlastně bez jakéhokoli naturalistického vyobrazení a kamera se takovým momentům vyhýbá. Mimo jiné se tu sešlo několik mých hereckých sympaťáků, od McConaugheyho, přes Hunnama (který je snad v nejlepší formě) až po Farrella (nejvtipnější fitnessák). Já jsem spokojená na silnější 4*.

• 15.5.2020  21:47

Shailene se nám opět topí v nevysvětlitelných psychosračkách a ačkoli není žádná femme fatale, neví s kým souložit dřív. Chaotický střih a toulavá kamera na sebe strhává veškerou pozornost, což je vlastně vzhledem k nudnému scénáři, vlastně úplně jedno. Vážně ztracené dvě hodiny.

• 12.5.2020  15:08

Svěřit takové herecké obsazení do rukou nijak zvlášť zkušeného režiséra, nemohlo skončit jinak než průserem. Teda ne, že by to byl takovej průser, ale bohužel se tady setkáváme s akčními klišé. Křivě se na mě podíváš, rozbiju ti držku. Předběhnu tě ve frontě na kafe, rozbiju ti držku... Kosťovi to pořád hraje, Oldmanovi, Jonesovi taky, ale postrádá to náboj. Neurazí, ale zítra už nebudu vědět, jak se film jmenoval.

• 2.5.2020  20:07

Původní verzi neznám a sci-fi, který je vlastně komplet zpracovaný na greenscreen absolutně nemusím, takže jsem do toho šla vlastně jen kvůli Pittovi, jehož herecký projev se mi už nějakou dobu hodně zamlouvá. Po dvou hodinách jsem zjistila, že ty dvě hodiny byly vlastně úplně o hovně, Pitt tam byl dohromady asi 5 minut, akce téměř nulová a Japonce hrajou Američani. Scarlett ušla, ale nejsem nadrženej chlap, takže do dvojky nejdu.

• 1.5.2020  23:06
    Happy end (1967)

Něco takového vyšlo z pera tuzemských tvůrců v 60.letech? Klobouk dolů před náročností takového projektu, obdivuji obraz sépiové kosti, promyšlený scénář, i odvahu nechat celý film pustit ve zpětném chodu a přitom zachovat celistvost. Neuvěřitelné, že máme v archivu takové skvosty, které nejsou tak známé a nejedou ve státní svátky furt dokola.

• 30.4.2020  19:08
    1917 (2019)

Filmů z Velké války je fakt žalostně málo. A jsem ráda, že se této části historie chopil právě Sam Mendes. Výprava osamocených vojáků na nesplnitelnou misi je vymakaná do posledního detailu, všude bordel a v tom bordelu hnijící mrtvoly. A Sam to tak krásně natáhnul dlouhými scénami s minimálním střihem, dokonalým zvukem vlající trávy ve větru, zpěvem unaveného vojáka a naprosto perfektní hudbou... Určitě je to film, který si za čas dám ještě jednou.

• 29.4.2020  13:54

DiCillovo pojetí pohádky, jak homeless sympaťák k lásce a slávě přišel. Nebýt toho, že dvojice Buscemi - Pitt tady exceluje snad líp než v Boardwalk Empire, byla by z toho v režisérově pojetí asi průměrná romantická pitomost. Příjemná žánrovka, které tam napálím o něco víc hlavně kvůli těm dvěma.

• 27.4.2020  14:49
    Rob the Mob (2014)

O Bonnie a Clydeovi v devadesátkách jsem ještě neslyšela a tak je fajn, že jsem nevěděla, do čeho jdu, jak to dopadne a neměla jsem ani přílišná očekávání. Nepříliš inteligentní dvojice dostala nepříliš inteligentní nápad jak okrást mafii tím nejjednodušším způsobem. Dostala jsem dobře odvyprávěný mafiánsko-romantický příběh, kterému dominuje skvělý Pitt a Garcia a jako třešnička perfektní hudba. Nenápadný, ale líbivý snímek na nedělní večer a tak to já můžu.

• 25.4.2020  06:55

Policejní vyšetřovatelka s pohnutou, leč nezajímavou minulostí na stopě dvěma mladým inteligentním vrahům. Nutno podotknout, že Sandře po těch usmrkaných komediích sluší vážnější tvář o dost víc a poprala se s tím fakt docela statečně. Nicméně co naplat, když vcelku chudý scénář táhlo duo dvacátníků Gosling-Pitt, kteří zkušenější kolegyni zastínili natolik, že tomu prostě ty 4 hvězdy beze studu odpálím.

• 23.3.2020  07:30
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Něco mi na tom vadí. Rozjezd první série, kdy se řeší jednotlivé případy a Will Graham je rekonstruuje ve své hlavě, byl slibný. S druhou sérií nabírá grády úchylnost a trochu se začínám bát, co přinese závěrečná série. Nevadí mi ústřední duo Dancy/Mikkelsen, i když Dancyho pitvoření začíná být přinejmenším nanervyjdoucí. Velice potěšila alespoň krátká účast Michaela Pitta (Mason Verger), jehož považuji za jednoho z nejtalentovanějších herců této generace. Dr. Bloom je absolutně nejzbytečnější postavou, pokud zrovna neodolává Willovu svodu nebo neleze do postele Hannibalovi... Temnost tomu nechybí, což je fajn, ale všichni začínají svým chováním působit neuceleně a celý děj se tříští v podivném vztahu ústředních antihrdinů. Ke konci druhé série už se opravdu nudím při rozhovorech Willa a Hannibala, kteří chrlí moudra jako z knihy, aniž by se nad tím trochu zamysleli... No a z toho plyne ponaučení. Nevěř nikomu v obleku a se zálibou v gurmánském vaření.

• 25.12.2019  19:53

Po dlouhé době koukatelná štědrovečerní pohádka. Duo Ruml-Eben funguje dobře, u Prachaře jsem na rozpacích, sice si evidentně 'slávy jeho velikosti' užíval, ale užíval si to až tak, že přehrával. Jinak to bylo velmi milé na štědrovečerní trávení.

• 4.12.2019  12:41

Dokud se tam motala Astrid s fakt krásnýma barevnýma očima, tak mě to moc nebavilo, s postupující stopáží, kdy nám Cahill konečně odhaluje, co vlastně chce říct, už mě to bavilo daleko víc a na konci jsem si řekla, že to vlastně byl sakra dobrej film se zajímavou myšlenkou. Michael Pitt v pro něj poněkud netradiční roli naprosto exceluje a v jedné ze závěrečných scén při testování malé Indky už jsem šla do kolen. 4+

• 25.11.2019  22:05

20. léta minulého století mi sedí, takže Boardwalk empire je po Peaky blinders jasná volba. Už od prvního dílu seriálu dominuje typický Scorseseho styl, byť se režijně podílel pouze na oné první epizodě. Peprné šukscény, kterých je v první řadě požehnaně prolínají scény krvavé, kde se materiálem nešetřilo. Nejlepší postavy jednoznačně Nucky Thompson, jehož mafián neustále vytahující z kapsy bankovky, nemá chybu, dál Jimmy Darmody v podání Michaela Pitta mi herecky totálně vyrazil dech. Jeho loajální přítel Richard Harrow je ozdobou celého seriálu. No a bezprostřední Michael Shannon a jeho Van Alden je taková zvláštní postavička, která sice neví, kým chce být, ale Michael jí dodal takový Spejblovský výraz... Technicky je to vynikající, místy však vadí pomalé vyprávění a nulová akce a taky absence původní hudby, byť originální dobová hudba je skvělá.

• 23.11.2019  14:12
    Zvon Lukáš (TV film) (2002)

Dolanský jede na koni - střih - Dolanský potkal strašáka - střih - strašák je ženská - střih - Dolanský potkal Hapku - střih - Dolanský jede na koni - střih - Dolanský usnul na koni - střih - Dolanský spadl z koně u strašáka... KONEC... Chtěla jsem zjistit, jestli je Lukáš zvon nebo zvon je Lukáš. Ale tam žádnej zvon nebyl... Nebo jo?

• 13.11.2019  15:49
    Joker (2019)

Není to tak velkolepé jako Marvel a kdyby bylo, byla by z toho sračka. Joaquin Phoenix si s Jokerem úžasně poradil, nevím, jestli ten smích předtím nějak nacvičoval před zrcadlem, ale byl úžasně propracovaný. Jeho taneček v metru je perfektně zachycený, až jsem si nad Jokerovým šílenstvím měla chuť taky jednu švihnout. K tomu podtržená depresivní hudba islandské skladatelky Hildur, jejíž příjmení neumím napsat, a ten rozprsklý mozek cítíte na plátně ještě dlouho potom.

• 8.11.2019  22:02
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Ženský, nekoukejte na ten seriál, pokud jste těhotný a necpěte se u toho křupkama. Já takovou chybu udělala a úvodní scéna mě uvedla do tak trochu deprese. Nicméně jako milovnice čehokoliv ze začátku minulého století jsem koukala dál a spoustu jsem se toho dozvěděla. Vážně fascinující zachycení doby, kdy se kokain používal pro léčebné účely, plastika nosu se modelovala z ruky a nemoci se léčily jinými nemocemi. Jo a nesmím zapomenout pokusy na prasatech... Dr. Thackery je fakt hrdina tehdejšího lékařství a Clive Owen ho ztvárňuje naprosto dokonale.

• 5.11.2019  15:53
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Dokument s kvalitně zrestaurovanými a ozvučenými záběry mapující hrůzy 1. světové války. K čertu s učebnicemi, pusťte školákům celý dokumentární cyklus Apokalypsy, ať si udělají obrázek o tom, jak se válčilo. Dokument ani tak nezachycuje zásadní události války ani se příliš nevěnuje jejím příčinám a záminkám, ale dostanete se tak blízko těm nebohým vojákům, jako nikde jinde. A to dělá tuto sérii naprosto jedinečnou i díky skvělému komentáři Miroslava Táborského. Pokud se zajímáte o to, jak to vypadalo v zákopech, jaké zbraně byly tehdy vyvinuty, určitě se podívejte.

• 30.10.2019  16:46

Ponuré nebarevné prostředí s podivným oparem působí jako kdybych se dívala spíš na drama se špatným koncem než na pohádku, kde láska překoná všechny nástrahy. Blažek je opět ze všech princů nejprincovatější a tak to má být. Role pro jeden z nejhezčích hlasů českého dabingu Ježkovou je ale napsána dost špatně a její jednání nekoresponduje tak docela s klasickým vzorem tohoto žánru. Škoda.

• 28.10.2019  15:26

Nevím, co všichni máte s Hrou o trůny, já tu slečnu Clarke vůbec neznám, ale její práce s obočím je fakt cool. Její optimismus, pitvoření a kus holčičky v ní musí rozveselit i nejzarytějšího puritána. Claflin hraje výborně, ač byl řekněme pohybově limitován, žrala jsem mu to i s navijákem. Romantiku nemusím, ale tohle mě rozparádilo.

• 10.10.2019  21:44
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

'Píky fokin blajndas' je bezva gangsterka zasazená do industriální anglické špíny 20.let. Je to tak dobře natočené, zrežírované a zahrané, že jim žeru každou típnutou Tommyho cigaretu. Cillianovu postavu si nelze nezamilovat, už jen za to, jak má život na salámu a na všechno má odpověď. Blindeři mají rovněž nejlepší záporáky v podání Hardyho, Brodyho a v páté sérii i Claflina, kterej tu byl tak slizkej, že jsem ho málem ani nepoznala... Té jejich angličtině, zvlášť Andersonově, kterej to celý snad prošišlal, jsem skoro prd rozuměla, o to to bylo vzhledem k dobovému zasazení důvěryhodnější. V neposlední řadě skvělý soundtrack, kterému vévodí Nick Cave v kombinaci s nejlepší zpomalovačkou na začátku 4.série a jeho Mercy seat mě dostala do kolen. 'Fokin 5 stars'

• 26.9.2019  20:35
    The Fall (TV seriál) (2013)

Další seriál z dílny britské BBC nezklamal. Po pomalém rozjezdu první série, kdy pozvolna pronikáme do života sériového vraha a charakteru hlavní vyšetřovatelky, jsem si nebyla jistá vývojem. Ono se to totiž ani nijak nevyvíjí, jen tu pozorujeme vrahovu psychoanalýzu a napjatě očekáváme další jeho útok. V druhé sérii se mu vyšetřovatelka dostává na kobylku a mě to začíná neskutečně bavit, pomalé tempo tomu nakonec svědčí a pomalu začínám chápat, že seriál je především o psychologii a skvělé chemii a mezi hlavními protagonisty, ačkoli se po hodně dlouhou dobu vlastně ani nesetkají. Vyžehlená, ale stále sexy dáma Gillian Anderson hraje chladnou, ale sebevědomou vyšetřovatelku výborně a Jamie Dornan v době, kdy se ještě nestihl ztrapnit v roli Kristiána Šedého, nezůstává v pozadí. Jeho sériový vrah je natolik přesvědčivý, že jeho přítomnost cítíte všude a co víc, Dexter mu nesahá ani po kotníky.

• 16.9.2019  18:11
    Anthropoid (2016)

Pokud tvůrce sáhne po tématu druhé světové, většinou se dílo podaří, alespoň mohu soudit z toho, co mám nakoukáno. Nejinak je tomu i v případě nejznámější československé operace s názvem Anthropoid, kde mě kromě Murphyho potěšilo i pár českých herců. I Jamiemu Dornanovi to sedlo a narozdíl od sračkoidní erosérie to zvládnul i neposrat. Závěrečná přestřelka parádně sestříhaná i zrežírovaná.

• 2.9.2019  15:54
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Knižní předlohu jsem nečetla, protože když jsem se na to zrovna cítila, nebyla skladem a pak už se mi nechtělo číst další bibli. Takže originálem nepolíbená se na celý seriál můžu dívat objektivně bez srovnávání s předlohou. Začnu hereckým obsazením, které bych neoznačila za žalostné, ale místy postavy ani nevědí, čí jsou. Stačí nějaké náhodné osvícení a všichni se najednou chovají jinak, většina z nich se charakterově ani nedá nikam zařadit. U Vogela jsem se zezačátku neubránila srovnání s Antony Starrem (Banshee), ale postupem času jsem mu přišla na chuť. Upírka z Tvajlajtu Julia háže moudrama na všechny světový strany s většinou stabilním výrazem a při vypjatých situacích dost přehrává. Nicméně chemie mezi nimi funguje bezvadně. Trochu zklamáním je tu pro mě i Dean Norris, který se chvílemi ztrácí ve své postavě Big Jima, který je všechno, jen ne big. Scénář je totiž tak slabý, že ani ty fajn neokoukaní herci to nemůžou zachránit. Já se tak snažila porozumět jednání postav, proč a jak na danou situaci reagují, ale příliš se ztrácím v ději a říkám si, kam to vlastně spěje. Třetí série je odlišná od předchozích dvou, do popředí se dostává ještě více nadpřirozena, ale zas takovej průser, jak jsem čekala, to není. Takže na slabší tři to bohatě stačí.

• 18.8.2019  22:09

Tarantino je geniální vypravěč, o tom žádná. Tady ale nevypráví příběh, ale vlastně jen žije životy hlavních protagonistů, aniž by to postrádalo hlubší myšlenku. Hluchá místa to má, ale ta vyplní skutečně perfektní ústřední dvojice DiCaprio-Pitt, kteří si to užívají stejně jako Tarantino. Máte pocit, že jste na place s nimi... Nechybí ani pro Tarantina typická alespoň jedna dlouhá scéna na ranči, kde si napětím skoro cvrnknete do textilu, ne nepodobná scéně z Panchartů, jen ne tolik konverzační. SPOILER: Konec je, jak jsem správně předpokládala, alternativní a i zde je vidět, jak si Tarantino váží tehdejší doby. Z úcty k zavražděné Sharon i snad k pozůstalému Polanskému a sestře Sharon, nevytvořil přepis historie jak to umí pěkně po tarantinovsku, ale dal nám nový (a vtipný) závěr... RICK fucking DALTON

• 11.8.2019  22:29

Je to takové miloučké, byť nejsem cílová skupina a koukat hodinu a třičtvrtě na něco, co už tady bylo předtím v mnoha podobách za mého mládí, asi byl jen ztracený čas. Ale kvůli tomu to nebudu házet jako mnozí do odpadu. Musím ocenit vcelku zajímavé mladé tváře, slečna Josephine to zahrála velice sympaticky a Hero zase mluví s rozkošným britským přízvukem a pro takové mám slabost, i kdyby hrál fakt příšerně, což se naštěstí nestalo. Přežila jsem to bez většího ušklíbání a možná se jako kouknu i na pokračování.

• 4.8.2019  17:42
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Kdyby se režie ujal někdo jiný, dost možná by z toho byla trapná romantická ptákovina. Knihu jsem četla po shlédnutí první série a absolutně mě nebavila. Valée z toho udělal něco a ty jeho flashbacky tomu dodaly ten náboj, který prostě do knihy Moriarty nenacpe.

• 31.7.2019  21:27
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Mám moc ráda filmy z druhý světový. Ve většině případů je zachycena celá její surovost a tady to platí dvojnásob. Osm epizod z deseti je našlapaných akcí, kdy si uvědomíte, že tohle byla opravdu válka a nekoukáte jen na další zpracování válečného filmu, kde se Američani bijí do prsou a pronášejí hlubokomyslný monology. Povinně promítat ve školách.

• 15.7.2019  07:52
    Černobyl - nultá hodina (TV film) (2004)

Pokud nechápete princip fungování jaderné elektrárny a s tím související, proč k havárii došlo, po tomto hraném dokumentu už tomu rozumět budete... Smutné, že v době sovětského režimu všemu veleli lidé, kteří právě o fungování jaderných elektráren neměli ani nejmenší základní znalosti.

• 11.7.2019  14:54
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Nejnovější počin z dílny HBO minisérií mě zahnal tak trochu do kouta. Nějak mi nestačí zdejší hodnotící stupnice a já bych tak ráda šla s hodnocením ještě výš. Jednoznačně nejlepší a nejvěrohodnější zpracování 'based on true story', které bylo kdy natočeno. Plíživý a depresivní soundtrack vyvolává pocity, že vám radiace už propaluje díry do těla, pach smrti je díky všem, opakuji VŠEM hereckým výkonům cítit na sto honů. Kulisy vás opravdu zasadí do Pripjati, do prostředí jaderné elektrárny i na střechu s ohořelým grafitem, nic nepůsobí uměle, zkrátka Sovětský svaz v celé jeho syrovosti. Ráda bych řekla, že jsme se konečně dozvěděli pravdu, ale kdo tu pravdu vlastně zná? Ani v dnešním postsocialistickém světě vlastně pořád neznáme hodnotu lidského života a co bylo třeba obětovat proto, abychom my byli. Jen na rozdíl od doby totalitního režimu už o tom můžeme točit jen filmy a nemusíme jen držet hubu a krok.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7