Laxik

Laxik

Jakub Laxar

okres Hradec Králové
Last samurai... a filmredaktor webu eurozpravy.cz

homepage
Twitter: laxarj

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 27.3.2021  22:48

Velmi dobrý film s dost špatným, totálně neuspokojivým koncem.

• 23.3.2021  22:18
    Vlkochodci (2020)

Tenhle film měl všechny předpoklady k tomu, abych ho miloval. A dost velkou šanci mě rozbrečet. Místo toho jsem sledoval zdlouhavou, nenápaditou, do sebe zahleděnou (pravděpodobně studiem zkurvenou) vykrádačku všeho možného, která mě emočně nechala naprosto chladným. Mononoke bez koulí a rizika, která do sebe míchá Rebelku, Hodného dinosaura, Pocahontas a bůhvíco ještě. Od tvůrců Písně moře bych čekal víc. Mnohem víc. PS: TEN VIZUÁL JE SAMOZŘEJMĚ NAPROSTO KOUZELNEJ! I když i tady musím říct, že jednotlivé obrázky jsou lepší pohyblivého celku. Hodnocení lehce ovlivněno zklamáním, ale pro mě je to prostě mezi 2 a 3 *.

• 24.1.2021  10:42
    Lásky čas (2013)

Asi v půlce jsem se konečně rozhodl, že se přestanu čertit nad tím, jak si film neustále upravuje pravidla cestování časem podle své potřeby. No, povedlo se, ale i když dám hrátky s časem stranou, pořád můžu vyloženě vyzdvihnout jen Billa Nighye a pár pěkných momentů. Jinak je to velké meh protkané několika creepy a WTF okamžiky. Potenciál obrovský, provedení pokulhává.

• 2.1.2021  15:17

Nevěřte trailerům, není to vůbec o CGI velrybách a moři, je to o lidech. A byť je to dost povrchní, kouká se na to dobře a uteče to. A není to úplně předvídatelné.

• 1.1.2021  16:01

A tohle je teda film? Mně to přišlo jako série k sobě náhodně poslepovaných scének. Mám takový dojem, že významná část filmu se ztratila ve střižně. Potenciál na mistrovský dílo, výsledek maglajz.

• 18.12.2020  23:10

Ústřední dvojka, obzvlášť čert, super. Zbytek... opak super.

• 18.12.2020  18:47

Elfa těžko hodnotit... nemám moc rád Willa Ferrella a vyloženě trpím u komedií typu fish out of water dohnaných do absurdna... je hezký, že se neplácá v obvyklých žánrových klišé, ale na druhou stranu kvůli tomu všechen vývoj charakterů důležitých postav probíhá strašně překotně... docela jsem se bavil na začátku a skoro jsem se dojal na konci, ale tu hodinu mezi tím jsem protrpěl i přes těch několik dobrých fórků... Nakonec dávám hvězdičkové hodnocení nižší, ale pokud vás filmy tohohle typu baví, nesáhnete s Elfem vedle.

• 15.12.2020  22:24

Řekl bych, že atmosférou jde rozhodně o jednu z nejlepšíchvěcí od Ghibli. Nápad to má taky moc zajímavý, i když oproti Mononoke a Naušice velice komorní. Magických blbůstek tam taky není moc, létání na koštěti, mluvící kočka a sem tam vybuchující zkumavka, víc vlastně nic. Ale fakt je to moc kouzelný a zábavný a vtipný. Škoda jen těch trablů s klukem, ty Kiki moc nesluší a jsou spíš otravné.

• 12.12.2020  23:08

Výborný film, který odsýpá a baví díky skvělým hercům a scénáři, jehož autor se rozhodně nezapře. Ze Sorkina se navíc na druhý pokus stává i mistr režisér.

• 11.12.2020  23:02

Příběhově a hlavně scénáristicky slabší, některé postavy byly poslány totálně na vedlejší kolej, ale pořád je to moje představa dobré nenáročné zábavy.

• 9.12.2020  23:20

Zpočátku zběsilý clue hunt, který se ale týká výhradně hlavních postav, divák vodítka nedostane. Ne, že by mu k něčemu byli, když je každá šifra mistra Browna rozlousknuta za jednu, maximálně dvě minuty a zpravidla na první dobrou. Později se děje spousta věcí, ale že by se skutečně něco "dělo", to se říct nedá. No a to, co se stane v závěrečných 40 minutách, to se snad ani nedá popsat slovy. Absurdní šílenost, u které se nedá nesmát, a zároveň nejohranější nuda, u které není možné neprotáčet každou chvíli oči v sloup. Méně vznešeně: Vázný jak hovno v galerii, a blbý zrovna tak. Ale chvíli je to docela napínavý.

• 8.12.2020  23:23

Docela zábavný bordýlek.

• 8.12.2020  09:25
    Upgrade (2018)

Dokonalé, předvídatelné meh... snad ve všech ohledech.

• 6.12.2020  13:10
    Mank (2020)

Fincher tak trochu mimo svoji komfortní zónu, ale pořád dost svůj aneb kdybyste mi neřekli, že to dělal on, nikdy bych na to nepřišel, ale díky tomu, že to vím, tam dokážu jeho rukopis bezpečně najít. Mank je hollywoodská a ještě ke všemu liberálská pohádka, jejíž premiéra byla k americkým prezidentským volbám načasovaná zcela úmyslně. Gary Oldman si po Nejtemnější hodině už podruhé zahrál sympatického poživačníka, který se nebojí říct vlastní názor, fandí obyčejnému člověku, i když sám patří spíš ke smetánce, jemuž asistentku dělá herečka Lily s hustým obočím a který zcela jistě neodpovídá svému předobrazu. Ale co na tom, když je to tak povedená a zábavná konverzačka, která se nebojí jednou rukou šermovat vlastním názorem a druhou rukou ho relativizovat. Bavil jsem se, ale pravděpodobně tu před námi stojí nejhorší a nejméně osobitý Fincher od trojky Vetřelce. Přesto bych ho strašně moc rád viděl v kině.

• 6.12.2020  13:01

Temný krystal je těžké hodnotit. Na jednu stranu má úchvatnou výpravu, magickou atmosféru a nápadité postavy, na straně druhé nedokáže svůj slibný, ale klišovitý start přelomit v něco originálnějšího. Chápu, že je to pro děti, ale tohle je prostě tak ohraná fantasy, až se mi chce plakat. 2,5 *

• 28.11.2020  20:30
    Bídníci (2012)

Zajímavý paradox. Bídníci s Neesonem a Rushem začali super a postupně mě přestávali bavit. Naopak Bídníci s Jackmanem a Crowem začali jako hrozná sračka, ale někde v půlce se propracovali k zajímavému filmu. Škoda, že ta romantická linka stála za prd až do konce. Taky je zajímavé že muzikálová čísla tvoří nejlepší i nejslabší místa filmu. Divný.

• 24.11.2020  23:02

Docela obyčejný, ale zato procítěný a velmi dobře zahraný příběh tří disfunkčních vidláckých generací. Přidávám se k chvále na Glenn Close, ale vyzdvihuju i ústředního Gabriela Basso, kterého jsem dodnes neznal, ale už se nemůžu dočkat, až ho někde uvidím znovu.

• 23.11.2020  21:22
    Smrt ve tmě (2016)

Typičo! Tak takhle mě žádnej thriller už hodně dlouho nethrilloval. Málem jsem se posral strachy a málem jsem se poblil znechucením. S filmy si moc nepovídám, ale tady jsem tolikrat hlasitě nesouhlasil, až to není pěkný. Už to nikdy nechci vidět, děkuju pěkně.

• 2.11.2020  20:05
    The Maker (2011)

Zas tak úžasný to není. Ale na konci jsem se málem rozbulel. Tohle je život. Tak trochu.

• 2.10.2020  10:36

Spousta klišé, ale humory podle mého gusta.

• 21.9.2020  22:39
    Mulan (2020)

Hele, řekněte někdo lidem v remakovém oddělení Disney, ať už přestanou točit píčoviny...

• 3.9.2020  22:56

Nějak mi hlava nebere jednu věc. Scénář k tomuhle filmu musel někdo vymyslet. Hlavou. A pak napsat. A pak předat na schválení dalším lidem, kteří ho, jak to u studiových filmů bývá, ještě o něco víc pokurvili, ale ve výsledku ho schválili tak, jak byl.Inu, jsou věci mezi Nebem a Továrnou na sny. Ale Zániku říše se musí uznat, že se snaží. Má ambice mít přesah a některé jeho myšlenky jsou docela zajímavé. Blbé a nezajímavé je ale to, co se s nimi dál (ne)dělá.

• 30.8.2020  16:59

Agitační pocta Rambovi. Je to šíleně dlouhý, ale nakonec to není na škodu.

• 29.8.2020  22:06

Začátek bomba, ale asi po 9,5 minutách se to okoukalo.

• 29.8.2020  15:00

Not sure if fucking stupid or low key brilliant. Ale chci si přečíst předlohu.

• 31.5.2020  22:20

Speech: The Movie... V momentech to funguje, McConaughey je super a dostal i dobře napsané monology (které jeho postava trousí s radostí). Zbytek šablona, klišé a nuda...

• 22.5.2020  00:43
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

sooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo fucking fucked up

• 15.5.2020  22:12

"Drogy jsou cool." Tak to v dokumentu slyším poprvé. Zajímavý koncept, ale forma mi moc nesedla. Rozhodně ale stojí za to to vidět.

• 10.5.2020  12:06
    Middleditch & Schwartz (TV pořad) (2020)

První dva díly naprostý luxus, dokonce jsem se do těch horkou jehlou sešitých příběhů zažral a fakt mě zajímalo, jak to skončí. Plus mě od smíchu bolí pusa ještě den poté. Děsilo mě, že má jeden díl 50 minut, nakonec mě štve, že jsou epizody jen tři.

• 5.5.2020  23:31
    Duna (1984)

Že to je jiné než kniha se dá přežít. Že to je totální bordel už tak moc ne.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45