Laxik

Laxik

Jakub Laxar

okres Hradec Králové
Last samurai... a filmredaktor webu eurozpravy.cz

homepage
Twitter: laxarj

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 20.10.2018  14:02

Čarodějovy hodiny mě nasraly. První půlka je totiž výborná, skvělá tajemná atmosféra vzešlá z koktejlu fantasy, pohádky a klasického universalovského hororu šmrncnutého Poem, se zábavnými postavami a správně ujetým smyslem pro humor. Když pominu těch pár motivů, co to vyloženě vykradlo z filmových Harry Potterů, jsem nic podobného už dlouho neviděl. Jenže Eli Roth je prostě šupák, co si ani nedokázal sehnat pořádného scénáristu, takže se z filmu nakonec místo motýla vyklubala hloupá a nudná můra, která když neví, co s postavami nebo příběhem, ústřelí k humoru dětí na prvním stupni základky. Ty tři dávám spíš z objektivity, protože první půlku jsem si fakt užil. Ale subjektivní dojem z celého filmu je absolutní zklamání.

• 17.10.2018  22:58

Zajděte na Prvního muže do IMAXu! Uvidíte vesmír! V roztřeseném záběru! Z kabiny, kam by se ani posádka tanku neměla jak naskládat! Skrz okénko jen o něco větší, než nový iPhone! Eh, cože?! Damien Chazelle si prostě dělá věci po svém. Tentokrát přišel s nejklaustrofobičtějším filmem o vesmíru vůbec. Kam se na některé záběry hrabe Vetřelec a jeho stísněné větrací šachty. První muž je velmi dobré drama, které člověku dá čuchnout k tomu, jaké to bylo stát se kosmonautem v pravěku před padesáti lety - ať už mluvíme o počítání souřadnic, zběsilém rotování v high-tech plechovce od sardinek, jejíž dveře se otevírají obouchaným nástrčkovým klíčem, navštěvování pohřbů kamarádů z programu nebo zakrvácených příchodech domů za vyděšenou manželkou po nějakém tom ne úplně povedeném testu. Škoda, že to jako celek úplně nevyčnívá a neutkví a že byste mohli s tou sbírkou klišé, které na vás film zkouší, hrát bingo.

• 16.10.2018  17:34
    Byt (1960)

Trochu romantická komedie, trochu drama, trochu kritika kapitalismu, kariérismu a záletnictví. Nikdo tu není klaďas a ani největší hajzl vlastně zas až takový hajzl není. Teda jak se to vezme, parchant je to pěkný, ale zas nikoho nevraždí, víme? Moc nevím, kam si tenhle film zařadit a rozhodně chápu jak ty, co ho bezpodmínečně milují, tak ty, které zklamal. Mně by asi k plné palbě chybělo, aby byly postavy o něco víc kladné/sympatické, případně kdyby to mezi nimi aspoň trochu jiskřilo. Takhle jsem tu romantickou linku moc nežral.

• 12.10.2018  23:05
    Zloději (2018)

Včera po projekci jsem byl ještě rozhodnutý, že dám plnou. Při psaní recenze jsem si tím už tak jistý nebyl a nakonec tedy jen 80 %, ale rozhodně Zloděje doporučuju, i když to ani náhodou není film pro masy. Více zde.

• 25.9.2018  22:04
    Aurora - I Went Too Far (hudební videoklip) (2016)

Jedna z nejlepších Aurořiných písniček a jeden z nejnudnějších videoklipů.

• 14.9.2018  15:27
    Potkali se na sídláku (TV seriál) (2015)

Je to hrozný, ale má to svoji dada kvalitu.

• 19.8.2018  23:55
    Insidious (2010)

Smíšené pocity stejného ražení, jaké většina místních už dávno popsala níže.

• 17.8.2018  22:51
    Léto (2018)

Není to dokonalý. Ani náhodou. Ale tak nějak mi to sedlo. A to i díky zábavným snově-muzikálovým sekvencím.

• 17.8.2018  22:49

Cruise se rozhodl natočit Brosnanovku. A tím nemyslím Zlaté oko.

• 17.8.2018  22:37

Největší hustota afro hár na metr čtvereční, hromada politiky a dost divné (ale velmi funkční) střídání vážného a humorného tónu. Mrtě jsem si to užil, ale ta detektivní příběhová linka je vlastně dost tuctová, pokud z ní ostříháte její černobílé peří.

• 1.8.2018  22:27

Mission Impossible 2. Akorát tohle je skvělý film.

• 1.8.2018  21:25
    Sigrid - Don't Kill My Vibe (hudební videoklip) (2017)

Jednoduchá myšlenka, ale z klipu nejde kvůli jisté norské zpěvačce spustit oči. Sigrid je trochu mimoň, ale rozhodně se za to nestydí a její mimonství natolik magnetické, že přitáhlo i kovaného metalistu Laxika. Navíc ta baba fakt skvěle zpívá a její texty jsou o něčem.

• 27.7.2018  18:50

Jak poznáte, že je záporák zlej? Má oční stíny! Jestli je John Wick synonymem pro kvalitní moderní akční béčko, dal by se Plán útěku 2 ve všech ohledech označit jako anti John Wick. Nejlépe bychom mohli tento smutný pokus o film přirovnat k Expendables 3… kdyby v nich nebyly žádné hvězdy, téměř žádná akce a jejich rozpočet byste zkrátili (minimálně) na pětinu. Nuda, nuda, nuda. Více v mojí remcenzi.

• 22.7.2018  17:43

Snyderův Úsvit mrtvých má dvě polohy. Jako vypatlaná béčková vyvražďovačka funguje velmi dobře (možná ne excelentně, ale rozhodně se, i díky o něco většímu rozpočtu, jedná o nadstandard), o tom žádná. Jakmile se ale začne žvanit a všemožně rozklepávat více méně nulový děj na co nejširší řízek, nezbývá než střídavě kroutit očima a nepokrytě zívat.

• 21.7.2018  17:33
    Spectre (2015)

Většinu času je to průměrná bondovka. V několika málo případech je to výborná bondovka. A v nezanedbatelném množství případů je to mizerný film, mizerná bondovka i mizerná Craigovina. A hloupá, by přímo stupidní. Mendes mi jako režisér této série prostě nesedí, oproti přeceněňovanému Skyfall ale lehké zlepšení. A pokud jde o tradiční souboj hračky vs. kočky, je sice fakt, že na hračky se nové filmy tolik nezaměřují, ale i tak se mohli tvůrci vytasit s něčím trochu zajímavějším - už jen proto, že se Spectre opět blíží stylu Mooreovek a pozdních Brosnanovek. Takhle vyhrávají kočky. Bellucci sice žádná sláva a ve filmu byla prakticky aby se neřeklo, ale Léa Seydoux to přebíjí. Možná to není typická kráska, ale rozhodně se jedná o typickou šarmantní Francouzsku s nádechem čehosi tajemného.

• 21.7.2018  17:27

I kdyby tenhle film nebyl naprosto bezchybný, jako že je, budu ho milovat hlavně proto, že mi umožnil seznámení s Reeccou Fergussonovou.

• 17.7.2018  20:06
    Glory (1989)

Je už velmi dobrým zwickem, že k filmům Edwarda Zvyka přistupuji s velkým očekáváním. A po Glory začínám doufat v jeho návrat k výpravným válečným filmům z 19. století, protože málokdo zvládá skloubit patos, psychologii a odzbrojující teror války tak jako tento nedoceněný mistr režisér. Herecky tomu samozřejmě vládne mladý Denzel a jeho psychologicky velmi komplexní vojín Trip. První Oskar rozhodně zasloužený, protože co tenhle chlap i v tak mladém věku zahrál jen výrazem tváře a očima, to se nedá replikovat. A Broderick? Inu, vyložený přehmat to nebyl, ale určitě se dal najít někdo lepší.

• 17.7.2018  19:47

Nemám moc rád Haase. V této výborně napsané a neuvěřitelně nápadité komedii mi ale nevadil, i když bych byl asi radši, kdyby se hlavní role ujal někdo jiný. Celkově tu je hodně nedostatků, ale řehnil jsem se jako málokdy, takže tím se to celé pěkně vyváží.

• 6.7.2018  22:00

Ant-Man a Wasp je jako mísa s popcornem, který si k jeho sledování uděláte/koupíte. Jakmile se do něj pustíte, budete ho hltat po hrstech. Druhý den už ke svojí volbě včerejší večeře nejspíš nebudete tak nekritičtí, protože k plnohodnotnému jídelníčku má tahle křupavá rychlovka daleko. Navíc se dá s velkou pravděpodobností očekávat, že bude tento pamlsek s odstupem času chutnat hůř a hůř.

• 30.6.2018  22:03

No vidíte, a podle mě je dvojka lepší než jednička, i když samozřejmě hodně staví na základech, které položila. Jenže já tomu kanadskému pologéniovi nikdy vyloženě nepřišel na chuť, kdežto Solimova pomalá evropská režie si mě získala. A ano, hodněkrát příběh ovlivní nepravděpodobná náhoda a ano, jak Brolinův Graver, tak v první řadě del Torův Alejandro byli nuceni maličko vyměknout, protože jinak by se z nich nemohly stát hlavní postavy, ale zas tak moc mi to nevadí, protože Soldado mě svojí akcí i emocionální zátěží docela vyždímal. A nevadí ani, že Wolski není Deakins, i když první film měl tu kameru oscarovou, kdežto pokračování jen velmi dobrou.

• 1.6.2018  23:00

Trochu gotický horor, trochu romaneto, trochu horečka po uštknutí korálovcem. Velmi dobré, ale překvapivě umírněné. A to je škoda.

• 1.6.2018  15:13
    Croodsovi (2013)

Myslím, že Croodsovi se dají nejlíp popsat jako antipixar.

• 31.5.2018  23:18
    Childish Gambino - This Is America (hudební videoklip) (2018)

Těžko hodnotit naplno, když nerozumím polovině věcí, které se přede mnou odehrávají (černošská hantýrka mě míjí dost obloukem a nestíhám luštit ani všechny aluze na současnou sitáuaci v USA). Ale je to vizuálně podmanivé, textově úderné a hudebně to ujde.

• 31.5.2018  23:13
    The Offspring - Why Don't You Get a Job? (hudební videoklip) (1999)

Pankáči vzdělávají o důležitosti zapojení do tržního procesu a aby se neřeklo, že vyměkli, zmáčknou na konci tlačítko s nápisem "nemačkat". To nejde nemilovat.

• 31.5.2018  22:59
    Řidič (1978)

Sedmdesátková kriminálka v plné parádě. Šmrncovní, atmosférická, minimalisticky, ale o to efektivněji odvyprávěná. A natočená tak, že jsem měl celých 90 minut stažené půlky a jeden nehet nezůstal neokousaný. Je jasné, kde se inspiroval Refn, a i když je jeho Drive košatější a herecky vyspělejší, Řidič mi jako nadčasová žánrovka sedl víc.

• 31.5.2018  14:21
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Hyenismus nejvyššího kalibru, který se nejen pase na cizím neštěstí, ale ještě se opovažuje ty lidi soudit a vnucovat jim ústy pana Musila (který do té doby, než se zamyslíte nad tím, co vlastně říká, zní jako starostlivý sympaťák) vlastní názory na to, jak žít jejich životy. Jestli je to sehrané, nebo ne, to vám nepovím, protože jsem u toho nikdy nevydržel déle než pět minut, ale už jen kadence, se kterou jsou nové díly tohoto pořadu vypouštěny do éteru, leccos naznačuje.

• 31.5.2018  00:52
    Lady Bird (2017)

Lady Bird mě v kině maličko zmátla, tak jsem si ji druhý den pustil znovu. A zamiloval jsem se. Dokonce tak, že jsem celý týden zvažoval třetí projekci. Ta nakonec přišla "až" po měsíci a půl. Z tohoto milého filmu o ničem se pomalu ale jistě stává moje srdcovka. Více v moji recenzi.

• 28.5.2018  12:26

My Fair Assasin. Naštěstí bez zpívání. Bessonovy staré filmy se asi nedají s ničím srovnávat. Dějově sice moc nedávají smysl, ale představují zajímavá témata o lidském nitru a hrají hlavně na emoce. A Nikita obzvlášť, protože zrovna příběh této zabijácké popelky má v sobě takové množství nesmyslů, až to občas ruší. Ale fascinuje to i tak.

• 27.5.2018  18:12

Roztomilé, vtipné a ze života. Peanuts ve filmu možná není úplně podle komiksových stripů, ale to by přeci ani nemohlo fungovat! Můžu se tedy radovat z toho, že všechny základní myšlenky zůstaly zachovány a Charlieho Browna si jako prototyp loosera se zlatým srdcem nelze nezamilovat. Navíc to má moc sympatickou animaci skvěle míchající 2D a 3D, která je zas něco trochu jiného než všechny ty okaté pastelové disneyovky.

• 24.5.2018  23:15

Čekal jsem sračku. Naprostý kolosální průser. A proto jsem ve skrytu duše doufal, že si Sola díky nízkým očekáváním užiju aspoň jako neškodnou blbůstku. To jsem se ale sakra spletl. Solo sice neškodná blbůstka je, já se ale v sedačce rochnil blahem ne proto, že nebyl až tak špatný, jak jsem se bál, ale proto, že se skutečně jedná o výborný film, kde funguje skoro všechno. V první řadě jsem si zamiloval postavy. Všechny až do té poslední na mě dýchly životem a bylo vidět, že si s ními herci i scénáristé vyhráli. Ty hlavní měly hloubku a od těch vedlejších až epizodických jsem dostal přesně to, co měly nabídnout. Dokonce i záporák s zohyzděnou tváří Paula Bettanyho mi sednul, i když se jednalo o klasického zlého mafiána. Jenže tím hlavním bylo, že z něj šel strach, protože o něj vlastně nešlo. Posádka Millenium Falconu bojovala spíš se svými vlastními démon(k)y, vesmírem a haldou náhodných problémů, než s velkým hajzlem na trůnu z kostí pobitých nepřátel. Film si navíc udržuje konzistentní tempo, hlas i styl od začátku až do konce, čemuž vzhledem k výměně režisérů na poslední chvíli doteď nemůžu uvěřit a beru to jako největší překvapení. A i když by se tu dalo najít několik vroubků - hlavně co se týče vcelku laciné hry na nostalgii, nudného a nepřehledně tmavého prologu a toho, že Alden Ehrenreich, ač sympaťák a slušný herec, nesahá Fordovi ani po kolena a jeho pokusy replikovat Harrisonův šarm se míjí účinkem až spektakulárně - jsem ochotný předběžně prohlásit Solo za nejlepší Star Wars film od Návratu Jediho. I když na to je ještě čas... Prozatím se spokojím s tvrzením, že nejnovější Star Wars Story vítězí přesně tam, kde Rogue One selhalo. /// Po druhém zhlédnutí můžu jen říct, že se mi tentokrát některé věci líbily o krapet míň a některé o krapet víc. Víceméně jsem si ale potvrdil svoje původní dojmy názory. A už jen to, že jsem se na Sola vydal podruhé během jednoho týdne, o zábavnosti tohoto snímku leccos říká.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39