Laxik

Laxik

Jakub Laxar

okres Hradec Králové
Last samurai... a filmredaktor webu eurozpravy.cz

homepage
Twitter: laxarj

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 22.5.2020  00:43
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

sooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo fucking fucked up

• 15.5.2020  22:12

"Drogy jsou cool." Tak to v dokumentu slyším poprvé. Zajímavý koncept, ale forma mi moc nesedla. Rozhodně ale stojí za to vidět.

• 10.5.2020  12:06
    Middleditch & Schwartz (TV pořad) (2020)

První dva díly naprostý luxus, dokonce jsem se do těch horkou jehlou sešitých příběhů zažral a fakt mě zajímalo, jak to skončí. Plus mě od smíchu bolí pusa ještě den poté. Děsilo mě, že má jeden díl 50 minut, nakonec mě štve, že jsou epizody jen tři.

• 5.5.2020  23:31
    Duna (1984)

Že to je jiné než kniha se dá přežít. Že to je totální bordel už tak moc ne.

• 29.4.2020  00:19

Ničím objevný gay film, který je fakt jen comming of gay age film a nic jiného.

• 23.4.2020  16:32

Trochu moc vyumělkované a hlavní hrdinka, která je občas prostě až moc velká píča (na druhou stranu to je vědomé rozhodnutí a tleskám holkám Craig-Steinfeld, že se nebály ji takhle pojmout). Jenže ty dobré momenty tu jsou fakt sakra dobré.

• 11.4.2020  22:23
    Superbad (2007)

Bizár. Většinou nevtipný, občas docela vtipný. Občas hodně vtipný. A s nečekaně silným (byť nikterak duchaplným) morálem na závěr.

• 10.4.2020  15:13

Hodně komplexní náhled na vztahy, sexualitu a upřímnost, který mě zastihl ve velice zvláštním období mého života.

• 2.3.2020  18:41
    1917 (2019)

Není to úplně největší bomba na světě, ale já mám pro tyhle filmy o naději prostě slabost. A samozřejmě i pro Deakinse, kterej vám tady doslova i obrazně bouchá do ksichtu, ale jehož gimmick jsem dokázal ignorovat kdykoli jsem se chtěl prostě jen vnořit do předloženého filmového světa.

• 13.2.2020  22:56
    Gentlemani (2019)

Luxus. Ukecaný, přechcávací, pindíky poměřující, mariánkou načichlý, krví pokropený, do teplákovek a drahých obleků navlečený, nekorektní, do sebe zahleděný LUXUS.

• 1.2.2020  12:22

Cool. Téměř hodinový videoklip, mix Blade Runnera, Mad Maxe, Metropolis a Mycelia Vilmy Kadlečkové.

• 30.1.2020  22:14
    Malé ženy (2019)

Je divný, že se to pravděpodobně zařadí mezi moje zaručený zvedáky nálady?

• 23.1.2020  21:02

Těch vtipů tam je vlastně pomálu a většinou nejde ani tak o zaručené kameňáky, jako spíš o humor nehumor vycházející z absurdní situace brané postavami naprosto vážně. Spíš jde o velmi milý a velmi drsný film o rodině, lásce a mezilidských vztazích vůbec. A nebudu lhát, v jeden moment jsem maličko natahoval.

• 20.1.2020  10:04
    Poltergeist (1982)

Atmosféra, která se prolíná s některými poněkud kukuřičnějšími momenty (jakože je to občas trochu corny). I když mají oba filmy NAPROSTO jiný příběh, atmosférou, estetikou a přístupem k nadpřirozenu bych Poltergeista asi popsal jako hororovou variaci na Blízká setkání třetího druhu, jen méně filozofickou. Chválím hlavně excelentní herecké obsazení. JoBeth Williams podává asi ultimátní herecký výkon v kategorii "matka v prokletém domě"... a to, že jsem si z ní občas maličko uslintával, můj názor neovlivňuje... jde jen o pomyslnou třešničku na dortu.

• 19.1.2020  14:11

Zajímavý a smutný film, který mě moc nebavil, s romantickým hlavním hrdinou, jenž mi lezl na nervy, utahanou zápletkou, okořeněnou jen příběhem ruky hledající svoje tělo, a moc pěkným závěrem.

• 16.1.2020  20:06

Mizerové navždy jsou úkaz. Na původní filmy navazují s tak velkým stylem, ba co víc – respektem –, že vás možná dokonce přesvědčí o tom, že Bayova diáda nebyly totální, skoro nekoukatelný sračky.

• 12.1.2020  20:56
    Vox Lux (2018)

Šoubyznys je kamion, kterej vás porazí, ale pak vás ještě dalších 20 let veze na svý kapotě jako andělici od rolls royce. Všem na odiv. Zajímavej film, zpočátku možná maličko nudí, ale s příchodem dospělé Celeste a tedy výborné Natalie Portman se rozjede. Negativní hodnocení každopádně chápu, není to pro každýho.

• 11.1.2020  22:36

Moje první Zhrosezda, takže nemám s čím srovnávat. Nikdy bych ale nevěřil, že mě dokáže na zadek herecky posadit osoba, která si říká Lady GaGa a ve svým umění nosí blýskavý hadry. Jako Ally je ale dokonalá. Film kupodivu nejlíp funguje v pasážích, kdy jde o romantickou pohádku. Jako drama o vztahu, který má své vzlety a pády je maličko obyčejný. Finále to ale vyšvihuje zas na jinou úroveň, u závěrečnýho songu jsem byl na měkko.

• 4.1.2020  11:54
    Maják (2019)

Honimír Bob a Prdimír Will v klasickém Will they – Won't they (murder each other), zabaleném do ujeté artové pláštěnky, která vzdává hold předpotopním hororům, Lovecraftovi, Moby Dickovi a bůhvíčemu ještě (tahle éra jde až na HPL mimo mě) a zároveň si z nich dělá nebetyčnou prdel. Asi v polovině filmu mi došlo, že to asi nebude mít žádnou pointu. Jakmile jsem se s tím vnitřně smířil, užil jsem si zbytek tohoto polosurrealistického artového honění starým mistrům docela obstojně. Dokonce se na to budu chtít podívat i znovu. Dafoe > Patinson, i když jen o kousek.

• 21.12.2019  12:37

Wyverna. Zlatý drak je wyverna. To si ze mě děláte kozy, ne? I tak ale nejslabší díl série. A přitom jedna z nejlepších povídek.

• 2.12.2019  13:24
    Dobrý časy (2017)

Forma neodpovídá obsahu. Nebo ještě líp vizuál a rychlý střih neodpovídají dění – Dobrý časy jsou kupodivu málo intenzivní, podivuhodně pomalé a herecky ne úplně výrazné (Patinson je tu zajímavej, ale kamera a to přehnaný stříhání úplně nedávají šanci vychutnat si jeho hajzlíka naplno). Příběh Constantina navíc postrádá závěrečnou pointu. Jakýs takýs závěr dostane aspoň Nick, jehož poslední scéna je i ve své neokázalé jednoduchosti fakt silná a i díky skvělému Bennymu Safdiemu jde o emocionální a interpretační pošušňání. Film zabaví, ale asi nebudu mít potřebu se k němu někdy vrátit. Potenciál byl přitom obrovský.

• 1.12.2019  20:07

75 minut nenápadité, infantilní bolesti proložených asi 10 případy, kdy jsem se fakt rozesmál.

• 27.11.2019  22:47
    Irčan (2019)

Je jedno, jak velké jsi zvíře a kolik máš "kamarádů", když zabíjíš lidi (a "kamarády") a nedokážeš se sblížit se svojí rodinou, nakonec umřeš sám. Výborných posledních 20 minut, spousta zajímavých scén a nekonečný nákladní vlak s vagóny čiré nudy. Jestli si někdo nezaslouží, abych mu tři a půl hodiny věnoval svoji pozornost, je to chudáček Frank Sheeran, nájemný zabiják s očima bílého chodce, recyklovanými denirovskými grimasami, pro mě nevysvětlitelným talentem okouzlit největší zvířata mafie (italské i politické) a morálními zásadami ochočené hyeny. No tak si nerozumíš s dcerou. No tak tě semlely události a ty ses dostal mezi dva mlýnské kameny. Ještě že jsou tam fakt dobrý Pacino a solidní Pesci, jinak bych to fakt prospal. Sorry, Marty, film vypadá moc pěkně, ale v podstatě jsem ho už několikrát viděl – dokonce od tebe a mnohem lépe.

• 26.11.2019  22:44

Dannyho parťáci ze sekáče, kteří se vám možná kdysi zdáli cool, ale po těch 16 letech neskutečně zastarali. I přes charismatický áčkový ansámbl (a Marka Wahlberga se Sethem Greenem) nemají postavy moc co nabídnout. Příběh je rutina. Vlastní děj má pár pochybných momentů a najdete tam i zopár typických propriet přelomu milénia, které by dnes internetová kůltůra označila jako cringe. Aspoň že ta heistová akce i přes rutinní provedení většinou funguje (fajn soundtrack tomu při honičkách přidává pár koní). Pořád se u toho dá ale solidně vypnout

• 22.11.2019  23:38

Povedený film, ale bohužel poněkud bez příchuti. Dospělý Dany je pěkně nudný, zato Kloboučnice Rebecca luxusní.

• 21.11.2019  08:28

Největší šok druhého Frozen? Když ve flashbacku taťka král prohlásí, že čte pohádky od nějakého Dána. Stalo se vůbec někdy, že by Disney, společnost, která nedávno vyrukovala s tím, že chce zcopyrightit Sněhurku, Popelku atd., přiznala, že pohádky existovaly už před rokem 1937? Jinak je to solidní pokračování, které vedle skvělé jedničky obstojí hlavně proto, že je jiné. Místo pohádky trochu fantasy. Místo rozděleného týmu spolupráce obou sester. Zůstala spousta humoru a magická animace. Jen ty písničky nejsou žádná sláva ani v originálním znění – a v češtině vyloženě stojí za hovno.

• 13.11.2019  23:41

Napůl komedie, napůl drama. Komedie funguje bezvadně, dramatická část zvlášť ke konci dost dobře, začátek a prostředek ale trochu skřípou. A je to zbytečně dlouhý, dalo by se stříhat. Dost dobrá, i když možná maličko vtíravá kamera... Jak prohlásila kamarádka po projekci na Mezipatrech: To bylo tééééplýýýý.

• 12.11.2019  22:44

WHAT THE ACTUAL FUCK!? Nechápu, jak něco může být tak hrozná, nevkusná a nudná sračka a zároveň (zcela úmyslně) tak geniální. Na škále od odpadu po 4* si fakt nedokážu vybrat.

• 10.11.2019  14:55

Docela fajn milý film. Nic víc, nic míň.

• 3.11.2019  13:24
    Král (2019)

Ten špinavý, šedivý, realistický a středolepý netflixovský styl středověkých filmů se mi líbí. Ani Outlaw král, ani Král sice ve výsledku nepřinesou nějaký ten wow efekt, ale rozhodně mají v dnešní době svoje místo. Chalamet je borec, Sean Harris taky a scénáristé jakbysmet. Ani moc nevadí ta předvídatelnost.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44