Skrk

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 4.1.2020  20:35
    Maják (2019)

Audiovizuální pastva pro oči a uši, která v lecčems připomíná Lynche či Tarra. Radost bylo pozorovat herecké koncerty obou protagonistů. Nádherný art, který není očividně pro kdejakého hňupa.

• 19.12.2019  23:28

Nechuť. Od vynikajícího začátku, kde převládalo napětí, atmosféra, která se dala krájet a jeden obří návrat, to pokračovalo k absolutnímu dnu, kde jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak to ten Jar Jar Abrams kurví snad ještě víc jak Johnson. O scénáři ani nemluvim. Příšernost, která sází na děti, má u prdele logiku a směšnost jí není cizí. Postavy, i ty zbytečně navíc (až na Daisy a vynikajícího Adama Drivera a digi McDiarmida) prázdné, nevýrazné a jen tam tak poskakují nebo fňukají. Při nevýraznym a místy komickym konci zbyly jen oči pro pláč a pocit, že bych se měl panu Lucasovi omluvit za hejtování 1.-3. epizody. Nejspíš si to celé zrekapituluji.

• 28.10.2019  10:51

Mawerova předloha je průměrné dílo, ale Ševčíkovo adaptace je ještě o několik levelů níže. Už dlouho jsem neviděl tak nekvalitní zpracování, kde se divák dívá na zkratky, rychlé nesmyslné vyprávění a vlastně to ani nedává moc smysl. Ale důležité je, že tak polovinu knihy vyškrtali a přidali si přehršel svých vymyšlených scén. Režíroval to vůbec Ševčík? Příšerný úsměvný film, do něhož Carice van Houten zabloudila, nebo si to celé nedovedu vysvětlit.

• 1.9.2019  22:43
    La La Land (2016)

💜 🎵 💙

• 1.9.2019  14:24

✌️🚬☀️🥽🚤🌅 (Komentář možná později, než vystřízlivím...) 95% a stále to roste. A chce to další dávku!

• 18.8.2019  20:31

Neuvěřitelnej hukot. Ne tak úplně tarantinovská taratinovka, která má mnohé společné s Jackie Brown; je f*cking cool, svěží a je radost se na ní dívat. Užíval jsem si každé políčko obrazu, kde se servíruje jeden odkaz za druhým a vpaluje nám to s nadšením. Ať už na filmy, které nikomu moc neříkají, tak na Tarantina samotného. Celé je to jedna velká (hudební a filmová) jízda, kde si Tarantino dělá absolutně co chce, buduje napětí (i) ve scénách, kde se "nic" neděje a opět překopává historii takovým způsobem, že věřím, že nejednoho člověka solidně na*ere. Dvojka DiCaprio a hlavně Pitt (který si to v mých očích bere pro sebe) jsou fenomenální a fakt jsem si to s nimi užíval po celou dobu. Tarantino je film od filmu dospělejší a těžko už tvrdit, který se mi od něj líbil víc. Jedno je ale jisté - zamiloval jsem se do tohoto hravého a stylového díla, kde se fuckuje o sto šest a vykouřil se snad karton cigaret!

• 26.10.2018  23:12
    Halloween (2018)

Carpenterův Halloween je kultovní klasika, ale jedinou inovací je, byl a bude Halloween od Roba Zombieho. ___ Film, který sází na poctu prvního dílu téměř vším, ale kromě finále mu chybí pořádné napětí. Očekával jsem víc.

• 19.12.2017  08:43

Nejprázdnější díl, který místy nudil a trapným humorem, který cílil na mladší publikum, působil až příliš parodicky. Udivuje mne, že zrovna tento díl má u pár jedinců status "Druhý nejlepší díl" a já se ptám "Proč?". Přijde mi, že Disney už pomalu neví o čem další Hvězdné Války budou, ztrácí nápady, a proto dali devátou episodu radši znovu Abramsovi. Nebýt zajímavé poslední půl hodiny s Kylo Renem, který je nejlepším charakterem novodobých SW, asi bych byl ještě přísnější. 4/10

• 5.7.2017  11:30
    Oklamaný (2017)

Sofia Coppola opět ve formě v nejdospělejším snímku. Podmanivý vizuál, skvostně podsvícené, něžně nasnímané a herecky famózní (Kidman a Dunst historické role padnou). Rád si tuto vyprázdněnost zopakuji. (52.KVIFF)

• 5.7.2016  14:55

Trailer navnadil na konečně inteligentní český film, který se může s klidem srovnávat s těmi zámořskými, ale kdepak - "Já, Olga Hepnarová" je absolutně prázdný a plochý snímek, kde všechny postavy jsou pouze figurky, herečka hlavní postavy nezajímavá a divácky nesympatická a střihač by si zasloužil uříznout koule. Rádoby provokativní a nezajímavá nuda, která stojí jen a pouze na oné známé události, která mne už díky celkovému dojmu snímku, přestala zajímat. 30% i přesto, že oproti Nováckým antifilmům je to skvost.

• 1.2.2016  21:19

Nezáživná nuda s nesympatickým Redmaynem, jenž podává další ze svých toporných přehrávajících "výkonů".

• 16.1.2016  20:23

Sebeukájivá póza? Kdepak. Nejnapínavější a nejšpinavější tarantinovka, možná i majstrštyk, která má velice blízko k Reservoir Dogs. Viděno čtyřikrát.

• 5.1.2016  00:32

Obrazová rozkoš.

• 3.8.2015  17:48
    Skrytá vada (2014)

Tak čisté, barvami inteligentně podkreslené halucinační drama, jenž jakoby z oka "Strachu a hnusu" vypadl, dokáže natočit jen Anderson. Bůh dnešního filmové nebe, u nějž se ty jointy vyplatí balit. Kumšt.

• 20.5.2015  23:07
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Podle tohoto pozérského dokumentu znamená Hipster = flanelka, plnovous a brýle? Seriously?! A co na to Beat generation?

• 25.4.2015  11:26

Nepoznal jsem víc nesympatičtější a hloupější "komedii" než je tohle. Se srovnáváním s Americkými graffiti či Zlatými časy na Ridgemont High běžte někam.

• 15.3.2015  22:03
    Lady a Tramp (1955)

Vzpomínání na dětská léta, kdy mi maminka četla pohádky od Walta Disneyho ( Lvím králem počínaje, Mulan konče), beru Lady a Trampa jako srdcovku. Když jsem se po více jak 18ti letech rozhodl podívat na film, nemohl jsem se ubránit tomu, jak je to dnes naivní a sentimentální pejskařina, která skutečně stojí jen na té "špagetové scéně" (a to jestli vůbec), a to i přes krásnou a "poctivou" animaci. Z pohledu dospělého silný průměr, z pohledu dítěte klenot.

• 22.2.2015  18:29

Bylo perfektní si po delší době pustit takto tichý a čistý film, který nemálo připomíná Malickův Strom života. Místy mne to potěšilo, místo vadilo. A Clarke není Pitt. 7/10

• 26.1.2015  21:54
    Solaris (2002)

Jemný a inteligentní minimalistický snímek, který mne pohladil po tváři rozhodně víc jak ten od Andreje Tarkovského. Za což možná může i hudba. Rozhodně se do Solaris vrátím znovu.

• 19.1.2015  22:48
    Big Eyes (2014)

Neburtonovský Burton. Výhrady by se našly, ale přes to všechno je to stejně jeho nejlepší film od dob Sweeneyho Todda (2007). 70%

• 10.1.2015  15:03

Zapadlý ekvivalent v novodobé české kinemantografii.

• 6.12.2014  14:56
    Tlukot srdce (1980)

Mělo to nějaké mouchy a v Heardovi jsem Kerouaca neviděl ani za boha, ale je to o beatnících a to budu nadhodnocovat nejspíš pořád. Už kvůli vztahu k nim. 7/10 P.S. - Galerie je úplně k jinýmu filmu.

• 10.11.2014  23:42
    Interstellar (2014)

Chrisi, příště uber slz a objímání, protože takhle panu Kubrickovi poklonu nevzdáš. Nudné, ubrečené, místy hloupé a příliš lajdácky digitální"...ale přes tohle všechno dokázal být i místy meditativní a inteligentní zároveň. Myšlenku určitě má, i když se Interstellar vlastně ani na konci "nikam neposunul". Protiřečím si, to ale film taky. Svým způsobem pro mne zatím ne příliš objektivní názor na film, u kterého se ukáže třeba až čas. Sympolických 50%.

• 7.11.2014  15:40

Anton Corbijn potvrdil, že patří v současnosti nejenom mezi špičkové fotografy, ale i mezi režiséry. A Most Wanted Man je záměrně chladné a "bezcitné" drama, které patří spolu s Tinker Tailor Soldier Spy mezi to nejlepší, co může špionážní kinematografie nabídnout. Napomáhá tomu Delhommova studená, ale profesionální kamera, která má zalíbení v dlouhých objektivech (jak už mi dříve vytrhl z úst Douglas). V Corbijnovi vidím budoucnost ve kvalitních dramatech. Hoffman odešel v nejlepším.

• 16.9.2014  22:18

Silné čtyři, možná i pět, pač kostýmy, výprava či herecký koncert Vigga Mortensena jsou na jedničku a příběh, který si uměl udržet i řádné napětí, také neurazil. Druhou projekcí uvidíme... 80%

• 7.9.2014  11:15

Marc Webb je mrtvý. 20%

• 6.9.2014  07:19
    Cesta (2014)

Špína, zaschlý pot, atmosféra, pomalé tempo, magická kamera a výborný Robert Pattinson. Co chtít víc? Jebat zdejší hodnocení.

• 19.8.2014  20:03

Ačkoliv bych mohl novému dystopickému Gilliamovi napařit čistý tři hvězdy za plno nedostatků, udržuje si mne v hlavě The Zero Theorem už několik dnů. Určitě tomu i pomohl jazzový Creep od Karen Souzy a sympatické vizuální pojetí.

• 19.7.2014  22:38
    Pod kůží (2013)

Audiovizuální lázeň, která ač se snaží jak může, na plný počet se nezmůže. Velké plus za emocionální závěr. ___ 22.7. 2014 Tak zmůže.

• 24.5.2014  13:28
    Konzultant (2013)

Jestliže ode mne dostane film tři šance, musí jít o něco vyjímečného. Takové šance ode mne dostal Scottův Konzultant a všechny "promrhal". Příliš suchý, příliš brán / hrán vážně. Neobjevil jsem zde (jak někteří zmiňují) obrovský přesah, ale režisérovu tvůrčí senilitu a McCarthyovu sebezahleděnost. A tak výborný film to mohl být. 5/10

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15