Laxik

Laxik

Jakub Laxar

okres Hradec Králové
Last samurai... a filmredaktor webu eurozpravy.cz

homepage
Twitter: laxarj

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 1.8.2018  22:27

Mission Impossible 2. Akorát tohle je skvělý film.

• 1.8.2018  21:25
    Sigrid - Don't Kill My Vibe (hudební videoklip) (2017)

Jednoduchá myšlenka, ale z klipu nejde kvůli jisté norské zpěvačce spustit oči. Sigrid je trochu mimoň, ale rozhodně se za to nestydí a její mimonství natolik magnetické, že přitáhlo i kovaného metalistu Laxika. Navíc ta baba fakt skvěle zpívá a její texty jsou o něčem.

• 27.7.2018  18:50

Jak poznáte, že je záporák zlej? Má oční stíny! Jestli je John Wick synonymem pro kvalitní moderní akční béčko, dal by se Plán útěku 2 ve všech ohledech označit jako anti John Wick. Nejlépe bychom mohli tento smutný pokus o film přirovnat k Expendables 3… kdyby v nich nebyly žádné hvězdy, téměř žádná akce a jejich rozpočet byste zkrátili (minimálně) na pětinu. Nuda, nuda, nuda. Více v mojí remcenzi.

• 22.7.2018  17:43

Snyderův Úsvit mrtvých má dvě polohy. Jako vypatlaná béčková vyvražďovačka funguje velmi dobře (možná ne excelentně, ale rozhodně se, i díky o něco většímu rozpočtu, jedná o nadstandard), o tom žádná. Jakmile se ale začne žvanit a všemožně rozklepávat více méně nulový děj na co nejširší řízek, nezbývá než střídavě kroutit očima a nepokrytě zívat.

• 21.7.2018  17:33
    Spectre (2015)

Většinu času je to průměrná bondovka. V několika málo případech je to výborná bondovka. A v nezanedbatelném množství případů je to mizerný film, mizerná bondovka i mizerná Craigovina. A hloupá, by přímo stupidní. Mendes mi jako režisér této série prostě nesedí, oproti přeceněňovanému Skyfall ale lehké zlepšení. A pokud jde o tradiční souboj hračky vs. kočky, je sice fakt, že na hračky se nové filmy tolik nezaměřují, ale i tak se mohli tvůrci vytasit s něčím trochu zajímavějším - už jen proto, že se Spectre opět blíží stylu Mooreovek a pozdních Brosnanovek. Takhle vyhrávají kočky. Bellucci sice žádná sláva a ve filmu byla prakticky aby se neřeklo, ale Léa Seydoux to přebíjí. Možná to není typická kráska, ale rozhodně se jedná o typickou šarmantní Francouzsku s nádechem čehosi tajemného.

• 21.7.2018  17:27

I kdyby tenhle film nebyl naprosto bezchybný, jako že je, budu ho milovat hlavně proto, že mi umožnil seznámení s Reeccou Fergussonovou.

• 17.7.2018  20:06
    Glory (1989)

Je už velmi dobrým zwickem, že k filmům Edwarda Zvyka přistupuji s velkým očekáváním. A po Glory začínám doufat v jeho návrat k výpravným válečným filmům z 19. století, protože málokdo zvládá skloubit patos, psychologii a odzbrojující teror války tak jako tento nedoceněný mistr režisér. Herecky tomu samozřejmě vládne mladý Denzel a jeho psychologicky velmi komplexní vojín Trip. První Oskar rozhodně zasloužený, protože co tenhle chlap i v tak mladém věku zahrál jen výrazem tváře a očima, to se nedá replikovat. A Broderick? Inu, vyložený přehmat to nebyl, ale určitě se dal najít někdo lepší.

• 17.7.2018  19:47

Nemám moc rád Haase. V této výborně napsané a neuvěřitelně nápadité komedii mi ale nevadil, i když bych byl asi radši, kdyby se hlavní role ujal někdo jiný. Celkově tu je hodně nedostatků, ale řehnil jsem se jako málokdy, takže tím se to celé pěkně vyváží.

• 6.7.2018  22:00

Ant-Man a Wasp je jako mísa s popcornem, který si k jeho sledování uděláte/koupíte. Jakmile se do něj pustíte, budete ho hltat po hrstech. Druhý den už ke svojí volbě včerejší večeře nejspíš nebudete tak nekritičtí, protože k plnohodnotnému jídelníčku má tahle křupavá rychlovka daleko. Navíc se dá s velkou pravděpodobností očekávat, že bude tento pamlsek s odstupem času chutnat hůř a hůř.

• 30.6.2018  22:03

No vidíte, a podle mě je dvojka lepší než jednička, i když samozřejmě hodně staví na základech, které položila. Jenže já tomu kanadskému pologéniovi nikdy vyloženě nepřišel na chuť, kdežto Solimova pomalá evropská režie si mě získala. A ano, hodněkrát příběh ovlivní nepravděpodobná náhoda a ano, jak Brolinův Graver, tak v první řadě del Torův Alejandro byli nuceni maličko vyměknout, protože jinak by se z nich nemohly stát hlavní postavy, ale zas tak moc mi to nevadí, protože Soldado mě svojí akcí i emocionální zátěží docela vyždímal. A nevadí ani, že Wolski není Deakins, i když první film měl tu kameru oscarovou, kdežto pokračování jen velmi dobrou.

• 1.6.2018  23:00

Trochu gotický horor, trochu romaneto, trochu horečka po uštknutí korálovcem. Velmi dobré, ale překvapivě umírněné. A to je škoda.

• 1.6.2018  15:13
    Croodsovi (2013)

Myslím, že Croodsovi se dají nejlíp popsat jako antipixar.

• 31.5.2018  23:18
    Childish Gambino - This Is America (hudební videoklip) (2018)

Těžko hodnotit naplno, když nerozumím polovině věcí, které se přede mnou odehrávají (černošská hantýrka mě míjí dost obloukem a nestíhám luštit ani všechny aluze na současnou sitáuaci v USA). Ale je to vizuálně podmanivé, textově úderné a hudebně to ujde.

• 31.5.2018  23:13
    The Offspring - Why Don't You Get a Job? (hudební videoklip) (1999)

Pankáči vzdělávají o důležitosti zapojení do tržního procesu a aby se neřeklo, že vyměkli, zmáčknou na konci tlačítko s nápisem "nemačkat". To nejde nemilovat.

• 31.5.2018  22:59
    Řidič (1978)

Sedmdesátková kriminálka v plné parádě. Šmrncovní, atmosférická, minimalisticky, ale o to efektivněji odvyprávěná. A natočená tak, že jsem měl celých 90 minut stažené půlky a jeden nehet nezůstal neokousaný. Je jasné, kde se inspiroval Refn, a i když je jeho Drive košatější a herecky vyspělejší, Řidič mi jako nadčasová žánrovka sedl víc.

• 31.5.2018  14:21
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Hyenismus nejvyššího kalibru, který se nejen pase na cizím neštěstí, ale ještě se opovažuje ty lidi soudit a vnucovat jim ústy pana Musila (který do té doby, než se zamyslíte nad tím, co vlastně říká, zní jako starostlivý sympaťák) vlastní názory na to, jak žít jejich životy. Jestli je to sehrané, nebo ne, to vám nepovím, protože jsem u toho nikdy nevydržel déle než pět minut, ale už jen kadence, se kterou jsou nové díly tohoto pořadu vypouštěny do éteru, leccos naznačuje.

• 31.5.2018  00:52
    Lady Bird (2017)

Lady Bird mě v kině maličko zmátla, tak jsem si ji druhý den pustil znovu. A zamiloval jsem se. Dokonce tak, že jsem celý týden zvažoval třetí projekci. Ta nakonec přišla "až" po měsíci a půl. Z tohoto milého filmu o ničem se pomalu ale jistě stává moje srdcovka. Více v mojí recenzi.

• 28.5.2018  12:26

My Fair Assasin. Naštěstí bez zpívání. Bessonovy staré filmy se asi nedají s ničím srovnávat. Dějově sice moc nedávají smysl, ale představují zajímavá témata o lidském nitru a hrají hlavně na emoce. A Nikita obzvlášť, protože zrovna příběh této zabijácké popelky má v sobě takové množství nesmyslů, až to občas ruší. Ale fascinuje to i tak.

• 27.5.2018  18:12

Roztomilé, vtipné a ze života. Peanuts ve filmu možná není úplně podle komiksových stripů, ale to by přeci ani nemohlo fungovat! Můžu se tedy radovat z toho, že všechny základní myšlenky zůstaly zachovány a Charlieho Browna si jako prototyp loosera se zlatým srdcem nelze nezamilovat. Navíc to má moc sympatickou animaci skvěle míchající 2D a 3D, která je zas něco trochu jiného než všechny ty okaté pastelové disneyovky.

• 24.5.2018  23:15

Čekal jsem sračku. Naprostý kolosální průser. A proto jsem ve skrytu duše doufal, že si Sola díky nízkým očekáváním užiju aspoň jako neškodnou blbůstku. To jsem se ale sakra spletl. Solo sice neškodná blbůstka je, já se ale v sedačce rochnil blahem ne proto, že nebyl až tak špatný, jak jsem se bál, ale proto, že se skutečně jedná o výborný film, kde funguje skoro všechno. V první řadě jsem si zamiloval postavy. Všechny až do té poslední na mě dýchly životem a bylo vidět, že si s ními herci i scénáristé vyhráli. Ty hlavní měly hloubku a od těch vedlejších až epizodických jsem dostal přesně to, co měly nabídnout. Dokonce i záporák s zohyzděnou tváří Paula Bettanyho mi sednul, i když se jednalo o klasického zlého mafiána. Jenže tím hlavním bylo, že z něj šel strach, protože o něj vlastně nešlo. Posádka Millenium Falconu bojovala spíš se svými vlastními démon(k)y, vesmírem a haldou náhodných problémů, než s velkým hajzlem na trůnu z kostí pobitých nepřátel. Film si navíc udržuje konzistentní tempo, hlas i styl od začátku až do konce, čemuž vzhledem k výměně režisérů na poslední chvíli doteď nemůžu uvěřit a beru to jako největší překvapení. A i když by se tu dalo najít několik vroubků - hlavně co se týče vcelku laciné hry na nostalgii, nudného a nepřehledně tmavého prologu a toho, že Alden Ehrenreich, ač sympaťák a slušný herec, nesahá Fordovi ani po kolena a jeho pokusy replikovat Harrisonův šarm se míjí účinkem až spektakulárně - jsem ochotný předběžně prohlásit Solo za nejlepší Star Wars film od Návratu Jediho. I když na to je ještě čas... Prozatím se spokojím s tvrzením, že nejnovější Star Wars Story vítězí přesně tam, kde Rogue One selhalo. /// Po druhém zhlédnutí můžu jen říct, že se mi tentokrát některé věci líbily o krapet míň a některé o krapet víc. Víceméně jsem si ale potvrdil svoje původní dojmy názory. A už jen to, že jsem se na Sola vydal podruhé během jednoho týdne, o zábavnosti tohoto snímku leccos říká.

• 24.5.2018  16:04

Tak tohle bylo falešný jak pětník. Od romance, která začala úlisně a pokračovala nudně a bez špetky šmrncu, přes kýčovitá a v polovině případů nijak zábavná muzikálová čísla (textově stojí za prd všechna, vizuálně to v 50 % případů baví a v té druhé padesátce ubíjí rozkřepčenou nudou) až po nezáživný příběh, který toho nechává až moc rozmotaného. Navíc v Evženu Kellym je cosi odpudivého, něco slizkého, co probublává pod povrchem a jen občas se jako hladová kosatka vynoří nad hladinu. Lehce to z něho čpělo v jeho největším hitu Zpívání v dešti (které mimochodem žeru), tady jsem se toho dojmu ale nemohl zbavit. Což je mimochodem divné, protože to byl podle všeho sympaťák od kosti. Aspoň že tuhle skopičinu zachraňovaly dámy, rozkošná Leslie Caronová a holandská puma Nina Fochová. /// Plný souhlas se StarsFan.

• 23.5.2018  12:20

Přednosta stanice má své světlé chvilky. I když to tady maličko přehání, je Burian pořád vtipný. Humory váznou spíš všem ostatním. Pár vtipů se najde, ale že by se člověk mlátil smíchy, to se říct nedá. Pro mě je ale hlavní problém v postavách, ke kterým jsem si nenašel cestu. Všichni chlapi v podstatě jen slintají nad paní přednostovou Jelenovou, která tam je jen od toho, aby ty jejich chlípné návrhy trpěla s napůl bolestivým a napůl koketním úsměvem. Pan velkostatkář Pěnkava je pěkný slizoun, starý Jelen jen do počtu a vedlejší zápletka s moulou Pivodou a služkou Růženkou tam jsou evidentně jen od toho, aby trochu natáhli hlavní zápletku, která se ošoupe až překvapivě rychle. Zkrátka zklamání, i když pořád vtipné i díky solidnímu Marvanovi.

• 21.5.2018  23:38

Jako je to film, no. Co na to říct. Je to sice překombinovaná sračka, co měla být tak o hodinu kratší a která ignoruje kauzalitu v rámci série i vlastního sólo příběhu, ale nedá se říct, že by mě to uráželo. Možná proto, že jsem to čekal horší. Bezmála hodinové finále v Číně pak ale bohužel tento zkorodovaný průšvih korunuje, protože právě tam se tahle blbá výplňovka, co se celou dobu dala jakž takž přežít jen s občasným kontrolováním twitteru, změní v nenápaditou natahovanou nudu, která přímo svádí, abych místo jejího sledování zkoušel překonat svůj už tak slušný rekord v solitéru. 35 %.

• 21.5.2018  18:16
    Deadpool 2 (2018)

Druhý Deadpool švindluje, kde se dá. Tváří se, že nese dojímavé poselství o lásce, přátelství a rodičovství, ale místo toho o těchto věcech jen tlachá - nudně, zdlouhavě a neupřímně. Chlubí se paletou barvitých postav jako Colossus, Cable, Domino, Russell, Negasonic nebo Peter, ale polovinu z nich využívá nedostatečně a tu druhou naopak zmateně a neefektivně. Dělá ramena, že přináší svěží vítr do zapšklého žánru, ale svoji zápletku ukradl hned z několika scífek včetně Loopera (to není spoiler, ale zápletka... navíc slušně odvoditelná z traileru). Nosí masku nekompromisní komedie, ale jeho humor postrádá v polovině případů šmrnc jedničky. Tu navíc z nějakého mně záhadného důvodu tento sequel vykrádá a hraje tak na naši nostalgii. A nostalgie k dva roky starému filmu je hovadina a zrada na fanoušcích. Akci má sice slušnou, ale po pár týdnech si nevybavíte jedinou skutečně cool bitku nebo naháněčku. Popkulturní odkazy hází na všechny strany, ale halda jich je tak namyšleně obskurních, že je chudák Fuka musel v překladu kompletně změnit, protože většině Čechů by absolutně nic neřekly. Navíc je tam hned několik nesmyslných scén aneb že je štěstí superschopnost vám sežeru s radostí, ale jak jste nekonzistentní se svým cestováním v čase, tak si mě nepřejte, ať už si hrajete na parodii, nebo ne... Jenže co naplat, Reynolds je jako Deadpool naprosto k zulíbání, Cablea vystihli filmaři na jedničku a těch málo chvil, které strávíme s Domino, dokáže téměř vynahradit, že se scénáristé dvakrát nepřetrhli. Humoru je ve filmu navíc takové množství, že si spíš zapamatujete náklaďák těch povedených, než dodávku jejich odfláknutých sourozenců. REMCENZE TUTO.

• 14.5.2018  16:44
    Válka skladů (TV pořad) (2010)

Prvních pár dílů docela fajn, ale po čase se ti burani nejen omrzí, ale hlavně odkopou jako ještě větší svině, než byste čekali.

• 13.5.2018  23:43
    Spaceballs (1987)

Mel Brooks asi není komediant dle mého gusta. Ohnivá sedla mi ani trochu nesedla a na mne působila jako z jiného vesmíru. Jeho gagy mi přijdou jako když skáčete na trampolíně, v ruce máte kulomet a snažíte se trefit terč. Sem tam se trefíte, několikrát dokonce proděravíte desítku, většina vašich kulek ale provrtá okolní stromy, sousedovu kočku a nad hlavou vám přelétávající boeing. V řeči nemetaforické - ani těch pár slušných vtipů a tři čtyři kameňáky nevyváží ta kvanta křečovitých, někdy až trapných pokusů o humor. A vzhledem k tomu, že nic jiného než humor Spaceballs nenabízí, na ničem jiném ani nesejde.

• 12.5.2018  22:11

Ty jo, asi takhle - spin-off Tučňáků je únavná neoriginální sračka, jejíž příběh pravděpodobně napsal nějaký tučpták náhodně ťapkající po klávesnici. Tenhle film, to je divoká nekoordinovaná slalomová jízda na vodním skútru, jehož jezdec není schopen vyhnout se snad jedinému klišé v historii (nejen) animovaných, akčních a špionážních filmů. Z některých si Tučňáci z Madagascaru sice pokouší udělat srandu, ale nejde jim to tak jako v případě filmů Já, padouch nebo Strážci galaxie. U jiných se o parodii ani nesnaží a prostě vám jen fláknou pod nos stokrát přežvýkaný guláš o nedoceněném členovi týmu a padouchovi s náhodným a nezajímavým mindrákem. Jenže co naplat, mezi tou příběhovou nudou a marnými pokusy o vtip jsem se hned několikrát zběsile rozřehtal nahlas. Protože nehledě na scénář mají Eric Darnell a jeho čtyři tučňáci pořád šmrnc a pár geniálních nápadů v rukávu. Nebýt finále, které je vyloženě zahozené, přihodil bych třetí hvězdu a nestyděl se za ni.

• 8.5.2018  20:22

Výborný film. Hodně chladný a sledující svůj příběh s odstupem - postavy se skoro vůbec neoslovují jmény a nebaví se o "normálních" věcech a až na výjimky se všechny dialogy týkají jejich práce. Žádné záběry z domácího života vyšetřovatelů CIA, žádné náznaky milostných pletek na pracovišti, žádní zlí byrokraté. Všichni chtějí Usamu a tomu cíli podřizují vše. Lidskost prosakuje jen jakoby mimochodem - ale o to přirozeněji - v okamžicích boje, selhání i triumfu. Závěrečná scéna navíc ukazuje, že Bigelow umí nejen vyprávět, ale taky natočit pořádně sugestivní přepadovku Bin Ladinovy domácí pevnosti speciálními jednotkami. Možná jsem věděl, jak to skončí, stejně jsem se ale kroutil napětím. A jako třešnička na dortu téměř apolitická (pokud věříte, že Obama pravomoci CIA skutečně okrouhal na minimum, což je ale otázka pro povolanější lidi, než jsem já, vy nebo kdokoli z Hollywoodu) dokumentace toho, jak to chodí s mučením a že občas funguje. Ale taky, že je to pěkný svinstvo. Tady jsem ale přeci jen trochu v rozpacích, protože ono to waterboardingování taky nefunguje na 100 %, jak vám potvrdí i hromada vyšetřovatelů, co se tímhle nejoblíbenějším adrenalinovým sportem islámských teroristů živila. A nejspíš nefunguje ani na 50 %. Jenže co naplat, k honu na Usamu mučení patří a až do roku 2014 nebyl důvod nemyslet si, že Američanům pomohlo ho dopadnout. Navíc je to jenom blbej film, takže se tento aspekt snažím neprožívat a stačí mi, že ho film zbytečně nevychvaluje. To už mi jako divákovi víc vadila trochu zmatená a nepřehledná první čtvrtina.

• 4.5.2018  11:13
    Pohrdání (1963)

Na úvod musím napůl v žertu (ale tím pádem i napůl vážně) podotknout, že ačkoliv jsem se narodil v devadesátých letech, pokud po mně váš film hodí nahou Bardotku, nebo ještě lépe nahou Fondovou, asi vám leccos odpustím. :-) Ale z jiného soudku... Pohrdání je fascinující. Godard vám bez sebemenších rozpaků do ksichtu flákne půlhodinovou scénu, ve které dva manželé chodí po bytě a hašteří se. 34 minut krouživé hádky o několika různých věcech, ale vlastně jen jednom. A nenudí to! To by nezvládnul ani Tarantino. Nudit to maličko začne až ke konci filmu, protože tohle téma - téma lásky, která zmizí zničeho nic - je tady ústřední a postavy se zasekly na mrtvém bodě a jsou neschopné se někam posunout. Ale stejně nemyslím, že by to byl velký problém. Naopak je to možná ta nejrealističtější součást tohoto snímku. Z čeho ale ani náhodou nejsem moudrý, je samotný závěr. Ať už mluvíme o Moraviově románové kostře, nebo Godardově interpretaci, nemám nejmenší ponětí, jestli se jedná o trochu lacinou, neoriginální a ne moc povedenou (anti)pointu, anebo o vztyčený prostředník všem kritikům, producentům a mainstreamovým divákům světa. Bohužel se spíš příkláním k tomu prvnímu, ale i tak ve mně dojem z Pohrdání převládá kladný. A hlavně intenzivní. Protože o tomto snímku budu ještě nějakou dobu přemýšlet, rozebírat ho a zase si ho v hlavě skládat dohromady. A o tom umění je, no ne? Navíc to má výborný soundtrack, který mi připomíná pár mých jiných oblíbených soundtracků (evidentně tu někdo od Delerueho nehezky kopíroval).

• 3.5.2018  22:26

Bolest se vždycky vrátí, ale nikdy nezůstane. Jasně, mohlo to být dramatičtejší, mohlo si to víc vyhrát s některými motivy, ale takových filmů tu už bylo až až, kdežto poetických mozaik, které hrají spíš na atmosféru, není nikdy dost. Tuplem pokud jsou skvěle obsazené a můžou se chlubit tak výbornou kamerou, na jakou nejsme z poněkud strohých devatesátých let úplně zvyklí.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38